Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-19, 08:00   #3601
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Wiemy, wiemy to mój ulubiony olej , no może prawie ulubiony bo jeszcze lepszy jest z orzechów włoskich
Olej orzechowy do sałatki z sałaty lodowej, rukoli, serka, pomidorków koktajlowych i orzechów

A wczoraj domieszałam do glinki ze spiruliną i olejkiem melisowym i buźka dzisiaj super Oczyszczona, nawilżona, świetlista mimo niedoborów snu Aha, olejek melisowy genialnie "zabija" zapach spiruliny.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
No mój nie bardzo.A ile tego trzeba zjeść i jak?polać chleb?dużo?mało?
Zawsze można zrobić "zielone": olej (oryginalnie oliwa z oliwek)+pietruszka+czosne k+sól do smaku i zajadać ze świeżym chlebem Jak zaczniesz jeść to minimalna ilość oleju przestanie mieć znaczenie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Mam!!!! Doszło afrykanskie cudo - od razu dzisiaj się nim wyszoruję!
Straasznie dziękuję


Szkoda, z karma może by lepiej działał....
Anulka, które to cudo, bo znalezienie mydełka, które twarzy za mocno nie ściąga, to spory wyczyn

Kaszanka

Hmm... kolega miał kiedyś fazę i wyjadał chrupki swojemu kotu - bo mu smakowały (koledze... kotu zresztą też - traktował je jak przekąskę Póżniej twierdził, ze futerko mu się poprawiło

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Masz rację - trzeba się mocno, głośno i szczerze śmiać żeby innych zarażać śmiechem lub żeby mieli się z kogo śmiać-mój tż porównuje mój śmiech porównuje czasami do Katarzyny Pakosińskiej z Kabaretu Moralnego Niepokoju
O kurcze, zazdroszczę Pakosę uwielbiam, a jej śmiech

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Przypomniałaś mi o myciu odżywką muszę spróbować mam w domu isane z babassu akurat

Ja w ramach walki ze stresem kupiłam dziś lawendę. Zrobiłam sobie ciepły kompres lawendowy na buzię, zjadłam malinki i truskawki z czekoladą, umyłam się mydełkiem z przemiłej wymianki z Kretką (mydło Kleopatry jest boskie!) wysmarowałam saponariowym masłem z lawendą ( nie jest naturalne ale skład niezły i pięknie pachnie!) i teraz siedzę, piję białą herbatkę ( i winko różowe!)
Dziewczyny, nie dajmy się stresowi!
O popatrz, mamy ta samą odżywkę A powiesz jak się u Ciebie sprawdza? Ja mam wrażenie, ze mocno mi włosy obciąża, ale jakoś tak nie regularnie - raz nałożę i jest ok, a raz nałożę i następnego dnia muszę już umyć, bo zupełnie oklapnięte są

Lawenda odstrasza komary... i inne latające
Na uspokojenie polecam też mieszanie olejku lawendowego z odrobiną melisowego... i dużą ilość różowego winka

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A jakie jest to mydełko Kleopatry? Bo jest następne w mojej kolejce.
caameroon za jutrzejsze zakupy
Mydło Kleopatry (recenzja moja, ale sporo też było pisane na wątku o mydłach naturalnych) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ry.html&next=1

Ja też chcę hennę cassia
I tu pytanie, ile potrzeba tej henny na długie włosy? Widziałam na Helfy próbki po 5 g... ile takich próbek musiałabym zużyć na futro długości "do zapięcia stanika" ?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-10-19 o 08:04
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 08:20   #3602
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon;30033528

Dziękuje za rady!! Ogromnie mi pomogłaś :cmok: W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak kupić i olej alma i stymulujący wzrost. Do tego szamponik z amlą i może coś z tego będzie. Tak mi się marzą takie włoski jak na tych zdjęciach!
Ah te nasze pomysłowe Wizażanki :D Jej dobra to też sobie coś zmieszam i trzasne na włoski. Ten lniany zachęca. Kiedyś robiłam sobie maseczkę (ale tylko na włosy) z olejkiem rycynowym, oliwą z oliwek i naftą, efekty były rewelacyjne tylko teraz bym tą nafte pominęła. Mam jeszcze tylko jedno pytanie :prosi: Takie cięższe oleje jak np. olej rycynowy, nie obciążą za bardzo cebulek włosów jak nałożę je na skóre głowy? Mam jakiś uraz bo jeszcze niedawno bardzo mi włosy wypadały, teraz już na szczęście nie i nie chciałabym żeby to się zmieniło. Jestem skrzywiona :brzydal:





Dzięki za informacje o sesie :cmok:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na liście mam już 6 olejków :mdleje:



Serio myjesz włoski odżywką? I jest wszystko ok? Ale numer :D
Maseczka z ptasich kupek, mycie włosków odżywką.. czy coś jeszcze może mnie zdziwić :D
[COLOR=Silver
zai a czy jednak tak tylko dla zaspokojenia mojej ciekawości mogłabyś mi podać przykład takiej odżywki?[/COLOR]








A jakie jest to mydełko Kleopatry? Bo jest następne w mojej kolejce.


