Atrederm - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-18, 21:02   #1021
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Wieczorem nigdy nie używałam filtra. I nie będę. Jarzeniówek się nie boję, przed monitorem najczęściej siedzę jak jestem wyfiltrowana.
wybaczcie offtop, ale jak mocne promieniowanie wydzielają jarzeniówki i monitor?
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-18, 21:42   #1022
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
wybaczcie offtop, ale jak mocne promieniowanie wydzielają jarzeniówki i monitor?
Cytat:
Narodowy Instytut Zdrowia i Bezpieczeństwa Zawodowego (NIOSH w USA) przebadał monitory komputerowe i zmierzył emitowane przez te urządzenia promieniowanie. Typy promieniowania magnetycznego, które zostały zbadane podane są poniżej:

Typ promieniowania Długość fali
promienie X 10-8 to 10-12 m
Promieniowanie ultrafioletowe (UV) 100 to 380 nm
Światło widzialne 380 to 780 nm
Fale radiowe 1 do 100,000 m
Fale o bardzo niskiej częstotliwości > 5,000,000 m
http://mediweb.pl/symptoms/wyswietl_vad.php?id=1062

Cytat:
Polska pionierem kosmetologii XXI wieku? To możliwe, dzięki sopockiemu małżeństwu naukowców - biochemikowi-bioorganikowi prof. Józefowi Przybylskiemu i jego żonie Krystynie Siemaszko-Przybylskiej, ginekologowi z doktoratem z endokrynologii. Owoc ich 10-letniej pracy może się okazać panaceum dla urody - wygląda na to, że wymyślili, jak dostarczyć skórze kolagen, którego z wiekiem ciągle jej ubywa.
...
Dr Przybylska postawiła raz przez przypadek słój z kolagenem pod lampą jarzeniową, która emituje promienie UV. - Znikał w oczach - opowiada. - Tak sobie wyobrażam śmierć. (...)
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:00   #1023
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Atrederm

Ojej będę reaplikować sobie na buzię filtry cały dzień! Tylko trochę kaski uzbieram i dokupię mleczko Avene, które ma 100 ml;D Bo te 50 które mam na długo mi nie starczy A ja chciałam być cwana i po zachodzie słońca (koło 17o) leciałam i zmywałam te filtry i nakładałam krem nawilżający, a później głupia często, gdy tylko dzieciaki mi pozwoliły siadałam przed komputer.
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:25   #1024
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez DaRksGiRl Pokaż wiadomość
Ojej będę reaplikować sobie na buzię filtry cały dzień! Tylko trochę kaski uzbieram i dokupię mleczko Avene, które ma 100 ml;D Bo te 50 które mam na długo mi nie starczy A ja chciałam być cwana i po zachodzie słońca (koło 17o) leciałam i zmywałam te filtry i nakładałam krem nawilżający, a później głupia często, gdy tylko dzieciaki mi pozwoliły siadałam przed komputer.
Darks, nie używałam ale dobre opinie ma filtr Lirene 50+ i kosztuje 20 zł. Ja bardzo chwalę Sorayę. Nauczyłam się ujarzmiać wszystie filtry, więc dla mnie w tej chwili podstawowym kryterium jest nieszczypliwość w oczy i podrażnioną eksperymentami facjatę.
Wykańczam właśnie kolejną butlę sprayu Avene 200 ml, kosztuje ok. 70zł - jeszcze bardziej ekonomicznie
Monitorem się nie przejmuj, to znikome promieniowanie - odpowiadałam tylko na pytanie koleżanki powyżej. Ja ostatnio całe wieczory przesiaduję, a właściwie przelegiwuję przed monitorem i mam gdzieś promieniowanie, tym bardziej, że nowoczesne monitory mają filtry.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 11:53   #1025
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Atrederm

Ja też nie używałam Lirene. Czytałam o nim, ale nigdzie go nie widziałam, może dlatego, że to nie sezon na opalanie. Jak spotkam to kupię, chociażby do używania w domu(zobaczę jak się będzie sprawdzał) . Pocieszam się też lekko tym, że mój monitor należy do nowszych, jest płaski to i może ma ten filtr może powinnam go wysmarować kremem Avene 50+
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-19, 12:59   #1026
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez DaRksGiRl Pokaż wiadomość
Ja też nie używałam Lirene. Czytałam o nim, ale nigdzie go nie widziałam, może dlatego, że to nie sezon na opalanie. Jak spotkam to kupię, chociażby do używania w domu(zobaczę jak się będzie sprawdzał) . Pocieszam się też lekko tym, że mój monitor należy do nowszych, jest płaski to i może ma ten filtr może powinnam go wysmarować kremem Avene 50+
Koniecznie, mimimum 2,5ml
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 19:27   #1027
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Atrederm

