Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-01, 19:44   #2611
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość

nic mi o tym nie wiadomo... Po kwasach mnie nie wysypuje tylko się brzydko łuszczę nie miałam nigdy tak żeby wychodziły mi po kwasach diody Ogólnie mam czystą cerę, mnie kwas mlekowy uczula po prostu i wiem że nie tylko mnie więc podzieliłam sie sugestią
A no chyba że o uczuleniu mowa
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 19:48   #2612
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A no chyba że o uczuleniu mowa
No ... Niby nie bardzo ale u mnie " narozrabiał" wcześniej złuszczałam się delikatnie kwasem migdałowym( u kosmetyczki) , byłam / jestem baaaaardzo zadowolona, widomo że skóra wyglądała trochę gorzej ale w krótkiej perspektywie.. Po mlekowym wyglądałam jak 16 latka z problemami.. Kasza na połowie twarzy. Zeszło po 6-7 dniach.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 20:02   #2613
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
trzymaj się mocno !


Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś physiogel do mycia twarzy, mam nadzieje że bedzie przyjemny
Miał ktoś?
Wygląda interesująco, chociaż ja bym nie kupiła ze względu na parabeny, w każdym razie może być fajny, nie wysuszający, tylko z oczyszczaniem gorzej, może być potrzebna ściereczka albo gąbeczka.

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Hej

Mało u mnie czasu ostatnio, ale wpadłam doniesc ze serum avy,to z hiarulonem, spisuje sie u mnie swietnie i nie odczuwam braku alterry

Korah- bardzo Ci wspolczuje,choc dobrze ze masz juz diagnoze
Chyba sama wypróbuję to serum


Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość, że ten tonik: http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html zapycha? Czy to może być przejściowe? Bo nie wiem czy mu dawać szansę czy odstawić...
Teoretycznie ten emulgator może się przyczyniać, no i glikol też nie dla każdego.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 20:54   #2614
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Wysyp oznacza chyba oczyszczanie się cery, czy się mylę?
Jest taka teoria, ale ja na podstawie doświadczeń z moją cerą się z nią nie zgadzam. Jeszcze nigdy żaden z moich wysypów nie był oczyszczający.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 21:11   #2615
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość, że ten tonik: http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html zapycha? Czy to może być przejściowe? Bo nie wiem czy mu dawać szansę czy odstawić...
Mi sie wydaje ze nie. Ze to jest zwykle oczyszczanie.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
nic mi o tym nie wiadomo... Po kwasach mnie nie wysypuje tylko się brzydko łuszczę.. Ogólnie mam czystą cerę, mnie kwas mlekowy uczula po prostu.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------



nic mi o tym nie wiadomo... Po kwasach mnie nie wysypuje tylko się brzydko łuszczę nie miałam nigdy tak żeby wychodziły mi po kwasach diody Ogólnie mam czystą cerę, mnie kwas mlekowy uczula po prostu i wiem że nie tylko mnie więc podzieliłam sie sugestią
Widocznie nie masz zanieczyszczonej buzi Kwasy bardzo czesto wyrzucają na zewnatrz zanieczyszczenia. To normalne.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 21:44   #2616
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Serum akurat w Hebe nie znalazłam. Ale z innych rzeczy "cielesnych" bardzo lubię DellaWell, szkoda tylko że taki mały wybór produktów mają, bo marka bardzo ciekawa.
Mają Lieraca, więc można przetestować ich dwufazówkę na niespodzianki.

Skusiłam się ostatnio na nowość dla mnie - maski fizelinowe na twarz (w Niemczech też jeszcze tego nie mają). Wybrałam L'Biotikę, zdaje się kolagenową i efekt mnie po prostu przeraził. Po ściągnięciu całunu moja facjata była przeraźliwie wybielona, wręcz trupio blada, efekt utrzymywał się około 2 godziny.
Dzięki ale na maseczkę chyba jednak się nie zdecyduję
Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Chyba doszlam do tego, co robilam zle z filtrem... Po prostu kladlam go za duzo odmierzylam dzis strzykawka 1,5ml i wyszlo ze ja kladlam bite 3,5 do 4 caly czas schizuje, ze smaruje sie zbyt mala iloscia ale trzeba bedzie wyluzowac

Wysłano z
OMG, ledwo jestem w stanie przepisowy 1ml nałożyć - wklepując, dokładając i tak tylko z Pharmacerisem mam sukces Próbowałaś różnych firm? Każdego tyle upchasz?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
O kurczę
Ja niestety kład dość często za mało, ale pilnuje się.

