Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 21:10   #1171
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26958724]Nieprawda. Niemieckie marki są tańsze w Polsce (dr. Hauschka, Weleda, Uterkram, Alverde). Chyba Green People też widziałam tańsze w Polsce i jeszcze kilka firm... W każdym bądź razie napaliłam się na zakupy w Matique, ze względu na ceny właśnie.[/QUOTE]


Pisalam wylącznie o Burt's Bees. W pl jest bardzo drogi, przynajmniej dla mnie i trudno dostepny, więc windują cene jak sie da. Natomiast niemieckie marki eco są dostępne wsżędzie i prawie wszystkie, więc i cena niższa, a i odleglośc do Niemiec mala.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-16 o 21:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:24   #1172
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pisalam wylącznie o Burt's Bees. W pl jest bardzo drogi, przynajmniej dla mnie i trudno dostepny, więc windują cene jak sie da. Natomiast niemieckie marki eco są dostępne wsżędzie i prawie wszystkie, więc i cena niższa, a i odleglośc do Niemiec mala.
Droższy? Ja za swój krem do rąk zapłaciłam dzisiaj 12 euro, czyli 47zł wg średniego kursu NBP. Na feelunique.pl jest za 10.63 euro.
A w Polsce był wystawiony na Allegro za 38zł/42zł - http://archiwumallegro.pl/burts_bees...249280729.html
- http://archiwumallegro.pl/burts_bees...209464497.html


Kojarzysz może jakieś ceny Burt's Bees ze stacjonarnych sklepów w Polsce, żeby porównać?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:29   #1173
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
vea7 można,można
na Wita Stwosza (chyba 20) jest mydlarnia i mają tam produkty ZSK jak i wiele naturalnych kosmetyków,są tam też hydrolaty

No popatrz, jak daaaawno temu tam byłam, to tylko kilka olei mieli i to w zawrotnych cenach Jeśli coś się zmieniło, to popędzę na zwiady. A powiedz mi jeszcze czy tylko ZSK mają, czy też hydrolaty innych firm?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:01   #1174
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26960246]Droższy? Ja za swój krem do rąk zapłaciłam dzisiaj 12 euro, czyli 47zł wg średniego kursu NBP. Na feelunique.pl jest za 10.63 euro.
A w Polsce był wystawiony na Allegro za 38zł/42zł - http://archiwumallegro.pl/burts_bees...249280729.html
- http://archiwumallegro.pl/burts_bees...209464497.html


Kojarzysz może jakieś ceny Burt's Bees ze stacjonarnych sklepów w Polsce, żeby porównać?[/QUOTE]


Ktoś po prostu wystawil krem, jedna sztukę, jest to najprawdopodobniej prywatna osoba, nie wiesz skąd go zdobyla, ustalila sobie taka cenę i już, nawet nie napisala, jak jest zapakowany, wiec moze byl otwierany, nie wystawia ta osoba faktury, ani paragonu, nie posiada regonu. Skąd mam wiedzieć, czy towar nie jest kradziony, albo po prostu kupiony po przecenie i ma krótki termin waznosci lub jest nietrafionym prezentem od cioci z ameryki? To wszystko tlumaczy niska cenę.

W polsce jest tylko jeden sklep stacjonarny Burt,s Bees, we Wroclawiu, a może nawet nie sklep co po prostu przedstawiciel handlowy, na pewno można dostać pojedyńcze produkty w wybranych sklepach w polsce, ale nie caly asortyment. Nawet w internecie cieżko o niego. Taka nasza rzeczywistość

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-16 o 22:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:13   #1175
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ktoś po prostu wystawil krem, jedna sztukę, jest to najprawdopodobniej prywatna osoba, nie wiesz skąd go zdobyla, ustalila sobie taka cenę i już, nawet nie napisala, jak jest zapakowany, wiec moze byl otwierany, nie wystawia ta osoba faktury, ani paragonu, nie posiada regonu. Skąd mam wiedzieć, czy towar nie jest kradziony, albo po prostu kupiony po przecenie i ma krótki termin waznosci lub jest nietrafionym prezentem od cioci z ameryki? To wszystko tlumaczy niska cenę.

