Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-29, 10:27   #3001
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

gdzie mogę zaczerpnąć informacji na temat cen cieni, róży itp?
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:42   #3002
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
gdzie mogę zaczerpnąć informacji na temat cen cieni, róży itp?
pierwszy post
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:51   #3003
evelinkavitaminka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Witajcie Zacznę od tego iż kocham oglądać filmiki na youtube oczywiscie z make up'm znalazłam sliczny makijaż jaki bym chciała mieć na własnym ślubie .użyte są takie kosmetyki : -oczy MAC eye shadow BOLD & BRAZEN i EVENING AURA -rozswietlacz nad brwiami Estee lauder ,,TEA BISCUIT" - liner MAC kohl TEDDY - twarz podkład CHANEL matte lumier 86 sand -korektor muffe 5 (paletka make up for ever) odcień zmieszany z lancome photogenic illuminating kolor bronze - powder MAC MINERALIZE SHEERSHEEN LOOSE POWDER kolor sheerbronze - róż MAC ploom foolery - piekny rozświetlacz ESTEE LAUDER kolekcja TOM FORD KOLOR COQUILEE -USTA smahbox illume I moje pytanie czy ktos moze ich juz uzywał ??? pliss odpiszcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2688.jpg (18,4 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2699.jpg (80,4 KB, 52 załadowań)
evelinkavitaminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:41   #3004
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

nie pomyślałam dzięki
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 17:33   #3005
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Podróba ?

http://allegro.pl/oryginalne-mac-pig...436504681.html


Nie umiem rozpoznać tych nowych pigmentów po 4,5 grama. Pomóżcie
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:03   #3006
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
Podróba ?

http://allegro.pl/oryginalne-mac-pig...436504681.html


Nie umiem rozpoznać tych nowych pigmentów po 4,5 grama. Pomóżcie
moim zdaniem podróbka - w ogóle kolory jakieś dziwne. No, ale może niech się więcej dziewczyn wypowie.
Z tego co wiem - to chyba MAC ma nazwy nadrukowane na kartonikach a nie naklejone. Brakuje mi też tam kodu produkcji, i chyba pigmaki nie mają żadnej folii ochronnej.

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2011-01-29 o 18:06
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:37   #3007
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
Podróba ?

http://allegro.pl/oryginalne-mac-pig...436504681.html


Nie umiem rozpoznać tych nowych pigmentów po 4,5 grama. Pomóżcie
Podróba, bankowo. Widać chociażby po cenie (pojemność pigmentów MAC się zmieniła, cena niestety nie ), naklejkach z nazwą (wszystkie litery powinny być wielkie, nie tylko pierwsze), nie ma kodu, ścianki pojemników są za grube.
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 18:41   #3008
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
moim zdaniem podróbka - w ogóle kolory jakieś dziwne. No, ale może niech się więcej dziewczyn wypowie.
Z tego co wiem - to chyba MAC ma nazwy nadrukowane na kartonikach a nie naklejone. Brakuje mi też tam kodu produkcji, i chyba pigmaki nie mają żadnej folii ochronnej.
Nie jestem expertem od Pigmentów, ale po mojemu to jest straszna lipa. Po pierwsze nie zgadzają mi się kolory, których odsypki mam od sprawdzonych sprzedawców, a po drugie to "na oko" pachnie bazarem
Np kolory 20, 50,49,43,40,39.... i można tak dalej wymieniać to nawet nie stały obok swoich orginalnych odpowiedników.
No i te nazwyyyyyyy

Ha ha ha nr 11 Blue Brown - no po prostu rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
Podróba ?

http://allegro.pl/oryginalne-mac-pig...436504681.html


Nie umiem rozpoznać tych nowych pigmentów po 4,5 grama. Pomóżcie
Daruj sobie Kochana, szkoda kasy na ten badziew! W pierwszym poście masz wymienionych sprawdzonych sprzedawców i tego się trzymaj.