Kupiłam dziś physiogel do mycia twarzy, mam nadzieje że bedzie przyjemny
Miał ktoś?
Ja Physiogel uwielbiam za przyjemność stosowania - bardzo lekki, nie lepi się, dobrze oczyszcza. Natomiast minusik to taki, że wystarcza mi na jakieś góra 10dni, co robi z niego produkt bardzo nieekonomiczny
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 21:50   #2617
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
OMG, ledwo jestem w stanie przepisowy 1ml nałożyć - wklepując, dokładając i tak tylko z Pharmacerisem mam sukces Próbowałaś różnych firm? Każdego tyle upchasz?
Do tej pory miałam Dax, Ziaję i Lirene. Nie pamiętam, jak z poprzednimi, ale Lirene wyciskałam na oko i widać, jak bardzo ono jest mylne chociaż jak tak patrzę, ile macie problemów z nałożeniem 1ml to się zastanawiam, czy ja te swoje 1,5 odmierzyłam prawidłowo, bo smarowało mi się całkiem ok a nie mam niestety miarki
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 22:07   #2618
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, tzn ja i tak zamowie u szwagierki alterre, tyle,ze to dopiero w lipcu mi by mogla przywiezc z De. Wydawala mi sie bardziej odzywcza, a przy tym nie robiaca krzywdy, no i niewiele, ale jednak jest tansza zamowie kilka buteleczek

U mnie wciaz zle, nie ma centymetra mojej skory bez wągra, rozszerzonych porow, zaskornika itd. Malo mnie juz neka tradzik (z wyjatkiem gul raz na jakis czas), ale forma tradziku grudkowa chyba juz do smierci mi bedzie towarzyszyc. Nie mam juz pomyslu jak to ogarnac. W sumie to w czasach gimnazjalnych/licealnych bylo z tym u mnie zdecydowanie lepiej.


Korah, a z tymi paranenami to jak jest, czemu takie be?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 22:29   #2619
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
U mnie wciaz zle, nie ma centymetra mojej skory bez wągra, rozszerzonych porow, zaskornika itd. Malo mnie juz neka tradzik (z wyjatkiem gul raz na jakis czas), ale forma tradziku grudkowa chyba juz do smierci mi bedzie towarzyszyc. Nie mam juz pomyslu jak to ogarnac. W sumie to w czasach gimnazjalnych/licealnych bylo z tym u mnie zdecydowanie lepiej.


Korah, a z tymi paranenami to jak jest, czemu takie be?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jeśli o mnie chodzi, to ja na swoją gębę nawet nie patrzę od jakiegoś tygodnia ponad, tzn coś tam zerkałam, ale bez żadnych refleksjistrach pomyśleć co zobaczę, jak spojrzę tak wnikliwiej, a to już jutro, bo muszę się wreszcie doprowadzić do porządku po tej chorobie, normalnie mnie wykopała z funkcjonowania na prawie 2 tygodnie. Ubyło mnie 4 kg. Obawiam się jednak, że to będzie pomieszanie wilkołaka z trollem

Co do parabenów, mogą uczulać, od jakiegoś czasu są na świecznikach poważnych organizacji zdrowia, jakoby rzekomo wpływały na gospodarkę hormonalną, estrogeny i mogły tym samym powodować np nowotwory. Generalnie coraz więcej firm rezygnuje z parabenów przy produkcji kosmetyków.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 23:13   #2620
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi, to ja na swoją gębę nawet nie patrzę od jakiegoś tygodnia ponad, tzn coś tam zerkałam, ale bez żadnych refleksjistrach pomyśleć co zobaczę, jak spojrzę tak wnikliwiej, a to już jutro, bo muszę się wreszcie doprowadzić do porządku po tej chorobie, normalnie mnie wykopała z funkcjonowania na prawie 2 tygodnie. Ubyło mnie 4 kg. Obawiam się jednak, że to będzie pomieszanie wilkołaka z trollem

Co do parabenów, mogą uczulać, od jakiegoś czasu są na świecznikach poważnych organizacji zdrowia, jakoby rzekomo wpływały na gospodarkę hormonalną, estrogeny i mogły tym samym powodować np nowotwory. Generalnie coraz więcej firm rezygnuje z parabenów przy produkcji kosmetyków.
Jak tak czytam i 'wgłębiam się' w te składy to połowa składników ma wpływ na hormony/powstawanie nowotworów etc. trochę obłęd.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 00:44   #2621
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dzięki ale na maseczkę chyba jednak się nie zdecyduję

OMG, ledwo jestem w stanie przepisowy 1ml nałożyć - wklepując, dokładając i tak tylko z Pharmacerisem mam sukces Próbowałaś różnych firm? Każdego tyle upchasz?


