BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-08, 15:40   #1141
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Dokładnie, przecież nie wszystkie filtry zapychają
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 15:45   #1142
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Ja trafiłam na idealny filtr z Misshy:p fakt ze na ebayu trzeba zamawiać ale do rze sie sprawdza
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 16:51   #1143
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja bym potraktowała dekolt mydłem aleppo 40% , krostki same powinny zniknąć.
Nie jestem posiadaczką Aleppo niestety. Ale czarne mydło afrykańskie też daje radę, naprawdę znikają... Jestem przeszczęśliwa (ale wciąż smaruję na noc Klindacin T i wysuszam dwa razy dziennie płatkiem nasączonym w AcnoSan).

Teraz tylko walka o to, aby te blizny w zalążku zwalczać. Stwierdziłam, że już nawilżanie się przyda (na zmianę z wysuszaniem oczywiście) - więc raz dziennie witaminę C sproszkowaną rozpuszczam w d-panthenolu, kwasie HA i odrobinie frakcji sojowej.

Zdam za tydzień relację jak efekty po moim "serum" eksperymentalnym

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ale też zależy od filtra moze trafialas na takie które akurat cie zapychały?

tak wydaje mi się ze wit C mogła by pomóc, sama jak stosowałam ( ale serum) to ładnie rozjasniła cere i wyrównała koloryt

tak ja bym tak zmieszała, ogólnie lubie tego typu kombinacje sama bardzo czesto cos mieszam tylko oczywiście mieszałabym każdą porcje jednorazowo a nie naraz
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dokładnie, przecież nie wszystkie filtry zapychają
Dziewczyny, pewnie, ze nie wszystkie. Wierzę Ale słuchajcie, ja to żadnego kremu z filtrami jeszcze nie stosowałam w swoim życiu. Nie stosuję też płynnych podkładów tylko minerały, więc musiałabym naprawdę coś lekkiego znaleźć - a nie znam się i na razie nie mam czasu żeby przekopać odpowiedni wątek - na szaro bo to OT

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-05-08 o 16:57
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:05   #1144
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie jestem posiadaczką Aleppo niestety. Ale czarne mydło afrykańskie też daje radę, naprawdę znikają... Jestem przeszczęśliwa (ale wciąż smaruję na noc Klindacin T i wysuszam dwa razy dziennie płatkiem nasączonym w AcnoSan).

Teraz tylko walka o to, aby te blizny w zalążku zwalczać. Stwierdziłam, że już nawilżanie się przyda (na zmianę z wysuszaniem oczywiście) - więc raz dziennie witaminę C sproszkowaną rozpuszczam w d-panthenolu, kwasie HA i odrobinie frakcji sojowej.

Zdam za tydzień relację jak efekty po moim "serum" eksperymentalnym





Dziewczyny, pewnie, ze nie wszystkie. Wierzę Ale słuchajcie, ja to żadnego kremu z filtrami jeszcze nie stosowałam w swoim życiu. Nie stosuję też płynnych podkładów tylko minerały, więc musiałabym naprawdę coś lekkiego znaleźć - a nie znam się i na razie nie mam czasu żeby przekopać odpowiedni wątek - na szaro bo to OT
Ja polecam aleppo, czarnego nie stosowałam. Ja też ostatnio filtrów nie stosuję, same minerały. A mimo to się złuszczam. Domyślam się, że zostane zlinczowana za to, ale robię to na swoją odpowiedzialność.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 12:28   #1145
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie jestem posiadaczką Aleppo niestety. Ale czarne mydło afrykańskie też daje radę, naprawdę znikają... Jestem przeszczęśliwa (ale wciąż smaruję na noc Klindacin T i wysuszam dwa razy dziennie płatkiem nasączonym w AcnoSan).

Teraz tylko walka o to, aby te blizny w zalążku zwalczać. Stwierdziłam, że już nawilżanie się przyda (na zmianę z wysuszaniem oczywiście) - więc raz dziennie witaminę C sproszkowaną rozpuszczam w d-panthenolu, kwasie HA i odrobinie frakcji sojowej.

