ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-16, 13:41   #31
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Ja również mam problemy z Diane35 mimo że biorę je od roku dopiero od 2 m-cy czuję sie źle i jest coraz gorzej..mdłości, wymioty, niesamowite bóle głowy, już jakieś zrosty na szyjce macicy..a te moje humory i doły..masakra..kończę opakowanie i już nie zacznę następnego, boję się, że stan cery sie pogorszy szczególnie, że czeka mnie fajny sylwester na którym będą kamery i fotki wyobraźcie sobie co na to odpowiedział lekarz: że mam natychmiast przerwać Dianę ale jak zależy mi aby ładne wyglądać na imprezie to mam je jeszcze brać do końca grudnia!! Mimo wszystko przerywam leczenie..namawiał mnie do innych tabletek i że mam się zastanowić..bo czy chcę miec nieplanowaną ciążę..i zapewniał, że Dianę mogę brać 5 lat i nie powinnam się martwić..i że bezpłodnośc przecież leczy się również tabletkami hormonalnymi..Myślałam, że spadnę z krzesła Hmm acha polecał Jeanine która niestety mnie kusi czy któraś z Was już ją zażywa?
Mimo wszystko uważam, że to wszystko zależy od organizmu i to właśnie od tego są lekarze którzy powinni każdą z nas indywidualnie zbadać i dobrać tabletki..co niestety nie jest regułą. Ja i większość z Nas jak zauważyłam moze mieć tabletki na prośbę-takie jakie chce..może wtedy warto się zastanowić czy napewno warto ryzykować..
P.S Są jeszcze zastrzyki i plastry (na pewno jeżeli chodzi i wątrobę są lepsze heh) ale to i tak hormony..
Decyzja należy do Nas czy warto ryzykowac bo mniej czy więcej na pewno odbije się to na Naszym zdrowiu..
Pozdrawiam serdecznie i duużo zdrówka
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-16, 15:48   #32
rybk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 6
GG do rybk
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Cześć wszystkim!!! Po przeczytaniu wszystkich Waszych wiadomości jestem PRZERAŻONA! Teraz zaczynam dopiero drugie opakowanie diany i nie wiem co mam robić dalej...Dodatkowo moja lekarka(leczę sie prywatnie u endokrynologa) przepisała mi Androcur-też hormony i jeszcze jakiś jeden!! Próbowałam już chyba wszystkich leków na trądzik(maści, kremy, antybiotyki)- przez 3 lata i nic! A jest coraz gorzej. Miałam robiony poziom hormonów ale nic więcej. Mam 16 lat i sama już nie wiem czy powinnam brać te wszystkie świństwa!! Poradźcie mi coś proszę bo już nie wiem co robić!!!
rybk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-16, 16:25   #33
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Aleksa masz 16 lat i przepisali Ci diane????? mi ledwo przepisali w wieku 18 lat,musialam blagac choc teraz nie wiem czy to blaganie wychodzi mi na dobre... boje sie
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 12:38   #34
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Dziewczyny jeszcze dwie wazne sprawy- jesli chodzi o Diane, uwagi kieruje tu przede wszystkim do Aleksy, ale i do calej reszty
- po pierwsze : kuracje mozna zastosowac dopiero po dwóch latach od wystpienia pierwszej miesiaczki- wiec niech aleksa sprawdzi i zobaczy jak to u niej wyglada.
- po drugie: bardzo wazna rzecz o ktorej zapomnialam, tez jak aleksa leczylam sie prywatnie u prof. endokrynologii i wyobrazcie sobie ze razem z Diane 35 przepisala mi Bromergon( tez z hormonami), co sie okazuje- postanowilam sobie poczytac ulotke od tego leku i tam czarno na bialym pisalo zeby nie stosowac tego leku razem z tabletkami antykoncepcyjnymi tj. min. Diane.
Zglupialam totalnie, zadzwonilam do mojego znajomego ginekologa i ten jak uslyszal co mam z czym polaczyc to sie zlapal za glowe. Dlatego jesli bierzecie jeszcze jakies leki z Diane to sprawdzcie w ulotkach czy to mozna laczyc!!!!
Jak widac nawet jesli ktos ma tytul profesora to moze nam zafundowac takie leczenie ze skutki moga byc oplakane.
Dlatego prosze was uwazajcie i sprawdzajcie co laczycie.
Ja oczywiscie juz nie korzystam z leczenia u tej Pani prof.o watpliwych umiejetnosciach, tymbardziej ze kiedy dowiedziala sie ze po leczeniu u niej jeden guzek sie powiekszyl a drugi pojawil w drugiej piersi, - kazala mi wszystko odstawic i zglosic sie do onkologa, a na pytanie co mam dalej robic z leczeniem odpowiedziala ze nie wie i ze teraz mam sie leczyc u onkologa - i to ma byc prof.nauk medycznych ?
Najpierw doprowadzila mnie do takiego stanu , a potem kazala leczyc sie juz tylko na onkologii!!!(dodam ze z badan hormonlanych to robila mi w kolo prolaktyne (za 300,- zl badanie)i dawala norprolac na obnizenie poziomu(potem wlasnie chciala mi wcisnac bromergon) a jak moj ginekolog zobaczyl te badania to sie okazalo ze wcale poziom nie byl ponad norme i niepotrzebnie to bralam, a za wizyte brala dodatkowo 110,- co miesiac.
Wyciagnelam z tego jeden wniosek lepszy normalny lekarz który leczy pacjentów na codzien i ma wieksze doswiadczenie niz taka uczona osoba co traktuje pacjentów jak króliki doswiadczalne.
pozdrawiam i ciesze sie ze moge wam w jakis sposób pomóc i uchronic przed tym co mnie spotkalo.
pozdrawiam goraco.
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 12:42   #35
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Jeszcze jedna wazna uwaga: jesli chodzi o tradzik, Diane, leczenie u endokrynologa, dermatologa itd. to polecam zakupic sobie ostatni numer "Samo Zdrowie" (nr 11) jest bardzo dobry artykul na ten temat- naprawde warto, bo sa odpowiedzi na nasze watpliwosci.
Pozdrawiam
p.s. jesli znalazlyscie cos jeszcze gdzies na ten temat to dajcie znac reszcie!!!!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 12:42   #36
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Jeszcze jedna wazna uwaga: jesli chodzi o tradzik, Diane, leczenie u endokrynologa, dermatologa itd. to polecam zakupic sobie ostatni numer "Samo Zdrowie" (nr 11) jest bardzo dobry artykul na ten temat- naprawde warto, bo sa odpowiedzi na nasze watpliwosci.
Pozdrawiam
p.s. jesli znalazlyscie cos jeszcze gdzies na ten temat to dajcie znac reszcie!!!!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 13:47   #37
aspiryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 50
bronie Diane!