Ja bym z czystym olejem rycynowym bardzo uważała, zwłaszcza na skórę głowy. Swego czasu widziałam paskudną reakcję uczuleniową na blogu Cathy. Brr!
Ja mam na liście więcej
Znalazłam takiego linka:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ywka,t736.html
Wiem, że dziewczyny myją isaną z babassu, balsamem mrs potters, ogólnie jakimiś prostymi składowo cudami


Mydełko Kleopatry daje piękną, kremową pianę, odżywia skórę, wygładza i nawilża. Pięknie pachnie! czuję lawendowe nutki, takie delikatne. Umyłam nim też buzię i jestem zadowolona. Testowałam też jogurtowe.. póki co wolę Kleopatrę. Ale dziś kolejne testy to dam znać
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
Dzia
Dziewczynki jednak nici z zakupów bo urwałam tłumik w samochodzie i wymiana mnie kosztowała 350 zł
a już miałam na matique takie fajne rzeczy upatrzone, same widziałyście
AleksandraP - troszke mnie podniosłaś na duchu
Mój samochód ostatnio też pochłania kasę... ubezpieczenie, teraz mechanik, potem przegląd. Ile za to miałabym kosmetyków :ślina: a mydełek?!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 08:22   #3603
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nosz kurde!!! Ale pech straszny
Ja zaczynam chodzić na piechotę..... Tak na wszelki wypadek
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Biedulko Głupie auto,głupie auto,głupie auto
dzięki dziewczyny
ale i tak to kupie tylko jeszcze nie teraz
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 08:32   #3604
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Olej orzechowy do sałatki z sałaty lodowej, rukoli, serka, pomidorków koktajlowych i orzechów

A wczoraj domieszałam do glinki ze spiruliną i olejkiem melisowym i buźka dzisiaj super Oczyszczona, nawilżona, świetlista mimo niedoborów snu Aha, olejek melisowy genialnie "zabija" zapach spiruliny.



O popatrz, mamy ta samą odżywkę A powiesz jak się u Ciebie sprawdza? Ja mam wrażenie, ze mocno mi włosy obciąża, ale jakoś tak nie regularnie - raz nałożę i jest ok, a raz nałożę i następnego dnia muszę już umyć, bo zupełnie oklapnięte są

Lawenda odstrasza komary... i inne latające
Na uspokojenie polecam też mieszanie olejku lawendowego z odrobiną melisowego... i dużą ilość różowego winka



caameroon za jutrzejsze zakupy
Mydło Kleopatry (recenzja moja, ale sporo też było pisane na wątku o mydłach naturalnych) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ry.html&next=1
Jaaka sałatka omg
Dodajesz spirulinę do glinki? czy masz gotową? A jak działa olejek melisowy? zaciekawiłaś mnie nim (ładnie pachnie?)

Ja mam długie(do pasa ) włosy, delikatne, cienkie ale jest ich dużo. I nakładam te odżywkę na same końce, żeby je obciążyć bo ja lubię mieć długie, gładkie, proste włosy i do tego się sprawdza, choć chyba wolę alterrę. Miewam suche końcówki i isana czasami sobie nie radzi.. Muszę wypróbować umycie ich odżywką!
Różowe winko widzę zyskało aprobatę wszystkich i stało się uniwersalnym poprawiaczem humoru jako tester praktyczny potwierdzam- daje rade!

Aaa i zgadzam się w 100 % z Twoją recenzją mydła Kleopatry
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 08:54   #3605
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja właśnie siedzę z taką mieszaniną olejów na głowie- oliwa z oliwek, olej rycynowy, oliwka różowa babydream....i sesa

Pierwszy raz słyszę o oleju z pestek dyni-nigdy się nie spotkałam z czymś takim-chyba poszukam soro taka pychota
a wlasnie, zapomnialam, ze oliwki babydream tez chetnie zuzywane sa na wlosy ja jeszcze nie probowalam... ale ogolnie mozna mieszac, ile wlezie!
olej z pestek dyni jest dosc drogi... ja placilam za 100ml 3 euro. widzialam na ryneczku w monachium flaszke pol litra za okolo 12 - oczywiscie mozna znalezc tansze, ale te sa bardzo wysokiej jakosci i to czuc w smaku. ten olej moge normalnie jesc i sie jeszcze oblizuje a np. lniany musze sobie jakos doprawic albo wmieszac do salatki.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki żeby zakupy się udały!

Dziękuje za rady!! Ogromnie mi pomogłaś W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak kupić i olej alma i stymulujący wzrost. Do tego szamponik z amlą i może coś z tego będzie. Tak mi się marzą takie włoski jak na tych zdjęciach!
Ah te nasze pomysłowe Wizażanki Jej dobra to też sobie coś zmieszam i trzasne na włoski. Ten lniany zachęca. Kiedyś robiłam sobie maseczkę (ale tylko na włosy) z olejkiem rycynowym, oliwą z oliwek i naftą, efekty były rewelacyjne tylko teraz bym tą nafte pominęła. Mam jeszcze tylko jedno pytanie Takie cięższe oleje jak np. olej rycynowy, nie obciążą za bardzo cebulek włosów jak nałożę je na skóre głowy? Mam jakiś uraz bo jeszcze niedawno bardzo mi włosy wypadały, teraz już na szczęście nie i nie chciałabym żeby to się zmieniło. Jestem skrzywiona

