Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-23, 20:50   #1
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter

Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??


Witam.

Postanowilam na wiosne unowoczesnic kilka moich bluzeczek.Prosze o porade jak krok po kroku zrobic taką kokardkę pod biustem i w pasie ???
Jakie znacie pomysly na zmienienie bluzeczki ? Poza broszkami, poniewaz nie lubie takowych.

Dzieki z góry za pomoc
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 20:50   #2
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??

Witam.

Postanowilam na wiosne unowoczesnic kilka moich bluzeczek.Prosze o porade jak krok po kroku zrobic taką kokardkę pod biustem i w pasie ???
Jakie znacie pomysly na zmienienie bluzeczki ? Poza broszkami, poniewaz nie lubie takowych.

Dzieki z góry za pomoc
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 06:53   #3
KrEdKaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 95
Re: Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??

ja również się podpinam pod pytanie Demeter i kilka moich pomysłów to - doszycie koraliczków np. przy dekolcie na brzegach czy przy kieszeniach, doszycie koronki(najlepiej jakaś w innym kolorze niż biały , chociaż i taka mogłaby byc ), przyklejenie takich malutkich dżecików i utworzenie z nich jakiś fajnych kształtów, farbkami lub mazakami do tkanin też mozna coś oryginalnego wyczarować, mozna "zbiedz" bluzeczke tak w biuście (teoretycznie tego nie wytłumacze bo jeszcze nie próbowałam) , chodzi mi ze miedzy biustem sciagnąć troche materiał (chyba na lewej stronie , ale nie wiem- ja bym tak zrobiła) i wtedy bluzeczka na gorze bedzie taka troszke pomarszczona, jeśli to bawełna można moczyc ją cała (lub np. połowe -od srodka w dół) w specjalnej farbie do rabienia ubrań,zawsze można coś naszyć -typu kwiatuszki, motylki etc. Więcej pomysłów już chyba nie mam jak mi sie coś przypomni to naklikam
KrEdKaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 06:53   #4
KrEdKaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 95
Re: Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??

ja również się podpinam pod pytanie Demeter i kilka moich pomysłów to - doszycie koraliczków np. przy dekolcie na brzegach czy przy kieszeniach, doszycie koronki(najlepiej jakaś w innym kolorze niż biały , chociaż i taka mogłaby byc ), przyklejenie takich malutkich dżecików i utworzenie z nich jakiś fajnych kształtów, farbkami lub mazakami do tkanin też mozna coś oryginalnego wyczarować, mozna "zbiedz" bluzeczke tak w biuście (teoretycznie tego nie wytłumacze bo jeszcze nie próbowałam) , chodzi mi ze miedzy biustem sciagnąć troche materiał (chyba na lewej stronie , ale nie wiem- ja bym tak zrobiła) i wtedy bluzeczka na gorze bedzie taka troszke pomarszczona, jeśli to bawełna można moczyc ją cała (lub np. połowe -od srodka w dół) w specjalnej farbie do rabienia ubrań,zawsze można coś naszyć -typu kwiatuszki, motylki etc. Więcej pomysłów już chyba nie mam jak mi sie coś przypomni to naklikam
KrEdKaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 22:41   #5
asianiunia
Raczkowanie
 
Avatar asianiunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 208
Dot.: Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??

no dziewczyny, któras wszyła sobie takie ładne kokardki do bluzek albo sukienek?, same je zrobiliscie czy gdzies sie kupuje takie kokardki
asianiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 00:59   #6
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??

tasiemki na kokarki można kupić w pasmanterii zarówno atłasowe jak i z "misia"
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:30   #7
Loczq
Przyczajenie
 
Avatar Loczq
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: warmia-mazury
Wiadomości: 25
GG do Loczq
Dot.: Jak "unowoczesnic" stare bluzeczki ??

A ja pomyślałam, ze można od starej bluzki na długi rękaw odciąc rękawy (z których można zrobic długie rękawiczki bez palców tylko na kciuka) i zrobic z niej świetny top na ramiączka lub extra bluzkę z odkrytymi plecami błyszczącą od cekinów..Z jednej starej bluzki dwie pożyteczne rzeczy..Tylko ja musiałam wywalic mój dyskotekowy top, poniewaz nie mam zdolności do przyszywanie koralików...
__________________

...bo umrzec to zbyt mały powód,żeby przestac kochac...



Loczq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.