Zdam za tydzień relację jak efekty po moim "serum" eksperymentalnym





Dziewczyny, pewnie, ze nie wszystkie. Wierzę Ale słuchajcie, ja to żadnego kremu z filtrami jeszcze nie stosowałam w swoim życiu. Nie stosuję też płynnych podkładów tylko minerały, więc musiałabym naprawdę coś lekkiego znaleźć - a nie znam się i na razie nie mam czasu żeby przekopać odpowiedni wątek - na szaro bo to OT
noo to tym bardziej nie ma co oceniać ze zapchaja mnie np zaden nigdy nie zapchał ( wiadomo co cera to inna itp ale nie ma co skakać do konkluzji to ze krem ma tłustą konsystencję nie znaczy ze zapycha ) i ja np stosuje od lat minerały na filtry i nie ma problemu z tym, także na twoim miejscu bym spróbowała
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 09:28   #1146
Inga_80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Dziewczyny, przyznam, ze na wizażu przeczytałam o metodzie laser frakcyjny co2 i zaczęłam szukać niedaleko siebie tych zabiegów. Obecnie jestem po pierwszym zabiegu już 3 tygodnie i efekt jest bardzo bardzo dobry. Liczę, że jak powtórzę zabieg to już w ogóle blizn praktycznie nie będzie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-05-15 o 19:54 Powód: reklama
Inga_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 19:19   #1147
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Co sądzicie o używaniu Retin A? Jak się u was sprawdził?Najważniejsze czy mogę go dostać bez recepty moja dermatolog ostatnio mnie wkurzyła powiedziała, że muszę iść na laser frakcyjny. Mam trochę śladów na czole po trądziku i od czasu do czasu coś mi wyskoczy. Jednak taki zabieg to drogi interes a ja miałabym wziąć co najmniej 3 zabiegi.
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-26, 19:44   #1148
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

A zwykły Skinoren kren albo No-Scar nie będzie wystarczający na blizny? Próbowała któraś?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 20:17   #1149
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
A zwykły Skinoren kren albo No-Scar nie będzie wystarczający na blizny? Próbowała któraś?
używałam no-scaru w zwiazku z bliznami potrądzikowymi ( dziurki) ale nie zauważyłam żadnych efektów

przymierzam się do lasera ale boje się rekonwalescencji, niestety nie mogę sobie pozwolić żeby przez dłuzszy czas wyglądać skrajnie niewyjsciowo a z tego co czytałam jedni goja się szybciej, inni wolniej:/
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"



Edytowane przez new_me
Czas edycji: 2016-05-26 o 20:18
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 23:10   #1150
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
używałam no-scaru w zwiazku z bliznami potrądzikowymi ( dziurki) ale nie zauważyłam żadnych efektów

przymierzam się do lasera ale boje się rekonwalescencji, niestety nie mogę sobie pozwolić żeby przez dłuzszy czas wyglądać skrajnie niewyjsciowo a z tego co czytałam jedni goja się szybciej, inni wolniej:/
A zauważyłaś może działanie rozjaśniające? Słyszałam, że jest dobry na przebarwienia. I jak długo stosowałaś?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 07:03   #1151
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Jeśli ma się na twarzy dziury i ubytki po trądziku to raczej ciężko będzie zniwelować je kremem. Na takie rzeczy działa laser, głębokie peelingi zluszczajace itp. Kremy, które wymieniłyście, poprawiają koloryt skóry i rozjaśniają blizny.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 12:26   #1152
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
A zwykły Skinoren kren albo No-Scar nie będzie wystarczający na blizny? Próbowała któraś?
Jak skinoren to zel. Mimo ze ma nizsze stezenie to lepiej sie wchlania, i przez to lepiej dziala. Mimo wszystko uwazam ze skinoren to nie jest jakis super lek na blizny. Na przebarwiania bardziej, ale nie na blizny.

Co do noscar. to odreadzam. Szalu nie zrobi, ale moze zapchac.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 15:40   #1153
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Mam Skinoren i jest maścią, a nie żelem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 16:09   #1154
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
A zwykły Skinoren kren albo No-Scar nie będzie wystarczający na blizny? Próbowała któraś?
ja uzywałam acne dermu (tez ma kwas azelainowy jak skinoren) i rozjasnił mi przebarwienia i wyrownał koloryt, ale większym bliznom nie da rady raczej, tzn zalezy co masz na myśli pisząc blizny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 16:15   #1155
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mam Skinoren i jest maścią, a nie żelem
Sa dwie wersje skinorenu zel 15% i krem 20% kw azelainowego.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 18:27   #1156
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywałam acne dermu (tez ma kwas azelainowy jak skinoren) i rozjasnił mi przebarwienia i wyrownał koloryt, ale większym bliznom nie da rady raczej, tzn zalezy co masz na myśli pisząc blizny
Myślę o wgłębieniach, ubytkach raczej - długie, płytkie blizny.