Edytowane przez agniecha4791
Czas edycji: 2011-01-29 o 18:42
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:07   #3009
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Tak myślałam, dzięki !
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 19:44   #3010
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Dziewczyny, podglądałam dzisiaj Peacocky - błyszczyki będą chyba hitem, są mocno napigmentowane i kremowe, prawie jak szminki, coś w typie Cremesheenów. Cienie Mega Metal ogromne, kilka pięknych neutrali wśród nich widziałam. Skuszę się chyba na fajny, "brudny" szaroburas Unflappable i brzoskwiniowy błyszczyk So Vain, nieźle wyglądały też nudasy typu Woo Me. Czy macie jakieś swoje typy z Peacocky do polecenia dla wielbicielki neutralnych kolorów?

Edytowane przez najada_naj
Czas edycji: 2011-01-30 o 01:01 Powód: błąd
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 20:07   #3011
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kochane czy któraś mnie oświeci, czy pędzla 109 można uzyć do brązera?
I czy 188 dobrze się nałozy zarówno podkład w płynie, jak i puder wykończeniowy typu Skinfinish? A może lepszy będzie 187?
Prosze o obiektywne opinie, które mają te pedzle.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-01-29 o 20:16
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 20:32   #3012
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Kochane czy któraś mnie oświeci, czy pędzla 109 można uzyć do brązera?
I czy 188 dobrze się nałozy zarówno podkład w płynie, jak i puder wykończeniowy typu Skinfinish? A może lepszy będzie 187?
Prosze o obiektywne opinie, które mają te pedzle.
ja mam 187 i 109
ten pierwszy bardzo ładnie nakłada podkład (o wiele lepiej niż ten płaski 190) bez smug, cieniutką warstwą, ale nie mam porównanie do 188, ale oglądałam filmiki na YT, ze 188 jest rzadki i do niczego się nie nadaje

natomiast 109 uwielbiam nakładam nim wszystko na policzki - brązer, róż, rozświetlacz - jest idealny, bardzo precyzyjny

ja nie umiem sie posługiwać pędzlami do różu, więc do tej pory używałam zwykłego kabuki z Sephory do tego, ale 109 to nawet dziecko sobie pięknie wymodeluje twarz - w każdym razie nie wiem jak bez niego do tej pory się malowałam, wszystkie pędzle do różów poszły w odstawkę

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

kusi mnie jeszcze 138, ale trochę drogi, ale moze sie kiedyś szarpnę - ma ktoś
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 20:49   #3013
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kama150 Pokaż wiadomość
podróba ?

http://allegro.pl/oryginalne-mac-pig...436504681.html


nie umiem rozpoznać tych nowych pigmentów po 4,5 grama. Pomóżcie

PODRÓBA !

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Podróba, bankowo. Widać chociażby po cenie (pojemność pigmentów MAC się zmieniła, cena niestety nie ), naklejkach z nazwą (wszystkie litery powinny być wielkie, nie tylko pierwsze), nie ma kodu, ścianki pojemników są za grube.
Ceną akurat tutaj w zupełności nie sugerowałabym się.

Przede wszystkim, co pierwsze rzuciło mi się w oczy to -
-zdecydowanie za grube ścianki opakowania pigmentów,
-naklejki na kartonowym opakowaniu są okrągłe, nie jajowate, a litery jednej wielkości, dodatkowo naklejka w prawym górnym rogu,
-srebrna naklejka pod spodem, nie jest aż tak duża i napis na niej jest odrobinkę większy i bardziej wytłoczony, widoczny,
-kolory to kolejna parodia - neo orange, jest piekielnie neonowy i przede wszystkim bardziej matowy/satynowy, a nie.. z połyskiem, tutaj link - http://drbrooklyn730.files.wordpress...pg?w=300&h=225
-mogłabym tak każdy kolor opisywać


