Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 18:52   #61
liilii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dzieki dziewczyny,
w ostatnim tygodniu po wizycie u DOBREGO lekarza okazalo sie ze przyczyna mojego zapalenia jest reakcja mojego organizmu na fluorowana paste.Po odstawieniu problem zaczal znikac.Takze wszystko wskazuje ze bede mogla zostac przy tabletkach.
liilii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:30   #62
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Witam,

no i stało sie. U mojego chlopaka wykryto chlamydie, w dodatku wyjezdza wstepnie na miesiac do Warszawy. Wizyte u ginekologa mam 25 stycznia, na wyniki bede czekac jakies dwa tygodnie, potem zapewne trzytygodniowa kuracja antybiotykowa (mozliwe,ze weszlaby w interakcje z pigulkami) i znow czekanie na wyniki...Dlatego stad mojego pytanie do ginekologa- czy moge na te dwa, maksymalnie trzy miesiące odstawic bez problemu tabletki, a potem do nich wrocic?? NIe ma sensu,zebym je brala, bo i tak nie bede wspolzyc dopoki oboje sie nie wyleczymy, tylko nie jestem pewna czy nie pozostanie to obojetne dla mojego organizmu(taka hustawka).
Prosze o odpowiedz fachowca.

Pzodrawiam, Ania
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 08:57   #63
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Panie doktorze, zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo pierwszą tabletke z nowego opakowania zaczynac brac we wtorek, a z moja pania ginekolog bede sie widziec w srode i dlatego chciałabym sie dowiedzieć tego od Pana.
Dziewczyny milczą, wiec chyba nie znają odpowiedzi.
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 09:27   #64
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Dziewczyny mogą znać odpowiedź, ale wyraźnie prosisz pana doktora
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 09:43   #65
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Cytat:
Napisane przez margitta
Dziewczyny mogą znać odpowiedź, ale wyraźnie prosisz pana doktora

jak odstawiać to przynajmniej na ok.3 miesiące
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 13:58   #66
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Cytat:
Napisane przez Justy

jak odstawiać to przynajmniej na ok.3 miesiące
dlaczego?
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 15:12   #67
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

bo krotsze przerwy sprawiaja,ze tylko rozregulowujesz sobie organizm i gospodarke hormonalna.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 18:21   #68
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

hm, nie do końca mogę się z tym zgodzić. wiem, że tabletek nie można sobie brać i odstawiać kiedy się chce. ale to z 3 miesiącami wydaje mi się być jakimś obiegowym mitem ogólnie, branie tabletek jest ingerencją w gospodarkę hormonalną samo w sobie i 2 a 3 miesiące przerwy nic nie zmieni.
no, chyba że się mylę, w takim razie proszę mnie poprawić
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 18:34   #69
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Cytat:
Napisane przez bisskit
hm, nie do końca mogę się z tym zgodzić. wiem, że tabletek nie można sobie brać i odstawiać kiedy się chce. ale to z 3 miesiącami wydaje mi się być jakimś obiegowym mitem ogólnie, branie tabletek jest ingerencją w gospodarkę hormonalną samo w sobie i 2 a 3 miesiące przerwy nic nie zmieni.
no, chyba że się mylę, w takim razie proszę mnie poprawić
bisskit masz rację to bez ró.żnicy czy się odstawi tabsy na 2, 3 czy 5 miesiecy, przerwa powinna trwac najmniej rok.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 18:55   #70
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

hm...

ale przecież AniaD nie pyta, ile należy zrobić sobie przerwy, żeby organizm odpoczął sobie od tabletek, żeby sobie nie rozregulować gospodarki itp,

tylko czy może je odstawić na 2 miesiące, bo nie potrzebuje ich wtedy. i mnie wydaje się, że może i tyle
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 19:32   #71
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Opóźnienie po odłożeniu tabletek :(

Chciałabym się dowiedzieć czy po odłozeniu tabletek antykoncepcyjnych jest normalny fakt, że spóźnia się okres? Ja biorąc tabletki miałam okres jak w zegarku a teraz się to zmieniło. Za pierwszym razem spóźnił się jakieś 3 dni a teraz mija już 8 dzień. Nie wiem czy jest to rzeczą normalną czy mogę spodziewać się... ciąży. Aczkolwiek uwazam, ze nie powinnam bo zabespieczaliśmy się. Ale moze, kto wie... Boję się zrobić testu ale jak nie zmieni się nic do konca tygodnia to będe zmuszona...
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 20:14   #72
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Opóźnienie po odłożeniu tabletek :(

