Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 09:50   #1
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775

Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?


Od jakichś 2 miesięcy zaobserwowałam na policzkach bardzo silny rumień. Mam bardzo jasną cerę, mieszaną, nieszczególnie wrażliwą (przynajmniej do niedawna). Od wielu lat regularnie używam peelingów (różnych) i nigdy nic takiego się nie działo. Teraz rumień jest ze mną cały dzień, przebija przez podkład, zwłaszcza na jednym policzku i nie powiem, nie jest to zbyt komfortowe. Zamierzam trochę zmienić pielęgnację - peeling tylko na strefę T, a na całą twarz pianka (?), ale co jeszcze mogę zrobić, żeby złagodzić/wyleczyć te zaczerwienienia?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:28   #2
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Hej,

Może Twoja cera z mieszanej zamieniła się na naczynkową? A może to niestety trądzik różowaty. Bez dermatologa się nie obejdzie. Trądzik różowaty nieleczony sieje spustoszenie na skórze. Niestety nie leczy się go tylko objawowo "pacyfikuje" żeby się nie rozprzestrzeniał i pogarszał.

Mi na rumień pomógł Eucerin Rouge na noc (świetny) i Iwostin Rosacin.

Pozdrawiam
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:16   #3
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Od jakichś 2 miesięcy zaobserwowałam na policzkach bardzo silny rumień. Mam bardzo jasną cerę, mieszaną, nieszczególnie wrażliwą (przynajmniej do niedawna). Od wielu lat regularnie używam peelingów (różnych) i nigdy nic takiego się nie działo. Teraz rumień jest ze mną cały dzień, przebija przez podkład, zwłaszcza na jednym policzku i nie powiem, nie jest to zbyt komfortowe. Zamierzam trochę zmienić pielęgnację - peeling tylko na strefę T, a na całą twarz pianka (?), ale co jeszcze mogę zrobić, żeby złagodzić/wyleczyć te zaczerwienienia?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi
Jeśli rumień utrzymuje Ci się cały dzień, to faktycznie może być to trądzik różowaty w pierwszej fazie. Również polecam wizytę u dermatologa.
Aby łagodzić zmiany, możesz sobie pomóc maseczkami łagodzącymi dla cer naczyniowych ( z kasztanowcem, miłorzębem japońskim, oczarem wirginijskim), z algami, z glinki różowej lub czerwonej lub możesz stosować żel z arniką.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 17:08   #4
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Dzięki, dziewczyny. Tak popatrzyłam pod światło i rzeczywiście w tych czerwonych miejscach są takie wybrzuszenia skóry, a sama skóra jakby taka ściągnięta

Aniu, a masz jakieś sprawdzone kosmetyki? Najchętniej z miłorzębem/algami/arniką, z glinkami i oczarem się nie lubimy

Vespe, rozejrzę się za tym Eucerinem, dzięki
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:27   #5
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez fashi0n Pokaż wiadomość
A próbowałaś korygujących kremów od Bielendy? Ja mam ten neutralizujący zaczerwienienia i sobie go chwalę, bo maskuje niedoskonałości i nawilża dodatkowo. No i jest też ok dla delikatnej skóry.
Dla mnie za ciemny niestety, poza tym chciałabym to podleczyć, bo nie zawsze mogę mieć makijaż Ale cieszę się, że Tobie pasuje, masakra z tym rumieniem.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 23:39   #6
Zofinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 51
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Ja stosuję serię Pharmaceris N, Diosperin K 1% Prolongatum (krem wzmacniający naczynia krwionośne). Jest lepiej, a rumień mniej widoczny.
Zofinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:29   #7
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Evelinek_r Możesz spróbować żelu arnikowego forte z Flosleku( w aptekach), żel maseczka dla skór z problemami naczynkowymi Floslek(bardzo szybko łagodzi podrażnienie i rumień, w drogeriach)Fitoregulator z wyciągiem z kasztanowca ATW lub Fitoregulator z wyciągiem z arniki ATW ( przez internet), Możesz również kupić eksrakt z miłorzębu japońskiego(ecospa.pl) lub z ekstrakt z kasztanowca lub ekstrakt z centella asiatica 30%-wąkroty azjatyckiej(mazidla.com) i dodać do swojego kremu.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 13:19   #8
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Evelinek_r Możesz spróbować żelu arnikowego forte z Flosleku( w aptekach), żel maseczka dla skór z problemami naczynkowymi Floslek(bardzo szybko łagodzi podrażnienie i rumień, w drogeriach)Fitoregulator z wyciągiem z kasztanowca ATW lub Fitoregulator z wyciągiem z arniki ATW ( przez internet), Możesz również kupić eksrakt z miłorzębu japońskiego(ecospa.pl) lub z ekstrakt z kasztanowca lub ekstrakt z centella asiatica 30%-wąkroty azjatyckiej(mazidla.com) i dodać do swojego kremu.
O, dzięki, dobra kobieto, zupełnie zapomniałam o Flosleku

Jutro uzbrojona w listę ruszam na łowy Na celowniku głównie Iwostin i Floslek (nie ma to jak wspierać polskich producentów )
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 13:44   #9
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
O, dzięki, dobra kobieto, zupełnie zapomniałam o Flosleku