Ja biorę Diane już 4 lata, miałam krótkie przerwy, ale zawsze wracałam do Diany. Uważam, iż każda osoba ma inny organizm i inaczej toleruje leki. Dla mnie Diane jest najlepsza. Czytając takie negatywne opinie o niej, zapytałam ginekologa i również lekarza rodzinnego co sądzą o niej, to nie uważają żeby była tak szkodliwa jak tu opisują dziewczyny. Napewno nie kazali nie przestać brać, bo może zaszkodzić. Wiadomo, że czytając takie opinie, to każda dziewczyna się może przestraszyć, że ja może spotkac cos podobnego. Ale dziewczyny, nie dajcie się zwariować! To jest jedna osoba - jeśli będziecie sie regularnie badać to napewno nic złego się nie stanie. Przecież to nie jest lek zabroniony, stosuje go napewno miliony osób, i jakby były rzeczywiście takie złe objawy to dawno by go wycofali!

Guzki i nowotwory nie koniecznie muszą brać się od stosowania Diane, tu isteniej równiez wiele innych czynników które mogą miec wpływ na zdrowie.

Więc - te wszytkie opinie nie sądze aby były adekwatne do każdej osoby. Każdy organizm jest inny, każdy reaguje inaczej i jest to indywidualna sprawa, <i najlepiej jest nie czytać takich opini, tylko iść sie zbadać i zasięgnąć opini lekarza.
aspiryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-17, 13:57   #38
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: bronie Diane!