Ja Physiogel uwielbiam za przyjemność stosowania - bardzo lekki, nie lepi się, dobrze oczyszcza. Natomiast minusik to taki, że wystarcza mi na jakieś góra 10dni, co robi z niego produkt bardzo nieekonomiczny
Madziu, to prawda ja użylam 5 razy i już wiem ze na długo nie starczy, nie jets to typowy źel , ostatnio miałam taki w biothermy i wystarczył mi na pół roku, był dość mocny ale moja skóra go lubiła. Physiogel jest prawie jak krem tj ma taką konsystencję i wyczówalność na buzi. Niestety po moim micelu zostaje zawsze jakaś ociupina makijażu( plus filtr!) ale on tego raczej nie domyje

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje ze nie. Ze to jest zwykle oczyszczanie.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------


Widocznie nie masz zanieczyszczonej buzi Kwasy bardzo czesto wyrzucają na zewnatrz zanieczyszczenia. To normalne.
Mi lekarz , tj mój dermatolog deklarował że wysyp jest złym objawem ale może u mnie...nie wiem jak przy cerze trądzikowej. Zresztą widać kiedy wywala nam na powierzchnię to co było pod skórą a kiedy robi się ciało obce w postaci kaszki.

Ostatnio wypatrzyłam u vlogerki hani takie plastry na wypryski... Miałam ochotę jakiś kupić ale nie znalazłam ich u nas

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi, to ja na swoją gębę nawet nie patrzę od jakiegoś tygodnia ponad, tzn coś tam zerkałam, ale bez żadnych refleksjistrach pomyśleć co zobaczę, jak spojrzę tak wnikliwiej, a to już jutro, bo muszę się wreszcie doprowadzić do porządku po tej chorobie, normalnie mnie wykopała z funkcjonowania na prawie 2 tygodnie. Ubyło mnie 4 kg. Obawiam się jednak, że to będzie pomieszanie wilkołaka z trollem

Co do parabenów, mogą uczulać, od jakiegoś czasu są na świecznikach poważnych organizacji zdrowia, jakoby rzekomo wpływały na gospodarkę hormonalną, estrogeny i mogły tym samym powodować np nowotwory. Generalnie coraz więcej firm rezygnuje z parabenów przy produkcji kosmetyków.
Już samo słowo paraben brzmi kiepsko
ALE np moja cera lubi glicerynę... Tj moje drobne linie( żeby nie powiedzieć zmarchy) ją uwielbiają. Najchętniej bym się smarowała samym olejem arganowym ale niestety jest dla mnie za ciężki i mnie zapycha
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-05-02 o 00:41
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 11:09   #2622
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jak tak czytam i 'wgłębiam się' w te składy to połowa składników ma wpływ na hormony/powstawanie nowotworów etc. trochę obłęd.
Może się na początku wydawać, że to obłęd, ale z czasem człowiek już z pamięci kojarzy poszczególne skladniki i jakoś tak łatwiej jest się odnaleźć. Ja nie popadam w jakąś nieuzasadnioną paranoję, jeśli używam np 2 naturalnych szamponów lub żeli pod prysznic i wpadnie mi przypadkiem trzeci o chemicznym, sztucznym składzie, to nie patyczkuję się i też zużywam pod warunkiem, że nie uczula np. Np do twarzy mam teraz naturalne mleczko, miodek, zmielony ryż i pastę Avon z parabenami. Grunt, to umiar, staram się nie otaczać chemią, bo wystarczy, że jest ona w powietrzu i jedzeniu, gdzie nie mam wyboru, jednak nie będę zapełniać kieszeni producentom, którzy mają za nic moje dobro. Syntetyczne, przetworzone kosmetyki są jak fastfood, niby mówi się, że to tylko kosmetyk, nie jedzenie, jednakże nasza skóra jest największym narządem naszego ciała, silnie ukrwionym, przez który do krwiobiegu przenikają różne substancje, często nowe, nieprzebadane. Poza tym należy uzmysłowić sobie, że te wszystkie żele do mycia nie różnią się niczym od zwykłego płynu do mycia naczyń. To jest to samo. Niejednokrotnie zużywałam takie żeliki, szamponiki z drogerii do mycia wanny np. Często radzą sobie o wiele lepiej, niż typowe środki do tego przeznaczone, lepiej pachną np

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Już samo słowo paraben brzmi kiepsko
ALE np moja cera lubi glicerynę... Tj moje drobne linie( żeby nie powiedzieć zmarchy) ją uwielbiają. Najchętniej bym się smarowała samym olejem arganowym ale niestety jest dla mnie za ciężki i mnie zapycha
Ja też nie mam nic do gliceryny, lubię ten składnik
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-05-02 o 11:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 12:19   #2623
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość

Mi lekarz , tj mój dermatolog deklarował że wysyp jest złym objawem ale może u mnie...nie wiem jak przy cerze trądzikowej. Zresztą widać kiedy wywala nam na powierzchnię to co było pod skórą a kiedy robi się ciało obce w postaci kaszki.
Na niektorych kosmetykach np effeclar duo plus jest napisane ze na poczatku mozna sie spodziewac wysypu, ze jest to normalne, a potem wszystko ladnie schodzi. Moja kolezanka dostala od dermatologa krem, ktory na poczatku powodowal mega wysyp, a potem jak juz to wszystko zeszlo to buzia byla oczyszczona i gladka.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 12:41   #2624
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może się na początku wydawać, że to obłęd, ale z czasem człowiek już z pamięci kojarzy poszczególne skladniki i jakoś tak łatwiej jest się odnaleźć. Ja nie popadam w jakąś nieuzasadnioną paranoję, jeśli używam np 2 naturalnych szamponów lub żeli pod prysznic i wpadnie mi przypadkiem trzeci o chemicznym, sztucznym składzie, to nie patyczkuję się i też zużywam pod warunkiem, że nie uczula np. Np do twarzy mam teraz naturalne mleczko, miodek, zmielony ryż i pastę Avon z parabenami. Grunt, to umiar, staram się nie otaczać chemią, bo wystarczy, że jest ona w powietrzu i jedzeniu, gdzie nie mam wyboru, jednak nie będę zapełniać kieszeni producentom, którzy mają za nic moje dobro. Syntetyczne, przetworzone kosmetyki są jak fastfood, niby mówi się, że to tylko kosmetyk, nie jedzenie, jednakże nasza skóra jest największym narządem naszego ciała, silnie ukrwionym, przez który do krwiobiegu przenikają różne substancje, często nowe, nieprzebadane. Poza tym należy uzmysłowić sobie, że te wszystkie żele do mycia nie różnią się niczym od zwykłego płynu do mycia naczyń. To jest to samo. Niejednokrotnie zużywałam takie żeliki, szamponiki z drogerii do mycia wanny np. Często radzą sobie o wiele lepiej, niż typowe środki do tego przeznaczone, lepiej pachną np
Nie brzmi to najsympatyczniej trzeba bedzie sie wglebic w temat

Mleczkiem przecierasz twarz na 'sucho', czy normalnie z woda...?

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 13:23   #2625
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nie brzmi to najsympatyczniej trzeba bedzie sie wglebic w temat

Mleczkiem przecierasz twarz na 'sucho', czy normalnie z woda...?

Wysłano z
Z wodą i szmatką, polecam
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-02, 23:00   #2626
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Zapaałko, wspominałaś kiedyś o zamiarze napisania do producenta z zapytaniem o Fluid ochronno-korygujący łagodzący podrażnienia SPF 50+ Pharmaceris F. Czy udało Ci się czegoś dowiedzieć?

Testowałam dzisiaj odcień 02 Sand, który okazał się dla mnie w tej chwili zbyt ciemny (sam kolor ładny). Fluid nie jest jakiś superkryjący i przez to zdecydowanie prostszy w obsłudze niż filtry fizyczne. Efekt estetyczny nie zachwyca, jest - tylko lub aż - do przyjęcia. Tłustawe wykończenie, trochę przyciężkawe.

Podsumowując, ochrona przed UVA nieznana (użyłam w ilości makijażowej, taka większa kropla). Tynk nie jest tak mocny jak w przypadku kremów ochronnych o podobnym faktorze opartych tylko na filtrach mineralnych. Co nie znaczy, że Pharmaceris nie jest widoczny.

Nie wiem czy warto tym się bawić. Jeśli komuś zależy na perfekcyjnym makijażu - na pewno nie. Jeśli makijaż nie musi być subtelny - można spróbować. Jeśli celem jest ochrona przed UV - nie mam zaufania. Jeśli ma być namiastką ochrony, to też jestem niezdecydowana.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 02:48   #2627
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zapaałko, wspominałaś kiedyś o zamiarze napisania do producenta z zapytaniem o Fluid ochronno-korygujący łagodzący podrażnienia SPF 50+ Pharmaceris F. Czy udało Ci się czegoś dowiedzieć?
Owszem, pisałam do nich kilka tygodni temu jednak do dzisiaj nie otrzymałam żadnej odpowiedzi Ktoś w opiniach o Pharmacerisie wspominał o fatalnym kontakcie z tą firmą i niestety muszę to potwierdzić.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 11:47   #2628
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A znacie jakiś lekki ( mało kryjący) podkład rozświetlający z dobrym składem? Szukam czegoś dla przyjaciółki. Cena powinna być w miarę przystępna . Chciałam jej wcisnąć tE ysl ale on jest silikonowy ( moooocno a przynajmniej o to go posądzam) spływa z niej no i jest drogi. Ogólnie podkłady rozświetlające mają czasami gorsze działanie ( na skóre) niż " tynki" . Niby ma być lekko a jest wysyp^^

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Na niektorych kosmetykach np effeclar duo plus jest napisane ze na poczatku mozna sie spodziewac wysypu, ze jest to normalne, a potem wszystko ladnie schodzi. Moja kolezanka dostala od dermatologa krem, ktory na poczatku powodowal mega wysyp, a potem jak juz to wszystko zeszlo to buzia byla oczyszczona i gladka.
Mozliwe, ja też chodzę już w innej( prawdopodobnie) kategorii wiekowej(25-26 lat) i pielęgnajce też mam inną. Kwasuje mnie też lekarka i zawsze tak wykombinuje że jestem zadowolona.