Jutro uzbrojona w listę ruszam na łowy Na celowniku głównie Iwostin i Floslek (nie ma to jak wspierać polskich producentów )
Bardzo proszę Cieszę się, że mogłam pomóc
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 13:47   #10
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

moja mama ma tendecje do rumienienia sie na policzkach i uzywa kremu dla cery naczynkowej/ zarumienionej z Iwostin z fioletowym paskiem, chyba jest troszke drogi i maly ale jej pomaga. ten krem ma zielony kolor, ale po nalozeniu wyglada normalnie
a co do kremu bielendy- kupilam go jej na urodziny z mysla o jej cerze i na razie mowi ze jej odpowiada- mam nadzieje ze nie klamie, zeby nie wyszlo ze nieudany prezent ale wyglada po nim dobrze wiec chyba jest ok wczesniej uzywala podkladu Paese, ale chyba byl troszke ciezszy
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 09:00   #11
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Od jakichś 2 miesięcy zaobserwowałam na policzkach bardzo silny rumień. Mam bardzo jasną cerę, mieszaną, nieszczególnie wrażliwą (przynajmniej do niedawna). Od wielu lat regularnie używam peelingów (różnych) i nigdy nic takiego się nie działo. Teraz rumień jest ze mną cały dzień, przebija przez podkład, zwłaszcza na jednym policzku i nie powiem, nie jest to zbyt komfortowe. Zamierzam trochę zmienić pielęgnację - peeling tylko na strefę T, a na całą twarz pianka (?), ale co jeszcze mogę zrobić, żeby złagodzić/wyleczyć te zaczerwienienia?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi
Evelinek a w jakim jesteś wieku? któreś z rodziców tez ma taki problem? trądzik różowaty z reguły zaczyna się od napadowego rumieńca a potem się dopiero utrwala i dotyczy kobiet po 30 roku zycia z reguły..
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 09:52   #12
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość
Evelinek a w jakim jesteś wieku? któreś z rodziców tez ma taki problem? trądzik różowaty z reguły zaczyna się od napadowego rumieńca a potem się dopiero utrwala i dotyczy kobiet po 30 roku zycia z reguły..
Idzie 28 Mama ma wieczne problemy z naczynkami, ale mnie się nigdy nie przydarzyło, za to z trądzikiem różnego rodzaju walczyłam bite 13 lat, dopóki nie zaczęłam brać tabsów i trochę rozwinęłam horyzonty pielęgnacji

Na razie nabyłam krem z Iwostinu (Rosacin, na noc) i będę obserwować
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 15:20   #13
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Idzie 28 Mama ma wieczne problemy z naczynkami, ale mnie się nigdy nie przydarzyło, za to z trądzikiem różnego rodzaju walczyłam bite 13 lat, dopóki nie zaczęłam brać tabsów i trochę rozwinęłam horyzonty pielęgnacji

Na razie nabyłam krem z Iwostinu (Rosacin, na noc) i będę obserwować

..to faktycznie można podejrzewać początki różowatego....obserwuj co będzie się działo..
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 07:16   #14
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez karo_linka89 Pokaż wiadomość
a jaki to krem z bielendy dokladnie ? myslisz ze dla mlodszej sooby o podobnych objawiach bedzie ok ? czy to jakis dla starszej cery ?
tak. to jets krem bielenda cc korygujacy 10 w 1. sama od jakiegos czasu go uzywam. to znaczy nie mam cery naczynkowiej, chcialam ujednolicić koloryt i pokryc co nieco. mysle ze wiek w tej kwestii nie ma znaczenia
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 09:42   #15
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

A ja smaruję od paru dni tym kremem z iwostinu i powiem wam - pomaga Rumień wyraźnie mniejszy, zaczynają się wybijać czerwone kropki(), ale jest progres Szkoda tylko, że sam krem nie ma zielonego pigmentu, byłby idealny
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:46   #16
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

mysle ze produkty bielendy, w tym rowniez ten krem cc, znajdziesz w kazdej drogerii 40 ml kosztuje okolo 20 zl
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:31   #17
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
O, dzięki, dobra kobieto, zupełnie zapomniałam o Flosleku

Jutro uzbrojona w listę ruszam na łowy Na celowniku głównie Iwostin i Floslek (nie ma to jak wspierać polskich producentów )
p.s. Iwostin już nie Polski - jest produkowany przez Napentes, który od niedawna jest własnością fra Sanofi. Z polskich mamy Floslek, Tołpę, Oceanic AA i Dax.
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:46   #18
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
p.s. Iwostin już nie Polski - jest produkowany przez Napentes, który od niedawna jest własnością fra Sanofi. Z polskich mamy Floslek, Tołpę, Oceanic AA i Dax.

..a to mnie zaskoczyłaś z Iwostinem

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
A ja smaruję od paru dni tym kremem z iwostinu i powiem wam - pomaga Rumień wyraźnie mniejszy, zaczynają się wybijać czerwone kropki(), ale jest progres Szkoda tylko, że sam krem nie ma zielonego pigmentu, byłby idealny

..to szybciutko zaczął działać..mam nadzieję że szybko Tobie przejdzie
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:23   #19
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Silny rumień na policzkach - cera naczynkowa?

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość

..to szybciutko zaczął działać..mam nadzieję że szybko Tobie przejdzie
Ja po raz kolejny wracam, żeby pochwalić ten krem Na jednym policzku już prawie nie ma śladu, drugi (ten gorszy) jest wyraźnie uspokojony. Nawet jak kremu nie użyję 1-2 dni, efekt się utrzymuje. Myślę, że do końca tubki powinno wszytko ładnie się wygoić, a później zobaczymy.

Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc, nawet nie wiecie, jaka to radość móc znów wyjść do ludzi bez makijażu
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-01 17:23:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.