Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-20, 02:04   #1081
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Właśnie chna nie lubi wrzatku bo to "zabija" kolor. Ja też zalewam cytryną (ostatnio z butelki z lenistwa) i troche letniej wody dodaję. Taką mieszankę zostawiam na cala noc zeby puscila kolor a rano nakladam na mokre ale nie umyte wlosy. Zawsze trzymam ok 1,5-2 h a kolor jest intensywny i nie spiera sie szybko. Moim problemen bardziej sa odrosty bo wlosy rosna mi w zastraszajacym tempie i dlatego zazwyczaj co dwa tygodnie nakładam ukochane błotko

Zeby kolor dluzej sie trzymał polecam po umyciu glowy plukanki octowe lub cytrynowo-octowe stosować bo chna lubi kwas i on ją utrwala. No i oczywiscie olejki Aktualnie mam ze slodkich migdalow ale poluje na kokosowy

Dla mnie kolor uzyskany z pomocną chny z mazidel wychodzi zbyt brązowy farbuje eldem i teraz na lato troche rozjasnie kolor rumiankiem i rabarbarem
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 12:22   #1082
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No właśnie mi o to chodzi, żeby był brązowy
Ponawiam pytanie: nakładacie na mokre czy suche włosy?
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 14:09   #1083
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Na mokre, wcześniej umyte. Ostatnio z lenistwa położyłam na suche i kolor nie chwycił tak pięknie jak zwykle.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 18:04   #1084
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja też na mokre, umyte.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 18:54   #1085
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

mokre, osuszone recznikiem, swiezo po myciu, dodatkowo przed nalozeniem myje pare razy szamponem przeciwlupiezowym, nie wiem czy to cos daje jestem po mazidlowej, nie wiem ile trzymalam bo zapomnialam spojrzec ale pewnie z 3 godziny. Kolor piękny, zaraz po zmyciu na chwile nalozylam wax, mam nadzieje, ze to nie zaszkodzi, ale nie moge tak bez niczego mam za suche wlosy, to uznalam, ze wax bedzie najlepszy. teraz schą... w drobne loczki!
aha jak widzicie czasem w swojej hennie takie niebieskawo-zielonkawe grudeczki ktore zostawiaja smuge mocniejszego koloru to prawdopodobnie jest barwnik, w venicie to dobrze widac
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 10:06   #1086
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

W eldzie nie ma zadnych grudek na szczęście, tylko zgniłozielony proszek zreszta oni musza na opakowaniu uwzglednic cos takiego jak barwnik w skladzie, bo by im tego do obrotu nie dopuscili?
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 10:51   #1087
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Nerla próbowałaś już rozjaśniać rumiankiem lub rabarbarem?
Niedługo czeka mnie kolejne farbowanie i muszę coś wymyślić , żeby utrzymać marchewkowy rudy
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 15:41   #1088
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

to może ja odopwiem bo akurat wciągnęłam się w wywarowanie więc kupiłam rabarbaru bardzo dużo, herbatke z hibiskusa i sporo cytryn, ugotowalam to razem - po dwóch płukaniach mam blond pasma drugi wywar mam rumianek z cytryną i hibiskusem, jutro rozejrze się za senesem on powinen spowodować zażółcenie włosów bo po tych rabarbarach mam jakies takie chłodne. podejrzewam, ze efekt jest u mnie tak mocny bo całkiem niedawno miałam platynę i rabarbary pewnie wypłukują to co na włosach jest, tak czy siak cieszy mnie to bo chce uzyskać bardziej złotą barwę, jak sie sprawuje senes dam znac jak juz kupie.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 16:59   #1089
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hocus pocus Pokaż wiadomość
No właśnie mi o to chodzi, żeby był brązowy
Ponawiam pytanie: nakładacie na mokre czy suche włosy?
Farbujesz henną eld?

Też chcę uzyskać brązowy kolor bez rudości, kupiłam sobie sypką hennę ciemny brąz ale na razie czekam aż zejdzie mi chemiczna farba.

Są także brązy z firmy Sipa, podobno mają lepszy skład niż eld.

Na mazidłach jest przepis jak uzyskać brązowy kolor, trzeba wymieszać w odpowiednich proporcjach hennę, indygo i amlę. Jednak z racji tego, że jestem początkująca wolę tego nie zaczynać ale w przyszłości na pewno skorzystam.