Kiedyś natrafiłam na wątek, w którym dziewczyna pisała, że jej też olej kokosowy zupełnie nie odpowiadał oraz inne, które dziewczyny generalnie chwaliły i wpadła na to, że w ogóle oleje z danej grupy jej nie pasują a wszystkie oleje z drugiej grupy już tak.. (jeśli się nie mylę to zrobiła podział na nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone). Cały czas tego szukam bo nie daje mi to spokoju i znaleźć nie mogę. Może Ty też tak masz.
hmmm, tez cos mi sie przypomina, ze na ktoryms watku byla lista z roznymi olejami i podana iloscia kwasow omega 3, 6 i 9. wlasnie tym by sie trzeba bylo kierowac - probowac cosik z kazdej grupy i tak znalezc swoje cudo. jakos nie moge tego znalezc, ale jak znajde, to na pewno zalinkuje
inny "ciezki" olej nie przychodzi mi do glowy. ale musialabys ta rycyne z czyms zmieszac najlepiej - bedzie bezpieczniej, jak gayenka pisala...
kurna chata, no gdzie ta lista
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 08:56   #3606
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Kiedyś natrafiłam na wątek, w którym dziewczyna pisała, że jej też olej kokosowy zupełnie nie odpowiadał oraz inne, które dziewczyny generalnie chwaliły i wpadła na to, że w ogóle oleje z danej grupy jej nie pasują a wszystkie oleje z drugiej grupy już tak.. (jeśli się nie mylę to zrobiła podział na nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone). Cały czas tego szukam bo nie daje mi to spokoju i znaleźć nie mogę. Może Ty też tak masz.


Nie ma rady, sesa też musi być.
Kochana, wiem o co Ci chodzi!! Ta dziewczyna zrobiła post na swoim blogu, tu link:
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...lejowaniu.html

Jak chcesz to Ci podeślę Sesę, bo ja już nie mogę z tym zapachem, zaczyna mnie głowa boleć po nałożeniu
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
Dzia
Dziewczynki jednak nici z zakupów bo urwałam tłumik w samochodzie i wymiana mnie kosztowała 350 zł
a już miałam na matique takie fajne rzeczy upatrzone, same widziałyście
AleksandraP - troszke mnie podniosłaś na duchu
Witaj w klubie Wczoraj zepsuł mi się samochód (coś dzwoni w silniku) - ciekawe ile znowu zapłacę
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 09:03   #3607
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
N
Kurka, powolutku wszystkich z otoczenia zarazam miloscia do tych glutowato-zielonych mydel, wszelkich lepikow i blotek. Ba, malzon sie upomina o wszelkie moczarowe maseczki i paplanie blotkiem pod prysznicem. Juz sama nie wiem, czy mu tylko o to blotko chodzi, czy o inne walory wspolnego mydlenia sie.
A to cwaniaczek widać że kreatywny

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość


Daj znać jak efekty tej miksturki.
Zmyłam rano moją mieszaninę olejów i jest superrmi tam robią dobrze chyba wszystkie oleje i na szczęście rycynowy mnie nie uczula choć wiem że ma do tego tendencje. Włosy spłukałam oczywiście wodą z dodatkiem octu jabłkowego i mam w efekcie włosy mięciutkie, błyszczące i nawilżone


Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

Mój samochód ostatnio też pochłania kasę... ubezpieczenie, teraz mechanik, potem przegląd. Ile za to miałabym kosmetyków :ślina: a mydełek?!
Kurde no jakieś fatum z tymi autami-nasz też wczoraj odstawiony do mechanika
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 09:03   #3608
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

To i ja się przyłącze do narzekań na samochód. Zrobiła mi się dziura w tłumiku i co gorsza elektryka mi siada. Chyba będę musiała oszczędzać na nowy samochód. A myślałam, że jeszcze kilka lat pojeżdżę.

Vea7, chyba taniej będzie wziąć pełnowymiarowe opakowanie cassi. Bo prawdopodobnie około 50 gram Ci pójdzie. Chyba, że zrobisz sobie mieszankę z odżywką ale to już nie będzie to samo.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 09:05   #3609
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
K

Jak chcesz to Ci podeślę Sesę, bo ja już nie mogę z tym zapachem, zaczyna mnie głowa boleć po nałożeniu
kotwilko co do sesy to ja wczoraj dodałam olejku cytrynowego (co prawda nie do zabicia zapachu sesy bo jakoś go znoszę) tylko dla rozjaśnienia włosów i powiem że był dominujący i czułam tylko cytrynkę
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 09:24   #3610
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Klolciu pianka phenome jest juz u mnie, ślicznie dziękuje

jutro test
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 10:13   #3611
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Jestem załamana moimi włosami - plączą się, są suche i bardzo dużo ich wypada, wiem że to głównie ze stresu ale sama nie wiem jak tego uniknąć Dobrze, że mam teraz 2 dni wolne to trochę odpocznę, może będzie lepiej.

Pójdę dziś rozejrzeć się za fajnymi olejami, kiedyś najbardziej pasował mi olej ze słodkich migdałów, ale miałam bardzo długą przerwę w olejowaniu. Przygarnę też kilka szamponów i odżywek z Alterry - do tej pory używałam zestawu z granatem i bardzo mi odpowiadał, ale zostawiłam go u rodziców, a u siebie w mieszkaniu mam tylko kosmetyki z brzydkimi składami. No nic, muszę je zużyć.. Jedynie nie rozstanę się chyba z szamponem Isany do rudych włosów - całkiem nieźle się sprawuje, nie podrażnia skóry głowy i trochę przedłuża trwałość koloru.

Jakie mydełka Tuli polecacie na początek przygody z mydłami naturalnymi?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 10:15   #3612
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Jaaka sałatka omg
Dodajesz spirulinę do glinki? czy masz gotową? A jak działa olejek melisowy? zaciekawiłaś mnie nim (ładnie pachnie?)

Ja mam długie(do pasa ) włosy, delikatne, cienkie ale jest ich dużo. I nakładam te odżywkę na same końce, żeby je obciążyć bo ja lubię mieć długie, gładkie, proste włosy i do tego się sprawdza, choć chyba wolę alterrę. Miewam suche końcówki i isana czasami sobie nie radzi.. Muszę wypróbować umycie ich odżywką!
Różowe winko widzę zyskało aprobatę wszystkich i stało się uniwersalnym poprawiaczem humoru jako tester praktyczny potwierdzam- daje rade!

