motywacja do samodoskonalenia języka:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 21:13   #1
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055

motywacja do samodoskonalenia języka:)


Witam Zacznę może od tego że studiuję filologię angielską. Jestem już na II roku i naprawdę chcę się uczyć coraz to nowych rzeczy. Nauka angielskiego sprawia mi satysfakcję i wiążę z tym swoją przyszłość(chcę być tłumaczem). Dzisiaj na uczelni rozmawialiśmy z jednym z wykładowców który zadał pytanie: kto z Państwa poświęca codziennie przynajmniej godzinę na doskonalenie swoich umiejętności językowych? Oczywiście nikt się nie zgłosił... jednak pytanie tego wykładowcy dało mi trochę do myślenia...Chociaż jestem jedną z najlepszych studentek na roku to czuję ze mogłabym robić o wiele więcej aby ten mój angielski był jeszcze lepszy. W domu robię właściwie tylko minimum czyli to co potrzebne na zajęcia...Uczę się systematycznie ale chciałabym robić coś od siebie w sensie np. uczyć się słownictwa które nie jest wymagane na kolokwia, albo tego typu rzeczy. Niestety zawsze jak mam to zrobić to po prostu mi się nie chce i znajduję sobie tysiąc innych spraw do załatwienia...wiem ze to brzmi idiotycznie ale tak właśnie jest...

Dlatego zakładam ten wątek, aby znaleźć osoby, które tak jak ja chcą się same doskonalić w języku obcym, ale brak im silnej woli i motywacji do tego aby zacząć. Być może razem nam się udaProponuję aby wpisywać codziennie czego nauczyliśmy się tak sami od siebie(np. ile słów przyswoiliśmy, może ćwiczenia gramatyczne, które wykonaliśmy i tym podobne rzeczy). Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto tak jak ja szuka motywacji do samokształcenia Ja zacznę od jutra bo dziś już jest za późno żebym nauczyła się czegokolwiek...Pozdrawiam
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-23, 21:40   #2
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Mnie dokucza brak motywacji - ale do wszystkiego
Ostatnio walczę ze swoim lenistwem i prokrastynacją, staram się ćwiczyć samodyscyplinę...ale jak na razie nędznie mi to idzie Tak czy siak odświeżam od jakiegoś czasu swoje dawne umiejętności, które kiedyś porzuciłam, a teraz nagle mi się przypomniało, że warto to pielęgnować.
Jedna taka rzecz, to gra na skrzypcach. Druga - język niemiecki.
Dlatego chętnie przyłączę się do wątku w sprawie języka A ściślej to przydałoby się, żebym sama z siebie uczyła się również francuskiego i doskonaliła angielski zanim tak jak niemiecki wcześniej, wywietrzeje mi z głowy całkowicie
__________________


Edytowane przez bura kocurka
Czas edycji: 2010-03-23 o 21:46
bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 08:05   #3
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

a ja sie ostatnio wziełam za siebie i mój angielski zapisałam sie na lekcje raz w tyg i uczę sie mówić po angielsku u mnie problem polega na tym że znam podstawy angielskiego wszystko cacy pięknie mnóstwo słówek ale żeby z kimś o czyms pogadac to jest tragedia nagle czarna dziura dosłownie...

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

także bardzo pomysł mi sie podoba z tym wątkiem angielski na studiach mi sie juz skończył ale ucze sie sama dla siebie teraz i chciałabym w przyszłym roku zacząć jeszcze jeden kierunek własnie angielski tak dla samej siebie

tylko sie jeszcze zastanawiam jak my bedziemy pracować nad soba na tym forum
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 13:51   #4
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Przyłączam się. z racji tego, że zdaję maturę rozszerzoną z angielskiego codziennie obiecałam zrobić przynajmniej założone minimum, tzn. nauczyć się dwóch rządków słówek z podręcznika - ok. 50słówek. postaram się też codziennie zrobić jeden listening. Będę dawała znać, jak mi to idzie.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 17:52   #5
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
a ja sie ostatnio wziełam za siebie i mój angielski zapisałam sie na lekcje raz w tyg i uczę sie mówić po angielsku u mnie problem polega na tym że znam podstawy angielskiego wszystko cacy pięknie mnóstwo słówek ale żeby z kimś o czyms pogadac to jest tragedia nagle czarna dziura dosłownie...

