Być stewardessą.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 22:49   #1
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 123

Być stewardessą..


Hej dziewczyny Chciałam Was zapytać o kilka rzeczy związanych z byciem stewardessą. Ostatnio dużo czytam i myslałę o tym zawodzie. Dostałam takie nagłego "oświecenia" jakiś tydzień temu.. ale czytając wywiady z różnymi stewardessami też widzę, że w niektórych przypadkach był to po prostu "spontan", a nie że jakieś marzenia z dzieciństwa a ja nawet nigdy nie leciałam samolotem ale nie ogarnia mnie żaden strach na myśl o tym xd mniejsza o to.. moje nagłe marzenie zrodziło się z chęci połączenia jak największej ilości rzeczy które lubię.. i wypadło na stewardessę : języki, wielkie marzenie o podróżowaniu po świecie, kontakt z ludźmi, brak monotonii.. ale mam kilka pytań :
czy stewardessa koniecznie musi umieć pływać ? podobno nie wszystkie linie lotnicze wymagają tej umiejętności.. jeżeli jednak tak to jestem gotowa się nauczyć xd
czy musi być idealna pod względem zdrowotnym ? tzn wiem, że musi być zdrowa, ale np. drobna wada wzroku i minimalna wada postawy..
czy to musi być koniecznie taki zawód życia ? xd bo jak wiadomo raczej stare stewardessy nie do końca są, że tak powiem, mile widziane.. czy może to być taka praca w czasie studiów ?
na czym polega rekrutacja ?
z tego co wiem nie trzeba mieć wykształcenia wyższego chociaz jest mile widziane, ale czy obowiązuje jakiś kurs czy coś?

I ogólnie piszcie co wiecie, z góry dziękuję..
chocolateeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 23:08   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Być stewardessą..

Na podforum businesswoman jest wątek "chcę zostać stewardessą", chyba są tam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 18:07   #3
Reveerend
Przyczajenie
 
Avatar Reveerend
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 3
Dot.: Być stewardessą..

Z tego co ja wiem .. ( z czytania oczywiście ) - pływanie - to jest oczywiste, że trzeba no nie jak profesjonalista ale przynajmniej żebyś utrzymała się na wodzie i w razie czego 'uratowała' drugiego człowieka. I akurat wszystkie linie tego oczekują - te najlepsze no i te najgorsze [ typu Ryanair - ale w sumie tylko nimi latam za granice xD ]. Z tego co wiem jeszcze to może być wada wzroku ale musisz mieć soczewki. Sama mam chęć zostać Stewką .. ale przy moim wzroście nie wiem czy mnie przyjmą .. ale nadzieje mieć można . ; )

Edytowane przez Reveerend
Czas edycji: 2013-04-23 o 18:11
Reveerend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 14:08   #4
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Być stewardessą..

Na forum dotyczącym Pracy jest bardzo obfity wątek odnośnie tego zawodu
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:04   #5
sonia_24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 68
Dot.: Być stewardessą..

cału obszerny wątek na ten temat https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...74#post8652274 uważam że kolejny jest zbędny
sonia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-25 17:04:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.