Luteina - skuteczność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-19, 22:31   #1
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215

Luteina - skuteczność


Okres spóźnia mi się 3 tygodnie. Lekarz przepisał mi Luteine 50 pod język, 4 razy dziennie po 1 tabletce przez 7 dni. Na forach wyczytałam, że niektóre osoby brały np. przez 4 dni po 2 tabletki dziennie.
Czy różnica w ilości zażywanych tabletek (i długości ich zażywania) ma skutek na wcześniejsze lub późniejsze pojawienie się miesiączki po odstawieniu luteiny? Lekarz mówił mi, że do 10 dni po odstawieniu tabletek powinnam dostać @ - czy to oznacza, że osoby, które zażywają np. po 2 tabletki dziennie będą musiały dłużej czekać na efekty?
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 08:34   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Luteina - skuteczność

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Okres spóźnia mi się 3 tygodnie. Lekarz przepisał mi Luteine 50 pod język, 4 razy dziennie po 1 tabletce przez 7 dni. Na forach wyczytałam, że niektóre osoby brały np. przez 4 dni po 2 tabletki dziennie.
Czy różnica w ilości zażywanych tabletek (i długości ich zażywania) ma skutek na wcześniejsze lub późniejsze pojawienie się miesiączki po odstawieniu luteiny? Lekarz mówił mi, że do 10 dni po odstawieniu tabletek powinnam dostać @ - czy to oznacza, że osoby, które zażywają np. po 2 tabletki dziennie będą musiały dłużej czekać na efekty?

To znaczy, ze takie dawkowanie jest dla Ciebie (biorac pod uwagę wiek, stan zdrowia, ewentualne przyczyny zatrzymania miesiaczki) najlepsze i tyle. Dla kogoś innego potrzebne będzie inne dawkowanie.
A efekt? To również cecha osobnicza.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:44   #3
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Luteina - skuteczność

Mam jeszcze jedno pytanie - żeby nie zaśmiecać forum, zadam je w tym wątku.
Dzisiaj zaczyna się 4 dzień brania luteiny. Wystąpiły u mnie plamienia, takie jakie zawsze mam 1, 2 dni przed okresem. Nie wiem jednak, czy mogę spodziewać się okresu i odstawić luteinę, czy raczej jest to jakieś działanie uboczne...
Lekarz mówił, że w przypadku krwawienia mam odstawić tabletki, ale co w przypadku plamienia? Z drugiej strony, jeśli to tylko 'fałszywy alarm' i odstawie tabletki niepotrzebnie...
Powinnam brać dalej? Ginekolog jest dopiero w poniedziałek, więc nie mogę zasięgnąć jego porady.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 14:47   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Luteina - skuteczność

Cytat:
Napisane przez Typicalk Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie - żeby nie zaśmiecać forum, zadam je w tym wątku.
Dzisiaj zaczyna się 4 dzień brania luteiny. Wystąpiły u mnie plamienia, takie jakie zawsze mam 1, 2 dni przed okresem. Nie wiem jednak, czy mogę spodziewać się okresu i odstawić luteinę, czy raczej jest to jakieś działanie uboczne...
Lekarz mówił, że w przypadku krwawienia mam odstawić tabletki, ale co w przypadku plamienia? Z drugiej strony, jeśli to tylko 'fałszywy alarm' i odstawie tabletki niepotrzebnie...
Powinnam brać dalej? Ginekolog jest dopiero w poniedziałek, więc nie mogę zasięgnąć jego porady.

Ja bym brała. Plamienie =/= krwawienie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:21   #5
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Luteina - skuteczność

A czy można stosować leki przeciwbólowe w czasie stosowania, np. Ibuprom? Na ulotkach nie znalazłam żadnych przeciwwskazań, ale wolę się upewnić.
I jeszcze jedno pytanie - czy jeśli miesiączka zacznie się w czasie stosowania luteiny, to lek przyspieszy następną miesiączkę czy raczej nie ma na to wpływu?
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.