Kosmetyki naturalne - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-15, 09:11   #121
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
do Korah

Czy krem Sylveco nadaje się na dzień, czy nie zostawia jakiejś tłustej warstwy?
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 09:31   #122
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: do Korah

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Czy krem Sylveco nadaje się na dzień, czy nie zostawia jakiejś tłustej warstwy?

Niestety, Sylveco okazal sie tlusty jak diabli i nie wchlania sie do matu. Używam go więc tylko na noc od 5 dni i jak dotąd nie zapchal mnie. Ladnie nawilża, cera rano jest wypoczęta i gladka. Jeśli ktoś zamierza go kupić to polecam tą wersję z dozownikiem, gdyż ma dluższy termin przydatności po otwarciu ( 12 m). Wersja w sloiczku bodajże tylko 3 miesiące.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 22:02   #123
markiza_deGalzain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Żnin
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki naturalne

Też się zastanawiam nad tymi produktami Sylveco, ceny bardzo przystępne i składy wyglądają ok. Daj proszę znać jeszcze o wrażeniach jak już dłużej poużywasz. Czy znacie jakieś jeszcze produkty tej marki? Jak wrażenia?
markiza_deGalzain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 15:05   #124
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez weros80 Pokaż wiadomość
Moja cera najbardziej podchodzi pod mieszaną. Z ANB doświadczenia miałam jak dotąd tylko dobre, mają bardzo fajne kremy używałam Mischhaut oraz LL Regeneration i bardzo sobie chwalę - sama przyjemność i moja cera na nie reagowała bardzo dobrze, bez podrażnień czy zapychania, a z kosmetyków naturalnych mają najfajniejszy tusz do rzęs jakiego dotąd używałam, bo daje naprawdę ładny efekt pogrubienia. Z innych firm efekt jest czasem dla mnie za bardzo naturalny, a jednak lubię mieć mocniej podkreślone rzęsy.

Dziękuję za odpowiedź. Przekonalaś mnie do wypróbowania tej marki, tusz z ciekawości chyba też zamówię, A czy zauważylaś, żeby poprawil on kondycję rzęs?

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez markiza_deGalzain Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam nad tymi produktami Sylveco, ceny bardzo przystępne i składy wyglądają ok. Daj proszę znać jeszcze o wrażeniach jak już dłużej poużywasz. Czy znacie jakieś jeszcze produkty tej marki? Jak wrażenia?


Wrażenia z dzialania Sylveco będą opóźnione, gdyż moje tygodniowe starania kompletnie wziely w leb. Ostatnie 4 dni spędzilam polamana w lóżku z 40*C gorączki ( grypa). Wszystko zaprzepaszczone, cera blaga o pomstę do nieba. Wszędzie pryszcze, strasznie się pocilam, o toalecie nie bylo mowy. Z resztą wciąż jeszcze w polowie piszę z zaświatów. Zobaczymy, czy Sylveco sobie z tym poradzi. Co za wstrętne choróbsko. Zwalilo mnie z nóg, jak male dziecko. Przynajmniej przypomnialo mi, jak to jest być dzieckiem, kiedy mama wszystkiego dogląda, podaje leki, malinową herbatkę, robi oklady i gotuje obiadki, Przy okazji zamierzam też wypróbować drugi zakupiony krem, ten Kailas, bo stracilam przy grypie węch. W innym razie nie moglabym go używać, strasznie cuchnie. Brak slów, śmierdzi wilgotną ziemią i pleśnią. Tragedia, ale wybróbuje, bo od gorączki porobily mi się takie dziwne podskórne gule, ale nie bolesne i twarde jak zwykle tylko takie jakby to opisać... wybroczyny, czerwone, miękkie, ale duże i nie do ruszenia, 2 na czole, 1 na brodzie. Ten krem powinien na to pomóc, ma leczniecze wlasciwości. Tak czy inaczej powoli wracam do żywych, już się nie poddam. Co do Sylveco, to zajrzyj może na stronę producenta, to polska firma, dlatego jest nieco tańsza i bazuje na betulinie z brzozy. Nie ma za wiele produktów, kilka kremów nieznaczenie różniących się w skladzie, coś do ciala i pomadki do ust, na KWC jest kilka recenzji, w większości pochlebne.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:51   #125
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cześć dziewczyny.
Ostatnio chodzi za mną chęć zmienienia swojego życia na zdrowsze. Zarówno pod względem jedzenia, sportu jak i kosmetyków. Kiedyś jeszcze w miarę o siebie dbałam. Biegałam, nie jadłam fast-foodów, ale ostatnio (jakieś 3-4 lata) to jest masakra i po prostu przyszedł czas aby to zmienić. Nie mogę już patrzeć na moją cerę... Zdaję sobie sprawę, że to wina środowiska, złego żywienia, mojego wiecznego wyciskania pryszczy, ale pewnie także kosmetyków. Nawet dermatolodzy średnio dają sobie z nią radę. Ostatnio nawet skóra na ciele mi się przesusza chociaż kiedyś tak nie miałam. Byłabym wdzięczna jakbyście mi odpisały od czego w ogóle zacząć. Nie mam wielu kosmetyków, bo praktycznie się nie maluję ani nic, ale zielonego pojęcia nie mam w co włożyć najpierw ręce. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-14 o 22:40
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 17:23   #126
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Ostatnio chodzi za mną chęć zmienienia swojego życia na zdrowsze. Zarówno pod względem jedzenia, sportu jak i kosmetyków. Kiedyś jeszcze w miarę o siebie dbałam. Biegałam, nie jadłam fast-foodów, ale ostatnio (jakieś 3-4 lata) to jest masakra i po prostu przyszedł czas aby to zmienić Nie mogę już patrzeć na moją cerę... Zdaję sobie sprawę, że to wina środowiska, złego żywienia, mojego wiecznego wyciskania pryszczy, ale pewnie także kosmetyków. Nawet dermatolodzy średnio dają sobie z nią radę. Ostatnio nawet skóra na ciele mi się przesusza chociaż kiedyś tak nie miałam. Byłabym wdzięczna jakbyście mi odpisały od czego w ogóle zacząć. Nie mam wielu kosmetyków, bo praktycznie się nie maluję ani nic, ale zielonego pojęcia nie mam w co włożyć najpierw ręce. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ja też niedawno zaczelam przygodę z naturą i widze, że mamy podobne problemy z cerą. Na początek co mogę Ci polecić do twarzy, to Ziemie Lavaerde firmy LOGONA do mycia. Ja używam bialej i jestem nia zachwycona, goi, ale jest jeszcze brązowa, którą wypróbuje w następnej kolejności, obydwie na KWC, poczytaj. Oprócz niej myję twarz i cale cialo mydlem naturalnym, teraz używam firmy Savon Du midi, ale mam jeszcze marsylskie mydelko, które czeka na swą kolej. To mogę na 100% polecić. Jeśli lubisz peelingi to polecam z czystym sumieniem Peeling solny do twarzy Jericho. Do kupienia tylko na allegro lub w sklepie morzeurody.pl. Co jeszcze? Jeżeli chodzi o kremy to narazie szukam, nie trafilam jeszcze w cel, narazie wypróbowane przeze mnie kremidla mnie nie zachwycily, więc nie będę polecać. Ta firma Jericho ma też peelingi solne do ciala, myślę, że są równie dobre, co ten do twarzy. Niestety inne produkty tej firmy, jak kremy, czy balsamy nie są w 100% naturalne, jedynie te sole i peelingi solne i blotka. Do kąpieli polecam naturalne olejki, np Hipp, albo babydream ( znajdziesz na dziecięcych pólkach) jak i sole do kąpieli ( te z morza martwego najlepsze). Na wypryski i blizny potrądzikowe uzywalam dobrych kilka lat olejku z drzewa herbacianego firmy Kej (KWC) ( do kupienia w aptece), nadal nie mogę sie z nim rozstać. Polecam też maski algowe Ideal Skin firmy Bielenda, również w KWC. Mam nadzieje że pomoglam. Wymienilam te produkty, które wg mnie są naprawde dobre do cer problematycznych, no i nie najdroższe.

