Masaż rehabilitujący kręgosłup - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-10, 22:45   #1
frog7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Question

Masaż rehabilitujący kręgosłup


Chciałam zapytać czy istnieją takie masaże, jak mogą wpłynąć na kondycję kręgosłupa, czy mogą go wyprostować?? Z kim się skontaktować w tej sprawie?? Gdzie się udać??
Z góry dziękuję.
frog7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 23:54   #2
Pela- Iza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41
GG do Pela- Iza
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Cytat:
Napisane przez frog7
Chciałam zapytać czy istnieją takie masaże, jak mogą wpłynąć na kondycję kręgosłupa, czy mogą go wyprostować?? Z kim się skontaktować w tej sprawie?? Gdzie się udać??
Z góry dziękuję.
Najlepsze masaże rehabilitacyjne robią osoby niewidzące,świetne wyczucie w palcach.Polecam:jup i:
Pela- Iza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 11:50   #3
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Tak sie składa, że znam masażystów niewidomych którzy partolą masaż strasznie, a znam i wielu doskonałych masażystów widzących.Rzecz nie w tym, a w wyszkoleniu. No a co do wyprostowania kręgosłupa - na pewno to nie jest zadanie masażysty... Nawiasem mówiąc, co rozumiesz przez wyprostowanie??? Masz skoliozę???
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 19:33   #4
Kasiaczek22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 113
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Polecam masazystow w Rudniku k.Ostrowca Sw..Sprawdzone, mama korzysta( przepukliny), poza tym na prostowanie kregoslupa jezdza tam kilkuletnie dzieci i efekty naprawde sa.Sprobuj poczytac na stronie kregoslup.polbox.pl ewentualnie ja moge podac namiary jesli chcesz.Pozdrawiam
Kasiaczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 21:36   #5
frog7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

niestety, nie tylko skolioze
dzękuję za namiar na stronkę
frog7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:40   #6
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Masaż w przypadku skolioz jest bardzo ważnym zabiegiem w róznych etapach rehabilitacji. Skoliozy leczy się min za pomoca ustawionej odpowiednio kinezyterapi, zabiegów, czasem operacji, masaży, terapii manualnej, itd.

Ale nalezy pamiętać iz wzmacnianie mięśni ma takze duże znaczenie w profilaktyce skolioz lub tez w przypadku kiedy sa jeszcze nieznaczne.

Jesli chodzi o uwage dotyczacą masażystów niewidomych, to fakt ze sprawdzają się bardzo dobrze. Ale uwaga dotyczy raczej Szkoły Krakowskiej - niz samych niewidomych. Faktem jest że od lat jest to Studium otwarte, nie tylko dla osób z wada wzroku. No i faktem jest, iz wiele pózniejszych Studium i szkół prywatnych, bazowało i bazuje na jej dorobku. Bynajmniej do dzisiaj na kolana nie rzuciła mnie żadna inna publikacja o masażu z dorobku innych szkół niz Krakowska (Adam i Anicet Zborowscy). Oczywiście mowa o polskiej literaturze i dotyczącej masażu leczniczego, rehabilitacji.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 14:14   #7
Magda$$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

