Trafiłam na dziwnych ludzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-18, 18:39   #1
kasia800
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2

Trafiłam na dziwnych ludzi


Witajcie Jakiś czas temu zmieniłam pracę. Strasznie dziwnie się tam czuję... mam wrażenie, że ludzie mnie tam totalnie ignorują, gadają między sobą jakby mnie tam w ogóle nie było (nie do końca wiem o czym mówią, bo jestem nowa i nie do końca orientuję się co i jak, więc wole sie nie odzywac). Nie chce sie nachalnie wtracac, wiec siedze cicho. Oni sie zachowują jakbym była powietrzem (np. pokazują coś między sobą czy pytają kogoś o zdanie, a mnie wcale), nawet mi za bardzo nie dają nic do zrobienia. To jest okropne, jestem jak piąte koło u wozu. Powinnam zaczac jakos sama wychodzic z inicjatywa i zagadywac, zaczac sie wtracac do "ich" tematow? Nie chcę być nietaktowna, ale dziwnie się czuję w roli powietrza
kasia800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 19:42   #2
Nymerkia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 53
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Może przynieś jakieś wkupne skoro jesteś nowa, jakieś ciacho czy co;D myślę, że małymi kroczkami powinnaś ich poznawać. Może wybierz jakąś osobę, która wydaje się być najbardziej przystępna i spróbuj nawiązać rozmowę jak np. będziecie sami/same.
Nymerkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:07   #3
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Cytat:
Napisane przez kasia800 Pokaż wiadomość
Witajcie Jakiś czas temu zmieniłam pracę. Strasznie dziwnie się tam czuję... mam wrażenie, że ludzie mnie tam totalnie ignorują, gadają między sobą jakby mnie tam w ogóle nie było (nie do końca wiem o czym mówią, bo jestem nowa i nie do końca orientuję się co i jak, więc wole sie nie odzywac). Nie chce sie nachalnie wtracac, wiec siedze cicho. Oni sie zachowują jakbym była powietrzem (np. pokazują coś między sobą czy pytają kogoś o zdanie, a mnie wcale), nawet mi za bardzo nie dają nic do zrobienia. To jest okropne, jestem jak piąte koło u wozu. Powinnam zaczac jakos sama wychodzic z inicjatywa i zagadywac, zaczac sie wtracac do "ich" tematow? Nie chcę być nietaktowna, ale dziwnie się czuję w roli powietrza
Ile już trwa ta sytuacja?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:08   #4
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Ile już trwa ta sytuacja?
No właśnie,ile?
Bo jak powiedzmy,ze 3 tyg to jeszcze ujdzie,dłużej to już dziwne..

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:19   #5
pocaluj_zabke_w_lapke
Raczkowanie
 
Avatar pocaluj_zabke_w_lapke
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Leśne Królestwo
Wiadomości: 75
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

1. Jesli to nie jest Twoja "praca" marzen tylko kolejna z wielu, to nie przejmuj sie tym, czasem po to czlowiek nie może zagrzać gdzieś miejsca, żeby szukał czegoś innego i trafił na coś lepszego
2. Jeśli w zespole pojawi się nowy człowiek, automatycznie staniesz się bardziej "swojsza" i zaczną Cie traktować normalnie
3. Oni muszą też przywyknąć do nowej osoby, staraj się korzystać z okazji do socjalizacji:
- na przerwach dołaczaj do wspólnych obiadów
- wdawaj się w rozmowy o pogodzie itd
- mów innym miłe rzeczy
- możesz czymś poczęstować w trakcie lunchu
- zacznij ocieplać kontakt przynajmniej z kimś kto wyda Ci się bardziej swoiski, może bedzie tam ktoś kto wraca z pracy w te samą strone co Ty
- poproś o pomoc, ludzie lubią czuć się potrzebni lub sama zaoferuj pomóc (reguła wzajemności)
- uśmiechaj się
- rób swoje i daj sobie czas
__________________
Pamiętaj o uśmiechu

Edytowane przez pocaluj_zabke_w_lapke
Czas edycji: 2016-10-18 o 20:20
pocaluj_zabke_w_lapke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:23   #6
herbata_to_zycie
Raczkowanie
 
Avatar herbata_to_zycie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 138
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Zdaję sobie sprawę, że to jest pomocne dla nowej osoby, ale ja jakoś nigdy nie miałam takiego "instynktu", żeby "matkować" w rozmowie nowym osobom (czy to w pracy, czy w towarzystwie). Nowe osoby zawsze jakoś się wkręcały, raz szybciej, raz wolniej.

Niekoniecznie musisz się wtrącać w środku rozmowy między osobą A i B, ale np. możesz okazywać swoje zainteresowanie zadając pytania na temat, na który właśnie rozmawiali, jak już się skończy wątek. Np.
A: To co dzisiaj robisz po pracy?
B: miałam iść na siłownię, ale strasznie mi się nie chce...
A: noo, ja muszę się chyba zmotywować, bo blablablab
B: blablabla (siłownia)
blablabla
blabla, koniec wymiany zdań.