Kiedys używalam kosmetyków moze nie w 100% naturalnych, ale w 100% bezpiecznych pod względem skladowym i mogę śmialo polecić serię Rossmann Babydream. Lotiony tej serii nadaja się świetnie do twarzy, zwlaszcza milk & Lotion na codzień. Warto także mieć lotion żólty z nagietkiem do ciala jak i doraźnie używać do twarzy. Polecam też Ziaja med serie Kuracja lipidowa ( dobre, jeśli masz skórę i cerę przesuszoną, starzejącą się).
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:38   #127
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też niedawno zaczelam przygodę z naturą i widze, że mamy podobne problemy z cerą. Na początek co mogę Ci polecić do twarzy, to Ziemie Lavaerde firmy LOGONA do mycia. Ja używam bialej i jestem nia zachwycona, goi, ale jest jeszcze brązowa, którą wypróbuje w następnej kolejności, obydwie na KWC, poczytaj. Oprócz niej myję twarz i cale cialo mydlem naturalnym, teraz używam firmy Savon Du midi, ale mam jeszcze marsylskie mydelko, które czeka na swą kolej. To mogę na 100% polecić. Jeśli lubisz peelingi to polecam z czystym sumieniem Peeling solny do twarzy Jericho. Do kupienia tylko na allegro lub w sklepie morzeurody.pl. Co jeszcze? Jeżeli chodzi o kremy to narazie szukam, nie trafilam jeszcze w cel, narazie wypróbowane przeze mnie kremidla mnie nie zachwycily, więc nie będę polecać. Ta firma Jericho ma też peelingi solne do ciala, myślę, że są równie dobre, co ten do twarzy. Niestety inne produkty tej firmy, jak kremy, czy balsamy nie są w 100% naturalne, jedynie te sole i peelingi solne i blotka. Do kąpieli polecam naturalne olejki, np Hipp, albo babydream ( znajdziesz na dziecięcych pólkach) jak i sole do kąpieli ( te z morza martwego najlepsze). Na wypryski i blizny potrądzikowe uzywalam dobrych kilka lat olejku z drzewa herbacianego firmy Kej (KWC) ( do kupienia w aptece), nadal nie mogę sie z nim rozstać. Polecam też maski algowe Ideal Skin firmy Bielenda, również w KWC. Mam nadzieje że pomoglam. Wymienilam te produkty, które wg mnie są naprawde dobre do cer problematycznych, no i nie najdroższe.

Kiedys używalam kosmetyków moze nie w 100% naturalnych, ale w 100% bezpiecznych pod względem skladowym i mogę śmialo polecić serię Rossmann Babydream. Lotiony tej serii nadaja się świetnie do twarzy, zwlaszcza milk & Lotion na codzień. Warto także mieć lotion żólty z nagietkiem do ciala jak i doraźnie używać do twarzy. Polecam też Ziaja med serie Kuracja lipidowa ( dobre, jeśli masz skórę i cerę przesuszoną, starzejącą się).
Na początek bardzo dziękuję za odpowiedź.
Postaram się po kolei odpisać na twoją odpowiedź dla mnie. Czy mycie mydłem twarzy nie zaszkodzi, nie przesuszy? Całe życie słyszałam, że mydłem to nie wolno. Pilingi, owszem używam. A do kąpieli jakiś żel mogłabyś mi polecić, ponieważ nie posiadam wanny , ale tylko i wyłącznie kabinę prysznicową. A czy maseczka błotna z bielendy będzie dobra? Szukam i szukam jej i nie mogę dostać, ale w sumie nie wiem czy bardziej nie zaszkodzi niż pomoże.

Rozumiem, że teraz tylko naturalne używasz?