Żel physiogel do mycia twarzy nie myje obawiam się też że może zapychać. Moja cera lubi być oczyszczana i niestety tym produktem moge się tylko umazać....a cerę mam suchą. Nie podoba mi się
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 12:10   #2629
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
A znacie jakiś lekki ( mało kryjący) podkład rozświetlający z dobrym składem? Szukam czegoś dla przyjaciółki. Cena powinna być w miarę przystępna . Chciałam jej wcisnąć tE ysl ale on jest silikonowy ( moooocno a przynajmniej o to go posądzam) spływa z niej no i jest drogi. Ogólnie podkłady rozświetlające mają czasami gorsze działanie ( na skóre) niż " tynki" . Niby ma być lekko a jest wysyp^^
Nie pomogę, kosmetyki rozświetlające czy jakiekolwiek z efektem "glow" (patrz: kremy BB)p to dla mojej tłustej cery katastrofa, chyba żadnych innych nie wystrzegam się bardziej
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-03, 16:50   #2630
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
A znacie jakiś lekki ( mało kryjący) podkład rozświetlający z dobrym składem? Szukam czegoś dla przyjaciółki. Cena powinna być w miarę przystępna . Chciałam jej wcisnąć tE ysl ale on jest silikonowy ( moooocno a przynajmniej o to go posądzam) spływa z niej no i jest drogi. Ogólnie podkłady rozświetlające mają czasami gorsze działanie ( na skóre) niż " tynki" . Niby ma być lekko a jest wysyp^^
Moze rozswietlajacy z Annabele Minerals
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 22:32   #2631
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny czy taki krem z takim skladem z ALKOHOLEM w srodku,moze nawilzac?-skora wrazliwa,mieszana bardziej w kierunku tlustej (Dr.Hauschka Lekki krem rozany)

Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-05-04 o 01:55
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 22:54   #2632
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy taki krem z takim skladem z ALKOHOLEM w srodku,moze nawilzac?-skora wrazliwa,mieszana bardziej w kierunku tlustej

Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum

Krem nie ma żadnego czynnika nawilzajacego.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 00:30   #2633
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Wiec do czego taki krem?

i dlaczego producenci tak nas oszukuja,pozwalamy na to..
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 00:52   #2634
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Wiec do czego taki krem?

i dlaczego producenci tak nas oszukuja,pozwalamy na to..
Bez przesady... Obiecują tylko działanie ochronne (w tym przed ucieczką wilgoci), harmonizujące itp. Nie ma mowy o żadnym "nawodnieniu", "nawilżaniu".

Gliceryna jest np. w kremie z melisą i w tym wypadku pada deklaracja przywrócenia nawilżenia suchym partiom.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-05-04 o 01:06
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 01:54   #2635
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

. Grunt, to umiar, staram się nie otaczać chemią,

bo wystarczy, że jest ona w powietrzu i jedzeniu, gdzie nie mam wyboru,

jednak nie będę zapełniać kieszeni producentom, którzy mają za nic moje dobro.


Syntetyczne, przetworzone kosmetyki są jak fastfood, niby mówi się, że to tylko kosmetyk, nie jedzenie, jednakże nasza skóra jest największym narządem naszego ciała, silnie ukrwionym, przez który do krwiobiegu przenikają różne substancje, często nowe, nieprzebadane. Poza tym należy uzmysłowić sobie, że te wszystkie żele do mycia nie różnią się niczym od zwykłego płynu do mycia naczyń. To jest to samo.

Niejednokrotnie zużywałam takie żeliki, szamponiki z drogerii do mycia wanny np. Często radzą sobie o wiele lepiej, niż typowe środki do tego przeznaczone, lepiej pachną np

Biznes.. Kosztem konsumenta... Ludzie truja ludzi,bines farmakologiczznny -tabletki ,tabletki antykoncepcyjne ,szczepionki itp..Prawie we wszyskim co jemy jest chemia,nieuniknione,im wiecej jemy tym wiecej produktow chemicznych cial obcych w naszym organizmie.

Np krem do twarzy,napiane ze nawilzajacy, badz niezapychajacy, a jak spojrzymy na sklad to nie ma on wlasciwosci nawilzajacych,lub zapycha-psuje skore(a napisane ze niekommogenny),wpadamy w bledne kolo,coraz bardziej mamy problemy ze skora,nic nie pomaga.. tyle pieniazkow wydanych ..


