OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-27, 08:17   #991
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, po jakim okresie zauważyłyście oczyszczanie się porów?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 10:10   #992
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, po jakim okresie zauważyłyście oczyszczanie się porów?
Też mnie to zastanawia

Wczoraj pierwszy raz czyściłam buzię olejami (rycynowy+z pestek winogron). Podoba mi się, że twarz jest taka promienna po tym Zastanawiam się tylko, po jakim czasie zaobserwowałyście wysyp...
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:36   #993
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia

Wczoraj pierwszy raz czyściłam buzię olejami (rycynowy+z pestek winogron). Podoba mi się, że twarz jest taka promienna po tym Zastanawiam się tylko, po jakim czasie zaobserwowałyście wysyp...
U mnie wysyp był w sume zanim zaczęłam OCM, więc nie mogę sie wypowiedzieć za bardzo, bo stosuje kilka metod oczyszczania skóry... ale w ciągu 1 tygodnia używania już powinno się coś dziać.

Cytat:
Napisane przez BrairRose Pokaż wiadomość
źNie mialam na mysli, ze nikt sie nie odzywa, tylko ze wielu osobom pomagasz, musialam cos zle ujac .
No wlasnie wyskoczyl mi kolejny pryszcz (ale maly w niewidocznym miejscu, wiec ok).
Podziwiam Cie za cierpliwosc, chociaz ja teraz tez ja juz mam i moze mnie wysypywac ale przetrwam to i bede stosowac to OCM. Chyba ze ewidentnie mi nie bedzie sluzyc. Powinnysmy zalozyc grupe wsparcia dla Wizazanek, ktore sie oczyszczaja i maja wysyp . Mam nadzieje ze te 4 wielkie pryszcze centralnie na srodku twarzy to byl juz moj 'wysyp' i teraz beda pojedyncze male pryszcze a pozniej NIC . Zobaczymy. W jakim mniej wiecej okresie powinno sie zauwazyc zniwelowanie zaskornikow? Bo moje ani troche sie nie zmniejszyly.
Cierpliwośc czasami też nie mam ;-)

Zaskórniki znikneły mi w pierwszym tygodniu stosowania OCMu, ale muszę się przyznać że myłam aż 2 razy dzinnie twarz tym sposobem, a teraz już z tym przystopwałam, bo skórę mam czystą, więc nie ma sensu tak drastycznie ją oczyszczać.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 12:24   #994
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 211
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja przez pierwsze dwa dni tez mylam dwa razy dziennie, ale dziewczyny powiedzialy zebym to robila tylko raz wiec tak tez robie.
Wlasnie zaskornikow jakos nie ubywa, mam nadzieje, ze w koncu to sie zmieni.
Wysyp mialam po chyba 5 dniach, to byly 4 spore pryszcze na policzku, ktore wyrosly mi jednoczesnie przez jedna noc (podejrzewam ze tak wlasnie wyglada wysyp ). Teraz czasami mi wyskakuja ale takie male, szybko gojace sie. Te z policzka mi sie wlasnie zluszczaja (bo smaruje je punktowo triacnealem, mozna tak robic?).

Zobaczymy, po miesiacu ocenie czy w ogole bylo warto.
BrairRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 12:45   #995
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Właśnie przed chwilą oczyściłam sobie twarz

Dobry ten sposób jest po opalaniu, gdy skóra schodzi z budzi. Po zmyciu oleju szybko się łuszczy

Póki co może minimalnie mam oczyszczony nosek, no ale dopiero zaczynam, więc myślę, że nie będzie tak źle.

A. No i parę dni temu wyszła mi podskórna gula, gdy zaczęłam robić OCM, to się rozluźniła już po pierwszym razie , i myślę, że to właśnie od tej metody
Niedługo już chyba całkowicie zniknie
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com

Edytowane przez ewcia1807
Czas edycji: 2011-11-27 o 12:46
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 13:29   #996
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam , czy nakładacie za każdym razem nową porcję oleju ??? łasnie połoyłam ręcznik 3 razy na buźkę , bardzo szybko wystygł , po 3 razem oleju na twarzy już nie było. Nakładacie go za każdym razem ???
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 14:01   #997
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez BrairRose Pokaż wiadomość
Ja przez pierwsze dwa dni tez mylam dwa razy dziennie, ale dziewczyny powiedzialy zebym to robila tylko raz wiec tak tez robie.
Wlasnie zaskornikow jakos nie ubywa, mam nadzieje, ze w koncu to sie zmieni.
Wysyp mialam po chyba 5 dniach, to byly 4 spore pryszcze na policzku, ktore wyrosly mi jednoczesnie przez jedna noc (podejrzewam ze tak wlasnie wyglada wysyp ). Teraz czasami mi wyskakuja ale takie male, szybko gojace sie. Te z policzka mi sie wlasnie zluszczaja (bo smaruje je punktowo triacnealem, mozna tak robic?).