PODRÓBA
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 21:03   #3014
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja mam 187 i 109
ten pierwszy bardzo ładnie nakłada podkład (o wiele lepiej niż ten płaski 190) bez smug, cieniutką warstwą, ale nie mam porównanie do 188, ale oglądałam filmiki na YT, ze 188 jest rzadki i do niczego się nie nadaje

natomiast 109 uwielbiam nakładam nim wszystko na policzki - brązer, róż, rozświetlacz - jest idealny, bardzo precyzyjny

ja nie umiem sie posługiwać pędzlami do różu, więc do tej pory używałam zwykłego kabuki z Sephory do tego, ale 109 to nawet dziecko sobie pięknie wymodeluje twarz - w każdym razie nie wiem jak bez niego do tej pory się malowałam, wszystkie pędzle do różów poszły w odstawkę
p4w, bardzo dziękuję za pomoc, o zastrzeżeniach co do 188 juz nie pierwszy raz słyszę.
Zatem kierując się Twoją opinią na wish listę wrzucam 187 i 109
No i musze oblookac ten, o który pytasz
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 21:05   #3015
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja mam 187 i 109
ten pierwszy bardzo ładnie nakłada podkład (o wiele lepiej niż ten płaski 190) bez smug, cieniutką warstwą, ale nie mam porównanie do 188, ale oglądałam filmiki na YT, ze 188 jest rzadki i do niczego się nie nadaje

natomiast 109 uwielbiam nakładam nim wszystko na policzki - brązer, róż, rozświetlacz - jest idealny, bardzo precyzyjny

ja nie umiem sie posługiwać pędzlami do różu, więc do tej pory używałam zwykłego kabuki z Sephory do tego, ale 109 to nawet dziecko sobie pięknie wymodeluje twarz - w każdym razie nie wiem jak bez niego do tej pory się malowałam, wszystkie pędzle do różów poszły w odstawkę

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

kusi mnie jeszcze 138, ale trochę drogi, ale moze sie kiedyś szarpnę - ma ktoś
To może ja się wypowiem. Zaznaczam, że makijażystka ze mnie żadna, sama sobie nie umiem zbyt wiele zrobić, nawet się przyznam, że zwykłej kreski na oku nie potrafię :P. Zawsze używałam do nakładania podkładu i/lub pudru, różu paluchów lub wacików.
Kupiłam MACowy 187 i ... no nie wiem, może ja go nie umiem używać, ale wg mnie jest fatalny :|. Tym bardziej, że używam go do podkładu pro longwear, on chyba za szybko zasycha żeby coś tym pędzlem zdziałać. Ogólnie jestem bardzo na nie i żałuję, że jednak wydałam te 205zł.

Kupiłam również 138 i jestem zakochana !! Nakładam nim skinfinisha naturala i róż. Cudo! Po prostu nie ma nic łatwiejszego niż nakładanie tym pędzlem . A jak się super dopasowuje pod oczami i w innnych trudnych miejscach, no rewelacja . Także ten z czystym sumieniem polecam, mimo że kosztuje 215zł.
Planuję jeszcze dokupić kabuki MACowy, może do korektora, jeśli w końcu kupię MACowy korektor (szukam odcienia, wszystkie za ciemne póki co), coś do eyelinera (czas się nauczyć tych kresek :P) i zastanawiam się czy nadal szukać czegoś do podkładu? Jakbyście coś polecały do płynnego podkładu dla kompletnego laika to chętnie wysłucham porad .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 21:14   #3016
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

ale drogie pędzle chyba tylko bym je kupiła dla znaczka MAC, bo istnieją tak samo dobre i tańsze pędzle przecież
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 21:36   #3017
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

No nie da się ukryć, w Polsce MAC jest strasznie drogi, a ceny pędzli zwalają z nóg . Ale (przynajmniej niektóre) są tej ceny warte.

Moje drogie macoholiczki, co to za szminka?

