Od 20 dni mam krwawienia-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-13, 17:43   #1
Ester@
Raczkowanie
 
Avatar Ester@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 34
GG do Ester@
Exclamation

Od 20 dni mam krwawienia-pomocy


Witam wszystkie wizażanki....Mam bardzo nie regularny okres- zdarzało się że nie miałam krwawienia przez ok. 2 miesiące. Mam 20 lat i nie współżyłam jeszcze do tej pory. Byłam u ginekologa który nie widział w tym nic dziwnego i przepisał mi tabletki Yasmin. Powiedział, że bedę mieć "okres jak w zegarku". Tylko teraz jest jeszcze gorzej!! Od momentu zażycia pierwszej tabletki (została juz mi tylko jedna z pierwszego opakowania) cały czas krwawię. Nie zapomniałam żadnej pigułki, zaczęłam zażywać w dniu kiedy wystąpiło krwawienie czyli 20 dni temu........ale mój okres już trwa niecałe 3 tygodnie. Co mam zrobić? przestać brać tabletki wogóle? jutro mam ost i po niej mam 7-dniową przerwę..czyli znów okres. Nie wiem może powinnam zadzwonić do ginekologa i sie go zapytac - czy umówic się na wizytę? Czy ktoś z was miał taki przypade?- proszę pomóżcie mi Może odp mi jakiś ginekolog jeśli taki tu jest
__________________
"Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania.
Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca."

Norman Vincent Peale
Ester@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 18:00   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

A czy spróbowałaś choć raz wziąć ulotkę do ręki i starałaś się ją przeczytać ze zrozumieniem??


Częste działania niepożądane (więcej niż 1 na 100 osób):
  • krwawienie lub plamienie pomiędzy krwawieniami z odstawienia, ale zazwyczaj są one przemijające (jeżeli jednak krwawienie lub plamienie utrzymuje się, nasila, nawraca należy zasięgnąć porady lekarza)

    wystąpienia nieoczekiwanego krwawienia
    W czasie przyjmowania preparatu Yasmin w pierwszych kilku miesiącach mogą występować nieregularne krwawienia z dróg rodnych (plamienia lub krwawienia międzymiesiączkowe). Pomimo to należy kontynuować przyjmowanie tabletek. Nieregularne krwawienia z dróg rodnych zazwyczaj ustępują po 3 cyklach stosowania preparatu Yasmin. Jeśli krwawienia utrzymują się, stają się obfite lub nawracają, należy zgłosić to lekarzowi.
PIERWSZE 3M-CE PRZYJMOWANIA LEKU TO OKRES ADAPTACYJNY - organizm musi się przyzwyczaić do hormonów - stąd Twoje krwawienia.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho

Edytowane przez anulcia_88
Czas edycji: 2010-09-13 o 18:03 Powód: dopisek
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 18:16   #3
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

Cytat:
Napisane przez Ester@ Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki....Mam bardzo nie regularny okres- zdarzało się że nie miałam krwawienia przez ok. 2 miesiące. Mam 20 lat i nie współżyłam jeszcze do tej pory. Byłam u ginekologa który nie widział w tym nic dziwnego i przepisał mi tabletki Yasmin. Powiedział, że bedę mieć "okres jak w zegarku". Tylko teraz jest jeszcze gorzej!! Od momentu zażycia pierwszej tabletki (została juz mi tylko jedna z pierwszego opakowania) cały czas krwawię. Nie zapomniałam żadnej pigułki, zaczęłam zażywać w dniu kiedy wystąpiło krwawienie czyli 20 dni temu........ale mój okres już trwa niecałe 3 tygodnie. Co mam zrobić? przestać brać tabletki wogóle? jutro mam ost i po niej mam 7-dniową przerwę..czyli znów okres. Nie wiem może powinnam zadzwonić do ginekologa i sie go zapytac - czy umówic się na wizytę? Czy ktoś z was miał taki przypade?- proszę pomóżcie mi Może odp mi jakiś ginekolog jeśli taki tu jest
moze bys przeczytala ulotke zamiast płakać? to jest NORMALNY objaw przy pierwszych opakowaniach
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 18:35   #4
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

Ehhh...
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 13:35   #5
Ester@
Raczkowanie
 
Avatar Ester@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 34
GG do Ester@
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

Dzięki za odp.........ulotkę czytałam ale nic nie pisało o długoterminowym krwawieniu tylko o plamieniu pomiędzy okresami- dla mnie to różnica. Uspokoiłyście mnie i dzięki za to. Może to dla was dziwne ale ja się na prawdę tym niepokoiłam.
__________________
"Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania.
Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca."

Norman Vincent Peale
Ester@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 16:12   #6
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

*nie było napisane.
Nie było? A powinno...
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 16:43   #7
innastyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

Witam. Podpiszę się pod ten wątek, bo mam bardzo podobny problem. Również mam bardzo nieregularny okres, a w 21. dniu cyklu zaczęło się brązowe plamienie z czerwonymi skrzepami, które trwa już 11 dni, tyle że nie jest spowodowane żadnymi tabletkami, bo nic nie biorę ;/
Na początku myślałam że to po prostu plamienie okołoowulacyjne, ale żeby trwało aż tak długo ? Może ktoś miał podobny przypadek ?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
innastyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 17:20   #8
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Od 20 dni mam krwawienia-pomocy

Lekarz
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.