A co mogłabyś polecić na włosy? Mam przetłuszczające się i myję codziennie. Gdzieś ostatnio wyczytałam w tej jednej z "mądrych" gazet, że powinnam zmienić szampon na codzienny, a nie do włosów przetłuszczających się. Natomiast moja dermatolog mówi, że taka moja uroda i nic nie pomoże. Znalazłam w internecie szampon: URTEKRAM - Szampon z olejkiem z drzewa herbacianego. Czy wiecie coś na temat tego szamponu? Zdrowy, nie zaszkodzi? Warto w niego zainwestować czy może polecacie coś zupełnie innego?

Ponownie z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-04 o 20:40
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 23:39   #128
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Na początek bardzo dziękuję za odpowiedź.
Postaram się po kolei odpisać na twoją odpowiedź dla mnie. Czy mycie mydłem twarzy nie zaszkodzi, nie przesuszy? Całe życie słyszałam, że mydłem to nie wolno. Pilingi, owszem używam. A do kąpieli jakiś żel mogłabyś mi polecić, ponieważ nie posiadam wanny , ale tylko i wyłącznie kabinę prysznicową. A czy maseczka błotna z bielendy będzie dobra? Szukam i szukam jej i nie mogę dostać, ale w sumie nie wiem czy bardziej nie zaszkodzi niż pomoże.

Rozumiem, że teraz tylko naturalne używasz?

A co mogłabyś polecić na włosy? Mam przetłuszczające się i myję codziennie. Gdzieś ostatnio wyczytałam w tej jednej z "mądrych" gazet, że powinnam zmienić szampon na codzienny, a nie do włosów przetłuszczających się. Natomiast moja dermatolog mówi, że taka moja uroda i nic nie pomoże. Znalazłam w internecie szampon: URTEKRAM - Szampon z olejkiem z drzewa herbacianego. Czy wiecie coś na temat tego szamponu? Zdrowy, nie zaszkodzi? Warto w niego zainwestować czy może polecacie coś zupełnie innego?

Ponownie z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Tak jak pisalam, jestem takze początkujaca, ale na tyle już w to wsiaklam, że wiem, iż nigdy nie wrócę do sztucznych kosmetyków WARTO!!! Narazie wymieniam powoli chemie, która mi zalega w szafkach na naturalne kosmetyki i kosmetyki o bezpiecznych skladach, czyli nie koniecznie ekologiczne, bo zawieraja chemię, ale tylko tą nieszkodliwą. Tak więc jeszcze calkowicie nie zrezygnowalam z chemicznych produktów, zużywam je powoli.

Takich kosmetyków przede wszystkim nie kupisz w aptece ( jedynie wybiórczo), ani tym bardziej w drogerii przemyslowej. Jeżeli nie masz w pobliżu dobrze zaopatrzonych sklepów eko czy Drogerii Natura, to musisz szukać w większych miastach, no i oczywiscie w internecie.

Co do mydla naturalnego, to również nie znajdziesz go w typowej drogerii. Takie mydlo to zupelnie coś innego niż kostka typu Dove, Bambino czy Nivea. Ja kupuję przez internet. Polecam firmy Alepia, Natur Aroma ( marsylskie), Savon Du Midi. Ale jest ich o wiele więcej. Takie mydlo jest robione z olejów roślinnych, palmowego, jojoba, kokosowego, z oliwy z oliwek, laurowego, są wzbogacane ziolami, platkami kwiatów, sokami z owoców, olejkami eterycznymi, czasem glinkami, algami, sama natura. Nie zawieraja niczego innego. Mydlo naturalne dojrzewa kilka tygodni zanim trafi do sprzedaży. A czy wysuszają, to zależy na co trafisz, jest podobnie jak w przypadku drogeryjnych produktów. Jedne lepsze inne gorsze. Prawdopodobienstwo jednak jest dużo większe, że mydelko naturalne zaleczy Ci skórę, poprawi jej kondycję i nie wysuszy na wiór tak jak szare mydlo czy perfumowane. Ja mydlo naturalne, np marsylskie szczerze polecam. Mnie nie wysuszalo, troche natluszczalo, pomoglo uporać się z niedoskonalościami, no ale podstawą i tak jest krem i nawilżacze do ciala. Np teraz mam taka metodę na oczyszczanie twarzy: makijaż nadal zmywam micelem Bourjois. Potem myję twarz mydlem naturalnym, nastepnie bialą Lavaerdą Logony. Po czym wklepuję milk & Lotion Babydream, czasem coś pod oczy innego, mam teraz jakieś kapsulki Gal. 2 razy w tygodniu używam peelingu Jericho. Cerę mam idealną.

Jeśli chodzi o żel pod prysznic, to niczego narazie nie polecę, ale poczytaj na KWC recenzje takich firm jak Lavera, Logona, Eco Cosmetics, Sanoflore, Lush, Aubrey Organics, Weleda, Put & Rub. Mimo wszystko polecam jednak mydelko naturalne, przynajmniej na początek, to sie przede wszystkim bardziej oplaca Polecam ten wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=400992

Co do Bielendy, to tylko maski algowe z serii Ideal Skin sa w 100% naturalne. Ta seria przeznaczona jest do sprzedaży dla salonów i gabinetów kosmetycznych. Do kupinia na Allegro. To nie jest marka ekologiczna. Inne jej produkty balabym się używac nawet na moim psie, którego i tak na szczęscie nie mam

Urtekram robi ponoć świetne szampony, ale nie używalam. Dużo dobrego slyszalam o szamponach Logony i Lush'a ( w kostce).

I naprawdę Wizażowe KWC nie gryzie, znajdziesz tam wiele recenzji.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-05 o 00:13
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:30   #129
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak jak pisalam, jestem takze początkujaca, ale na tyle już w to wsiaklam, że wiem, iż nigdy nie wrócę do sztucznych kosmetyków WARTO!!! Narazie wymieniam powoli chemie, która mi zalega w szafkach na naturalne kosmetyki i kosmetyki o bezpiecznych skladach, czyli nie koniecznie ekologiczne, bo zawieraja chemię, ale tylko tą nieszkodliwą. Tak więc jeszcze calkowicie nie zrezygnowalam z chemicznych produktów, zużywam je powoli.

