Farbowanie henną - część III - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 20:21   #541
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, które farbują się na ciemny kolor - czy udało wam się w jakiś cudowny sposób zatrzymać jak najdluzej indygo we wlosach ? Bo spływa to on z prędkością światła
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 20:37   #542
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja mam teraz z indygo odwrotny problem Dobrze, że przy najbardziej indygowej farbie nie robiłam wszystkiego jak należy, bo chyba nigdy nie wróciłabym do rudego.
Mi się wydaje, że im mniej porowate włosy, tym bardziej trzymają kolor indygo.


W Galerii dodałam testy brązów.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2012-08-20 o 20:56
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 21:39   #543
fobiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Farbowanie henną - część III

Przez wiele lat farbowałam włosy farbami chemicznymi, od jakichś 5 lat tylko na rudo, w związku z ogólnym nieciekawym stanem moich długich włosów poczęłam interesować się sposobami ich naprawy, i w tenże sposób trafiłam na farbowanie przy pomocy henny. Wybrałam polecaną przez większość farbę Khadi (nie wiem czy najlepsza, ale było o niej dużo w sieci stąd zdecydowałam się na nią, teraz zobaczyłam, że o wiele tańsza jest na mazidłach - używał ktoś? tak samo dobra jak Khadi?).

Mój przepis wyglądał tak:
3 części Henna Amla + i Jatrohpa (ok. 75 g)
1 część Cassia (25 g)
1 opakowanie kukrumy (20 g)
1,5 szklanki wody (Glacierki jeżeli ma to znaczenie:P) o temp. mniej więcej 70-80 stopni C
i tyle odżywki Hegron by miała konsystencję, którą mój chłopak zaakceptował i zgodził się nałożyć mi na włosy (mniej więcej taka jak normalnej farby do włosów)
Nic nie czekałam tylko od razu na włosa nakładałam.

Farbę nakładałam na włosy farbowane wcześniej (kilka miesięcy, pewnie coś ok. 5-6) farbą Prosalon kolor tycjan, lub coś w ten deseń, później 3 razy farbowałam szamponami (różnych firm, chyba była tam joanna i marion) w podobnym kolorze. W związku z tym miałam dość spory odrost (którego na zdjęciu nie widać). Hennę trzymałam 2 i pół godziny (czepek, owinięty folią aluminiową i na to czapka zimowa), potem obficie zmyłam wodą, a ostatnie płukanie wykonałam płukanką octową z octem winnym. Przez następne dwa dni pachniałam jak herbata i nie myłam włosów. Po tym czasie umyłam włosy metodą OMO. Wydaje mi się, że w ciągu tych dwóch dni kolor się nie zmienił, niestety na zdjęciach nie będzie tego widać bo zdjęcie z dzisiaj zostało wykonane w pomieszczeniu z lampą i nie oddaje prawdziwej barwy włosów (ze względu na pogodę nie udało mi się w takich samych warunkach świetlnych zrobić zdjęcia po umyciu, jeśli będzie zapotrzebowanie to mogę zrobić jutro).

Pierwsze zdjęcie pokazuje włosy przed farbowaniem, drugie po farbowaniu (oba zdjęcia zrobione w pomieszczeniu, w miękkim słońcu wieczornym, ok. godziny 17.50), kolejne to zdjęcie z tego samego dnia ale zrobione wcześniej (na zewnątrz, około południa), a ostatnie to zdjęcie po umyciu (w sztucznym świetle).

