Styl grunge 'na elegancko' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 14:42   #1
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Lightbulb

Styl grunge 'na elegancko'


W styczniu mam studniówkę.
Uwielbiam styl grunge, to, jak się ubierają Olsenki, Erin Wasson <3, Rachel Bilson.
Nie mam żadnego pomysłu, a w takim stylu chciałabym się ubrać na studniówkę. Tak żeby to 'jakoś' wyglądało, bo ten styl jest bardzo niedbały, wielkie torby, zniszczone buty itp.
Proszę o jakieś propozyjce, wrzucanie fotek, od osób, które są w temacie i tak jak ja kochają ten styl
A nie o komentarze, że tak nie wypada, i że skoro tak to uwielbiam to jak nie mogę mieć żadnych pomysłów.
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:00   #2
northern_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 278
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Odważna jesteś

Moim zdaniem to nie będzie takie proste Ale proponowałabym przejrzeć kolekcje Balmain i Alesandra Wanga na style.com, znajdziesz tam wiele inspiracji, jeśli chcesz uszyć sukienkę. Oczywiście sukienka na studniówkę powinna być trochę dłuższa Ale można się tymi zainspirować i "przerobić" te projekty.

Jeśli nie chcesz szyć sukienki, to kupiłabym jakąś nietypową, "z pazurem", najlepiej w jakimś butiki, a nie w sieciówce

Co do włosów i makijażu, to może smokey + blade usta? Do tego potargane włosy - proste lub delikatnie falowane

Napisz koniecznie jak już się na coś zdecydujesz, albo potem wklej zdjęcia, bo jestem ciekawa efektu końcowego
__________________
Il n'est rien de réel que le reve et l'amour
northern_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 17:32   #3
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Jeśli chodzi o makijaż to myślę o brązowym smoky eyes, bo czarny nie pasuje do mojej karnacji i o bladych ustach właśnie
Sukienki bardzo fajne, faktycznie dłuższe by musiały być, ale pomysły super. Dziękuję i czekam na glosy innych

Edytowane przez MyNameIs
Czas edycji: 2010-08-04 o 17:33
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:57   #4
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Nie wiem, czy się nadają i czy o czymś takim myślisz, ale wklejam

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2010-08-04 o 20:07
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:59   #5
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Smile Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Każda propozycja mile widziana, byle była w miarę na temat, a nie coś różowego na przykład

Nienawidzę się elegancko ubierać, stąd ten pomysł.

Dodam jeszcze, że muszę mieć dopasowaną sukienkę, bo mam wąską talię, szerokie biodra i niezbyt zgrabne nogi - więc w sukience bez talii wyglądałabym jak we worku.

Podobają mi się futrzane kamizelki - nie bolerka - i buty oficerki, ale w takich chyba nie pójdę.
Aha - no i nie widzę się w sukience po kostki.


Jak znajdę zdjęcia jakieś ciekawe to wrzucę.

http://www.polyvore.com/cgi/profile?id=1779584 Tutaj jest link do Polyvore - wybrałam sukienki, które mi się podobają. No i fryzura tej kobiety też niczego sobie.

Edytowane przez MyNameIs
Czas edycji: 2010-08-05 o 11:14
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 15:16   #6
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

up uuuuuuuuup

Edytowane przez MyNameIs
Czas edycji: 2010-08-13 o 22:35
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 18:38   #7
Randa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 354
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Jestem ciekawa co autorka wątku wymyśliła, w sprawie sukienki, dodam swoją propozycję, choć nie mam pojęcia jak wygląda grunge na elegancko, trudne zadanie masz. Oczywiście sukienka na studniówkę w bardziej stonowanych kolorach, ale chodzi mi o krój. A właśnie, rozumiem że ubierasz się tak na co dzień, znaczy w stylu grunge? Mogłabyś wkleić kilka swoich zestawów, w tym stylu? Jestem bardzo ciekawa.
__________________

60- 59 - 58 - 57 - 56 - 54kg
Randa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 15:40   #8
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Post Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Cytat:
Napisane przez Randa Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa co autorka wątku wymyśliła, w sprawie sukienki, dodam swoją propozycję, choć nie mam pojęcia jak wygląda grunge na elegancko, trudne zadanie masz. Oczywiście sukienka na studniówkę w bardziej stonowanych kolorach, ale chodzi mi o krój. A właśnie, rozumiem że ubierasz się tak na co dzień, znaczy w stylu grunge? Mogłabyś wkleić kilka swoich zestawów, w tym stylu? Jestem bardzo ciekawa.