Zależy mi jednak w pierwszej kolejności na pozbyciu się przebarwień, więc Skinoren jest chyba odpowiedni?Używałam tylko kremu, czytałam o tym, że żel się lepiej wchłania, ale nie byłam pewna ile w tym prawdy. A krem ma większe stężenie kwasu mimo wszystko...

Jestem laikiem w tej kwestii, nigdy nie musiałam marwić się tematem wyprysków/przebarwiń/blizn etc, aż do tego roku. Więc proszę o poradę. Myślicie, że na początek zażywanie dużej ilośći witaminy C ze Stanlabu + Skinoren przyspieszy gojenie przebarwień pozapalnych?

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-05-27 o 19:41
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 20:04   #1157
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Myślę o wgłębieniach, ubytkach raczej - długie, płytkie blizny.

Zależy mi jednak w pierwszej kolejności na pozbyciu się przebarwień, więc Skinoren jest chyba odpowiedni?Używałam tylko kremu, czytałam o tym, że żel się lepiej wchłania, ale nie byłam pewna ile w tym prawdy. A krem ma większe stężenie kwasu mimo wszystko...

Jestem laikiem w tej kwestii, nigdy nie musiałam marwić się tematem wyprysków/przebarwiń/blizn etc, aż do tego roku. Więc proszę o poradę. Myślicie, że na początek zażywanie dużej ilośći witaminy C ze Stanlabu + Skinoren przyspieszy gojenie przebarwień pozapalnych?
jezeli chodzi o przebarwienia po zapalne to mysle ze skinoren spokojnie da sobie z nimi radę witaminy c nie zażywałam więc niestety nie wiem czy pomoże ale możesz też spróbować serum z witamina c
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 09:27   #1158
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Witam
Obecnie przechodzę kurację izo ale już zaczynam myśleć co dalej
Mam dość sporo ubytków potrądzikowych i szukam metody na spłycenie i wyrównanie blizn.Możecie mi polecić jakiś konkretny laser? Peelingi kwasowe niestety są zbyt słabe.
Cena nie gra roli,ciężko mi już patrzeć na siebie w lustrze
Dopóki miałam pryszcze to one były moja największą zmorą. Teraz buzie mam w miarę czystą i przez to niestety bardzo widać jakie spustoszenie w mojej cerze narobiło 12 lat trądziku.
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 14:51   #1159
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jezeli chodzi o przebarwienia po zapalne to mysle ze skinoren spokojnie da sobie z nimi radę witaminy c nie zażywałam więc niestety nie wiem czy pomoże ale możesz też spróbować serum z witamina c
Serum z witaminą C z biochemii urody wydaje mi się zbyt silne jak na razie (izo). Zresztą czytalam, że wielu zapychały silikony, a dodanie alkoholu na pewno bardzo wysusza/podrażnia. Zamówiłam serum na blizny, hydrolat z kocanki i żel hialuronowo - peptydowy. Mam w domu również olej tamanu.

Mam nadzieję, że takie działo bojowe powinno pomóc. Na silniejsze kwasy przyjdzie czas, dam znać jak efekty z tym, co mam
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-29, 22:57   #1160
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Serum z witaminą C z biochemii urody wydaje mi się zbyt silne jak na razie (izo). Zresztą czytalam, że wielu zapychały silikony, a dodanie alkoholu na pewno bardzo wysusza/podrażnia. Zamówiłam serum na blizny, hydrolat z kocanki i żel hialuronowo - peptydowy. Mam w domu również olej tamanu.