Aniu, jesteś o wiele bardziej obeznana z tą całą biochemiczną pielęgnacją niż ja dlatego będę Cię męczyła przy każdej większej mojej wątpliwości Jak będziesz miała mnie dość to wygoń . No, ale do rzeczy.
Przeważnie Atredermem smaruję tą swoją gąbule raz w tygodniu, max. dwa razy. Dobrze to znosi, już chyba przywykła. Używam stężenia 0,025, może dlatego. Jeszcze około miesiąc, może półtora pozostanę przy tym niższym. Chciałabym się bardziej kwasić. Najchętniej glikolem, albo innym z gamy AHA. Teraz używam czasem Acne - Dermu i toniku aspirynowego. Myślisz że mogłabym zacząć mazać się Glyco-a (12% kw. glikolowego) ? Czy może lepiej z mazideł zamówić buteleczkę? Czy jeżeli używałam tylko kw. salicylowego i azelinowego skóra jest zahartowana i na kwasy AHA?
Czytałam o zbawiennym skutku używania tego kwasu, podobno zmienia struktórę skóry, sprawiając, że robi się grubsza i mniej wiotka (oczywiście nie liczę na cuda). A moja, uhh, po zrzuceniu 20 kg jest jej po prostu troszkę za dużo.
Głównie chodzi mi o to czy nie wyjdzie mi na złe używanie i kw. glikolowego i Atredermu? <oczywiście nie na raz>
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 20:41   #1028
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez DaRksGiRl Pokaż wiadomość
Aniu, jesteś o wiele bardziej obeznana z tą całą biochemiczną pielęgnacją niż ja dlatego będę Cię męczyła przy każdej większej mojej wątpliwości Jak będziesz miała mnie dość to wygoń . No, ale do rzeczy.
Przeważnie Atredermem smaruję tą swoją gąbule raz w tygodniu, max. dwa razy. Dobrze to znosi, już chyba przywykła. Używam stężenia 0,025, może dlatego. Jeszcze około miesiąc, może półtora pozostanę przy tym niższym. Chciałabym się bardziej kwasić. Najchętniej glikolem, albo innym z gamy AHA. Teraz używam czasem Acne - Dermu i toniku aspirynowego. Myślisz że mogłabym zacząć mazać się Glyco-a (12% kw. glikolowego) ? Czy może lepiej z mazideł zamówić buteleczkę? Czy jeżeli używałam tylko kw. salicylowego i azelinowego skóra jest zahartowana i na kwasy AHA?
Czytałam o zbawiennym skutku używania tego kwasu, podobno zmienia struktórę skóry, sprawiając, że robi się grubsza i mniej wiotka (oczywiście nie liczę na cuda). A moja, uhh, po zrzuceniu 20 kg jest jej po prostu troszkę za dużo.
Głównie chodzi mi o to czy nie wyjdzie mi na złe używanie i kw. glikolowego i Atredermu? <oczywiście nie na raz>
Możesz używać, lepiej nawet gotowca niż mieszanki własnoręcznej, bo kwas glikolowy może działać nierównomiernie (tu wniknie głębiej, tam płycej ).

Ja nigdy go nie używałam. Z moją cerą kwasy BHA najlepiej się dogadują

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-20 o 20:42
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 21:30   #1029
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Atrederm

o, dziękuję!! Jutro lecę do superpharm.

Już widzę jak Tż się ucieszy <hihi>
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-20, 21:54   #1030
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Zapewne, mężczyźni uwielbiają te nasze eksperymenta

