Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-30, 19:38   #5071
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madzikownia Pokaż wiadomość
Tez mam podobne spostrzeżnia ... miałam robiony peeling u kosmetyczki 40 %migdał skóra mi tylko troszeczke łuszczyła trzymała mi go z 30 minut łącznie z neutralizatorem potem zamówiłam sobie z allegro natinuelle i zero łuszczenia cera sie rozjasniła ale to by było na tyle. Może teraz potrzymam go troszkę dłużej

u mnie łuszzcenie zaczeło się po 4 peelingu.... generalnie mi to odpowieada, wolę mikrozłuszzcanie niż łuszzcenie jak przy Atredermie, po którym 2-3 dni wyglądałam jak obłażący wciąż wąż
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 20:52   #5072
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Chcę zrobić sobie tonik i peeling migdałowy. Poczytałam trochę wątek i chcę się dowiedzieć czy dobrze myślę. Bo się pogubiłam.

TONIK robię wg przepisu na Mazidła.pl (dodatkowo kupię KWAS L-MLEKOWY 80% żeby regulować ph). PH ma wynosić 4.
Tonikiem przemywam codziennie twarz przez około tydzień.

I teraz chcę zrobić peeling. I tutaj pytanie, czy peeling różni się tym od toniku? składem bo do peelingu dodaję się wodę lub alkohol?

No więc robię PEELING:
1ml kwasu migdałowego i 3,2 ml wody (destylowanej czy mineralnej?) i to da 20% stężenie.
1 ml kwasu i 2,4 ml wody da stężenie 30%
Sprawdzam PH, czy tutaj nie trzeba sprawdzać przy peelingu bo poczytałam na początku wątku że nie trzeba przy peelingu.
Peeling trzymam ok 5-10 min (tyle ile wytrzymam) i zmywam wodą z mydłem. A potem wklepuję krem nawilżający.

A jak chce peeling z alkoholem to:
0,75 ml kwasu, 3 ml wody i 1,25 ml wódki i to da stężenie 15%

Po kilku tygodniach widzę efekty i mam piękną cerę
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-30, 21:19   #5073
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
1.I teraz chcę zrobić peeling. I tutaj pytanie, czy peeling różni się tym od toniku? składem bo do peelingu dodaję się wodę lub alkohol?

No więc robię PEELING:
1ml kwasu migdałowego i 3,2 ml wody (destylowanej czy mineralnej?) i to da 20% stężenie.
1 ml kwasu i 2,4 ml wody da stężenie 30%
Sprawdzam PH, czy tutaj nie trzeba sprawdzać przy peelingu bo poczytałam na początku wątku że nie trzeba przy peelingu.
Peeling trzymam ok 5-10 min (tyle ile wytrzymam) i zmywam wodą z mydłem. A potem wklepuję krem nawilżający.

A jak chce peeling z alkoholem to:
0,75 ml kwasu, 3 ml wody i 1,25 ml wódki i to da stężenie 15%

Po kilku tygodniach widzę efekty i mam piękną cerę
1. Nie rozumiem pytania za bardzo, ale drogą dedukcji-chcesz wiedzieć czym się różni peel od toniku? Stężeniami, za tonik uważany jest roztwór do 15%, powyżej (max mam do 40%) to peel

Wszystko jedno czy destylowana czy mineralna

Trzeba ph w peelu sprawdzać-poczytaj 2-3strony wcześniej

No ja proponuje nie tyle co krem nawilżający, ale coś w stylu Alantanu, wiesz krem to pachnidło, maść to lekarstwo

Proporcje stężeń są chyba w poście 4650
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 23:09   #5074
patiaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
GG do patiaa18
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

witam
po przeczytaniu duzej ilosci postow mam pytanie, bo rozumiem ze z kwasu migdalowego, salicylowego i glikolowego moze zrobic peeling jak i tonik w takich samych proporcjach? ale jak to wtedy wyglada z glikolowym skoro on juz jest w stezeniu 30%?
Chcialabym tez wiedziec czy kwas hialuronowy ma rzeczywiscie istotne dzialanie gdy go dodamy?
I na koniec czy jezeli chce wzmocnic peeling alkoholem to wtedy juz nie musze dodawac wody?