Ogólnie włosy wydają się być zdrowsze, bardziej miękkie i są równomiernie pokryte (obawiałam się, że może być inny kolor na włosach zniszczonych farbą chemiczną, a inny na moich naturalnych mysich blond odrostach). Ogólnie jestem zadowolona z uzyskanego efektu, który mam nadzieje będzie utrzymywał się długo. Przeszkadza mi jedynie unoszący się wokół przez dwa dni zapach herbaty,jednak nie jest on aż tak dotkliwy bym nie mogła go znieść.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (149,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (160,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (173,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (193,1 KB, 36 załadowań)

Edytowane przez fobiaczek
Czas edycji: 2012-08-20 o 21:41
fobiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 08:49   #544
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36010016]W Galerii dodałam testy brązów.[/QUOTE]

Ależ się Ciebie trzyma ten rudy!
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 16:16   #545
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Macie jakieś pomysły jak henną uzyskać kolor marchewkowy?Mam do wyboru balsam Venity i henne Eld w proszku, na te droższe nie mam kasy.Która by była najlepsza?A może zmieszać jakieś dwie?Jestem szatynką, ale na części włosów (poza odrostami) mam rudy odcień po farbowaniu pół roku temu(czerwień zmieszana z jakimś brązem nie pamiętam jakie)
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 17:39   #546
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez VMK Pokaż wiadomość
Ależ się Ciebie trzyma ten rudy!
Wtedy byłam zła, ale teraz się cieszę Wolę byc jednak ruda niż brązowa.
Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Macie jakieś pomysły jak henną uzyskać kolor marchewkowy?Mam do wyboru balsam Venity i henne Eld w proszku, na te droższe nie mam kasy.Która by była najlepsza?A może zmieszać jakieś dwie?Jestem szatynką, ale na części włosów (poza odrostami) mam rudy odcień po farbowaniu pół roku temu(czerwień zmieszana z jakimś brązem nie pamiętam jakie)
Na pewno nie uzyskasz jaśniejszego niż masz. Z Venity możesz pomieszać dwie tubki: jakiś blond z jakimś rudym. Eldem też się pewnie da, ale ja go nie używałam i nie wiem jak wychodzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 18:35   #547
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Farbowanie henną - część III

a tak się jeszcze zastanawiam... ile czasu może leżeć henna nieużywana?
Chodzi o to, że jakoś CHYBA w lutym kładłam Khadi Red, została z połowa w tym zielonym opakowaniu, to zamknęłam w oryginalnym kartoniku a ten leżal w szafie w torbie.
Czy ona nadaje się jeszcze do aplikacji?Czy straciła już swoje wartości odżywcze?
Chyba jak ją nałożę i zostawię tak np.na noc to włosy czarne i tak zostanączarne? Najwyżej jak nie to wtedy kupię i zaaplikuję indygo?

*wybaczcie, na farbie jest jak byk napisane, że produkt nadaje się do użytku 12 miesięcy od otwarcia
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!

Edytowane przez Chooo
Czas edycji: 2012-08-21 o 20:10
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 17:15   #548
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Zastanawiam się czy nie przerzucić się na ELD. Czy wychodzi taniej? Kurcze, która henna jest najlepsza i dlaczego? Khadi 38 zł to trochę dużo.
A może Venita? Ma większą gamę kolorów - nawet blondy :O
Mnie najbardziej zależy na kolorze do dwu miesięcy a nie pól jednego i na naturalnej, zdrowej koloryzacji. No i blasku ^^

Edytowane przez Mother Hedgehog
Czas edycji: 2012-08-22 o 17:21
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 17:45   #549
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Venita to nie jest czysta henna. To taki misz-masz w sumie. Jak Ci zalezy na takim absolutnie naturalnym farbowaniu, to Venita odpada

A jakiej długości masz włosy? Bo jeszcze są te kostki Lush, chyba za 14 za jedną.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 18:50   #550
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Venita to nie jest czysta henna. To taki misz-masz w sumie. Jak Ci zalezy na takim absolutnie naturalnym farbowaniu, to Venita odpada

A jakiej długości masz włosy? Bo jeszcze są te kostki Lush, chyba za 14 za jedną.
Mam prawie do zapięcia stanika czyli gdzieś prawie pod łopatkami.
A eld?
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 20:07   #551
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