Z jednej strony sie z toba zgadzam, ale z drugiej...
Niektore skutki uboczne wychodza dopiero po kilku latach... Wiadomo ze po kilku miesiacach brania diane nagle nie wyskoczy Ci guz w piersi...
A zapewnienia : "bedziesz sie regularnie badac to nic Ci nie grozi" wcale do mnie nie docieraja. Bo regularne badania to nie jest profilaktyka. To tylko pozwala wykryc chorobe. A przeciez chyba lepiej do choroby w ogole nie dopuscic niz pozniej ja wykryć? Nawet jesli wykryje sie guzek na samym poczatku i jest on uleczalny to kosztuje to kobiete wiele strachu i nerwow.

Oczywiscie nikt nie mowi ze kazda kobieta po diane bedzie miala raka. Ale jest taka mozliwosc i nigdy nie wiadomo "na kogo padnie". I to czy ktos zdecyduje sie podjac ryzyko i zazywac te tabletki, jest juz indywidualna sprawa. Jedne dziewczyny sie zdecyduja, inne stwierdza ze nie chca zwiekszac ryzyka zachorowania na raka piersi.

Jesli chodzi o mnie to wole nie ryzykować, chociaz wiem ze nie ma pewnosci ze mi to zaszkodzi. I ze rownie dobrze moge zachorowac z innego powodu. Ale te piguly nie sa dla mnie niezbedne wiec nie widze sensu aby sie nimi faszerować.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 14:12   #39
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

po pierwsze "aspiryna" nie jestem jedyna osoba ktora ma skutki uboczne przyjmowania Diane- chyba nie przeczytalas dokladnie wszystkich wypowiedzi w tym temacie.
Po drugie od poczatku pisze ze to zalezy od organizmu i kazda z nasz o tym wie, co nie zmienia faktu ze stosowanie tych tabletek to jest ingerencja w organizm i nie zawsze konieczna- wiec ameryki nie odkrylas.
po trzecie-pisanie ze kogos strasze swiadczy tylko o twoim braku odpowiedzialnosci i troski o innych, bo pisze to po to zebyscie sie zastanowily czy to jest dla was konieczne i czy nie mozna z tego zrezygnowac, zebyscie nie musialy przechodzic przez to co ja przeszlam, i twoja wypowiedz( do której oczywiscie masz prawo) swiadczy tylko i wylacznie o twoim beztroskim podejsciu do zycia i zdrowia.
Wiec nie zycze ci zebys musiala szybko dorosnac i miec takie porbalmy jak ja czy inne dziewczyny z tego forum.
Zreszta sama zobaczysz co na to inne dziewczyny.
Pozdrawiam
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 14:17   #40
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: bronie Diane!

No tak masz racje Aspirynko ale tu chyba głównie chodzi też o to, że lekarze często bagatelizują sprawę, nie wykonują często podstawowych badań, nie ostrzegają o zagrożeniach..ja gdybym nie poszła do innego lekarza też bym miała już poważne problemy właśnie po DIANIE..Aleksa ma 16 lat i przepisali jej Dianę! Ja dostałam ten lek mówiąc"..słyszałam, że dobrze działa na to i na to..." i nie było problemu z przepisaniem już nie mówiąc o dokładnym wyjaśnieniu działania leku negatywnie jak i pozytywanie- do tego musiałam dojść sama ryzykując własnym zdrowiem! Taki wątek jak ten pozwala otworzyć oczy i nie dać się łatwo zbyć lekarzowi-mamy do tego pełne prawo!!

Robiąc badania i regularnie chodząc na wizyty kontrolne-popieram Iness one pozwolą TYLKO wykryć chorobę. Jestem za Anią.M.-naprawdę warto się zastanowić czy warto się szpikować hormonami aby mieć ładną cerę itp..jest tyle innych sposobów..Decyzja należy do Was

P.S ja też chwaliłam Dianę ale do czasu..A co do czystej buzi-ok będzie ładna ale jak miałaś trądzik przed zażywaniem to będziesz miała i po skończeniu Diany(może nie od razu) i co wtedy? wiecznnie zażywać nie będziesz..Kiedyś trzeba będzie stawić czoło. Mi pomógł w tym mój facet widząc co co się dzieje-stanowczo powiedział koniec a z buzią damy sobie rade- Twoje zdrowie jest ważniejsze i wiecie co-jestem dumna z mojej decyzji!! ..może kiedyś pomyśle nad tabletkami ale na pewno nie Diane..
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 14:40   #41
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