A ja słyszałam ,ze w wieku po20 ,kregosłupa sie juz nie da wyprostowac.Skolioze mozna leczyć w wieku dojrzewania i wtedy rózne cwiczenia moga pomóc.Nie wiem dokładnie co potrafią chiropraktycy,ale moga przestawiac kregi np,jesli uciskają jakies nerwy ,ale czy mogą wyprostowac kregosłup....jesli tak to tylko sprawdzeni i profesjonalni kregarze.Do innych isc nie warto ryzykować.
Magda$$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-09, 19:07   #8
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Cytat:
Napisane przez Magda$$
A ja słyszałam ,ze w wieku po20 ,kregosłupa sie juz nie da wyprostowac.Skolioze mozna leczyć w wieku dojrzewania i wtedy rózne cwiczenia moga pomóc.Nie wiem dokładnie co potrafią chiropraktycy,ale moga przestawiac kregi np,jesli uciskają jakies nerwy ,ale czy mogą wyprostowac kregosłup....jesli tak to tylko sprawdzeni i profesjonalni kregarze.Do innych isc nie warto ryzykować.
Da się, da, tylko naprawdę trzeba się na tym znać Najskuteczniejsze jest połączenie specjalnych technik terapii manualnej z indywidualnymi cwiczeniami.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 12:10   #9
szkapina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Cytat:
Napisane przez stary.smok
Da się, da, tylko naprawdę trzeba się na tym znać Najskuteczniejsze jest połączenie specjalnych technik terapii manualnej z indywidualnymi cwiczeniami.
Tak?a ja już myslałam że nie ma dla mnie nadziei.. to co dokładnie powinnam zrobic, żeby kręgosłup mi się wyprostował?
szkapina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:52   #10
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Ano, jako się rzekło, iść do naprawdę dobrego fachowca... Wysłałem Ci też pw
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 22:52   #11
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Ano, jako się rzekło, iść do naprawdę dobrego fachowca... Wysłałem Ci też pw
stary smoku.. znasz takiego "naprawdę dobrego fachowca"- chiropraktyka? Ja tez mam skoliozę kręgosłupa, leczyłam się w LORO wŚwiebodzinie przez 3 lata, nosiłam też gorset.Trafiłam tam w wieku 15 lat. Na początku leczenia miałam skrzywienie 29stopni, w przeciągu 3 lat zmniejszało się i powiększało zawsze w obrębie 23-30 stopni(tyle bylo najwięcej). W wieku 18lat miałam 28 stopni skrzywienia i przestałam już rosnąć. Przestałam tez nosic gorset bo nic juz by podobno nie dał. Teraz mam 23 lata i ostatni raz byłam na konsultacji 5 lat temu, przestałam cwiczyc przez te 5 lat. Postanowilam isc na konsultacje i zdjecie RTG, bo chce sprawdzic czy nie poglębiła mi się skolioza. Ostatnio odczuwam dosc silne bole przy dłuzszym staniu, przy pochylaniu się itp.
Czy jest szansa choć trochę wyprostować kręgosłup u chiropraktyka podczas zabiegów ? oraz cwiczeniami zleconymi przez niego ?Czy w moim wieku mam juz skostniały kręgosłup i nic nie da się zrobić?
Bardzo proszę o odpowiedz, to dla mnie ogromnie ważne!
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 22:36   #12
Vika24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 27
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Stary smoku, to ja tez poprosze info na priv.
pozdrawiam
Vika24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 07:47   #13
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Nie leczona i nie wyrównana skolioza na ogół pogłębia się cały czas. A zaniechanie ćwiczeń, nawet jeśli były nie najlepiej dobrane, na pewno Twojego stanu nie poprawiło. Trzeba i zrobić zdjęcie i iśc na konsultację do ortopedy. Ale: chiropraktyk skoliozy nie wyprostuje, trzeba ćwiczyć, a w tym momencie będzie to już trudne. W Twoim wieku można jednak jeszcze coś niecoś przynajmniej pomóc. Prosiłem o kontakt przez GG, ponawiam zaproszenie. Tak samo proszę o kontakt Viki24.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 17:34   #14
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Może próbował ktoś rehabilitacji u tego Pana- http://www.skolio.pl/4.html
jest tylko magistrem ale efekty zdumiewające..
albo rehabilitacji u tej Pani- http://www.fits.pl/mbialek.php - tu mialabym bliżej no i ma bardzo dużo certyfikatów... Myślę o takim turnusie weekendowym dla dorosłych albo wizycie prywatnej najpierw. Ta pani jest dr nauk medycznych i jest po kursach na PNF- a to bardzo mnie interesuje.
Tylko czy jest sens bawic się w to wszystko jesli mam juz 23 lata?
Pozmózcie
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 10:28   #15
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Question Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Dźwignęłam niedawno coś ciężkiego przy samotnych pracach w ogrodzie i pojawił się kłujący ból dolnej części kręgosłupa, który nie przechodził. Po dwóch tygodniach wybrałam się do ortopedy który zastrzelił mnie stwierdzeniem "jest pani krzywa i stad biorą sie bóle /drobniejsze dolegliwości pojawiały się czasowo po większym wysiłku fiz, a nigdy się nie oszczędzałam/, zmiany w kręgosłupie powodują ucisk na nerwy. Powiedział też że "można próbować coś z tym robić ale w pani wieku /33 lata/ niewiele da się zrobić"... Wyszłam stamtąd wściekła i podłamana / dodam że więcej inf. na temat możliwości rehabilitacji otrzymałam od aptekarza oraz od lekarza rodzinnego/.