To jedna kostka to za mało, w sumie wyjdzie cenowo jak Khadi ;/

Nie wiem za dużo odnośnie tej henny Eld, raz nią farbowalam, ale to była jakaś końcówka skradziona siostrze, przesypana do odrębnego pudełka. Zresztą nie zachwycił mnie, bo spłynął z włosów po tygodniu
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 21:07   #552
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie przerzucić się na ELD. Czy wychodzi taniej? Kurcze, która henna jest najlepsza i dlaczego? Khadi 38 zł to trochę dużo.
A może Venita? Ma większą gamę kolorów - nawet blondy :O
Mnie najbardziej zależy na kolorze do dwu miesięcy a nie pól jednego i na naturalnej, zdrowej koloryzacji. No i blasku ^^
Uzywam eldu juz pare lat . Wracam zawsze do niego jakos
Ja jestem bardzo zadowolona , ładnie lapie kolor, odrosty , splukuje sie do dwoch myc po czym kolor trzyma mocno - Eld na moich wlosach to ladny rudy,zywy kolor - po khadi , czy innych -> robia sie kasztanowe i mocno przyciemnione .

Eld ja osobiscie sobie bardzo chwale .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:10
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:54   #553
Merkuria
Raczkowanie
 
Avatar Merkuria
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam pytanie do hennomaniaczek Już kilka razy stosowałam hennę (Khadi ciemny brąz i orzechowy brąz) na farbowanych wcześniej chemicznie włosach, kolo chwytał ładnie, lecz nia łapał odrostu, więc zdecydowałam się na hennowanie dwuetapowe, po którym odrost chwycił ładnie Niedługo zbliża się pora kolejnego hennowania, a mi zamarzył się brąz z miedzianym/czerwonawym połyskiem. Po hennowaniu dwuetapowym kolor włosów jest zimny i nie mają miedzianego blasku, który mi się marzy, dlatego zastanawiam się czy zmieszanie czystej henny z ciemnym brązem 50:50 da efekt, którego oczekuję? Boję się, że taka mieszanka może nie chwycić mi odrostu, jeżeli nie zrobię tego dwuetapowo... A jeżeli jednak dwuetapowo, to czego dodać do ciemnego brązu, czytałam o czerwonej papryce, ale na jednym z blogów znalazłam informację, że ten dodatek nadaje złotych refleksów, a mi zależy właśnie na miedzianych, kasztanowych Będę wdzięczna za pomoc
Merkuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:47   #554
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Uzywam eldu juz pare lat . Wracam zawsze do niego jakos
Ja jestem bardzo zadowolona , ładnie lapie kolor, odrosty , splukuje sie do dwoch myc po czym kolor trzyma mocno - Eld na moich wlosach to ladny rudy,zywy kolor - po khadi , czy innych -> robia sie kasztanowe i mocno przyciemnione .

Eld ja osobiscie sobie bardzo chwale .
A jak długo trzyma ten eld?Czy spłukuje sie do koloru wyjściowego czy pozostaje jakiś odcień?
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 21:04   #555
hooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nottingham, UK
Wiadomości: 42
Dot.: Farbowanie henną - część III

ja mam braz z czerwonym polyskiem po hennie lush "caca brun".
cos w tym gatunku, moze ciut ciemniejsze.
http://foto.dama.cz/img/463/463701.jpg
zdjecie nie moje.
hooda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 21:08   #556
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
A jak długo trzyma ten eld?Czy spłukuje sie do koloru wyjściowego czy pozostaje jakiś odcień?
nie splukuje sie bo to nie szampon koloryzujacy tylko ziola ktore farbuja wlosy , odcien? nie, raczej mocno rude mam po nim trzyma ile? bardzo dlugo , pewnie jakbym chciala naturalne to bym musiala czekac az moje odrosna .

ostatnie farbowanie eldem wyszlo u mnie tak:

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1344440828
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-08-23 o 21:12
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 00:00   #557
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
nie splukuje sie bo to nie szampon koloryzujacy tylko ziola ktore farbuja wlosy , odcien? nie, raczej mocno rude mam po nim trzyma ile? bardzo dlugo , pewnie jakbym chciala naturalne to bym musiala czekac az moje odrosna .

