Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-28, 14:42   #1981
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aniu,u mnie przy likwidacji przebarwien najlepiej spisal sie Acne Derm chociaz niezbyt go lubie,jego odpowiednikiem jest Skinoren.

Effalclaru K nie stosowalam w ciagu dnia tylko na noc ale tutaj znowu wszystko zalezy od upodoban i cery.

Lysanel Active-krem czy tonik?

Lubie tonik i krem,dobrze dziala na moje obszary poza naczynkowe
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 15:13   #1982
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aniu, Lysanel Active zawiera 1% kwasu salicylowego, więc nie wiem, czy Effaclar K jest dodatkowo potrzebny.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 15:14   #1983
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Suri a może spróbujesz na przemiennie używać Acne Dermu i Effaclaru?
mnie własnie taka mieszanka najlepiej pomaga na problemy zaskórnikowe
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 16:26   #1984
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Suri a może spróbujesz na przemiennie używać Acne Dermu i Effaclaru?
mnie własnie taka mieszanka najlepiej pomaga na problemy zaskórnikowe
Muszę pomyśleć, bo mam już mętlik w głowie . Nie chcę używać za dużo kosmetyków .

Możesz napisać coś więcej o efektach Effaclarem i Acne-Dermem?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 17:32   #1985
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Muszę pomyśleć, bo mam już mętlik w głowie . Nie chcę używać za dużo kosmetyków .

Możesz napisać coś więcej o efektach Effaclarem i Acne-Dermem?
Bardzo fajnie się sprawdza układ effaclar i AD na zmianę, przeplatane nawilżaczem. Oczyszczają i wygładzają skórę, zapobiegają drobnym"niespodziankom", a nie drażnią i nie wysuszają zanadto (jak podsuszą, to zmniejszyć częstotliwosć)
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 09:04   #1986
tulis
Raczkowanie
 
Avatar tulis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 143
GG do tulis
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam kilka pytan,czy moge liczyc na odpowiedz...?
1. Czy kremy typu Eluage,Ysteal+ mozna spokojnie stosowac przy sklonnosciach do naczynek? Wiem ze procz retinoidow nie maja zadnych kwasow w sobie wiec powinny byc bezpieczne?! Czy kremy te jako ze posiadaja retinoidy procz dzialania przeciwzmarszczkowego maja tez sklonnosci wygladzajace skore przy problemach z rogowaceniem okolomieszkowym?
2. Czy na przemian z jednym z tych kremow moge na noc stosowac Efeklar K?Chce sie pozbyc zaskornikow na nosie i na brodzie i pozamykac pory.
3. Czy jako nawilzacz krem Xerial 5 bedzie ok? ma mocznik wiec na rogowacenie okolomieszkowe,tez powinien pomagac i wygladzac skore.
4. Czy ma jakis sens stosowanie jeszcze acne-dermu?
tulis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 11:35   #1987
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tulis, retinaldehyd jest nie tylko bezpieczny dla naczynek, ale wręcz je wzmacnia. możesz stosować retinoidy na przemian z Effaclarem, wiele osób łączy w ten sposób retinoidy z kwasami. tylko nie wprowadzaj obu produktów na raz, najpierw jeden, a po pewnym czasie, jak zorientujesz się, jak skóra na niego reaguje, drugi. Xerial 5 wydaje się b. dobrym wyborem przy Twoim problemie. Acne Derm raczej bym sobie darowała przy 2 powyższych specyfikach.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-01, 13:45   #1988
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Aniu,u mnie przy likwidacji przebarwien najlepiej spisal sie Acne Derm chociaz niezbyt go lubie,jego odpowiednikiem jest Skinoren.

Effalclaru K nie stosowalam w ciagu dnia tylko na noc ale tutaj znowu wszystko zalezy od upodoban i cery.

Lysanel Active-krem czy tonik?

