Kwas glikolowy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 16:51   #91
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

Daje niby ciągłość oczyszczania skóry podtrzymania efektów (tak mi mówił dermatolog) .

ps. Pytałem wyżej o rozrabianie glikolu 50 % do 30 i 40 % . Może mi ktoś zacny napisać rozrobienie 50% glikolu tak żeby uzyskać 20 % ?
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 18:13   #92
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Może mi ktoś zacny napisać rozrobienie 50% glikolu tak żeby uzyskać 20 % ?
Np. 9 ml kwasu 50% + 16 ml wody. Jeżeli to ma być tonik, pH trzeba podnieść do 3,5-4,0, dodając zasadę, np. sodę oczyszczoną (do pomiarów będą potrzebne papierki wskaźnikowe). Roztwór przechowuj w lodówce albo zakonserwuj odpowiednim konserwantem.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 11:01   #93
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

dzieks
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 09:57   #94
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

A tak z innej beczki. Wyrobione roztwory trzyma sie w lodówce , na jak długo ?
A te roztwory w butelkach(nie rozrobione) też musze trzymać w lodówce, żeby sie nie popsuły ?
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 19:43   #95
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Kwas glikolowy

Witam. Z racji tego, że należę do płci, która ma niezbyt duże pojęcie o kosmetykach chciałem się dowiedzieć, czy stosowanie kwasu glikolowego 70% ph 0.1 (czyli chyba najmocniejsze?) może być skuteczne na przebarwienia potrądzikowe i blizny? mam zamiar kupić buteleczkę, ale boję się, że mogę sobie zrobić nim krzywdę.

I z której firmy poniższy kwas byłby bardziej odpowiedni? Przebarwienia są już dosyć stare jak i blizny, mają dobre 3-4 lata i nie chcą się goić. Byłem raz na mikrodermabrazji, ale zabieg jest drogi, a nie przyniósł odpowiedniego efektu.

(BingoSPA)
http://allegro.pl/kwas-glikolowy-70-...315437838.html

(Biocosmetics)
http://allegro.pl/kwas-glikolowy-70-...341701391.html
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:17   #96
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kwas glikolowy

Wy naprawde te wszystkie kwasy sobie robicie w domu, samodzielnie?? I to dosc mocne...

Wlasnie dzisiaj mialam klientke, ktora miala bardzo poparzona buzke, wlasnie po samodzielnym kwasie "kazdy mi wychodzil, a ten jakos nie". No i ma problem...
Prawie w kazdym tygodniu mam taka "odwazna" klientke, ale ta dzisiejsza - no tutaj to juz dziewczyna sie leczy u dermatologa.
Jesli juz ryzykujecie, to rozumiem, ze kwasy robicie na jesien? Bo to, ze macie filtr 50, to mozecie i tak dostac przebarwien przy letnim sloncu.

BigGrove, nie rob samodzielnie kwasu! Zwlaszcze, ze jak sam piszesz, nie masz doswiadczenia.

Co do mikrodermabrazji, probowales mikro+ kwas ( tylko pozna jesien a najlepiej zima).

Ja ostatnio robilam klientce na przebarwienie cosmelan, polecam. Kosztowne, ale jednak warto, buzka piekna. Oczywiscie tez w pozniejszym okresie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 23:24   #97
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Witam. Z racji tego, że należę do płci, która ma niezbyt duże pojęcie o kosmetykach chciałem się dowiedzieć, czy stosowanie kwasu glikolowego 70% ph 0.1 (czyli chyba najmocniejsze?) może być skuteczne na przebarwienia potrądzikowe i blizny? mam zamiar kupić buteleczkę, ale boję się, że mogę sobie zrobić nim krzywdę.

I z której firmy poniższy kwas byłby bardziej odpowiedni? Przebarwienia są już dosyć stare jak i blizny, mają dobre 3-4 lata i nie chcą się goić. Byłem raz na mikrodermabrazji, ale zabieg jest drogi, a nie przyniósł odpowiedniego efektu.

(BingoSPA)
http://allegro.pl/kwas-glikolowy-70-...315437838.html

(Biocosmetics)
http://allegro.pl/kwas-glikolowy-70-...341701391.html
Celuj w sprawdzone sklepy,np zrob sobie krem. Kwasy zaczyna się od najmniejszych stężeń żeby zobaczyć jak skóra reaguje a później ewentualnie zwiększać inaczej możesz poparzyć skórę.

Teraz lepiej odpuścić zabiegi ze względu na słońce.

I mimo, ze jesień czy zima promieniowanie uva jest cały rok (nawet jak nie ma słońca) więc filtr bezwzględnie bo inaczej nawet nie warto rozpoczynać "kwaszenia"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 09:55   #98
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Wy naprawde te wszystkie kwasy sobie robicie w domu, samodzielnie?? I to dosc mocne...

