Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-11, 21:06   #1
lumorn
Przyczajenie
 
Avatar lumorn
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2

pielęgnacja włosów ?


Hej dziewczyny, jest to mój pierwszy wątek także proszę o wyrozumiałość. Od razu napiszę, że nie używam żadnych lokówek, suszarek ani prostownicy. Włosy mam długie, za łopatki i nadal zapuszczam. Muszę je myć co dwa dni, bo inaczej mi się przetłuszczają, chciałabym to mycie przedłużyć do trzech dni, ale niestety marzenie ściętej głowy nie przedłużając, używam szamponów przeciwko włosom przetłuszczającym się z Nivea (Pure Balance)
odżywki z Pantene ( Pro-V extra volume 400ml) i jedwabiu z CHI i BIOSILK silk therapy. Ostatnio kupiłam też szampon wzmacniający z Farmony z ekstraktem ze skrzypu polnego i szampon brzozowy herbal care z Fermony, jedank to na nic włosy są świetne od razu po umyciu i rozczesaniu, jednak na drugi dzień grzywka i włosy przy samej skórze trochę się przetłuszczają.. nie chcę przyzwyczaić ich na tyle, żebym musiała myć codziennie. marzę o długich, gęstych, grubych i puszystych włosach, czy jest to możliwe? wiele naczytałam się o maseczkach z żółtka na włosy, czy to pomoże? a może mycie szamponami dla dzieci jak np: bambi, czy może za bardzo obciążam włosy i zrezygnować z jedwabiu, ewentualnie odżywki? moja koleżanka mówiła, żebym kupiła sobie piankę do włosów i wcierała po umyciu, czy to pomoże? a jeśli już to kupić taką na obiętość czy do włosów kręconych ( mam całkowicie proste włosy) bo chciałabym by były lekko skręcone, a nie chcę ich męczyć wałkami, a tym bardziej lokówką.. Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale chciałam żeby wszystko było jasne, z góry dziękuję za odpowiedzi
lumorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 08:08   #2
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Cześć. Jak często powinno się myć włosy ? Czy to prawda, że dwa razy nakładamy szampon ? Gdzieś w jakieś gazecie przeczytałam, że dwa razy powinno się nakładać szampon. Co ile dni stosować odżywkę do włosów?
Ja myję codziennie włosy rano. Dwa razy nakładam szampon, Odżywki używam tak : w jednym tygodniu poniedziałek,środa,piątek ,niedziela w następnym tygodniu : wtorek,czwartek,sobota. Czyli co dwa dni. Nie za często? jak myślicie?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:08   #3
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Włosy można myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie.
To zależy, jeżeli po jednym myciu masz jeszcze niedostatecznie umyte włosy, to możesz to zrobić jeszcze raz.
Nie ma chyba reguły, jeśli chodzi o odżywkę, możesz po każdym myciu stosować.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:55   #4
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Włosy myjemy tak często, jak tego potrzebują. Szampon powinno nakładać się 2 razy, gdyż za pierwszym nie zawsze zmyjemy cały kurz i łój, chociaż czytałam, że jak ktoś myje włosy codziennie, to raz nałożony szampon wystarczy. Odżywkę powinno używać się po każdym myciu [ale co jakiś czas zmieniać na inną, żeby włosy się nie przyzwyczaiły], a maskę 1-2 razy w tygodniu na dłużej
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 10:22   #5
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Dziękuję za odpowiedź
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 11:35   #6
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Ja myję włosy co drugi dzień. A co do nakładania szamponu dwa razy to opinie są podzielone. Ja gdzieś czytałam, że nie powinno się tego robić, gdyż to powoduje przesuszenie skóry głowy, a tym samym większą produkcję sebum, co znów sprzyja przetłuszczaniu się włosów. I ja to chyba faktycznie u siebie zauważyłam. Dlatego myję raz. A jak ktoś myje włosy codziennie, to już spokojnie raz wystarcza.
Odżywkę nakładam po każdym umyciu, gdyż myję włosy zwykłymi, ziołowymi szamponami bez silikonów, i trudno by było je rozczesać. Wolę odżywki bez spłukiwania, bo są wygodniejsze Lubię odżywki z Joanny Naturia za nie najgorszy skład i zapach

Tu jest fajny blog na temat pielęgnacji włosów, co prawda tyczy się tłustych włosów, ale warto poczytać KLIK
__________________










Edytowane przez Myszka_83
Czas edycji: 2012-05-12 o 11:37
Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 16:05   #7
elzbieta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

moja fryzjerka twierdzi, że trzeba myć włosy tak często, jak tego wymagają, czyli wszystko zależy jak intensywnie się przetłuszczają. Ja myję co drugi dzień. Jak myjesz codziennie to warto wybrać szampon do codziennego stosowania - jest delikatniejszy.
Osobiście rozcieńczam go z wodą, aby nie obciążał tak bardzo włosów. Raz w tygodniu nakładam maskę, a do układania włosów stosuję spray do układania w wysokich temperaturach. I moje włoski wyglądają nie najgorzej
Fajne kosmetyki znajdziesz na tej stronie: www.uradka.pl - mają tam fajne ceny profesjonalnych kosmetyków.
elzbieta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 16:45   #8
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Ja myję włosy co drugi dzień. A co do nakładania szamponu dwa razy to opinie są podzielone. Ja gdzieś czytałam, że nie powinno się tego robić, gdyż to powoduje przesuszenie skóry głowy, a tym samym większą produkcję sebum, co znów sprzyja przetłuszczaniu się włosów. I ja to chyba faktycznie u siebie zauważyłam. Dlatego myję raz. A jak ktoś myje włosy codziennie, to już spokojnie raz wystarcza.
Odżywkę nakładam po każdym umyciu, gdyż myję włosy zwykłymi, ziołowymi szamponami bez silikonów, i trudno by było je rozczesać. Wolę odżywki bez spłukiwania, bo są wygodniejsze Lubię odżywki z Joanny Naturia za nie najgorszy skład i zapach