Teraz muszę zrobić zdjęcie i działać dalej. Nie mogę zaakceptować myśli że w wieku 33 lat będe już chronicznie cierpieć na bóle pleców, planuję ciążę i mam jeszcze wiele zadań przed sobą. Zrobię wszystko żeby skolioza nie postępowała.
Co właściwie może spowodować masaż ? Wzmocnić mięsnie pleców, zrelaksować mięśnie - bo przecież szkieletu nie naprostuje. Wiem że czekają mnie ćwiczenia ale czy masaż ma tu jakikolwiek sens /może pełnić rolę wspomagającą /?
agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 16:15   #16
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Kluczem do odpowiedzi będzie gdzie teraz jesteś . Jeśli Miami - doradzam wizytę u osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty. Jeśli w Gdańsku - proszę o kontakt przez PW, będę mógł dać dobry "namiar".
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 19:28   #17
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Exclamation Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Uwaga - pilnie szukam kontaktu z dziewczyną z problemami skoliozowymi, ale z Trójmiasta. Proszę o kontakt przez PW
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 15:47   #18
kleopatris
Przyczajenie
 
Avatar kleopatris
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Czy ktoś z Was zna jakiegoś dobrego masażystę, rehabilitanta, kręgarza, chiropraktyka czy kogokolwiek z trójmiasta, kto pomógłby mi wyprostować skoliozę(podejrzewam że dwułukową) proszę pomóżcie mi bo mam już 20 lat i nic mi nie pomaga, a skolioza się pogłębia. Ortopedzi się u mnie nie sprawdzili, ćwiczenia zalecone przez nich nic nie dawały chociaż robiłam sumiennie. Chciałabym spróbować teraz nieco innych sposobów leczenia tej wady bo właściwie nic mi innego już nie pozostaje Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
kleopatris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 15:30   #19
asiaa272
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Kleopatris ja mam 16 lat i około 30*
W środę zamierzam jechać do Poznaia do fizjoterapeuty mam nadzieje że mi cos pomoże w dodatku mam skręcenie miednicy a co za tym idzie skrócenie nogi o 1,5cm.Mają mi w tym pomóc terapie manualnie ,zobaczymy.Może to się wydaje głupie ale do mnie najgorsze jest rozbieranie he he (mam nadzieje że nie będę musiała sciągac stanika):hahaha :
A u ciebie jak wyglada wizyta u ortopedy???
Chcesz to Ci mogę podac nr GG fizjoterapeuty który własnie dał mi dużo wskazówek i polecił mi klinike do której się wybieram
Strasznie sie boje wrr
asiaa272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 20:40   #20
kleopatris
Przyczajenie
 