Jescze jedna rzecz: gdyby te kilka lat temu ktos mi powiedzial co moze mi sie przytrafic za pare lat- to nigdy bym sie na te pigulki nie zdecydowaBa, tyle ze ja niestety od kilku ginekologów i endokrynologa caly czas- slyszalam to co ty - ze sa jak najbardziej bezpieczne. Ale jak widac fakty temu przecza i opinia onkologa ktory mnie operowal i prowadzil tez. Wiec wybacz ale ja wole zaufac opinii jednego doswiadczonego onkologa i mojego obecnego ginekologa i endokrynologa niz setkom innych lekarzy- z profesorami wlacznie - ktorzy napedzaja tylko rynek farmaceutyczny, reklamujac wrecz -tabletki o watpliwym bezpiecznstwie.Bo takie sa prawa rynku - jak z reklama np. proszku do prania(to co polecane nie zawsze jest dobre dla wszystkich).
Powiem jedno- nasze zdrowie jest tylko w naszych rekach,i zalezy od tego jakie mamy priorytety, i co z nim zrobimy.
Ale uwazam ze kazda dziewczyna powinna wiedziec o doswiadczeniach innych i sama dla siebie wyciagnac z tego wnioski, i uczyc sie na bledach innych, dla wlasnego bezpieczenstwa.
Ja niestety nie mialam takich mozliwosci i musialam przejsc przez to co mnie spotkalo - po czesci przez swoja glupote - bo wierzylam lekarzom ze mi to nie szkodzi,diane dopiero wchodzilo na rynek i nie bylo na ten tamat zadnych informacji tego typu.Tej glupoty bede zalowac do konca zycia - bo takiego przezycia sie niestety nie da zapomniec...kiedy po wycieciu czeka sie 2 tyg. na wynik -kiedy sie bylo juz o krok od wyroku (przypomne ze podejrzewali nowotwór zlosliwy- przez to ze biopsja wyszla zle dzieki Diane i bylo rozregulowanie hormonalne organizmu co zafalszowalo wynik,)i przez te dwa tygodnie o niczym innym nie myslisz tylko -czy to koniec? czy moze jednak jeszcze nie ? ....
W takim momencie nie myslisz o tym czy masz ladna cere, tylko o tym czy bedzie zyc!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-17, 14:51   #42
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

Wielkie brawa dla faceta Rossi- zachowal sie zupelnie tak jak mój maz- w tej trudnej sytuacji - i powiedzial ze dla niego wazniejsze jest moje zdrowie i zycie niz wyglad (kiedy byla mowa o amputacji)!!!
Gratuluje wam tego co was laczy, bo od razu widac ze to cos waznego i wspanialego, i dobrze wrózy na przyszlosc!!!!.
pozdrawiam was oboje
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 15:43   #43
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

Dziękuję Aniu.M.
Również gorąco pozdrawiam
A szczególnie życzę duużo zdrówka
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 15:54   #44
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

Widze,ze niektore osoby dalej nie wierza,jak niebezpieczne sa srodki hormonalne.Podaje kilka linkow do stron,gdzie mozna sobie troszeczke na ten temat poczytac oraz rozporzadzenie Ministra Zdrowia.
http://info.onet.pl/1,15,10,2611494,...5,0,forum.html
http://www.antykoncepcja.com.pl/vte_1.htm
http://www.npr.pl/fr/pdf/32.pdf
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJz dnia 11 września 1996 r.(Dz. U. Nr 121, poz. 571; zm.: Dz. U. z 2003 r. Nr 36, poz. 314) uwaga uaktualnione w 2003 roku. Zobaczcie: Wykaz czynników prawdopodobnie rakotwórczych dla ludzi i tam są Doustne środki antykoncepcyjne. Jestem feministką i dlatego uważam że nie należy kobiet okłamywać, a każdy lekarz wie że tabletki są rakotwórcze. Nie mówiąc o dużej ilości wpadek... Chodzi mi tylko o prawdę. Kobiety szanujcie się i znajcie prawdę....
Pozdrawiam.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 17:48   #45
rybk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 6
GG do rybk
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

Aniu.M mam do Ciebie pytanie: tak się składa że za swoje badania również płaciłam 300zł i 110 za wizyte więc mam obawy że to może być ta sama "prof. endokrynolog" Czy ona miała gabinet na Bielanach? POZDRAWIAM!
rybk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-17, 20:41   #46
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