Mam nadzieję, że takie działo bojowe powinno pomóc. Na silniejsze kwasy przyjdzie czas, dam znać jak efekty z tym, co mam
myslałąm o tych sklepowych serach, ale faktycznie jak używasz izo to nie kominowała bym tylko dała zadziałać retinoidowi uwaga na żel hialuronowy ( nie wiem jaka jest różnica między samym a peptydowym ja miałam sam) bo jak dodawałam go do olejku to nie nawilzał a wysuszał moją cerę co w pryzpadku u Ciebie izo raczej nie jest wskazane więc ostroznie I jednak wzieła bym coś bardziej nawilżającego co ukoi skórę twarzy.

Olejek pewnie ukoi ale nie nawilży więc może jakiś krem?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 23:51   #1161
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Jestem akurat szczególnym przypadkiem na izo , wysuszenie twarzy nie jest problemem o dziwo. Spróbuje, oby nie podrażnił Sam żel ma działanie nawilżające, więc nie spodziewam się tragedii: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...elpeptide.html

Swoją drogą - co lepiej działa na przebarwienia pozapalne? Kwas azelainowy czy Glyco-A?

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-05-29 o 23:53
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 17:52   #1162
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
A zauważyłaś może działanie rozjaśniające? Słyszałam, że jest dobry na przebarwienia. I jak długo stosowałaś?
Stosowalam niecaly rok. Nie posiadam zadnych przebarwien wiec nie wiem...ogolnego rozjasnienia tez nie zaobserwowalam.
Do zakupu skusily mnie opinie o niwelowaniu blizn, mysle ze tutaj moglo chodzic o ich rozjasnienie, ja mam dziurki wiec nie pomogl
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 13:59   #1163
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Drogie wizażanki, piszę ku przestrodze
Zmagałam się z trądzikiem od końca podstawówki, przetestowałam na sobie wszystko co się dało, od kosmetyków, po leki doustne od dermatologa (wszelkiej maści ) aż trafiłam na Izotek, który okazał się być dla mnie zbawienny. Takich efektów się nie spodziewałam. Niecałe 2,5 roku po kuracji wybrałam się w końcu do kosmetologa na złuszczanie. Zaaplikowano mi kwas glikolowy (40%) w serii składającej się w 5 zabiegów. Przez jakiś miesiąc było dobrze, skóra się wygładziła, blizny lekko się rozjaśniły (nie liczyłam na niewiadomo jakie cuda po takim czasie, jednak wcześniej miałam inne wydatki), jednak po tym znów się zaczął koszmar. Pojawiły się na całej twarzy i żuchwie ropne gule w takiej postaci, jaka występowała tylko na policzkach (po takich gulach mam najgłębsze blizny). W pewnym momencie doszło do tego, że z każdym dniem było coraz gorzej. Wybrałam się do dermatologa po jakichś 4 miesiącach od ostatniego zabiegu, który miał miejsce w stycnzniu licząc, że może to przejściowe i okazało się, że prawdopodobnie to reakcja na zabiegi jakim zostałam poddana, moja skóra zaczęła się po prostu "bronić" przed kwasami i wykazała reakcję obronną. Może to po prostu nie dla mnie :/
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 10:13   #1164
martamiska
Przyczajenie
 
Avatar martamiska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Dziewczyny, najważniejsze to się nie załamywać! Jeżeli jedna metoda nie działa, zadziała druga, musi być jakiś słaby punkt tych blizn! Tylko trzeba szukać i czytać, może coś zadziała na nas. Ja na przykład walczyłam z bliznami po trądziku od liceum, stosowałam dużo kremów, żeli i brałam tabletki, a blizny praktycznie ani drgnęły. Jak poszłam do pracy i odłożyłam trochę kasy, to umówiłam się na fraxel repair do kliniki Krajewskiego i po jednej serii blizny w końcu zaczęły ustępować. Teraz odkładam na kolejny zabieg, żeby jeszcze bardziej poprawić efekty. Wy dziewczyny też na pewno coś znajdziecie dla siebie!!!
martamiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 16:03   #1165
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Jeżeli jednak ktoś preferuje dużo tańszą i bezpieczniejsza metodę niż lasery (bo nie oszukujmy się,aktualnie dermatolodzy słono sobie liczą i na siłe próbują opchnąc lasery jako 8 cud świata mający usunąc wszystkie blizny,niedoskonałości i to jeszcze bez żadnych skutków ubocznych,co jest nieprawdą) to tutaj jest badanie z 2016 roku porównujące nie ablacyjny laser frakcyjny oraz mikro nakłuwanie (dermaroller,derma stamp,derma pen).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26845539

Badanie to,ukazuje,że efekty końcowe są porównywalne,natomiast mikronakłuwanie ma mniej skutków ubocznych.A jeśli chodzi o polskie realia,podejrzewam również,że jest dużo tańszę,bo jeśli dobrze pamiętam,jedna sesja z dermarollerem u dermatologa to koszt maksymalnie 250zł.