Wlasnie dzisiaj mialam klientke, ktora miala bardzo poparzona buzke, wlasnie po samodzielnym kwasie "kazdy mi wychodzil, a ten jakos nie". No i ma problem...
Prawie w kazdym tygodniu mam taka "odwazna" klientke, ale ta dzisiejsza - no tutaj to juz dziewczyna sie leczy u dermatologa.
Jesli juz ryzykujecie, to rozumiem, ze kwasy robicie na jesien? Bo to, ze macie filtr 50, to mozecie i tak dostac przebarwien przy letnim sloncu.

BigGrove, nie rob samodzielnie kwasu! Zwlaszcze, ze jak sam piszesz, nie masz doswiadczenia.

Co do mikrodermabrazji, probowales mikro+ kwas ( tylko pozna jesien a najlepiej zima).

Ja ostatnio robilam klientce na przebarwienie cosmelan, polecam. Kosztowne, ale jednak warto, buzka piekna. Oczywiscie tez w pozniejszym okresie.
Możesz powiedzieć coś więcej o tym Cosmelanie? Czy wystarczy jeden zabieg żeby przebarwienia zlikwidować na dobre? I czy poradzi on sobie też z bliznami?
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:44   #99
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Wyrobione roztwory trzyma sie w lodówce , na jak długo ?
A te roztwory w butelkach(nie rozrobione) też musze trzymać w lodówce, żeby sie nie popsuły ?
Jeżeli nie dodajesz konserwantu, roztwory o podwyższonym pH trzymaj w lodówce do kilku tygodni (polecam robić porcje <30 ml, najlepiej na świeżo otwartej wodzie do iniekcji). Roztwory wysoko stężone przechowuj zgodnie z zaleceniami sprzedawcy. Pamiętam, że ZSK zalecało przechowywać kwas 70% w chłodnym miejscu.

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Możesz powiedzieć coś więcej o tym Cosmelanie? Czy wystarczy jeden zabieg żeby przebarwienia zlikwidować na dobre? I czy poradzi on sobie też z bliznami?
Na ten temat jest cała seria wątków. Proszę korzystać z wyszukiwarki.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-07-04 o 13:52
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:00   #100
katka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 18
Dot.: Kwas glikolowy

Jejku dziewczyny czy któraś mi powie gdzie można kupić takie kwasy? W aptece czy tylko przez internet? I ile one kosztują?
katka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:18   #101
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas glikolowy

dzieki za wyjasnienia na temat kremu. chcialabym kupic krem z glikolem ale nie wiem czy kupic 5% czy 10%? a moze oba i stosowac najpierw 5% przez kilka tygodniu a pozniej przejsc na 10%?

czy ktos moglby mi doradzic?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 18:39   #102
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Kwas glikolowy

Najpierw mniejsze stężenie żeby skóra się przyzwyczaiła bo możesz dostać podrażnienia od 10%

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:47   #103
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Odp: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Najpierw mniejsze stężenie żeby skóra się przyzwyczaiła bo możesz dostać podrażnienia od 10%

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

ok, dzieki. kupie chyba tylko ten 5% bo nie zdaze zuzyc 5% i 10% w jednej serii na jesieni.

a jeszcze mam jedno pytanko, te kremy z kwasem glikolowym nadaja sie tylko na noc, tak? na dzien nie mozna ich stosowac ze wzgledu na slonce i promieniowanie....tak?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 19:26   #104
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Kwas glikolowy

Nawet jak stosujesz na noc rano musisz nałożyć filtr bo stosując kwasy trzeba zawsze go nakładać.

Inaczej możesz nabawić się podrażnień, przebarwień i uczulenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:18   #105
Dzikusinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Odpowiednik

Kurczę, nie wiem do jakiej kategorii przypiąć ten wątek. wybaczcie.
Otóż, poszukuję tańszego odpowiednika złuszczającego tonika PIXI-GLOW TONIC.
Słyszałam, że można je dostać w internetowych sklepach z półproduktami aczkolwiek nie wiem pod jaką nazwą tego szukać
Proszę o pomoc
Dzikusinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:51   #106
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Odpowiednik

Cytat:
Napisane przez Dzikusinka Pokaż wiadomość
Kurczę, nie wiem do jakiej kategorii przypiąć ten wątek. wybaczcie.
Otóż, poszukuję tańszego odpowiednika złuszczającego tonika PIXI-GLOW TONIC.
Słyszałam, że można je dostać w internetowych sklepach z półproduktami aczkolwiek nie wiem pod jaką nazwą tego szukać
Proszę o pomoc
Biochemia urody. Poszukaj w dziale toników z kwasami.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 04:30   #107
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Odpowiednik

