Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 01:05   #3571
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Oczywiście, że bez. Przynajmniej ja zawsze chodzę bez i nie pomyślałabym żeby pójść w makijażu.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 07:18   #3572
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez weruuuuuuuuuuu Pokaż wiadomość
Oczywiście, że bez. Przynajmniej ja zawsze chodzę bez i nie pomyślałabym żeby pójść w makijażu.
Zgadzam sie. Jak ma lekarz przyjrzec sie skorze, jak wygladaja problemy, co komus dolrga, skoro sie to zakamufluje :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 07:23   #3573
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hej od x lat wyskakują mi pryszcze i dzis mowie dosc ! Jutro szukam dermatologa na necie i mam pytanie jak do niego isc? Z malijazem bez? Nie wiem jak bym wyszła nieumalowana...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jeśli się wstydzisz, to zawsze można iść z makijażem i go tam zmyć, a potem znów się pomalować. Ja tak robię.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 08:09   #3574
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A można zapytać dlaczego odstawiasz oleje roślinne? Dobre oleje zimnotłoczone wręcz poprawiają stan skóry

Z kaszami i ryżami problem jest taki, że warto unikać tych oczyszczanych tzn. białego ryżu czy chociażby kus kusa, zamieniając je na odpowiedniki 'ciemne', pełnoziarniste
Za cytuje fargmen ,który pojawił się kilka postów wyżej

,,Oczyszczone oleje roślinne zawierają nadmiar Omega6, czyli kwasów tłuszczowych które podnoszą stan zapalny organizmu, zwłaszcza jak zaburzona zostaje równowaga pomiędzy nimi a antagonistycznymi kwasami Omega3, których ilość wraz z nadmiernym spożyciem olejów roślinnych, zaczyna być za mała. Stan zapalny wywołany przez Omega6 istnieje głównie dzięki hormonowy IL-1 alpha, który powoduje że komórki skóry się zlepiają i blokują pory,,
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 12:00   #3575
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kiedy ja walczyłam z trądzikiem polecane było suplementowanie się olejem np. z ogórecznika (jest gdzieś cały wątek o suplementach na poprawę cery, w tym z olejami, które działają na + a które na -), później przerzuciłam się na tran i omegę (też olej rybi), które były niezbyt wskazane dla cery trądzikowej i wtedy to mnie dopiero wypryszczyło
Tłuszczów w diecie unikać nie wolno, grunt to wybrać te, które wpływają korzystnie na stan cery
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 12:14   #3576
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kiedy ja walczyłam z trądzikiem polecane było suplementowanie się olejem np. z ogórecznika (jest gdzieś cały wątek o suplementach na poprawę cery, w tym z olejami, które działają na + a które na -), później przerzuciłam się na tran i omegę (też olej rybi), które były niezbyt wskazane dla cery trądzikowej i wtedy to mnie dopiero wypryszczyło
Tłuszczów w diecie unikać nie wolno, grunt to wybrać te, które wpływają korzystnie na stan cery
mi swego czasu bardzo pomoglo polaczenie oleju z wiesiolka i ogorecznika+ cynk
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 08:58   #3577
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A można zapytać dlaczego odstawiasz oleje roślinne? Dobre oleje zimnotłoczone wręcz poprawiają stan skóry

Z kaszami i ryżami problem jest taki, że warto unikać tych oczyszczanych tzn. białego ryżu czy chociażby kus kusa, zamieniając je na odpowiedniki 'ciemne', pełnoziarniste
Dokładnie tak, ciemny ryż można jeść zawsze. Tak samo jest z kaszą pęczak, kaszą jaglaną, kaszą gryczaną - podobno lepiej wybrać niepaloną.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Za cytuje fargmen ,który pojawił się kilka postów wyżej