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-09-04 o 16:09
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 11:50   #1166
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Leczyłam trądzik u dermatologa 2 lata, buźkę mam teraz w najlepszym stanie odkąd pamiętam. Od czasu do czasu wyskoczy mi jakaś niespodzianka na twarzy przed/podczas okresu. Stosowałam duac, epiduo oraz maści na blizny (nazw nie pamiętam bo było kilka różnych). Miałam również problem z doborem kosmetyków bo bardzo dużo mnie uczulało, głównie używałam apteczne kosmetyki. Obecnie mam problem z wągrami (szczególnie na nosie i brodzie) i bliznami (na lewym policzku minimalnie i dość spore blizny na prawym). Tydzień temu byłam na peelingu pirogronowym (serię tych zabiegów poleciła mi dermatolog, miały one spłycić blizny), niestety Pani kosmetolog, do której się wybrałam mówiła, że nie ma szans się tego pozbyć kwasem pirogronowym i poleca mi DERMOPEN (miejscowo, na policzku). I oto moje pytanie: Czy któraś z was była na zabiegu dermopenem ? Jakich efektów mogę oczekiwać po ? Polecacie ?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 14:12   #1167
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Chyba dermapen?
Cięzko powiedzieć jakich efektów możesz się spodziewać.Generalnie,wg badań i tego co udało mi sie poczytać,to może być dobry sposób na blizny,jednak jak zawsze,jest to zależne od długośći igieł oraz ilości zabiegów.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 21:33   #1168
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

ja trądzik leczyłam jakieś pół roku.... antybiotyk non stop, maść też z antybiotykiem, ogólnie teraz mam czasami syfki no i niestety wciąz utrzymuje sie problem z wągrami, ale mam swoje metody i sie nimi podziele https://drive.google.com/file/d/0ByV...lDWGdMZ2c/view tu maly tutorial na pozbywanie sie pryszczy i wągrów
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 14:07   #1169
parisgirl091
Przyczajenie
 
Avatar parisgirl091
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Hej! Sorki za mały odkopik ale dalej szukam sposobów na plamy potrądzikowe. Czy może znacie jakieś urządzenia, zabiegi, które pozbędą się szpecących bruzd? W mojej zaprzyjaźnionej klinice jest Palomar Emerge i GENEO+ (Clinica Cosmetologica), ale dalej zbieram opinie :P

Edytowane przez parisgirl091
Czas edycji: 2017-11-08 o 14:02 Powód: Link.
parisgirl091 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 21:23   #1170
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cześć wszystkim

Macie jakieś pomysły, doświadczenia jak radzić sobie z tymi śladami po wypryskach? Te stare szarawo-brązowe, świeże soczyście czerwone, mini dziureczki... Jakiś krem, żel? + może znacie jakiś soooolidny i mocny peeling enzymatyczny (mój z Dr. Irena Eris się kończy)?

Chodzi głównie o te przebarwienia, blizn jako takich CHYBA nie mam

Jak kiedyś stosowałam Acne-Derm, w tym roku Skinoren + Tetra, to było ok, ale ostatnio znowu się posmarowałam Skinorenem (derma przepisała) i wysypało mnie zaskórnikami na jednym policzku.. Jestem po retinoidzie Acnelec - aktualnie raz/dwa na tydzień się nim posmaruje. Może przez to taka reakcja

W każdym razie postanowiłam odstawić na razie ten Skinoren, cytrynki próbowałam, ale to też kwas i różnie może być. Paciaje z sody też stosowałam - ale nigdy na całe policzki tylko pojedyncze kropy i ciężko mi to ocenić.. Zabiegi kwasami (migdałowy, salicylowy) też miałam przez pół roku w 2016 - dokładną serię - i było ok, ale stany zapalne to normalka i w trakcie tego retinoidu odpadają.

Anyone?
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.