Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-28, 15:38   #121
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Tak beznadziejne że studiujecie dalej i pracujecie, a autorka wyleciała na 1 semestrze (co jest wręcz śmieszne, bo jest to semestr z którego niechętnie wyrzucają i trzeba naprawdę sobie nie poradzić - co oznacza autorko że kierunki tego typu nie są dla Ciebie) i teraz ucieka do rodziców
a gdybym byla złym i wrednym czlowiekiem to napisałabym że w tym momencie to ją czeka teraz praca na kasie w Tesco :"D

Uważam, że każdemu ma prawo się powinąć noga, ale podejscie autorki pt. "jestem nadczłowiekiem bo studiuje na politechnice, tępy humanisto" mnie strasznie drażni
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:39   #122
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Tak beznadziejne że studiujecie dalej i pracujecie, a autorka wyleciała na 1 semestrze (co jest wręcz śmieszne, bo jest to semestr z którego niechętnie wyrzucają i trzeba naprawdę sobie nie poradzić - co oznacza autorko że kierunki tego typu nie są dla Ciebie) i teraz ucieka do rodziców
Ba, nawet tego nędznego licencjata udało nam się obronić, a teraz przez autorkę czuję się taka gorsza, bo mam "lic." zamiast "inż." przed imieniem i nazwiskiem

Cytat:
Uważam, że każdemu ma prawo się powinąć noga, ale podejscie autorki pt. "jestem nadczłowiekiem bo studiuje na politechnice, tępy humanisto" mnie strasznie drażni
Dokładnie.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-02-28 o 15:40
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:40   #123
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
a gdybym byla złym i wrednym czlowiekiem to napisałabym że w tym momencie to ją czeka teraz praca na kasie w Tesco :"D

Uważam, że każdemu ma prawo się powinąć noga, ale podejscie autorki pt. "jestem nadczłowiekiem bo studiuje na politechnice, tępy humanisto" mnie strasznie drażni
Ale masz święte prawo czuć się lepsza bo można powiedzieć, że się studiuje bardziej przyszłościowy kierunek i że są gorsze ale jak się z niego nie wyleciało.

W zasadzie to Autorka nie ma nawet pewności czy się w tym roku dostanie na studia, progi nie są te same.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ba, nawet tego nędznego licencjata udało nam się obronić, a teraz przez autorkę czuję się taka gorsza, bo mam "lic." zamiast "inż." przed imieniem i nazwiskiem
Przynajmniej zaliczyłaś 1 semestr
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:40   #124
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ale masz święte prawo czuć się lepsza bo można powiedzieć, że się studiuje bardziej przyszłościowy kierunek i że są gorsze ale jak się z niego nie wyleciało.

W zasadzie to Autorka nie ma nawet pewności czy się w tym roku dostanie na studia, progi nie są te same.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------


Przynajmniej zaliczyłaś 1 semestr
zapomniałam dopisac w nawiasie (i nieważne że z niego wyleciałam)
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:41   #125
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Ba, nawet tego nędznego licencjata udało nam się obronić, a teraz przez autorkę czuję się taka gorsza, bo mam "lic." zamiast "inż." przed imieniem i nazwiskiem
chyba sobie strzelę w łeb - bo ani inż ani nawet licencjata nie będę mieć przed nazwiskiem

postawa wręcz jak u 12 latki - ja jestem super bo studiowałam semestr na technicznym kierunku (co z tego że sobie nie poradziłam) a wy będziecie pracować na kasie bo nie studiujecie to co przyszłościowe (=inżynierskie)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:44   #126
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Przynajmniej zaliczyłaś 1 semestr
Pękam z dumy Biorąc pod uwagę, że zaliczyłam też 6 kolejnych, czuje się Einsteinem humana Choć dla autorki, będę gorszym sortem absolwenta, choćbym i 20 zaliczyła