Aaa i zgadzam się w 100 % z Twoją recenzją mydła Kleopatry
Sałatka raz, że przepyszna, dwa, że sycąca (opiekam sobie do niej jeszcze bułę albo ciemny chleb), a trzy, że bardzo zdrowa

Spirulinę mam w proszku z ZSK - dosypuję po prostu do glinki, dodaję różnych rzeczy, potem woda albo hydrolat i maseczka gotowa.
Olejek melisowy pachnie ładnie (to znaczy ja bardzo lubię tak świeżo, zielono, z wyraźną nutką cytryny (świeża melisa genialnie komponuje się z rybą i ... ginem z tonikiem Co do działania, to za producentem mojego (firma Kej):

" [...] Olejek eteryczny działa antyseptycznie i uspakajająco. Łagodzi: stany depresyjne, silne napięcia nerwowe, skutki szoku, histerię, lęki, bezsenność, nadciśnienie i bolesną menstruację, problemy menopauzy, zaburzenia gastryczne, reumatyzm, infekcje bakteryjne, egzemy, użądlenia owadów."

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Vea7, chyba taniej będzie wziąć pełnowymiarowe opakowanie cassi. Bo prawdopodobnie około 50 gram Ci pójdzie. Chyba, że zrobisz sobie mieszankę z odżywką ale to już nie będzie to samo.
Zai
Z odżywką nie chce mieszać, bo jestem ciekawa jak działa w "czystej" postaci. Wychodzi na to, że pełnowymiarowe opakowanie tak mniej więcej na dwa razy wystarczy. A powiedz, jak długo utrzymuje się efekt? Przy normalnej hennie mamie kolor na włosach około miesiąca się trzyma... tu byłoby podobnie?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 10:18   #3613
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Zai
Z odżywką nie chce mieszać, bo jestem ciekawa jak działa w "czystej" postaci. Wychodzi na to, że pełnowymiarowe opakowanie tak mniej więcej na dwa razy wystarczy. A powiedz, jak długo utrzymuje się efekt? Przy normalnej hennie mamie kolor na włosach około miesiąca się trzyma... tu byłoby podobnie?
Vea, niestety o trwałości nic nie wiem ponieważ nie używałam. Czeka w kolejce. U mnie henna trzyma się bardzo długo. Muszę nakładać nową tylko dlatego bo odrosty widać.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 10:25   #3614
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja zamówiłam cassie na helfy,ale zamierzam z nią chodzić te zalecane 6 godzin.Dlatego nie wiem kiedy znajdę na to czas,a chcę jak najszybciej
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 10:25   #3615
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Vea, niestety o trwałości nic nie wiem ponieważ nie używałam. Czeka w kolejce. U mnie henna trzyma się bardzo długo. Muszę nakładać nową tylko dlatego bo odrosty widać.
No właśnie kurcze, może któraś jej próbowała...
Że normalna (koloryzująca ) się długo trzyma to ja wiem, ale ta podobno nie barwi włosów, tylko odżywia. Heh, swoją drogą jeszcze trochę popracuję, to jednak na koloryzująca się będę musiała przerzucić, bo stres robi swoje - siwych co raz więcej
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 10:42   #3616
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość



A jaki?

Kiedyś natrafiłam na wątek, w którym dziewczyna pisała, że jej też olej kokosowy zupełnie nie odpowiadał oraz inne, które dziewczyny generalnie chwaliły i wpadła na to, że w ogóle oleje z danej grupy jej nie pasują a wszystkie oleje z drugiej grupy już tak.. (jeśli się nie mylę to zrobiła podział na nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone). Cały czas tego szukam bo nie daje mi to spokoju i znaleźć nie mogę. Może Ty też tak masz.


Ja mialam chyba z BU albo ZSK nierafinowany.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Zawsze można zrobić "zielone": olej (oryginalnie oliwa z oliwek)+pietruszka+czosne k+sól do smaku i zajadać ze świeżym chlebem Jak zaczniesz jeść to minimalna ilość oleju przestanie mieć znaczenie
Dzięki za przepisDo jedzenia muszę inne oleje spróbować
Próbowałam olej lniany ale jest tak gorzki że nie dam rady
Zmieszałam go z rycynowym i NMF i siedzę z tą mieszanką na włosach
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:02   #3617
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja nie wiem, co to za pech nas tutaj prześladuje ale ja też jestem nieszczęśliwą posiadaczką samochodu 2 tygodnie temu byłam u mechanika i wybuliłam 300zł, za tydzień jadę i kazał mi się nastawić na 1000zł + od razu przegląd+ za miesiąc ubezpieczenie, nie wspomnę o oponach zimowych Głupie auto! (ale jaka wygoda) Do tego czesne na uczelni i miałam pieniążki. Załamka totalna. A miały być już teraz zakupy Alvy i Khadi A tak zaczne żyć powietrzem.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj wstałam i włosy cudne dalej,a bałam się czy nie będą już dzisiaj obciążone-jest wręcz przeciwnie.Sesa zamówiona to będę miała okazję i ją sprawdzić.

I szampon i olejek mają czas do kwietnia 2013Po otwarciu 12 miesięcy.
Anakazar super, że olejek tak dobrze się spisuje. Jak będziesz już mogła to porównaj proszę Khadi z sesą.