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz
patiaa18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 10:29   #5075
madzikownia
Raczkowanie
 
Avatar madzikownia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 349
Wyślij wiadomość przez MSN do madzikownia
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
u mnie łuszzcenie zaczeło się po 4 peelingu.... generalnie mi to odpowieada, wolę mikrozłuszzcanie niż łuszzcenie jak przy Atredermie, po którym 2-3 dni wyglądałam jak obłażący wciąż wąż
Nie poddaje się osobiście widzę zmiany po tym peelingu nawet bez łuszczenia i to mnie cieszy z tego wynika że wszystko zależy od skóry i każdy inaczej reaguje na zabiegi kwasami
madzikownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 10:38   #5076
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez patiaa18 Pokaż wiadomość
witam
po przeczytaniu duzej ilosci postow mam pytanie, bo rozumiem ze z kwasu migdalowego, salicylowego i glikolowego moze zrobic peeling jak i tonik w takich samych proporcjach? ale jak to wtedy wyglada z glikolowym skoro on juz jest w stezeniu 30%?
Chcialabym tez wiedziec czy kwas hialuronowy ma rzeczywiscie istotne dzialanie gdy go dodamy?
I na koniec czy jezeli chce wzmocnic peeling alkoholem to wtedy juz nie musze dodawac wody?

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz
marnie czytałaśostatnie pytanie to już wogóle pominę
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
na dole masz wszytkie kwasy a w "szczegółach produktu" przepisy na toniki-spisz sobie najlepiej proporcje do każdego kwasu i zobaczysz czym się różnią, są też opisy działania kwasów

jeżeli liczba w Twoim nicku jest twoim wiekiem to może skorzystaj z porad lekarza i nie kręć nic sama, bo możesz sobie krzywdę zrobić
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 12:30   #5077
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Biję pokłony i buduję pomnik temu - kto wymyślił ten wątek i cały WIZAŻ.PL

dzięki wam dziewczyny!! Nie wstydzę się wyjść do ludzi, a moja twarz po peelingach powoli wraca do normalności, blizny znikają, przebarwienia też. Jeszcze 3 - 4 peelingi i się popłaczę z radości!
Jednym zdaniem, tak o na nowy rok Jesteście genialne!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 14:36   #5078
201702060926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 93
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć dziewczyny,
od 2 miesięcy robię w domu peelingi migdałowe, stanęłam na 30% na spirytusie.
Teraz zamówiłam sobie kwas mlekowy 80% i zastanawiam się czy oba kwasy mają taką samą (nie wiem jako to określić) "moc"? Czy bez obaw mogę przyrządzić peeling mlekowy 35% i trzymać jak zwykle?
Czy powinnam powpli przyzwyczajać skórę do mlekowego?
Wyczytałam gdzieś, że mlekowy głębiej penetruje skórę, ale z kolei przyrządza się go na wodzie.
Jak myślicie? Może macie podobne doświadczenie?
Pozdrawiam serdecznie
201702060926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-03, 17:16   #5079
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

widze, ze wiecej tu pytajacych ostatnio niz odpowiadajacych, ale i ja potrzebuje pomocy.

mam w domu kwas glikolowy, ktoremu niedlugo konczy sie data waznosci i chcialabym go zuzyc.
chce zrobic tonik wg przepisu z mazidel: http://mazidla.com/receptariusz/313.html?task=view
ale nie mam hydromanilu. chcialabym go czyms zastąpić, bo poki co jestem na odwyku i nie bede robic zamowienia.
mam do wyboru gliceryne, NMF, mocznik, glikol propylenowy, żel hialuronowy, pantenol, niacynamid - co i w jakich proporcjach moge zastosowac?