Jak się zaczniesz kwasić - przejdź do wątku o kuracjach https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...10#post9705910
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 20:35   #1031
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Atrederm

hihi jak tam twoje postepy w kuracji atre przeciw rozstepom??? ja na udach mam od tyg albo dluzej masakre nie umiem ich doprowadzic do normalnosci zeby nalozyc kolejna porcje atre. Na poslakdach i boczkach nic sie na razie nie dzieje wiec nadal dzielnie smaruje juz sobie zamowilam kolejne dwie buteleczki bo troche sie tego atre zuzywa,swoja droga powinny byc litrowe butelki atre dla takich uzytkownicznek jak my
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 07:41   #1032
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
hihi jak tam twoje postepy w kuracji atre przeciw rozstepom??? ja na udach mam od tyg albo dluzej masakre nie umiem ich doprowadzic do normalnosci zeby nalozyc kolejna porcje atre. Na poslakdach i boczkach nic sie na razie nie dzieje wiec nadal dzielnie smaruje juz sobie zamowilam kolejne dwie buteleczki bo troche sie tego atre zuzywa,swoja droga powinny byc litrowe butelki atre dla takich uzytkownicznek jak my
Ja smaruję raz w tygodniu skóre atre nalewając TROSZKĘ na dłoń i wsmarowując to w ciało. I to w naprawdę jest niewielka ilość, a działa. Jakieć 1,5-2h po aplikacji atre nakładam coś nawilżającego, a w następne dni tluste kremy - na biust działa mi najlepiej ostatnio najzwyklejsza oliwkowa ziaja, która natłuszcza i łagodzi skórę. Przy obecnej kuracji praktycznie już mi się skóra nie łuszczy i nie schodzi, a rozstępy są kolorystycznie niezauważalne, dopiero z bliska przy "ściśnięciu" skóry widac, że jednak jeszcze są.

Jestem z tych co to wolą powoli, a bezpiecznie, więc raczej zachowwaczą metodę stosuję
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 22:30   #1033
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Atrederm

Ja smaruję rozstępy pod kościami udowymi i strasznie mi spodnie podrażniają skórę. Pojawiają mi się takie krostki? No, ale po nocy bez spodni, a z kremem prawie ich nie ma.
Walczę też z rozstępem nad pępkiem i tam o wiele lepiej <łagodniej> to przebiega. Zauważyłam, że twarz gorzej znosi atre niż te "rozstępowe" miejsca i zdecydowanie powinnam używać tego najmocniejszego stężenia.
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:15   #1034
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Atrederm

a próbowała któraś z was dawać atre pod oczy? Nie chce specjalnie kupować Zorac, albo Retin na te okolice, a mam pod oczami zmarszczki głębokości rowu mariannskiego.
Czy gdyby tak raz na tydzien posmarowac tam delikatnie skóre atre i dac po 5 minutach mocny nawilzacz ?
Nie chciałabym jednak zrobić sobie krzywdy
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:36   #1035
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Ja stosuję Atrederm na całą twarz, z okolicami oczu łącznie.
Dla zachowania BHP robię to usznym patyczkiem tak samo jak na usta.
Często występuje (nazwany tu ładnie) "efekt staruszki" - trzeba się nań przygotować i przeżyć nawilżając skórę intensywnie.
Jest przejściowy i jak po nocy dzień, tak po siateczce zmarszczek nastąpi pożądana gładkość
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 12:35   #1036
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Atrederm

hehe ja juz mam taką siateczkę (ee powinnam powiedzieć siatę ) zmarszczek ze zaden efekt mnie nie zrazi. W takim razie będepróbować
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:15   #1037
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez FilifionkaB Pokaż wiadomość
hehe ja juz mam taką siateczkę (ee powinnam powiedzieć siatę ) zmarszczek ze zaden efekt mnie nie zrazi. W takim razie będepróbować
Hmm... nie jestem przekonana, że wiesz o czym mówisz Ja myslałam, że nic mnie nie przerazi, a po pierwszych 3 aplikacjach atre na twarz zrezygnowałam na rzecz delikatniejszego Locacidu

W każdym razie powodzenia
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 11:36   #1038
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Atrederm

do odważnych swiat nalezy -będe próbować
tylko jedno małe pytanie Aniu - czy ty coś po atre dajesz? bo ja np tak chronie naczynka na policzkach, ze godzine po atre daje krem o prostym składzie.
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 20:28   #1039
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Atrederm

Ja też nakładam wszędzie, może kiedyś doczekam się, że moje cienie pod oczami nie będą tak widoczne Czy na ruchomą część powieki górnej jest po co w ogóle nakładać Atre? No i oczywiście ja mam mniejsze stężenie, może dlatego nie odczuwam tak strasznie podrażnienia tych okolic itp.
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 20:54   #1040
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez FilifionkaB Pokaż wiadomość
do odważnych swiat nalezy -będe próbować
tylko jedno małe pytanie Aniu - czy ty coś po atre dajesz? bo ja np tak chronie naczynka na policzkach, ze godzine po atre daje krem o prostym składzie.
Też można, ja najczęściej tylko pod oczy właśnie używam kremu po atre, na resztę nie potrzebuję. Ale ja nie mam naczynek.