,,Oczyszczone oleje roślinne zawierają nadmiar Omega6, czyli kwasów tłuszczowych które podnoszą stan zapalny organizmu, zwłaszcza jak zaburzona zostaje równowaga pomiędzy nimi a antagonistycznymi kwasami Omega3, których ilość wraz z nadmiernym spożyciem olejów roślinnych, zaczyna być za mała. Stan zapalny wywołany przez Omega6 istnieje głównie dzięki hormonowy IL-1 alpha, który powoduje że komórki skóry się zlepiają i blokują pory,,
Dla organizmu najlepsze są kwasy omega 3, czyli np. w kuchni warto używać olejów: rzepakowego, lnianego, z pestek dynii, z awokado, oliwy z oliwek. Olej słonecznikowy zawiera kwasy omega 6. Musimy pamiętać, że jeśli dostarczamy organizmowi Omega 6, to musimy mu też dostarczyć 2 razy tyle Omega 3 = czyli Omega 3 do Omega 6 zawsze w stosunku 2:1.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hej od x lat wyskakują mi pryszcze i dzis mowie dosc ! Jutro szukam dermatologa na necie i mam pytanie jak do niego isc? Z malijazem bez? Nie wiem jak bym wyszła nieumalowana...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Idź bez makijażu i nie wstydź się Warto przełamywać swoje bariery, wierzyć w siebie i nie być niewolnikiem swoich lęków Na pewno jesteś bardzo ładna i parę pryszczy tego nie zmienia Głowa do góry i do lekarza
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 09:26   #3578
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Olej z pestek dyni nie jest polecany bo ma bardzo duzo omega 6.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 11:17   #3579
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No dzięki Wam dziewczyny w sumie macie racje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 11:48   #3580
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2014-07-20 o 14:55
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 12:42   #3581
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A używa ktoś kosmetyków Best ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 19:45   #3582
mahoniowa
Zadomowienie
 
Avatar mahoniowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 992
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, dopiero co do Was trafiłam i muszę powiedzieć, że Wasza wiedza naprawdę mi imponuje!! :brawo:
nie zdążyłam wszystkiego wyczytać, myślę że nie sposób zwracam się do Was z pytaniem czy macie jakieś sprawdzone sposoby na podskórne, bolące pryszcze na ramionach? używałam na nie Baneocin ale niestety powoduje on dosyć duże blizny. Normaclin, który używam na buzię i dobrze sobie tam radzi, niestety mam wrażenie, że pogarsza tylko sprawę;/ zależy mi na pokonaniu tych wyprysków, bo nie czuję się komfortowo w bluzkach na ramiączkach a czekają mnie jeszcze dwa wesela w niedługim czasie. Sukienki już kupiłam bo wszystko już miałam ładnie unormowane i zaleczone aż tu nagle wysyp!

nie wiem czy już się pojawiła taka maseczka ale na buzię polecam maseczkę z kurkumy, która jednocześnie delikatnie pilinguje: łyżeczka kurkumy + łyżeczka mleka (+opcjonalnie miód) na 15 minut.

Niestety tak samo jak maści działa ona tylko na moją buzię, ładnie rozjaśnia świeże blizny. Mam wrażenie że wyskakuje po niej mniej pryszczy. Jednak ciągle ten problem z ramionami
mahoniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 07:48   #3583
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
kasza jaglana z prosa, kasza gryczana i ryz są dozwolone
akurat trafilyscie z tematem, bo od kilku tygodni staram się unikać glutenu (w celu utraty wagi). napisalam staram sie bo calkiem wyeliminowac nawet nie probuje tym bardziej, że raz w tygodniu mam dzien bez zadnej diety i jem "zle rzeczy" np. pizze
Jestem trzeci tydzień na bezglutenowej i jakoś wybitnie lepiej nie jest Od kilku dni stwierdziłam, że na śniadanie będę jeść normalnie pieczywo w niewielkiej ilości. Nie można całkowicie wykluczyć węglowodanów, każdy dietetyk o tym powie. A pieczywo dla bezglutenowców jest po prostu wstrętne


Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Hej od x lat wyskakują mi pryszcze i dzis mowie dosc ! Jutro szukam dermatologa na necie i mam pytanie jak do niego isc? Z malijazem bez? Nie wiem jak bym wyszła nieumalowana...
Ja jakoś przemykałam bez makijażu, ale tylko w gimnazjum i liceum Wtedy też chodziłam do dermatologa na NFZ i przy pierwszej wizycie u nowego lekarza strasznie się bałam, że mnie nie potraktuje poważnie (jak to im się czasem zdarza "jesteś nastolatką i to normalne, pogódź się z tym, są gorsze choroby") i przed wejściem do gabinetu pocierałam twarz intensywnie żeby zmiany zrobiły się bardziej czerwone (co za głupota). Wchodzę, a babka: "rany boskie, potworny rumień, proszę wykupić tą maść (gęste tłuścidło) silnie łagodzącą i przyjść za tydzień"

Oczywiście liceum skończyłam dawno temu i problem pozostał Słuchajcie, czy to możliwe, że zmieniła mi się cera? Normalnie mam klasyczną tłustą cerę w strefie T, a zawsze miałam suchą....