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

także bardzo pomysł mi sie podoba z tym wątkiem angielski na studiach mi sie juz skończył ale ucze sie sama dla siebie teraz i chciałabym w przyszłym roku zacząć jeszcze jeden kierunek własnie angielski tak dla samej siebie

tylko sie jeszcze zastanawiam jak my bedziemy pracować nad soba na tym forum
O jezu, masz to co ja! Nagła amnezja jak trzeba coś mówić To jest po prostu koszmarne Da się to rozwiązać jakoś bez konieczności wyjazdu za granicę?
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-24, 19:50   #6
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Witam Was wszystkie serdecznieCieszę się że nie jestem sama
Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Mnie dokucza brak motywacji - ale do wszystkiego
Ostatnio walczę ze swoim lenistwem i prokrastynacją, staram się ćwiczyć samodyscyplinę...ale jak na razie nędznie mi to idzie Tak czy siak odświeżam od jakiegoś czasu swoje dawne umiejętności, które kiedyś porzuciłam, a teraz nagle mi się przypomniało, że warto to pielęgnować.
Jedna taka rzecz, to gra na skrzypcach. Druga - język niemiecki.
Dlatego chętnie przyłączę się do wątku w sprawie języka A ściślej to przydałoby się, żebym sama z siebie uczyła się również francuskiego i doskonaliła angielski zanim tak jak niemiecki wcześniej, wywietrzeje mi z głowy całkowicie
ja też właśnie postanowiłam 'wziąć się za siebie' i dlatego tak jak Ty staram się ćwiczyć samodyscyplinę Ja też kiedyś uczyłam się niemieckiego w liceum dokładniej, ale szczerze powiedziawszy chyba bym nawet teraz nie potrafiła się przedstawić po niemiecku...także to niestety szczera prawda że trzeba być systematycznym i cały czas mieć styczność z językiem żeby 'nie wywietrzał' jak to powiedziałaś

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
a ja sie ostatnio wziełam za siebie i mój angielski zapisałam sie na lekcje raz w tyg i uczę sie mówić po angielsku u mnie problem polega na tym że znam podstawy angielskiego wszystko cacy pięknie mnóstwo słówek ale żeby z kimś o czyms pogadac to jest tragedia nagle czarna dziura dosłownie...
Ja niestety też miałam(a może nadal mam)pewną barierę jeśli chodzi o mówienie po angielsku...u mnie miało to związek raczej z nieśmiałością i strachem przed popełnianiem błędów...Ale pomału się z tego leczę zrozumiałam że żeby się nauczyć trzeba próbować i robić błędy
Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
tylko sie jeszcze zastanawiam jak my bedziemy pracować nad soba na tym forum
no też już o tym myślałam ale może zróbmy tak że każdego dnia jak uda nam się przezwyciężyć lenia i zrobić coś w kierunku nauki języka to pochwalimy się tym na forum. Coś w stylu wątków o odchudzaniu i ćwiczeniach, gdzie dziewczyny wspólnie motywują się do ćwiczen albo utrzymania diety. Co Wy na to? Mi osobiście daje trochę kopa jak widzę że dziewczyny na wątku o ćwiczeniach coś dziś ze sobą zrobiły(w sensie ćwiczyły dziś to czy tamto) a ja siedziałam i zbijałam bąki Inne pomysły mile widziane
Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Przyłączam się. z racji tego, że zdaję maturę rozszerzoną z angielskiego codziennie obiecałam zrobić przynajmniej założone minimum, tzn. nauczyć się dwóch rządków słówek z podręcznika - ok. 50słówek. postaram się też codziennie zrobić jeden listening. Będę dawała znać, jak mi to idzie.
Trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
O jezu, masz to co ja! Nagła amnezja jak trzeba coś mówić To jest po prostu koszmarne Da się to rozwiązać jakoś bez konieczności wyjazdu za granicę?
Myślę że da się to rozwiązać. U mnie na roku też jest dużo ludzi którzy mają z tym problem. Jedni mówią że dobrym sposobem jest czytanie na głos jakichś tekstów angielskich, inni że słuchanie nagrań z różnych stron w internecie, a nawet śpiewanie piosenek angielskich. Zależy też w czym tkwi problem, bo jeśli tak jak to u mnie, chodzi o strach przed mówieniem to myślę że po prostu trzeba się przełamac i nie bać się robić błędów. Lepiej robić błędy i uczyć się na nich niż nic nie robić Gorzej jeśli nie ma się zbyt dużo okazji żeby tego języka mówionego używać( a tak się niestety czesto zdarza). Wiem że w necie są różne strony na których można się nagrywać i potem słuchać komentarzy na temat tego co trzeba poprawić, itp...To też jest dobre rozwiązanie. Macie jeszcze jakieś pomysły?



