Uczulenie na hybrydę - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-11, 22:18   #121
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

O to czekam smallwomaninbigcity. Armika właśnie słyszałam, że dużo szybciej schodzi i nie niszczy przy tym paznokcia Cała przejęta czekam na poniedziałkową dostawę i zaraz po pracy (po 21) robię Shellaci

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Ja mam wrażenie, że niektóre osoby nie rozumieją po co był założony ten wątek. Może wyjaśnię i skończą się głupie komentarze typu: jak ktoś jest uczulony na czekoladę to powinien jej nie jeść, a jak ktoś na hybrydę to jej nie używać... Otóż czekolada to czekolada, uczula kakaowiec no i nie da się tego jakoś zastąpić, bo to główny jej składnik. Hybryda ma o wiele bardziej rozbudowany skład i skoro jedna firma uczula, a druga nie to znaczy, że ta uczulająca firma ma jakiś alergenny składnik. A to nie znaczy, że wszystkie hybrydy są już przekreślone na amen i jak masz uczulenie na Semilac to już nigdy innej hybrydy nie możesz na palcach nosić.

Tutaj chodzi o to by: przestrzec, że coś takiego może wystąpić; służyć informacją dla tych którzy nie są pewni czemu im po hybrydach nagle puchną palce (wiele bym dała żeby rok temu mieć obecną wiedzę, bo zaoszczędziłabym sobie bólu i nerwów); spróbować dowiedzieć się jaki składnik może być alergenny i omijać go szerokim łukiem również w innych lakierach; znaleźć rozwiązanie dzięki, któremu będziemy mogły znów używać hybryd - dzięki Armice już wiemy, że dla niektórych z nas (mam nadzieję, że wszystkich) rozwiązaniem może być Shellac.

Komentarze, o których pisałam wcześniej, a które nic nie wnoszą nie powinny się tutaj znajdować, bo tylko irytują. Jak nie macie nic mądrego/pomocnego do napisania to po prostu nie piszcie. Dzięki!
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 22:50   #122
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
To żeby nie drapać to niby wiem tylko co z tego jak to samo się drapie :P A akurat przebijanie u mnie się sprawdziło, szczególnie przy tych największych. Płyn znikał i zmiany zaczynały przysychać.
A z tym Sally Hansen chodzi ci o ten do usuwania skórek ? ale to całe palce nim smarujesz czy jak ? I ni szkodzi ci to ? Przecież on przy dłuższym kontakcie potrafi wręcz rozpuścić skórki ^^


Chodzi mi o krem nawilżający skórki, cuticle massage cream (mały biały pojemniczek z morelową czy brzoskwiniową w zapachu zawartością) ma taką konsystencję, że "wchodzi" pomiędzy paznokieć a skórkę i utrzymuje się nawet po myciu rąk. U mnie się sprawdza świetnie

Edytowane przez ziabkaa
Czas edycji: 2015-07-11 o 22:54
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 10:19   #123
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czekam na odpowiedź, jednej z widzek bo niestety mam problem z tym artykułem, mój komputer na siłę próbuje go przetłumaczyć i tworzą się esy floresy. W każdym bądź razie jedna z was tu na wizażu podała skład bazy shellac, ktory otrzymała od producenta. Wpisałyśmy z tą dziewczyną w google pierwszy składnik i wyskoczył ten artykuł, więc może spróbujcie.
Baza Semilac - skład :
Urethane Acrylate oligomer
Hydroxyethyl methacrylate
Hydroxycyclohexyl phenyl ketone
Phemyl bis (2,4,6-trimethylbenzoyl) Phosphine oxide
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 11:24   #124
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