Zobaczymy, po miesiacu ocenie czy w ogole bylo warto.
Ja po jakiś 5-6 dniach już widziałam, że jednak chyba za dużo, bo skórę mam czystą.... i dobrze, że mnie też uświadomiono ;-). riacnelau spokojnie używaj. Ja smaruję całą twarz, bo kaurat robie kuracje, i raz dziennie wieczorem OCM.

A co zaskórników... używasz naprawdę bardzo gorącej szmatki, takiej nabardziej ciepłej jaką wytrzyma Twoja skóra? Bo włąaśnie to ciepłopwoduje, że skóra się otwiera, zawartość pora mięknie, wytegowuje się na zewnątrz i potem przy wycieraniu szmatką usuwa się to z twazy...
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 15:28   #998
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 211
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wydaje mi sie ze tak, wiem tylko ze szmatka jest tak goraca ze wyciskam ja z wody przez recznik bo ledwo co moge jej dotknac .
Moze powinnam dzisiaj polozyc olejek na twarz a pozniej zrobic parowke, a no koniec przetrzec twarz recznikiem? Codziennie takie cos odpada u mnie bo nie mam na to czasu, ale dzisiaj akurat tak.
Ja mam sporo zaskornikow zamknietych w okolicach brody, ust. Strasznie mnie one irytuja, szczegolnie ze pozniej z nich robia sie wstretne pryszcze.
BrairRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 15:47   #999
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez BrairRose Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze tak, wiem tylko ze szmatka jest tak goraca ze wyciskam ja z wody przez recznik bo ledwo co moge jej dotknac .
Moze powinnam dzisiaj polozyc olejek na twarz a pozniej zrobic parowke, a no koniec przetrzec twarz recznikiem? Codziennie takie cos odpada u mnie bo nie mam na to czasu, ale dzisiaj akurat tak.
Ja mam sporo zaskornikow zamknietych w okolicach brody, ust. Strasznie mnie one irytuja, szczegolnie ze pozniej z nich robia sie wstretne pryszcze.

Moja szmatkę zanim wycisnę i przyłożę na twarz już nieco się ochładza, ale jednak też z niej paruje.
Zaskórniki mam głównie na brodzie jeszcze, ale daję sobie czas.
Co do parówki, nie robiłam nigdy w taki sposób co Ty piszesz. Czasami jak myję kostką Lusha, to potem przetrę wodą różaną i na to daję jakiś olej z B.Urody, albo Zrób Sobie Krem.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 19:00   #1000
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja tez kontynuuje OCM i jak na razie jestem zadowolona - pomimo wysypu paru gul, jedna wyszla mi na skrzydelku nosa. Dzisiaj nie jest juz taka bolaca. Pare gul doszlo na czole - ale mialam tego swiadomosc, ze tak bedzie, bo mam troche zaskornikow po serum z bu. Przed OCM moje gule goily sie miesiac, a czasem nawet dwa...Poza tym zmagam sie ze zwyklymi pryszczami na calej buzi, tak wiec pare gul nie robi na mnie wrazenia

Ja olej nakladam dwa razy. Pierwszy raz robie demakijaz, pozniej robie sobie parowke(mam taka saune do twarzy)i potem drugi raz olej, na koniec uzywam mydla alepp - zeby szybciej mi sie podszuszyly pryszczole. Musze dodac, ze parowka to super sprawa, odkrylam ja dopiero niedawno i nie wiem jak moglam wczesniej funkcjonowac bez tego.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 19:19   #1001
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Musze dodac, ze parowka to super sprawa, odkrylam ja dopiero niedawno i nie wiem jak moglam wczesniej funkcjonowac bez tego.
Skoro masz taki wysyp i ogóle trochę wyprysków spróbuj do parówki dodać 2-3 krople olejku eterycznego z drzewa herbacianego, działa głównie przeciwzapalnie i gojąco.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 22:30   #1002
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wysyp to ja mam non stop ale teraz jakby sie uspokoilo, wiec moze moja buzia ma dosc detergentow? Nawet tych najdelikatniejszych, eko itd i dlatego sie buntuje. Teraz, to co sie pojawia wyglada zupelnie inaczej niz wczesniej, ale zobaczymy dalej. Na razie ciesze sie tym, ze cera jest jak to dziewczyny opisuja taka promienna, z kolorem, jakby dotleniona?
Dzisiaj uzylam olejku pomaranczowego bo bardzo lubie jego zapach(Do sauny oczywiscie)
Z drzewka herbacianego tez skorzystam !