"W świecie, gdzie najważniejszą wartością jest zysk, człowiek zawsze będzie trybikiem w mechanizmie, który ten zysk będzie powtarzał. Wraz z firmami i korporacjami, które trują i zabijają ludzi, w spisku biorą udział także rządy i organizacje ponad rządowe, takie jak UE. Wystarczy porównać normy produkcji żywności z czasów schyłku PRLu, z tymi, które mamy teraz, po wejściu do UE.


wegetariamizm i mieso

Dziś praktycznie nie mamy już kultury, mamy pop-kulturę. Nie mamy już realnej (geo)polityki, ale pełną fajerwerków i tematów zastępczych pop-politykę. Muzyka umarła, i zamiast być dziełem sztuki, stała się dodatkiem do młodzieżowej imprezy, porannego golenia czy jedzenia kebaba. To samo stało się z żywnością, która przestała być źródłem wartości odżywczych, a stała się czymś, co truje i zabija.
Sama ideologia zysku za wszelką cenę doprowadziła do tego, że nie mamy już realnej gospodarki, i nie mamy realnego pieniądza, tylko świstki papieru i generowane komputerowo puste miliardy, nie mające żadnego pokrycia w realnych dobrach


Zawarte w mięsie hormony, sterydy, antybiotyki wchłaniają się, i gromadzą w organizmie człowieka, działając na niego toksycznie. Stosowanie ich na masową skalę jest w Polsce
Cytuję "€žMam znajomych którzy prowadzą różne fermy, m.in. kurczaków i indyków. W kurczakach cykl produkcyjny to około 6 tygodni "€“ to oznacza że kurczak którego kupujemy w sklepie, ważący ok. 1,5 kg. ma 6 tygodni od wyklucia.
Kurczak chowany na wiejskim podwórku żywiony pszenicą i naturalną karmą w wieku 6 tygodni jest wielkości pięści.

Te przyrosty masy kurcząt na fermach wynikają z paszy: szpikowane są paszami wysokobiałkowymi naszpikowanymi sterydami.

Te sterydy powodują u ptaków wilczy apetyt, ale rozwalają im układ odpornościowy.

Więc aby nie chorowały wali się im końskie dawki antybiotyków które na zasadzie osłonowej nie dopuszczają do infekcji stada. Te antybiotyki rozwalają im wątroby, tak że po upływie 6 tygodni te kurczaki i tak nie miałyby szans na normalny rozwój. A my potem to jemy..”
Nie ma już wątpliwości, iż mięso jest jednym z głównych, obok produktów zbożowych, alkoholu i cukru, czynników toksycznych w naszej diecie. To Ty wybierasz, czy będziesz dalej zatruwać swój organizm, czy nie.
.


Większość ludzi jednak woli, jak co dzień, iść do marketu po drób czy innego rodzaju mięso. Doniesienia o toksyczności tego typu produktów już nam spowszedniały. Mówimy sobie: "€žjakoś to będzie€, lub: „wszyscy to jedzą i jakoś żyją"


Mówimy tak sobie, ale do czasu. Do czasu, aż pojawią się pierwsze kłopoty ze zdrowiem – cukrzyca, tarczyca, nadciśnienie, choroby autoimmunologiczne, fibromialgia, spadki odporności.. Jednak nawet wtedy nie kojarzymy tego z faktem, iż przez ostatnie dekady bezlitośnie eksploatowaliśmy swój organizm, żyjąc podług modnego hasła: "€ždrugs, sex, rock "

To hasło jest hasłem ludzi przegranych. Tych, którzy już w wieku 30, 40 lat muszą brać po kilka tabletek syntetyków dziennie, by przeżyć z dnia na dzień. Od Ciebie zależy, czy już w wieku 40, 50 lat będziesz żywym trupem -€“ zombie -który zamiast szalonych wypadów po dyskotekach, teraz ma równie szalone wypady po przychodniach i oddziałach szpitalnych. Jeśli już teraz zmienisz swoje podejście do spraw odżywiania i używek, w wieku 50 lat, zamiast odbywać całoroczne turnee między onkologią, wewnętrznym, kardiologią a endokrynologią -możesz cieszyć się życiem.

Czy wobec tylu alarmujących informacji o przemyśle spożywczym, które tutaj zamieszczam możemy dojść do wniosku, że ma miejsce jakiś spisek wycelowany w nasze zdrowie i życie? Owszem, taki spisek istnieje i ma różne nazwy: "kapitalizm"€,"neolibera lizm", "wolny rynek"€.
"

dalej to wspieramy-nakrecamy biznes,wzbogacamy tych ktorzy nas truja.. Nie mamy wyboru?..milczymy,usypiam y problem

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Bez przesady... Obiecują tylko działanie ochronne (w tym przed ucieczką wilgoci), harmonizujące itp. Nie ma mowy o żadnym "nawodnieniu", "nawilżaniu".