fragmenty tekstu o alergii na 1 składnik z listy Semilaca:
"Do tworzyw sztucznych silnie alergizujących kontaktowo należą epoksydy, żywice fenolowe (fenoplasty), aminoplasty i AKRYLANY. Są przyczyną ciężkich, rozległych, uporczywych, często rozsianych zmian wypryskowych skóry, powstających po krótkim okresie narażenia. Zwykle uczula formaldehyd uwalniający się ze środków apreterskich. Nadwrażliwość na akrylany powodują głównie monomery – pochodne kwasu akrylowego i kwasu metakrylowego. Związki chemiczne obecnie coraz częściej powodujące nadwrażliwość to epoksy akrylany, AKRYLANY URETANOWE oraz metakrylan 2-hydroksyetylu i dimetakrylan etylenoglikolu. Akrylany przenikają przez rękawiczki lateksowe. Pozazawodowo alergizują uczulają przede wszystkim protezy i mosty dentystyczne oraz sztuczne paznokcie."

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

W tym tekście mamy również o drugim składku Semilaca, obydwa silnie uczulające
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 14:44   #125
ilcias
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Używam wszystkiego z tiftona i mam to samo ale tylko na dwóch palcach. Robię sobie hybrydy sama to mnie uczula, przedwczoraj robiłam koleżance a dzisiaj już mam uczulenie i znowu na tych dwóch palcach.. Więc musi być to wina albo cleanera albo jakiegoś składniku w lakierze
ilcias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 17:12   #126
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Akrylany powodują ciężkie zmiany wypryskowe skóry rąk, umiejscowione nie tylko na powierzchniach grzbietowych palców, ale również na opuszkach. W obrazie klinicznym obok zmian zapalnych obserwuje się nadmierne rogowacenie oraz głębokie pęknięcia i rozpadliny zrogowaciałego naskórka. Niekiedy towarzyszą im zmiany troficzne paznokci oraz zaburzenia czucia palców rąk (67). U osób narażonych na akrylany opisywano zapalenie spojówek oczu, śluzówek nosa, napady duszności oraz pokrzywkę

tu jest link do artykułu

http://alergia.org.pl/lek/index.php?...=235&Itemid=72


pytanie czy ten składnik -alergen, występuje tylko w semilacu czy w innych też.
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 21:31   #127
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez smallwomaninbigcity Pokaż wiadomość
Akrylany powodują ciężkie zmiany wypryskowe skóry rąk, umiejscowione nie tylko na powierzchniach grzbietowych palców, ale również na opuszkach. W obrazie klinicznym obok zmian zapalnych obserwuje się nadmierne rogowacenie oraz głębokie pęknięcia i rozpadliny zrogowaciałego naskórka. Niekiedy towarzyszą im zmiany troficzne paznokci oraz zaburzenia czucia palców rąk (67). U osób narażonych na akrylany opisywano zapalenie spojówek oczu, śluzówek nosa, napady duszności oraz pokrzywkę

tu jest link do artykułu

http://alergia.org.pl/lek/index.php?...=235&Itemid=72


pytanie czy ten składnik -alergen, występuje tylko w semilacu czy w innych też.
Skład bazy i topu Shellac dla porównania:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image3.jpg (142,5 KB, 134 załadowań)
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 09:29   #128
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez catrisse Pokaż wiadomość
Skład bazy i topu Shellac dla porównania:
super, później to prześledzę, możliwe że semilac ma tego składnika ponad normę i dlatego też, może uczulać. Oczywiście to są tylko moje przypuszczenia bo oczywiście producent, jakby to napisać, zbyt nie zabrzmiało zbyt wulgarnie ??? położył lachę na cały temat :/
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 14:02   #129
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

lakiery hybrydowe to sama chemia, w każdej firmie znajdziecie coś co nei wpływa dobrze jak np. w shellacu octan butylu, ktory jest szkodliwy dla zdrowia i podrażnia blony śluzowe
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 17:06   #130
Olaszek
Raczkowanie
 