Kusi mnie olej z pestek brzoskwin. Uzywal go ktos? Jaki ma zapach?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-11-28 o 10:37
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 09:07   #1003
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jestem po dwóch wieczorach z OCM użyłam około 40% rycyny, reszta to olej lniany i dodałam jeszcze kilka kropelek oleju z tamanu. Na razie jestem zachwycona, zwłaszcza tym, że mam mięciutką maksymalnie skórę (chociaż muszę powiedzieć, że za pierwszym razem chyba się zbyt mocno przytarłam, miałam mocno czerwony jeden policzek )
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 10:28   #1004
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zetuzetia, jak ta Twoja miesznka pachnie? Tzn najbardziej mnie interesuje jak pachnie ten olej z tamanu i czy wpływa na zapach całości.

Ja sobie zrobiłam podobną mieszankę tzn rycyna + lniany + kilka kropel oliwy z oliwek, ale dla mnie to tak śmierdzi, że nie jestem w stanie t ego zdzierżyć. I myślę o czymś co się fajnie połączy i chociaż złagodzi zapach tej mieszanki...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 10:43   #1005
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tenebra, dla mnie ten zapach jest taki orzechowy. Nie jest piękny, ale spokojnie wytrzymuję. Tamanu dałam na tyle mało (mam 50ml mieszanki), ze w ogóle nie wpłynął na zapach całości.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 11:03   #1006
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzięki. To jestem w kropce.

Macie jakieś pomysły do złagodzenia zapachu? Nie musi on walić perfumą, ale żeby chociaż trochę był łagodniejszy właśnie, czy pr prostu chociaż trochę inny
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 11:29   #1007
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
zetuzetia, jak ta Twoja miesznka pachnie? Tzn najbardziej mnie interesuje jak pachnie ten olej z tamanu i czy wpływa na zapach całości.

Ja sobie zrobiłam podobną mieszankę tzn rycyna + lniany + kilka kropel oliwy z oliwek, ale dla mnie to tak śmierdzi, że nie jestem w stanie t ego zdzierżyć. I myślę o czymś co się fajnie połączy i chociaż złagodzi zapach tej mieszanki...
Kochana dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Jakiego, to w zależności od rodzaju swojej cery i tego jaki masz z nią problem rzecz jasna. Albo zmień oleje. Przepięknie pachnie olej z pestek moreli, tak słodkawo ale świeżo. Olej z orzecha włoskiego pachnie prażonymi orzechami, osobiście uwielbiam połączenie tych dwóch olei zarówno jeśli chodzi o działanie, jak i zapach. Niesamowicie relaksuje. Ale zapach wiadomo- kwestia indywidualna
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 11:34   #1008
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja niedługo będę miała grejfrutowy olejek i mam zamiar go dodać do mieszanki
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 12:32   #1009
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja poczytałam trochę i dziś wybieram się na zakupy po oleje. Powiedzcie czy do olejku rycynowego, oliwy z oliwek nada się oliwka w żelu z johnsona?
Skład: Mineral Oil, Hydrogenated Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, Hydrogenated Ethylene/Propylene/Styrene, Fragrance (Chamomile Oil), Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Retinyl (Vitamin A) Palmitate, Corn (Zea Mays) Oils, Cholecalciferol (Vitamin D3)
Czy lepiej sobie darować i spróbować jakiegoś innego, bądź oliwki w płynie, że tak to ujmę?
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-28, 12:56   #1010
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mnie sie ona nie podoba, ma olej mineralny na pierwszym miejscu, a on chyba nie jest najlepszym pomysłem do stosowania na twarz. Ale niech sie wypowiedzą specjalistki z olejków polecam hipp albo babydream.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:04   #1011
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ChiQuitA89 Pokaż wiadomość
Kochana dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Jakiego, to w zależności od rodzaju swojej cery i tego jaki masz z nią problem rzecz jasna. Albo zmień oleje. Przepięknie pachnie olej z pestek moreli, tak słodkawo ale świeżo. Olej z orzecha włoskiego pachnie prażonymi orzechami, osobiście uwielbiam połączenie tych dwóch olei zarówno jeśli chodzi o działanie, jak i zapach. Niesamowicie relaksuje. Ale zapach wiadomo- kwestia indywidualna
Co do zmiany oleju, to specjalnie ten lniany kupiłam, bo niby dobry do mojej cery, więc chciałabym go chociaż wypróbować
Jest gdzieś spis olejków eterycznych, który t o jakiej cery jest dobry? Bo póki co to widziałam tylko listy zwykłych olejów...