i jeszcze jedno. jestem w trakcie kuracji u kosmetyczki:
raz na tydzien/10 dni - 25% kwas pirogronowy poprzedzony peelingiem kawitacyjnym,
raz w miesiacu (lub rzadziej) lżejszy kwas (nie pamietam stezenia, ale chyba 30% kwas AHA z clareny) poprzedzony mikrodermabrazją

na noc codziennie stosuje krem z serii Glyco Fruit z clareny z 3% kwasami AHA, a pomiedzy zabiegami (staram sie zeby wypadlo jakos w polowie okresu miedzy nimi) robie w domu maskę z tej serii (7% AHA).

czy dodatkowo moge zastosowac ten tonik? mam watpliwosci, bo kosmetyczka wspominala cos o tym, ze nie nalezy mieszac kwasów, ale w koncu glikol należy rownież do grupy AHA?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 20:29   #5080
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny ja niestety wam nie pomogę, bo jestem początkującą migdałomaniaczką.

Ale przyszłam podzielic sie swoimi refleksjami po kilku przygodach z migdałkiem
Robię sobie toniki co tydzień, 10ml wody destylowanej + 1ml kwasu migdałowego. Plus regulacja ph tak ze oprocz wodoroweglanu sodu wpada jeszcze kilka kropel kwasu mlekowego, który ostatnio tez mnie zachwyca z moich obliczeń wynika ze wychodzi z tego w przybliżeniu 6,5% migdałka. Alez to pieknie wyrównuje koloryt, eliminuje zaskórniki - oczyszcza. No i paradoksalnie - nawilża. Łuszczenia nie było, całe szczescie bo nie lubie efektu jaszczurki, po 3 dniach skora troszke zgrubiała, jakby chciala sie luszczyc, ale dawka kremu na podrażnienia jakoś zniwelowała ten nieszczesny efekt. Kurcze, naprawde fajny ten kwasik. Tyle o ile, na co dzien uzywam toniku 2%bha wiec to generalnie też wplywa na koncowy efekt, ale bha uzywam od bardzo dawna, samodzielnie nie byl w stanie zrobic tego co migdał, nawet w wysokich stezeniach (w roztworze z olejem, a to jednak jest róznica) no ale koniec końców, dla mnie rewelacja.

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2011-01-04 o 20:40
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 18:48   #5081
leillazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ja po TCA tez miałam masakre na twarzy i dlatego glikolu boje sie uzywac , wole dłużej poużywac migdałka, fakt, ze może efekty są mniejsze ale na pewno migdałek jest bezpieczniejszy
Pytam doświadczone kwasowiczki: czy na prawdę sprawdzacie PH kwasu migdałowego?jedni piszą, że ma ono przepisowo wynosić 4. Jednak spotykam opinie, że pH sprawdzamy w toniku, natomiast w peelingu nie, bo i tak będzie oscylowało wokół 1 i tak ma być. Już nic nie wiem. Jak dziewczyny robicie bo zdania mocno podzielone??proszę pomóżcie bo paka z mazideł w drodze..
leillazz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 19:09   #5082
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja nie sprawdza, ale dziewczyny sprawdzaja niezaleznie czy to tonik czy peeling zreszta papierki nie koszuja majatku, tylko grosze
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 20:48   #5083
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a ja dziś dopiero za 3razem rozpuściłam kwas, już myślałam, że jakaś ograniczona jestem (i czyste wszystko i alko dodałam i podgrzałam i nic) no i ni z gruchy ni z pietruchy rozpuścił się w końcu
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 23:42   #5084
201702060926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 93
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez leillazz Pokaż wiadomość
Pytam doświadczone kwasowiczki: czy na prawdę sprawdzacie PH kwasu migdałowego?jedni piszą, że ma ono przepisowo wynosić 4. Jednak spotykam opinie, że pH sprawdzamy w toniku, natomiast w peelingu nie, bo i tak będzie oscylowało wokół 1 i tak ma być. Już nic nie wiem. Jak dziewczyny robicie bo zdania mocno podzielone??proszę pomóżcie bo paka z mazideł w drodze..