Avatar Olaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 225
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dominadudziak Pokaż wiadomość
lakiery hybrydowe to sama chemia, w każdej firmie znajdziecie coś co nei wpływa dobrze jak np. w shellacu octan butylu, ktory jest szkodliwy dla zdrowia i podrażnia blony śluzowe
Jak by podchodzić do tego tak jak napisałaś to trzeba by ze wszystkiego rezygnować, bo wszystko jest szkodliwe :P Wg mnie trzeba wybierać mniejsze zło. Można zrezygnować np z lampy UV przy wykonywaniu manicure hybrydowego, a także z używania acetonu do zmywania. Na rynku jest wiele lakierów, które dają podobne wykończenie do hybrydy a ich stosowanie nie niszczy nam tak płytki. Ja używam np <spam> i jestem zadowolona.
__________________
www.mojaszufladka.blogspot.com

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2015-07-14 o 15:25
Olaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 19:30   #131
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

[QUOTE=dominadudziak;52067 150]lakiery hybrydowe to sama chemia, w każdej firmie znajdziecie coś co nei wpływa dobrze jak np. w shellacu octan butylu, ktory jest szkodliwy dla zdrowia i podrażnia blony śluzowe [/QUOT


Nie przeczę, jednak mnie interesuje który nie będzie mnie uczulał a póki co Shellac mnie nie uczula, a że to chemia to oczywiste tyle że Semilac to chemia która uczula a Shellac nie!!! Więc sprawa jest prosta!
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 21:54   #132
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, ja dzisiaj położyłam bazę i top Semilaca z warstwą proszku akrylowego pomiędzy (bez koloru) i jak do tej pory nic mi nie wyskoczyło. Dam Wam znać co i jak jutro
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 02:42   #133
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Nie przeczę, jednak mnie interesuje który nie będzie mnie uczulał a póki co Shellac mnie nie uczula, a że to chemia to oczywiste tyle że Semilac to chemia która uczula a Shellac nie!!! Więc sprawa jest prosta!
A który to shellac bo jak wpisuję w allegro to różne mi wyskakują ..
O taki jak w załączniku ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg baza chin3.jpg (24,1 KB, 25 załadowań)
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 15:26   #134
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Olaszek Pokaż wiadomość
Jak by podchodzić do tego tak jak napisałaś to trzeba by ze wszystkiego rezygnować, bo wszystko jest szkodliwe :P Wg mnie trzeba wybierać mniejsze zło. Można zrezygnować np z lampy UV przy wykonywaniu manicure hybrydowego, a także z używania acetonu do zmywania. Na rynku jest wiele lakierów, które dają podobne wykończenie do hybrydy a ich stosowanie nie niszczy nam tak płytki. Ja używam np <spam> i jestem zadowolona.
Ostatni raz proszę Cię o zaprzestanie reklamowania wiadomej marki lakierów. Jeśli reklama powtórzy się w następnych postach zostaniesz tymczasowo zablokowana.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 10:08   #135
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Magdutka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja dzisiaj położyłam bazę i top Semilaca z warstwą proszku akrylowego pomiędzy (bez koloru) i jak do tej pory nic mi nie wyskoczyło. Dam Wam znać co i jak jutro
No i nie mam żadnych zmian. Może jak się z kolorem położy to wtedy zachodzi jakaś reakcja? Jedyne kuku jakie mam to za bardzo podpiłowany paznokieć z boku.
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 11:32   #136
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Zrobiłam paznokcie wczoraj po pracy - baza i top shellac + color coat shellac o nazwie Field Fox (przepiękny kolor ) i jak do tej pory (odpukać) nie mam żadnego uczulenia
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 14:32   #137
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

No i zostałam posądzona o reklamę Shellaca ))))))). Myślę, że chyba raczej ostrzegam przed Semilackiem, o Gelishu też pisałam raczej pozytywnie, się porobiło. )))))))
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 21:36   #138
gosiak4003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 42
Dot.: Uczulenie na hybryde

A któż Cię tak posądził? Bo jak widzę, to wszystkie dziewczęta tutaj o Shellacu piszą..
gosiak4003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 08:38   #139
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

zostałam zgłoszona do moderatora ))
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 13:45   #140
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

offtopy będę kasować!
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:40   #141
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Temat brzmi "uczulenie na hybrydę" moje wpisy to: Semilac mnie uczula, Shellac mnie nie uczula w którym miejscu moje wpisy są nie na temat bo nie łapię!