Dziś przerobiłam 4 unity z książki"English for business and politics"Dagmary Świdy i planuję jeszcze poćwiczyć trochę gramatykę(articles).
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 18:00   #7
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
Myślę że da się to rozwiązać. U mnie na roku też jest dużo ludzi którzy mają z tym problem. Jedni mówią że dobrym sposobem jest czytanie na głos jakichś tekstów angielskich, inni że słuchanie nagrań z różnych stron w internecie, a nawet śpiewanie piosenek angielskich. Zależy też w czym tkwi problem, bo jeśli tak jak to u mnie, chodzi o strach przed mówieniem to myślę że po prostu trzeba się przełamac i nie bać się robić błędów. Lepiej robić błędy i uczyć się na nich niż nic nie robić Gorzej jeśli nie ma się zbyt dużo okazji żeby tego języka mówionego używać( a tak się niestety czesto zdarza). Wiem że w necie są różne strony na których można się nagrywać i potem słuchać komentarzy na temat tego co trzeba poprawić, itp...To też jest dobre rozwiązanie. Macie jeszcze jakieś pomysły?
Tak, mam to samo co Ty - strach przed mówieniem i popełnianiem błędów. Z tym popełnianiem błędów, to mam we wszystkich dziedzinach - najlepiej jakbym od razu za coś się zabierając robiła to idealnie

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
Dziś przerobiłam 4 unity z książki"English for business and politics"Dagmary Świdy i planuję jeszcze poćwiczyć trochę gramatykę(articles).
Zawstydziłaś mnie teraz Ja miałam dzisiaj godzinę zajęć z niemca - liczy się?
Później padłam wyczerpana po zajęciach...może jeszcze coś zrobię, dzisiaj dotarły do mnie 2 książki zamówione na all. Jedna z gramatyką i ćwiczeniami do niemca, a druga do francuskiego. No to może się im przyjrzę Tylko, że ja muszę zacząć od mniejszej ilości niż Ty...nie mam takiego tempa i tyle czasu
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 18:40   #8
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

przyłączam się (jeśli można oczywiście ). będę teraz mieć więcej wolnego czasu, więc przydałoby się przyłożyć do rosyjskiego i szwedzkiego
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-25, 20:54   #9
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
przyłączam się (jeśli można oczywiście ). będę teraz mieć więcej wolnego czasu, więc przydałoby się przyłożyć do rosyjskiego i szwedzkiego
Oczywiście że możnaWitamy serdecznie
Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Zawstydziłaś mnie teraz Ja miałam dzisiaj godzinę zajęć z niemca - liczy się?
Później padłam wyczerpana po zajęciach...może jeszcze coś zrobię, dzisiaj dotarły do mnie 2 książki zamówione na all. Jedna z gramatyką i ćwiczeniami do niemca, a druga do francuskiego. No to może się im przyjrzę Tylko, że ja muszę zacząć od mniejszej ilości niż Ty...nie mam takiego tempa i tyle czasu
Jasne że się liczy Ja akurat wczoraj miałam więcej siły bo wcześniej skończyłam zajęcia na uczelni ale dzisiaj za to nic nie zrobiłam, bo wróciłam dość późno z praktyk i musiałam się zająć prezentacją z metodyki...być może w weekend coś skubnę, ale nie jestem pewna czy znajdę czas bo mam trochę do zrobienia(przede wszystkim nauczyć się wygłaszać po angielsku tą prezentację przeklętąw środę będę musiała mówić przed całą grupą)
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 18:41   #10
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

hej Zbieram się i zbieram, ale trafiając na ten wątek postanowiłam sobie nauczyć się bardzo porządnie angielskiego, nadrobić zaległości z niemieckiego i opanować go do poziomu, w którym będę mogła się spokojnie porozumieć w krajach germańskich i nauczyć się całkiem nowego języka - francuskiego + łaciny. FR i łacina poczekają do września, natomiast pozostałymi zajmuję się od zaraz. Kupuję jutro dwa porządne zeszyty (jakieś ładne, zawsze mnie motywują do nauki. ), podręczniki do gramatyki, dobre słowniki, segregatory, skoroszyty, pióro i wsjoo...