Ja też dorzuce od siebie dwa słowa - studiuję na akademii medycznej i wielokrotnie, na różnych przedmiotach i od różnych profesorów i doktorów słyszałam, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko raka piersi. Nie jest powiedziane, że rak dopadnie każdą, która je przyjmuje, ale trzeba się liczyć że szanse rosną. Dotyczy to głównie kobiet które biorą hormony przed 25 rokiem życia. Jeden rok przyjmowania tabletek anty w tak młodym wieku zwiększa ryzyko raka piersi o 3,6%. Czyli np. 5 lat na tabletkach to wzrost ryzyka o 18%. Jesli dorzucić do tego inne czynniki predysponujące (obciążenie genetyczne, nowotwory w rodzinie, wczesna pierwsza miesiączka, gdy kobieta jeszcze nie rodziła, gdy pierwszy poród po 30-tce, dieta bogatotłuszczowa), to moim zdaniem trzeba się naprawdę solidnie zastanowić nad braniem hormonów. Zwłaszcza w tak młodym wieku jak Aleksa.
Ja sama niestety barałam pigułki przez 4 lata, 2 miesiące temu powiedzialam im papa (długo nie chciałam, bo zabezpieczenia przed ciążą, bo regularne i mniej bolesne miesiączki) i od razu czuję się o niebo lepiej. Mam nadzieję, że nie pozostawiły one trwałego śladu w moim organiźmie i Wam też tego życze
Pozdrawiam
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 16:49   #47
Ania.M.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 112
Re: bronie Diane!- a ja dalej ostrzegam przed skutkami ubocznymi!!!

No niestety aleksa - obawiam sie ze to ta sama prof.B-wska, przyjmuje przy ul.Klaudyny!!!
Ja jej juz nie chce ogladac, po tym jak mnie potraktowala na koniec - umyla rece i wyslala do onkologa!!!a wczesniej po wykryciu pierwszego guzka pytalam czy tego nie przeba jakos leczyc- uslyszalam ze nie, a jak sie pojawil drugi to sie wypiela i odeslala mnie na onkologie - a moze mozna bylo tego uniknac przez wczesniejsze leczenie.!!!!to dla mnie nie jest odpowiedzialny lekarz!!!tymbardziej przepisujac leki których nie mozna laczyc!!!!!- pisalam o tym wczesniej- ona chyba nie bardzo wie co robi, albo robi swiadomie na nas doswiadczenia!!!!!
Ania.M. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 20:03   #48
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: bronie Diane!

Ines1985 napisał(a):
> Z jednej strony sie z toba zgadzam, ale z drugiej...
> Niektore skutki uboczne wychodza dopiero po kilku latach... Wiadomo ze po kilku miesiacach brania diane nagle nie wyskoczy Ci guz w piersi...
> A zapewnienia : "bedziesz sie regularnie badac to nic Ci nie grozi" wcale do mnie nie docieraja. Bo regularne badania to nie jest profilaktyka. To tylko pozwala wykryc chorobe. A przeciez chyba lepiej do choroby w ogole nie dopuscic niz pozniej ja wykryć?

No pewnie, że tak lepiej ale... gdyby kobiety wiedziały jak zapobiegać rakowi, to pewnie dużo mniej byłoby zachorowań... Rozumiem Ines co masz na myśli, ale przecież rakowi nie da się zapobiec. Można zrobić badania genetyczne, można zdrowo się odżywiać, ale tak naprawdę rak nie wybiera.... i może zaatakować kobietę, która brała pigułki ale też taką, która nie brała właśnie ze względu na ich domniemane powiązania z rakiem.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 20:03   #49
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: bronie Diane!

Ines1985 napisał(a):
> Z jednej strony sie z toba zgadzam, ale z drugiej...
> Niektore skutki uboczne wychodza dopiero po kilku latach... Wiadomo ze po kilku miesiacach brania diane nagle nie wyskoczy Ci guz w piersi...
> A zapewnienia : "bedziesz sie regularnie badac to nic Ci nie grozi" wcale do mnie nie docieraja. Bo regularne badania to nie jest profilaktyka. To tylko pozwala wykryc chorobe. A przeciez chyba lepiej do choroby w ogole nie dopuscic niz pozniej ja wykryć?