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Aaaa, dodam jeszcze, że zarówno Shellac jak i Semilac to hybrydy .
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 23:22   #142
*mua*
Przyczajenie
 
Avatar *mua*
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Uczulenie na hybryde

Armika, wobec tego prawie wszystkie tutaj powinnysmy poleciec, jakis absurd Zreszta widzialam, ze to Olaszek cos rozrabia.



Ja juz ponad tydzien nosze hard milk z semilaca na bazie i topie shellac i nadal jest wszystko ok.

Ale sam semilac na poczatku tez byl ok, wiec przygasilam swoj entuzjazm, poczekamy, poprobujemy i zobaczymy



A propos tego alergennego skladnika: moze faktycznie w tym rzecz. DC mi przeciez odpisal, ze formula jako taka nie zostala zmieniona, natomiast proporcje skladnikow juz tak, to moze wlasnie w tym rzecz?
*mua* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 02:31   #143
Victoriass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez smallwomaninbigcity Pokaż wiadomość
Akrylany powodują ciężkie zmiany wypryskowe skóry rąk, umiejscowione nie tylko na powierzchniach grzbietowych palców, ale również na opuszkach. W obrazie klinicznym obok zmian zapalnych obserwuje się nadmierne rogowacenie oraz głębokie pęknięcia i rozpadliny zrogowaciałego naskórka. Niekiedy towarzyszą im zmiany troficzne paznokci oraz zaburzenia czucia palców rąk (67). U osób narażonych na akrylany opisywano zapalenie spojówek oczu, śluzówek nosa, napady duszności oraz pokrzywkę

tu jest link do artykułu

http://alergia.org.pl/lek/index.php?...=235&Itemid=72


pytanie czy ten składnik -alergen, występuje tylko w semilacu czy w innych też.
\
---------- Dopisano o 02:31 ---------- Poprzedni post napisano o 02:05 ----------


Witam piszę bo ma dosłownie takie objawy jak piszesz A mianowicie robiłam jakiś czas temu hybrydy (Semilac) i na następny dzień zaczęły mnie swędzieć palce i mi lekko spuchły, ale pomyślałam może skórki sobie za bardzo wycięłam dodam że nie robiłam tego pierwszy raz tylko esty z kolei bo robię sobie i siostrze.. u niej nic do tej pory nie wystąpiło za to u mnie tak.. a robimy już je od ponad roku, ale wracając do tematu to zareagowałam tak, że może rzeczywiście popełniłam jakiś błąd... no i zostawiłam w spokoju bo myślałam, że to ustanie, po 3 dniach tak też się stało.. wszystkie objawy ustały ( na pierwszy raz to mnie tylko palce swędziały i delikatnie spuchły oraz miałam małe bąbelki.) Przyszło ściąganie hybryd wszystko spoko zrobiłam siostrze, i nie było już czasu bo robiłyśmy wieczorem więc na drugi dzień, rano zrobiłam sobie, oczywiście wcześniej już cążki i wgl oczyściłam.. zdezynfekowałam jak zawsze i co? Pod wieczór zaczęły mnie piec palce, swędzieć i wgl mi spuchły strasznie nie mówiąc o tym już że na kciuku i wskazującym u obu rąk zbordowiały mi opuszki... od czego to ? u siostry nic podobnego się nie zdarzyło a u mnie jednak tak, były ładne jak to hybrydy więc szkoda mi było ich i myślałam, że to ustanie jak ostatnio, poza tym nie byłam pewna czy to od hybryd bo przecież siostra nic podobnego nie ma.. Dla upewnienia się wpisałam w Wyskoczyło mi to forum, więc poczytałam co nieco jak i też weszłam na yt żeby sprawdzić czy czegoś podobnego tam nie ma i spotkałam się z Pani filmikiem i pooglądałam i do tych rad z sudocremem się zastosowałam jak i wapnem... no i troszkę moje objawy mi ustały. Pić wapna nie przestawałam bo do końca chciałam wyleczyć sobie je. Kilka dni po znajoma prosiła bym jej zrobiła ale, że mam taki problem to założyłam rękawiczusie i jej zrobiłam, a w nocy to już nie mogłam nie dość że zasnąć to usiedzieć bo tak mnie piekły, swędziały palce że masakra :O wypiłam wapno i zasmarowałam masełkiem shea naturalnym kosmetycznym i poszłam spać ale to nic nie dało na drugi dzień było to samo a już dwa dni po zaczęły i się robić bąbelki z wodą na opuszkach i wgl, a co za tym idzie zaczęły mi pękach skórki i tak jak pani pisze rogowacenie naskórka mam jak i zaburzenia czucia palców :O nie wiem co robić :O jestem przerażona nie dość że palce wyglądają paskudnie aż wstyd, bolą to jeszcze mam taką zrogowaciałą skórkę że nie czuję pod tymi palcami nic (najwięcej to ucierpiały na tym kciuki i wskazujące ) jeśli ma Pani jakoś sposób na to to proszę pisać bo nie wiem co już mam robić bardzo proszę o odpowiedź
Ps. Dla ulżenia sobie zalałam do miseczki siemię lniane i później dolałam oleju lnianego i powiem Wam że jeśli macie taki problem to dobrze to nawilża dłonie a mnie dodatkowo pomogło w tych otwartych rankach gdzie było widać mięsko opuszków (nie wiem jak to opisać) w każdym bądź razie złagodziło troszkę