Avatar kleopatris
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

asiaa272 16 lat to jeszcze nie tak dużo, możesz coś w tym temacie zdziałać, ja mam 20 lat i niestety myślę że marne szanse na naprawę skoliozy, jestem kompletnie zmieszana i nie wiem co robić bo jedni mówią że masaże pomagają inni że nic nie dają, w końcu są tacy co twierdzą że skoliozę łatwo naprostować nawet po 20 roku życia a inni znowu są zupełnie przeciwnego zdania i uważają że już mając 18 lat nic się nie da zrobić, ile ludzi tyle opinii, a człowiek nie wie co ma robić, ortopedą coś nie ufam, mam wrażenie że im kompletnie nie zależy i traktują pacjenta powierzchownie, zalecą jakieś ćwiczenia i każą przyjść za rok albo dwa na kontrole, przynajmniej tak było w moim przypadku, ćwiczenia oczywiście wykonywałam a nic mi nie dawały, bo były najprawdopodobniej nawet źle ustawione do mojej wady ale oczywiście nie będę generalizować, bo być może ktoś miał szczęście i trafił na kompetentnego lekarza, który mu pomógł. asiaa272 jeśli możesz to podaj mi gg do tego fizjoterapeuty, będę wdzięczna, tylko skąd on jest???
Ja u ortopedy byłam jakieś 2 lata temu i pamiętam doskonale wizytę kazał mi się rozebrać do majtek, czyli niestety biustonosz też musiałam ściągnąć hehehe ale co tam wtedy nie myśli się o tym bo przede wszystkim masz nadzieje że lekarz ci pomoże i wszystko inne nie ma wtedy znaczenia, przynajmniej dla mnie, wiesz zawsze to lepiej ściągnąć biustonosz niż majtki u ginekologa no ale przez to też już przechodziłam hehehe da się przeżyć także się o to nie martw na przyszłość bo pewnie jeszcze nie raz będziesz musiała w swoim życiu się rozbierać w większym czy mniejszym stopniu przed lekarzem, a lekarz jest po to by pomóc i on tam akurat nie będzie zwracał uwagi na twoje piersi tylko na kręgosłup. no a wracając do tego fizjoterapeuty to jak po środowej wizycie? co ci powiedział, co zalecił, jakieś specjalne, nowoczesne metody?? podziel się troszkę ze mną wrażeniami, bo jestem bardzo ciekawa ta wizyta to prywatnie czy na nfz?? ja do poznania to mam troszkę daleko a szkoda bo może bym się wybrała, zależy mi raczej na kimś z trójmiasta ale nr gg by się przydał porozmawiać zawsze można z kimś po fachu
KrimsonQueen mówisz że masaże potrafią zdziałać cuda, no tak tylko cellulit, przykurcze mięśniowe to sprawa prosta do zlikwidowania, a skolioza czy inne skrzywienia to już nie tak łatwo z tym walczyć i masaż może nie pomóc, ale nigdy nic nie wiadomo, ja wolałabym wierzyć że jednak coś można zdziałać poprzez masaże bo przez tą skolioze nawet nie mogę normalnie trenować w siłowni bo to niby wysoce nie wskazane, więc wszystko robię ostrożnie i większość ćwiczeń na górną partie mięśni odrzuciłam po prostu żeby sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić szkoda gadać
kleopatris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:20   #21
asiaa272
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Niestety ja też mam wrażenie że ortopedzi mają mój kregosłup gdzieś ale nie będę się na ten temat wypowiadać
Mam nadzieje że inni lekarze pomogą mi
asiaa272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:57   #22
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Jeżeli ktoś szuka pomocy dla swojego kręgosłupa to polecam Gabinet Kinezyterapii Activ-Reh w Warszawie Wesołej. Rehabilitant, który tam przyjmuje pięknie ustawia wszelkie kości Sam masaż niewiele pomoże, rozluźni, zagłuszy ból na kilka dni. Niestety na bolące plecy potrzebna jest dobra terapia. W Wesołej leczone są zarówno osoby niepełnosprawne jak i te ze skoliozami, dyskopatiami itd. Info kontaktowe jest na ich stronie.
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:27   #23
bilgo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Znam świetne miejsce, gdzie doskonali fachowcy zajmuja się leczeniem schorzeń kręgosłupa. Polecam Fimedica w Warszawie