Byłam pewna, że hennę nakłada się na suche włosy dobrze wiedzieć, że tak nie jest.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 19:40   #1090
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Nerla próbowałaś już rozjaśniać rumiankiem lub rabarbarem?
Niedługo czeka mnie kolejne farbowanie i muszę coś wymyślić , żeby utrzymać marchewkowy rudy
Z lenistwa jeszcze nie, ale w tym tygodniu zaopatrzę sie w składniki i będe eksperymentowac bo też chcę troche jaśniejszy odcień rudego

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
to może ja odopwiem bo akurat wciągnęłam się w wywarowanie więc kupiłam rabarbaru bardzo dużo, herbatke z hibiskusa i sporo cytryn, ugotowalam to razem - po dwóch płukaniach mam blond pasma drugi wywar mam rumianek z cytryną i hibiskusem, jutro rozejrze się za senesem on powinen spowodować zażółcenie włosów bo po tych rabarbarach mam jakies takie chłodne. podejrzewam, ze efekt jest u mnie tak mocny bo całkiem niedawno miałam platynę i rabarbary pewnie wypłukują to co na włosach jest, tak czy siak cieszy mnie to bo chce uzyskać bardziej złotą barwę, jak sie sprawuje senes dam znac jak juz kupie.
Możesz napisać całe "przepisy" na to Twoje wywarowanie? bo ja mam kilka ale Ty masz chyba lepsze. Właśnie rabarbar daje rudy blond ponoć? No ale nieważne, liczy się to że jaśnieją bo znudził mi sie troche rudo-brąz.
A podobno jeszcze zamiast płukanek można stworzyć papki które się nakłada na głowę na pół godziny i ponoć skuteczniej jaśnieją włosy po nich. Ale to muszę jeszcze poszperać, jak coś znajde i wypróbuje to dam znać
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 20:24   #1091
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

o to będę musiała pokombinować z papkowaniem, nawet myslałam nad jakąś papką z cytryny co do przepisów to nie kierowałam się żadnymi, miałam wielką torbę rabarbaru, pokroiłam łodygę tak by zmieścić do średniego garnka( połowa poszla do zamrażalnika bo naprawde duzo kupiłam ) tak na full, do tego wrzuciłam pół paczki herbatki chyba vitaxa hibiskusowej, i 3 cytryny pokrojone na ćwiartki, gotowałam to dość długo z 20 minut? sama nie pamietam, nie patrzyłam na zegarek. potem zostawiłam ten wywar w garze na noc przykryty, rano odcedziłam rozpulchnione świństwa i wywaliłam ( a mogłam zrobić papke!) ten mocny nieklarowny napar przelalam do butelki. Drugi zrobiłam z prawie całej paczki rumianku(herbatki) wrzuciłam tylko dwie torebki hibiskusa, a i tak zabarwił całość na mocno czerwony, do tego dwie cytrynki. po umyciu włosów polewam je tym mergulum, raczej zmywam chociaż dziś zostawiłam rumiankowy na włosach i nic złego sie nie stało. Mi rabarbar nie dał ciepłego efektu, może sam tak zadziała, inna sprawa, że ogołnie spiera mi sie kolor do chłodnego, a ciekawe, że jak mialam platyne to tak ciezko mi bylo ten chlodny utrzymac no to tyle, własnie dlatego planuje kupić senes, podobno to odmiana cassi a ja mam ochotę na złote tony
milk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 11:36   #1092
tallq
Raczkowanie
 
Avatar tallq
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 133
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny a czy któraś z Was stosowała henne z Helfy, konkretnie chodzi mi o kolor jasny brąz i orzechowy brąz. Znalałam opinie, że świetne ale bardzo mało info o tym jaki kolor wychodzi...
tallq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 18:25   #1093
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tallq Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was stosowała henne z Helfy, konkretnie chodzi mi o kolor jasny brąz i orzechowy brąz. Znalałam opinie, że świetne ale bardzo mało info o tym jaki kolor wychodzi...
Pytałam się o te farby i Pani powiedziała, że orzechowy brąz ma delikatny rudawy połysk, natomiast jasny i ciemny brąz wychodzą bez rudości.
Chciałam je sobie kupić ale znalazłam coś tańszego.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 19:10   #1094
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Farbujesz henną eld?

Też chcę uzyskać brązowy kolor bez rudości, kupiłam sobie sypką hennę ciemny brąz ale na razie czekam aż zejdzie mi chemiczna farba.

Są także brązy z firmy Sipa, podobno mają lepszy skład niż eld.

Na mazidłach jest przepis jak uzyskać brązowy kolor, trzeba wymieszać w odpowiednich proporcjach hennę, indygo i amlę. Jednak z racji tego, że jestem początkująca wolę tego nie zaczynać ale w przyszłości na pewno skorzystam.