I jeszcze drugie pytanie - używałyście kremu Redermic-R La Roche Posay? Zastanawiam się czy od września lepiej spróbować retinol czy mocniejsze kwasy.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 09:07   #3584
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Jestem trzeci tydzień na bezglutenowej i jakoś wybitnie lepiej nie jest Od kilku dni stwierdziłam, że na śniadanie będę jeść normalnie pieczywo w niewielkiej ilości. Nie można całkowicie wykluczyć węglowodanów, każdy dietetyk o tym powie. A pieczywo dla bezglutenowców jest po prostu wstrętne

I jeszcze drugie pytanie - używałyście kremu Redermic-R La Roche Posay? Zastanawiam się czy od września lepiej spróbować retinol czy mocniejsze kwasy.
A to na pewno- weglowodany to bardzo wazna czesc posilkow. Ja akurat z chleba i z makaronow () zrezygnowalam calkowicie

Ten redermeric chcialam wyprobowac, ale jednak postawie na mikrodermabrazje z kwasami albo atrederm na zime
Ale ja mam skore nosorozca, wiec potrzebuhe czegos ciezszego
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 09:52   #3585
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Ten redermeric chcialam wyprobowac, ale jednak postawie na mikrodermabrazje z kwasami albo atrederm na zime
Ale ja mam skore nosorozca, wiec potrzebuhe czegos ciezszego
No ja mam mega wrażliwą także po takich zabiegach by mi chyba odpadła
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 10:17   #3586
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
I jeszcze drugie pytanie - używałyście kremu Redermic-R La Roche Posay? Zastanawiam się czy od września lepiej spróbować retinol czy mocniejsze kwasy.
Redermic R chyba nie jest stricte stworzony dla cery trądzikowej, http://kosmostolog.blogspot.com/2014...anie-i_20.html - mam zaufanie do tego bloga i osobiście sugerowałabym się opinią autorki, myślę, że proponuje fajne preparaty złuszczające

Jeszcze jedno: jesteś już 3 tygodnie na diecie, nie warto rezygnować i się cofać! To twoja decyzja, ale mam nadzieję, że wytrwasz, nie tylko dla skóry, ale dla ogólnego zdrowia. Nie wszystkie węglowodany mają gluten, może spróbuj kaszy/owoców na śniadanie?

Z ziół bardzo dobrze na trądzik działa czystek, poprawia florę bakteryjną, działa przeciwalergicznie, jest doskonałym źródłem polifenoli. Można pić oraz przemywać skórę: http://zdrowie-i-uroda.wieszjak.polk...a-tradzik.html

Edytowane przez lifeisbeautiful
Czas edycji: 2014-07-17 o 10:38
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 10:26   #3587
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Redermic R chyba nie jest stricte stworzony dla cery trądzikowej, http://kosmostolog.blogspot.com/2014...anie-i_20.html - mam zaufanie do tego bloga i osobiście sugerowałabym się opinią autorki, myślę, że proponuje fajne preparaty złuszczające

Jeszcze jedno: jesteś już 3 tygodnie na diecie, nie warto rezygnować i się cofać! To twoja decyzja, ale mam nadzieję, że wytrwasz, nie tylko dla skóry, ale dla ogólnego zdrowia. Nie wszystkie węglowodany mają gluten, może spróbuj kaszy/owoców na śniadanie?
Właśnie z tego bloga wzięłam ten krem W kilku postach autorka pisze właśnie o zastosowaniu przy trądziku. Ale jeszcze rozważam Effaclar - nigdy nie używalam.

Co do diety to na pewno się nie poddam gdyż jestem uczulona na pszenicę i to alergolog zalecił mi dietę. Niestety kasze również zawierają gluten...
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 10:50   #3588
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Właśnie z tego bloga wzięłam ten krem W kilku postach autorka pisze właśnie o zastosowaniu przy trądziku. Ale jeszcze rozważam Effaclar - nigdy nie używalam.

Co do diety to na pewno się nie poddam gdyż jestem uczulona na pszenicę i to alergolog zalecił mi dietę. Niestety kasze również zawierają gluten...
Z kaszami racja, ale zawsze zostaje ryż i kasza jaglana, na pewno bez glutenu. Będę trzymała kciuki za dietę