Takich kosmetyków przede wszystkim nie kupisz w aptece ( jedynie wybiórczo), ani tym bardziej w drogerii przemyslowej. Jeżeli nie masz w pobliżu dobrze zaopatrzonych sklepów eko czy Drogerii Natura, to musisz szukać w większych miastach, no i oczywiscie w internecie.

Co do mydla naturalnego, to również nie znajdziesz go w typowej drogerii. Takie mydlo to zupelnie coś innego niż kostka typu Dove, Bambino czy Nivea. Ja kupuję przez internet. Polecam firmy Alepia, Natur Aroma ( marsylskie), Savon Du Midi. Ale jest ich o wiele więcej. Takie mydlo jest robione z olejów roślinnych, palmowego, jojoba, kokosowego, z oliwy z oliwek, laurowego, są wzbogacane ziolami, platkami kwiatów, sokami z owoców, olejkami eterycznymi, czasem glinkami, algami, sama natura. Nie zawieraja niczego innego. Mydlo naturalne dojrzewa kilka tygodni zanim trafi do sprzedaży. A czy wysuszają, to zależy na co trafisz, jest podobnie jak w przypadku drogeryjnych produktów. Jedne lepsze inne gorsze. Prawdopodobienstwo jednak jest dużo większe, że mydelko naturalne zaleczy Ci skórę, poprawi jej kondycję i nie wysuszy na wiór tak jak szare mydlo czy perfumowane. Ja mydlo naturalne, np marsylskie szczerze polecam. Mnie nie wysuszalo, troche natluszczalo, pomoglo uporać się z niedoskonalościami, no ale podstawą i tak jest krem i nawilżacze do ciala. Np teraz mam taka metodę na oczyszczanie twarzy: makijaż nadal zmywam micelem Bourjois. Potem myję twarz mydlem naturalnym, nastepnie bialą Lavaerdą Logony. Po czym wklepuję milk & Lotion Babydream, czasem coś pod oczy innego, mam teraz jakieś kapsulki Gal. 2 razy w tygodniu używam peelingu Jericho. Cerę mam idealną.

Jeśli chodzi o żel pod prysznic, to niczego narazie nie polecę, ale poczytaj na KWC recenzje takich firm jak Lavera, Logona, Eco Cosmetics, Sanoflore, Lush, Aubrey Organics, Weleda, Put & Rub. Mimo wszystko polecam jednak mydelko naturalne, przynajmniej na początek, to sie przede wszystkim bardziej oplaca Polecam ten wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=400992

Co do Bielendy, to tylko maski algowe z serii Ideal Skin sa w 100% naturalne. Ta seria przeznaczona jest do sprzedaży dla salonów i gabinetów kosmetycznych. Do kupinia na Allegro. To nie jest marka ekologiczna. Inne jej produkty balabym się używac nawet na moim psie, którego i tak na szczęscie nie mam

Urtekram robi ponoć świetne szampony, ale nie używalam. Dużo dobrego slyszalam o szamponach Logony i Lush'a ( w kostce).

I naprawdę Wizażowe KWC nie gryzie, znajdziesz tam wiele recenzji.
To, że nie ma ich w zwykłych drogeriach i aptece zdążyłam już wywnioskować z waszych wcześniejszych postów. Mam nadzieję, że ja również szybko wsiąknę w to naturalne środowisko kosmetyczne. Na szczęście mieszkam w dużym mieście (Wrocław), więc na pewno jakieś sklepy znajdę. Nawet chyba kilka na mieście mijałam, ale nigdy tam nie wchodziłam. Dziękuję za podanie marek, które są bezpieczne, na pewno będę o nich pamiętać. To skoro już te marki mam to mogę lecieć na KWC poczytać o nich. ^^
Jak coś zakupię to na pewno dam znać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 13:19   #130
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To, że nie ma ich w zwykłych drogeriach i aptece zdążyłam już wywnioskować z waszych wcześniejszych postów. Mam nadzieję, że ja również szybko wsiąknę w to naturalne środowisko kosmetyczne. Na szczęście mieszkam w dużym mieście (Wrocław), więc na pewno jakieś sklepy znajdę. Nawet chyba kilka na mieście mijałam, ale nigdy tam nie wchodziłam. Dziękuję za podanie marek, które są bezpieczne, na pewno będę o nich pamiętać. To skoro już te marki mam to mogę lecieć na KWC poczytać o nich. ^^
Jak coś zakupię to na pewno dam znać.

We Wrocku, to Ci zazdroszczę, na pewno znajdziesz kilka sklepów. W mojej dziurze nie ma niczego takiego. Najblizej 50 km. Zaopatruję się tylko w sklepach internetowych no i na Allegro. Jedynie Rossmanna mam blisko, ale tam kupuję tylko kosmetyki z serii Babydream. Oczywiście daj znać, co tam upolowalaś, bo ja tez wciaż szukam przede wszystkim idealnego kremu na dzień do twarzy. No i milej lekturki życzę. A firm jest o wiele więcej. I do nich też wkrótce dotrzesz, jak już wsiąkniesz.. Buziak!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:59   #131
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Rozmawiałam z 4 osobami na temat szkodliwości kosmetyków. Dwie się przeraziły nie na żarty i też stwierdziły, że zaczną wymieniać swoje uginające się pod ciężarem zawartości półki. Trzecia stwierdziła, że wie o tym od dawna (jak mogła mi nie powiedzieć?!) i nie zamierza nic zmieniać, a czwarta się dowiedziała, ale nie zrobiło to na niej wrażenia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 15:13   #132
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Rozmawiałam z 4 osobami na temat szkodliwości kosmetyków. Dwie się przeraziły nie na żarty i też stwierdziły, że zaczną wymieniać swoje uginające się pod ciężarem zawartości półki. Trzecia stwierdziła, że wie o tym od dawna (jak mogła mi nie powiedzieć?!) i nie zamierza nic zmieniać, a czwarta się dowiedziała, ale nie zrobiło to na niej wrażenia.