No pewnie, że tak lepiej ale... gdyby kobiety wiedziały jak zapobiegać rakowi, to pewnie dużo mniej byłoby zachorowań... Rozumiem Ines co masz na myśli, ale przecież rakowi nie da się zapobiec. Można zrobić badania genetyczne, można zdrowo się odżywiać, ale tak naprawdę rak nie wybiera.... i może zaatakować kobietę, która brała pigułki ale też taką, która nie brała właśnie ze względu na ich domniemane powiązania z rakiem.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 22:17   #50
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Dziękuję Ani ze rozpoczęła ten temat. To chyba jakis znak dla mnie!! Wlasnie za pare dni konczy mi sie opak. Diane(biore od 4m-cy)efektow zadnych jesli chodzi o cerę- "upiększacze" jak byly tak są. Nigdy nie powroce do tego swinstwa. Tez lekarz przepisal mi je bez zadnych badań, tak "na oko" teraz zamierzam wziąźć sie za siebie, zrobic badania hormonalne, isc do dermatologa. A`propos badań: czy one są płatne? czy tylko wtedy sie płaci jak ma sie skierowanie od prywatnego lekarza?
Dziekuję Ani, i wszystkim dziewczyną, ktore jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu ze najwyzszy czas skonczyc z tą pseudo terapią!!!! Byc moze dzieki Wam uratuje swoją wątrobę, piersi... i co tam jeszcze nie wiadomo.Pozdrawiam
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 12:55   #51
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Woff dziewczyny wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Diany..I mam bardzo ważne dla mnie pytanie - kiedy może mi "coś" wyskoczyć (wiem, że nie koniecznie wyskoczy ale chciałabym wiedzieć kiedy się mgę spodziewać.. od razu czy po kilku tygodniach, miesiącach..?)
Martwie się ponieważ ide na bal sylwestrowy i chciałabym ładnie wyglądac.. chyba bym się załamała
Lekarz powiedział, że jeżeli miałam wcześniej kłopoty z cerą to bardzo prawdopodobne, że po odłożeniu Diany wrócą i to nasilone Przyznam się nawet, że myślałam aby wykupić jeszcze jedno ostatnie opakowanie przeraża mnie wizja znowu wysypanego i poskubanego ryjka
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 13:33   #52
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Rossi z tego co wiem to tabletki hormonalne dzialaja jeszcze jakis czas po odstawieniu(jezeli chodzi o cere),Diane chyba nawet do kilku miesiecy tak,ze nie powinnas sie obawiac jakiegos natychmiastowego wysypu pryszczy.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 13:45   #53
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Dziękuję Beciu mam nadzieję że reszta wizażanek będzie miała podobne zdanie
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 14:23   #54
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

a ja tak się zastanawiam może po odstawieniu diane przejść na jakiś antybiotyk żeby nie było takiej sytuacji?
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 15:08   #55
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Rossi nie mam dzis zbyt duzo czasu,zeby troche poszperac w archiwum,ale znalazlam cos o odstawieniu pigulek,moze to ci pomoze http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1098096346
Jak znajde chwile wolnego to jeszcze cos poszukam.
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 08:03   #56
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Dziękuję Ci Beciu za pomoc!! ja z kolei wertowałam arhiwum szukając wszystkiego co z Diane35..nie znalazłam odpowiedzi. Hm Anulqo raz zażywałam jakieś antybiotyki i bardzo mi pomogły ale niestety na krótką metę - bo tylko na czas ich zażywania potem pani dermatolog przepisała mi kupe drogich maści i paści wrr może bym je i wykupiła ale wiecie jak ona to wypisała??-wybrała ze stołu jedną z takich ankiet i na niej zaznaczyła podukty a niech ją!! Dziękuję za takie leczenie jak nie pomoże to coś innego i co z każdym razem bede wydawać prawie 200zł?! heh żebym jeszcze je miała..
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 12:25   #57
Joanna_H
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Przykro mi, że tak na Ciebie wpłynęła terapia Diane...

Mnie taką terapię zalecono po gruntownych badaniach hormonalnych. Okazało się że mam zespół policystycznych jajników, i że jak nie zacznę się leczyć od razu, póki gospodarka hormonalna nie jest jeszcze ustabilizowana na stałe (miałam 18 lat), to mogę mieć później spore problemy z zajściem w ciążę.