Autorko zejdź na ziemie, bo jak to moja prababcia mówiła: wyżej sr**z niż d**e masz.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-02-28 o 15:46
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 16:58   #127
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
chyba sobie strzelę w łeb - bo ani inż ani nawet licencjata nie będę mieć przed nazwiskiem

postawa wręcz jak u 12 latki - ja jestem super bo studiowałam semestr na technicznym kierunku (co z tego że sobie nie poradziłam) a wy będziecie pracować na kasie bo nie studiujecie to co przyszłościowe (=inżynierskie)
Masakra widzisz, braknie Ci 3 literek przed nazwiskiem
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 17:38   #128
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Proszę o bardziej stonowane wypowiedzi.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 23:13   #129
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Żałosne jesteście nie chce mi się produkować szczerze mówiąc, bo urazilam wasze dumy i wasze beznadziejne kierunki
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 23:22   #130
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Nie byłoby dla mnie życiową porażką mieć córkę, która ze studiów wyleciała, ale która mnie przez pół roku oszukiwała i sprowadziła na mnie poważne kłopoty z urzędem skarbowym czy nfzetem - już jak najbardziej. Przemyśl to sobie, Autorko. Ludzie ze studiów wylatują, i tych łatwych, i średnich, i trudnych. Ich rodzice jakoś nad tym do porządku dziennego powracają, rok nie wyrok. Ale takie bezczelne oszukiwanie... A niech Ci się coś stanie, czego nie życzę, traf do szpitala, miej operację - a potem wesołe pisemko od szpitala, że z racji tego, że nie jesteś ubezpieczona, musisz pokryć całe koszty swojego leczenia. Powodzenia.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 23:44   #131
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Żałosne jesteście nie chce mi się produkować szczerze mówiąc, bo urazilam wasze dumy i wasze beznadziejne kierunki
Z reguły ciężko urazić na tle studiów kogoś kto jest dwa stopnie naukowe nad tobą
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 23:47   #132
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Żałosne jesteście nie chce mi się produkować szczerze mówiąc, bo urazilam wasze dumy i wasze beznadziejne kierunki
Idź się lepiej matmy pouczyć, bo inżyniera już masz w garści
Skoro dalszych rad nie potrzebujesz to lepiej uciąć dyskusję. A z kierunków proponuję Ci lotnictwo i kosmonautykę.
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 04:21   #133
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Mojej dumy nie uraziłabyś nawet jakbyś chciała. Nie dość, że ja swój licencjat skończyłam, to znam się na tym, co studiowałam. Ty nawet nie wiesz za bardzo, co studiowałaś, bo 1 semestr to nawet nie wstęp.
ps. jak nie wiesz, co przez te pół roku robić, to pomyśl może nad tematem doktoratu

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-03-01 o 04:26
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 05:53   #134
unachica17
Rozeznanie
 
Avatar unachica17
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 625
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Oj dajcie juz jej spokoj fakt,źle ze oszukiwała rodzicow ale to teraz od autorki zalezy co bedzie robic i tyle
unachica17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 07:18   #135
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Jak ktoś, kto wyleciał po pierwszym semestrze twierdzi, że inni są "żałośni" bo skończyli "beznadziejne" kierunki i jeszcze bezczelnie mają po nich pracę, to jest nieco śmieszny.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 08:33   #136
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Żałosne jesteście nie chce mi się produkować szczerze mówiąc, bo urazilam wasze dumy i wasze beznadziejne kierunki
Oj zobaczymy jaki ty będziesz mieć kierunek bo na razie się zanosi na to, że żaden. Gratuluję inteligencji żadna z osób (chyba tylko pffe) nie napisała jaki kierunek studiowała bądź studiuje - a ty wrzuciłaś wszystko do worka "beznadziejne" .
Urazić mnie nie urazilas bo wiem ile czasu, energii i pracy włożyłam w swoje ciężkie studia
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 08:37   #137
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Jak ktoś, kto wyleciał po pierwszym semestrze twierdzi, że inni są "żałośni" bo skończyli "beznadziejne" kierunki i jeszcze bezczelnie mają po nich pracę, to jest nieco śmieszny.
No, ale po co z nią dyskutujesz? To nawet nie jest merytoryczna rozmowa... Skoro uważa kierunki humanistyczne za nic nie warte, to w przyszłości się na tym przejedzie. Dziewczyna po prostu ma jeszcze złudne wyobrażenie: inżynier = praca, zwykły licencjat = bezrobocie. Sama się po prostu w przyszłości przekona, że to złudny tok myślenia
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 08:53   #138
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Żałosne jesteście nie chce mi się produkować szczerze mówiąc, bo urazilam wasze dumy i wasze beznadziejne kierunki
Nasze dumy? halo! to Ty poszłaś na beznadziejny kierunek, ŁATWY i z niego wyleciałaś po 1 semestrze to Ty wybierasz teraz beznadziejne kierunki, po których pracy nie ma. To Ty masz złudną wizję, że inż. przed nazwiskiem czyni Cię cudem świata.
Jak skończysz 1 semestr to możemy pogadać bo póki co, to Ty jesteś żałosna