Lubie tonik i krem,dobrze dziala na moje obszary poza naczynkowe
stosuje Lysanel w kremie.A Effaclar dlatego w dzien, bo skoro ma mniejsze stezenie kwasu( Lysanel jak pisala Justa79 ma 1%) to sobie pomyslalam, ze na dzien podparty dobrym filtrem moze sobie dalej na buce pracowac. naczynkowcem nie jestem, wiec chyba bedzie ok.
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 14:39   #1989
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Od ponad 4 miesięcy stosuję Effaclar K - smaruję nim czoło i brodę. Pozytywnych efektów niestety nie widać - zaskórniki jak były tak są, a kolor skóry się nie ujednolicił . Kończę 1 opakowanie (została mi 1/3 opakowania), drugie czeka już na swoją kolej ale zastanawiam się czy jest sens kontynuować kurację Effaclarem ? Może lepiej zmienić kwas np. na Acne-Derm?
Suri też mogę co nie co Ci powiedzieć z własnych doświadczeń effaclar, a acne derm.....

Effaclar stosowałam ok 4-5 miesięcy i efekty były owszem, ale nie jakieś oszałamiające, a zaskórniaków na brodzie praktycznie nie ruszył.
Acne Derm wprowadziłam miesiąc temu (stosuję co drugi dzień na brodę, a 1-2 w tygodniu na całą twarz) i efekt jest nieporównywalny! Moje zdziwienie było najwieksze kiedy po zastosowaniu acnederm na brodzie pojawiły mi się czerwone krostki - efekt oczyszczania po 4 miesiacach stosowania effaclaru? , a jednak!!! Gdyż w tej chwili krostki poznikały prawie wszystkie, podobnie jak zaskórniaki!

Cos tam jeszcze siedzi na brodzie, ale jest nieporównywalnie lepiej po acne dermie w moim przypadku!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 09:39   #1990
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny pisałam juz w innym wątku ale nie odstałam żadnej odpowiedzi. Od tygodnia mam na buzi czerowne plamki - w ilosci 4 , jedna wilekosci 50 gr, reszta troche mniejsze. Wyglądem przypominają liszaje. Naskórek trochę napuchnięty, jedne są szorstkie inne nie. Podejrzewam, że to wina kwasu - co 2 dzien (od 2 tygodni) nakładałam Effaclar K, na to po godzinie nawilżacz (Hydraphase, Xerial 5%). Rano Active C, albo Redermic (testowałam próbki) i filtr 50 SPF (Avene, LRP DP). Tydzien temu w piątek zobaczyłam te 2 plamki, jakiś czas pózniej kolejne 2 mniejsze. Oczywiscie kwas odstawiłam - smaruję te miejsca na zmianę: Nanobase, Bepanthen masc, Lipobase, Hydraphase Riche, oliwka HIPP...). Już sama nie wiem co mam zrobić Chcę kupic alantan (tylko nie wiem czy maść czy krem) może Emolium krem spcecjalny, może Cicaplast... Co moge zrobić? Wygląda to źle.. dziś jadę do apteki - doradźcie w co się zaopatrzyć. Czy zbyt często stosowałam kwas? Może to wina duetu: kwas + wit. C... Bedę wdzięczna za każdą odpowiedź.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 10:28   #1991
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisałam juz w innym wątku ale nie odstałam żadnej odpowiedzi. Od tygodnia mam na buzi czerowne plamki - w ilosci 4 , jedna wilekosci 50 gr, reszta troche mniejsze. Wyglądem przypominają liszaje. Naskórek trochę napuchnięty, jedne są szorstkie inne nie. Podejrzewam, że to wina kwasu - co 2 dzien (od 2 tygodni) nakładałam Effaclar K, na to po godzinie nawilżacz (Hydraphase, Xerial 5%). Rano Active C, albo Redermic (testowałam próbki) i filtr 50 SPF (Avene, LRP DP). Tydzien temu w piątek zobaczyłam te 2 plamki, jakiś czas pózniej kolejne 2 mniejsze. Oczywiscie kwas odstawiłam - smaruję te miejsca na zmianę: Nanobase, Bepanthen masc, Lipobase, Hydraphase Riche, oliwka HIPP...). Już sama nie wiem co mam zrobić Chcę kupic alantan (tylko nie wiem czy maść czy krem) może Emolium krem spcecjalny, może Cicaplast... Co moge zrobić? Wygląda to źle.. dziś jadę do apteki - doradźcie w co się zaopatrzyć. Czy zbyt często stosowałam kwas? Może to wina duetu: kwas + wit. C... Bedę wdzięczna za każdą odpowiedź.
No właśnie, to może byc wina duetu kwas + wiramina C. Odtaw i jedno i drugie, a skup sie teraz na solidnym nazwilżeniu tych miejsc.
W zasadzie stosujesz dobre kosmetyki, Nanobase nie pomaga? Z alantanem mozesz spróbowac, podobnie jak z masią gojącą z wit A. No i filtr zostaje na bank.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 10:48   #1992
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Oczywiscie kwas odstawiłam - smaruję te miejsca na zmianę: Nanobase, Bepanthen masc, Lipobase, Hydraphase Riche, oliwka HIPP...). Już sama nie wiem co mam zrobić Chcę kupic alantan (tylko nie wiem czy maść czy krem) może Emolium krem spcecjalny, może Cicaplast... Co moge zrobić? Wygląda to źle.. dziś jadę do apteki - doradźcie w co się zaopatrzyć. Czy zbyt często stosowałam kwas? Może to wina duetu: kwas + wit. C... Bedę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Myślę że to uczulenie jakieś na któryś ze specyfików które tak hojnie na siebie nakładasz lub podrażnienie od nadmiaru "dobra". Albo wit C.
To jest niestety pułapka stosowania dużej ilości kosmetyków na raz - jak któryś zaczyna szkodzić, trudno go wśród tej gromady wytropić.
Ogranicz się do smarowania twarzy czymś maksymalnie prostym, jedynie nawilżająco-odżywczym aż zmiany znikną. Emolium IMO jest OK, ale ten zwykły (Emolium Krem, a nie Emolim Krem Specjalny - ten drugi jest baaardzo ciężki) - ale pod warunkiem ze naprawdę odstawisz całą resztę i dasz szansę skórze się zregenerować. Choć skoro masz Xerial, to nie wiem po co chcesz kupowac jeszcze coś innego, może przejdz tylko i wyłacznie na Xerial i zobacz jak to będzie wyglądać za 3-4 dni a potem dopiero szukaj czegoś innego?