Jak to możliwe, że udalo Ci się przekonać aż DWIE osoby Brawo. No niestety, ludzka naiwność nie zna granic. Ludzie wciąż myślą, że jak coś jest powszechnie uznane i dostępne, to jest bezpieczne lub, że to tylko mazidlo czy mydlo i nie zamierzają się roztkliwiać nad jego zawartością. Paradoksalnie najczęsciej są to osoby zdające sobie sprawę ze szkodliwości np palenia papierosów, czy stosowania innych używek i unikają ich jak ognia, np matki chroniące swoje dzieci, ale nie zdają sobie sprawy jak wielką szkodę może wyrządzić kosmetyk, który stosują codziennie. Zadowalające jest to, że wlasnie zacząl się światowy boom na ekologie, jednak minie jeszcze sporo czasu, zanim do ludzi cokolwiek dotrze. Często nawet lekarze przeszkadzają w propagowaniu zdrowego stylu zycia przepisując pacjentom maści i kremy lecznicze przesycone szkodliwą chemią.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 07:41   #133
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak to możliwe, że udalo Ci się przekonać aż DWIE osoby Brawo. No niestety, ludzka naiwność nie zna granic. Ludzie wciąż myślą, że jak coś jest powszechnie uznane i dostępne, to jest bezpieczne lub, że to tylko mazidlo czy mydlo i nie zamierzają się roztkliwiać nad jego zawartością. Paradoksalnie najczęsciej są to osoby zdające sobie sprawę ze szkodliwości np palenia papierosów, czy stosowania innych używek i unikają ich jak ognia, np matki chroniące swoje dzieci, ale nie zdają sobie sprawy jak wielką szkodę może wyrządzić kosmetyk, który stosują codziennie. Zadowalające jest to, że wlasnie zacząl się światowy boom na ekologie, jednak minie jeszcze sporo czasu, zanim do ludzi cokolwiek dotrze. Często nawet lekarze przeszkadzają w propagowaniu zdrowego stylu zycia przepisując pacjentom maści i kremy lecznicze przesycone szkodliwą chemią.
Zgadzam się z tym, co napisałaś. Rozmawiałam potem z jeszcze jedną osobą i ona stwierdziła, uwaga cytuję: "Wnioskując - najlepiej zamknąć się nago w hermetycznej kapsule i nigdzie nie wychodzić. No nie dajmy się zwariować". Wczoraj mi babcia opowiadała o synu koleżanki i jego dziewczynie. Są mniej więcej w moim wieku. Syn ma problemy z dwunastnicą, a ona z wątrobą. Nie palą, nie piją, nie ćpają, nie mają stresów ani ciężkiej pracy i lekarze się zastanawiają skąd, bo wszystkie możliwe opcje zostały wzięte pod uwagę. Może to przez żywność? Która jak wiemy też jest faszerowana chemią od góry do dołu.
Na temat lekarzy się nie wypowiadam. Najbardziej mnie wkurzają ci, którzy są mówiąc krótko prawie otyli, a przynajmniej z dużą nadwagą, a są dietetykami. I mówi ci jeszcze taki, że masz nie wpieprzać nic po tej i po tej godzinie.
A ja planuję zakup kosmetyków koniec stycznia/początek lutego, bo teraz brak pieniędzy to raz, a dwa to kończę właśnie większość moich kosmetyków.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 11:19   #134
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-15 o 15:26
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:44   #135
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Witaj. Ja jestem wlaśnie w trakcie wymiany wszystkich chemicznych paści na naturalne, jednak z Babydreamów nie zrezygnuje chyba nigdy Także używam naturalnych mydelek, jak dotąd mam o nich tylko dobre zdanie. Do syndetów nie jestem przekonana. Próbowalam Sylveco do twarzy, ale zdecydowanie zapchal. Natomiast do rąk i stóp jest idealny. Jeśli poszukujesz czegoś podobnego do Sylveco, to wypróbuj kapsulki od Gal ( Dermogal)..Polecam Ci wypróbować olejek z drzewa herbacianego nalożony bezpośrednio na twarz, mily zamiennik kwasów. Tzn dziala inaczej, ale warto. Mi pomógl na trądzik i blizny potrądzikowe. Stosuję go pod milk & lotion Babydream przez tydzień na noc co 3 miesiące. Nakladam wacikiem na patyczku, omijam tylko okolice oczu i ust. Także uzywam glinki wulkanicznej od Logony. Bardzo sobie chwalę. Wciąż jednak poszukuję idealnego kremu na dzień eko, który nadawalby się pod makijaż i utrzymywal nawilżenie, no i nie zapychal.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, co napisałaś. Rozmawiałam potem z jeszcze jedną osobą i ona stwierdziła, uwaga cytuję: "Wnioskując - najlepiej zamknąć się nago w hermetycznej kapsule i nigdzie nie wychodzić. No nie dajmy się zwariować". Wczoraj mi babcia opowiadała o synu koleżanki i jego dziewczynie. Są mniej więcej w moim wieku. Syn ma problemy z dwunastnicą, a ona z wątrobą. Nie palą, nie piją, nie ćpają, nie mają stresów ani ciężkiej pracy i lekarze się zastanawiają skąd, bo wszystkie możliwe opcje zostały wzięte pod uwagę. Może to przez żywność? Która jak wiemy też jest faszerowana chemią od góry do dołu.
Na temat lekarzy się nie wypowiadam. Najbardziej mnie wkurzają ci, którzy są mówiąc krótko prawie otyli, a przynajmniej z dużą nadwagą, a są dietetykami. I mówi ci jeszcze taki, że masz nie wpieprzać nic po tej i po tej godzinie.
A ja planuję zakup kosmetyków koniec stycznia/początek lutego, bo teraz brak pieniędzy to raz, a dwa to kończę właśnie większość moich kosmetyków.