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

U doresłego człowieka wyprostowanie skoliozy musi wymagać super fachowca, terapeuty manualnego, który dokładnie wie co chce osiągnąć. U dziecka pewnie jest to łatwiejsze, gdy jeszcze rośnie.
bilgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:32   #24
agawawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Cytat:
Napisane przez bilgo Pokaż wiadomość
Znam świetne miejsce, gdzie doskonali fachowcy zajmuja się leczeniem schorzeń kręgosłupa. Polecam Fimedica w Warszawie

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

U doresłego człowieka wyprostowanie skoliozy musi wymagać super fachowca, terapeuty manualnego, który dokładnie wie co chce osiągnąć. U dziecka pewnie jest to łatwiejsze, gdy jeszcze rośnie.
Leczenie schorzeń kręgosłupa zarówno pacjenta małego jak i dorosłego zawsze wymaga bardzo dobrego specjalisty. Kręgosłup dziecka poprostu szybciej zareaguje na terapię niż dorosły (zazwyczaj).
agawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:39   #25
Ana00000000000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

Siemka dziewczyny.
Jesli macie problem z kregosłupem to polecam bardzo dobrego i fajnego Fizjoterapeute ktory ma swój gabinet na mazowieckiej w Warszawie.
Pan Rafał prucz tego że swietnie zna sie na kregoslupie to robi zabiegii ayurwedyjskie, zabiegi oczyszczajace organizm i odchudzajace.
Polecam ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni
ul. Mazowiecka 11/45 domofon 9 tel;605-827-213 polecam
Ana00000000000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 19:27   #26
poterr11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

jako zawodowa masażystka potrafię powiedzieć jedno. Moim zdaniem skoliozę można poprawić w każdym wieku tylko że zależy w jakim stopniu. Dużo zależy od wieku ponieważ młode nie stwardniałe kości i szybka reakcja na terapię przemawia za tym, że młodym ludziom łatwiej pomóc. Masaże, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Tu się kłania brak odpowiedniej terapii i konsultacji dobrego lekarza. Niestety służba zdrowia tu jest masakrycznie nieodpowiedzialna. Skolioza to jest skrzywienie kręgosłupa pod wpływem nieprawidłowego siedzenia itp. Podstawowym warunkiem do rozwoju choroby jest osłabienie mięśni podtrzymujących kręgosłup. Klania się brak gimnastyki korekcyjnej i lenistwo na WF. Jedne mięśnie są słabsze inne mocniejsze i tu powstaje nierównomierne ułożenie kręgosłupa, jak się nie wzmacnia słabych mięśni i nie rozluźnia napiętych skolioza pogłebia się oraz następują zwyrodnienia stawów międzykręgowych i wtedy terapia jest o niebo trudniejsza a czasami niemożliwa. Tak więc młode panienki pracujcie nad sobą bez względu na to co się mówi i doradza a kręgosłup wam się odwdzięczy. A masaży dobrze robić u sprawdzonego fachowca, a takich chyba nie brakuje....
poterr11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 15:33   #27
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

To ja i swoje dwa grosze dołożę, ponieważ studiuję fizjoterapię. Masaż skoliozy nie wyleczy, ale daje cenne działanie wspomagające. W leczeniu skolioz dobre wyniki uzyskują terapeuci metody PNF czy terapii manualnej(tylko specjaliści, nie heretycy!). Jeśli kogoś interesuje taka terapia we Wrocławiu to myślę, że mogę kogoś polecić
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 17:00   #28
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Masaż rehabilitujący kręgosłup

sprawdziłam polecam w wwie przychodnię rehabilitacyjną Jacek Sobol http://rehabilitacjaorto.pl/ choć ciężko się tam dostać, a może ktoś wie gdzie można doświadczyć jakiś kojących masaży?
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.