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Biochemia urody. Poszukaj w dziale toników z kwasami.
W BU nie mają zestawów z kwasem glikolowym, składy toników są zupełnie inne, trudno mówić o odpowiednikach. Tonik Pixi zawiera 5% kwasu glikolowego częściowo neutralizowanego roztworem amoniaku. Pełny skład:

Deionized Water, Aloe Vera, Witch Hazel, Horse Chestnut Extracts, Propylene Glycol, Glycolic Acid and Ammonium Glycolate, Hexylene Glycol, Glucose, Fructose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Acid, Hexyl Nicotinate, Ginseng Extract, Potassium Alum, Diazolidinyl Urea, Biotin, Pixi Natural Fragrance Oil.

Kwas glikolowy jest dostępny np. w ZSK. Można zrobić tonik na bazie soku z aloesu (lub z dodatkiem ekstraktu z aloesu) oraz hydrolatu oczarowego, dodać mocznik, ekstrakt z żeń-szenia. Suchy ekstrakt z kasztanowca (4. miejsce w składzie) jest dostępny w Mazidłach. Do regulacji pH konieczne byłyby papierki wskaźnikowe.

Przykład prostej receptury toniku z kwasem glikolowym:
http://mazidla.com/receptariusz/313.html?task=view
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:08   #108
AsiaLipke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas glikolowy

Czy można samem zrobić krem z kwasem glikolowym lub salicylowym ? np. rozpuszczając w łagodnym kremie np. Cetaphil MD ?
AsiaLipke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 13:14   #109
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Kwas glikolowy 30 % . Pierwszy kontakt

Zamówiłem sobie kwas glikolowy 30% na mazidłach .. zabiegi chcialem wykonywać w domu , bo szkoda mi czasu na kosmetyczki. Mam przebarwienia czyli takie czerwone plami , ktore mnie bardzo denerwują ... i pare czerwonych pryszczy .. Jest to mój pierwszy kontakt z kwasami więc prosze napisać jak zacząć Mój cel to zlikwidowanie przebarwień i zaskórników Prosze o szybkie odpowiedzi ponieważ chcialbym zacząć od jutra .
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 13:47   #110
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kwas glikolowy 30 % . Pierwszy kontakt

Z kwasami trzeba ostrożnie, był tu ostatnio kolega, który poparzył sobie skórę na czole

Tutaj sporo przydatnych informacji:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 16:46   #111
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

Jak mam przygotować stężenie 10 % ? Dowiedziałem sie ze lepiej zacząć od toniku 5% potem 10% . No ale jak ten 5 % będzie za słaby no to strace cały kwas ;/ kupiłem sobie na sprawdzenie czy będzie działał ten kwas .. 15 ml ;/ na ile zabiegow mi to starczy ?

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Odpowie ktos ?
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 16:14   #112
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Soczystyy Pokaż wiadomość
Jak mam przygotować stężenie 10 % ? Dowiedziałem sie ze lepiej zacząć od toniku 5% potem 10% . No ale jak ten 5 % będzie za słaby no to strace cały kwas ;/ kupiłem sobie na sprawdzenie czy będzie działał ten kwas .. 15 ml ;/ na ile zabiegow mi to starczy ?
EDIT (zapomniałam, że masz kwas w wersji 30%):
Z 15 ml roztworu 30% otrzymasz 45 ml roztworu 10%. Nie musisz rozrabiać jednorazowo całego roztworu 30%. Możesz zrobić najpierw tonik 5%, a potem 10%.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-28 o 14:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 17:36   #113
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Wreszcie dostałem konkretną odpowiedz. Dziękuje Ci bardzo .. A mam takie pytanie jeszcze , czy podczas kuracji kwasami moge używać maseczki z zielonej glinki ? skóra z czasem zaczyna sie świecić a czytałem ze zielona glinka doskonale sobie radzi z tym problemem . I jaki kremik ? musi być koniecznie matujący bo inaczej bede jak świetlik wyglądać . Pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Tylko prosze o szybką odpowiedz ponieważ chciałbym zacząć od poniedziałku .. Pozdrawiam

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-28 o 14:24 Powód: Post pod postem
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:20   #114
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Soczystyy Pokaż wiadomość
Wreszcie dostałem konkretną odpowiedz. Dziękuje Ci bardzo .. A mam takie pytanie jeszcze , czy podczas kuracji kwasami moge używać maseczki z zielonej glinki ? skóra z czasem zaczyna sie świecić a czytałem ze zielona glinka doskonale sobie radzi z tym problemem . I jaki kremik ? musi być koniecznie matujący bo inaczej bede jak świetlik wyglądać . Pozdrawiam

Czyli żeby zrobic 5 % musze dać 30 ml wody i 1,5 ml kwasu tak ?
Nie ma przeciwwskazań - możesz stosować glinki.