I powiem Wam, że marzy mi się taka siateczka pełna macowych cudów .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szmina.jpg (15,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg siatka.jpg (25,7 KB, 56 załadowań)
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 21:42   #3018
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
ale drogie pędzle chyba tylko bym je kupiła dla znaczka MAC, bo istnieją tak samo dobre i tańsze pędzle przecież
Ja osobiście używam hakuro, jako zamiennika 138 i nie narzekam mimo, że jest mniejszy objętościowo
Ale co mac, to mac

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość

Moje drogie macoholiczki, co to za szminka?
Blankety mi nieco przypomina .,...
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 21:57   #3019
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
ale drogie pędzle chyba tylko bym je kupiła dla znaczka MAC, bo istnieją tak samo dobre i tańsze pędzle przecież
a znasz wszystkie pędzle mac i masz porównanie skoro takie sądy wydajesz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 22:08   #3020
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Kochane czy któraś mnie oświeci, czy pędzla 109 można uzyć do brązera?
I czy 188 dobrze się nałozy zarówno podkład w płynie, jak i puder wykończeniowy typu Skinfinish? A może lepszy będzie 187?
Prosze o obiektywne opinie, które mają te pedzle.
109 Bardzo dobry do modelowania, do punktowego mocniejszego zaznaczenia kości - przydatne przy sesjach zdjęciowych, oraz dobry do stemplowania Mineralize Skinfinish Natural, żeby uzyskać mocniejsze krycie. O dziwo, to nie jego przeznaczenie, ale .. bardzo dobry efekt oddaje, jeśli nałożymy nim Face and Body Tak. Face and Body.

187 Posiadam trzy sztuki i .. nawet jak nie miałam przy sobie żadnego 217, ani 224, to blendowałam nim cień do powiek. Niedorzeczne, a jednak Człowiek postawiony pod murem, zwiększa swoją wydajność i kreatywność Idealny do podkładów płynnych, przy wprawionej rączce, to i nawet do korektora, do wszystkich wykończeniowych pudrów sypkich / w kamieniu, różu i rozświetlacza. Co więcej, jeśli nałożymy nawet to wszystko po kolej, to przy prywatnym użytku jeżeli nie wyczyścimy go, to wystarczy delikatnie wytrzeć w suchą chusteczkę i możemy swobodnie nałożyć podkład, bez obawy, że kolor, który widzimy na pędzlu zmieni nam odcień naszego podkładu. Dzieję się, tak dlatego, że biała część tego pędzla jest wykonana z syntetycznego włosia, a jak wiemy takie włosie nie pochłania barwników

188 Osobiście do nakładania nim podkładu nie mam cierpliwości, idealnie sprawdza się do korektora, tudzież do nakładania rozświetlacza tworząc łuk.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Blankety mi nieco przypomina .,...
Na Blankety za jasna, bynajmniej na zdjęciu.

Wydaje mi się, że to jakiś cud z limitowanej kolekcji, kojarzę ten kolor, jak przypomnę sobie nazwę, to napiszę..

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Kupiłam MACowy 187 i ... no nie wiem, może ja go nie umiem używać, ale wg mnie jest fatalny :|. Tym bardziej, że używam go do podkładu pro longwear, on chyba za szybko zasycha żeby coś tym pędzlem zdziałać. Ogólnie jestem bardzo na nie i żałuję, że jednak wydałam te 205zł.
Podkład Pro Longwear, jest produktem niełatwym w 'obsłudze', proponowałabym zajrzeć do salonu M.A.C'a i poprosić o pomoc, podpowiedź w aplikacji tego produktu, zanim wydawałabym takie opinie, bo uważam, że 187 jest jednym z lepszych pędzli jakie posiadam. Ja mogę jedynie napisać, że spróbowałabym na Twoim miejscu nałożyć go poprzez stemplowanie. I rozpocznij od środka idąc, ku zewnętrznej stronie twarzy, nakładając największą ilość na środek
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 22:15   #3021
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
109 Bardzo dobry do modelowania, do punktowego mocniejszego zaznaczenia kości - przydatne przy sesjach zdjęciowych, oraz dobry do stemplowania Mineralize Skinfinish Natural, żeby uzyskać mocniejsze krycie. O dziwo, to nie jego przeznaczenie, ale .. bardzo dobry efekt oddaje, jeśli nałożymy nim Face and Body Tak. Face and Body.