Jeśli chodzi o leczenie hormonami to po 20 roku życia ma ono działanie tylko doraźne, tymczasowe - po zaprzestaniu terapii wszystkie objawy wracają. Dzieje się tak dlatego, że orgaznim 20-parolatki czy 30-stki jest już ustabilizowany hormonalnie, i nie da rady zmienić tego na stałe. Dlatego takie leczenie da trwałe efekty - a więc takie, które będą również po skończeniu leczenia - tylko o młodej dziewczyny, której organizm dopiero ustala sobie, jak ma pracować przez całe życie.
Joanna_H jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 15:59   #58
iwona_01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 97
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Jesli chodzi o mnie to zawsze mialam problemy z tradzikiem!! Moja twarz wygladala okropnie (plecy i dekold tak samo)!! Mialam biale, czerwone blizny, pryszcze kazdego rodzaju!! Niemoglam patrzyc na swoja twarz! A najgorsze to ze nie moglam uzywac pudrow ani niektorych kremow bo od razu robilo sie jeszcze gorzej!!
Dermatolog przepisal mi jakis preparat ale nie poskutkowal!
Poszlam wiec do znajomej kosmetyczki, ktorej maz jest dermatologiem. Ona zajmowala sie moja twarza przez miesiac, za kazde spotkanie placilam ok 100 zl- bylam u niej 4 razy, polecila mi tez zestaw kosmetykow roznych rodzai (za co zaplacilam ok 300zl)
Jej maz kazal mi co miesiac jesc zestaw witamin, ktory tez nie kosztowal malo!!!
Jednak to nie pomoglo, wiec zrezygnowalam, bo kto by sie leczyl takim "tanim" sposobem!!!!! ktory na dodatek niepomaga!???

Moj wujek (ktory jest ginekologiem) powiedzial zebym poszla do ginekologa i poprosila o DIANE35! Tak tez zrobilam.
Moja pani gin. nie zrobila mi zadnych badan,byla przeciwna ale powiedziala tylko: "gdzie to przypisywac tak mlodej (17lat) dziewczynie leki hormonalne" i na tym sie skonczylo!
Juz po pierwszym miesiacu widac bylo poprawe! Bardzo sie ucieszylam. Pryszcze zeszly calkowicie i z twarzy, i z dekoldu i plecow!! Czulam sie dobrze, nie mialam zadnych ubocznych skutkow! Poprostu bylam bardzo zadowolona.
Diane bralam rok- juz sa 3 miesiace od kiedy przestalam, bo boje sie ze moze mi zaszkodzic! No i jak zapewne bylo wiadome moje klopoty wrocily!!! Jestem okropnie zla!! W lutym mam studniowke i jak ja wyskocze w sukience z takim oblesnym dekoldem i plecami?????
Wydalam tyle pieniedzy na leczenie ktore nic niepomoglo!! Widze ze moja twarz za niedlugo bedzie wygladac tak samo jak przed zarzywaniem, a ja tego nie chce!!! I jeszcze niewiedomo co z moim organizmem, dlatego ze nie robilam zadnych badan!!
Dlatego prosze was zebyscie mi napisaly co to za badania mam zrobic!!
I czy sa jakies inne leki albo mocne kremy czy tam cokolwiek zeby mi pomoglo???
__________________
IVO
iwona_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 16:16   #59
maargolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 55
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Ja też byłam a raczej jestem ofiarą pigułek!Najpierw łykałam Diane ale poniewaz zaczełam tez potrzebowac skutecznosci antykoncepcyjnej moja pani dr ginekolog przepisala mi Cilest-ktory biore od 3 lat.Mimo tego ze mialam porobione badania hormonalne i ogolne krwi to ostatnio moj ogranizm dziwnie sie zachowuje!Mam prawie 25 lat i wczesniej z cera nie mialam nigdy problemow a ostatnio prawie non stop mi cos wyskakuje!oprocz tego wypadaja mi wlosy a te "inne" rosna baaaardzo dorodne!Podejrzewam ze to od tabletek ale z drugiej str nie chce ich przestac brac(z wiadomych celow).Moj mezczyzna tez jest im przeciwny ale boje sie odstawic pigulki!nie wiem co robic
maargolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 18:22   #60
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Iwonko a po jakim czasie po odstawieniu tabletek wróciły Ci problemy z cerą??
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.