Gliceryna jest np. w kremie z melisą i w tym wypadku pada deklaracja przywrócenia nawilżenia suchym partiom.
to dlaczego ten z MELISA,gorzej dziala na moja skore niz ten z roza? (Dr.Hauschka Lekki krem rozany)
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-05-04 o 01:50
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 02:41   #2636
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
[/COLOR] to dlaczego ten z MELISA,gorzej dziala na moja skore niz ten z roza? (Dr.Hauschka Lekki krem rozany)
Nie wiem, nie jestem wróżką
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 09:58   #2637
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zapaałko, wspominałaś kiedyś o zamiarze napisania do producenta z zapytaniem o Fluid ochronno-korygujący łagodzący podrażnienia SPF 50+ Pharmaceris F. Czy udało Ci się czegoś dowiedzieć?

Testowałam dzisiaj odcień 02 Sand, który okazał się dla mnie w tej chwili zbyt ciemny (sam kolor ładny). Fluid nie jest jakiś superkryjący i przez to zdecydowanie prostszy w obsłudze niż filtry fizyczne. Efekt estetyczny nie zachwyca, jest - tylko lub aż - do przyjęcia. Tłustawe wykończenie, trochę przyciężkawe.

Podsumowując, ochrona przed UVA nieznana (użyłam w ilości makijażowej, taka większa kropla). Tynk nie jest tak mocny jak w przypadku kremów ochronnych o podobnym faktorze opartych tylko na filtrach mineralnych. Co nie znaczy, że Pharmaceris nie jest widoczny.

Nie wiem czy warto tym się bawić. Jeśli komuś zależy na perfekcyjnym makijażu - na pewno nie. Jeśli makijaż nie musi być subtelny - można spróbować. Jeśli celem jest ochrona przed UV - nie mam zaufania. Jeśli ma być namiastką ochrony, to też jestem niezdecydowana.
Wydaje się z opisu podobny do tego kryjącego spf 20, którego używam obecnie, z tym że nie powiedziałabym, że jest ciężki, ale też daje takie mokre wykończenie i jest mazisty, nie zasychający. Na pewno dla cierpliwych. Ja jestem cierpliwa chyba tylko dlatego, że nie maluję się codziennie. Lubię ten podkład, bo wykończenie, chociaż jest widoczne, to jednak ładne, no i kolor też fajny, ale jak ktoś rzeczywiście poszukuje podkładu trwałego, który utrzyma się bez poprawek 10 godzin, zwłaszcza latem, to nie ten adres.

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Wiec do czego taki krem?

i dlaczego producenci tak nas oszukuja,pozwalamy na to..
Krem może nie jest nawilżający, co ma w opisie?? Skład jest bardzo ładny i wart wypróbowania, ale raczej cerze trądzikowej, odwodnionej nie sprosta, a może zaszkodzić.

Nawet o tym ostatnio pisałam, że to my musimy wreszcie być świadomymi konsumentami, czytać składy i nie czarować się.


Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
to dlaczego ten z MELISA,gorzej dziala na moja skore niz ten z roza? (Dr.Hauschka Lekki krem rozany)
To niestety jest nagminne, że producenci jakby kompletnie nie wiedzą co i dla kogo robią. Krem z melisy ma niebywale gorszy skład od tego różanego, jeśli chodzi o problematyczną cerę. Przede wszystkim zrobiony na oleju słonecznikowym, który moim skromnym zdaniem jest do d...

Liczy się przede wszystkim skład inci, nie obietnice producenta i jego opisy.. Czasem krem do suchej będzie mieć idealny dla tłustej cery skład, a wersja do tłustej kompletnie nieudany.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-05-04 o 10:01
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 10:03   #2638
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Moze rozswietlajacy z Annabele Minerals
Dziekuje Lusiu. Cenę ma uczciwą więc chętnie go sprawdzę

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie pomogę, kosmetyki rozświetlające czy jakiekolwiek z efektem "glow" (patrz: kremy BB)p to dla mojej tłustej cery katastrofa, chyba żadnych innych nie wystrzegam się bardziej
Moja cera jest teraz sucha więc glow wygląda zdrowo , ale też miałam długi czas przetłuszczającą się cerę, u mnie chyba po prostu minęło z okresem " młodzieńczym"
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 10:57   #2639
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wydaje się z opisu podobny do tego kryjącego spf 20, którego używam obecnie, z tym że nie powiedziałabym, że jest ciężki, ale też daje takie mokre wykończenie i jest mazisty, nie zasychający. Na pewno dla cierpliwych. Ja jestem cierpliwa chyba tylko dlatego, że nie maluję się codziennie. Lubię ten podkład, bo wykończenie, chociaż jest widoczne, to jednak ładne, no i kolor też fajny, ale jak ktoś rzeczywiście poszukuje podkładu trwałego, który utrzyma się bez poprawek 10 godzin, zwłaszcza latem, to nie ten adres.

(...)