Ty: A gdzie chodzisz na siłownię?

:P
herbata_to_zycie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:36   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

no właśnie - podstawowa kwestia to ile tam już pracujesz - tydzień? miesiąc?
wiesz może jaka jest historia Twojego zatrudnienia z ich punktu widzenia? bo może poprzednia osoba na Twoim stanowisku odeszła w dziwnych okolicznościach albo po prostu bardzo lubili poprzednią osobą - czasem takie sprawy z niedalekiej przeszłości rzutują na relacje jakie zespół buduje z nową osobą

natomiast ja radziłabym zacząć od czasu do czasu samej ich o coś podpytywać - na początek związanego z pracą, nawet pytanie "czy mogłabyś pomóc" może przełamać lody - tylko nie przejdź nagle z trybu "nie rozmawiamy w ogóle" do "zadaję wam pytanie co 5 minut" powoli może uda Ci się z tymi ludźmi dogadać i jak już dasz się im poznać to z czasem sami zaczną zagadywać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 20:41   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Wszystko zależy od tego na czyje miejsce weszłaś. No chyba, że utworzono nowe stanowisko, ale obstawiam, że firma szukała kogoś, bo zwolniło się miejsce - albo się ktoś zwolnił, albo go zwolniono. Może wokół tego był jakiś smród, kontrowersja? Może być też tak, że w firmie jest tak duża rotacja, że ludzie nie zawracają sobie głowy nawiązywaniem bliższych relacji z kimś, kto dzisiaj jest, a jutro może go nie być.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no właśnie - podstawowa kwestia to ile tam już pracujesz - tydzień? miesiąc?
wiesz może jaka jest historia Twojego zatrudnienia z ich punktu widzenia? bo może poprzednia osoba na Twoim stanowisku odeszła w dziwnych okolicznościach albo po prostu bardzo lubili poprzednią osobą - czasem takie sprawy z niedalekiej przeszłości rzutują na relacje jakie zespół buduje z nową osobą

natomiast ja radziłabym zacząć od czasu do czasu samej ich o coś podpytywać - na początek związanego z pracą, nawet pytanie "czy mogłabyś pomóc" może przełamać lody - tylko nie przejdź nagle z trybu "nie rozmawiamy w ogóle" do "zadaję wam pytanie co 5 minut" powoli może uda Ci się z tymi ludźmi dogadać i jak już dasz się im poznać to z czasem sami zaczną zagadywać
Napisałyśmy to prawie równocześnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:56   #9
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no właśnie - podstawowa kwestia to ile tam już pracujesz - tydzień? miesiąc?
wiesz może jaka jest historia Twojego zatrudnienia z ich punktu widzenia? bo może poprzednia osoba na Twoim stanowisku odeszła w dziwnych okolicznościach albo po prostu bardzo lubili poprzednią osobą - czasem takie sprawy z niedalekiej przeszłości rzutują na relacje jakie zespół buduje z nową osobą

natomiast ja radziłabym zacząć od czasu do czasu samej ich o coś podpytywać - na początek związanego z pracą, nawet pytanie "czy mogłabyś pomóc" może przełamać lody - tylko nie przejdź nagle z trybu "nie rozmawiamy w ogóle" do "zadaję wam pytanie co 5 minut" powoli może uda Ci się z tymi ludźmi dogadać i jak już dasz się im poznać to z czasem sami zaczną zagadywać


''TU DU DUuuuumm'' mroczna muzyka w tle


lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:57   #10
kasia800
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Pracuję tam od niedawna (kilka dni), po prostu martwię się, żeby nie pomyśleli, że jestem jakaś dziwna, bo się nie odzywam, ale dziwnie jest mi się wtrącać kiedy rozmawiają między sobą, jakby mnie tam nie było Jest pare osob, ktore wydaja sie w porzadku i dobrze rozmawia mi sie z nimi "sam na sam", ale jak juz poza mną jest ktoś więcej, to robię się niewidoczna - wchodzą tematy o których nie mam pojęcia i nikt już do mnie nic nie mówi. Z tego powodu głupio mi się wbić np. do czyjegoś wspólnego obiadu Czuję się tam trochę jak intruz

Nie jest to moja praca marzeń, ale chciałabym w niej trochę zostać, przyda mi się to doświadczenie
kasia800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 10:47   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Ciężko o integrację, jeśli nowa osoba siedzi cicho i nie angażuje się w żadne rozmowy współpracowników. Jeśli nie ma tam nikogo, kto by Ci chciał "matkować" i wciągnąć do towarzystwa, to musisz sama wykazać nieco inicjatywy, zagadać czasem do kogoś, o coś zapytać, zaproponować pomoc itp.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 12:12   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Cytat:
Napisane przez herbata_to_zycie Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę, że to jest pomocne dla nowej osoby, ale ja jakoś nigdy nie miałam takiego "instynktu", żeby "matkować" w rozmowie nowym osobom (czy to w pracy, czy w towarzystwie). Nowe osoby zawsze jakoś się wkręcały, raz szybciej, raz wolniej.