187 Posiadam trzy sztuki i .. nawet jak nie miałam przy sobie żadnego 217, ani 224, to blendowałam nim cień do powiek. Niedorzeczne, a jednak Człowiek postawiony pod murem, zwiększa swoją wydajność i kreatywność Idealny do podkładów płynnych, przy wprawionej rączce, to i nawet do korektora, do wszystkich wykończeniowych pudrów sypkich / w kamieniu, różu i rozświetlacza. Co więcej, jeśli nałożymy nawet to wszystko po kolej, to przy prywatnym użytku jeżeli nie wyczyścimy go, to wystarczy delikatnie wytrzeć w suchą chusteczkę i możemy swobodnie nałożyć podkład, bez obawy, że kolor, który widzimy na pędzlu zmieni nam odcień naszego podkładu. Dzieję się, tak dlatego, że biała część tego pędzla jest wykonana z syntetycznego włosia, a jak wiemy takie włosie nie pochłania barwników

188 Osobiście do nakładania nim podkładu nie mam cierpliwości, idealnie sprawdza się do korektora, tudzież do nakładania rozświetlacza tworząc łuk
Brusiu, Twoje rady znowu okazały się wielce pomocne i upewniły mnie co do takich, a nie innych wyborów
Aczkolwiek do płynnego podkładu bym uzyła 130..
I nigdy bym nie pomyślała, ze 109 nada sie do nakładania F&B. Zabiłaś mnie tym!
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 22:20   #3022
brusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 48
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
I nigdy bym nie pomyślała, ze 109 nada sie do nakładania F&B. Zabiłaś mnie tym!
To nie jest jego typowe przeznaczenie, dlatego wiele osób pewnie nie pomyślało nawet o tym, aby tak poczynić. Jednak nie ukrywam, że trzeba później dokładnie go wyczyścić. Jak ktoś ma suchą skórę, to jest to zdecydowanie rozwiązanie
brusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 22:30   #3023
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
109 Bardzo dobry do modelowania, do punktowego mocniejszego zaznaczenia kości - przydatne przy sesjach zdjęciowych, oraz dobry do stemplowania Mineralize Skinfinish Natural, żeby uzyskać mocniejsze krycie. O dziwo, to nie jego przeznaczenie, ale .. bardzo dobry efekt oddaje, jeśli nałożymy nim Face and Body Tak. Face and Body.

187 Posiadam trzy sztuki i .. nawet jak nie miałam przy sobie żadnego 217, ani 224, to blendowałam nim cień do powiek. Niedorzeczne, a jednak Człowiek postawiony pod murem, zwiększa swoją wydajność i kreatywność Idealny do podkładów płynnych, przy wprawionej rączce, to i nawet do korektora, do wszystkich wykończeniowych pudrów sypkich / w kamieniu, różu i rozświetlacza. Co więcej, jeśli nałożymy nawet to wszystko po kolej, to przy prywatnym użytku jeżeli nie wyczyścimy go, to wystarczy delikatnie wytrzeć w suchą chusteczkę i możemy swobodnie nałożyć podkład, bez obawy, że kolor, który widzimy na pędzlu zmieni nam odcień naszego podkładu. Dzieję się, tak dlatego, że biała część tego pędzla jest wykonana z syntetycznego włosia, a jak wiemy takie włosie nie pochłania barwników

188 Osobiście do nakładania nim podkładu nie mam cierpliwości, idealnie sprawdza się do korektora, tudzież do nakładania rozświetlacza tworząc łuk.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------



Na Blankety za jasna, bynajmniej na zdjęciu.