P.S. ChiQuitA89, nie wiedziałam, że Ty to Ty oglądałam Twoje filmiki o OCM, bardzo fajne

EDIT: Ok, znalazłam coś takiego:

Cytat:
Essential oils for skin types: Below is a list of recommended essential oils for various skin types. You can use the oils compatible with your skin in cleaning, toning or moisturizing skin surface.

Dry and Mature skin essential oils: Almond, carrot seed, cedarwood, palma rose, neroli, castor, extra virgin, jasmine, geranium, ylang-ylang, vetiver, clary sage etc.

Oily skin essential oils: Geranium, lavender, cedarwood, frankincense, peppermint, niaouli, cajeput, sandalwood, juniper, melisa, coriander, rosemary, eucalyptus, myrtle, neroli and lemon oil.

Combination skin essential oils: Rosewood, geranium, ylang-ylang, rose geranium hydrosol, palmarosa, chamomile, sandalwood, carrier oils – sweet almond, jojoba, evening primrose and apricot kernel.

Problem skin essential oils: lavender, mandarin, bergamot, cedarwood, cypress, juniper, carrier oils – jojoba, grapeseed, carrot-seed

Sensitive skin essential oils: chamomile, rose, palma rosa, neroli, rosewood, carrot, angelica, jasmine, mandarin, petitgrain, frankincense, carrier oils – jojoba, sweet almond, calendula-infused oil and evening primrose.
Czyli dla mnie byłby dobry któryś z tych:
Rosewood, geranium, ylang-ylang, rose geranium hydrosol, palmarosa, chamomile, sandalwood, carrier oils – sweet almond, jojoba, evening primrose and apricot kernel, lavender, mandarin, bergamot, cedarwood, cypress, juniper, carrier oils – jojoba, grapeseed, carrot-seed

Ciakawa jestem tego ylang-ylang...
Czy stacjonarnie (np w aptekach) udało Wam się kupić olejki eteryczne, czy jak już kupujecie to przez net?

btw, te "carrier oils" to nie są takie zwykłe oleje bazowe? np ten jojoba?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:07   #1012
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja bym tej oliwki na cialo nie nalozyla, a co dopiero na twarz
(dodam, ze moja tesciowa ma taka oliwke do demakijazu kanebo i w skaldzie na pierwszym miejscu jest parafina czyli olej mineralny! Az bylam w szoku! Chyba kazdy wie jak 'ekskluzywna' jest to firma - haha)

Ja olejki eteryczne kupuje przez internet. Jakos nie wierze autentycznosci nawet tych aptecznych. Podobno bardzo dobrej jakos sa te dr. Beta. Nie mialam ich jeszcze ale bardzo mnie kusza niektore i florame tez
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-11-28 o 13:11
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 14:07   #1013
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Mnie sie ona nie podoba, ma olej mineralny na pierwszym miejscu, a on chyba nie jest najlepszym pomysłem do stosowania na twarz. Ale niech sie wypowiedzą specjalistki z olejków polecam hipp albo babydream.
Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja bym tej oliwki na cialo nie nalozyla, a co dopiero na twarz
(dodam, ze moja tesciowa ma taka oliwke do demakijazu kanebo i w skaldzie na pierwszym miejscu jest parafina czyli olej mineralny! Az bylam w szoku! Chyba kazdy wie jak 'ekskluzywna' jest to firma - haha)

