Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 21:24   #151
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Zawsze do usług.


No, mi ten zakup na 100% odpada - shea mówię nie, tak samo jak Aga .

P.S. Przy okazji spojrzę, jak nasze avatary będą wyglądać jeden pod drugim.

Avatary sa tematyczne ladnie sie prezentuja razem

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Gdyby nie ten butyshit (wybaczcie) to bym wzięła - ale nie mogę ostatnio znaleźć czegoś ciekawszego odżywczego co by masła shea nie miało
Czasami tak to juz jest,ze nie zawsze dopasuje sie to,co chcemy-mnie przeraza petrolatum i parafina-moze gdyby nie byly tak blisko w skladzie....ale poki co mam jeszcze Xerialine i Xerial 5,odkrylam tez oliwke Hipp(w koncu) chociaz wiem,ze SVR takze dla Was odpada ze wzgledu na shea bo Rayne juz wspominala o tym w innym watku.
Osobiscie wiem,ze trudno jest dobrac nawilzacz prawie idealny bo idealu wciaz bedziemy poszukiwac


Rayne Plante System Krem regenerująco-odżywczy skóra sucha Essentiel jaki ma dokladnie sklad?bo mnie akurat trojglicerydy nie przeszkadzaja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:32   #152
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Znam ten ból. Ten np.:
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=4319
nie ma shea, za to ma trójglicerydy, z którymi też mi nie po drodze A Ty się z nimi lubisz czy nie za bardzo?
a to nie jest ten, ktory rodzicielce kupiłam? chyba jej jutro podbiorę narazie mam wstręt do kremów Plante (choć mam ochotę na dwa produkty) po tym o zapachu tranu
Trójglicerydy krzywdy mi nie robią, są dośc wysoko w składzie w lotionie pauli a ten zuzywałam przez jakieś pół roku (az miałam go dość )
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:42   #153
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Rayne Plante System Krem regenerująco-odżywczy skóra sucha Essentiel jaki ma dokladnie sklad?bo mnie akurat trojglicerydy nie przeszkadzaja
Już przepisuję (a niby przygotowuję zajęcia na jutro):
Aqua, Caprylic/Capric Trigliceryde, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Butylene Glycol, C10-13 Cholesterol-Lanosterol Esters, Glycerin, Octyldodecanol, Bees Wax, Polyacrilamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Rosa Moschata, Olea Europaea, Hippophea Rhamnoides, Camellia Sinensis, Calendula Officinalis, Citric Acid, Sodium Dehydroacetate, Beta-Sitosterol, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Triethanolamine, Parfum.

Szkoda tego polyacrylamide'u...

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
a to nie jest ten, ktory rodzicielce kupiłam? chyba jej jutro podbiorę narazie mam wstręt do kremów Plante (choć mam ochotę na dwa produkty) po tym o zapachu tranu
Trójglicerydy krzywdy mi nie robią, są dośc wysoko w składzie w lotionie pauli a ten zuzywałam przez jakieś pół roku (az miałam go dość )
Nie pamiętam, w którym wątku o tym pisałaś - weź pod uwagę mój wiek, kurde.

Jak się komuś spodoba, dysponuję jedną próbką, której na pewno nie zużyję, więc mogę wysłać.

Edit: skoro jesteśmy przy Plancie, to...
Skład: Aqua, hydroxyethyl urea, zinc gluconate, polyquaternium-51, macadamia ternifolia, olea europaea, camelia sinensis, hippophae rhamnoides, echium plantagineum, cupric sulfatem peg-36 castor oil, isoceteth-20, p-anisic acid, sodium levulinate, capryoil glycine, hinokitol, tromethamine, citric acid

To płyn Prosensil - widzicie tu gdzieś osławioną wąkrotkę azjatycką? Bo mnie to ostatnio męczy...
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:53   #154
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Najbliżej mam do rokitnika zwyczajnego hippophae rhamnoides - z nazwy polskiej podobne
edit: a to było na plotach paskudo wstrętna
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 22:02   #155
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Najbliżej mam do rokitnika zwyczajnego hippophae rhamnoides - z nazwy polskiej podobne
Żeby się szumnie nie reklamowali na opakowaniu, że jest wąkrotka, to nic bym nie mówiła... może ja po prostu zaślepłam?
I tak go lubię ale dziwne to jakieś.