Wydaje mi się, że to jakiś cud z limitowanej kolekcji, kojarzę ten kolor, jak przypomnę sobie nazwę, to napiszę..

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------



Podkład Pro Longwear, jest produktem niełatwym w 'obsłudze', proponowałabym zajrzeć do salonu M.A.C'a i poprosić o pomoc, podpowiedź w aplikacji tego produktu, zanim wydawałabym takie opinie, bo uważam, że 187 jest jednym z lepszych pędzli jakie posiadam. Ja mogę jedynie napisać, że spróbowałabym na Twoim miejscu nałożyć go poprzez stemplowanie. I rozpocznij od środka idąc, ku zewnętrznej stronie twarzy, nakładając największą ilość na środek
Cóż jest nie tak z moją opinią? Ot powiedziałam, że przy moim podkładzie i braku umiejętności pędzel jest fatalny. Tyle dziewczyn na wizażu, youtubie i innych stronach się zachwyca, że na pewno coś w nim jest . Także ja narazie odstawiam ten pędzel i jak na wiosnę zacznę znów używać mineralnych podkładów, wypróbuję go znowu i mam nadzieję, że się przekonam .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 23:21   #3024
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
No nie da się ukryć, w Polsce MAC jest strasznie drogi, a ceny pędzli zwalają z nóg . Ale (przynajmniej niektóre) są tej ceny warte.

Moje drogie macoholiczki, co to za szminka?

I powiem Wam, że marzy mi się taka siateczka pełna macowych cudów .
Może Hue? Z limitowanek przypomina mi też cudne 2N albo 3N
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 09:50   #3025
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Kochane czy któraś mnie oświeci, czy pędzla 109 można uzyć do brązera?
Oczywiście, dziewczyny powiedziały już wszystko, ja mogę jedynie potwierdzić. Idealni podkreśla kości policzkowe bronzerem!

Próbowałam nim aplikować podkład, jednak efekt mnie nie usatysfakcjonował. Ponieważ włosie pędzla jest dosyć zbite, w efekcie na twarzy miałam sporą warstwę fluidu. Ale jeżeli ktoś potrzebuje takiego krycia, polecam. 109 to naprawdę świetna rzecz.

Edytowane przez Phoebee
Czas edycji: 2011-01-31 o 21:10
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 10:13   #3026
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Ceną akurat tutaj w zupełności nie sugerowałabym się.
No nie wiem, jak ktoś sprzedaje hurtowo i w cenie aż tak różniącej się od ceny kosmetyku w salonie to ja zawsze jestem podejrzliwa...

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
Na Blankety za jasna, bynajmniej na zdjęciu.
Zdecydowanie za jasna na Blankety Może Hue? Albo Creme Cup?

Cytat:
Podkład Pro Longwear, jest produktem niełatwym w 'obsłudze', proponowałabym zajrzeć do salonu M.A.C'a i poprosić o pomoc, podpowiedź w aplikacji tego produktu, zanim wydawałabym takie opinie, bo uważam, że 187 jest jednym z lepszych pędzli jakie posiadam. Ja mogę jedynie napisać, że spróbowałabym na Twoim miejscu nałożyć go poprzez stemplowanie. I rozpocznij od środka idąc, ku zewnętrznej stronie twarzy, nakładając największą ilość na środek
Ja ProLong Wear nakładam palcami, bo faktycznie dość szybko zastyga - i nigdy nie miałam problemów ze smugami
__________________
Wymienię

Edytowane przez Nola_
Czas edycji: 2011-01-30 o 10:15
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 11:55   #3027
ewels19
Raczkowanie
 
Avatar ewels19
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 44
Arrow Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
No nie wiem, jak ktoś sprzedaje hurtowo i w cenie aż tak różniącej się od ceny kosmetyku w salonie to ja zawsze jestem podejrzliwa...