Edytowane przez Victoriass
Czas edycji: 2015-07-17 o 02:35
Victoriass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 08:55   #144
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

lateksowe rękawiczki? brawo, rękawiczki jednorazowe również uczulają i to nie mało
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 09:04   #145
BeettyB
Przyczajenie
 
Avatar BeettyB
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 13
Dot.: Uczulenie na hybryde

dziewczyny, a czy któraś z Was była u dermatologa? Bo w sumie warto byłoby zapytać kompetentną osobę, o co chodzi z tymi uczuleniami na hybrydę? Może to jakiś składnik hybryd połączony z czymś innym uczula? Dajcie proszę znać, jeśli jesteście po takiej wizycie
BeettyB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 10:59   #146
symelcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć dziewczyny!
Wczoraj dopiero znalazłam to forum, a uczulenie mam od miesiąca.. wcześniej szukałam, ale nie znalazłam nic na ten temat, a tu proszę nie jestem sama, tyle dziewczyn ma takie uczulenie.. Semilaców zaczęłam używać od lutego i wcześniej nic się nie działo dopiero teraz, gdy dokupiłam nowe kolory i top o pojemności 7ml bo wcześniej miałam 6ml..bazę mam od lutego jedną 7ml. Po pomalowaniu paznokci kolorem 130 i nałożeniu topu na drugi dzień wyskoczyły mi pęcherzyki wodne, a opuszki palców zrobiły się strasznie twarde i wrażliwe na ból, najbardziej kciuki i palce wskazujące.. nie wiedziałam co jest grane strasznie mnie to swędziało więc drapałam, ale teraz wiem, że to był błąd.. palce mi popękały, zrobiły się rany, że aż mięso było widać okropnie to wyglądało i bolało nie mogłam zapiąć guzika od spodni :/ Poszłam do dermatologa, Pani jak to zobaczyła to przepisała antybiotyk o paznokcie zsapytała bo myślała, że mam tipsy, i że może to od kleju ale jej powiedziałam, że to lakiery hybrydowe, których od lutego używam to stwierdziła, że gdyby od hybryd to w lutym bym dostała już uczulenia.. powiedziała, że może to być wirusowe lub bakteryjne lub alergiczne własnie i dała antybiotyk i tabletki alergiczne, ale nawet to mi nie pomogło. Przestałam drapać i po tygodniu zaczęło się goić, a po dwóch już miałam ładne palce. Myślałam, że to może od acetonu i zdjęłam przedwczoraj wieczorem hybrydę i nie malowałam, żeby sprawdzić co bedzie rano..wstałam i mnie delikatnie swędziało, ale bąbli nie było i nie było to bardzo dokuczliwe więc wczoraj zrobiłam sobie znów manicure.. po paru godzinach wyskoczyły mi bąbelki, palce znowu mi spuchły i opuszki stwardniały, a swędzi niesamowicie, ale staram się nie drapać tego chociaż jest mi cięzko aż zgrzytam zębami.. A zapomniałam jeszcze dodać, ze poprzednim razem te pęcherzyki wyskoczyły mi także na ustach i pod nosem;( usta mi spuchły wyglądałam jak po nieudanym zabiegu botoksem i dziś zauważyłam, że znowu na ustach mi się zaczyna robić.. Boże co to jest za dziadostwo skąd to się bierze.. Narazie przeczekam, aż mi to zejdzie i będe próbować metodami prób i błedów..i dłużej odczekam po zdjęciu bo może u mnie to od acetonu..mam jeszcze trochę topu 6ml którego nie dokończyłam jak przyszedł ten 7ml następnym razem spróbuję pomalować tym starym topem może to od tego..kurde.. Pozdrawiam Was dziewczyny
symelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:35   #147
Victoriass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