Za to jest żmijowiec babkowaty - to już wiem, czemu mi się ten płyn tak podoba
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 22:05   #156
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ewentualnie zgłaszająca cos pominęła - sprawdzalaś z opakowaniem? Czy to Ty wklepalaś skład?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 22:11   #157
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
ewentualnie zgłaszająca cos pominęła - sprawdzalaś z opakowaniem? Czy to Ty wklepalaś skład?
Sprawdzałam; na dodatek nie można zwalić na błąd polskiego dystrybutora, bo skład jest akurat na tej części butelki, gdzie mamy oryginalne napisy (hiszpańskie?) - bez nalepki.

Heheh, niech już im będzie, skoro tam jest żmijowiec, to ten płyn był mi przeznaczony.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 23:49   #158
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy ktoś mi pomoże ?
szukam kosmetyków do cery mieszanej tłustej na czole i brodzie przesuszonej na nosie ( skórki) ze skłonnością do zaskórników i podskórnych małych krostek ( zgrubień) wybrałam takie -pomożecie rozszyfrować składy?

Krem Ziaja Calma C biolipidowy
Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid

Dax Cosmetics, Cashmere Secret (Baza wygładzająca)

Skład: cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, parfum

używam podkładu tej firmy ...trochę mnie przesusza ;(

Flos Lek, Ideal Skin Anti Acne, antybakteryjny peeling enzymatyczny

Skład: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, hydroxyethyl acrylate, sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, polysorbate 60, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectine, glycerin crosspolymer, papain, hydrogenated lecithin, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben.

oraz do ciała ( skóra sucha z grudkami pod skórą)

Blau-Farma, Dermoklar

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-75 Lanolin, Cocamide DEA, PEG-150 Distearate, Sodium Chloride, PEG-80 Glyceryl Tallowate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate, Citric Acid, Cocamidopropylamine Oxide


byłabym bardzo wdzięczna za rozszyfrowanie dla mnie to czarna magia
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 09:24   #159
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Lionne Pokaż wiadomość
Witam

Czy uważacie, że skład tego podkładu matującego jest nieszkodliwy i dobry dla cery tłustej? Nie znam się niestety na składach kosmetyków, ale na podstawie wiedzy zdobytej na forum wydaje mi się, że nie ma tu zapychaczy. Poza tym niepokoi mnie obecność imidazolidinyl urea...
Z góry dziękuję za pomoc

SKŁADNIKI:
Aqua, Cyclomethicone (and) Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone pentamer (and) Aluminum Magnesium Hydroxide-Stearate, Cyclomethicone (and) Dimethicone, Sodium chloride, Talc, Polyglyceryl -3 Diisostearate, Panthenol, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool,
+/- CI 77891 (Titanium dioxide), CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77288
Jeśłi nie przeszkadzają Ci silikony[ktore są wszędzie], to w zasadzie powinnas byc zadowolona.

Prosze, edytuj swój post i wpisz nazwe podkładu i producenta.

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Edit: skoro jesteśmy przy Plancie, to...
Skład: Aqua, hydroxyethyl urea, zinc gluconate, polyquaternium-51, macadamia ternifolia, olea europaea, camelia sinensis, hippophae rhamnoides, echium plantagineum, cupric sulfatem peg-36 castor oil, isoceteth-20, p-anisic acid, sodium levulinate, capryoil glycine, hinokitol, tromethamine, citric acid

To płyn Prosensil - widzicie tu gdzieś osławioną wąkrotkę azjatycką? Bo mnie to ostatnio męczy...
Ja nie widzę. jest wyciąg z oszeszków makadamia, z oliwek, z herbaty, z rokitnika i ze żmijowca.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 09:36   #160
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
czy ktoś mi pomoże ?
szukam kosmetyków do cery mieszanej tłustej na czole i brodzie przesuszonej na nosie ( skórki) ze skłonnością do zaskórników i podskórnych małych krostek ( zgrubień) wybrałam takie -pomożecie rozszyfrować składy?