Poeksperymentowałabym z ziołami, Kosmostolog poleca wierzbownicę i miętę, ja od siebie mogę dodać nalewkę z ostropestu. Zioła mogą być naprawdę fajnym dodatkiem do pielęgnacji i diety.
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 11:02   #3589
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Chleb bezglutenowy kupujesz gotowy czy pieczesz sama? Co prawda nigdy nie miałam okazji spróbować gotowych wypieków, ale wiem że sporo osób z celiakią piecze chleby w domu, nie tylko ze względu na niższą cenę i mniej chemii, ale także ze względu na ich lepszy smak. Może to byłoby jakieś wyjście, żeby trzymać dietę względnie smaczną i nie wracać do normalnego pieczywa?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 15:36   #3590
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

moja cera poprawiła sie naprawde bardzo mocno odkad odstawilam wlasnie pieczywo. takze lepiej jest calkiem zrezygnowac albo robic wypieki w domu - bez ulepszaczy etc.
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 17:34   #3591
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Z kaszami racja, ale zawsze zostaje ryż i kasza jaglana, na pewno bez glutenu. Będę trzymała kciuki za dietę
.
Jeszcze kasza gryczana nie zawiera glutenu
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 18:05   #3592
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chleb bezglutenowy kupujesz gotowy czy pieczesz sama? Co prawda nigdy nie miałam okazji spróbować gotowych wypieków, ale wiem że sporo osób z celiakią piecze chleby w domu, nie tylko ze względu na niższą cenę i mniej chemii, ale także ze względu na ich lepszy smak. Może to byłoby jakieś wyjście, żeby trzymać dietę względnie smaczną i nie wracać do normalnego pieczywa?
Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Jeszcze kasza gryczana nie zawiera glutenu
moja siostra piecze, ale ja nie mam na to niestety czasu, prowadzę intensywne życie Ale dzisiaj kupiłam kaszę jaglaną i kukurydzianą i spróbuję stworzyć z tego śniadanie
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 01:11   #3593
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kobietki a wiecie co naturalnego jaki produkt dziala najlepiej nawilzajaco na skore TLUSTA ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 08:26   #3594
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
A to na pewno- weglowodany to bardzo wazna czesc posilkow. Ja akurat z chleba i z makaronow () zrezygnowalam calkowicie

Ten redermeric chcialam wyprobowac, ale jednak postawie na mikrodermabrazje z kwasami albo atrederm na zime
Ale ja mam skore nosorozca, wiec potrzebuhe czegos ciezszego
Ja używałam redermic i uważam, że jest bardzo dobry

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chleb bezglutenowy kupujesz gotowy czy pieczesz sama? Co prawda nigdy nie miałam okazji spróbować gotowych wypieków, ale wiem że sporo osób z celiakią piecze chleby w domu, nie tylko ze względu na niższą cenę i mniej chemii, ale także ze względu na ich lepszy smak. Może to byłoby jakieś wyjście, żeby trzymać dietę względnie smaczną i nie wracać do normalnego pieczywa?
Tutaj fajny przepis na chleb jaglany:
http://www.olgasmile.com/chleb-jaglany-na-sodzie.html
Generalnie jest dużo ciekawych przepisów w necie.
Pierwszy raz to zajmuje dużo czasu, ale jak człowiek się wciągnie, to później idzie szybciutko
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 10:33   #3595
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Pierwszy raz to zajmuje dużo czasu, ale jak człowiek się wciągnie, to później idzie szybciutko
Zawsze można sobie sprawić nawet najtańszy automat do chleba, gdzie tylko wsypujemy odmierzone składniki i ustawiamy godzinę na którą chleb ma być upieczony Fajne rozwiązanie dla zapracowanych, o ile mamy w sobie tyle samozaparcia, żeby później ten chleb jeść, a nie szybciutko wrócić do kupowania gotowców z białej mąki
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 15:05   #3596
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Na blogu Tłuste Życie są odradzane wszystkie zboża w tym kasze i ryż
To jak ci ludzie jedzą? U mnie ryż i kasze ( głównie jaglana, gryczana i ryż brązowy) to podstawa. No i jeszcze płatki owsiane, ale te teraz ograniczam bo powodują wzdęcia i zaparcia.
Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Z kasz na pewno nie zrezygnuje
Chyba ,że w akcie desperacji spróbuje na jakiś czas też odstawić
Na razie staram się nie jeść słodyczy , glutenu i olejów roślinnych
I mam zamiar robić zielone smoothie
Łatwo nie będzie wytrzymać na takiej diecie
Ale jeśli to poprawi stan mojej skóry to będę w siódmym niebie
Olejów roślinnych, to znaczy w ogóle? Przecież podobno zdrowe?
Z olejów to ja znowu będę piła sobie tran.

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. Jak ma lekarz przyjrzec sie skorze, jak wygladaja problemy, co komus dolrga, skoro sie to zakamufluje :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja tak samo chodzę bez makijażu. Czasami przeżywam wtedy załamanie nerwowe bo mi strasznie wstyd iść z takim burakiem na twarzy i ukrywam się za filarami, no ale mus to mus.

