Czy powinnam się bardziej przejmować..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 08:13   #1
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861

Czy powinnam się bardziej przejmować..?


Wiecie co, taka refleksja mnie naszła jak sobie poczytałam niektóre posty na forum...
Mój ślub już niedługo, bo na samym początku czerwca, a wiele spraw mam jeszcze do załatwienia. I prawdę mówiąc nie wydawało mi się to przez długi okres czasu dziwne. Staram się podchodzić do sprawy raczej na spokojnie i chociaż czasem łapie mnie lekki stres, to nie tracę głowy. Natomiast ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy ze mną wszystko w porządku. Parę razy trafiłam już na posty dziewczyn, które ślubują za rok lub dwa, a mają już: termin w kościele, salę, orkiestrę, zaproszenia, upatrzoną suknię, buty itd. Może powinnam się bardziej przejmować? W sumie nigdy wcześniej nie brałam ślubu Więc może przesadzam z tym spokojnym załatwianiem spraw..?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 08:27   #2
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Hmm wiesz to zalezy chyba od osoby/regionu

Moja kuzynka bierze slub w czerwcu tego roku i sale miala juz wstepnie zarezerwowana juz temu. Z tego co mowila to sala bardzo popularna na slub i ciezko sie wbic
Ja szukalam sali na pol roku przed i juz mialam powazne problemy ze znalezieniem odpowiedniej, co ja mowie ze znalezieniem wolnej w dobrej cenie ;D W koncu wszystko zorganizowane bylo w hotelu i uwazam to za najbardziej trafna decyzje Slub byl w ostatnie swieta

Ja staralam sie tez wszystko na spokojnie zalatwiac. Bez paniki Panike siala moja mama Co w sumie tez mialo pozytyw bo nie musialam myslec co jeszcze zrobic bo ona juz wiedziala

Wydaje mi sie ze nie ma reguly Po prostu spisz co masz do zrobienia i zaplanuj sobie kiedy bys chciala miec to z glowy I po prostu rob w odpowiednim dla siebie tempie W koncu to twoj slub i nie masz sie czuc pod presja bo tak wypada Masz byc najpiekniejsza panna mloda w tym dniu... wyluzowana i wesola
Wiesz ja sie tez zastanawialam czy jestem normalna ale w dniu slubu :P Siedzialam u wizazystki, bylo kilka dziewczyn (to akurat mi sie malo podobalo ;p) i wierz mi wszystkie stresowaly sie. Jak sie zobaczyly zrobione na bostwo to prawie ryczaly ze tak slicznie i one nie wytrzymaja. A zanim sie nie zobaczyly to wogole siedzialy sztywne i zestresowane. A ja sobie siedzialam i czekalam i sie zastanawialam czemu ja sie nie stresuje
Jedyny moment jak sie zestresowalam to byl jak wizazystka miala opoznienie :P i wyszlam w efekcie pol godziny pozniej niz zaplanowalam i troche mi sie czas skurczyl.

A wlasnie wiem ze sa rozne opinie na ten temat ale szczerze polecam sesje z fotografem przed slubem. My sie w czasie sesji tak wyluzowalismy ze generalnie cala reszta poszla jak po masle :P
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:59   #3
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Akane nie no wszystko wporządku ... ja wychodziłam zamąż w pażdzierniku a suknie upatrzyłam w sierpniu ... no fakt restauracje , orkiestre i kosciół mieliśy załatwiony juz w kwietniu
Pozdrawiam i życze miłych przygotowań
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:11   #4
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

My zaczęlismy przygotowania na rok wcześniej. Dlaczego?
Bo to my chcielismy wybrać salę, która nam się podoba, a nie dopasowywać w drugą stronę. I było to też związane z tym, żeby przejmowanie i stres rozłożyć na dłuższy okres.
Teraz większość 'grubych' spraw mam załatwionych, do ślubu 5 miesięcy i jest spokój Gdybym nie załatwiła tego wcześniej, to teraz miałabym sporo załatwiania, a tak jestem do przodu i mnie to cieszy
Ja się tym nie przejmuję w sensie ach i och, i jakie to cudne i piękne, tylko lubię załatwić sprawy szybko i sprawnie, żeby mieć spokoj I już
Powodzenia życzę
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:19   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Salę i orkiestrę na rok wcześniej rozumiem. Ale suknię, kamerzystę, fotografa, zaproszenia...? Ech, może też powinnam była wszystko przygotować już w zeszłym roku?
Niby nie zostało mi teraz jakoś dużo tego, ale jak czytam, że niektóre dziewczyny ślubują jesienią 2006 roku, a nawet i w roku 2007 i mają już to wszystko załatwione, z naukami przedmałżeńskimi włącznie, to się nieco załamuję
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:37   #6
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Akane, wszystko u Ciebie OK

ja swój slub załatwiłam w ciągu miesiąca, bo wczesniej się za to brac nie widziałam sensu. W ciagu jednego tygodnia kupilismy buty, sukienke i resztę ubioru, załatwilismy termin, powiadomilismy gości, zlecilismy zaproszenia, znależlismy salę i fotografa, zamówilismy kwiaty.