Potem, jak skóra już wyzdrowieje, spróbuj wrócić do EffaklaruK - jak przy stosowaniu tych 2 kosmetyków (Emolium lub Xerial + EffaklarK)zmiany znów się pojawią to faktycznie kwas Ci zaszkodził - jak nie , to znaczy ze raczej za dużo kombinujesz (co osobiście obstawiam), za dużo różnych kremów nakładasz i to podrażnia Twoją skórę a nie konkretny krem.

Dużo cierpliwości i dużo umiaru, cudów nie ma.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 11:05   #1993
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisałam juz w innym wątku ale nie odstałam żadnej odpowiedzi. Od tygodnia mam na buzi czerowne plamki - w ilosci 4 , jedna wilekosci 50 gr, reszta troche mniejsze. Wyglądem przypominają liszaje. Naskórek trochę napuchnięty, jedne są szorstkie inne nie. Podejrzewam, że to wina kwasu - co 2 dzien (od 2 tygodni) nakładałam Effaclar K, ..............Rano Active C, albo Redermic (testowałam próbki) i filtr 50 SPF (Avene, LRP DP). ................? Może to wina duetu: kwas + wit. C... Bedę wdzięczna za każdą odpowiedź.

mnie chyba tez to spotkalo, gdy za szybko chcialam wrocic po dlugiej przerwie do kwasowania.
po toniku BHA + EffaclarK dostalam czerwonej plamy, wiec rano zamiast serum wit C pomazialam sie serum z pine bark potem Avenka i bylo wmiare ok,
nastepnego dnia wieczorem sprobowalam RetinA i nic zlego sie nie dzialo i rano to samo serum z pine bark.
a dzis rano po nocce tylko z olejkam pomazialam sie serum z wit c, troszke pieklo, ale nie tak jak po chwili, gdy smarowalam sie Avenka
myslalam, ze mi skore na gornych policzkach po oczami wypali (w miejscu gdzie prawie nie widac naczynek ) i te miejsca mam lekko czerwone.

jeszcze nigdy mnie avenka nie piekla!! jaki skladnik powoduje to pieczenie??

kiedys tu Weronisia pisala, ze wszystkie filtry ja piekly!!