Dziś wychowawczyni mówiła nam, że musimy sprecyzować swoje plany przyszłościowe, ja się miotam nadal, ale myślę, że to na razie jest bardzo dobry kierunek. Nawet jak zmienię zdanie, to języki na pewno bardzo mi się przydadzą (uwielbiam podróże!) Można tutaj też trochę pooftopować czasem prawda?
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 17:59   #11
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Pewnie ze można
A dokładnie jaki kierunek masz na myśli?angielski czy niemiecki, bo się pogubiłam trochę...Rozumiem że jesteś na etapie wyboru studiów tak?matura w tym roku?

Dziewczyny przyznaję się bez bicia że dzisiaj nic dodatkowo nie zrobiłam... prawie cały dzień spędziłam nad prezentacją z metodyki i tak mnie to pochłonęło że normalnie nie mam już siły żeby cokolwiek robić...ale nadrobię to w święta bo będę miała trochę wolnego
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 18:22   #12
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

ja dziś tylko przesłuchałam jednej lekcji z książki jakoś nic mi się dziś nie chciało. Ale jutro będzie lepiej
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 19:05   #13
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

A ja tylko francuski przymusowo - 2,5 godziny zajęć i wcześniej godzina nauki słówek i robienia pracy domowej (na ostatnią chwilę, a jakże )
Nie mam siły się ostatnio za cokolwiek zabrać...jestem bez przerwy śpiąca
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 19:26   #14
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
Pewnie ze można
A dokładnie jaki kierunek masz na myśli?angielski czy niemiecki, bo się pogubiłam trochę...Rozumiem że jesteś na etapie wyboru studiów tak?matura w tym roku?
kierunek życia... źle trafiłaś, kwiatuszku, bo ja dopiero co gówniarz jestem i gimnazjalistka, ambitna dość, w tym roku - na wakacjach wybieram się do Anglii i muszę wziąć się za siebie. Po pierwsze, nie dam rady tam, po drugie; Anglia to moje marzenie i zrobię wszystko, aby było jak najpiękniej. Swoją drogą znalazłam świetną stronę internetową - korzystam teraz z niej. Jak podam adres to będzie reklama?

odliczam noce i dnie...

Cytat:
Dziewczyny przyznaję się bez bicia że dzisiaj nic dodatkowo nie zrobiłam... prawie cały dzień spędziłam nad prezentacją z metodyki i tak mnie to pochłonęło że normalnie nie mam już siły żeby cokolwiek robić...ale nadrobię to w święta bo będę miała trochę wolnego
Zawsze sobie powtarzam, że jak czegoś nie zrobię dziś, to zrobię jutro. Nie jutro po jutrze, w piątek za tydzień, za miesiąc, tylko właśnie jutro. Wszystko można nadrobić. Dzisiaj też się obijałam, trochę ogarnął mnie melancholiczny nastrój, dość specyficzny, bardzo refleksyjny i sądzę, że taki dzień lenistwa bardzo dobrze mi zrobił, przynajmniej wiem co mam dalej ze sobą zrobić.

Edytowane przez Reavela
Czas edycji: 2010-03-27 o 19:30
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 19:52   #15
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

A do Anglii to jedziesz rekreacyjnie czy do pracy? też bym chciała wyjechać i mieć kontakt z takim żywym językiem angielskim...ale moje fundusze na to nie pozwalają...Teraz zapieprzam na studiach, żeby w przyszłości móc sobie pozwolić na takie wyjazdy i inne przyjemności
A czego dotyczy ta strona? możliwe że to będzie potraktowane jako reklama...:/ale jak możesz to napisz mi ten link na pw
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 19:56   #16
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

odkąd nie uczę się w liceum, kontakt z językiem angielskim mam tylko zaocznie. strasznie mnie to cofnęło... chciałabym kupić sobie książkę z dużym zasobem słów dot. głównie turystyki i pracy...