Ja się tylko uśmiałam, moja duma została nienaruszona, rozbawiłaś mnie wręcz do łez tym swoim pierdzieleniem

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
No, ale po co z nią dyskutujesz? To nawet nie jest merytoryczna rozmowa... Skoro uważa kierunki humanistyczne za nic nie warte, to w przyszłości się na tym przejedzie. Dziewczyna po prostu ma jeszcze złudne wyobrażenie: inżynier = praca, zwykły licencjat = bezrobocie. Sama się po prostu w przyszłości przekona, że to złudny tok myślenia
Ale najpierw trzeba w ogóle taki kierunek skończyć a ona nie ma najmniejszych szans na to, skoro nie radzi sobie z podstawową matematyką. Jak inżynier ma sobie nie radzić z tak podstawowymi rzeczami jak macierze? Toć to komedia.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 10:05   #139
Mixiakova
Mixum fixum
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 338
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Żałosne jesteście nie chce mi się produkować szczerze mówiąc, bo urazilam wasze dumy i wasze beznadziejne kierunki
Dziewczynko, jeszcze zapłaczesz za naszymi radami, bo z takim nastawieniem, to na żadne studia bym cię nie posłała nawet na tą "o matko jakie cienkie studia - administrację" A! i moja duma matematyka ma się dobrze, zobaczymy co będzie z twoją dumą w październiku
Mixiakova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 11:12   #140
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez RedArrow Pokaż wiadomość
Skoro dalszych rad nie potrzebujesz to lepiej uciąć dyskusję. A z kierunków proponuję Ci lotnictwo i kosmonautykę.
Ej! Ja na to chcę iść XD Gdybym ogarniała fizykę i matmę na poziomie geniusza to bym poszła A po drugie: do Rzeszowa mam daleko! (wmawiam sobie, ze nie pójdę bo mam za daleko, a nie, że jestem za głupia )
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 12:08   #141
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Ej! Ja na to chcę iść XD Gdybym ogarniała fizykę i matmę na poziomie geniusza to bym poszła A po drugie: do Rzeszowa mam daleko! (wmawiam sobie, ze nie pójdę bo mam za daleko, a nie, że jestem za głupia )
Też bym poszła ale mnie przeraża fizyka na poziomie eksperta i choroba lokomocyjna, która mogłaby i w statku kosmicznym mnie spotkać
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 12:21   #142
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Też bym poszła ale mnie przeraża fizyka na poziomie eksperta i choroba lokomocyjna, która mogłaby i w statku kosmicznym mnie spotkać
Ja bym celowała bardziej w projektowanie i ogólnie robienie/składanie samolotów XD Bawienie się z silnikami i tymi tam innymi pierdołami.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 12:33   #143
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Ja bym celowała bardziej w projektowanie i ogólnie robienie/składanie samolotów XD Bawienie się z silnikami i tymi tam innymi pierdołami.
Ale od czasu do czasu polecieć sobie na wycieczkę na marsa w ramach nauki...noooo
choć nie powiem, sama chętnie bym się bawiła w sprzęcie. Lubię takie rzeczy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:42   #144
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy powiedzieć rodzicom o niestudiowaniu?

Proszę o zakończenie niepotrzebnej dyskusji i wzajemnego dogryzania sobie. Moje słowa kieruję do obu stron konfliktu. Temat wątku na razie uznaję za wyczerpany do momentu, kiedy jego autorka lub ktoś inny z podobnym problemem nie postanowi go odświeżyć
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-03-01 o 19:43
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 20:42:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.