Dzieki Czyli data ważności jest długa, fajnie.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon - no nie ma rady, sesa musi byc
No właśnie, nie ma rady, widnieje na liście "must have".

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
caameroon za jutrzejsze zakupy
Mydło Kleopatry (recenzja moja, ale sporo też było pisane na wątku o mydłach naturalnych) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ry.html&next=1
Oj to cloche idzie dzisiaj na zakupy

Jak Ty pięknie w tej recenzji o tym mydełku piszesz! Aż się znowu cieszę, że je mam, mam jeszcze pół orzeźwiającego maroka i pójdzie w ruch Kleopatra.

Też mam włoski tej długości Czyli tak jak zai piszę, opakowanie wystarczy tylko na 2 razy.

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja bym z czystym olejem rycynowym bardzo uważała, zwłaszcza na skórę głowy. Swego czasu widziałam paskudną reakcję uczuleniową na blogu Cathy. Brr!
Ja mam na liście więcej
Znalazłam takiego linka:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ywka,t736.html
Wiem, że dziewczyny myją isaną z babassu, balsamem mrs potters, ogólnie jakimiś prostymi składowo cudami


Mydełko Kleopatry daje piękną, kremową pianę, odżywia skórę, wygładza i nawilża. Pięknie pachnie! czuję lawendowe nutki, takie delikatne. Umyłam nim też buzię i jestem zadowolona. Testowałam też jogurtowe.. póki co wolę Kleopatrę. Ale dziś kolejne testy to dam znać

Mój samochód ostatnio też pochłania kasę... ubezpieczenie, teraz mechanik, potem przegląd. Ile za to miałabym kosmetyków :ślina: a mydełek?!
Dzięki za radę Będę ostrożnie podchodziła do oleju rycynowego.
I powiedź mi jak Ty sobie radzisz z pokusą posiadania wszystkich na raz? Bo u mnie jest ciężko. A jakie olejki masz na tej liście, pochwal się.
Dzięki za linki, poczytam na pewno. Akurat mam balsam aloesowy, nie wiedziałam, że on nie jest aż taki tragiczny

Kolejna zadowolona! No, no coś w tym musi być. Daj znać jak dalsze testy koniecznie
Ah, te samochody, zdrowiej byłoby na nóżkach.

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Aaa i zgadzam się w 100 % z Twoją recenzją mydła Kleopatry


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmmm, tez cos mi sie przypomina, ze na ktoryms watku byla lista z roznymi olejami i podana iloscia kwasow omega 3, 6 i 9. wlasnie tym by sie trzeba bylo kierowac - probowac cosik z kazdej grupy i tak znalezc swoje cudo. jakos nie moge tego znalezc, ale jak znajde, to na pewno zalinkuje
inny "ciezki" olej nie przychodzi mi do glowy. ale musialabys ta rycyne z czyms zmieszac najlepiej - bedzie bezpieczniej, jak gayenka pisala...
kurna chata, no gdzie ta lista
Właśnie chyba o to z tymi olejami chodziło, trzeba spróbować i się przekonać.
Tak zrobię, wymieszam rycynę z czymś jeszcze, pewnie z oliwa z oliwek i jojobą.
A oliwka hip też by się nadawała na włoski?

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Kochana, wiem o co Ci chodzi!! Ta dziewczyna zrobiła post na swoim blogu, tu link:
http://recenzjekosmetykowpolskich.bl...lejowaniu.html

Jak chcesz to Ci podeślę Sesę, bo ja już nie mogę z tym zapachem, zaczyna mnie głowa boleć po nałożeniu

Witaj w klubie Wczoraj zepsuł mi się samochód (coś dzwoni w silniku) - ciekawe ile znowu zapłacę
TAK, TAK to właśnie taka lista była!! Kotwilko jesteś wielka! Tak mnie to męczyło, że podsunąć jej nie mogę a Ty ją wkleiłaś, super

Naprawdę mogłabyś mi co nieco podesłać? Może faktycznie jakbyś dodała jakiś olejków eterycznych do niej do byłoby lepiej?

Co jest z tymi naszymi samochodami? Ogólny bunt??

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Zmyłam rano moją mieszaninę olejów i jest superrmi tam robią dobrze chyba wszystkie oleje i na szczęście rycynowy mnie nie uczula choć wiem że ma do tego tendencje. Włosy spłukałam oczywiście wodą z dodatkiem octu jabłkowego i mam w efekcie włosy mięciutkie, błyszczące i nawilżone

Kurde no jakieś fatum z tymi autami-nasz też wczoraj odstawiony do mechanika
Dzisiaj robie sobie mieszankę olejową i trzaskam na włosy, nie ma co.

Mam nadzieję, że z autkiem to nie będzie nic poważnego.

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
To i ja się przyłącze do narzekań na samochód. Zrobiła mi się dziura w tłumiku i co gorsza elektryka mi siada. Chyba będę musiała oszczędzać na nowy samochód. A myślałam, że jeszcze kilka lat pojeżdżę.

Vea7, chyba taniej będzie wziąć pełnowymiarowe opakowanie cassi. Bo prawdopodobnie około 50 gram Ci pójdzie. Chyba, że zrobisz sobie mieszankę z odżywką ale to już nie będzie to samo.
To pech, niestety z samochodem się nie wygra, nie uprosi żeby się drań nie psuł i pojeździł jeszcze trochę.

To zdecydowanie pełnowymiarowe opakowanie cassia wyjdzie taniej, szkoda, że tylko na 2 razy wystarczy bo ja też długowłosa.