Takie wahania sa normalne. Organizm wraca do naturalnego beztabletkowego cyklu i to może troche potrwać.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 21:36   #73
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

niby w przerwie (jak już się na nią decydujemy) chodzi o "unormowanie" hormonów- prawidłowa długość cyklu, owulacja itp zwykle nie pojawiają się szybcniej niż po 2-3 miesiacach (stad ta minimalna długość przerwy). krótsze przerwy to tylko huśtawka hormonalna.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 21:42   #74
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

Cytat:
Napisane przez Justy
niby w przerwie (jak już się na nią decydujemy) chodzi o "unormowanie" hormonów- prawidłowa długość cyklu, owulacja itp zwykle nie pojawiają się szybcniej niż po 2-3 miesiacach (stad ta minimalna długość przerwy). krótsze przerwy to tylko huśtawka hormonalna.
zgadzam sie w 100%ja kiedys odstwilam i to bylmoj blad.jak juz odstawiac to albo calkowicie albo na rok
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 21:59   #75
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

A mi właśnie lekarz zalecił miesięczną przerwę. Pigułki łykam ładnych parę lat bez żadnej przerwy, teraz chcę zmienić i na zmianę się zgadza, ale mówi, że trzeba chociaż raz na rok robić miesiąc przerwy. Poprzednia lekarka nie kazała robić wcale, jeszcze inna mówiła, że trzeba ten miesiąc. I bądź tu mądry
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 08:24   #76
zycza
Raczkowanie
 
Avatar zycza
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Dot.: Opóźnienie po odłożeniu tabletek :(

Nie masz sie czym martwic
Ja pierwszy okres po odstawieniu tabletek dostałam po prawie dwóch miesiącach. Teraz kolejny dostałam w 40-dniu cyklu. Jak brałam tabletki to moj cykl wynosil 29 dni i to praktycznie co do godziny
zycza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 10:39   #77
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Opóźnienie po odłożeniu tabletek :(

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Takie zachowania organizmu to normalka, może nawet minąc pół roku zanim wszystko wróci do normy. Co więcej, wtedy tez jest mozliwe lekkie wahanie. Wpływ na to moze miec np. stres lub nieodpowiednia dieta. Nie masz powodów do obaw
czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 13:38   #78
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Opóźnienie po odłożeniu tabletek :(

ufff... Troche mi ulżyło ale i tak dopóki nie dostanę okresu to nie będę spać spokojnie. A czy wiecie może jak to jest? Czy po odłozeniu tabletek łatwiej zajść w ciąże czy trudniej? Bo słyszałam różne opinie...
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 14:35   #79
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Opóźnienie po odłożeniu tabletek :(

jednym łatwiej, innym trudniej;
-trudniej, bo może minąć trochę czasu, zanim jajniki podejmą z poworotem swoje funkcje;
-łatwiej, bo w jajniku może być dużo prawie dojrzałych pęcherzyków i zamiast jedengo w cyklu może ich pękać więcej.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 21:50   #80
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Dot.: Czy moge odstawic tabletki na miesiac /dwa?

NO i w sumie nie wiadomo, kazdy mowi co innego. Jezeli nie uda mi sie skontaktowac z gin. przed wtorkiem, to chyba zaryzykuje i odstawie. W sumie bardzo dobrze toleruje hormony, wiec mam nadzieje,ze okres wroci mi szybko i nie bedzie innych zaburzen. A jak juz wszystko sie wyprostuje to wroce do tabletek...tylko jak tu wytrzymyac bez "zblizania" prze kilka miesiecy? ;( To juz inny problem...
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 09:35   #81
piaget
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Unhappy odstawienie tabletek antykoncpecyjnych

