Błyszczyk dla uczuleniowca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-14, 10:42   #1
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273

Błyszczyk dla uczuleniowca


Witajcie


Od zawsze miałam manię na błyszczyki, wszelkiego koloru, zapachu i smaku, aż do teraz. Mam uczulenie na ustach właśnie na błyszczyki, od niedawna. Pojawiają mi się czerwone krostki, usta bolą i pierzchną. Smaruję je odżywczymi balsamami, neutralnymi pomadkami, ale mimo to chciałabym nadal malować się błyszczykami. Stąd pytanie, czy jest na rynku kosmetycznym błyszczyk, który jest neutralny, bez smaku i zapachu, taki leczniczy, co działałby jak balsam? Gdzie takiego czegoś szukać?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:54   #2
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Witajcie


Od zawsze miałam manię na błyszczyki, wszelkiego koloru, zapachu i smaku, aż do teraz. Mam uczulenie na ustach właśnie na błyszczyki, od niedawna. Pojawiają mi się czerwone krostki, usta bolą i pierzchną. Smaruję je odżywczymi balsamami, neutralnymi pomadkami, ale mimo to chciałabym nadal malować się błyszczykami. Stąd pytanie, czy jest na rynku kosmetycznym błyszczyk, który jest neutralny, bez smaku i zapachu, taki leczniczy, co działałby jak balsam? Gdzie takiego czegoś szukać?
Tzn. uczulenie pojawia się po błyszczykach kolorowych? Jeżeli tak to chciałabym zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego, jak "uczulenie na błyszczyki". Jeżeli to naprawdę alergia to na twoim miejscu znalazłabym składy każdego błyszczyku, po którym masz alergię i powypisywała sobie skladniki, które się w każdym powtarzają, a potem szukała błyszczyków bez tych składników. Wiem, że dużo pracy, ale przynajmniej zawęzisz grupę tego, co może cię w nich uczulać. Jakieś hipoalergiczne błyszczyki zapewne też istnieją, ale nikt niestety ci nie zapewni, że po nich na 100% nie dostaniesz wysypki.

I na koniec - jesteś pewna, że ta reakcja pojawia się po zastosowaniu blyszczyków, a nie samam z siebie, z jakiegoś innego powodu? Próbowałaś odstawiać błyszczyki na jakieś czas (tydzień, dwa), żeby zobaczyć czy na pewno one są źródłem?
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 12:42   #3
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez linka_12 Pokaż wiadomość
Tzn. uczulenie pojawia się po błyszczykach kolorowych? Jeżeli tak to chciałabym zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego, jak "uczulenie na błyszczyki". Jeżeli to naprawdę alergia to na twoim miejscu znalazłabym składy każdego błyszczyku, po którym masz alergię i powypisywała sobie skladniki, które się w każdym powtarzają, a potem szukała błyszczyków bez tych składników. Wiem, że dużo pracy, ale przynajmniej zawęzisz grupę tego, co może cię w nich uczulać. Jakieś hipoalergiczne błyszczyki zapewne też istnieją, ale nikt niestety ci nie zapewni, że po nich na 100% nie dostaniesz wysypki.

I na koniec - jesteś pewna, że ta reakcja pojawia się po zastosowaniu blyszczyków, a nie samam z siebie, z jakiegoś innego powodu? Próbowałaś odstawiać błyszczyki na jakieś czas (tydzień, dwa), żeby zobaczyć czy na pewno one są źródłem?

Niech będzie, nie uczulenie na błyszczyki, tylko na substancję w składzie.

Ogólnie jestem uczuleniowcem, duzo rzeczy z jadłospisu musiałam wykreślić, więc tak czy tak alergie pokarmową wykluczam. Zawsze pojawiała się ona w innych miejscach i w inny sposób.

Odtsawiłam błyszczyki na pewien czas, używałam tylko pomadek neutralnych i faktycznie przeszło. Po ponownym użyciu mazidełka, po 2-3 dniach spowrotem było to samo.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:02   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Niech będzie, nie uczulenie na błyszczyki, tylko na substancję w składzie.