Tego typu wypowiedzi slyszę najczęsciej. Nie jestem ekomaniaczką, ale kiedy wspominam o tym czym karmi nas koncernowy przemysl kosmetyczny, ludzie patrzą na mnie jak na jakąś wariatkę, która się nasluchala glupot, napalila i w glowie jej sie poprzewracalo. Niestety, muszę to powiedzieć, są to najczęsciej osoby z niższym wyksztalceniem lub malo oczytane, malo obyte ze światem, zaściankowe, uciekajace przed wszelkimi zmianami, udziwnieniami, tylko niestety dziwne jest to, że sie faszeruja chemią i godzą z tym, bo życie w zgodzie z naturą nie powinno dziwić nikogo. Moja koleżanka ma problem z 3 letnim synkiem, gdyż praktycznie od urodzenia ma on na skórze twarzy i dekoltu zaskórniki, uznane przez pediatre za prosaki ( częsta dolegliwość wieku niemowlęcego). Niestety nie jestem lekarzem, (niestety, gdyz ona ślepo ufa lekarzom) i nie potrafię jej przemówić do rozsądku, zeby odstawila oliwkę bambino i balsam "hipoalergiczny" Nivea ( sklady koszmarne), bo to od nich dziecko ma chorą skórę. W dodatku używa maści na bazie parafiny do leczenia tego. Koszmar po prostu, jacy ludzie potrafią byc naiwni i co gorsza nie chcą i nie probują sie douczyć, doinformować o niczym. Ręce opadają.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:44   #136
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
do Falabella

Jakich filtrów używasz pod minerały?
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:47   #137
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tego typu wypowiedzi slyszę najczęsciej. Nie jestem ekomaniaczką, ale kiedy wspominam o tym czym karmi nas koncernowy przemysl kosmetyczny, ludzie patrzą na mnie jak na jakąś wariatkę, która się nasluchala glupot, napalila i w glowie jej sie poprzewracalo. Niestety, muszę to powiedzieć, są to najczęsciej osoby z niższym wyksztalceniem lub malo oczytane, malo obyte ze światem, zaściankowe, uciekajace przed wszelkimi zmianami, udziwnieniami, tylko niestety dziwne jest to, że sie faszeruja chemią i godzą z tym, bo życie w zgodzie z naturą nie powinno dziwić nikogo. Moja koleżanka ma problem z 3 letnim synkiem, gdyż praktycznie od urodzenia ma on na skórze twarzy i dekoltu zaskórniki, uznane przez pediatre za prosaki ( częsta dolegliwość wieku niemowlęcego). Niestety nie jestem lekarzem, (niestety, gdyz ona ślepo ufa lekarzom) i nie potrafię jej przemówić do rozsądku, zeby odstawila oliwkę bambino i balsam "hipoalergiczny" Nivea ( sklady koszmarne), bo to od nich dziecko ma chorą skórę. W dodatku używa maści na bazie parafiny do leczenia tego. Koszmar po prostu, jacy ludzie potrafią byc naiwni i co gorsza nie chcą i nie probują sie douczyć, doinformować o niczym. Ręce opadają.

Mnie również przeraziło, że kosmetyki dla dzieci mają te świństwa. Producenci naprawdę już patrzą tylko na kasę. Żerować na zdrowiu dzieci? Nie lubię dzieci, nie chcę ich mieć, ale je unikam, a nie im szkodzę. Czy oni nie mogliby zrobić tak samo? Trzeba znać jakieś granice. Wyczytałam ostatnio, że Unia Europejska nakazała wszystkim krajom, które w niej są wycofaniu na razie 17 złych składników albo naklejce na opakowaniach, że może powodować takie i takie choroby. Coś jak z papierosami. Podobnie było 20 czy ileś lat temu właśnie z papierosami. Oglądałam kiedyś reportaż. Ludzie coś tam słyszeli, że papierosy są szkodliwe, ale nie mieli pojęcia, że aż tak bardzo dopóki nie pojawiły się szersze informacje. Wielu z nich się wypowiadało, że gdyby takie informacje były od początku to nie sięgnęliby po papierosy. Gdyby mi ktoś jak byk na żelu do mycia napisał, że może wywoływać choroby związane z wątrobą, płucami i nerkami oraz raka to nie sięgałabym po to. Tym czasem ja tak jak ci ludzie z papierosami słyszałam coś tam, że nie wszystko jest zdrowe, ale nie wiedziałam, że aż tak! Druga sprawa to taka, że ludzie obok sklepów z naturalnymi kosmetykami przechodzą obojętnie i mówią: "Wolę dać za szampon 9 złotych niż 20". Podobnie ja kiedyś mówiłam jak trafiłam do sklepu z naturalnymi mydełkami. Tyle, że ja miałam 14 lat i byłam głupia.
Ja akurat rozmawiałam z ludźmi, z których jedna już ma wykształcenie wyższe, a druga jest w trakcie robienia tego wykształcenia, więc chyba to nie tylko tyczy się osób z niskim wykształceniem. I o ile te osoby z niskim można jeszcze jakoś usprawiedliwić właśnie brakiem ogólnej wiedzy, czasem jakiejkolwiek to te z wyższym już nie bardzo...
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-15 o 11:03
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 11:26   #138
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Wczoraj byłam w Magnolii we Wrocławiu. Wyczytałam w internecie, że tam ma być jeden ekologiczny sklep. Najpierw z koleżanką ogólnie przeszłyśmy się po sklepach, a potem szukałyśmy tego ekologicznego. Nigdzie go nie mogłyśmy znaleźć. Sklepów od groma, a my jak na złość zapomniałyśmy nazwy. Była tylko drogeria natura (czy jakoś tak) z masą przebitek cenowych i substancji szkodliwych. Mieli tylko jedną małą półeczkę z rzeczami ze starej mydlarni. Zrezygnowane, a jednocześnie prawie spóźnione na spotkanie po drugiej stronie miasta udałyśmy się do wyjścia, a tu bum. Przed naszymi oczami ukazał się sklep. ^^ Nie miałyśmy już dużo czasu, więc wpadłyśmy tylko na chwilkę. Sklep bardzo fajny. Nie duży, ale mimo to dało się po nich spokojnie chodzić. Były testery wszystkich maseł do ciała i innych rzeczy. Miła obsługa, ładny wystrój. Muszę koniecznie w przyszłym tygodniu tam wpaść. Tym czasem znalazłam zdjęcia w internecie tego sklepu, więc pozwolę je sobie tu wkleić (mam nadzieję, że można).