ot taki niezbędnik samouka-emigrantki jesteście w stanie coś polecić?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 20:26   #17
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
A do Anglii to jedziesz rekreacyjnie czy do pracy? też bym chciała wyjechać i mieć kontakt z takim żywym językiem angielskim...ale moje fundusze na to nie pozwalają...Teraz zapieprzam na studiach, żeby w przyszłości móc sobie pozwolić na takie wyjazdy i inne przyjemności
A czego dotyczy ta strona? możliwe że to będzie potraktowane jako reklama...:/ale jak możesz to napisz mi ten link na pw
rekreacyjnie, z kursem języka angielskiego. Nie mogę się doczekać! Cóż, moje również, ale rodzice zobowiązali się pomóc, niestety, za pomocą pożyczki, ale nikt nie mówił, że marzenia nie kosztują. Chcę przynajmniej uskładać na wycieczki fakultatywne i drobne wydatki na miejscu (słynny primark ) podeślę za sekundę stronę, na prawdę bardzo fajna

a może znacie jakieś dobre książki o UK, historii UK? na razie po polsku.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 20:17   #18
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
jesteście w stanie coś polecić?
już wysłałam Ci na pw
Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
a może znacie jakieś dobre książki o UK, historii UK? na razie po polsku.
Jak miałam wykłady z historii WB to profesor podał nam kilka książek dotyczących właśnie historiiByć może któraś Ci się spodoba( ja polecam numer 3):
1. "History of England" H. Zins (po polsku)
2."Dzieje Cywilizacji Wysp Brytyjskich", "Dzieje Kultury Brytyjskiej" W. Lipoński
3. "An Ilustrated History of England" D. McDowall, Longman (w języku angielskim, ale bardzo przystępnie napisana, sama korzystałam z niej jak uczyłam się na egzamin)
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 21:19   #19
janee90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

hej przyłączę się do waszego wątku ja postanowiłam zdawać CAE i zapisałam się na kurs - 2 razy w tyg po 2.45 h. i zamierzam chociaż co 2 dzień robić coś sama.. poza tym uczę się też francuskiego i staram się przypominać na razie słówka z mojego 1 w życiu podręcznika - oczywiście takie podstawy podstaw.

No to do roboty dziewczyny !
janee90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 12:55   #20
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
już wysłałam Ci na pw

Jak miałam wykłady z historii WB to profesor podał nam kilka książek dotyczących właśnie historiiByć może któraś Ci się spodoba( ja polecam numer 3):
1. "History of England" H. Zins (po polsku)
2."Dzieje Cywilizacji Wysp Brytyjskich", "Dzieje Kultury Brytyjskiej" W. Lipoński
3. "An Ilustrated History of England" D. McDowall, Longman (w języku angielskim, ale bardzo przystępnie napisana, sama korzystałam z niej jak uczyłam się na egzamin)
dziękuje skorzystam z 1 i 3, przeglądnę 2. Podobała się strona www?

Cytat:
Napisane przez janee90 Pokaż wiadomość
hej przyłączę się do waszego wątku ja postanowiłam zdawać CAE i zapisałam się na kurs - 2 razy w tyg po 2.45 h. i zamierzam chociaż co 2 dzień robić coś sama.. poza tym uczę się też francuskiego i staram się przypominać na razie słówka z mojego 1 w życiu podręcznika - oczywiście takie podstawy podstaw.

No to do roboty dziewczyny !


jak tam dziewczyny nauka? wre??
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 15:51   #21
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

U mnie leży i kwiczy... prezentacja nie daje mi spać...a to już jutro... Trzymajcie kciuki żeby mi się udało...

A stronka naprawdę bardzo fajna Dziękuję
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 18:52   #22
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

powodzenia i nie dziękuj jak to będzie za tobą, to opowiedz koniecznie.

za stronę, nie ma za co.


swoją drogą to trochę patologiczne, żeby emotki zastępowały słowa.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 21:30   #23
janee90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 256
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

ja dzis i jutro nic nie zrobie bo sie przeprowadzam
janee90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 10:40   #24
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

lubię przeprowadzki.

U mnie odpada ok. tydzień, bo ledwo żyję z bólu (aparatu na zęby mi się zachciało...)
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 18:41   #25
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Mogę się przyłączyć? Uczę się angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, dobija mnie to że każdy znam po trochu a żaden perfekcyjnie chociaż najbliżej mi do perfekcji z niemieckiego
Jednak muszę nadrobić spore zaległości z angielskiego (ktoś wcześniej chyba pisał o fajnej stronie o Anglii (?) czy do nauki angielskiego, sama już nie wiem. Jeśli to możliwe to bardzo proszę o link
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 11:50   #26
kwiatuszek10031989
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszek10031989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 055
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
powodzenia i nie dziękuj jak to będzie za tobą, to opowiedz koniecznie.

za stronę, nie ma za co.


swoją drogą to trochę patologiczne, żeby emotki zastępowały słowa.
Już po wszystkim, ale prawie połowe zapomniałam z nerwów... Jednak pani doktor powiedziała że ze względu na to że pierwsza referowałam, to mniej niż 4 mi nie postawi Ale ocene ostateczną dostanę dopiero na koniec semestru, jak już wszyscy przedstawią swoje prezentacje(musimy każdego oceniać i potem ona weźmie pod uwagę te wszystkie oceny). Ale jestem zadowolona
Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
lubię przeprowadzki.