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam cassie na helfy,ale zamierzam z nią chodzić te zalecane 6 godzin.Dlatego nie wiem kiedy znajdę na to czas,a chcę jak najszybciej
To może jak już cassia będzie to i czas się znajdzie. Jestem strasznie ciekawa efektów na Twoich włoskach! Testuj jak najszybciej

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja mialam chyba z BU albo ZSK nierafinowany.
Przepraszam nieprecyzyjnie się wyraziłam Chciałam zapytać jaki smak ma ten olej lniany
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-10-19 o 11:05
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:09   #3618
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

caameroon mój jest gorzki a myślalam że pytasz o kokosowy
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:25   #3619
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
Dzia
Dziewczynki jednak nici z zakupów bo urwałam tłumik w samochodzie i wymiana mnie kosztowała 350 zł
a już miałam na matique takie fajne rzeczy upatrzone, same widziałyście
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Mój samochód ostatnio też pochłania kasę... ubezpieczenie, teraz mechanik, potem przegląd. Ile za to miałabym kosmetyków :ślina: a mydełek?!
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Witaj w klubie Wczoraj zepsuł mi się samochód (coś dzwoni w silniku) - ciekawe ile znowu zapłacę
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Kurde no jakieś fatum z tymi autami-nasz też wczoraj odstawiony do mechanika
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
To i ja się przyłącze do narzekań na samochód. Zrobiła mi się dziura w tłumiku i co gorsza elektryka mi siada. Chyba będę musiała oszczędzać na nowy samochód. A myślałam, że jeszcze kilka lat pojeżdżę.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, co to za pech nas tutaj prześladuje ale ja też jestem nieszczęśliwą posiadaczką samochodu 2 tygodnie temu byłam u mechanika i wybuliłam 300zł, za tydzień jadę i kazał mi się nastawić na 1000zł + od razu przegląd+ za miesiąc ubezpieczenie, nie wspomnę o oponach zimowych Głupie auto! (ale jaka wygoda) Do tego czesne na uczelni i miałam pieniążki. Załamka totalna. A miały być już teraz zakupy Alvy i Khadi A tak zaczne żyć powietrzem.



Dzięki za radę Będę ostrożnie podchodziła do oleju rycynowego.
I powiedź mi jak Ty sobie radzisz z pokusą posiadania wszystkich na raz? Bo u mnie jest ciężko. A jakie olejki masz na tej liście, pochwal się.
Dzięki za linki, poczytam na pewno. Akurat mam balsam aloesowy, nie wiedziałam, że on nie jest aż taki tragiczny

Ah, te samochody, zdrowiej byłoby na nóżkach.

Co jest z tymi naszymi samochodami? Ogólny bunt??

To pech, niestety z samochodem się nie wygra, nie uprosi żeby się drań nie psuł i pojeździł jeszcze trochę.
No to ja idę przeparkować Foczkę bo jak zajrzy mi przez ramie i naczyta się o waszych autkach to jeszcze gotowa przystąpić do buntu .
Muszę mieć to mydełko Kleopatry . Czaję się jeszcze na arganowe
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 11:29   #3620
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Anulka, które to cudo, bo znalezienie mydełka, które twarzy za mocno nie ściąga, to spory wyczyn

Kaszanka

Hmm... kolega miał kiedyś fazę i wyjadał chrupki swojemu kotu - bo mu smakowały (koledze... kotu zresztą też - traktował je jak przekąskę Póżniej twierdził, ze futerko mu się poprawiło
Ta kaszanka to cos takiego, ale z innego źródła.
A pochwalił sie, które futerko mu sie poprawiło ? A kysz, a kysz, niegrzeczna anula

Od jutra mam szkołe w domu - zaczynamy indywidualne nauczanie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:38   #3621
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Witaj w klubie Wczoraj zepsuł mi się samochód (coś dzwoni w silniku) - ciekawe ile znowu zapłacę
Kotwilko współczuję mam nadzieję, że naprawią szybko i niedrogo
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość


Zmyłam rano moją mieszaninę olejów i jest superrmi tam robią dobrze chyba wszystkie oleje i na szczęście rycynowy mnie nie uczula choć wiem że ma do tego tendencje. Włosy spłukałam oczywiście wodą z dodatkiem octu jabłkowego i mam w efekcie włosy mięciutkie, błyszczące i nawilżone.



Kurde no jakieś fatum z tymi autami-nasz też wczoraj odstawiony do mechanika
Kusisz mnie jakimś olejowaniem innym niż kokos/oliwa/olej winogronowy. A co tam, zaszaleje
Fatum jak nic! Niech facet zadziała szybko i naprawi autko i powiedz mu, że musi być tanio bo musisz kupić dużo kosmetyków
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
To i ja się przyłącze do narzekań na samochód. Zrobiła mi się dziura w tłumiku i co gorsza elektryka mi siada. Chyba będę musiała oszczędzać na nowy samochód. A myślałam, że jeszcze kilka lat pojeżdżę.
No nie Ale może da się uratować? jeszcze troszkę? Współczuję
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
kotwilko co do sesy to ja wczoraj dodałam olejku cytrynowego (co prawda nie do zabicia zapachu sesy bo jakoś go znoszę) tylko dla rozjaśnienia włosów i powiem że był dominujący i czułam tylko cytrynkę
o! a czy on używany regularnie działa? Fajnie, że to napisałaś!
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Sałatka raz, że przepyszna, dwa, że sycąca (opiekam sobie do niej jeszcze bułę albo ciemny chleb), a trzy, że bardzo zdrowa
Ha! będzie sałatka, jak kupię olej lniany to z nim, teraz się zadowolę oliwą A jaki serek?