Krem Ziaja Calma C biolipidowy
Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
NA czarno - zapychacze, na niebiesko silikony. Sporo tu tych "czarnych" składników i jeśłi są to akurat te, które powoduja u Cibie powstawanie zaskórników, to powinnas z tym kremem uwazac. Mysle, ze faktycznie moze zapchac - duzo tu tego.

Co do silikonow - jesli jest ich niewielka ilosc to nie ma problemu. W tym kremie akurat jest ich standardowa ilość. Jednak, bardzo czesto uzywamy kilka produktow jednoczesnie, ktore są oparte na silikonach i taki nagromadzenie ich moze juz powodowac zapychanie i/lub przesuszanie skory.



Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Cashmere Secret (Baza wygładzająca)

Skład: cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, parfum

używam podkładu tej firmy ...trochę mnie przesusza ;(
I niec dziwnego, to same silikony - nic tu innego nie ma.


Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
Flos Lek, Ideal Skin Anti Acne, antybakteryjny peeling enzymatyczny

Skład: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, hydroxyethyl acrylate, sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, polysorbate 60, palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectine, glycerin crosspolymer, papain, hydrogenated lecithin, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben.
Na czarno - zapychacze. Enzymem złuszczającym jest tu papaina.


Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
oraz do ciała ( skóra sucha z grudkami pod skórą)

Blau-Farma, Dermoklar

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-75 Lanolin, Cocamide DEA, PEG-150 Distearate, Sodium Chloride, PEG-80 Glyceryl Tallowate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate, Citric Acid, Cocamidopropylamine Oxide

byłabym bardzo wdzięczna za rozszyfrowanie dla mnie to czarna magia
Czy ta suchość skóry i grudki to nie jest przypadkiem zpalenie przymieszkowe? Jeśli tak - powinas udac sie do dermatologa, a Twoje balsamy powinny zawierac mocznik - wlqasnie na usunięcie tych grudek. Jest ich dosyc sporo - szukaj w aptece [firmy: SVR, A-Derma]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 11:20   #161
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

proszę o pomoc, help !

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...27#post3577727
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 11:29   #162
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziekuje za odpowiedz, nie wiedzialam, ze silikony moga cos takiego powodowac, bardzo zaluje, ze ten podklad mi nie pasuje, bo pod kazdym innym wzgledem jest on dla mnie idealem. Od innych dostaje podraznien na skorze, a wiele juz ich przetestowalam
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 13:08   #163
Lionne
Raczkowanie
 
Avatar Lionne
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dzięki za odpowiedź
To był jeden z pierwszych podkładów, które zaczęłam stosować. I pomimo że ciągle szukam idealnego, to często do niego wracam, gdy np. inny za bardzo wysuszy moją cerę. Ten fluid jest beztłuszczowy i nie powodował u mnie chyba żadnych problemów, ale chciałam się dowiedzieć co do niego napchali, że jest taki tani ;-)
Lionne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 13:58   #164
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jesteś boska !!!!!! wielkie dzięki - chyba spróbuję patrzeć na składy i się w nich podszkolić ale to i tak będzie tak trochę jak przystało na laika w tej kwestii- do tej pory kosmetyki testowałam na sobie i po prostu jak coś co mi nie pasowało odstawiałam ale to dosyć kosztowna selekcja i niezbyt dobra dla mojej skóry