W polsce jest tylko jeden sklep stacjonarny Burt,s Bees, we Wroclawiu, a może nawet nie sklep co po prostu przedstawiciel handlowy, na pewno można dostać pojedyńcze produkty w wybranych sklepach w polsce, ale nie caly asortyment. Nawet w internecie cieżko o niego. Taka nasza rzeczywistość
Jak ci zależy, to mogę ci kupić coś Burt's Bees i wysłać (nie wiem, jakie będą koszta wysyłki - 10euro?).

Daję wam cynk, że na polskiej stronie Aubrey Organics jest promocja -70% http://www.aubreyorganics.com.pl/
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:19   #1176
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26961553]Jak ci zależy, to mogę ci kupić coś Burt's Bees i wysłać (nie wiem, jakie będą koszta wysyłki - 10euro?).

Daję wam cynk, że na polskiej stronie Aubrey Organics jest promocja -70% http://www.aubreyorganics.com.pl/
[/QUOTE]



Dziękuję, najpierw musze przetestowac wszystko co oferowane na polskim rynku, potem będę szukać dalej i zapamiętam to sobie na pewno

Genialna wyprzedaż aubrey, ide sie logowac, jesteś wielka!!!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:45   #1177
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26961553]Jak ci zależy, to mogę ci kupić coś Burt's Bees i wysłać (nie wiem, jakie będą koszta wysyłki - 10euro?).

Daję wam cynk, że na polskiej stronie Aubrey Organics jest promocja -70% http://www.aubreyorganics.com.pl/
[/QUOTE]

Chyba sie zesram z zazdrosci na ta promocje... Zawsze tak jest jak mam za duzo na polkach albo kasy brak... ;( Czy oni sla za Polske?

Paranoja zamowilam sobie dzis ta szczotke' tangle teezer' skoro tak ja zachwalalas. Kolor fioletowy, za 9 funciakow na amazonie - taniej o 3 w poeownaniu do bootsa. Obadam! Szukalam wlasnie fajnej szczotki. Powiedz czy ty masz ta normalna czy kompaktowa? Kompaktowa byla drozsza, wiec wygrala wrodzona chytrosc. Byla jeszcze taka dla dzieci w formie kwiatka, a ze ja duze dziecko jestem to i ja chcialam
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 22:47   #1178
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

O matko, co za promocja Czemu akurat teraz ...
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:54   #1179
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Chyba sie zesram z zazdrosci na ta promocje... Zawsze tak jest jak mam za duzo na polkach albo kasy brak... ;( Czy oni sla za Polske?

Paranoja zamowilam sobie dzis ta szczotke' tangle teezer' skoro tak ja zachwalalas. Kolor fioletowy, za 9 funciakow na amazonie - taniej o 3 w poeownaniu do bootsa. Obadam! Szukalam wlasnie fajnej szczotki. Powiedz czy ty masz ta normalna czy kompaktowa? Kompaktowa byla drozsza, wiec wygrala wrodzona chytrosc. Byla jeszcze taka dla dzieci w formie kwiatka, a ze ja duze dziecko jestem to i ja chcialam
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
O matko, co za promocja Czemu akurat teraz ...
Dziewczyny, to jest wyprzedaż kosmetyków z krótką datą ważności (do lipca na przykład), zatem jak macie robić zapasy, to nie ma to sensu, ale jeżeli wykorzystacie je przez najbliższe 2-3 miesiące, to kupujcie.
Poza tym na waszym miejscu złożyłabym się na kilka kosmetyków i podzieliła się w kilka osób - takie próbki za grosze.

la songerie, mam nadzieję, że nie sprzedają podróbek tych szczotek. (By the way - w jakim kraju mieszkasz?)