Ja nie sprawdzam ph peelingu, a za każdym razem wychodzi to samo i nie zdarzyły mi się żadne skutki uboczne.
Ale piszę tylko za siebie, proszę nie brać ze mnie przykładu
201702060926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 06:26   #5085
leillazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

nie chodzi mi o cenę papierków tylko działanie kwasu. Czy ten z regulowanym ph działa inaczej niż nie regulowany?ph przecież musi mieć ogromne znaczenie. Będę wdzięczna za pomoc
leillazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 13:53   #5086
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Im niższe ph, tym mocniejsze działanie kwasu. nie korzystajac z papierkow na dobra sprawe nie wiemy, jak bardzo stezony i mocny jest nasz peeling, choc oczywiscie mozemy przypuszczac w jakich granicach jest ph. Ja w laboratorium uzywam papierkow, ktore i tak nie wskazują dokładnie na ph, tylko mniej wiecej pokazują,czy roztwor jest bardzo kwasny czy mniej czy oscyluje wokol ph 1 czy 3 czy 5 itd.

ph jest rowne 1 dla roztwoeru 5% ( 5 g kwasu na 95 g wody) - info z mazidel ( chociaz korzystajac z danych ze strony mazideł wyszło mi ph równe 1,5, ale pewnie celowo to zawyzono, dla bezpieczenstwa:P)
ph jest rowne 4 dla roztworu o stezeniu kwasu 4 razy mniejszym.
Ale juz np. 5 g kwasu rozpuszczonych w etanolu bedzie mialo ph nizsze, bo kwas rozpuszcza sie w nim lepiej niz w wodzie.

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2011-01-06 o 14:18
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 10:33   #5087
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dzięwczyny, jako że załamujące są niektore pyt dot peelingu itp... oraz biorąc pod uwagę długość wątku - nie każdy może sobie pozolic na dokladne przeczytanie go - zwlaszcza ze jest milion postów wlasnie z powtarzającymi się pytaniami.... zwracam się z prośbą do osoby która jest obeznana w tym temacie i ma doświadczenie oraz wiedzę... PROSIMY O PODSUMOWANIE !!!! o jakieś kompendium wiedzy na ten temat... najlepiej na początku tematu myślę, że wszyscy na tym skorzystamy... pozdrawiam
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 13:55   #5088
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

nie wyobrazam sobie, jak mialoby wygladac podsumowanie...
kazdy inaczej reaguje na kwasy, sa rozne typy cer... nie wiem, czy ktos zdola tak uogolnic swoje doswiadczenia, by potem nie slyszec, ze "zrobilam po Twojemu i sie poparzylam..."

kazdy watek ma swoja wyszukiwarke - w ktora mozna wpisac to, co nas interesuje...

ja nie jestem jedyna, ktora przebijala sie przez x stron - nie tylko na Wizazu...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 08:41   #5089
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

mnie też by się podobało takie podsumowanie tzn. jak zrobić np tonik 10,15,20,30,40,50% z alkoholem, z wodą itp. Jakie powinno być ph. Co poleca stosować się po peelingu. Jak zrobić tonik. Jak regulować ph itp Też czytałam ten wątek i się pogubiłam. Chyba o to chodziło matte21
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 09:24   #5090
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

tak naprawdę 2strony wcześniej macie odp na połowę problemów
Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Skutecznosc preparatow z kwasami AHA jest zalezne od rodzaju kwasow, ich stęzenia i wartosci pH.
Kwasy AHA skutecznie zluszczaja juz w stezeniu 5-10% (wyzsze stezenia moga podrazniac - dlatego dobrze dochodzic do nich stopniowo) i przy pH 3-4. Przy wyższym pH traca sile zluszczajaca, ale wciaz maja wlasciwosci nawilzajace;


Wiecej na temat ph - o ktorym byla juz mowa-

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4810
Kopiuje z LU fragment postu PaniKota
Żeby kwasy efektywnie regulowały złuszczanie naskórka, muszą mieć średniokwaśne pH (AHA: 3-4,5) ale nie za niskie - nie wiem wprawdzie, na ile tracą wtedy na skuteczności, ale przekwaszenie destabilizuje rónowagę skóry.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post22515980