dzięki Twojej analizie zdecydowałam się na droższą wersję kosmetyków ale pewnie lepszą dla mnie - naciągnę męża na urodzinki oto co wybrałam

mam nadzieję , z e tutaj nie wynajdziesz aż takich zagrożeń


La Roche Posay, Hydraphase XL (Krem intensywnie nawilżający)
skład: Aqua/Water, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, octocrylene, cyclopentasiloxane, ethylhexyl cocoate, butyl methoxydibenzoylmethane, aluminium starch octenylsuccinate, terephthalylidene dicamphor sulphonic acid, potassium cetylphosphate, drometrizole trisiloxane, peg-100 stearate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, triethanolamine, disodium edta, hydrolyzed lupine protein, citric acid, xanthan gum, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, bht, parfum/fragrance

oraz

La Roche Posay, Effaclar, Płyn micelarny do oczyszczania i demakijażu twarzy

Skład: Aqua, Hexylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, PEG-4, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Zinc PCA, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Citric Acid, Dihydrocholeth-30, Iodopropynyl Butylcarbamate, Polyaminopropyl Biguanide (Code FIL: B7419/1)

a do ciała ( bo bardzo lubię te firmę )

Yves Rocher, SPA Energie Végétale Mleczko do ciała intensywnie nawilżające Hydra non stop 24h

Skład: AQUA, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., UREA, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL, STEARIC ACID, POLYGLYCERYL-3 DISOSTEARATE, SODIUM LACTATE METHYLSILANOL, PAULLINIA CUPANA, GLYCERYL STEARATE, ACRYLATES/STEARETH-20 METHACRYLATE COPOLYMER, PARFUM, METHYLPARABEN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, PANAX GINSENG, CARAPA GUAIANENSIS, ALLANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLPARABEN, HEXYL CINNAMAL, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, TETRASODIUM EDTA, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BEBZYL BENZOATE

lepsze pewnie było by to : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10505
ale niestety kaska
chociaż znalazłam taniej w necie no i pojemność spora więc może się skuszę

Edytowane przez Nikula5
Czas edycji: 2007-02-01 o 15:12 Powód: literówki
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 14:43   #165
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że założyłam ten wątek, jak widzę ile roboty dziewczynom dołożyłam

A żeby pogrążyć się jeszcze bardziej proszę o ocenę składu kremu nawilżająco-regenerującego Miód i mleko Sorayi. Kupiłam go bez sprawdzenia ocen na wizażu, nie miałam czasu na szperanie, a naprawde potrzebuję czegoś co mnie nawilży i nie zapcha. Przejrzałam różne składy w drogerii, skupiając się na braku masła shea i mojej bardzo oględnej wiedzy co do innych składników i wybrałam to: (a poza tym pomyślałam, że jak się nie sprawdzi, to tracę tylko 8zł)

Skład: aqua, decyl oleate, ethylhexyl stearate, glyceryl stearate, propylene glycol, cetearyl alcohol, ceteareth-12, paraffinum liquidum, ceteareth-20, dimethicone, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, PEG-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, mel, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, hydrolyzed milk protein, sodium cocoyl glutamate, carbomer, methylparaben, propylparaben, DMDM hydantoin, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, citral, geraniol, linalol, citronellol, hexyl cinnamic aldehyde, d-limonene
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 15:20   #166
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pozwolę sobie przytoczyć:

Cytat:
ayem:
zasadniczo opis producenta pokrywa sie ze skladem, krem bedzie natluszczac, nawilzac, miec pewne dzialanie antyrodnikowe. raczej dla skory w kierunku suchej, zawiera nieco skladnikow, ktore moga potencjalnie zatykac pory co wrazliwszym na to osobom