ostatnie farbowanie eldem wyszlo u mnie tak:

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1344440828
Mi Eld przestał 'chwytać' po czterech latach, poza tym strasznie syfił łazienkę przy farbowaniu

a teraz wlaśnie zmyłam połączoną 1:1 Khadi Natural i Jasny Brąz z dwiema łyżkami odżywki i... włosy jeszcze mokre, ale już widzę, że tak lisie, jak dawno nie były, już pokochałam Khadi, zwłaszcza, że aplikacja łatwa jak nigdy i spłukuje się samą wodą
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 00:08   #558
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
nie splukuje sie bo to nie szampon koloryzujacy tylko ziola ktore farbuja wlosy , odcien? nie, raczej mocno rude mam po nim trzyma ile? bardzo dlugo , pewnie jakbym chciala naturalne to bym musiala czekac az moje odrosna .

ostatnie farbowanie eldem wyszlo u mnie tak:

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1344440828
A co to za kolor?I jaki miałaś wyjściowy kolor włosów?Bo ja bym taki chciała, bardzo.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:34   #559
Merkuria
Raczkowanie
 
Avatar Merkuria
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hooda Pokaż wiadomość
ja mam braz z czerwonym polyskiem po hennie lush "caca brun".
cos w tym gatunku, moze ciut ciemniejsze.
http://foto.dama.cz/img/463/463701.jpg
zdjecie nie moje.
Świetny kolorek, tylko ja mam już w domu 2 paczki Khadi
Merkuria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 10:49   #560
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Mi Eld przestał 'chwytać' po czterech latach, poza tym strasznie syfił łazienkę przy farbowaniu
Ja doszlam do takiej wprawy w nakladaniu/rozrabianiu ziol u siebie ze nawet nie kapne na umywalke jak nakladam, obojetnie jakiej firmy sa Ostatnio sobie nakladalam luzikiem na siedzaco w salonie przy jasnym dywanie (dokument fajny lecial w tv)
Ja czesto zmieniam ziola , robilam juz roznistymi hennami/chnami . Eldem przewaznie mazne jak mnie kolor wkurzy/wyblaknie ( musze juz , bez czekania na przesylke), a nie mam nic innego w domu - sprzadaja go pod moim nosem, w kapciach moglabym wyjsc go kupic


Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
A co to za kolor?I jaki miałaś wyjściowy kolor włosów?Bo ja bym taki chciała, bardzo.
to zwykla CHNA firmy eld - kolor wyjsciowy wlosow tez rudy tyle ze ciemniejszy troche mialam .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-08-24 o 10:50
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 11:32   #561
WeronikaAntonina
Przyczajenie
 
Avatar WeronikaAntonina
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, farbuje henną khadi już 2 raz i dalej mam ten sam problem. Ładnie łapie na długosci (4 miesiace wczeniej farbowane sanotintem) a na moim odroscie ok.4 cm przez pierwszy tydzień po jest ok, a później już mój naturalny. Nie wiem co na to poradzić. Farbuje ciemnym brązem a z natury jestem ciemną blondynką/bardzo jasną brunetką.
Słyszałam o farbowaniu dwuetapowym, ale nie wiem co to
WeronikaAntonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 12:04   #562
Merkuria
Raczkowanie
 
Avatar Merkuria
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez WeronikaAntonina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, farbuje henną khadi już 2 raz i dalej mam ten sam problem. Ładnie łapie na długosci (4 miesiace wczeniej farbowane sanotintem) a na moim odroscie ok.4 cm przez pierwszy tydzień po jest ok, a później już mój naturalny. Nie wiem co na to poradzić. Farbuje ciemnym brązem a z natury jestem ciemną blondynką/bardzo jasną brunetką.
Słyszałam o farbowaniu dwuetapowym, ale nie wiem co to
Dwuetapowe, czyli najpierw stosujesz czystą hennę, a potem dopiero ciemny brąz, dla mnie też był to jedyny sposób na złapanie odrostu
Merkuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 13:24   #563
WeronikaAntonina
Przyczajenie
 