http://www.magnoliapark.pl/cms_uploads/119pic2.jpg
http://www14.speedyshare.com/files/2...ownload/kn.JPG
W tym drugim trzeba kliknąć na kn.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-16 o 12:27
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 17:44   #139
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

SekretnyWachlarz przeczytaj uważnie składy kosmetyków w tym Organique, bo w sklepie o tej samej nazwie w Warszawie (nie jestem pewna, ale to chyba sieć), poza kilkoma naturalnymi mydłami było pełno pseudo-ekologicznych kosmetyków, które nie miały żadnych certyfikatów, za to po kilka parabenów w składzie i innych paskudztw, które nie powinny się znaleźć w składzie kosmetyków pragnących uchodzić za naturalne. Niestety sama nazwa sklepu nie gwarantuje, że kosmetyki będą naprawdę organiczne
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 18:19   #140
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz przeczytaj uważnie składy kosmetyków w tym Organique, bo w sklepie o tej samej nazwie w Warszawie (nie jestem pewna, ale to chyba sieć), poza kilkoma naturalnymi mydłami było pełno pseudo-ekologicznych kosmetyków, które nie miały żadnych certyfikatów, za to po kilka parabenów w składzie i innych paskudztw, które nie powinny się znaleźć w składzie kosmetyków pragnących uchodzić za naturalne. Niestety sama nazwa sklepu nie gwarantuje, że kosmetyki będą naprawdę organiczne
Tak jak pisałam nie miałam okazji bliżej się wszystkiemu przyjrzeć. Mydła na pewno były naturalne, reszta nie wiem. Dziękuję jednak za radę to na pewno bliżej się przyjrzę kosmetykom jak pojadę tam znowu.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:08   #141
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam w Magnolii we Wrocławiu. Wyczytałam w internecie, że tam ma być jeden ekologiczny sklep. Najpierw z koleżanką ogólnie przeszłyśmy się po sklepach, a potem szukałyśmy tego ekologicznego. Nigdzie go nie mogłyśmy znaleźć. Sklepów od groma, a my jak na złość zapomniałyśmy nazwy. Była tylko drogeria natura (czy jakoś tak) z masą przebitek cenowych i substancji szkodliwych. Mieli tylko jedną małą półeczkę z rzeczami ze starej mydlarni. Zrezygnowane, a jednocześnie prawie spóźnione na spotkanie po drugiej stronie miasta udałyśmy się do wyjścia, a tu bum. Przed naszymi oczami ukazał się sklep. ^^ Nie miałyśmy już dużo czasu, więc wpadłyśmy tylko na chwilkę. Sklep bardzo fajny. Nie duży, ale mimo to dało się po nich spokojnie chodzić. Były testery wszystkich maseł do ciała i innych rzeczy. Miła obsługa, ładny wystrój. Muszę koniecznie w przyszłym tygodniu tam wpaść. Tym czasem znalazłam zdjęcia w internecie tego sklepu, więc pozwolę je sobie tu wkleić (mam nadzieję, że można).

http://www.magnoliapark.pl/cms_uploads/119pic2.jpg
http://www14.speedyshare.com/files/2...ownload/kn.JPG
W tym drugim trzeba kliknąć na kn.


Najprościej wpisać w google wroclaw sklep ekologiczny mapa, powinno Ci się pojawić kilka pozycji wraz z adresami. Ja tak wyszukalam kilka fajnych sklepów w Krakowie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:19   #142
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najprościej wpisać w google wroclaw sklep ekologiczny mapa, powinno Ci się pojawić kilka pozycji wraz z adresami. Ja tak wyszukalam kilka fajnych sklepów w Krakowie.
U mnie niestety zawsze pokazuje tylko internetowe i tą mydlarnię w rynku.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:53   #143
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz przeczytaj uważnie składy kosmetyków w tym Organique, bo w sklepie o tej samej nazwie w Warszawie (nie jestem pewna, ale to chyba sieć), poza kilkoma naturalnymi mydłami było pełno pseudo-ekologicznych kosmetyków, które nie miały żadnych certyfikatów, za to po kilka parabenów w składzie i innych paskudztw, które nie powinny się znaleźć w składzie kosmetyków pragnących uchodzić za naturalne. Niestety sama nazwa sklepu nie gwarantuje, że kosmetyki będą naprawdę organiczne


Bylam już jakis czas temu w drogerii natura i pamiętam, ze bylo stoisko z inglotem. Czy orientujesz sie, czy są tam jakieś eko kosmetyki w 100 % naturalne, albo o nietoksycznych skladach. Moze znasz konkretne marki, które są tam sprzedawane i godne polecenia?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:34   #144
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bylam już jakis czas temu w drogerii natura i pamiętam, ze bylo stoisko z inglotem. Czy orientujesz sie, czy są tam jakieś eko kosmetyki w 100 % naturalne, albo o nietoksycznych skladach. Moze znasz konkretne marki, które są tam sprzedawane i godne polecenia?
Tzn. wiesz zacznijmy od tego, że Magnolia to taki budynek z mnóstwem sklepów. ^^ W Naturze nigdy na mieście nie byłam, więc nie wiem jaki tam mają asortyment. Natomiast w Mangolii byłam pierwszy raz, bo szukałam tego ekologicznego. Pisałam zresztą, że mieli tylko jedną, malusieńką półeczkę z rzeczami ze Starej Mydlarni (ekologiczne w 100%) i to byłoby na tyle. Nie wiem czy każda Natura ma te rzeczy ze Starej Mydlarni czy akurat tylko ta tutaj miała.