Aqua,
Decyl Oleate, emulgator - 3/5 w tabeli komedogennosci
Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, emulgatory, emolienty (subst. nawilzajaco-natluszczajace)
Propylene Glycol, humektant (nawilzacz)
Cetearyl Alcohol, alkohol tluszczowy, emulgator, natluszczacz
Ceteareth –12, emulgator
Paraffinum Liquidum, olej mineralny, chroni przed utrata wody ze skory
Ceteareth-20, emulgator
Dimethicone, silikon, chroni przed utrata wody ze skory
Retinyl Palmitate, wit. a w postaci estrowej, antyoksydant
Tocopheryl Acetate, wit. e w postaci estrowej, antyoksydant
PEG-8, nawilzacz
Tocopherol, wit. E
Ascorbyl Palmitate, wit. c w postaci estrowej, antyoksydant
Ascorbic Acid, wit. c
Citic Acid, regulator pH
Mel, miod, raczej w malych ilosciach, nawilza
Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, ?
Hydrolyzed Milk Potein, proteiny mleka, raczej w malych ilosciach, nawilzaja
Sodium Cocoyl Glutamate, tutaj pelni role emulgatora
Carbomer, zageszczacz, wszystko ponizej to konserwanty, skladniki zapachowe:
Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum, Citral, Geraniol, Linalol, Citronellol, Hehyl Cinnamic Aldehyde, d-Limonene.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 15:40   #167
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki mentha. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce. Żeby mnie tylko nie zapchało, bo ledwo co doprowadziłam się do porządku po ziaji nawilżającej (znowu mnie podkusiło, żeby dać jej szansę, ale to się już nie powtórzy)
A możesz powiedzieć gdzie znalazłaś tę wypowiedź? Sprawdzałam w wyszukiwarce czy nie ma jakichś opinii na temat kremu, ale chyba niezbyt skutecznie

A wiecie może czym się różnią witaminy w zwykłej postaci od tych w estrowej (głównie z punktu widzenia pielęgnacyjnego) Tak z ciekawości pytam.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:12   #168
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Powinnam był podać adres, przepraszam. Już to naprawiam:
http://biochemiaurody.fora.pl/viewforum.php?f=9

W innym dziale znajdziesz informacje o witaminach
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:31   #169
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Powinnam był podać adres, przepraszam. Już to naprawiam:
http://biochemiaurody.fora.pl/viewforum.php?f=9

W innym dziale znajdziesz informacje o witaminach
Dzięki
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 16:51   #170
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

krem Vitella Ictamo - cena ok. 13 zł

Petrolatum, Mineral Oil, Zinc Oxide, Calcium Carbonate, Talc, Sodium Shale Oil, Sulfonate (Ichthammol Pale).

Może napisze o nim kilka słów. Jest to krem, który przepisała mi dermatolog na rumień i uważam, że jest świetny, łagodzi podrażnienia i naprawdę pogrubia moją cieniutką skórę. Smaruje nim od września policzki na noc. Od niedawa zaczęłam też smarować strefę T i jestem baardzo zadowolona. Żaden krem antybakteryjny nie spłycił mi wągrów, nie wyleczył zaskórników i nie wygładził skóry tak jak ten! Podejrzewam, że odpwoiedzialny za to jest ichtiol, na bazie którego jest ten krem. W każdym razie nie wyobrażam już sobie bez niego życia

Na temat składu: chciałabym sie dowiedzieć co zawiera ten krem Moim okiem laika widzę tutaj parafinę, tlenek cynku, talk, ichtiol Może któraś bardziej znająca się na składach wizażanka powie mi coś o tym kremie?