Zdecydowanie za jasna na Blankety Może Hue? Albo Creme Cup?



Ja ProLong Wear nakładam palcami, bo faktycznie dość szybko zastyga - i nigdy nie miałam problemów ze smugami
ja dokładnie tak samo, palce najlepiej się sprawdzają, nakładam krem nawilżający i zaraz na to podkład lub jeszcze przed spryskuję twarz fix plusem i idealnie się stapia i rozprowadza
ewels19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 12:28   #3028
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kochani, mam do wymianki 3-4 razy użyty róż MAC w kolorze SPRINGSHEEN.
Kupiony przeze mnie osobiście w Złotych Tarasach, kod A10.
Zastanawiałam sie między nim a Dainty i konsultantka poleciła mi Springa. Niestety jakoś nie moge sie do niego przekonac a mam juz swoj Dainty (dzieki uprzejmosci Kasi ) i Springsheena nie uzywam.

Wymienie wyłacznie na inny róz MAC - najchetniej mineralny Warm Soul lub jakis morelowy (oprocz Style, ktorego juz mam ) lub cienie MAC szczeg. Trax, Quarry, Patina.
smash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 12:34   #3029
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Kochane czy któraś mnie oświeci, czy pędzla 109 można uzyć do brązera?
I czy 188 dobrze się nałozy zarówno podkład w płynie, jak i puder wykończeniowy typu Skinfinish? A może lepszy będzie 187?
Prosze o obiektywne opinie, które mają te pedzle.
O kurczaki, a ja bym chyba nie umiała 109 bronzera użyć... za zbita jest dla mnie... za to idealnie się nią rozświetlacz nakłada do Chez Chez Lame jest miodzio )
ale muszę spróbować z tym bronzerem

Cytat:
Napisane przez brusia Pokaż wiadomość
PODRÓBA !
Ceną akurat tutaj w zupełności nie sugerowałabym się.

Przede wszystkim, co pierwsze rzuciło mi się w oczy to -
-zdecydowanie za grube ścianki opakowania pigmentów,
-naklejki na kartonowym opakowaniu są okrągłe, nie jajowate, a litery jednej wielkości, dodatkowo naklejka w prawym górnym rogu,
-srebrna naklejka pod spodem, nie jest aż tak duża i napis na niej jest odrobinkę większy i bardziej wytłoczony, widoczny,
-kolory to kolejna parodia - neo orange, jest piekielnie neonowy i przede wszystkim bardziej matowy/satynowy, a nie.. z połyskiem, tutaj link - http://drbrooklyn730.files.wordpress...pg?w=300&h=225
-mogłabym tak każdy kolor opisywać

i chyba z tego co wiem oryginalne pigmenty nie są zafoliowane...
mam ochotę znaleźć tego sprzedawce-mądralę i go własnymi rękoma udusić... grrrr....

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
ale drogie pędzle chyba tylko bym je kupiła dla znaczka MAC, bo istnieją tak samo dobre i tańsze pędzle przecież
Kupiłabyś pędzel dla znaczka?? yyyyy
nie ma tak samo dobrych tańszych pędzli moim zdaniem. Mówię o ogóle oczywiście... bo pewnie niektóre MACzki mają dobre zamienniki... Nie twierdzę że nie ma przyzwoitych pędzli w niższych cenach. Mogą być pędzle dobre i tanie, ale na pewno nie będą tak długowieczne i wytrzymałe jak MAC. Ale to tak naprawdę będziemy w stanie tu sobie napisać za 10 lat jak nasze pędzle nadal będą się trzymać
poza tym, skądś ta dobra opinia o nich się wzięła, MAC to firma stworzona z myślą o profesjonalistach, widziałam ostatnio pędzle dziewczyn we Wrocławskim MACu... tymi pędzlami malują kilka-kilkanaście razy dziennie, codziennie, i są w rewelacyjnym stanie...