Ogólnie jestem uczuleniowcem, duzo rzeczy z jadłospisu musiałam wykreślić, więc tak czy tak alergie pokarmową wykluczam. Zawsze pojawiała się ona w innych miejscach i w inny sposób.

Odtsawiłam błyszczyki na pewien czas, używałam tylko pomadek neutralnych i faktycznie przeszło. Po ponownym użyciu mazidełka, po 2-3 dniach spowrotem było to samo.
Jedyna opcja to porównywanie składów i wyśledzenie tego składnika, który był we wszystkich używanych przez Ciebie błyszczykach. Inaczej nigdy nie będziesz wiedziała, co Ci szkodzi.
Istnieją błyszczyki mineralne, złożone z kilku substancji np Lily Lolo:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lip-gloss.html
Ale substancje naturalne też mogą uczulać, więc nie ma innej opcji niż śledzenie składów. A niestety za pomocą KWC nie da się tego zrobić, bo prawie nikt nie raczy tam INCI podawać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:06   #5
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Moze sprobowalabys zwyklej wazeliny? Efekt nawilzenia a skladnikow uczulajacych mniej.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:10   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez coff3ina Pokaż wiadomość
Moze sprobowalabys zwyklej wazeliny? Efekt nawilzenia a skladnikow uczulajacych mniej.
Ale błyszczyk nie jest od nawilżenia, tylko od nabłyszczenia. Niestety tego efektu nie zapewni żadna pomadka ochronna ani wazelina.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:18   #7
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Stąd pytanie, czy jest na rynku kosmetycznym błyszczyk, który jest neutralny, bez smaku i zapachu, taki leczniczy, co działałby jak balsam? Gdzie takiego czegoś szukać?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale błyszczyk nie jest od nawilżenia, tylko od nabłyszczenia. Niestety tego efektu nie zapewni żadna pomadka ochronna ani wazelina.
Kleotka napisala ze chce cos co dziala jak balsam

Mozesz sprawdzic tutaj: http://alergia.med.pl/blyszczyk-lave...ml?cPath=51_36 nigdy nie uzywalam ale jest to strona z kosmetykami antyalergicznymi.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 17:55   #8
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Cytat:
Napisane przez coff3ina Pokaż wiadomość
Moze sprobowalabys zwyklej wazeliny? Efekt nawilzenia a skladnikow uczulajacych mniej.
Wazelina trochę odpada. Głównie dlatego, że jest albo w słoiczku, albo w tubce, a to trochę niehigieniczny sposób korzystania z niej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jedyna opcja to porównywanie składów i wyśledzenie tego składnika, który był we wszystkich używanych przez Ciebie błyszczykach. Inaczej nigdy nie będziesz wiedziała, co Ci szkodzi.
Istnieją błyszczyki mineralne, złożone z kilku substancji np Lily Lolo:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lip-gloss.html
Ale substancje naturalne też mogą uczulać, więc nie ma innej opcji niż śledzenie składów. A niestety za pomocą KWC nie da się tego zrobić, bo prawie nikt nie raczy tam INCI podawać.
Niby masz rację, ale jeśli w prawie każdym błyszczyku będzie to samo, to ja tak naprawdę nigdy się nie dowiem, co konkretnie mi szkodzi.

Cytat:
Napisane przez coff3ina Pokaż wiadomość
Kleotka napisala ze chce cos co dziala jak balsam

Mozesz sprawdzic tutaj: http://alergia.med.pl/blyszczyk-lave...ml?cPath=51_36 nigdy nie uzywalam ale jest to strona z kosmetykami antyalergicznymi.
Dziękuję za stronę.
No i jeszcze wracając do kwestii błyszczyka, a nie wazeliny - połysk, kolor, sama idea błyszczyka to coś, czego żadna pomadka nie jest w stanie mi dać.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 18:43   #9
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

La roche posay ma w ofercie jakieś pomadki i błyszczyki dla alergików.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 19:49   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Błyszczyk dla uczuleniowca

Może jakieś produkty do ust, które nie tylko nawilżają,ale i barwią? Warto poszukać jakiś masełek, np. firma Korres. Nie jestem fanką mazideł do ust,więc niestety nie podam więcej nazw firm,ale może inne dziewczyny podrzucą Ci inne nazwy firm.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.