Avatar WeronikaAntonina
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Merkuria Pokaż wiadomość
Dwuetapowe, czyli najpierw stosujesz czystą hennę, a potem dopiero ciemny brąz, dla mnie też był to jedyny sposób na złapanie odrostu

Czystą henne?! Tzn. Rudą? czy kompletnie czarną np. khadi czarna?
Kiedyś mi ciocia z maroko przywiozła henne "prosto z bazaru" Dzięki Bogu zrobiłam na pasemku bo wyszła mi czerwono-ruda, a miała byc czarna
WeronikaAntonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 13:30   #564
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Merkuria Pokaż wiadomość
Dwuetapowe, czyli najpierw stosujesz czystą hennę, a potem dopiero ciemny brąz, dla mnie też był to jedyny sposób na złapanie odrostu
A nie można po prostu wymieszać tych dwóch farb?
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:20   #565
Merkuria
Raczkowanie
 
Avatar Merkuria
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 140
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tak, czystą hennę, która nadaje włosom rudy kolor Później suszysz włosy i nakładasz jeszcze raz ciemny brąz Mi w ten sposób złapało odrost, bo też miałam z tym problem.

A czy można wymieszać czystą hennę z ciemnym brązem naraz sama pytałam dosłownie kilka postów wyżej i narazie nikt nie odpowiedział Generlanie wiem, że można tak zrobić (najpierw rozrabia cię czystą hennę z sokiem z cytryny, odstawia na 12 godzin, a bezpośrednio przed aplikacją miesza z rozrobionym ciemnym brązem tzn. generalnie indygo), ale nie wiem czy odrost wówczas na pewno chwyci no i przypuszczam, że nie jest to rozwiązanie dla osób, które oczekują chłodnego brązu, ale może niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie
Merkuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:46   #566
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Słyszałam, że dziewczyny mieszają i są zadowolone z efektów, ale to też zależy jakich oczekują.Nie wiem, nie próbowała.Te Eld to chyba raczej ciepłe odcienie.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:59   #567
semila
Przyczajenie
 
Avatar semila
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 23
GG do semila
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć wiżażanki
Po wielu latach rozjaśniania pasemek u fryzjera, zfarbowałam cały łepek na blond i tak może z dwa razy farbami loreala ale potem coś mi stukneło i postanowiłam zmienić kolor włosów na ciemny. Przechodziłam od jakiś pralin, orzechów laskowych do ciemnego brązu, który i tak się spłukiwał (wiem, że to problem wielu rozjaśnianych ale i nie tylko) wreszcie przyszłam po rozum do głowy i zakupiłam farby khadi. Mam kolor czarny i ciemny brąz. Chcę uzyskać bardzo bardzo ciemny brąz więc sobie wymyśliłam, że zmieszam je pół na pół lub 2/5 do 3/5. Tylko mam pytanie na szybko.. czy mogę dodać do rozmieszania proszku oprócz wody trochę odżywki WAX`a z henną? w jakiej proporcji? Słyszałam, że włosy po hennie ślnią ale również są wysuszone - często mi się robi siano więc chciałabym tego uniknąć. Czy jakieś zioło jak pokrzywa kolidujez henną?
Jeśli któreś z ekspertek będzie się chciało odpowiedzieć na mojego posta będę bardzo wdzięczna. Może też podrzuci mi jakiś pare żelaznych zasad co do farbowania a i podpowie czego unikać.
pozdrawiam serdecznie
__________________
Never look back...

Edytowane przez semila
Czas edycji: 2012-08-24 o 18:09
semila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 18:44   #568
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Merkuria Pokaż wiadomość
Tak, czystą hennę, która nadaje włosom rudy kolor Później suszysz włosy i nakładasz jeszcze raz ciemny brąz Mi w ten sposób złapało odrost, bo też miałam z tym problem.