Za pierwszym razem jak robiłam brązem z eldu to kolor był śliczny, brązowy, i wymywał się w zasadzie bez rudości, ale za drugim razem (może to dlatego, że na suche włosy robiłam?) wyszedł troche inny, bardziej rudawy, ogólnie brzydszy i po paru myciach wpadający w rudości ( po prostu wyglądał troche jak brzydki sprany rudy). W związku z tym, że chodził za mną ostatnio płomienny rudy, to kupilam Venite- miedziany, kolor wyszedł dość ładny, trochę nierówno złapał niestety. W pierwszej chwili zupełnie się w tym kolorze nie czułam, choć już dzisiaj trochę się przyzywyczaiłam. Teraz chyba zamówie z mazideł samą henne, zobaczymy, jeśli mi ten rudy jednak nie będzie pasował to może zamówie jeszcze indygo i amle.
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 19:52   #1095
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ajj robiłam dzisiaj płukanke z rabarbaru i jak już odlałam wywar i zrobiłam sobie papkę z niego to tragedia, nie dało się tego wypłukać wogóle z włosów, grzebieniem ją sciągałam na mokrych włosach i dwa razy myłam i nic. Dopiero po wysuszeniu to cholerstwo wyczesałam-także nie polecam.Jednak wystarczy mi sama odcedzona płukanka.

Narazie wypłukał mi chne z włosów bo widziałam jak kolor spływał i delikatnie jaśniejsze są. Chyba zrobię tak ze po kilku płukankach jak już będą troche jaśniejsze to nałoże chne dopiero.

Więc eksperymentu ciąg dalszy sie zapowiada
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 13:45   #1096
eve(L)ek
Raczkowanie
 
Avatar eve(L)ek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z pięknolandii :P
Wiadomości: 208
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A czy po jednym farbowaniu henną łatwo jest wrócić do naturalnego koloru wlosów?
__________________
it's obviously...
this is not the place i'm supposed to be...
eve(L)ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-29, 15:54   #1097
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Więc eksperymentu ciąg dalszy sie zapowiada
Czekamy na efekty
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 13:23   #1098
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej!
Jestem tu nowa i na początku wypadałoby się przywitać.. a więc witam serdecznie wszystkie Wizażanki
A teraz przejdę do rzeczy... Otóż, chciałabym zafarbować włosy henną, ale nie wiem w jakich proporcjach ją zmieszać, by wyszedł mi oczekiwany kolor. Wcześniej farbowałam włosy chemicznymi farbami na ciemny brąz, ale minęło już kilka miesięcy odkąd przestałam i mam spore odrosty w swoim naturalnym kolorze czyli ciemny popielaty blond [zdjęcie nr 1], reszta włosów ma kolor ciemniejszy, taki sprany kasztanowy brąz.
A chciałabym uzyskać coś takiego jak na dwóch pozostałych zdjęciach.
I teraz pytanie... czy wystarczy sama henna czy trzeba dodać indygo? Jeśli tak to w jakich proporcjach? Dodam jeszcze, że mam kręcone włosy do łopatek więc chyba jedno opakowanie nie wystarczy.. jak myślicie? No i czy będzie widać dużą różnicę między odrostami a resztą włosów?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ciemny popielaty blond.jpg (22,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemny złoto mahoniowy blond.jpg (17,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemny miedziany blond.jpg (18,4 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez margalit
Czas edycji: 2009-06-30 o 13:28
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 13:35   #1099
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witaj margalit
Proponuje użyć czystą chnę, która wyjdzie ci bardzo podobnie do załączonego przez Ciebie koloru, może lekko jaśniejsza ale jak wiemy henna ciemnieje z czasem Ja mam tylko troche jaśniejszy niż ten co załączyłaś na jasno brąz włosach naturalnych(a szkoda bo akurat mi zalezy na ognistości).

Henna nawet na nieregularnym kolorze powinna wyjść Ci ładnie i nie powinno być dużej różnicy między odrostami a starą farba.

Co do ilości, jak na pierwszy raz proponuje użyć 100g (4 saszetki z eld w moim wypadku) a następnym razem sama zobaczysz ile będziesz potrzebowała

Pozdrawiam,
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 13:58   #1100
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a tak z ciekawości dziewczyny wiecie może jaki jest skład rubiny eld?
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 15:01   #1101
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez margalit Pokaż wiadomość
Hej!
Jestem tu nowa i na początku wypadałoby się przywitać.. a więc witam serdecznie wszystkie Wizażanki
A teraz przejdę do rzeczy... Otóż, chciałabym zafarbować włosy henną, ale nie wiem w jakich proporcjach ją zmieszać, by wyszedł mi oczekiwany kolor. Wcześniej farbowałam włosy chemicznymi farbami na ciemny brąz, ale minęło już kilka miesięcy odkąd przestałam i mam spore odrosty w swoim naturalnym kolorze czyli ciemny popielaty blond [zdjęcie nr 1], reszta włosów ma kolor ciemniejszy, taki sprany kasztanowy brąz.
A chciałabym uzyskać coś takiego jak na dwóch pozostałych zdjęciach.
I teraz pytanie... czy wystarczy sama henna czy trzeba dodać indygo? Jeśli tak to w jakich proporcjach? Dodam jeszcze, że mam kręcone włosy do łopatek więc chyba jedno opakowanie nie wystarczy.. jak myślicie? No i czy będzie widać dużą różnicę między odrostami a resztą włosów?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Nie radziłabym Ci użyć tylko naturalnej henny Bo wtedy wyjdzie rudy. Aby uzyskać taki kolor trzeba umiejętnie zmieszać jeszcze amlę i indygo albo kupić mniej naturalną hennę w jakimś kolorze np. eld, sipa itp...
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 15:28   #1102
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