panie doktorze, mam takie pytanie:
jako nastolatka miewałąm nieregularne cykle, potem kilka lat brałąm minisiston. Po odstawieniu zanikł okres. Dostałąm jakieś zastrzyki (progesteron?) i okres powrócił. Zrobiono mi szereg badań (szpital AM na Karowej w Warszawie) i miałam zabieg (przerost endometrium). Powidziano mi, że "nie mogę sobie pozwolić na niemiesiączkowanie i do końca życia będę brać hormony". Potem brałam jakieś leki, a później orgametril i cykle powróciły. Nie pamiętam dokładnie, ale po tym zastrzyku chyba też było ok. Potem dostałam znowu minisiston, który brałam przez 3 lata. Chcę go teraz odstawić, bo za kilka miesięcy planuję ciążę. I teraz nie wiem, czy odstawić i czekać co będzie (tak sugerują lekarze, a ja się boję, że znów czeka mnie szpital...) czy zacząć brać np. castagnus, czy może odstawić pigułki i od razu próbować zajść w ciążę... Proszę o poradę.
piaget jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 09:44   #82
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: odstawienie tabletek anty...

pan doktor jest na urlopie ale mysle ze nalezy zaufac lekarzowi ktory cie prowadzi i ma dostep do twoich badan,wyników itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-23, 11:42   #83
piaget
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9
Dot.: odstawienie tabletek anty...

ale w tym sęk, że jeden mi powiedział tak, a drugi inaczej... chciałabym usłyszeć opinię, która może podpowie lub porówna te dwie metody...
piaget jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 17:18   #84
lulum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 108
GG do lulum
wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

Kobitki mam pytanko. Odsatwiłam m-c temu tabletki microgynon i dokładnie -jakbym brala dalej - okres powinnam dostac 19.01. A że nie biorę to czekam i czekam a miesiączki ni widu ni slychu. Wiem że byc moze uplynelo malo czasu od zaprzestania brania tabl ( ostatnie opakowanie po światach BN zakonczylam), ale ciekawi mnie czy Wy rowniez długo czekalyscie na uregulowanie cylku.
Martwi mnie to, nie chcialabym sztucznie wywolywac miesiączki. Ponadto planuje zajsc w ciąze, ale jak tak dalej bedzie to nie wiem kiedy mi sie to uda Zaraz po odstawieniu łykam folik, rowniez sie zabezpieczam, dlatego tez ewentualna ciaża nie wchodzi w gre. to jeszcze nie pora... musi uplynac około 2-3 m-cy po odstawieniu, aby oczewkiany dzidzius byl zdrowiutki.
PROSZE o podzielenie sie Waszymi doświadczeniami a propo uregulwania cyklu po odstwienu antykoncepcji.
lulum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 17:29   #85
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

ja po odstawieniu tabletek mialam miesiaczke co 33 dni..czyli w sumie male przesuniecie bylo bo zanim zaczelam brac tabletki mialam co 30 dni...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 23:06   #86
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

czasem opóźnienie może sięgać nawet kilku miesięcy, wtedy należy sie przejść do ginekologa który przepisze coś na wywołanie miesiączki
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 09:24   #87
zycza
Raczkowanie
 
Avatar zycza
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Dot.: wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

Ja pierwszą miesiaczę po odstawieniu tabletek dostałam po prawie trzech miesiącach, z następną tez nie jest za ciekawie tylko czekami czekam
zycza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 15:35   #88
lulum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 108
GG do lulum
Dot.: wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

Trudno. Jak przez dłuższy czas miesiączka sie u mnie nie pojawi wybiorę się do lekarza. Chociaz bardzo tego nie chce, bo zmuszona bede na jej sztuczne wywoływanie. Być moze cos nie tak u mnie z cyklami. Pigułki zaczęlam brac 7 lat temu nie tylko dla antykoncepcji ale i z faktu wyregulowania cyklu. Bo różnie bywało z pojawianiem sie u mnie miesiączki. brrr... trudno, nie ja pierwsza i nie ja ostatnia. Obym nie miala problemow potem z zajsciem w ciaże.
Pozdrawiam
lulum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 16:17   #89
Madeleine85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

Skorzystam z tego wątku żeby zadać pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 10 m-cy. Czy to prawda że raz na rok sugerowana jest przerwa w przyjmowaniu ich żeby wątroba mogła "odetchnąć"? Jesli tak, to jak długo ma trwać taka przerwa?
Madeleine85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 17:40   #90
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: wyczekiwanie na miesiączkę po odstawieniu pigułek

Nie trzeba robic takich przerw - przynajmniej tak twierdzą lekarze u których byłam.Ale nie powinno się brać tabletek dłużej niż 5 lat bez przerwy.
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.