moze to chodzi o stosowanie wit c i moze tez zalezy od kaprysow skory, ze raz sie rozdraznia a raz nie
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 12:37   #1994
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cava
Myślę że to uczulenie jakieś na któryś ze specyfików które tak hojnie na siebie nakładasz lub podrażnienie od nadmiaru "dobra". Albo wit C.
To jest niestety pułapka stosowania dużej ilości kosmetyków na raz - jak któryś zaczyna szkodzić, trudno go wśród tej gromady wytropić.
Ogranicz się do smarowania twarzy czymś maksymalnie prostym, jedynie nawilżająco-odżywczym aż zmiany znikną. Emolium IMO jest OK, ale ten zwykły (Emolium Krem, a nie Emolim Krem Specjalny - ten drugi jest baaardzo ciężki) - ale pod warunkiem ze naprawdę odstawisz całą resztę i dasz szansę skórze się zregenerować. Choć skoro masz Xerial, to nie wiem po co chcesz kupowac jeszcze coś innego, może przejdz tylko i wyłacznie na Xerial i zobacz jak to będzie wyglądać za 3-4 dni a potem dopiero szukaj czegoś innego?
Hmm wyglądało to przed podrażnieniem tak: co druga noc effaclar, po godzinie Hydraphase, rano woda termalna, active c (albo redermic) na to filtr. Wieczorem albo micel albo Zel topialyse i nawilzacz (albo effaclar). To za duzo kosmetykow? Dopiero teraz szaleje bo nie widze poprawy Ale będe grzeczna, weekend bez szkoły za pasem wiec będzie tylko nawilżanie. Może ten alantan zakupie.. W tej chwili skóra mnie piecze w tych miejscach.. Eee ja to jakas dziwna jestem, kiedyś mnie nawet maseczka z płatków owsianych uczuliła. Dzięki wszystkim za dobre rady
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 12:45   #1995
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Hmm wyglądało to przed podrażnieniem tak: co druga noc effaclar, po godzinie Hydraphase, rano woda termalna, active c (albo redermic) na to filtr. Wieczorem albo micel albo Zel topialyse i nawilzacz (albo effaclar). To za duzo kosmetykow? Dopiero teraz szaleje bo nie widze poprawy Ale będe grzeczna, weekend bez szkoły za pasem wiec będzie tylko nawilżanie. Może ten alantan zakupie.. W tej chwili skóra mnie piecze w tych miejscach.. Eee ja to jakas dziwna jestem, kiedyś mnie nawet maseczka z płatków owsianych uczuliła. Dzięki wszystkim za dobre rady
No mało to nie jest, sama widzisz ze nie wiesz co właściwie z tego Ci zaszkodziło.
Mnie najczęsciej załatwiają próbki, jak mam kilka róznych kosmetyków o podobnym działaniu i tak sobie próbkuję naprzemiennie - kłopoty murowane
Żle tez jest na podraznioną już skórę nakładac kilka kosmetyków o dublującycm się działaniu - lepiej jeden jak najprostszy.

Posprawdzaj tez kiedy co otworzyłaś i czy jeszcze jest świeze (powinny być ikonki mówiące ile kosmetyk nadaje sie do użycia po rozszczelnieniu), oraz daty przydatności w ogóle. Parę dni temu wyciągnęłamz przepastnej swojej szuflady na próbki nie otwieraną wcześniej wode termalną Vichy nabytą nie wiadomo kiedy i tak się nią załatwiłam że szkoda gadać. Piekło, swędziało, buraczane placki na twarzy - a ona po prostu była stara, bo leżała tam może i ze 2-3 lata. Normalnie używam takiej wody i jest pięknie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2007-03-02 o 12:47 Powód: poprawka
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 13:32   #1996
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czy moge polaczyc uzywanie Isotrexinu z Lysanelem Activ krem?Isotrexin stosuje teraz 3 razy w tyg razem z Effaclarem K.Chcialbym uzywaz Isotrexin 2 razy w tym plus lysanel raz w tyg .Z effaclaru bym zrezygnowala.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 17:23   #1997
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
jeszcze nigdy mnie avenka nie piekla!! jaki skladnik powoduje to pieczenie??

kiedys tu Weronisia pisala, ze wszystkie filtry ja piekly!!

moze to chodzi o stosowanie wit c i moze tez zalezy od kaprysow skory, ze raz sie rozdraznia a raz nie

Tak pisałam
Piekło mnie wszystko. Nie mogłam używać niczego poza wodą

Stosowałam wtedy mnóstwo 'cudownych' kremów, które nic nie pomagały i dalej piekło.