Sukienkę kupiłam. Bardzo prostą, klasyczną, wkleję przy najbliższej okazji zdjęcie. Mam nadzieję, że uda mi się coś z tym wykombinować, najwyżej kupię inną sukienkę jak mi jakaś wpadnie w oko

Nie lubię się ubierać elegancko, więc chcę pokombinować z grunge, żeby nie było sztywno tylko lajtowo Chcę łamać stereotypy

Na co dzień ubieram się bardziej casual, choć przyznaję, że odkąd niedawno odkryłam grunge i Erin Wasson ( ) moja garderoba powoli ulega stopniowej modernizacji. Wprowadzam jedynie elementy, w takie sytuacje w jakie wypada (bo do kościoła nie pójdę w koszulce z dziurami itp.), inspiruję się tym stylem, bo lubię czuć się komfortowo w ubraniu, nie wydawać na niego kupy pieniędzy i nie lubię przymierzać sterty ubrań zamartwiając się, że coś może do czegoś nie pasować. Podoba mi się to 'luzactwo'
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:01   #9
Randa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 354
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Koniecznie wklej zdjęcie sukienki

Jeśli chodzi o ten styl, to ja również od jakiegoś czasu się tak ubieram.
Chciałam zobaczyć zestawy, bo szukam inspiracji, trochę mało na ten temat jest w internecie, więc znaleźć porządną stylizację jest ciężko.
A ubieram się tak, ponieważ słucham grunge'u jestem zakochana w tej muzyce odkąd ją tylko usłyszałam, więc i stylem chciałabym wyrazić moją pasję do tej muzyki. Ogólnie taki luzacki styl jest świetny, ale właśnie jeśli chodzi o takie okazję jak studniówka, czy inne bardziej oficjalne wyjścia, to ciężko cokolwiek znaleźć. Jedynie zostaję coś w stylu rockowym.
__________________

60- 59 - 58 - 57 - 56 - 54kg
Randa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:55   #10
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Post Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Styl rockowy też jest niczego sobie, ale wkurzają mnie już ćwieki na dosłownie wszystkim, i panny które " podążąjąc " za modą nagle ubierają skórę i robią czarny makijaż - bo to jest TRENDY ,
hehe


A tu kilka linków:
http://www.polyvore.com/cgi/shop?query=grunge
http://www.fashiontoast.com/
http://tastythreads.blogspot.com/
http://fashiongrunge.com/
http://fashionchat.forumandco.com/mo...wasson-t86.htm boskie zdjęcia Erin <3<3<3

Edytowane przez MyNameIs
Czas edycji: 2010-08-23 o 23:01
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 23:34   #11
Randa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 354
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Dokładnie, to jest straszne, akurat teraz kiedy jest moda na styl rockowy, to na ulicy można spotkać same klony, co druga ma to samo na sobie.. Nic nie mam do tego stylu, ale wkurza mnie ta ciągła monotonia w stroju innych. Właściwie, to moim zdaniem każdy powinien się ubierać, tak jak podpowiada mu serce, a nie podążać ślepo za modą, "to jest modne, to ja to założę". Żenada. Akurat mam koleżankę, która ubiera się na rockowo, ale wybrała ten styl, ze względu na muzykę jaką słucha i jej sposób bycia, a nie że to teraz trendy.

Ps. Dziękuję za linki, przydadzą się
__________________

60- 59 - 58 - 57 - 56 - 54kg
Randa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 11:43   #12
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Smile Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Cytat:
Napisane przez Randa Pokaż wiadomość
Dokładnie, to jest straszne, akurat teraz kiedy jest moda na styl rockowy, to na ulicy można spotkać same klony, co druga ma to samo na sobie.. Nic nie mam do tego stylu, ale wkurza mnie ta ciągła monotonia w stroju innych. Właściwie, to moim zdaniem każdy powinien się ubierać, tak jak podpowiada mu serce, a nie podążać ślepo za modą, "to jest modne, to ja to założę". Żenada. Akurat mam koleżankę, która ubiera się na rockowo, ale wybrała ten styl, ze względu na muzykę jaką słucha i jej sposób bycia, a nie że to teraz trendy.