Znalazlam Opisy preparatów potrzebnych do zabiegu, w ktorych podaja ph - i rodzaj skory do ktorej ma byc uzyty peeling - KLIK - w polowie strony.
toniki
http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2
http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
lub najprościej:5%- 1ml kwasu i 15ml wody

sporządzanie pilingu:
10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody

PO
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...be.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-5.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...t=32735&next=1
i wszelkie kremy/maści wspomagające gojenie oraz nawilżanie

Naprawdę po 2dniach studiowania można sobie wypisać podstawowe podstawy i to jest wystarczające! Nie trzeba czytać całości
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 08:51   #5091
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

super właśnie o takie podsumowanie mi chodzi jeszcze jakby ktos wstawil na początku tematu to juz byłoby lux i myśle, że czytałybyśmy mniej pytań na podstawowe sprawy i każdemu to ułatwi zycie Dziękuję
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 09:07   #5092
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

oczywiście brakuje tam zagadnień dot. higieny, przygotowania twarzy do peelingu, odstępów między zabiegami...
o wklejenie w pierwszy post-najlepiej poprosić autora pierwszego postu (ja nie mam nic przeciw, bo sama cytowałam
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 08:15   #5093
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No jestem po drugim salipegu ok. 20%.
O ile przy i po pierwszej aplikacji nic nie czułam, tzn. żadnego pieczenia, żadnego buraka, to wczorajszy już poczułam A konkretnie to piekło przy zmywaniu.....zimna woda trochę złagodziła - na szczęście....

Łuszczenie takie minimalne i nie na zasadzie schodzenia skóry płatami (jak przy atre), tylko na brodzie, polikach i nosie mam takie drobne skórki, które uwidaczniają się dopiero po nałożeniu pudru.
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 11:33   #5094
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

świetny wątek, właśnie składam zamowienie na mazidłach i oczywiscie kwasik migdałowy tez wezmę i biore sie do dzieła, mam nadzieje ze cera mi sie poprawi
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 09:28   #5095
morelia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a miałyście kiedys po migdałku podrażnioną skóre wokół oka albo pieczenie, zaczerwienie oka? ale dopiero po kilku godzinach nie w trakcie peelingu?
morelia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:36   #5096
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mnie raz prysnal kwas do oka
wiem, to nie jest smieszne, doslownie ciut ciut, ale zastyglam nagle bez ruchu, w panice, a na twarzy niezmyty kwas! Nie wiedzialam za co sie zabrac. Ale oko ''zyje'', nic mu nie bylo ,nawet nie pieklo. Ale dalo mi to do myslenia, no bo - skoro kwas neutralizujemy soda lub mydlem... to przeciez do oka sobie mydla ani sody nie wsadze?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:44   #5097
Ginger24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 78
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

włąsnie siedzę z moim 2 kwasem 15 % na twarzy zaraz ide zmyc nie moge sie odczekac efektów! bo 1 tak ok 8-9 % to tylko się trochę skóra łuszcyłą przy nosie i policzkach
Ginger24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:11   #5098
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

czy babydreamem można zmyć kwas?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 17:14   #5099
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
czy babydreamem można zmyć kwas?
babydream to seria, napisz konkretnie o jaki kosmetyk Ci chodzi, bo np. pieluszką trudno zmyć twarzja polecam zwykłe mydło dla dzieci
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 22:30   #5100
morelia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja mialam tak ze na poczatku nic nie piekło a po 2 dniach oko czerwone, łzawi, przeniosłam gdzies jakas odrobinke, także trzeba naprawde uważac, zwłaszcza przy wrażliwych oczkach, bo inaczej okulista w każdym bądz razie po 3 dniach łuszcze sie odrobinke, jakiejs wielkiej poprawy jeszcze nie widze, za 2 tyg replay;p
morelia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.