Ja olejki eteryczne kupuje przez internet. Jakos nie wierze autentycznosci nawet tych aptecznych. Podobno bardzo dobrej jakos sa te dr. Beta. Nie mialam ich jeszcze ale bardzo mnie kusza niektore i florame tez
Tak myślałam, chciałam się upewnić. Mam ją w domu i po rpostu muszę kupić kolejną. Wybiorą tą hipp chyba.
Ja ją używam do ciała już huhu ładnych parę lat. I problemów nie mam (przynajmniej ze skórą na ciele). Ma jeden minus - uzależnia niestety skórę
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 15:13   #1014
BrairRose
Raczkowanie
 
Avatar BrairRose
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 211
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ChiQuitA89, dzieki Tobie zaczelam oczyszczac twarz ta metoda .
Ech nie wiem, to dopiero 9 dni, ale na razie pryszcze caly czas wyskakuja a zaskorniki jak sa tak byly. Jak myslicie jeszcze jest szansa ze to podziala na mnie? Po jakim czasie wam sie wszystko oczyszczalo i pryszcze przestaly wychodzic?

BrairRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 15:44   #1015
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja myślę, że do dwóch tygodni powinno się oczyścić (bynajmniej tak mówimy, przy oczyszczaniu od drożdży )
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 16:44   #1016
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a czy OCM moge wykonac np. olejkiem myjacym pomaranczowym z biochemi urody zmieszanym z rycynowym??
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 17:26   #1017
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja chciałam podbić pytanie dot aplikacji oleju. Jak robicie parówkę 3 razy to 3 razy nakładacie olej na twarz czy tylko raz . Bo czy parówka czy goracy ręcznik to i tak się ściera po pierwszym razie ???
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 18:13   #1018
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
zetuzetia, jak ta Twoja miesznka pachnie? Tzn najbardziej mnie interesuje jak pachnie ten olej z tamanu i czy wpływa na zapach całości.

Ja sobie zrobiłam podobną mieszankę tzn rycyna + lniany + kilka kropel oliwy z oliwek, ale dla mnie to tak śmierdzi, że nie jestem w stanie t ego zdzierżyć. I myślę o czymś co się fajnie połączy i chociaż złagodzi zapach tej mieszanki...
Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Dzięki. To jestem w kropce.

Macie jakieś pomysły do złagodzenia zapachu? Nie musi on walić perfumą, ale żeby chociaż trochę był łagodniejszy właśnie, czy pr prostu chociaż trochę inny
Podejrzewam, że wina jest po stronie oleju lnianego. Ma dość specyficzny zapach, szcególnie ten zimnotłoczony. Kochana pomagaj sobie myśleniem, że ja piję ten olej

Musisz go wymienić na inny, bo ja mam właśnie mieszankę OCM z lnianym i dodałam znów kroplę olejku eterycznego z drzewa herbacianego i niestety niewiele pomogło

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Jestem po dwóch wieczorach z OCM użyłam około 40% rycyny, reszta to olej lniany i dodałam jeszcze kilka kropelek oleju z tamanu. Na razie jestem zachwycona, zwłaszcza tym, że mam mięciutką maksymalnie skórę (chociaż muszę powiedzieć, że za pierwszym razem chyba się zbyt mocno przytarłam, miałam mocno czerwony jeden policzek )
Super, że Ci sie podoba. Wsiąkniesz w OCM na dobre

A z policzkiem - przynajmniej wiesz gdzie jest ta granica tarcia ;-)
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 18:37   #1019
Kath83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 121
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Właśnie pierwszy raz umyłam twarz metodą OCM. Moja mieszanka składa się z oleju z orzechów włoskich i olejku rycynowego w około 20% może trochę więcej (lałam tak na oko). Także przyłączam się do was dziewczyny.
Kath83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 19:05   #1020
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że wina jest po stronie oleju lnianego. Ma dość specyficzny zapach, szcególnie ten zimnotłoczony. Kochana pomagaj sobie myśleniem, że ja piję ten olej

Musisz go wymienić na inny, bo ja mam właśnie mieszankę OCM z lnianym i dodałam znów kroplę olejku eterycznego z drzewa herbacianego i niestety niewiele pomogło

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------



Super, że Ci sie podoba. Wsiąkniesz w OCM na dobre

A z policzkiem - przynajmniej wiesz gdzie jest ta granica tarcia ;-)
Ja mam mieszankę lniany/oliwa z oliwek i 10% rycyny i nic mi nie przeszkadza. Daję też ten olej czasem do sałatek i nie zauważyłam nic złego w zapachu :P Muszę się następnym razem wwąchać
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.