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
mi swego czasu bardzo pomoglo polaczenie oleju z wiesiolka i ogorecznika+ cynk
Ja też o tym myślałam, ale masz na myśli doustnie? Słyszałam, że olej z ogórecznika jest dobry, tylko trochę drogi.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 16:18   #3597
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Szacun ,że dajesz radę w lato uzywać locacid łuszczy Ci się po nim skóra czy może z czasem przestała?

O tym mydełko nie dawno czytałam na jakimś blogu .Pewnie jak będe miała okazje to je kupie .Szkoda ,że takie drogie jest
Też uzywam tego filtra ale mam dosyć już tego tłuściocha pomału.Kupiłam ostatnio 30 z Uriage.Ale znając życie pewnie tez u mnie będzie się sprawdzał kiepsko

Używasz jeszcze darsonval?czy rzuciłaś już sprzęt w kąt?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
To jak ci ludzie jedzą? U mnie ryż i kasze ( głównie jaglana, gryczana i ryż brązowy) to podstawa. No i jeszcze płatki owsiane, ale te teraz ograniczam bo powodują wzdęcia i zaparcia.


Olejów roślinnych, to znaczy w ogóle? Przecież podobno zdrowe?
Z olejów to ja znowu będę piła sobie tran.
Mięso,ryby,warzywa.Czyli nie ciekawie

Ja np: do smażenia używam oleju kokosowego
Niestety nie jest tani

Poczytałam dzisiaj tego bloga o odżywianiu i zwapiłam w cudowna moc tej ,,diety,, Babka uzywała retionidów doustnych trądzik jej wrócił ale nie był nasilony nawet w 20% tak bardzo jak przed kuracją.I ona cały czas uzywa kwas salicylowy i locacid bo inaczej to jej skóra sie szybko zapycha
Więc dieta owszem jej pomoga ale kwas salicylowy i locacid pewnie odwalają większą ,,robotę,, niż ta cała jej dieta

Szczerze to do końca sama nie wiem co o tym mysleć

Ja zaczynam się znowu zastanawiać na retionoidami doustnymi.Bo przez ten cały syf na twarzy ,życie przecieka mi przez palce (nie umiem się ,,tym,, nie przejmować)
A tak to zawsze jest szansa ,że będę zaliczać się do grupy szczęśliwców , którym izotek mogł na dobrych kilka lat bądź na zawsze bez większego uszczerbku na zdrowiu.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 19:28   #3598
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja w przypływie desperacji też ostatnio kupiłam Isotrexin, bo mam wysyp gul na brodzie a miałam zrobić sobie przerwę na wakacje, ale no nie można :/
Blog tlustezycie dobrze znam i faktycznie autorka leczyła się antybiotykami, izotekiem, hormonami a jednak ciągle jej wracało. Także dieta jej pomogła, ale jak widać retinoidy i kwasy nadal są potrzebne.
Tak się zastanawiam nad kwestią nabiału, bo zawsze w lecie mam wysyp tych okropnych bolących gul na brodzie i skroniach. A własnie w lecie jem dużo lodów i kurczę mam przeczucie, że to one mi pogarszają sprawę albo słońce;/ nie wiem już co myśleć.
Przez ten trądzik też unikam wychodzenia z domu i w ogóle, nie raz myślałam nad hormonami lub izotekiem, ale boję się jak cholera jednocześnie;/ bez sensu to wszystko
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 19:37   #3599
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość


Ja też o tym myślałam, ale masz na myśli doustnie? Słyszałam, że olej z ogórecznika jest dobry, tylko trochę drogi.
tak, doustnie. ja brałam akurat oleje w kapsułkach
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 19:44   #3600
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja też czasem myślę, że umrę z tym trądzikiem Jestem 20 dni na bezglutenowej z małymi odstępstwami od czasu do czasu, słodyczy praktycznie brak, mleka jak na lekarstwo. Wczoraj zjadłam jedną garść chipsów "naturalne solone" i dzisiaj kilka nowych zmian Alkoholu nie tknęłam od miesiąca, a co chwilę grill, impreza. Masakra. A efekty na razie takie same jak przed dietą. Co ciekawe, zimą miałam prawie idealną jak na mnie cerę, bez żadnej diety i przy prawie tej samej pielęgnacji. Oj, lato nie służy. Słońce przygrzewa, człowiek się poci na twarzy. Mnie wystarczy dotknąć gdzieś i zaraz coś wyskakuje.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.