rozwiedzeni rodzice razem na weselu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-28, 10:30   #1
m0t0cyklistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2

rozwiedzeni rodzice razem na weselu...


Witajcie forumowiczki! Piszę do Was o radę, bo jestem w kropce..
Planujemy z narzeczonym wesele, ale jest pewien problem. Moi rodzice są po rozwodzie, każde z nich ma swojego partnera (dodam jeszcze, że kontakt z rodzicami mam "jako-taki"). Wolałabym nie zapraszać ich z obecnymi partnerami (nie specjalnie za sobą przepadamy), tym bardziej, że nie wiedziałabym jak ich rozsadzić. Wpadłam na pomysł, żeby zaprosić tylko mamę i ojca, bez osób trzecich. Co o tym myślicie?

Druga sprawa, ojciec ma 5 rodzeństwa, z którymi nie mam zbyt dużego kontaktu. Zastanawiałam się czy nie zaprosić ich dzień po weselu na jakiś obiad, może z DJ'em, zwłaszcza, że budżet mamy dosyć ograniczony. Uważacie, że to duży nietakt? Nie nazywało by się to oczywiście poprawiny (bo nie mieliby czego poprawiać ) ale po prostu przyjęcie weselne dnia następnego.

Błagam Was o rady. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji?

Pozdrawiam,
A.
m0t0cyklistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 12:14   #2
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Nie wiem ale dla mnie to za duże kombinacje.
Jeśli chodzi o rodziców to ja bym porozmawiała z jedną i z drugą stroną i powiedziała, że rozumiesz ich spór, że na pewno ciężko im tolerować tą sytuację ale prosisz o to by na jeden dzień darowali sobie wszelkie spory i zachowali się tak jak powinni - jak rodzice. Zaproś ich z osobami towarzyszącymi skoro kogoś mają. Razem i tak się bawić nie będą a osobno tylko siedzieć i się na siebie lampić.
Rozsadzić można ich na obu krańcach sali i mogą się nie oglądać.

Co do rodziny - w dniu ślubu chodzi o ślub a nie imprezę. Jeśli nie chcesz mieć rodziny ojca na ślubie to po co na jakiejś imprezie na drugi dzień? Albo są Ci bliscy i chcesz ich mieć w ten dzień albo daruj sobie takie zapraszanie. Myślę, że źle by to w ogóle wyszło.


U mojego M. rodzice też są po rozwodzie ale potrafią się tolerować w miejscu publicznym, że tak to ujmę. Choć przyszły teściu musi zachować umiar w piciu bo wtedy wywleka wszystkie brudy. M. go już ostrzegł, że ma się zachować. Rozsadzimy ich w grono ich rodzin i tyle - niech się bawią po swojemu. Tyle, że żadne nie ma nikogo więc może to też nam ułatwia.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 14:13   #3
cherry1988
Raczkowanie
 
Avatar cherry1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 356
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Cytat:
Napisane przez m0t0cyklistka Pokaż wiadomość
Witajcie forumowiczki! Piszę do Was o radę, bo jestem w kropce..
Rodziców zaprosiłabym z ich obecnymi partnerami - rozumiem, że za sobą nie przepadacie, ale tak każde zajmie się swoją osobą towarzyszącą, a nie będzie oglądać się na byłego małżonka, rodzinę lub siedzieć samemu.

Jeśli z rodzicami masz średni kontakt, a z rodzeństwem ojca żaden, to po co jakaś impreza dnia następnego? Skoro nie chcesz ich w najważniejszym dniu, nie widzę w sensu organizowania dodatkowej imprezy dla nich - szczególnie, że jak piszesz, macie ograniczony budżet.
__________________
'88


13.10.2013r.

06.12.2014r.

13.08.2016r.
cherry1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 19:18   #4
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Zgadzam sie z powyzszymi radami.


Co do imprezy dnia nastepnego, to jak dzielenie gosci na pierwszej i drugiej kategorii. Taktowniejsze bedzie zaproszenie na sam slub.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 23:13   #5
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Popieram poprzednie wypowiedzi,rodzicow z partnerami a rodzina z ktora nie masz dobrego kontaktu to wcale,ani na slub ani na poweselny obiad.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 04:24   #6
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

rodzice mojego TŻ też po rozwodzie...my zaprosilismy jego ojca z nową żoną i dzieckiem...usadzimy ich w krańcach sali, każdy w swoim gronie i tak bywa..
co do rodziny ojca to ja też nie mam żadnego kontaktu i nikogo nie zapraszam/nie zawiadamiam. i nie mam z tym problemu
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 06:56   #7
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Cytat:
Napisane przez m0t0cyklistka Pokaż wiadomość
Druga sprawa, ojciec ma 5 rodzeństwa, z którymi nie mam zbyt dużego kontaktu. Zastanawiałam się czy nie zaprosić ich dzień po weselu na jakiś obiad, może z DJ'em, zwłaszcza, że budżet mamy dosyć ograniczony. Uważacie, że to duży nietakt?
Sama sobie przeczysz - jak macie ograniczmy budżet, to taniej będzie wszystkich zaprosić naraz niż dopłacać jeszcze DJ-owi na drugi dzień Chcesz ich zaprosić (przejmujesz się że wypada), to na wesele, nie chcesz - to w ogóle.