Z tą zjadliwością atredermu to różnie bywa. Mnie i syna strasznie podrażniał retin-a, dlatego właśnie przeszliśmy na atrederm. Nam forma kremu nie odpowiadała zupełnie, masakrowała gęby jak diabli, innym nie odpowiada tajemniczy płyn-podłoże atredemu. Co skóra to opinia.

Na ruchomą powiekę nakładam też, ponieważ w pakiecie z dobrymi genami po mamusi dostałam tzw. opadające powieki. Liczę, że oprą się grawitacji przebudowane gruntownie przez retinoidy
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 02:13   #1041
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Atrederm

Cześć!
To moja pierwsza wypowiedź w tym wątku, więc witam wszystkie fanki Atredermu serdecznie

Mam pytanie do bardziej doświadczonych:
czy skóra może przestać reagować na Atrederm z wiekiem np?

Od razu mówię- właściwie używałam może 5 razy w życiu, ok. tygodnia i byłam w sumie zachwycona;
smarowałam wieczorem stężeniem 0,025%, po dwóch dniach napięta zaczerwieniona lekko piekąca skóra, i ... skóra zaczynała mi schodzić po prostu dramatycznie, o wyjściu z domu nie było mowy, próby zakrycia kremami czy podkładem pogarszały sprawę, ...ale- jak tydzień smarowałam, siedziałam w domku, to po zaprzestaniu smarowania po 2-3 ech dniach skóra wracała do normy, była pozbawiona absolutnie przebarwień.

Powtórzyłam to parę razy, za każdym- efekt ten sam- bardzo intensywne obłażenie ze skóry ( wyglądało jak trąd normalnie), cały przebarwiony naskórek złaził i rewelacja.

I do rzeczy:
po latach dorwałam trochę czasu kiedy nie muszę nigdzie iść, jechać , generalnie pokazywać się ludziom. Cała szczęśliwa wysmarowałam się jeden dzień, drugi, jakieś marne cienkie skóreczki, jak po opalaniu, zeszły, smarowałam i dwa razy dziennie- normalnie prawie nic!!

W tej chwili smaruję od 8miu dni, codziennie wieczorem
(to chyba metoda Kligmana, nawet nie wiedziałam, że to się tak nazywa)
powinnam już wyprodukować i zrzucić z pół kilo skóry!
Mogę normalnie na zewnątrz wychodzić, po przyklepaniu kremem właściwie nic nie widać...
No zawód na całej linni, bo siędzę w domu jak wampirz, aby na światło dzienne nie wychodzić, a przebarwienia nie znikają ani trochę.

Co mogę zrobić, żeby złuszczanie skóry po Atredermie było bardziej intensywne?
Czy tylko zwiększyć stężenie?
Z tego co wiem od dermatologa, to efekt "strasznego" wyglądu i intensywnego obłażenia ze skóry ma prawo, a nawet obowiązek po A. wystąpić.

Matko, chyba nigdy takiego długiego posta nie wypisałam.

Retin- A też próbowałam stosować jakiś czas temu i zero efektu.

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2009-02-27 o 03:06
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 08:22   #1042
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Też można, ja najczęściej tylko pod oczy właśnie używam kremu po atre, na resztę nie potrzebuję. Ale ja nie mam naczynek.

Z tą zjadliwością atredermu to różnie bywa. Mnie i syna strasznie podrażniał retin-a, dlatego właśnie przeszliśmy na atrederm. Nam forma kremu nie odpowiadała zupełnie, masakrowała gęby jak diabli, innym nie odpowiada tajemniczy płyn-podłoże atredemu. Co skóra to opinia.

Na ruchomą powiekę nakładam też, ponieważ w pakiecie z dobrymi genami po mamusi dostałam tzw. opadające powieki. Liczę, że oprą się grawitacji przebudowane gruntownie przez retinoidy
u mnie podobnie na początku dzielnie walczyłam z Zorackiem po którym miałam ciągle podraznione naczynka na policzkach ( jedno pod okiem pękło niestety). Teraz daje atrederm, który przecież na alkoholu jest i reszte pielęgnacji tak samo i nie dość, ze mniej się łuszcze, to jeszcze nie mam wiekszych problemów z zaczerwienieniami.
Jedyny minus, że moje zaskórniki siedzą jak siedziały mimo ciągłego atre i toniku salicylowego- no cóż moze taka moja natura

Czyli narazie pod oczka bede dawać atre i krem.