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Cóż jest nie tak z moją opinią? Ot powiedziałam, że przy moim podkładzie i braku umiejętności pędzel jest fatalny. Tyle dziewczyn na wizażu, youtubie i innych stronach się zachwyca, że na pewno coś w nim jest . Także ja narazie odstawiam ten pędzel i jak na wiosnę zacznę znów używać mineralnych podkładów, wypróbuję go znowu i mam nadzieję, że się przekonam .
ale nikt przecież nie mówi że Twoja opinia jest zła... po prostu podrzucamy inne pomysły zastosowania ot tyle... na pewno do innych podkładów się sprawdzi... ja co prawda na co dzień używam tradycyjnych kabuki z edm bo stosuję mineralne podkłady, ale na Sylwestra maziałam się Studio Fixem i właśnie wiedziona ciekawością użyłam mojego 188. Fakt, trzeba było nim szybko ruszać bo SF też dość szybko schnie na skórze, ale efekt był rewelacyjny...
A Ty chcesz go używać do mineralnych sypkich podkładów typu edm?? To Ci się nie sprawdzi chyba... do minerałów musi być zbity kabuk albo flat top... 187 i 188 nie są zbite i chyba nie nabiorą dobrze podkładu mineralnego... za to super są do mocniej napigmentowanych róży.... żeby uzyskać lekki efekt...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2011-01-30 o 12:36
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 12:40   #3030
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
O kurczaki, a ja bym chyba nie umiała 109 bronzera użyć... za zbita jest dla mnie... za to idealnie się nią rozświetlacz nakłada do Chez Chez Lame jest miodzio )
ale muszę spróbować z tym bronzerem



i chyba z tego co wiem oryginalne pigmenty nie są zafoliowane...
mam ochotę znaleźć tego sprzedawce-mądralę i go własnymi rękoma udusić... grrrr....



Kupiłabyś pędzel dla znaczka?? yyyyy
nie ma tak samo dobrych tańszych pędzli moim zdaniem. Mówię o ogóle oczywiście... bo pewnie niektóre MACzki mają dobre zamienniki... Nie twierdzę że nie ma przyzwoitych pędzli w niższych cenach. Mogą być pędzle dobre i tanie, ale na pewno nie będą tak długowieczne i wytrzymałe jak MAC. Ale to tak naprawdę będziemy w stanie tu sobie napisać za 10 lat jak nasze pędzle nadal będą się trzymać
poza tym, skądś ta dobra opinia o nich się wzięła, MAC to firma stworzona z myślą o profesjonalistach, widziałam ostatnio pędzle dziewczyn we Wrocławskim MACu... tymi pędzlami malują kilka-kilkanaście razy dziennie, codziennie, i są w rewelacyjnym stanie...


ale nikt przecież nie mówi że Twoja opinia jest zła... po prostu podrzucamy inne pomysły zastosowania ot tyle... na pewno do innych podkładów się sprawdzi... ja co prawda na co dzień używam tradycyjnych kabuki z edm bo stosuję mineralne podkłady, ale na Sylwestra maziałam się Studio Fixem i właśnie wiedziona ciekawością użyłam mojego 188. Fakt, trzeba było nim szybko ruszać bo SF też dość szybko schnie na skórze, ale efekt był rewelacyjny...
A Ty chcesz go używać do mineralnych sypkich podkładów typu edm?? To Ci się nie sprawdzi chyba... do minerałów musi być zbity kabuk albo flat top... 187 i 188 nie są zbite i chyba nie nabiorą dobrze podkładu mineralnego... za to super są do mocniej napigmentowanych róży.... żeby uzyskać lekki efekt...
O, to dobrze że mówisz, bo bym się znowu zawiodła. Mam jeszcze podkład EDM, z którego jestem bardzo zadowolona i właśnie używałam do niego flat topa.
Za to w takim razie spróbuję z tym różem . A do takiego http://www.maccosmetics.co.uk/produc...T_ID=PROD98282 podkładu by się nadawał?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.