Bagaż w Wizz air - potrzebuje porady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-03, 12:58   #1
jedrzejzgierz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2

Bagaż w Wizz air - potrzebuje porady.


Witam. W najbliższym czasie wybieram się z dziewczyną do Belfastu, lecimy Wizz air'em z Wawy. Mam teraz dylemat, bo każdy kogo pytam mówi inaczej.
Konkretnie chodzi nam o laptopa - czy beda go sprawdzać, w sensie każą włączyc pokazać co na nim jest ( filmy, muzyka, oprogramowanie)?
Czy jest tak że każdemu sprawdzają bagaż, czy wybiórczo? Bać się kontroli? No i jeszcze sprawa leków - napisali że nie można w bagażu rejestrowanym mieć leków, a w podręcznym "leki potrzebene w czasie lotu" czy jak dziewczyna bierze zapas na 6 m-cy to musi się jakoś z tym kryć czy przymkną oko.
No i te nieszczęsne płyny - 100ml "w odpowiednim opakowaniu" a co to jest to odpowiednie opakowanie?

Z góry dziewczęta dziękuje za odpowiedzi
jedrzejzgierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 13:46   #2
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Bagaż w Wizz air - potrzebuje porady.

Myślę, ze już nie kontrolują tak jak kiedyś. Moja koleżanka wróciła 2 dni temu z Polski lekami w bagażu głównym, nie wiem jak to jest jak cie sprawdzą, bo jej nie kontrolowano. Ale nie ma się co bać kontroli, jeśli coś im sie nie spodoba to da się to rozwiązać. powiedzą co zrobić. Gdzie będziecie mieć laptopa? w podręcznym czy luku bagażowym. Myślę, ze nie warto brac na pokład niczego co może być podejrzane. Co do płynów nie wiem, ale to chodzi chyba tylko o to co zabieracie na pokład, czyli lepiej nie brac ze sobą nic, picie można kupić w samolocie albo już po odprawie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 13:48   #3
Nesca77
Raczkowanie
 
Avatar Nesca77
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Australia + Emiraty Arabskie
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Nesca77
Dot.: Bagaż w Wizz air - potrzebuje porady.

Jezeli chodzi o bagaz to nie ma znaczenia jaka linia lotnicza lecisz, tylko skad i dokad.
Nie sprawdzaja bagazu pracownicy WizzAir'a a celnicy na lotnisku.

Laptopa nikt ci nie bedzie przeszukiwal (nikt sie w to nie bawi, nie ma czasu, wszystkim sie spieszy do odlotu, takze czy masz pirackie oprogramowanie czy jakies filmy dla doroslych - to nie ma znaczenia) jezeli juz - to tylko poprosza cie o wlaczenie go i wylaczenie, albo tak jak na Heathrow, przejada jakas szmatka po nim.

Jezeli chodzi o plyny, itp, to masz prawo w podrecznym bagazu miec pojemniczki na ktorych wskazana pojemnosc nie przekracza 75ml, nie obchodzi ich, ze masz np. paste do zebow 125ml ale zuzyta do polowy (wyrzuca ci ja) . Laczna objetosc tych pojemniczkow (do 75 ml) nie powinna przekraczac 500ml, i powinny one byc w foliowej torebce na suwak. Ale niektore lotniska nie sprawdzaja czy sa one w folii.
To tylko do bagazu podrecznego, a w normalnym juz bez ograniczen, tylko dobrze zakrec wszystkie szampony i toniki bo lubia wybuchac jak szampan w walizkach.

Nie licza sie do lacznej pojemnosci rzeczy zakupione w Duty Free, bo zostana one osobno spakowane, a kasjerki ci przy zakupach doradza ile dokladnie mozna kupic na osobe.

Jezeli chodzi o lekarstwa, to nie wiem jaka to ilosc na te 6 mies., ale jezeli nie bedzie to jakas nachalna ilosc to sie nie beda czepiac, tabletki antykoncepcyjne - bez problemow.
Ja tak woze tabletki i herbatki przeczyszczajace, i nawet w tak restrykcyjnej Australii nie mialam problemow z wwiezieniem ich.

Najwazniejsze, podhcodzic z usmiechem do celnikow, to tacy sami ludzie jak my, trzeba byc pogodnym a od razu bedzie wiadomo, ze taki czlowiek nie ma nic do ukrycia, zestresowany i zagubiony czlowiek - od razu przyciaga uwage i moga poprosic na strone do osobistej kontroli.
Nesca77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 16:21   #4
jedrzejzgierz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Bagaż w Wizz air - potrzebuje porady.

Na stronie wizz air są ogólne warunki przewozu bagażu i jest tam napisane że w bagażu rejestrowanym nie może być żadnych płynów i leków. A w podręcznym tylko pojeminki 100ml i leki potrzebne w czasie lotu, a teraz nie wiem co z tymi lekami zrobić czy je schować i udac że ich nie mamy czy pokazać że są. to bedzie 6 opakowań tabletek.

Z tymi płynami sobie poradzimy, jak mówicie że z laptopem też nie ma większych problemów to dobrze, teraz tylko kwestia tabletek.

dzięki za odzew
jedrzejzgierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.