Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 10:38   #1
radzia512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1

Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?


Witam Od pewnego czasu są na rynku takie leżaczki-bujaczki dla dzieci Jest sens inwestowac w coś takiego? Czy to dla dziecka faktycznie wygodne? co o tym sądzicie?


P.S. mam 6-miesięcznego synka... i nie wiem czy sprawić mu taki "fotelik"
radzia512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:02   #2
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Cytat:
Napisane przez radzia512 Pokaż wiadomość
Witam Od pewnego czasu są na rynku takie leżaczki-bujaczki dla dzieci Jest sens inwestowac w coś takiego? Czy to dla dziecka faktycznie wygodne? co o tym sądzicie?


P.S. mam 6-miesięcznego synka... i nie wiem czy sprawić mu taki "fotelik"
Moja córcia miała taki http://www.allegro.pl/item489676980_fisher_pric e_lezaczek_bujaczek_pozyt ywka_g5914_gw.html
nawet sobię chwale ,możale nie nie używała go zbyt długo bo sie wierciła strasznie i chciała wychodzić.Ale ogólnie polecam dzieciom od 3 miesiąca do góra 7 Synek ma Twój 6 męcy to tez długo w nim nie nasiedzi
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2008-12-02 o 11:04
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:04   #3
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12 524
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

wydaje mi się, że leżak jest fajnym rozwiązaniem na pierwsze półrocze, u nas się sprawdził i mam dwa. ale myślę, ze jeszcze parę tygodni i pójdzie w zapomnienie, bo córa już się rwie do siedzenia i po kilku miesiącach leżakowania w różnych częściach mieszkania ma powoli dosyć
w piątek skończy 5 miesięcy.
jowisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:06   #4
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Cytat:
Napisane przez jowisz Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że leżak jest fajnym rozwiązaniem na pierwsze półrocze, u nas się sprawdził i mam dwa. ale myślę, ze jeszcze parę tygodni i pójdzie w zapomnienie, bo córa już się rwie do siedzenia i po kilku miesiącach leżakowania w różnych częściach mieszkania ma powoli dosyć
w piątek skończy 5 miesięcy.
no własnie
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:21   #5
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Dla 6 miesiecznego to raczej juz za pozno, mojemu juz nogi wystaja i chyba lezaczek robi sie za maly

Poza tym w takim wieku dzieci juz zaczynaja siadac, raczkowac i nie ma co inwestowac w lezaczki
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:26   #6
tosia626
Przyczajenie
 
Avatar tosia626
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Ja mam 2-miesięczną Ize, i bardzo podoba jej sie leżakowanie Widzi więcej niż leżac i tylko główka jej chodzi na około jak radar zbierajacy informacje coś pieknego
Kupiłam jej taki leżaczek... sprawdza się pieknie http://www.moje-dziecko.com/p,pl,122...luxe+kees.html
tosia626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 12:31   #7
Mała75
Zakorzenienie
 
Avatar Mała75
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 086
GG do Mała75
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Chyba troche pozno na lezaczek bo synek niedlugo zacznie Ci siadac
Ja uzywam od czasu jak corcia skonczyla 2 miesiace i bardzo sobie chwale. Mala lubi w nim siedziec, w dzien ucina drzemki a ja mam spokoj. Bo w lozeczku nie chce lezec - nam sluzy tylko do spania w nocy.
__________________
Maja
Mała75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 12:51   #8
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

moja chrześniaczka skończyła 8 mies i jeszcze korzysta,za leniwa do siedania
zgodzę się z poprzedniaczkami na 6 mies to już za póżno
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 18:17   #9
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Tez uwazam ze to ciut za późno, poniewaz dziecko robi sie w tym wieku coraz bardziej mobilne i nie w głwoie mu siedzenie. Ale są lezaczki do 18kg. Ja mam taki i mój starszy syn 2 latek czasem się w nim rozsiada . Moze słuzyc tez do karmienia.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 20:11   #10
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

A ja nie zgodzę się z moimi przedmówczyniami Uważam, że 6 miesięcy to najlepszy okres na kupowanie takiego leżaczka. Młodsze niemowlaki powinny leżeć na płaskim a nie w takich bujaczkach, bo one nie zapewniają prawidłowej pozycji dla ich kręgosłupa. Natomiast dziecko w wieku 6 miesięcy nie jest już takie zagrożone. Ja właśnie z takiego powodu kupowałam leżaczek gdy moja Córa mała 6 miesięcy, teraz ma prawie 10 i nadal się świetnie sprawdza, pomimo, że Młoda przede wszystkim zaiwania raczkiem po całym mieszkaniu. Przede wszystkim jako fotelik do karmienia, krzesełko do dzikich rajdów po mieszkaniu (pcha mamusia), ale także sadzam Ją w nim kiedy potrzebuję Ją "unieruchomić" gdy coś robię i chcę mieć na oku. Młoda wykorzystuje go jako bujaczek - czasem tak się buja, że aż podskokami przemierza mieszkanie. Prócz tego wykorzystuje go jako "stolik" do zabawy, przy którym stoi i po kolei wrzuca i wyrzuca z niego różne zabawki. Moi znajomi mają prawie półtoraroczną córkę oraz identyczny bujaczek jak nasz i też się super sprawdza.
My mamy taki model. Właśnie do 18 kg.

