naczyniak ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-25, 22:22   #1
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 033
Unhappy

*


*
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?

Edytowane przez LifUnia
Czas edycji: 2006-12-01 o 00:13
LifUnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 10:43   #2
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 033
Dot.: naczyniak ;/

up up
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:57   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: naczyniak ;/

Też mam takiego, od kilku lat...na stopie. Jest bardzo podobny do Twojego.
Rozrastał się twardziel. Laser i mrożenie zostało mi odradzone przez lekarza ze względu na głębokość naczyniaka (byłyby bezskuteczne). Byłam dwa razy w szpitalu. Pomijam krętą drogę, która mnie do niego zaprowadziła. Pierwszym razem miałam mieć zabieg chirurgiczny, w dniu zabiegu lekarz zwołał spotkanie na temat mojego naczyniaka i mnie wypisano (?). Poszłam więc do szpitala, dział chirurgii naczyniowej. Po serii badań (rezonans z kontrastem, doppler) nie stwierdzono nic konkretnego (nie ma naczynia źródłowego i nic się nie da zrobić). Lekarz skierował mnie na nakłuwania (zastrzyki w naczyniaka), z braku pomysłu mówiąc "a moze zadziała" bardzo mnie 'zachęcając', ale poszłam. (Gdy przyszłam ze skierowaniem, dowiedziałam się o strajku szpitala, więc ciągle go mam, na szczęście się nie rozrasta (a to jedyny argument, który przemawiał do lekarzy by coś z nim zrobić), a nie mogę teraz położyć się na tydzień do szpitala- więc obserwuję go i czekam).
Chodząc rok "po lekarzach", po szpitalach doszłam do wniosku, że tego typu naczyniak to albo nietypowy przypadek albo trudna sprawa. Wiem, ze nie chcą i boją się go ruszać.
Mam nadzieje, że w Twoim przypadku będzie inaczej i znajdzie się skuteczna metoda.
Dobra poradnia chorób naczyń (czyt, dobry lekarz), nie chirurgia plastyczna - to jedyne co mogę Ci polecić od siebie, choć moja tędy droga nie dała efektu (jeszcze, ale mój naczyniak jest dziwny ) to na jej początku plastyka została mi odradzona.
Pozdrawiam.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 02:29   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: naczyniak ;/

Cytat:
Napisane przez LifUnia Pokaż wiadomość
wiec problemem moim jest naczyniak płaski ktrórego mam od urodzenia. Był on wielokrotnie leczony licznymi laserami, morzeniami maściami dosłownie prawie wszystkim lecz z nikłym rezultatem.. Więc na chirurgi pytam co można z tym zrobić? Jest to moje utrapienie naprawde bo jest to bardzo widoczne znamie Porszę o szybką odpowiedz mam 16 lat obecnie.. Chodzi mi o cene zabiegu i rodzaj..
Najprawdopodobniej jest to naczyniak włosowaty. W takim przypadku poleca się wykonanie korekcji laserowej. W efekcie obserwuje się znaczne przejaśnienie korygowanej okolicy.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 22:41   #5
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 033
Dot.: naczyniak ;/

naczyniak płaski - laser był uzywany z marnym skutkiem..
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:37   #6
Menda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: naczyniak ;/

Cytat:
Napisane przez LifUnia Pokaż wiadomość
naczyniak płaski - laser był uzywany z marnym skutkiem..
czesc,mam 25 lat,takze mam naczyniaka plaskiego na calej prawej nodze,jest to dla mnie straszne utrapinie,jak dla mlodej dziewczyny!od mlodych lat jezdzilam z tym po lekarzach i ciezko im bylo co kolwiek zrobic,kazali mi poczekac do 18-stego roku zycia i przyjechac ponownie.Obecnie mieszkam w niemczech i postanowilam dokonczyc leczenie tutaj,bo szczerze powiedziawszy nie ufam zbytnio polskim lekarzom.A wiec poszlam do lekarza i najpierw przepisano mi bolace zastrzyki w noge,pozniej skierowalam sie do innego lekarza,ktory stwierdzil ze noga jest do operacji,poniewaz zrobily mi sie straszne zylaki,ktore trzeba bylo usunac!Wyznaczono mi termin,zglosilam sie,szczerze,nie balam sie,a nawet cieszylam sie ze cos w koncu z tym zrobia!Pod pelna narkoza zrobiono mi operacje,po przebudzeniu jest straszny bol i najlepiej aby czlowiek po operacji troche chodzil,zeby krew sie nie zastygla,jest ciezko,ale trzeba to robic.Po dwoch dniach wypuszczono mnie do domu,troche czasu uplynelo za nim to sie zagoilo,ale co stwierdzilam po operacji,to to ze nie wyciagneli mi wszystkich tych zyl,ktore mi mieli wyciagnac,czulam sie okropnie.Musialam razem z mezem ponownie udac sie do tego lekarza i spytac,dlaczego nie zostalo to wszystko wyciagniete,a on jakby w twarz dostal i powiedzial,rzeczywiscie.Z ero Przeprosin,tylko wyznaczyl termin na nastepna operacje.I pomyslcie sobie znowu wszystko od nowa,to cierpienie!Oczywiscie nie zostawilismy tego bez echa,napisalismy zazalenie,po nie dlugim czasie,przyznali mi odszkodowanie pieniezne,ale druga operacje i tak musialam zrobic,oczywiscie nawet nie wazyli sie wyslac rachunku za drugi zabieg!Powiem ze noga po drugim zabiegu wygladala o wiele lepiej,przynajmniej moge zalozyc rajstopy i zadna zyla mi nie odstaje!Ale co z tego,z biegiem czasu,zylaki sie odnowily,wprawdzie nie takie duze,ale bolace.Musialam sie udac do specjalisty poleconego przez znajoma mamy.Zrobiono mi szczegolowe badania i lekarz stwierdzil,ze noga nadaje sie do ponownej operacji i zazanaczyl,ze to mi wiele w wygladzie nie pomoze,bo to juz bede miala do koca zycia i musze sie nauczac z tym zyc!Coz jeszcze,nic tylko czekam na nastepna operacje,napewno to opisze.Bylam u wielu lekarzy i naprawde niewielu sie na tym tak naprawde zna,moze w koncu ktos by sie tym naprawde zainteresowal!!!Pozdrawia m
Menda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 17:09   #7
monika_monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: naczyniak ;/

Na naczyniaki płaskie najlepszy jest laser barwnikowy pulsacyjny np. taki, jaki maja w instytucie Shearley w Warszawie. Tam zabieg kosztuje ok. 300 zł za jeden, zabieg ale to jest zależne od rozmiaru naczyniaka.
Nie ma sensu katować sie innymi laserami, gdyż naczyniaki o typie "plam czeronego wina" reagują tylko na te lasery i co najważniejsze nie pozostaja żadne blizny po zastosowaniu tego typu lasera. (ewentualnie jeszcze laser ktp ).
monika_monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.