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-16 o 22:55
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:16   #1180
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Jestem glupia, jestem pusta i wlaśnie zostalam bankrutką, paranoja, wielkie dzięki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:17   #1181
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, produkt do cery wrażliwej i alkohol denat. tak wysoko w składzie
Mleczko oczyszczające do twarzy - cera wrażliwa; 118 ml
Skład (INCI): Aqua, Myristyl Alcohol, Alcohol Denat., Aloe Barbadensis,Sodium Olivate, Equisetum Hyemale Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Hypericum Perforatum Extract, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract, Echinacea Purpurea Extract,Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract,Glyceryl Linoleate and Glyceryl Linolenate, Panthenol,Daucus Carota Sativa Root Extract, Citrus Medica Limonum Peel Oil,Ascorbic Acid, Tocopherol Acetate

Promocja boska! Ale bardzo krótkie daty ważności... Bez sensu nawet dzielić się próbką kremu, który jest ważny do końca maja... Ot przez tydzień naużywamy Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej promocji.. eh..
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 23:20   #1182
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, produkt do cery wrażliwej i alkohol denat. tak wysoko w składzie
Mleczko oczyszczające do twarzy - cera wrażliwa; 118 ml
Skład (INCI): Aqua, Myristyl Alcohol, Alcohol Denat., Aloe Barbadensis,Sodium Olivate, Equisetum Hyemale Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Hypericum Perforatum Extract, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract, Echinacea Purpurea Extract,Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract,Glyceryl Linoleate and Glyceryl Linolenate, Panthenol,Daucus Carota Sativa Root Extract, Citrus Medica Limonum Peel Oil,Ascorbic Acid, Tocopherol Acetate

Promocja boska! Ale bardzo krótkie daty ważności... Bez sensu nawet dzielić się próbką kremu, który jest ważny do końca maja... Ot przez tydzień naużywamy Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej promocji.. eh..

Pewnie kiedy mialy date dobrą, to nie bylo na nie promocji
Zauważ, że to tylko 5 zl, a data koniec maja to data umowna. Ja bym brala, no i wzielam.Sklady są genialne, pewnie nie wszystko ,ale za 5 zl oj warto. Wzielam 2 zestawy i nawet jeśli nie zużyje to przetestować warto za tą cene, wzielam tez pare innych rzeczy, co mają jeszcze 3 miesiace waznosci. Jestem biedna, ale szcżesliwa

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-16 o 23:22
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:21   #1183
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

hej

trochę stron opuściłam, ale mam nadzieję że nadrobię czytanie

w tym czasie zakupiłam 2 kosmetyki naturalne:
- mydełko Alterry, z alosem (brak zdjęcia bo już prawie zużyte, na pewno kupię następne, jak i wypróbuję inne wersje)
- krem na dzień, Flos Lek, beECO, 25.60zł (-20% w SP z kartą LifeStyle) (załączam również zdjęcie, z wydaje mi się, świetnym składem) (na razie od razu mówię, że jeszcze nie będę go używać bo jestem w trakcie BioCulture YR, kremu na dzień dobry - moje dodatkowe uwagi na jego temat to, że rzeczywiście dobrze nawilża, ale niestety zaczął lekko się rolować, co oczywiście najbardziej przeszkadza gdy nakładam na niego makijaż, ofc po wchłonięciu)

i nasuwają mi się tu pewne refleksje, oglądałam ostatnio filmik jednego z brytyjskich guru makijażu i zwrócił on na coś uwagę - że kosmetyki nietestowane na zwierzętach mogą być nie "do końca" Nie testowane na tychże zwierzętach, ponieważ nie wiadomo czy półprodukty nie były testowane...

i jak można wyczytać z ulotki kremu, który zakupiłam:
"produkt KOŃCOWY nie jest testowany na zwierzętach"
(a krem dostał certyfikat ECOCERT)

rozśmieszył mnie też tekst/slogan(?) na końcu ulotki:
"Bądź trendy! Bądź ECO!"
i zastanawia mnie dlaczego nie mogliby napisać również reklamy o tym jak to takie kosmetyki są lepsze dla naszej skóry ?

(na zdjęciu kremu - również filtr Sorayi SPF 45 - kosmetyk, ofc, nienaturalny )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SV101947.jpg (58,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SV101949.jpg (94,2 KB, 20 załadowań)
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-05-16 o 23:24 Powód: zapomniałam o zdjęciach...
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:29   #1184
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pewnie kiedy mialy date dobrą, to nie bylo na nie promocji
Zauważ, że to tylko 5 zl, a data koniec maja to data umowna. Ja bym brala, no i wzielam.Sklady są genialne, pewnie nie wszystko ,ale za 5 zl oj warto. Wzielam 2 zestawy i nawet jeśli nie zużyje to przetestować warto za tą cene, wzielam tez pare innych rzeczy, co mają jeszcze 3 miesiace waznosci. Jestem biedna, ale szcżesliwa
I jak długo po tej umownej dacie ważności byś używała tych produktów;>
Mnie przeraża jakoś ten alkohol denat...
p.s. miałam prośbę do Ciebie parę stron wcześniej, żebyś rzuciła okiem na peeling i maseczke
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:30   #1185
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Chyba sie zesram z zazdrosci na ta promocje... Zawsze tak jest jak mam za duzo na polkach albo kasy brak... ;( Czy oni sla za Polske?