Ps. Dziękuję za linki, przydadzą się
Zgadzam się ztobą i podoba mi się postawa twojej koleżanki
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:49   #13
ewiczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Kobieto to ja mam dla Ciebie radę! Biegnij do sklepu Mohito i tam w nowej kolekcji jest super sukienka mała czarna, której fotkę wkleję - na żywo wygląda dużo fajniej - skórzana z suwakami tzn nie z prawdziwej skóry, ale i tak fajnej i mięciutkiej. Ja sobie ją wczoraj kupiłam i wybieram się tak na ślub do kolegi kosztuje tylko 169 zł więc do tego walniesz sobie buty na obcasie i wszyscy padną z wrażenia.
Jej długość to trochę przed kolano, ale nie jest bardzo krótka, ja mam 178 cm wzrostu i jest ok
Przypomina styl Angeliny Jolie - daję link.
http://www.zeberka.pl/art.php?id=5284

Do tego wyprostowane włosy, na rękę skórzana bransoleta

POWODZENIA !
ewiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 15:50   #14
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Super ta kiecka
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 13:22   #15
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

MyNameIs, skoro chcesz łamać stereotypy a rockowo-grunge'owe klimaty to twój styl, idź w glanach ja na moją studniówkę wybrałam się w czarnych szpilkach (niby bardziej pasują na bal ) ale po paru godzinach tańczenia stwierdziłam, że dużo wygodniej czuję się w glanach, i bryknęłam na chwilę do szatni zmienić buty ;P w glanach było sto razy lepiej
Hmm.. swoją drogą nie znałam jeszcze nikogo uwielbiającego rock/metal/grunge kto brałby na serio "modę" i to, jak się ubrać króluje wygoda i luz.
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 18:52   #16
Randa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 354
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Cytat:
Napisane przez aza-h Pokaż wiadomość
MyNameIs, skoro chcesz łamać stereotypy a rockowo-grunge'owe klimaty to twój styl, idź w glanach ja na moją studniówkę wybrałam się w czarnych szpilkach (niby bardziej pasują na bal ) ale po paru godzinach tańczenia stwierdziłam, że dużo wygodniej czuję się w glanach, i bryknęłam na chwilę do szatni zmienić buty ;P w glanach było sto razy lepiej
Hmm.. swoją drogą nie znałam jeszcze nikogo uwielbiającego rock/metal/grunge kto brałby na serio "modę" i to, jak się ubrać króluje wygoda i luz.
Fajny pomysł z tymi glanami

Chodziło nam o to, że niektórzy ubierają się ślepo podążając za modą, czyli jak teraz jest w sklepach pełno rockowych rzeczy, to dziewczyna "nie czująca" tych klimatów, tak czy inaczej ubierze, ramoneskę, flanelową koszulę itd. bo to teraz modne jest.. żenada, krótko mówiąc.. a np. jeśli za jakiś czas nastanie moda na zwiewne rzeczy, czy coś w ten deseń, to ta sama osoba, porzuci "ostry" wizerunek i wyskoczy w tym co będzie aktualnie modne i tak cały czas.. taka jest prawda.
__________________

60- 59 - 58 - 57 - 56 - 54kg
Randa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 22:41   #17
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Randa, niestety to co piszesz to prawda... w liceum jakiś czas chodziłam w obcisłej skórzanej kurtce-pilotce, a widząc ją koleżanki wyznające wiarę w modę łapały się za głowę co ja mam na sobie a teraz wszystkie jak klony pomykają w dokładnie takiego stylu skórkach:P (sorry za offtop )
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 13:12   #18
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Question Dot.: Styl grunge 'na elegancko'



Edytowane przez MyNameIs
Czas edycji: 2016-06-12 o 22:41
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 21:03   #19
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Cool Dot.: Styl grunge 'na elegancko'

Cytat:
Napisane przez aza-h Pokaż wiadomość
MyNameIs, skoro chcesz łamać stereotypy a rockowo-grunge'owe klimaty to twój styl, idź w glanach ja na moją studniówkę wybrałam się w czarnych szpilkach (niby bardziej pasują na bal ) ale po paru godzinach tańczenia stwierdziłam, że dużo wygodniej czuję się w glanach, i bryknęłam na chwilę do szatni zmienić buty ;P w glanach było sto razy lepiej
Hmm.. swoją drogą nie znałam jeszcze nikogo uwielbiającego rock/metal/grunge kto brałby na serio "modę" i to, jak się ubrać króluje wygoda i luz.
Byłam w trampkach.
Było super!
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.