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2008-12-02 o 20:12
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 20:46   #11
moniczka1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Zgadzam się z przedmówczynią Ja kupiłam swojemu synkowi leżaczek gdy miał 5 miesięcy, i do 11 miesiąca świetnie się w nim bawił. Jest to bardzo przydatna rzecz, gdy gotowałam obiad w kuchni położyłem maluszka na stole, i świetnie się bawił obserwując co robie Oczywiście tak jak to powiedziała przedmówczyni dzięki temu mogłam mieć na niego oko w każdej chwili. Można wykorzystywać go do wielu rzeczy, tak jak wcześniej wystarczy trochę inwencji i leżaczek staje się koszykiem do którego wrzucamy piłeczkę. Mały przy tym świetnie się bawił Jednym słowem to naprawdę przydatna rzecz. Sama miałam taki model http://www.moje-dziecko.com/p,pl,455...zek+h5126.html
moja koleżanka miała coś podobnego do tego leżaczka i też świetnie się sprawdzał.
http://allegro.pl/item489681623_chic...e_wys_12h.html

Mam nadzieje że pomogłam w podjęciu decyzji
Pozdrawiam.
moniczka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 21:42   #12
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Iza, Elsi ma 100% rację... my wprawdzie zakupiliśmy leżaczek (http://www.allegro.pl/item493893529_...hotka_s_k.html) gdy Dawid miał 4 miesiące (nadal męczyły go koli, a wibracje jakie posiada - choć nie nadużywane działały cuda) do tego właściwie do chwili obecnej nam służy u teściowej za krzesełko do karmienia (bo łatwo go złożyć i przewieść) , a u nas jako miejsce do ćwiczeń i dźwigania pupy... unieruchomić już się w nim wprawdzie nie da, ale chętnie jak jest zmęczony w nim posiedzi i utnie sobie drzemkę (najczęściej właśnie u teściów - w domu śpi zawsze w łóżeczku, chyba że zdarzy mu się zasnąć w połowie drogi do jakiegoś wybranego przez siebie celu... ale wtedy jak już mocniej przyśnie i tak ląduje w łóżeczku), a że leżaczek jest do 18 kg to jeszcze nam trochę posłuży... i uważam że warto było wydać tą kasę... bo jak dla mnie to nieoceniona rzecz... w sumie przez pierwszych kilka miesięcy, gdy Dawid sam nie siedział a to było tak jeszcze w sumie z półtora miesiąca temu (a jest w zbliżonym wieku do Emilki Elsi) wędrował ze mna po calutkim mieszkaniu... a i dzięki temu pewnie tak upodobał sobie kuchnie
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:24   #13
tosia626
Przyczajenie
 
Avatar tosia626
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Hmm więc nie jest regułą kiedy kupować taki leżaczek Musisz sama wyczuć jakie jest Twoje dziecko... spokojne czy raczej ruchliwe... Myśle ze Ty wiesz najlepiej kupic czy nie
tosia626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:09   #14
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

moi synkowie mieli bujaczki Fisher Price od urodzenia, a kiedy ważyli już prawie po 9 kg oddaliśmy je znajomym i kupiliśmy następne - tym razem do 18 kg:
http://www.lulumarket.pl/go/_info/?user_id=381&lang=pl
a to dlatego, że bardzo lubili się w nich bujać i dalej to robią, chociaż oczywiście nie używają już pałąków, czasami też sadzają w nich teletubisie ale oni są wybitnie leżaczkowi . moim zdaniem najlepiej wybrać się do znajomych albo do sklepu, gdzie będzie można wypróbować leżaczek i zobaczyć, czy się dziecku spodoba
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 16:08   #15
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Mój syn do dzisiaj używa leżaczka, a ma niemal 20 miesięcy. Leżaczek z wyjętym pałąkiem służy mu teraz za fotelik bujany. Mamy z fisher price i służył nam również do posiłków, z tego względu, że nie chciałam zagracać mieszkania krzesełkiem do karmienia.
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 23:05   #16
fledgling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29
GG do fledgling
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

My ieliśmy 2 leżaczki - jeden zwykły i jeden z wibracjami i innymi bajerami. W tym drugim Mała nie chiała przebywać, ten pierwszy służył nam do mniej więcej 7 miesiąca Poźniej rewelacją okazało się krzesełko do karmienia z regulowanym oparciem
fledgling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 11:49   #17
ulalav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 82
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Cytat:
Napisane przez fledgling Pokaż wiadomość
My ieliśmy 2 leżaczki - jeden zwykły i jeden z wibracjami i innymi bajerami. W tym drugim Mała nie chiała przebywać, ten pierwszy służył nam do mniej więcej 7 miesiąca Poźniej rewelacją okazało się krzesełko do karmienia z regulowanym oparciem
u nas podobnie tyle, że z upodobaniami odwrotnie, Bartosz ten z bajerami wprost uwielbiał, przestałam go w nim sadać jak w wieku ok 6-7 m-cy przewrócił sie razem z leżaczkiem kiedy próbował się w nim przekręcić na bok....

mysle, że leżaczki są dla dzieci, które jeszcze spokojnie leżą i nie w głowie im akrobacje.
ulalav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 14:14   #18
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Leżaczek dla 6-miesięcznego dziecka?

Możesz pomyśleć też o huśtawce, co się sama buja. Widziałam takie 5-miesięczne dziecko w huśtawce z radości machające nóżkami i płaczące, jak ktoś chce je wyjąć

Niestety nie podam linka, bo huśtawka jakiś starszy model, kupiona po innym dziecku i nie ma w googlach.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.