Metronidazol Jelfa (krem, żel) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 12:53   #1
Muergano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27

Metronidazol Jelfa (krem, żel)


Czy ktoś stosował ten krem, żel? Jakie miał dolegliwości związane z cerą na twarzy? Czy pomógł ten specyfik w walce z trądzikiem?
Kiedyś znalazłem w szafce ten kremik nie wiem skąd on się tam wziął, ale był też benzacne w buteleczce i oba produkty przeterminowane. Pare lat wstecz byłem u dermatologa i mi to przepisał, ale kiedyś nie miałem takiej cery jak mam teraz. Benzacne wyrzuciłem a metronidazolem sie posmarowałem na całej twarzy i wyrzuciłem. Po 2 godzinach jak spojrzałem w lustro nie wierzyłem, efekt zmatowienia i wygładzenia. Od 2 lat mam cere mieszano-trądzikowo-przebarwieniową. Jest wrażliwa bo jest dużo plam po trądziku po bokach policzków. Dodatkowo środkowa część jest czerwono-żółto-brązowa, kaszaki zamknięte, otwarte pory i mega tłustość.
Mam identycznie jak tutaj


tylko więcej plam po bokach po trądziku i pare takich krostek. Czy dostane metronidazol jak po proszę panią z apteki bo coś mi się wydaje, że to jest łojotokowe zapalenie oleiste. I wiem, że metronidazol mi pomoże bo widziałem efekt po jednym posmarowaniu a masci juz nie mam.
Muergano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 13:59   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Metronidazol Jelfa (krem, żel)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53607

a o problemach z trądzikiem jest kilkanaście wątków na wizażu.
Idź do dermatologa, strasznie się zaniedbałeś, poza ropnymi zmianami widać sporo przebarwień, a je ciężko się usuwa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 16:45   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Metronidazol Jelfa (krem, żel)

Dokładnie - idź do dermatologa, bo trądzik to CHOROBA, a choroby się LECZY. Nic na własną rękę, bo możesz tylko sobie zaszkodzić.

Podstawa to gruntowane oczyszczanie skóry i jej solidne nawilżanie plus w Twoim przypadku oczywiście pewnie maści, a nawet antybiotyki, bo z Twojego opisu wnioskuję, że masz stan zapalny.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:41   #4
magiks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Metronidazol Jelfa (krem, żel)

Witaj
Napisze niewiele ale chciałbym się czymś podzielić. Z tego co zrozumiałem masz cerę dość mega tłusta ( chyba ze ostatnio się poprawiła ) która od niedawno jest jeszcze dodatkowo wrażliwa. Moze byc tak jakby ci to lekarz wytłumaczył ze objawy trądziku młodzieńczeego nakładaja sie na objawy drugiej rozwijajacej sie choroby. W moim przypadku tez miałem cere mega tłusta dzis juz w niektórych miejscach mniej a w niektórych bardziej tłusta. Np czoło własciwie wydziela juz tylko tyle sebum ile potrzeba Choruje na zwykły trądzik od dawna a od ponad roku też na trądzik różowaty prze co parę razy juz prawie kompletnie się załamałem. TR (różowaty) spowodował że mimo to że miałem tłustą cerę została ona dodatkowo w pewnych miejscach uwrażliwiona co stanowi bardzo kłopotliwe połączenie. Więc jeśli jeszcze przegladasz to forum a nie zrezygnowany odpuściłeś sobie to radze ci pojść na początek do dobrego dermatologa. Najlepiej do przychodni uniwesyteckiej, wśród profesorów też są głąby ale tam masz już większe szanse znaleźć kogoś konkretnego. Poszukaj na necie kogos z pozytywnymi opiniami kto przyjmuje w mieście niedaleko ciebie. Mam duzo do napisnia ale to tyle na razie.
Do visionAM mała uwaga - czytanie ze zrozumieniem nie boli . I radze kolego Muergano nie poddawać się bo jak się poddasz to już tak zostanie albo będzie gorzej a na drodze bedziesz spotykał tylko ignorantów typu
Cytat:
strasznie się zaniedbałeś
Więc nawet jak będzie coraz gorzej to nie można się poddawać.

Edytowane przez magiks
Czas edycji: 2011-03-08 o 16:08
magiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 18:45   #5
ZOISITE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Metronidazol Jelfa (krem, żel)

Czy orientujecie się może po jakim czasie po zastosowaniu metronidazolu czy innego kremu o podobnym działaniu można ponownie umyć twarz? Dermatolog zalecił mi 2krotne mycie twarzy rano i wieczorem, jednak dotychczas robiłem to nawet kilkanaście razy dziennie. To jedyny sposób by cera cały dzień nie była tłusta i zaczerwieniona. Jednak teraz gdy stosuję metronidazol zastanawiam się czy nie będzie to w jakiś sposób ograniczało działania leku.
ZOISITE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.