A czy można wymieszać czystą hennę z ciemnym brązem naraz sama pytałam dosłownie kilka postów wyżej i narazie nikt nie odpowiedział Generlanie wiem, że można tak zrobić (najpierw rozrabia cię czystą hennę z sokiem z cytryny, odstawia na 12 godzin, a bezpośrednio przed aplikacją miesza z rozrobionym ciemnym brązem tzn. generalnie indygo), ale nie wiem czy odrost wówczas na pewno chwyci no i przypuszczam, że nie jest to rozwiązanie dla osób, które oczekują chłodnego brązu, ale może niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie
Ponoć balsam Venity to nie henna, ale czytałam gdzieś na ttej stronie(nie pamiętam gdzie), że jasny brąz z tej serii jest dość chłodny.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 20:25   #569
WeronikaAntonina
Przyczajenie
 
Avatar WeronikaAntonina
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez semila Pokaż wiadomość
Cześć wiżażanki
Po wielu latach rozjaśniania pasemek u fryzjera, zfarbowałam cały łepek na blond i tak może z dwa razy farbami loreala ale potem coś mi stukneło i postanowiłam zmienić kolor włosów na ciemny. Przechodziłam od jakiś pralin, orzechów laskowych do ciemnego brązu, który i tak się spłukiwał (wiem, że to problem wielu rozjaśnianych ale i nie tylko) wreszcie przyszłam po rozum do głowy i zakupiłam farby khadi. Mam kolor czarny i ciemny brąz. Chcę uzyskać bardzo bardzo ciemny brąz więc sobie wymyśliłam, że zmieszam je pół na pół lub 2/5 do 3/5. Tylko mam pytanie na szybko.. czy mogę dodać do rozmieszania proszku oprócz wody trochę odżywki WAX`a z henną? w jakiej proporcji? Słyszałam, że włosy po hennie ślnią ale również są wysuszone - często mi się robi siano więc chciałabym tego uniknąć. Czy jakieś zioło jak pokrzywa kolidujez henną?
Jeśli któreś z ekspertek będzie się chciało odpowiedzieć na mojego posta będę bardzo wdzięczna. Może też podrzuci mi jakiś pare żelaznych zasad co do farbowania a i podpowie czego unikać.
pozdrawiam serdecznie

Ja bym uważała z tym mieszaniem. W każdej z farb jest różne stężenie indygo itd. Po połączeniu raczej może nie wyjsc ciemny brąz bo to nie zwykła chemiczna farba gdzie takie połaczenie byłoby ok.
Co do wysuszenia to polecam po 48 h nałożyć na całą noc olej-olejek i nie powinno wystąpić nadmierne wysuszenie.
WeronikaAntonina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 21:06   #570
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Merkuria Pokaż wiadomość
Tak, czystą hennę, która nadaje włosom rudy kolor Później suszysz włosy i nakładasz jeszcze raz ciemny brąz Mi w ten sposób złapało odrost, bo też miałam z tym problem.

A czy można wymieszać czystą hennę z ciemnym brązem naraz sama pytałam dosłownie kilka postów wyżej i narazie nikt nie odpowiedział Generlanie wiem, że można tak zrobić (najpierw rozrabia cię czystą hennę z sokiem z cytryny, odstawia na 12 godzin, a bezpośrednio przed aplikacją miesza z rozrobionym ciemnym brązem tzn. generalnie indygo), ale nie wiem czy odrost wówczas na pewno chwyci no i przypuszczam, że nie jest to rozwiązanie dla osób, które oczekują chłodnego brązu, ale może niech ktoś bardziej kompetentny się wypowie
mieszać mozna , ale w dwuetapowym farbowaniu nie pomoże taka mieszanaka
żeby dobrze pokryć odrosty - musi być dwuetapowe hennowanie
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.