Detoks po świętach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 08:06   #1
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367

Detoks po świętach...


Witam wszystkich!
Czy robicie jakieś oczyszczanie organizmu po świętach? Chodzi mi o takie jednodniowe diety. Co proponujecie?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 11:05   #2
Liliannna100
Raczkowanie
 
Avatar Liliannna100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 81
Dot.: Detoks po świętach...

ja robie ale po nowym roku. Przede wszystkim mniej slodyczy, picie sporej ilosci wody i nie jesc tluszczy pochodzenia zwierzecego. To taka moja metoda
Liliannna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 21:04   #3
tanned
Przyczajenie
 
Avatar tanned
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Detoks po świętach...

Najlepiej nie szaleć z drastycznym oczyszczaniem organizmu, bo może to spowodować napad głodu - w końcu gdzieś jeszcze znajdują się w domu świąteczne przysmaki Ja wczoraj piłam bardzo dużo wody, herbat i jadłam tylko owoce i warzywa. Dzisiaj już wróciłam do normalnej diety.
tanned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 21:27   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Detoks po świętach...

Czasem po wyjątkowo grzesznych dietetycznie imprezach następnego dnia piję dużo wody i zielonej herbaty a jem tylko owoce i warzywa (ale warzywa też takie konkretne żeby nie głodować np ziemniaki, fasola itp, najadam się!), nie mam pojęcia czy to zdrowe i oczyszczające ale ja czuję się lepiej no i kilka razy w roku to raczej nie problem Tym razem sobie odpuściłam ale nie zamierzam przez kilka dni jeść słodyczy ani żadnych mało zdrowych rzeczy, bo normalnie w ramach zdrowego odżywiania daję sobie margines na lekkie odstępstwa
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 11:06   #5
puppy lion
Przyczajenie
 
Avatar puppy lion
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Detoks po świętach...

Nie byłabym taka pewna, że jeden dzień na wodzie, herbacie, owocach i warzywach można nazwać jakimkolwiek oczyszczeniem organizmu. Wątpliwe jest, że organizm pozbędzie się czegokolwiek w przeciągu jednego dnia, jeśli (tak jak np. w moim przypadku) dana osoba nigdy nie wykonywała detoksu, więc zapewne w organizmie ma sporo toksyn nagromadzonych już od pewnego czasu - tutaj nie da się niczego zrobić drogą "na skróty", co najwyżej zwiększyć częstość wypróżniania się i pozbyć wody z organizmu.
Ja w tym roku mam zamiar wypróbować detoks minimum 3-tygodniowy: zero kawy, alkoholu, papierosów, zbóż, roślin strączkowych, cukrów, nabiału i innych przetworzonych produktów. Zamierzam pić dużo wody, jeść jak najbardziej naturalne produkty, dużo warzyw (zwłaszcza krzyżowych), ograniczyć używanie kosmetyków, wspomóc wydalanie toksyn poprzez poranne ćwiczenia, kąpiele, masaże itd.
Myślę, że dopiero holistyczne podejście do tematu detoksu może dać jakiekolwiek efekty.
puppy lion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 22:47   #6
pysznastka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 24
Dot.: Detoks po świętach...

ja stopniowo zaczne wprowadzac diete bezglutenowa i bezmleczna bo produkty te ewidentnie mi nie sprzyjaja
pysznastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.