Wysylają
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:35   #1186
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jestem glupia, jestem pusta i wlaśnie zostalam bankrutką, paranoja, wielkie dzięki.
OK, już ci więcej nic nie powiem.
Pochwal się co kupiłaś i ile wydałaś (rozgrzeszę siebie ze swojego uzależnienia)

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
hej

trochę stron opuściłam, ale mam nadzieję że nadrobię czytanie
Nie wolno oszukiwać. Ja wasz wątek przez tydzień tłukłam jak go odkryłam, musisz wszystko nadrobić.

----------------------------------------------------

jp91, sama opracowałaś listę tych olejów i hydrolatów w zależności od cery? Mogę je sobie skopiować?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:37   #1187
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Paranoja - tak, sama. Napisałam tylko kilka rzeczy z tego co pamiętałam. Chciałabym zrobić taką dużą i porządną listę, ale to dopiero na wakacjach A skopiować oczywiście, ze możesz! Po to to jest
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:40   #1188
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, produkt do cery wrażliwej i alkohol denat. tak wysoko w składzie
Mleczko oczyszczające do twarzy - cera wrażliwa; 118 ml
Skład (INCI): Aqua, Myristyl Alcohol, Alcohol Denat., Aloe Barbadensis,Sodium Olivate, Equisetum Hyemale Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Hypericum Perforatum Extract, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract, Echinacea Purpurea Extract,Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract,Glyceryl Linoleate and Glyceryl Linolenate, Panthenol,Daucus Carota Sativa Root Extract, Citrus Medica Limonum Peel Oil,Ascorbic Acid, Tocopherol Acetate

Promocja boska! Ale bardzo krótkie daty ważności... Bez sensu nawet dzielić się próbką kremu, który jest ważny do końca maja... Ot przez tydzień naużywamy Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej promocji.. eh..
Mleczko jest delikatne pomimo tego alkoholu wysoko w składzie. Ja mam skórę wrażliwą i naczynkową i nie podrażniło mnie. Szerszy opis tutaj: http://gdziejestmojaszminka.blogspot...zy-aubrey.html
Niestety, krem z tej serii nie jest już taki delikatny i trochę podrażnia.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:45   #1189
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
I jak długo po tej umownej dacie ważności byś używała tych produktów;>
Mnie przeraża jakoś ten alkohol denat...
p.s. miałam prośbę do Ciebie parę stron wcześniej, żebyś rzuciła okiem na peeling i maseczke


Przepraszam, jeśli nie odpisywalam, ale nie mialam przez 2 tygodnie dostepu do komputera, jedynie sporadycznie. Czy mozesz jeszcze raz wkleić te sklady?

Co do daty, to umownie koniec maja, ale niektóre produkty można jeszcze poużywac przez powiedzmy miesiąc, jak cos sie psuje to to widać i czuć. Poza tym dobrze zauważylaś dużo alkoholu, to dobry konserwant, ale nie przejmowalabym się, że zaszkodzi, bo sklady sa naprawdę bogate. Jeśli zamówisz i zaplacisz zaraz to pewnie jeszcze w tym tyg. do Ciebie dotrą, i masz ok 10 dni na testy+ ok 2 tygodni do nawet miesiąca, że się nie zepsują, może zaczną, ale nie zepsuja się od tak w jednej chwili. Twoja decyzja Poza tym jeśli obawaisz się że są już nie do użytku, to jeszcze są pelnowymiarowe wersje, do konca lipca wazne, przecenione nawet z ponad 100 zl na pare, parenaście. Jak ja kocham promocje. Warto może chociaż na tonik sie skusić, latem toniki daja rade, odświeżają itp, a zresztą co ja bedę mówić.... Gadatliwa sie robie po polnocy

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26962534]OK, już ci więcej nic nie powiem.
Pochwal się co kupiłaś i ile wydałaś (rozgrzeszę siebie ze swojego uzależnienia)



Nie wolno oszukiwać. Ja wasz wątek przez tydzień tłukłam jak go odkryłam, musisz wszystko nadrobić.