U mnie odpada ok. tydzień, bo ledwo żyję z bólu (aparatu na zęby mi się zachciało...)
Współczuję ale pomęczysz się trochę i potem będziesz miała śliczne ząbki
Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Mogę się przyłączyć? Uczę się angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, dobija mnie to że każdy znam po trochu a żaden perfekcyjnie chociaż najbliżej mi do perfekcji z niemieckiego
Jednak muszę nadrobić spore zaległości z angielskiego (ktoś wcześniej chyba pisał o fajnej stronie o Anglii (?) czy do nauki angielskiego, sama już nie wiem. Jeśli to możliwe to bardzo proszę o link
Jasne że możeszwitamy stronę mogę Ci wysłać o ile Reavela nie ma nic przeciwko
kwiatuszek10031989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 14:13   #27
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Cytat:
Napisane przez kwiatuszek10031989 Pokaż wiadomość
Już po wszystkim, ale prawie połowe zapomniałam z nerwów... Jednak pani doktor powiedziała że ze względu na to że pierwsza referowałam, to mniej niż 4 mi nie postawi Ale ocene ostateczną dostanę dopiero na koniec semestru, jak już wszyscy przedstawią swoje prezentacje(musimy każdego oceniać i potem ona weźmie pod uwagę te wszystkie oceny). Ale jestem zadowolona
a na jaki temat była ta prezentacja? Gratuluję Swoją drogą, zamówiłam sobie tę książkę Longman po angielsku

Cytat:
Współczuję ale pomęczysz się trochę i potem będziesz miała śliczne ząbki
dziękuję, już jest lepiej.

Cytat:
Jasne że możeszwitamy stronę mogę Ci wysłać o ile Reavela nie ma nic przeciwko
już jej podesłałam, jak Ty, kwiatuszku, stresowałaś się na prezentacji.


dziewczyny, co tu tak cicho?! nikt nie chce się wspierać?
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 15:57   #28
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

No dobra, przyznam się, że się rozchorowałam i normalnie NIC, ale to nic nie chciało mi się robić...ale mimo, że teraz przypada kulminacja chyba mojego choróbska to obiecuję wziąć się do roboty

A jak ma wyglądać to wspieranie właściwie? Każdy ma pisać co dzisiaj zrobił pod koniec dnia?
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 17:53   #29
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
No dobra, przyznam się, że się rozchorowałam i normalnie NIC, ale to nic nie chciało mi się robić...ale mimo, że teraz przypada kulminacja chyba mojego choróbska to obiecuję wziąć się do roboty

A jak ma wyglądać to wspieranie właściwie? Każdy ma pisać co dzisiaj zrobił pod koniec dnia?
TEORETYCZNIE tak ale chyba wszystkie kochamy offtopy? to może na dobry początek - przedstawimy się?
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-01, 18:48   #30
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
TEORETYCZNIE tak ale chyba wszystkie kochamy offtopy? to może na dobry początek - przedstawimy się?
Yyyy...mam...bardzo ładnie na imię Studiuję sobie biotechnologię, udaję, że piszę licencjat, cierpię na prokrastynację i opierdalactwo
Tak w temacie - uczyłam się angielskiego, zdałam CAE i obecnie jestem na etapie uwsteczniania się z tego języka. Nie używałabym go pewnie wcale, ale ratuje mnie przymus zapoznawania się z literaturą i artykułami po angielsku na studiach Uczyłam się również kilka lat niemieckiego, ale wystarczyło 2 lata, aby cofnąć się do zera...więc obecnie uczę się go znowu Zaczęłam też 1,5 roku temu naukę francuskiego i idzie mi dość opornie - to nie jest język dla mnie, ale jak już zaczęłam, to fajnie by było coś umieć Więęęc...jestem sobą załamana, bo naprawdę z moją dyscypliną i motywacją jest niezwykle cienko - ktoś musi nade mną stać z batem najlepiej i dawać srogie lanie, że się nie uczę

Tyle o mnie - kto następny?
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:51.