We wtorek pierwsza próba
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 14:30   #1043
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Cześć!
To moja pierwsza wypowiedź w tym wątku, więc witam wszystkie fanki Atredermu serdecznie
Witaj

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Co mogę zrobić, żeby złuszczanie skóry po Atredermie było bardziej intensywne?
Przeczytać choć kilka stron wątku było o wzmacnianiu działania wielokrotnie.

1. nakładanie A. na wilgotną skórę,
2. nakładanie A. podgrzanego w kąpieli wodnej,
3. przecieranie skóry tuż przed aplikacją A. kwaśnym tonikiem,
4. nakładanie A. podkręconego lipoderminą
5. połączenie powyższych w różnych konfuguracjach

Prawdziwego Kligmana na wizażu ćwiczyła chyba tylko Nikita-V i pisała o tym w wątku; o ile pamiętam nakładała kolejne warstwy Atredermu co kilka (dwie?) godzin
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 16:02   #1044
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Przeczytać choć kilka stron wątku było o wzmacnianiu działania wielokrotnie.

1. nakładanie A. na wilgotną skórę,
2. nakładanie A. podgrzanego w kąpieli wodnej,
3. przecieranie skóry tuż przed aplikacją A. kwaśnym tonikiem,
4. nakładanie A. podkręconego lipoderminą
5. połączenie powyższych w różnych konfuguracjach

Prawdziwego Kligmana na wizażu ćwiczyła chyba tylko Nikita-V i pisała o tym w wątku; o ile pamiętam nakładała kolejne warstwy Atredermu co kilka (dwie?) godzin
Dziękuję za odpowiedź.

Aniu, oczywiście, że przeczytałam, stosowałam wszystko oprócz lipoderminy, której nie nabyłam wcześniej, bo przed "zamknięciem się" w domu nie spodziewałam się, że mi się wylinka nie uda.

Czoło, na którym mam najmniej delikatną skórę, przecierałam częściej, tak raczej punktowo, ale nie było różnicy.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 17:07   #1045
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Beatko, w takim razie kligmanuj się, bo tylko to Cię chyba ruszy i donoś koniecznie co i jak, póki masz wolne
Swoją drogą zazdroszczę Ci tak dobrej tolerancji retinoidów, mnie się gęba łuszczy 3 dni niewyjęte. Zawsze.
A peelingi kwasowe? Próbowałaś?

Jak masz lectynę mazesz sobie lipoderminę ukręcić.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-27 o 17:08
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 00:14   #1046
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Cześć!
To moja pierwsza wypowiedź w tym wątku, więc witam wszystkie fanki Atredermu serdecznie

Mam pytanie do bardziej doświadczonych:
czy skóra może przestać reagować na Atrederm z wiekiem np?

Od razu mówię- właściwie używałam może 5 razy w życiu, ok. tygodnia i byłam w sumie zachwycona;
smarowałam wieczorem stężeniem 0,025%, po dwóch dniach napięta zaczerwieniona lekko piekąca skóra, i ... skóra zaczynała mi schodzić po prostu dramatycznie, o wyjściu z domu nie było mowy, próby zakrycia kremami czy podkładem pogarszały sprawę, ...ale- jak tydzień smarowałam, siedziałam w domku, to po zaprzestaniu smarowania po 2-3 ech dniach skóra wracała do normy, była pozbawiona absolutnie przebarwień.

Powtórzyłam to parę razy, za każdym- efekt ten sam- bardzo intensywne obłażenie ze skóry ( wyglądało jak trąd normalnie), cały przebarwiony naskórek złaził i rewelacja.

I do rzeczy:
po latach dorwałam trochę czasu kiedy nie muszę nigdzie iść, jechać , generalnie pokazywać się ludziom. Cała szczęśliwa wysmarowałam się jeden dzień, drugi, jakieś marne cienkie skóreczki, jak po opalaniu, zeszły, smarowałam i dwa razy dziennie- normalnie prawie nic!!