Pozdrawiam!
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 17:23   #171
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
A wiecie może czym się różnią witaminy w zwykłej postaci od tych w estrowej (głównie z punktu widzenia pielęgnacyjnego) Tak z ciekawości pytam.
formy estrowe wit. A są trwalsze i mniej podatne na utlenianie (podobnie jest z estrami wit. E), choć mniej skuteczne.

co do wit. C, to wg niektórych formy estrowe lepiej wnikają w skórę, wg innych lepiej czysty kwas askorbinowy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:40   #172
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
formy estrowe wit. A są trwalsze i mniej podatne na utlenianie (podobnie jest z estrami wit. E), choć mniej skuteczne.

co do wit. C, to wg niektórych formy estrowe lepiej wnikają w skórę, wg innych lepiej czysty kwas askorbinowy.
I dzięki
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 22:12   #173
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam skórę skłonną do zapychania,czego powinnam się bać w tym podkładzie?
i jak go ogólnie oceniacie

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10986

Skład: Aqua, Talc, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Isododecane, Polyglyceryl-4 Isostearate, C12-15 Alkyl Octanoate, Glycerin, Cetyl Dimethicone Copolyol, Phenyl Trimethicone, PTFE, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Lauroyl Lysine, Cetyl Dimethicone, Citrus Limonum, Cucumis Sativus, Magnesium Sulfate, Hexyl Laurate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Cyclohexasiloxane, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Lauramine Oxide, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Ascorbic Acid, C9-15 Alkyl Phosphate, PEG-75, PEG-150, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77007.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 11:05   #174
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hej dziewczyny a co powiecie o tym kremie?
Skład: aqua, petrolatum, ozokerite, hydrogenated castor oil, glyceryl isostearate, polyglyceryl-3-oleate, methoxycinnamate, sorbitan sesquioleate, d-panthenol, tocopherol, ascorbyl palmitate, lecithin, citric acid, magnesium sulfate, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=139951

odrazu mówie że nie uzywam filtrow tylko chcialam jakis dobry krem na mroźne dni
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-03, 23:18   #175
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam pytanie:
Obecnie mam cerę z problemami - duże ropne wypryski.
Kosmetyczka zaproponowała mi zakup toniku do codziennej pielęgnacji, o wlasciwościach antyseptycznych. Dostałam próbkę, oto skład:

Aqua, Alcohol Denat., Mentha Piperita, Hamamelis Virginiana, Aluminium Acetate, Camphor, Citric Acid, CI 19140, CI 42090

Ze względu na zaporową cenę 95zł za 300ml na pewno nie skuszę się na ten produkt. Ale chyba za wiele nie stracę, prawda? Nie ma tutaj żadnego nadzwyczajnego składnika, który pomógłby mi zwalczyć wypryski? Czy może jednak warto?
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 11:45   #176
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Alcohol denat. na drugim miejscu? Nigdy bym sobie tym twarzy nie posmrowała...
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 20:09   #177
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
Mam skórę skłonną do zapychania,czego powinnam się bać w tym podkładzie?
i jak go ogólnie oceniacie

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10986

Skład: Aqua, Talc, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Isododecane, Polyglyceryl-4 Isostearate, C12-15 Alkyl Octanoate, Glycerin, Cetyl Dimethicone Copolyol, Phenyl Trimethicone, PTFE, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Lauroyl Lysine, Cetyl Dimethicone, Citrus Limonum, Cucumis Sativus, Magnesium Sulfate, Hexyl Laurate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Cyclohexasiloxane, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Lauramine Oxide, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Ascorbic Acid, C9-15 Alkyl Phosphate, PEG-75, PEG-150, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77007.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Zapychacze na czarno, silikony na niebiesko. Mimo ze troche zaznaczylam, mysle ze powinno byc ok - to standardowa ilosc silikonow jak na podkład.

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
hej dziewczyny a co powiecie o tym kremie?
Skład: aqua, petrolatum, ozokerite, hydrogenated castor oil, glyceryl isostearate, polyglyceryl-3-oleate, methoxycinnamate, sorbitan sesquioleate, d-panthenol, tocopherol, ascorbyl palmitate, lecithin, citric acid, magnesium sulfate, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=139951

odrazu mówie że nie uzywam filtrow tylko chcialam jakis dobry krem na mroźne dni
Powinien byc w takim razie dobry na chlodne dni, bo ma tresciwą baze, sporo nawilzajacych skladnikow.