Najdłużej zeszło mi na menu, bo prawie 2 tygdonie ale to dlatego, że uwielbiam gotowac i jeść, więc mi zależało na dobrej kuchni.

Moja sis, zas slub wzięła w ciagu tygodnia, gdy zafacynowana ze swoim partnerem urokami Krynicy Górskiej w czasie kręcenia filmu, postanowili w tej scenerii związać się na stałe.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:28   #7
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Akane a czego Ty jeszcze nie załatwiłaś? Co jeszcze Ci zostało? Nauki macie już za sobą??
Nie martw się, poradzisz sobie , jednak myślę że powinnaś już zająć się wszystkim
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 12:35   #8
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Dobre zespoły mają zarezerwowane terminy na 12-18 miesięcy do przodu, więc jeśli chce się zgrać zespół, salę, ewentualnie kucharkę z obsługą, to trzeba wcześnie zacząć przygotowania. Ja na rok przed ślubem miałam już nagrany zespół, salę i kucharkę właśnie.
A i tak musiałam się nagimnastykować, bo terminy były "napięte" - zwłaszcza, że mój ślub brałam w jednym z najbardziej obleganych miesięcy czyli w sierpniu!
Z kolei moja siostra, która brała ślub w maju - w ciągu miesiąca wszystko zorganizowała (wiecie, czas ją gonił... ).
Więc zależy to głownie po pierwsze od terminu ślubu, po drugie od miejsca (są sale, restauracje bardziej lub mniej oblegane) no i zapewne charakteru, jedni podchodzą na luzie, inni są bardzo zapobiegawczy, a nawet nadgorliwi.
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:03   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Cytat:
Napisane przez KARINCIA
Akane a czego Ty jeszcze nie załatwiłaś? Co jeszcze Ci zostało? Nauki macie już za sobą??
Nie martw się, poradzisz sobie , jednak myślę że powinnaś już zająć się wszystkim
Załatwionych spraw mamy sporo:
- termin w kościele
- restaurację (co prawda wstępnie, umowę podpisujemy po zapoznianiu się z menu - 23 stycznia)
- fotografa
- kamerzystę
- obrączki
- wybrane wzory zaproszeń

Nauki mamy jeszcze przed sobą, planujemy je na marzec. Pozostaje kwestia mojej sukni (i dodatków), garnituru TŻ i formalności (ale to i tak dopiero 3 miesiące przed ślubem). O fryzjerce i kosmetyczce też dopiero powolutku zaczynam myśleć... Próbny makijaż chcę zrobić dopiero w kwietniu, podobnie fryzurę (szczególnie, że włosy za te 3 miesiące będą na pewno dłuższe, niż teraz). Wydawało mi się, że do przygotowań podchodzę dość racjonalnie, ale niektóre dziewczyny zbiły mnie z tropu Chociaż jak teraz o tym myślę, to chyba jednak nie chciałabym mieć wszystkiego zaklepanego już rok wcześniej, bo mimo wszystko te przygotowania mają swój urok. I potem pewnie bym się trochę złościła na siebie, że muszę biernie czekać
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:23   #10
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

mnie osobiście załatwianie wszystkiego na rok przed ślubem wydaje się nieco przesadzone. no moze poza orkiestra i sala ewentualnie. My zaczeliśmy jakieś 8 miesięcy przed. teraz zostało 3,5 mieisąca i jesteśmy mniej więcej w połowie. zastanawiam się jeszcze jak to wszystko rozplanować i kiedy pozałatwiać resztę, ale mam nadzieję, zę ze wszyskim zdążymy. A Akane, jak na ślub w czerwcu to ma całkiem sporo załatwione. więc w sumie to nie wiem o co chodzi
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:16   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Luuuzik. Ślubujemy we wrześniu, a zaczęliśmy przygotowania w listopadzie, to znaczy wybraliśmy salę i tyle. W grudniu wybraliśmy kościół i poszliśmy zarezerwować sobie termin i godzinę. Dopiero teraz szukamy DJ. Za garnitur weźmiemy się w marcu pewnie. Mamy wybrany wzór obrączek i to by było na tyle. Nie daj się zwariować, nie warto. A na stresy przyjdzie jeszcze czas.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 16:32   #12
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Czy powinnam się bardziej przejmować..?

Akane!Przecież wszystko masz załatwione !A stoickiego spokoju to akurat mogę ci tylko pozazdrościćPlanowa nie ślubu na 2 lata wcześniej to dla mnie lekka abstrakcja,bo kto wie co będzie za 2 lata poza tym to czekanie...czy ja nie mam nic lepszego do roboty tylko ślub planować
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.