niechciane owłosienie ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-17, 16:19   #1
asiek150
Raczkowanie
 
Avatar asiek150
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 73

niechciane owłosienie ;(


wiem, że było kilka podobnych tematów, przejrzałam większość, ale i tak chciałam założyć swój wątek

mam problem z owłosieniem, jest ciemne, gęste, a przez to widoczne, mam je dosłownie wszędzie: ręce, plecy, brzuch, klatka piersiowa.

mnie samej to nie przeszkadza, ale już miałam sporo uwag na ten temat
w zeszłym roku byłam na depilacji pleców u kosmetyczki, ale po depilacji przez kilka dni miałam czerwone krostki, no i po 3 tygodniach włosy znowu odrosły, a z kasą ciężko więc nie moge tak co troche chodzic do kosmetyczki

jeśli chodzi o ręce to naprawde niezbyt ładnie wygląda, wstydze sie wyjsc w bluzce z krotkim rękawkiem, a już jest cieplo na dworze

pomyślałam o depilatorze, ale boje sie że bedzie bardzo bolało, poza tym nie wiem jaki byłby najlepszy. z tego co do tej pory sie dowiedziałam to może braun silk epil ( ale jest kilka modeli i nie wiem ktory dokładnie)?????

proszę o rady!! czy rzeczywiście depilator będzie dobry i ktory wedlug was jest najlepszy, słyszałam jeszcze o takim z chłodzącą rękawicą, może ten???

z góry dziękuję!!!!!
asiek150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 16:52   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: niechciane owłosienie ;(

proponuje wizyte u lekarza ,endokrynologa,ginekologa ,zaburzenia owlosienia sie leczy.

depilatorem bedzie bole ci tez beda odrastac a dodoatkowo zaczna wrastac w skore.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 19:59   #3
margolinka
Raczkowanie
 
Avatar margolinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 51
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Cytat:
Napisane przez asiek150
wiem, że było kilka podobnych tematów, przejrzałam większość, ale i tak chciałam założyć swój wątek

mam problem z owłosieniem, jest ciemne, gęste, a przez to widoczne, mam je dosłownie wszędzie: ręce, plecy, brzuch, klatka piersiowa.

mnie samej to nie przeszkadza, ale już miałam sporo uwag na ten temat
w zeszłym roku byłam na depilacji pleców u kosmetyczki, ale po depilacji przez kilka dni miałam czerwone krostki, no i po 3 tygodniach włosy znowu odrosły, a z kasą ciężko więc nie moge tak co troche chodzic do kosmetyczki

jeśli chodzi o ręce to naprawde niezbyt ładnie wygląda, wstydze sie wyjsc w bluzce z krotkim rękawkiem, a już jest cieplo na dworze

pomyślałam o depilatorze, ale boje sie że bedzie bardzo bolało, poza tym nie wiem jaki byłby najlepszy. z tego co do tej pory sie dowiedziałam to może braun silk epil ( ale jest kilka modeli i nie wiem ktory dokładnie)?????

proszę o rady!! czy rzeczywiście depilator będzie dobry i ktory wedlug was jest najlepszy, słyszałam jeszcze o takim z chłodzącą rękawicą, może ten???

z góry dziękuję!!!!!
ja mam identyczny problem..naprawde W szkole to jest szok,wogole ie chdzoe do szkoly w bluzce z krotkim rekawem,a wszyscy chodza.Mowia owlosiona malpa,a jakbym sie ogolila to byloby jeszcze gorzej..o malpa w koncu sie ogolila.Ja juz nie wytrzymuje,myslalam,ze pomoze woda utleniona,ale nie.Najgorsze,ze jestem brunetka,wszyscy lubia lato,a ja??zime i jesien,bo wtedy nie trzeba chdzic w bluzce z krotkim rekawem.Usuwalam owlosienie woskiem,ale wlosy odrosly mi po 9 dniach,a nie po 3 tygodniach,dlaczego wlosy mi rosna tak szybko?dla mnie to jest koszmar przez te cholerne wlosy czasami nie chce mi sie zyc..czemu ja nie jestem taka jak inni?chlopcy sa mniej owlosieni ode mnie..Boze czemu ja jestem taka?ja tez mam strasznie owlosione rece,plecy,brzuch no poprostu wszystko
jak bylam mala wlosy mi tak nie rosly
czy jest jakis sposob zeby rozjasnic te wlosy?
prosze pomozcie nam.
Wiem,ze dla osob,ktore nie maja takiego problemu moze sie to wydawac chore,ale la nas to jest pieklo na ziemi.Wierze,ze nam pomozecie
I jak tu mowic o akceptacji?Przeciez inny-rozniacy sie czyms czlowiek,np.wygladem jest wysmiewany,wytykany palcami
A on chce byc taki jak inny.Ja gdy slysze te wszystkie wyzwiska w moja strone czuje sie jak osoba uposledzona,np.jakbym miala downa
Wiem,glupie ale tak jest.Niestety
Uff..koncze juz napisalam juz caly referat.
Zaraz wezme chusteczki i wode utleniona i na drmo bede starala sie rozjasnic moje wlosy.Znowu..znowu i znowu