----------------------------------------------------

jp91, sama opracowałaś listę tych olejów i hydrolatów w zależności od cery? Mogę je sobie skopiować?[/QUOTE]


Pochwale się już dzis nie mam sily, ide spać zaraz, jak tylko dostane je w swoje ręce to wkleję fotki. Zamówilam m.in. zestaw do wrazliwej i zestaw do suchej Dziękuję Ci jeszcze raz, bo w życiu bym nie mogla sobie pozwolić na taki luksus, gdyby nie promocja.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 23:51   #1190
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
hej

trochę stron opuściłam, ale mam nadzieję że nadrobię czytanie

w tym czasie zakupiłam 2 kosmetyki naturalne:
- mydełko Alterry, z alosem (brak zdjęcia bo już prawie zużyte, na pewno kupię następne, jak i wypróbuję inne wersje)
- krem na dzień, Flos Lek, beECO, 25.60zł (-20% w SP z kartą LifeStyle) (załączam również zdjęcie, z wydaje mi się, świetnym składem) (na razie od razu mówię, że jeszcze nie będę go używać bo jestem w trakcie BioCulture YR, kremu na dzień dobry - moje dodatkowe uwagi na jego temat to, że rzeczywiście dobrze nawilża, ale niestety zaczął lekko się rolować, co oczywiście najbardziej przeszkadza gdy nakładam na niego makijaż, ofc po wchłonięciu)

i nasuwają mi się tu pewne refleksje, oglądałam ostatnio filmik jednego z brytyjskich guru makijażu i zwrócił on na coś uwagę - że kosmetyki nietestowane na zwierzętach mogą być nie "do końca" Nie testowane na tychże zwierzętach, ponieważ nie wiadomo czy półprodukty nie były testowane...

i jak można wyczytać z ulotki kremu, który zakupiłam:
"produkt KOŃCOWY nie jest testowany na zwierzętach"
(a krem dostał certyfikat ECOCERT)

rozśmieszył mnie też tekst/slogan(?) na końcu ulotki:
"Bądź trendy! Bądź ECO!"
i zastanawia mnie dlaczego nie mogliby napisać również reklamy o tym jak to takie kosmetyki są lepsze dla naszej skóry ?

(na zdjęciu kremu - również filtr Sorayi SPF 45 - kosmetyk, ofc, nienaturalny )

Produkty kosmetyku były testowane na zwierzętach na 100%. Wszystkie produkty zostały już przetestowane na zwierzętach, a z wyników testów korzystają inne firmy.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pochwale się już dzis nie mam sily, ide spać zaraz, jak tylko dostane je w swoje ręce to wkleję fotki. Zamówilam m.in. zestaw do wrazliwej i zestaw do suchej Dziękuję Ci jeszcze raz, bo w życiu bym nie mogla sobie pozwolić na taki luksus, gdyby nie promocja.
Jak to mówi teraz młodzież - spoko luz.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 23:56   #1191
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Mleczko jest delikatne pomimo tego alkoholu wysoko w składzie. Ja mam skórę wrażliwą i naczynkową i nie podrażniło mnie. Szerszy opis tutaj: http://gdziejestmojaszminka.blogspot...zy-aubrey.html
Niestety, krem z tej serii nie jest już taki delikatny i trochę podrażnia.
dziękuję w takim razie skuszę się

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli nie odpisywalam, ale nie mialam przez 2 tygodnie dostepu do komputera, jedynie sporadycznie. Czy mozesz jeszcze raz wkleić te sklady?