Niekoniecznie musisz się wtrącać w środku rozmowy między osobą A i B, ale np. możesz okazywać swoje zainteresowanie zadając pytania na temat, na który właśnie rozmawiali, jak już się skończy wątek. Np.
A: To co dzisiaj robisz po pracy?
B: miałam iść na siłownię, ale strasznie mi się nie chce...
A: noo, ja muszę się chyba zmotywować, bo blablablab
B: blablabla (siłownia)
blablabla
blabla, koniec wymiany zdań.

Ty: A gdzie chodzisz na siłownię?

:P
A propos siłowni. Mnie i drugiej dziewczynie zdarzyło się pracować z koleżankami zasiedziałymi w firmie. My, zaledwie miesiąc z kawałkiem. One miały zwyczaj rozmawiać tylko miedzy sobą. Kiedyś miały temat o zumbie, więc zaciekawione pytamy o zajęcia i czy można się przyłączyć, na co jedna z nich tonem pełnym wyższości: "Ale my jesteśmy zaawansowane!" I tak skończyła się próba zacieśnienia kontaktów.
Na szczęście taka nieufność do obcych mija.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 12:34   #13
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

No z tym wciskaniem się do rozmów to czasem nie wychodzi.
Miałam raz w pracy taką nową osobę, o wszystko pytała i była miła aż do przesady: a to przyniosła ciasteczko a to zagadała, potem wciąż gadała coś.
Ja się wkręcałam dość szybko w pracy zawsze, ale było to na zasadzie takiej, że pytam o tematy związane z pracą na początku (bo serio czegoś potrzebuję), z czasem, gdy się już ludzie ze mną oswajali to mówiłam przy okazji coś więcej o sobie. Nigdy nie przynosiłam jakichś ciastek i innych, po prostu np. idąc umyć swój kubek brałam kubek dziewczyny, z którą pracowałam tego dnia. Nachalność gorsza niż brak zainteresowania.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 13:16   #14
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
bo może poprzednia osoba na Twoim stanowisku odeszła w dziwnych okolicznościach
Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
''TU DU DUuuuumm'' mroczna muzyka w tle



Cytat:
Napisane przez kasia800 Pokaż wiadomość
Pracuję tam od niedawna (kilka dni), po prostu martwię się, żeby nie pomyśleli, że jestem jakaś dziwna, bo się nie odzywam, ale dziwnie jest mi się wtrącać kiedy rozmawiają między sobą, jakby mnie tam nie było Jest pare osob, ktore wydaja sie w porzadku i dobrze rozmawia mi sie z nimi "sam na sam", ale jak juz poza mną jest ktoś więcej, to robię się niewidoczna - wchodzą tematy o których nie mam pojęcia i nikt już do mnie nic nie mówi. Z tego powodu głupio mi się wbić np. do czyjegoś wspólnego obiadu Czuję się tam trochę jak intruz
Wychodzi więc, że to tylko kwestia czasu. Niektóre osoby tak mają, że najpierw muszą poobserwować i oswoić się z otoczeniem. Nie możesz sama zacząć jakiegoś tematu jak zbierze się grupka osób?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 13:24   #15
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Poza tym nie określaj ich mianem "dziwnych ludzi", bo nie są dziwni - raczej normalni. Mój team w pracy jest raczej przyjacielski i rozmowny, ale jak jest nowa osoba, która sama się nie odzywa, to się jej nikt nie narzuca. Mieliśmy dwie praktykantki, jednak błyskawicznie się zintegrowała, bo sama wykazywała inicjatywę. Druga się nie odzywała do tego stopnia, że niemal nie dało się zauważyć, kiedy skończyła praktyki i zniknęła. Wiele zależy od zachowania nowej osoby.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 16:48   #16
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Trafiłam na dziwnych ludzi

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
No z tym wciskaniem się do rozmów to czasem nie wychodzi.
Miałam raz w pracy taką nową osobę, o wszystko pytała i była miła aż do przesady: a to przyniosła ciasteczko a to zagadała, potem wciąż gadała coś.
Ja się wkręcałam dość szybko w pracy zawsze, ale było to na zasadzie takiej, że pytam o tematy związane z pracą na początku (bo serio czegoś potrzebuję), z czasem, gdy się już ludzie ze mną oswajali to mówiłam przy okazji coś więcej o sobie. Nigdy nie przynosiłam jakichś ciastek i innych, po prostu np. idąc umyć swój kubek brałam kubek dziewczyny, z którą pracowałam tego dnia. Nachalność gorsza niż brak zainteresowania.
Po co Ty jej kubek myłaś? Poczęstowanie ciastkiem jest tysiąc razy lepsze niż zmywanie po kimś
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-21 17:48:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.