Dopiero jak trafiłam na Avene Cicalfate to poczułam ulgę
Stosowałam to na zmianę z D-Panthenolem w kremie.

Ps. U mnie winna się okazała wit. C. Dziwne to było, bo 2 miesiące stosowałam ją bez żadnych problemów.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 21:28   #1998
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Suri a może spróbujesz na przemiennie używać Acne Dermu i Effaclaru?
mnie własnie taka mieszanka najlepiej pomaga na problemy zaskórnikowe
Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie się sprawdza układ effaclar i AD na zmianę, przeplatane nawilżaczem. Oczyszczają i wygładzają skórę, zapobiegają drobnym"niespodziankom", a nie drażnią i nie wysuszają zanadto (jak podsuszą, to zmniejszyć częstotliwosć)
Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Suri też mogę co nie co Ci powiedzieć z własnych doświadczeń effaclar, a acne derm.....

Effaclar stosowałam ok 4-5 miesięcy i efekty były owszem, ale nie jakieś oszałamiające, a zaskórniaków na brodzie praktycznie nie ruszył.
Acne Derm wprowadziłam miesiąc temu (stosuję co drugi dzień na brodę, a 1-2 w tygodniu na całą twarz) i efekt jest nieporównywalny! Moje zdziwienie było najwieksze kiedy po zastosowaniu acnederm na brodzie pojawiły mi się czerwone krostki - efekt oczyszczania po 4 miesiacach stosowania effaclaru? , a jednak!!! Gdyż w tej chwili krostki poznikały prawie wszystkie, podobnie jak zaskórniaki!

Cos tam jeszcze siedzi na brodzie, ale jest nieporównywalnie lepiej po acne dermie w moim przypadku!
Nikito-v, Erato, foxino - bardzo dziękuję za odpowiedzi .

Przekonałyście mnie do zakupu Acne-Dermu . W najbliższym czasie włączę go do mojej pielęgnacji - będę go używać naprzemiennie z Effaclarem K .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 14:34   #1999
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witajcie,
Również chciałam Was ponownie prosić o radę Od jesieni stosuję zestaw Effaclar K, Diroseal, nawilżacz. Efekty widzę, skóra jest wyraźnie gładsza, milsza w dotyku, mam wrażenie, że zmarcha na czole co nieco się spłyciła (a może to moje pobożne życzenie ), jednak ten kwas jest chyba zbyt delikatny na moje pory (chodzi mi o ich zwężenie i spłycenie, bo są dość głębokie i szerokie). Najwiecej zanieczyszczeń mam na brodzie i kilka na nosie, na brodzie po rewolucji z szukaniam niezapychającego nawilżacza zostało mi kilka przebarwień, które bardzo powoli znikają. Po maseczce aspirynowej zauważyłam na następny dzień dość silne rumieńce, boję się jej powtarzać.
Mam skórę mieszaną, ze skłonnością do suchej, płytko unaczynioną (skłonności do rumieńców), wrażliwą, ostatnio na dodatek zrobiła się skłonna do podrażnień.
Jaki inny, nieco silniejszy kwas mogę zaryzykować, żeby spustoszenia na twarzy sobie nie urządzić?
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-08, 16:44   #2000
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

bieta, może Acne Derm?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 17:58   #2001
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
bieta, może Acne Derm?
No wlaśnie widzę, że cieszy się też sporym powodzeniem jako silniejszy od LRP, chciałam się tylko upewnić, że na naczynka nie zaszkodzi
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Choć tak prawdę mówiąc się zastnawiam, czy jest sens go wprowadzać teraz, czy jednak znowu do września poczekać
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 19:13   #2002
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja zawsze myślałam, że AD przy naczynkach nie mozna stosować
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 20:04   #2003
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez bieta Pokaż wiadomość
No wlaśnie widzę, że cieszy się też sporym powodzeniem jako silniejszy od LRP, chciałam się tylko upewnić, że na naczynka nie zaszkodzi
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Choć tak prawdę mówiąc się zastnawiam, czy jest sens go wprowadzać teraz, czy jednak znowu do września poczekać
to zależy, jakie masz plany na lato niektórzy stosują kwasy również latem, oczywiście nie podczas plażowania. kwas azelainowy nie działa fotouczulająco, więc jeśli nie planujesz się opalać, to można go względnie bezpiecznie stosować cały czas.


Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a ja zawsze myślałam, że AD przy naczynkach nie mozna stosować
kwas azelainowy z zasady nie szkodzi naczynkom, ale oczywiście zawsze jest to reakcja indywidualna. właściwie to przy naczynkach należy unikać głównie kwasu glikolowego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 20:27   #2004
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Justa jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia Opalać się nie planuję, ale na samo lato z kwasów jednak zrezygnuję, z tym, że do czerwca jeszcze sporo czasu, więc poeksperymentuję Acne Derm dostanę w aptece bez recepty?
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 20:37   #2005
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tak, bez recepty.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 08:18   #2006
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja mam pytanko odnośnie retinoidów. Bardzo proszę - niech mnie ktoś objaśni, bo mam impas retinoidowy.

Jak to działa i kiedy, skoro po miesiącu efekty są odwrotne do zamierzonych?
Stosuję Eluage, koncentrat. Miejscowo, na zmarchy mimiczne na czole, na lwie zmarszczki między brwiami i przynosowe bruzdy. Tu jest ok.
Ale coś mnie kopnęło i stwierdziłam, że będę go paciać też pod oczami, gdzie w niedługiej przyszłości pojawią mi się zmarszczki - miejsca już były widoczne, tzn. w miejscach marszczących się od mimiki (śmiechu zwłaszcza) zaczynają robić się małe ryski, jeszcze nie zmarszczki ale już lekko zaznaczone są te miejsca. No i tak smaruję tam i smaruję i od paru dni widzę, że nie mam tam zarysu miejsca, gdzie zmarszczka będzie, ale wyraźną linię - jakby skóra była bardziej sucha i wszystkie te cienkie kreski ujawniły się w całej swej mocy. Już nie muszę się mocno przyglądać, widzę je bez żadnego wysiłku i szukania.

Ale o so chosi?

Dodam, że dwa tygodnie stosowałam Effaclar, ale za bardzo ciągnął i zrezygnowałam. Teraz od dwóch tygodni stosuję Active C - wersję do skóry suchej. Poza tym od paru dni włączyłam mazidłowe nawilżacze.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 09:04   #2007
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kropka, powiem krótko - to minie
Wpisz w wyszukiwarkę "efekt staruszki" to wyskoczy Ci wiele na ten temat
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 09:18   #2008
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ale o so chosi?
O nawilżanie w ilościach niewiarygodnych wręcz. Kładę pod oczy Ystheal co 2 dni a na resztę Diakneal nawet codziennie. Jest pięknie póki walę przy okazji jakies koszmarne ilości kremów nawilżająco-odżywczych. Jak sobie zapomnę to faktycznie załamania skóry uwidaczniają się - mam nadzieję że to przejściowy efekt.
Ale jak nie zapomnę, to nie ma nawet tych które pod oczami były już jak mi się wydawało na stałe ,co dziwne, skóra to przyjmuje, nie zatyka się wcześniej jakbym nawaliła tyle kremów na twarz to bym wyglądała po paru godzinach jak drożdżówka.

Tak przykładowo, czesto jak rano wstaję to pierwsze co robię to kłade na twarz Emolium albo Xerial, coś tam porobię pokręcę się dopiero wszystko zmywam, hydrolat, ActivC, Hydrabase, filtr, wychodzę.
W ciągu dnia jak nie mam makijazu to tez potrafię jeszcze poprawić czymś nawilżająco odzywczym ze 2-3razy, albo filtrem (zalezy czy siedze w domu czy wychodzę) Mam juz tik nerwowy - jak na siusiu- to przy okazji krem na twarz.
Wieczorem zmywam, kładę tonik migdałowy albo retinol, trochę odczekuję i duuzo odzywczo-nawilżającego czegoś.