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Spirulinę mam w proszku z ZSK - dosypuję po prostu do glinki, dodaję różnych rzeczy, potem woda albo hydrolat i maseczka gotowa.
Olejek melisowy pachnie ładnie (to znaczy ja bardzo lubię tak świeżo, zielono, z wyraźną nutką cytryny (świeża melisa genialnie komponuje się z rybą i ... ginem z tonikiem Co do działania, to za producentem mojego (firma Kej):

" [...] Olejek eteryczny działa antyseptycznie i uspakajająco. Łagodzi: stany depresyjne, silne napięcia nerwowe, skutki szoku, histerię, lęki, bezsenność, nadciśnienie i bolesną menstruację, problemy menopauzy, zaburzenia gastryczne, reumatyzm, infekcje bakteryjne, egzemy, użądlenia owadów."
Pomyślę nad spiruliną. Zaciekawiłaś mnie, bo mam ją na liście zakupowej ale jako suplement diety, taki do połykania
Opis olejku brzmi rewelacyjnie!
O tak świeża melisa z wodą i limonką/cytrynką! i z rybką też:ślina:
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, co to za pech nas tutaj prześladuje ale ja też jestem nieszczęśliwą posiadaczką samochodu 2 tygodnie temu byłam u mechanika i wybuliłam 300zł, za tydzień jadę i kazał mi się nastawić na 1000zł + od razu przegląd+ za miesiąc ubezpieczenie, nie wspomnę o oponach zimowych Głupie auto! (ale jaka wygoda) Do tego czesne na uczelni i miałam pieniążki. Załamka totalna. A miały być już teraz zakupy Alvy i Khadi A tak zaczne żyć powietrzem.
Biedna Kurczę, dziś Tż pojechał rano z naszą Śnieżynką ( no co, biała jest) do mechanika i powiedział, że musi naprawić coś tam "tylko". Ale ja wiem, że za ich "tylko" to i 1000 zł można zapłacić.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość


Dzięki za radę Będę ostrożnie podchodziła do oleju rycynowego.
I powiedź mi jak Ty sobie radzisz z pokusą posiadania wszystkich na raz? Bo u mnie jest ciężko. A jakie olejki masz na tej liście, pochwal się.
Dzięki za linki, poczytam na pewno. Akurat mam balsam aloesowy, nie wiedziałam, że on nie jest aż taki tragiczny
Na liście mam :
*olej z pestek śliwki do buzi
*olej z pestek moreli ( wlosy/twarz)
*z orzechów włoskich (jw)
*lniany
*z róży (twarz)
*jojoba (twarz, włosy)
*migdał (ciało, twarz, włosy)
*nowy koko(stary się kończy)
*z pestek arbuza
*lawendowy
*wspaniały
*z czarnuszki
*no teraz z dyni
*z orzechów laskowych(podobno pyysznyy!)
A pokuse mam silną, najchętniej nakupiłabym wszystkie! Ale najpierw chcę zużyć to co zalega mi w domu w szafkach i innych miejscach, a potem w nagrodę zrobię (małe!) zakupki. Sama podziwiam swoją silną wolę.
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Kolejna zadowolona! No, no coś w tym musi być. Daj znać jak dalsze testy koniecznie
Ah, te samochody, zdrowiej byłoby na nóżkach.

Właśnie chyba o to z tymi olejami chodziło, trzeba spróbować i się przekonać.
Tak zrobię, wymieszam rycynę z czymś jeszcze, pewnie z oliwa z oliwek i jojobą.
A oliwka hip też by się nadawała na włoski?
Kleopatrę zamówię na pewno! Ale mam w domu jeszcze mleczne z tuli, już nie mogę doczekać się testów. Póki co kocham mleko i miód z tuli jest boskie! i marchewkowe też

No zdrowiej, zdrowiej ale nie takie odległości.. podejrzewam, że bym padła tak w połowie drogi
A oliwka hipp się nadaje i nawet na buzię można używać

Musiałam usunąć część minek.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2011-10-19 o 11:40
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:39   #3622
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ta kaszanka to cos takiego, ale z innego źródła.
A pochwalił sie, które futerko mu sie poprawiło ? A kysz, a kysz, niegrzeczna anula

Od jutra mam szkołe w domu - zaczynamy indywidualne nauczanie
Nieee.... to nie jest kaszanka Tak wygląda po upieczeniu i przekrojeniu chlebek bananowy

W kwestii futerka wolałam za bardzo nie dociekać

Dziewczyny, pytanie techniczne... staram się dotrzeć do mojej pierwszej informacji o zbiorach, a dokładniej do tamtejszego zdjęcia i nie mogę jej nigdzie znaleźć... Kojarzycie czy po awarii Wizażu poznikały jakieś posty, czy to coś innego?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:46   #3623
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Nieee.... to nie jest kaszanka Tak wygląda po upieczeniu i przekrojeniu chlebek bananowy

W kwestii futerka wolałam za bardzo nie dociekać

Dziewczyny, pytanie techniczne... staram się dotrzeć do mojej pierwszej informacji o zbiorach, a dokładniej do tamtejszego zdjęcia i nie mogę jej nigdzie znaleźć... Kojarzycie czy po awarii Wizażu poznikały jakieś posty, czy to coś innego?
Zdjęcia zniknęły bezpowrotnie i jakiejś części postów odzyskać się też nie dało.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 11:46   #3624
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ha! będzie sałatka, jak kupię olej lniany to z nim, teraz się zadowolę oliwą A jaki serek?
Dodaję pokrojonego Brie (Figura, wiec trochę mniej kaloryczny ), ale myślę, że z mozarellą czy fetą też powinno być niezłe - co kto lubi aha, dobrze jej robi taki a'la vinegret czyli oliwa (albo olej), trochę soku z cytryny (albo kwasku cytrynowego rozpuszczonego w wodzie), sól, pieprz ew. jakieś ziółka (dodawałam i świeże i suszone, co tam akurat pod ręką było). Aha, zamiast orzechów mogą być też pestki dyni albo słonecznik, ale proponuję uprażyć je wcześniej na patelni