Co do daty, to umownie koniec maja, ale niektóre produkty można jeszcze poużywac przez powiedzmy miesiąc, jak cos sie psuje to to widać i czuć. Poza tym dobrze zauważylaś dużo alkoholu, to dobry konserwant, ale nie przejmowalabym się, że zaszkodzi, bo sklady sa naprawdę bogate. Jeśli zamówisz i zaplacisz zaraz to pewnie jeszcze w tym tyg. do Ciebie dotrą, i masz ok 10 dni na testy+ ok 2 tygodni do nawet miesiąca, że się nie zepsują, może zaczną, ale nie zepsuja się od tak w jednej chwili. Twoja decyzja Poza tym jeśli obawaisz się że są już nie do użytku, to jeszcze są pelnowymiarowe wersje, do konca lipca wazne, przecenione nawet z ponad 100 zl na pare, parenaście. Jak ja kocham promocje. Warto może chociaż na tonik sie skusić, latem toniki daja rade, odświeżają itp, a zresztą co ja bedę mówić.... Gadatliwa sie robie po polnocy
Przekonałaś mnie
Chciałam, żebyś spojrzała na to. Składy są fajne. Tylko czy to będzie działać na prawdę oczyszczająco?
http://biolander.com/produkty/rozwia...do-twarzy-bio/
http://biolander.com/produkty/pokaz/...jaca-bio-75ml/

A może lepiej sobie tym nie zawracać głowy i zamówić od razu glinkę montmoryloni i peeling Jericho?

Aha! I jeszcze mam pytanie odnośnie oleju z orzecha włoskiego. Jaki ma termin ważności?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 02:32   #1192
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26962620]Produkty kosmetyku były testowane na zwierzętach na 100%. Wszystkie produkty zostały już przetestowane na zwierzętach, a z wyników testów korzystają inne firmy. [COLOR="Silver"]
[/QUOTE]

no tak właśnie myślę

choć i tak uważam za dobry pomysł nawet jeśli produkt końcowy nie będzie testowany na zwierzątkach

a co do tego kremu BioCulture to miałabym jeszcze jedną uwagę - na KWC dużo dziewczyn pisało, że matuje ich cerę, ja niestety niczegotakiego nie zauważyłam, raczej po paru godzinach, zwłaszcza bez make-upu się już świecę (ale to może być też wina podkładu)
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 06:13   #1193
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

vea7 mają tylko ZSK wybór jest całkiem spory ceny nie są baaaardzo wysokie,lecz troszkę wyższe niż na stronie,ale w przypadku zakupu 1-2 produktów wychodzi na to samo (w internetowym płacisz chyba 10 zł za przesyłkę) no i nie wycenisz czasu oczekiwania na przesyłkę
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 07:26   #1194
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

oczywiscie nie bylabym sobą gdybym nie zamowila czegoś z tej promocji kusicielki wy
I dziekuje za info ze ZSK mozna kupic we wro
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 08:31   #1195
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Hej
dziewczyny, możecie mi polecic jakis fajny, najlepiej matujący, fluid do paszczy?
Madara i Naturado niestety nie dla mnie ze względu na kolorystykę (sun flower madery za ciemny, moon flower za różowy; naturado sable ciut za różowy, a pozostałe za ciemne).
Potrzebuje coś w średnim odcieniu (taki jasny średni), absolutnie bez żadnych domieszek różu i brzoskwini, taki piaskowo-żółtawy beż.
I jeszcze bym chciała, żeby był chociaż średnio kryjący...
Może za dużo wymagam od zwykłego podkładu? Ale jesli macie jakieś niezwykłe, to będe wdzięczna
Juz nie mam siły na strzały w ciemno, a chciałabym fluid tez zmienic na naturalny. Obecnie używam Revlona - colorstay w płynie 300 (głównie jako korektor, bo dla mnie za ciężki, ale kolor idealny), mineralny w musie 050 - odrobineczkę, ciut ciut za ciemny, mineralny sypki 050 lub 060 - oczywiście nie wszystkie naraz! Wiem, że teraz podpadłam tym revlonem..... ale chcę zmienić!