To niestety jest nagminne, że producenci jakby kompletnie nie wiedzą co i dla kogo robią. Krem z melisy ma niebywale gorszy skład od tego różanego, jeśli chodzi o problematyczną cerę. Przede wszystkim zrobiony na oleju słonecznikowym, który moim skromnym zdaniem jest do d...

Liczy się przede wszystkim skład inci, nie obietnice producenta i jego opisy.. Czasem krem do suchej będzie mieć idealny dla tłustej cery skład, a wersja do tłustej kompletnie nieudany.
Konsystencja przypomina mi Colorstaya do cery suchej (a to i tak inna bajka niż filtry mineralne). Mazisty, tłustawy, to dla mnie właśnie ciężki. Do tego dodałabym trochę toporny efekt, bo włazi w pory skóry, jest zwyczajnie widoczny. Nie ma tu żadnej subtelności, szlachetnego półmatu, gry światła. Jest tapetka.
Nie wiem jak z trwałością, bo nie spociłam się.

Krem różany bywa (a właściwie bywał, nowej wersji nie używałam jeszcze) dla mnie zbyt obciążający (to w końcu z założenia krem "ochronny"). Pamiętam, że wymieniłam go kiedyś wiosną na ten z melisą. Jego konsystencja nie przypomina typowych mazideł do cery tłustej, ale to charakterystyczne dla Hauschki i związane z podejściem do pielęgnacji i komponowania kosmetyków. Warto zwracać uwagę na rekomendacje i założenia producenta.
A olej słonecznikowy zawiera dużo kwasu linolowego (m.in.), dobrze się wchłania, więc dla cery tłustej jest odpowiedni. I ten z upraw biodynamicznych czy w ogóle kosmetyczny różni się od oleju do smażenia, który ma zupełnie inny profil kwasów tłuszczowych.
Opinie krytyczne na temat tego kremu, które gdzieś tam czytałam dotyczyły raczej wyboru melisy, która działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie itp., ale może też podrażniać.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 11:30   #2640
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Konsystencja przypomina mi Colorstaya do cery suchej (a to i tak inna bajka niż filtry mineralne). Mazisty, tłustawy, to dla mnie właśnie ciężki. Do tego dodałabym trochę toporny efekt, bo włazi w pory skóry, jest zwyczajnie widoczny. Nie ma tu żadnej subtelności, szlachetnego półmatu, gry światła. Jest tapetka.
Nie wiem jak z trwałością, bo nie spociłam się.

Krem różany bywa (a właściwie bywał, nowej wersji nie używałam jeszcze) dla mnie zbyt obciążający (to w końcu z założenia krem "ochronny"). Pamiętam, że wymieniłam go kiedyś wiosną na ten z melisą. Jego konsystencja nie przypomina typowych mazideł do cery tłustej, ale to charakterystyczne dla Hauschki i związane z podejściem do pielęgnacji i komponowania kosmetyków. Warto zwracać uwagę na rekomendacje i założenia producenta.
A olej słonecznikowy zawiera dużo kwasu linolowego (m.in.), dobrze się wchłania, więc dla cery tłustej jest odpowiedni. I ten z upraw biodynamicznych czy w ogóle kosmetyczny różni się od oleju do smażenia, który ma zupełnie inny profil kwasów tłuszczowych.
Opinie krytyczne na temat tego kremu, które gdzieś tam czytałam dotyczyły raczej wyboru melisy, która działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie itp., ale może też podrażniać.
Spf 20 ma lekką puszystą konsystencję, ani trochę nie obciąża i nie włazi w pory, oczywiście utrwalony pudrem. Będę musiała przetestować 50-tkę.

Co do Hauschki, to ja tak czysto teoretycznie się wypowiadam. Nie wiem sama, jak odnieść się do olejów i ich budowy względem potrzeb skory, dla mnie słonecznikowy olej wysoko w składzie przekreśla kosmetyk Wypróbowałam m.in. kosmetyki Madary i Herbfarmacy na jego bazie, a to dość wysoka półka na poziomie Hauschki. Dla mojej skóry jednakże okazały się koszmarne, kompletnie nie współgrały z fizjologią skóry. Podobnie ze skórą ciała, oliwka Hipp dla dzieci dopóki byla w starym składzie, służyła mojej i syna skorze, a jak wymieniono olej sezamowy na słonecznikowy musieliśmy się z nią pożegnać. Podobnie BD wersja dla dzieci, topornie się wchłania i nie pielęgnuje, a wręcz wysusza. Natomiast wersja fur mama cudeńko! Powód? Olej słonecznikowy, a w przypadku fur mamy jego brak w czołówce składników. Zastanawiam się jeszcze nad kosmetykami mającymi w składzie sunflower hybrid oil, te nas jeszcze nie zawiodły, ale nie wiem zbytnio co znaczy w tym przypadku hybrid
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.