Przy czym u mnie kremy tylko nawilżające to za mało, muszą być przy okazji solidnie odżywcze i lekko natłuszczające. O dziwo... skóra staje się coraz bardziej matowa . W ogóle tego nie rozumiem, ale skoro działa
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 09:43   #2009
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
Kropka, powiem krótko - to minie
Wpisz w wyszukiwarkę "efekt staruszki" to wyskoczy Ci wiele na ten temat
Mam nadzieję. Dziękuję za pocieszenie. Wyszukiwarkę przeszukiwałam w lewo i w prawo, ale żeby tak to nazwać to nie pomyślałam - pewnie temu nie znalazłam czego szukałam.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
O nawilżanie w ilościach niewiarygodnych wręcz. Kładę pod oczy Ystheal co 2 dni a na resztę Diakneal nawet codziennie. Jest pięknie póki walę przy okazji jakies koszmarne ilości kremów nawilżająco-odżywczych. Jak sobie zapomnę to faktycznie załamania skóry uwidaczniają się - mam nadzieję że to przejściowy efekt.
Ale jak nie zapomnę, to nie ma nawet tych które pod oczami były już jak mi się wydawało na stałe ,co dziwne, skóra to przyjmuje, nie zatyka się wcześniej jakbym nawaliła tyle kremów na twarz to bym wyglądała po paru godzinach jak drożdżówka.

Tak przykładowo, czesto jak rano wstaję to pierwsze co robię to kłade na twarz Emolium albo Xerial, coś tam porobię pokręcę się dopiero wszystko zmywam, hydrolat, ActivC, Hydrabase, filtr, wychodzę.
W ciągu dnia jak nie mam makijazu to tez potrafię jeszcze poprawić czymś nawilżająco odzywczym ze 2-3razy, albo filtrem (zalezy czy siedze w domu czy wychodzę) Mam juz tik nerwowy - jak na siusiu- to przy okazji krem na twarz.
Wieczorem zmywam, kładę tonik migdałowy albo retinol, trochę odczekuję i duuzo odzywczo-nawilżającego czegoś.

Przy czym u mnie kremy tylko nawilżające to za mało, muszą być przy okazji solidnie odżywcze i lekko natłuszczające. O dziwo... skóra staje się coraz bardziej matowa . W ogóle tego nie rozumiem, ale skoro działa
Tak sobie właśnie pomyślałam, że skoro wygląda na suchą to trzeba jej coś zapodać. I zapodaję co dzień po powrocie hydrolat, a po nim kwas hialuronowy z różnymi olejkami i innymi cudami z mazideł - zobaczymy. Jak nie pomoże, zapodamy jakiś kremik. Na noc idzie Active C, bo za tłusty na dzień. Rano idą kremiki nawilżające, po wchłonięciu Eluage.
Tyle, że jak zapodam tapetę to dokremować się nie mogę już. Jak się zafiltruję to też już się nie da, bez zmycia filtra.
Ten Emolium to ten kremik za naście złotych tuba 75ml?? On taki dobry jest?
A Xerial to który, Xerial 5?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 10:13   #2010
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ten Emolium to ten kremik za naście złotych tuba 75ml?? On taki dobry jest?
A Xerial to który, Xerial 5?
Xerial5 ale on dla mnie trochę za mało odżywczy, ale nie jest zły, choć częściej ląduje na nogach w celu zapobiegania wrastaniu włosków .
Ja się po takich stricte nawilżających okropnie błyszczę i one mi wręcz "ociekają", po Physiogelu to miałam na twarzy pływające jezioro, które ni cholery nie chciało się wchłonąć. ;/

Emolium to właśnie ten za niecałe 20 zł 75ml (krem dla niemowląt i atopowców ).
No dla mnie dobry jest, L_V oceniała go w "składy..." dość korzystnie, ale jak wiadomo, co służy jednemu nie musi drugiemu.

Z córą na spółkę wykańczamy tubke Emolim w 2-3 tygodnie. ;/, przy takim zużyciu droższe kremy nie wchodzą w ogóle w rachubę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.