Rodzice hmm... możesz zaprosić bez partnerów, ale szykuj sie na wielki kwas w rodzinie. No niestety. Zwłaszcza jak wszystkich innych zaprosisz z OT.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 16:12   #8
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

rodziców zaprosiłabym z osobami towarzyszącymi, ale wcześniej powaznie bym z nimi porozmawiała, że to mój dzień i po prostu nie życzę sobie żadnych zgrzytów i usadziłabym ich w różnych końcach sali.
Stryjów nie zapraszałbym na obiad na 2 gi dzień, dałabym tylko zawiadomienie o ślubie. Ale przygotuj się na to że nie przyjadą - tym bardziej jeżeli są z innej miejscowości.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 19:56   #9
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Sama sobie przeczysz - jak macie ograniczmy budżet, to taniej będzie wszystkich zaprosić naraz niż dopłacać jeszcze DJ-owi na drugi dzień Chcesz ich zaprosić (przejmujesz się że wypada), to na wesele, nie chcesz - to w ogóle.

Rodzice hmm... możesz zaprosić bez partnerów, ale szykuj sie na wielki kwas w rodzinie. No niestety. Zwłaszcza jak wszystkich innych zaprosisz z OT.
Porawiny sa tansze niz wesele pierwszego dnia,wiec jezeli autorka i tak na drugi dzien musi zaprosic gosci wiec za dodatkowe osoby zaplaci powiedzmy po 60 zl niz 200.
My robilismy poprawiny bo mielismy gosci przyjezdnych,na poprawinach byli tez goscie ktorzy nie byli w pierwszy dzien,z tym ze u nas to sala byla maksymalnie zapelniona w pierwszy dzien,na drugi dzien byli goscie przyjezdni i najblizsza rodzina,a ze bylo wolne miejsce to zaprosilismy sasiadow,rodzice zaprosili swoich znajomych
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 15:21   #10
Aurielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 23
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Ale tolerują się nawzajem i swoje nowe związki ? To, ze Ty za nimi nie przepadasz, to ze tak powiem mniej ważne. U mnie jest tak, ze tylko ojciec ma kogoś i moja mama nie wyobraża sobie, ze tamta tez będzie na moim ślubie, bo się z tym nie pogodziła. Ja lubie te Pania, ale mama jest moja najbliższą osoba i chyba nie mogłabym jej tego zrobić. Byłoby niezręcznie.
Rodzeństwo ojca z kolei.. Głupio będzie jeśli zaprosisz ich tylko na drugi dzień (mogą zupełnie urwać kontakt). Nawet jeśli nie macie dużego kontaktu, to wg mnie śluby sa własnie po to, żeby się spotkać. Tez mam takich i jak już się spotykamy (co kilka lat na podobnych imprezach) to jest milo, wiec zapraszam wszystkich.
Aurielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 12:51   #11
JaninaNowak01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Trzeba zaakceptować sytuację tak jak jest, myślę że rodzice już zaakceptowali. Zaproś z partnerami, usadź nie za blisko i problemu nie będzie.

Jeśli masz rodzinę która nie ma żadnego kontaktu to nie musisz ich zapraszać. Weź pod uwagę również czy nie będzie sytuacji że ktoś się nie obrazi, i jak bardzo będzie to miało dla Ciebie znaczenie.

Według tradycji zazwyczaj w pierwszy dzień zaprasza się bliską rodzinę, dobrych znajomych itd, jeżeli jest ktoś kto uważasz że nie jest w twoich najbliższych kręgach rodzinnych, i nie jest to najlepszy przyjaciel (np. współpracownicy) to możesz takie osoby opcjonalnie zaprosić na poprawiny - ale opcjonalnie.
JaninaNowak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 11:27   #12
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Hej podłączę się do tego wątku..
Ja mam taki problem że moi rodzice są rozwiedzeni też.
No i obydwoje się z kimś spotykają..
Moim problemem przede wszystkim jest to że z jednej strony kocham tate bo to mój tata w końcu i nie chce żeby się gniewał ale z drugiej strony mało się nami interesował wcześniej i ma problemy z alkoholem no i zachowuje sie jak małe dziecko.. Te jego żarty i wogóle..
No i nie chce go zapraszać bo wiem, że będę płakać przez niego na tym weselu. Narobi mi wstydu...
Mama też go nie chce na weselu.
Nie wiem co mam robić..
Przecież nie zaprosze jego rodziców i jego siostrę z rodziną a jego samego nie..
Mam taki straszny problem z tym.. Prosze, pomóżcie mi. Co Wy byście zrobiły ?
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 20:09   #13
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: rozwiedzeni rodzice razem na weselu...

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Hej podłączę się do tego wątku..
Ja mam taki problem że moi rodzice są rozwiedzeni też.
No i obydwoje się z kimś spotykają..
Moim problemem przede wszystkim jest to że z jednej strony kocham tate bo to mój tata w końcu i nie chce żeby się gniewał ale z drugiej strony mało się nami interesował wcześniej i ma problemy z alkoholem no i zachowuje sie jak małe dziecko.. Te jego żarty i wogóle..
No i nie chce go zapraszać bo wiem, że będę płakać przez niego na tym weselu. Narobi mi wstydu...
Mama też go nie chce na weselu.
Nie wiem co mam robić..
Przecież nie zaprosze jego rodziców i jego siostrę z rodziną a jego samego nie..
Mam taki straszny problem z tym.. Prosze, pomóżcie mi. Co Wy byście zrobiły ?
nie chcesz - nie zapraszaj. Rozumiem że ojciec od lat z Wami nie mieszkał? Jest alkoholikiem? zaproście go na ślub - jest najważniejszy, i porozmawiaj z mim szczerze. Powiedz że nie zapraszacie na wesele dlatego że pije.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2016-02-16 o 18:29
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-15 21:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.