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Mineralne sypkie odpadają...
próbowałam edm, rhea, pixie... sypkie minerały (prawdziwe) niestety nie dla mnie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 08:39   #1196
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Mineralne sypkie odpadają...
próbowałam edm, rhea, pixie... sypkie minerały (prawdziwe) niestety nie dla mnie.
A dlaczego? Próbowałaś tylko tych które wymieniłaś?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 08:49   #1197
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
A dlaczego? Próbowałaś tylko tych które wymieniłaś?
Tak, próbowałam tylko tych, które wyminiłam (oczywiście po kilknaście, kilkadziesiąt czasem kolorów), ale niestety wszystkie strasznie mi się warzyły na twarzy i po prostu z niej spływały! Jakby wcale sie nie trzmały paszczy...
Próbowałam je stosowac metodami różnymi - na sucho, na mokro, wymieszane z kremem nawilżającym, hydrolat przed, hydrolat po, nakładałam najpierw krem, nie nakładałam kremu wcale, uzywałam na nie puder,nie używałam, stosowałam pod spód primery, nie stosowałam... Mam i pędzel kabuli i flat topa (pixie i edm). Wydałam dużo pieniędzy na minerały, ale ani razu nie miałam chociażby małego poczucia satysfakcji w swoich poszukiwaniach - chyba to po prostu nie dla mnie. Za to "mineralny" sypki podkład revlona trzyma sie fajnie i dobrze wtapia się w cerę.
Ale chciałabym jakis fluid zamiast proszku....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 09:00   #1198
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
dziękuję w takim razie skuszę się



Przekonałaś mnie
Chciałam, żebyś spojrzała na to. Składy są fajne. Tylko czy to będzie działać na prawdę oczyszczająco?
http://biolander.com/produkty/rozwia...do-twarzy-bio/
http://biolander.com/produkty/pokaz/...jaca-bio-75ml/

A może lepiej sobie tym nie zawracać głowy i zamówić od razu glinkę montmoryloni i peeling Jericho?

Aha! I jeszcze mam pytanie odnośnie oleju z orzecha włoskiego. Jaki ma termin ważności?

Skuś się na ten peeling, a sklad maseczki jakoś mnie nie przekonuje, lepsza glinka montmorillonite. Poniewaz niestety nie wiem jak dużo ten peeling może mieć drobinek, to polecam oprócz niego kupić sól z morza m. lub himalajską jak najdrobniejszą i dodawać do tego peelingu On jest odżywczy, nawilżający. Biolander ma w ofercie sól z mm, ale niestety nie widać na obrazku, czy jest gruboziarnista czy drobno. Raczej bym nie brala, bo ona do kąpieli sluży, nie jest też tania, wydaje mi się ze lepiej wziąć z natura24 himalajską, cenowo bardzo się oplaca, no i himalajska jest wartościowsza. A co do Jericho, to jest naprawdę dobra, ale jednak jest grubsza, im bardziej sproszkowana tym mniej drapiąca.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 09:11   #1199
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skuś się na ten peeling, a sklad maseczki jakoś mnie nie przekonuje, lepsza glinka montmorillonite. Poniewaz niestety nie wiem jak dużo ten peeling może mieć drobinek, to polecam oprócz niego kupić sól z morza m. lub himalajską jak najdrobniejszą i dodawać do tego peelingu On jest odżywczy, nawilżający. Biolander ma w ofercie sól z mm, ale niestety nie widać na obrazku, czy jest gruboziarnista czy drobno. Raczej bym nie brala, bo ona do kąpieli sluży, nie jest też tania, wydaje mi się ze lepiej wziąć z natura24 himalajską, cenowo bardzo się oplaca, no i himalajska jest wartościowsza. A co do Jericho, to jest naprawdę dobra, ale jednak jest grubsza, im bardziej sproszkowana tym mniej drapiąca.
dzieki wielkie
To chyba ta bedzie najdrobniejsza: http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=1307&lang=pl ?
Jeszcze powiedz mi proszę, do kiedy ważny jest olej z orzecha?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 09:44   #1200
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
dzieki wielkie
To chyba ta bedzie najdrobniejsza: http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=1307&lang=pl ?
Jeszcze powiedz mi proszę, do kiedy ważny jest olej z orzecha?
Ja mam tą: http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=242&lang=pl, jest tańsza, myślę, że nie warto za halit przeplacać, choć niewątpliwie jest najbogatszy.

Olej z orzecha, ma ważnośc miesiac od otwarcia, jego trwalośc można przedlużyć dodajac wit E, 1% lub mieszajac go z innym stabilnym olejem, np kokosowym, jojoba.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.