[/COLOR]Mam również to samo i dokładnie tak samo mialam na ustach zapomniałam o tym napomnieć po zrobieniu hybryd na drugi dzień spuchły mi tak usta jak bym miała naładowane botoksem w dodatku zrobiły sie takie szorstkie, miałam też taka wysypke gdzie niegdzie.. Np plamke z wysypka na brzuchu, udzie, pod broda jak i na ręce... A możesz powiedzieć co to za lek Ci przepisała? I czy jest on może dostępny bez recepty czy z receptą? Bo jak na razie nie mam możliwości jechać do lekarza..

Edytowane przez Victoriass
Czas edycji: 2015-07-17 o 13:49
Victoriass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:51   #148
Victoriass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dominadudziak Pokaż wiadomość
lateksowe rękawiczki? brawo, rękawiczki jednorazowe również uczulają i to nie mało
Używam rękawiczek nitrylowych, bezpudrowych, hypoalergicznych..
Victoriass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 15:04   #149
O_miki
Przyczajenie
 
Avatar O_miki
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Uczulenie na hybryde

czytam wasze wpisy i ze smutkiem muszę przyznać,że mam podobne objawy do Waszych, ale ja używam lakierów spn nails. Pewnie uczula nas ten sam składnik, który jest we wszytskich hybrydach. Na razie odpuszczam temat hybryd, ale na pewno do nich wrócę za jakiś miesiąc, jak wyleczę moje uczulenie
O_miki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 18:54   #150
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny spróbujcie Shellaca (mam gdzieś czy dostanę upomnienie za jakiś spam czy coś - nikt mi za polecanie Shellaca nie płaci, więc mam czyste sumienie), po nim naprawdę nie ma uczulenia. Od trzech dni znów cieszę się pięknie pomalowanymi paznokciami, a jeszcze kilka tygodni temu też miałam paskudne uczulenie po Semilacu. Cokolwiek mnie uczula, w tych hybrydach tego nie ma Wiem, że drogo, ale warto. Lepiej mieć mniej lakierów, ale takich co nie uczulą


P.S. Na dowód tego, że jestem osobą prywatną, a nie kimś od Shellaca, print screeny z instagrama. Zdjęcie z przed 2 dni i zdjęcie z marca, kiedy po półrocznej walce z uczuleniem postanowiłam odsprzedać swój zestaw hybryd przez uczulenie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (88,0 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: png Bez☠tytułu.png (823,2 KB, 196 załadowań)

Edytowane przez catrisse
Czas edycji: 2015-07-17 o 19:07
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.