POZDRAWIAMTRZYMAJCIE SIE..CHOCIAŻ WY SIE TRZYMAJCIE
__________________
''Żyj tylko chwilą,tylko chwilą żyj,żyj tylko chwilą''

WAKACJE znów będę WAKACJE na pewno mam rację,WAKACJE będą już
margolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 21:49   #4
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Paula ma rację, takie nadmierne owłosienie trzeba leczyć, to hirsutyzm. Też myślę, że najpierw wizyta u endokrynologa i leczenie, a potem odpowiednie metody depilacji.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 22:41   #5
asiek150
Raczkowanie
 
Avatar asiek150
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 73
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Margolinko, a może Ty powinnaś iść rzeczywiście do lekarza?
U mnie raczej to nie jest choroba tylko sprawa estetyczna, a poza tym mama też ma owłosione ręce, tylko że ona sie tym nie przejmuje.

A ja nawet wśród moich najbliższych znajomych niezbyt dobrze sie z tym czuje, bo oni nie wiedzą że mam z tym taki problem (bo to ukrywam) i jak obgaduja inne osoby to mnie skreca np:"tej Majce z mojej klasy kupimy depilator na zakończenie roku żeby sobie plecy ogoliła" i śmiech...
A mnie sie wcale nie chce sie śmiać, bo sobie wyobrażam jak sie ze mnie zbijają. Kiedyś jak sie jeszcze tym nie przejmowałam i chodziłam normalnie w krótkich rekawkach to żartowali że mam przodków goryli... no rzeczywiście boki zrywać! czy to moja wina??

A najlepiej było kiedyś w szkole: miałam krótki rękawek i siedzieliśmy w bibliotece na zastępstwie. Koledzy z klasy mnie obgadywali nie spdziewajac sie że ja wszystko slysze: "ej jakie panna ma włochy na rękach, ja to bym se normalnie golił czy co"
no super, naprawde...

jutro ide kupić depilator, jeszcze nie wiem jaki, ale chce już go kupic
asiek150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 23:27   #6
fado19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 29
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Najlepszym rozwiazaniem sa zabiegi laserowe, bardzo skuteczne bo wlosy juz nigdy tam nie wracaja w miejscu usuniecia. Natomist piszesz, ze z kasa nie teges, a to bardzo drugie zabiegi, np. twarz faceta to 2000PLN u mojego dermatologa, ale chyba gdzies jest taniej i to sie idzie kilka razy, wiec jakby w ratach, uzbierac trudno dla kogos w wieku szkolnym. Powodzenia w rozwiazywaniu problemu
fado19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 07:46   #7
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Cytat:
Napisane przez paula78
proponuje wizyte u lekarza ,endokrynologa,ginekologa ,zaburzenia owlosienia sie leczy.

depilatorem bedzie bole ci tez beda odrastac a dodoatkowo zaczna wrastac w skore.
Krótko i na temat Też proponuję endokrynologa.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 13:40   #8
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Asiu, z tego co wiem, nadmierne owłosienie na klatce piersiowej bądź plecach u kobiet nie jest normalne. Toteż jak inne wizażanki, radzę udać Ci się do lekarza.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 14:43   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Zgadzam się z dziewczynami. Ciemne włosy na rękach czy nogach można jeszcze uznać za taką już urodę, ale włosy na plecach - to już wydaje się być coś nie tak. Idź do lekarza - może się okazać, że leki pomogą na włoski wszędzie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 18:54   #10
asiek150
Raczkowanie
 
Avatar asiek150
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 73
Dot.: niechciane owłosienie ;(

może macie racje, ale wydaje mi sie ze ja mam po prostu taką urode...
z rękami już sobie poradziłam za pomocą depilatora a z plecami ide w piątek do kosmetyczki, wole nie ryzykować leczeniem hormonami
ale dzieki za rady pozdrawiam
asiek150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 20:18   #11
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: niechciane owłosienie ;(

polecam Sally Hansen-Creme Hair Bleach! jest to rozjasniacz do włosów na twarzy badz na ciele. Ja uzywam tego do twarzy(przez pomyłke kupiłam do twarzy) ale rozjasnilam sobie nim ręce i troche brzucha. Na serio super! koszt to ok.30 zalezy w jakiej aptece to zakupicie. Pozdrawiam
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 20:21   #12
Madzia1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Unhappy Dot.: niechciane owłosienie ;(

Mam identyczny problem wiec, byłam u lekarza( ginekologa) . Oświadczył iż e nic tu nie zrobi( zal!) bo ot sprawa hormonalna itp.;[ Idę teraz do dermatologa ale to z problemem trądziku, którego nie jest aż tka dużo... ale jest.
Widziałam tą maść Biotex na niechciane owłosienie- jakoś tka. Czy ktoś to próbował? Czy działa? Z góry dziękuje
Madzia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 10:40   #13
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: niechciane owłosienie ;(

Witajcie,ja mam problem z włosami na brzuchu,piersiach,a nawet posladkach na posladkach nie byłyby tak widoczne gdyby nie to,że one stoją,odstają od skóry,pewnie przez to że są cienkie,jednak na piersiach tez są cienkie a mimo tego przylegają przez to wyglądają jakby było ich wiecej,myślicie że da je sie jakoś wygładzić ?
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.