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Pomyślę nad spiruliną. Zaciekawiłaś mnie, bo mam ją na liście zakupowej ale jako suplement diety, taki do połykania
Opis olejku brzmi rewelacyjnie!
O tak świeża melisa z wodą i limonką/cytrynką! i z rybką też:ślina:
Spirulinę kupiłam oczywiście przez forum
Działa bardzo fajnie na skórę - oczyszcza, odżywia, rozjaśnia, tylko śmierdzi jak nieszczęście... solo nie jestem w stanie w niej oddychać, ale po domieszaniu glinki i olejku daję rady

ankazar dziękuję
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 12:21   #3625
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Mój TŻ jest geniuszem - zajrzał pod maskę, okazało się, że jakaś przerdzewiała część się oberwała i dlatego tak dzwoni. Pojechał do mechanika i okazało się, że można to wywalić, bo niepotrzebne do niczego jest. Uff

Caameroon
- z olejków eterycznych mam tylko herbaciany - jeszcze gorszy smrodzik Idę na PW
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
No to ja idę przeparkować Foczkę bo jak zajrzy mi przez ramie i naczyta się o waszych autkach to jeszcze gotowa przystąpić do buntu .
Muszę mieć to mydełko Kleopatry . Czaję się jeszcze na arganowe
Arganowe jest w LF? Bo przepatrzyłam i jakoś nie widzę
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 12:30   #3626
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Mój TŻ jest geniuszem - zajrzał pod maskę, okazało się, że jakaś przerdzewiała część się oberwała i dlatego tak dzwoni. Pojechał do mechanika i okazało się, że można to wywalić, bo niepotrzebne do niczego jest. Uff

Caameroon
- z olejków eterycznych mam tylko herbaciany - jeszcze gorszy smrodzik Idę na PW

Arganowe jest w LF? Bo przepatrzyłam i jakoś nie widzę
Chyba nie ma ale jest w zdrowekosmetyki
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 12:34   #3627
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

polećcie jakies mydełko/mydełka do cery naczynkowej dla mamy
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 12:58   #3628
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Co jest z tymi naszymi samochodami? Ogólny bunt??
No buntują się - albo wariują ze strachu
Może jakoś do nich dociera,że się Dziewczyny przerzucacie na eko i już się boją,co to z nimi będzie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 13:00   #3629
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Od jutra mam szkołe w domu - zaczynamy indywidualne nauczanie
jeeej! Młoda pewnie podekscytowana, co?

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dodaję pokrojonego Brie (Figura, wiec trochę mniej kaloryczny ), ale myślę, że z mozarellą czy fetą też powinno być niezłe - co kto lubi aha, dobrze jej robi taki a'la vinegret czyli oliwa (albo olej), trochę soku z cytryny (albo kwasku cytrynowego rozpuszczonego w wodzie), sól, pieprz ew. jakieś ziółka (dodawałam i świeże i suszone, co tam akurat pod ręką było). Aha, zamiast orzechów mogą być też pestki dyni albo słonecznik, ale proponuję uprażyć je wcześniej na patelni



Spirulinę kupiłam oczywiście przez forum
Działa bardzo fajnie na skórę - oczyszcza, odżywia, rozjaśnia, tylko śmierdzi jak nieszczęście... solo nie jestem w stanie w niej oddychać, ale po domieszaniu glinki i olejku daję rady
Vea Ja kocham takie sałatki, wczoraj jadłam coś podobnego z taką twardą grecką fetą Pestki prażę regularnie ( od 10 lat nie jem mięsa stąd dużo pestek w diecie) ale nie wiem czemu nie dałam nigdy orzechów włoskich.. dawałam do azjatyckiej surówki ziemne i brie też jakoś zawsze dawałam obok sałatki, a nie do niej.Spróbuję do środka A vinegret smakuje mi najbardziej taki prawdziwy z musztardą dijon, oliwą, miodem i czosnkiem Ale takie sosy też kombinuje jak TY Dziękuję za info
O to spirulinę wpisuję na listę nie tylko do łykania
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
polećcie jakies mydełko/mydełka do cery naczynkowej dla mamy
A może coś z nowych LF? Z serii polne zioła?

Umyłam włosy odżywką siedzę w turbanie i boję się co to będzie.. aa jogurtowe mydełko jest mniej fajne niż Kleopatra.W K. się zakochałam! Owsiany bobasek za to peelinguje delikatnie, i tez jest fajny
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 13:27   #3630
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Zamówiłam sobie olejek khadi i mydła w sklepie talia24
Kupowałyście już tam?
Wybrałam opcję opłaty przy odbiorze ale po ostatnich przebojach w shea (i ponownie w Biolanderze - w naszym wspólnym zamówieniu z Agą) się zastanawiam - przyślą czy nie Teraz to normalnie ruletka
To my wszystkie nakręcamy koniunkturę,a bidne sklepy nie wyrabiają
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Od jutra mam szkołe w domu - zaczynamy indywidualne nauczanie
Ale takie pełne,czy częściowe? (tzn. będzie także chodzić z klasą?)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.