Wybór kremu to temat na odrębną dyskusję. Podczas kuracji trzeba dbać o dobre nawilżenie skóry. Lepsze efekty można uzyskać stosując oprócz toników także emulsje z kwasami (na noc). Osobiście jestem zwolenniczką stosowania wyższych stężeń kwasów w emulsjach, a niższych stężeń lub delikatniejszych kwasów (PHA) w tonikach, ale można i na odwrót. Na dzień emulsje z filtrami, zwłaszcza jeżeli planujesz robić peelingi.

Tutaj masz gotową recepturę toniku 5% (porcja 20 g): http://mazidla.com/receptariusz/313.html?task=view. Hydrolat i hydromanil można zastąpić wodą oczyszczoną, ale dla pewności najlepiej sprawdzić pH. Przygotowując własne kosmetyki z kwasami, powinieneś się zaopatrzyć w papierki wskaźnikowe.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-28 o 14:24
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 17:14   #115
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

Woda destylowana będzie dobra ?
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 17:58   #116
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Soczystyy Pokaż wiadomość
Woda destylowana będzie dobra ?
Od biedy może być, ale najlepiej kupić w aptece wodę do iniekcji w ampułkach.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 10:27   #117
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Kwas glikolowy

Zapomniałam o pewnej maseczce z kwasem glikolowym, która kurzy się na półce i postanowiłam chyba do niej wrócić.
Chodzi o tą http://www.sklepestetyka.pl/Mene_Moy...ue_10_AHA.html
Podaję skład:
Water (Aqua), Glycolic Acid, Kaolin, Glyceril Stearate, Bentonite, Titanium Dioxide, Polysorbate 20, PEG-100 Stearate, Magnesium Aluminium Silicate, DEA-Cetyl Phosphate, Isopropyl, Palmitate, Lanolin Alcohol, Xantam Gum, PEG-150 Distearate, Fragrance, Tetrasodium EDTA.

Co o niej myślicie ?

Obecnie jestem w trakcie mini kuracji Atredermem (raz w tygodniu), ile po zakończeniu tej kuracji mogę zacząć używać maseczki z kw. glikolowym?
__________________
wymiana

Edytowane przez mikasa5
Czas edycji: 2013-09-29 o 10:31
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 16:42   #118
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
kwas glikolowy , szybka odpowiedz

Mam troche dziwne pytanie .. dzisiaj robiłem peeling kwasem glikolowym .. i podczas zmywania kwasu mydłem i wodą .. wleciało mi troche do buzi razem z wodą .. może sie coś stać ? czytałem ze w skladzie jest etanol czy jakos tak .. prosze o odpowiedz bo jestem troche wystraszony ;P

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_glikolowy BEZPIECZEŃSTWO

GLIKOL ETYLENOWY .. Czekam na odpowiedzi

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Odpowie ktoś ?
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 17:19   #119
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: kwas glikolowy , szybka odpowiedz

Cytat:
Napisane przez Soczystyy Pokaż wiadomość
Mam troche dziwne pytanie .. dzisiaj robiłem peeling kwasem glikolowym .. i podczas zmywania kwasu mydłem i wodą .. wleciało mi troche do buzi razem z wodą .. może sie coś stać ? czytałem ze w skladzie jest etanol czy jakos tak .. prosze o odpowiedz bo jestem troche wystraszony ;P
Po co zakładasz wątek, trzeba było zadać pytanie w zbiorczym.
Od takiej ilości nic Ci się nie stanie.
Wiesz w ogóle co to jest etanol? Nie raz go już w życiu spożywałeś i żyjesz.
Z takim poziomem wiedzy to Ty się lepiej nie bierz za domowe kwasy.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 12:16   #120
Bakunin
Przyczajenie
 
Avatar Bakunin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas glikolowy

Z własnego doświadczenia - nie polecam kwasu glikolowego, ani solo, ani w połaczeniu z innymi AHA Stosowałam peelingi po podleczeniu skóry z trądziku (gotowe preparaty sprawdzonej firmy; stęż. 10% pH 2,7 i 20% pH 2,2) i jedyne co dzięki nim zyskałam to nawrót choroby (i nie chodzi mi o początkowy wysyp, tylko o to, że z zabiegu na zabieg - a było ich w sumie ok. 10 - moja skóra wyglądała coraz gorzej) i ogromne problemy z pozbyciem się pryszczy nie wspomnę już o podrażnieniach i łuszczeniu jaki mi te zabiegi zafundowały, mimo, że nie mam zbytnio wrażliwej cery... za to świetnie sprawdziły się u mnie zabiegi z kw. pirogronowym, więc serdecznie go polecam
__________________
Bakunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 13:43:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.