Kurde, ale nam wątek przyspieszył.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-01-16 o 22:38
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:49   #145
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
U mnie niestety zawsze pokazuje tylko internetowe i tą mydlarnię w rynku.

Z ciekawości poszukalam jeszcze pod haslem "kosmetyki naturalne wroclaw" i wyskoczylo mi kilka ciekawych pozycji. Pamiętaj, że internetowe sklepy takze mają swoje siedziby w postaci sklepu czy magazynu i jest możliwośc odbioru osobistego, lub po prostu zakupu na miejscu. Warto sie podowiadywać. Zaciekawil mnie m.in ten dystrybutor kosmetyków z morza martwego: http://deadsealine.eu/pl/morze-martwe.html . Co prawda nigdzie nie ma wzmianki czy te preparaty są ekologicznie czyste bez chemicznych dodatków, no ale kto pyta nie bladzi. Mnie osobiście sole i blota z morza martwego zawarte w kosmetykach bardzo slużą, używam teraz takich produktów firmy Jericho. Firma ma czyste sole i peelingi solne, natomiast jej kremy, żele i inne bardziej przetworzone produkty są niestety naznaczone parabenami itp, chociaż w oszczednych ilościach. Byc może i ten producent ma coś w w swojej ofercie "nie do wyrzucenia"

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tzn. wiesz zacznijmy od tego, że Magnolia to taki budynek z mnóstwem sklepów. ^^ W Naturze nigdy na mieście nie byłam, więc nie wiem jaki tam mają asortyment. Natomiast w Mangolii byłam pierwszy raz, bo szukałam tego ekologicznego. Pisałam zresztą, że mieli tylko jedną, malusieńką półeczkę z rzeczami ze Starej Mydlarni (ekologiczne w 100%) i to byłoby na tyle. Nie wiem czy każda Natura ma te rzeczy ze Starej Mydlarni czy akurat tylko ta tutaj miała.

Kurde, ale nam wątek przyspieszył.


Oj, to pytanie akurat zadalam SICILII. Już mi się nie podoba ta Magnolia. Skoro piszesz, że byla tam pólka ze starą mydlarnią, to nie są żadne ekologiczne kosmetyki, niestety, zawieraja syfy w skladach okropne, sls, parabeny, nie kupuj przypadkiem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-16 o 22:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:51   #146
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

jeśli chodzi o naturę to są tam certyfikowane Natuderm Botanics z bdih. I jeszcze jakaś włoska firemka Omnia Botanica, ale tą trzeba dokładniej sprawdzić. W superpharmach są kosmetyki Scheller'a (z bdih).
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 23:02   #147
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z ciekawości poszukalam jeszcze pod haslem "kosmetyki naturalne wroclaw" i wyskoczylo mi kilka ciekawych pozycji. Pamiętaj, że internetowe sklepy takze mają swoje siedziby w postaci sklepu czy magazynu i jest możliwośc odbioru osobistego, lub po prostu zakupu na miejscu. Warto sie podowiadywać. Zaciekawil mnie m.in ten dystrybutor kosmetyków z morza martwego: http://deadsealine.eu/pl/morze-martwe.html . Co prawda nigdzie nie ma wzmianki czy te preparaty są ekologicznie czyste bez chemicznych dodatków, no ale kto pyta nie bladzi. Mnie osobiście sole i blota z morza martwego zawarte w kosmetykach bardzo slużą, używam teraz takich produktów firmy Jericho. Firma ma czyste sole i peelingi solne, natomiast jej kremy, żele i inne bardziej przetworzone produkty są niestety naznaczone parabenami itp, chociaż w oszczednych ilościach. Byc może i ten producent ma coś w w swojej ofercie "nie do wyrzucenia"

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------





Oj, to pytanie akurat zadalam SICILII. Już mi się nie podoba ta Magnolia. Skoro piszesz, że byla tam pólka ze starą mydlarnią, to nie są żadne ekologiczne kosmetyki, niestety, zawieraja syfy w skladach okropne, sls, parabeny, nie kupuj przypadkiem.
Nie widziałam nigdzie tej strony, a wpisywałam nie raz, nie dwa Wrocław. Jutro ją dokładniej przejrzę.

A Magnolia to w większości jakieś 100 sklepów z ciuchami, 50 z butami, 20 z dodatkami i 5 innych. Tam jest mało sklepów z kosmetykami. Ale ja ze Starej Mydlarni znam tylko mydła i one mi się wydają ekologiczne, a nie są?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 23:24   #148
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

hmm mi sie wlasnie przypomnial ze widzialam w Manufakturze w Lodzi taki sklep z chyba naturalnymi kosmetykami tam na dole chyba kolo rossmana tzn na przeciwko, kolo wyjscia.. czy ktos cos wie na temat teg sklepu?
Szukam naturalnych kosmetykow glownie do twarzy bo mam na niej masakre nie moge uzywac drogeryjnych bo jest jeszcze gorzej
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 23:24   #149
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Stara Mydlarnia to są pseudo kosmetyki naturalne, zawieraja sztuczne barwniki i perfumy, żele pod prysznic są na bazie sls, a kremy mają parabeny. Zawierają dużo naturalnych wyciagów, ale w 100% nie są naturalne, ani nawet w 80% nie są.


" nie_ma_mnie", ta Omnia Botanica jest na KWC.Podane sklady wyglądają na czyste.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-16 o 23:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 23:30   #150
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne - jakie polecacie?

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hmm mi sie wlasnie przypomnial ze widzialam w Manufakturze w Lodzi taki sklep z chyba naturalnymi kosmetykami tam na dole chyba kolo rossmana tzn na przeciwko, kolo wyjscia.. czy ktos cos wie na temat teg sklepu?
Szukam naturalnych kosmetykow glownie do twarzy bo mam na niej masakre nie moge uzywac drogeryjnych bo jest jeszcze gorzej

Nie jestem z Lodzi, ale masz rację, jest tam jakiś sklep, chyba to jest apteka. Natknęlam się już na informacje o nim na wizażu. W którymś z wątków ekologicznych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.