O Eld słyszałam niezbyt pochlebne opinie więc nie jestem co do niej przekonana. A jeśli chodzi o Sipę to mają do wyboru kilka odcieni (miedź, mahoń, kasztan, kasztanowaty) więc to trochę trudny wybór... Który będzie odpowiedni?
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 15:56   #1103
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nie radziłabym Ci użyć tylko naturalnej henny Bo wtedy wyjdzie rudy. Aby uzyskać taki kolor trzeba umiejętnie zmieszać jeszcze amlę i indygo albo kupić mniej naturalną hennę w jakimś kolorze np. eld, sipa itp...
mi na moich mysio-ciemno-blond odrostach wychodzi właśnie podobny kolor.używam w 100% naturalnej henny,bez żadnych chemicznych dodatków(jak w eld i sipie)
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 16:00   #1104
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A jakiej firmy kupujesz hennę i gdzie, jeśli mogę spytać?
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 17:08   #1105
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

oczywiście,to nie tajemnica
na mazidłach
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 19:06   #1106
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A może któraś z Was farbowała Sipą i jest w stanie mi odradzić, który jej odcień byłby najbardziej odpowiedni, by uzyskać taki kolor jak na załączonych zdjęciach? Bo jeśli nie to jedyne co mi pozostaje to metoda prób i błędów ;p
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-30, 22:09   #1107
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kurcze, czuje się hmm... lekko zawiedziona
Za czasów użytkowania farb chemicznych czytając tutejsze posty widziałam same superlatywy, szczególnie (na czym mi najbardziej zależy) dotyczące koloru. A tu się okazuje, że kolor jest ognisty tylko przez chwilę potem ciemnieje aż do szaro-buro-rudo brązowego.
Dobrze że przynajmniej włosy są w dużo lepszej kondycji Ciekawa jestem czy metodą prób i błędów dojdę do koloru, który będzie mi odpowiadał, bo dopiero jestem na samym początku hennowej drogi
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 08:22   #1108
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Kurcze, czuje się hmm... lekko zawiedziona
Za czasów użytkowania farb chemicznych czytając tutejsze posty widziałam same superlatywy, szczególnie (na czym mi najbardziej zależy) dotyczące koloru. A tu się okazuje, że kolor jest ognisty tylko przez chwilę potem ciemnieje aż do szaro-buro-rudo brązowego.
Dobrze że przynajmniej włosy są w dużo lepszej kondycji Ciekawa jestem czy metodą prób i błędów dojdę do koloru, który będzie mi odpowiadał, bo dopiero jestem na samym początku hennowej drogi
a jaką henną farbujesz?mi delikatnie blaknie,ale nadal jest ogniście rudy do następnego farbowania.
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 09:14   #1109
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nie radziłabym Ci użyć tylko naturalnej henny Bo wtedy wyjdzie rudy. Aby uzyskać taki kolor trzeba umiejętnie zmieszać jeszcze amlę i indygo albo kupić mniej naturalną hennę w jakimś kolorze np. eld, sipa itp...
Niestety nie zgodzę się z Tobą,
Na tak ciemnych włosach naturalnych nie wyjdzie rudo-rudy w dodatku chna ciemnieje. Dodaje moje zdjecie - farbowane tylko 100% chną niczym więcej.A wyjściowy miałam jaśniejszy od margalit. Kolor mi bardzo ściemniał, aktualnie proboje jakoś to rozjaśnić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hgf2moc.jpg (22,9 KB, 204 załadowań)
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-01, 09:49   #1110
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Niestety nie zgodzę się z Tobą,
Na tak ciemnych włosach naturalnych nie wyjdzie rudo-rudy w dodatku chna ciemnieje. Dodaje moje zdjecie - farbowane tylko 100% chną niczym więcej.A wyjściowy miałam jaśniejszy od margalit. Kolor mi bardzo ściemniał, aktualnie proboje jakoś to rozjaśnić.

Tak tylko mi chodzi, że jeśli użyjemy samej henny to na pewno trzeba spodziewać się choćby rudawych refleksów.
Przynajmniej tak zawsze mówiono, że sama henna= rudy.

Ps. Śliczny Kolor
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.