W tej chwili smaruję od 8miu dni, codziennie wieczorem
(to chyba metoda Kligmana, nawet nie wiedziałam, że to się tak nazywa)
powinnam już wyprodukować i zrzucić z pół kilo skóry!
Mogę normalnie na zewnątrz wychodzić, po przyklepaniu kremem właściwie nic nie widać...
No zawód na całej linni, bo siędzę w domu jak wampirz, aby na światło dzienne nie wychodzić, a przebarwienia nie znikają ani trochę.

Co mogę zrobić, żeby złuszczanie skóry po Atredermie było bardziej intensywne?
Czy tylko zwiększyć stężenie?
Z tego co wiem od dermatologa, to efekt "strasznego" wyglądu i intensywnego obłażenia ze skóry ma prawo, a nawet obowiązek po A. wystąpić.

Matko, chyba nigdy takiego długiego posta nie wypisałam.

Retin- A też próbowałam stosować jakiś czas temu i zero efektu.



Beata- ten Atrederm,który teraz na Ciebie nie działa,to jest nowa ,dopiero co otwarta buteleczka? Czy może ten stary z przed paru lat?

Tak mi przyszło do głowy ,po przeczytaniu Twojego postu.Jeśli nadal używasz tego starego Atre,to on już pewnie zwietrzał,i lepiej kupić nowy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 08:21   #1047
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Prawdziwego Kligmana na wizażu ćwiczyła chyba tylko Nikita-V i pisała o tym w wątku; o ile pamiętam nakładała kolejne warstwy Atredermu co kilka (dwie?) godzin
Rzeczywiscie przez cały dzień co dwie godziny, skóra pięknie się złuszczyła, była czyściutka, świetlista itp. Niestety tendencja do zapychania zrobiła swoje i im więcej dawałąm Atrederm tą metodą, tym wiecej musiałam natłuszczać i tym szybciej zapychały mi się spowrotem pory.
Ale za sukces muszę uważać to, że cały czas chodziam do pracy i twarz wygladała znośnie. Skórki mozna było przykleic ( nie łuszczyły się łuską, tylko wielkimi płatami, wiem ze sie tak nie robi ale jedno pociągnięci o schodizło platami jak maseczka peel-off z powoły twarz naraz). Do tego krem z cynkiem i nie było nawet zaczerwienien.
Myślę żeby cudo atredermowe takie potwótrzyć przynajmniej na nosie i jak najmniej kosmetyków tak używać coby dokładnie oczyscic
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 08:27   #1048
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: Atrederm

Mam pytanie, które mnie męczy i dreczy juz kolejny dzien, jezeli zaaplikuje atre 2 dni pod rzad to skora schodzi, burak jest czyli powiedzmy ze robi swoje jak zluszcza, ale gdy posmaruje raz na tydzien to nie ma prawie zadniego luszczenia i tu pytanie czy jezeli skora sie nie zluszczy to atre dziala tak jak powinienin?
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 09:48   #1049
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Atrederm

Działa. działa.
Rzucę cytatem z Basi Kwiatkowskiej:
Piekno retinoidow polega na ich wielokierunkowym dzialaniu. Dzialanie złuszczające retinoidow to tylko efekt uboczny, który tez wspomaga dzialanie antyzmarszczkowe, poza tym retinoidy:
- wpływają na DNA komorek skory dzieki temu mogą wpływać na podzialy komorkowe, mogą je regulowac dzieki czemu formuja sie zdrowsze i prawidłowe zbudowe komorki, wpływają na pogrubienie skory jakby od spodu, pomimo, ze zewnętrznie złuszczają naskórek.
- przyspieszaja gojenie skory, maja wpływ na komorki związane z odpornością czyli poprawiaja odporność skory.
- mogą hamowac a nawet leczyc zmiany przednowotworowe skory
- wpływają na tworzenie kolagenu w skorze
- poprawiaja produkcje składników nawilżających skore
- wpływają na dobre ukrwienie skory dzieki czemu poprawia sie jej koloryt
- reguluja wydzielania loju, dlatego stosuje sie je tez na tradzik.


http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...oidow,433.html
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 15:28   #1050
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: Atrederm

Dziś po raz pierwszy w życiu mam użyć atroderm. Sporo się dowiedziałam od Was o stosowaniu itp. ale jednej rzeczy nie wiem, nie doczytałam albo nie pisałyście. Czy w czasie całej kuracji atredermem należy używać w dzień kosmetyków z wysokim filtrem czy tylko w następny dzień po użyciu? Wybaczcie niewiedzę
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.