Tu jest fajny blog na temat pielęgnacji włosów, co prawda tyczy się tłustych włosów, ale warto poczytać KLIK
Dziękuję chętnie sobie przejrzę tego bloga
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:53   #9
malwka
Raczkowanie
 
Avatar malwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Wiadomości: 435
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Cytat:
Napisane przez elzbieta_ Pokaż wiadomość
moja fryzjerka twierdzi, że trzeba myć włosy tak często, jak tego wymagają, czyli wszystko zależy jak intensywnie się przetłuszczają. Ja myję co drugi dzień. Jak myjesz codziennie to warto wybrać szampon do codziennego stosowania - jest delikatniejszy.
Osobiście rozcieńczam go z wodą, aby nie obciążał tak bardzo włosów. Raz w tygodniu nakładam maskę, a do układania włosów stosuję spray do układania w wysokich temperaturach. I moje włoski wyglądają nie najgorzej
Fajne kosmetyki znajdziesz na tej stronie: www.uradka.pl - mają tam fajne ceny profesjonalnych kosmetyków.
Co za wieśniak prowadzi tą strone Pierwszy opis produktu jaki przeczytałam a tam: "Balsam podczymujący kolor..." hehe http://www.uradka.pl/item/kallos-bal...go-1000ml.html
__________________
mgr. inż.
zapuszczam włosy
malwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:01   #10
moniula01
Wtajemniczenie
 
Avatar moniula01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: TrĂłjmiasto
Wiadomości: 2 064
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

ja równiez myje włosy co 2 dzień. myje 2 razy szamponem i odzywki uzywam po kazdym umyciu bo bym ich nie rozczesała
__________________
moniula01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 14:33   #11
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Myję włosy codziennie, i po każdym myciu nakładam na nie maskę lub odżywkę Co do ilości nakładania szamponu, to możesz je myć tylko raz, ale jeśli czujesz, że są niedomyte, wtedy myj drugi. Zbyt częste mycie osłabia cebulkę włosa, co może doprowadzić do jego wypadania
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 19:21   #12
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Cytat:
Napisane przez karolinga Pokaż wiadomość
Myję włosy codziennie, i po każdym myciu nakładam na nie maskę lub odżywkę Co do ilości nakładania szamponu, to możesz je myć tylko raz, ale jeśli czujesz, że są niedomyte, wtedy myj drugi. Zbyt częste mycie osłabia cebulkę włosa, co może doprowadzić do jego wypadania
Ja mam cienkie włosy, które i tak mi wypadają ;/
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:32   #13
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: Pielęgnacja włosów - mycie i używanie odżywek

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Ja mam cienkie włosy, które i tak mi wypadają ;/
hmm... to może wypróbuj jakieś wcierki? Słyszałam, że dobra jest Radicala wzmacniająca i Joanny Rzepy.
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 18:26   #14
Mareczeq93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4
Pielęgnacja włosów

Witam .

Mam dylemat co do pielęgnacji włosów, jak wiadomo środków do włosów jest multum i ciężko jest mi to ogarnąć. Mam gęste i chyba zdrowe włosy, łatwo się układają. Teraz do was pytanie , jakie środki polecacie by moje włosy stały się idealne . Myślałem by stosować szampon + odzywka, a nastepne mycie szampon + maska , co myślicie o takim połączeniu i stosowaniu ? dodam że włosy myje co ok 4-6 dni . Włosy stawiam codziennie Schwarzkopf OSIS Mess up Guma matującą moc 2 . Ogólnie jestem zielony w pielegnacji włosów i bede wdzieczny za każde cenne rady . Myśle nad zakupem loreal mythic oil szampon , co myslicie o tym szamponie ? Pozdrawiam wszystkich
Mareczeq93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:09   #15
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Pielęgnacja włosów

Cytat:
Napisane przez Mareczeq93 Pokaż wiadomość
Witam .

Mam dylemat co do pielęgnacji włosów, jak wiadomo środków do włosów jest multum i ciężko jest mi to ogarnąć. Mam gęste i chyba zdrowe włosy, łatwo się układają. Teraz do was pytanie , jakie środki polecacie by moje włosy stały się idealne . Myślałem by stosować szampon + odzywka, a nastepne mycie szampon + maska , co myślicie o takim połączeniu i stosowaniu ? dodam że włosy myje co ok 4-6 dni . Włosy stawiam codziennie Schwarzkopf OSIS Mess up Guma matującą moc 2 . Ogólnie jestem zielony w pielegnacji włosów i bede wdzieczny za każde cenne rady . Myśle nad zakupem loreal mythic oil szampon , co myslicie o tym szamponie ? Pozdrawiam wszystkich
Polecamy KWC bo ne jesteśmy wrożkami i nie wiemy jakie kosmetyki do Twoich jakże zdrowych codziennie klejonych gumą i mytych raz na 4-6 dni wlosów.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.