Cytat:
Napisane przez Abuba Pokaż wiadomość
Mam pytanie:
Obecnie mam cerę z problemami - duże ropne wypryski.
Kosmetyczka zaproponowała mi zakup toniku do codziennej pielęgnacji, o wlasciwościach antyseptycznych. Dostałam próbkę, oto skład:

Aqua, Alcohol Denat., Mentha Piperita, Hamamelis Virginiana, Aluminium Acetate, Camphor, Citric Acid, CI 19140, CI 42090

Ze względu na zaporową cenę 95zł za 300ml na pewno nie skuszę się na ten produkt. Ale chyba za wiele nie stracę, prawda? Nie ma tutaj żadnego nadzwyczajnego składnika, który pomógłby mi zwalczyć wypryski? Czy może jednak warto?
Wygląda to na strasznie żrący produkt - alkohol, mieta pieprzowa, oczar wirginijski, kamfora. Pewnie by okropnie przesuszał skore - to by dopiero było. Co to za produkt???
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 20:44   #178
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję L_V
Pewnie słyszałaś/czytałaś już to nie raz,ale jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy
Dziękuję,że tak chętnie się nią z nami dzielisz
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 00:10   #179
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
krem Vitella Ictamo - cena ok. 13 zł
a gdzie można to cudo przedziwne nabyć ? to jest nazwa a firma jaka?
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 00:13   #180
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Nikula5 Pokaż wiadomość
L_V jesteś boska !!!!!! wielkie dzięki - chyba spróbuję patrzeć na składy i się w nich podszkolić ale to i tak będzie tak trochę jak przystało na laika w tej kwestii- do tej pory kosmetyki testowałam na sobie i po prostu jak coś co mi nie pasowało odstawiałam ale to dosyć kosztowna selekcja i niezbyt dobra dla mojej skóry

dzięki Twojej analizie zdecydowałam się na droższą wersję kosmetyków ale pewnie lepszą dla mnie - naciągnę męża na urodzinki oto co wybrałam

mam nadzieję , z e tutaj nie wynajdziesz aż takich zagrożeń


La Roche Posay, Hydraphase XL (Krem intensywnie nawilżający)
skład: Aqua/Water, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, octocrylene, cyclopentasiloxane, ethylhexyl cocoate, butyl methoxydibenzoylmethane, aluminium starch octenylsuccinate, terephthalylidene dicamphor sulphonic acid, potassium cetylphosphate, drometrizole trisiloxane, peg-100 stearate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, triethanolamine, disodium edta, hydrolyzed lupine protein, citric acid, xanthan gum, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, bht, parfum/fragrance

oraz

La Roche Posay, Effaclar, Płyn micelarny do oczyszczania i demakijażu twarzy

Skład: Aqua, Hexylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, PEG-4, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Zinc PCA, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Citric Acid, Dihydrocholeth-30, Iodopropynyl Butylcarbamate, Polyaminopropyl Biguanide (Code FIL: B7419/1)

a do ciała ( bo bardzo lubię te firmę )

Yves Rocher, SPA Energie Végétale Mleczko do ciała intensywnie nawilżające Hydra non stop 24h

Skład: AQUA, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, ALCOHOL DENAT., UREA, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL, STEARIC ACID, POLYGLYCERYL-3 DISOSTEARATE, SODIUM LACTATE METHYLSILANOL, PAULLINIA CUPANA, GLYCERYL STEARATE, ACRYLATES/STEARETH-20 METHACRYLATE COPOLYMER, PARFUM, METHYLPARABEN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, PANAX GINSENG, CARAPA GUAIANENSIS, ALLANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, ETHYLPARABEN, HEXYL CINNAMAL, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, TETRASODIUM EDTA, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BEBZYL BENZOATE

lepsze pewnie było by to : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10505
ale niestety kaska
chociaż znalazłam taniej w necie no i pojemność spora więc może się skuszę
Ponawiam
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.