Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-06, 22:04   #91
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

udało się zdobyć B5 w aptece w której wcześniej wmawiano mi że takowej witaminy nie ma...ta na recepte na razie daruje sobie

ale nadal jestem ciekawa ile czasu należy ja "jeść"
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 23:22   #92
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez zu_za
Słuchajcie, może jeszcze komuś się przyda - mam skład humavitu z:
250 tabl. a 0,40 g
Przeciętna wartośc witamin i skladników mineralnych w dziennej dawce produktu 912 tabletek):
Tiamina (witamina B1) - 0,30 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 0,13 mg
Niacyna (witamina PP) - 5,16 mg
Fosfor - 84,00 mg
Potas - 60,00 mg
Magnez - 9,60 mg
Mangan - 0,06 mg

mam te tabletki od jakiegoś czasu, ale nic na ich temat nie powiem, bo wzięłam zaledwie kilka (to moja słaba wola tak mnie urządziła).

Nie wiem, czy zwracacie na to uwagę, ale te tabletki akurat są duże, okrągłe i niepowlekane. I ja naprawdę boję się je brać, kiedy jestem sama w domu, bo mam wrażenie, że mogę się udlawić, nawet popijając litrem wody.
Dlatego znalazlam sposób - dzielę po prostu tabletki na pół, i dzienną dawkę wkladam do pudełeczka. Nie wiem tylko, i tu chyba pytanie do Noor, czy przepolowione tabletki nie tracą swoich wlaściwości?

Życzę wszystkim sukcesów w pozbywaniu się róznych takich niefajnych rzeczy, a samej sobie dodatkowo silnej woli.

A ja je łykałam po 3 na raz albo i 4 To jak idą zależy od tego czym się je popija Polecam gęste soki
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 07:34   #93
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
udało się zdobyć B5 w aptece w której wcześniej wmawiano mi że takowej witaminy nie ma...ta na recepte na razie daruje sobie

ale nadal jestem ciekawa ile czasu należy ja "jeść"
hej Gabi2!!
z tego co pamiętam (na którejś stronie tego wątku,gdzie Noor podawała kombinację leków na cerę ) Noor pisała, że trzeba je przyjmować przynajmniej 3 miesiące, ale jak się to odnosi do samej witaminy B (B3 czy B5) nie wiem ale może tyż 3 mce...musim poczekać na Noor
widzisz aqrat jeśli chodzi o te witaminki jesteśmy (dzięki Noor ) lepiej poinformowane, tak się czegoś od nas nawet aptekarki nauczą i nie będą już innych w błąd wprowadzać...
Ale skoro B3 czy B5 nie ma żadnych niepożądanych działań, to ciekawe czy można je brać i brać, tak cały czas no ewentualnie po jakimś czasie zmniejszyć dawkę do 100 mg na dobę
gorąco pozdrawiam
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 10:43   #94
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
udało się zdobyć B5 w aptece w której wcześniej wmawiano mi że takowej witaminy nie ma...ta na recepte na razie daruje sobie

ale nadal jestem ciekawa ile czasu należy ja "jeść"
Taką kurację powinno się prowadzić przynajmniej 3 miesiące. Wtedy, jeśli przyniesie poprawę stanu skóry, można dawkę obniżyć o 1/3 i kontynuować. "Wylinka" u człowieka trwa ok. 1 miesiąca, więc wcześniej raczej nie należy się nastawiać na jakiekolwiek efekty.

Pytałaś też o linki do Łuskiewnika:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_chem.html
http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm

Ale uwaga! On proponuje bardzo wysokie dawki, więc jeśli ktoś nie ma końskiego zdrowia lub przyjmuje inne leki, powinien się skonsultować ze swoim lekarzem, pod kątem interakcji i działań nieporządanych.

Dziewczyny, i lepiej sprawdźcie w aptekach, czy ta witamina PP w dawce 200 mg na pewno jest tylko na receptę. Napisałam "o ile mi wiadomo" (bo wydaje mi się, że kiedyś była), ale widzę, że w spisie Glaxona figuruje wśród leków wydawanych bez recepty: http://www.gsk.com.pl/produkty/Leki_bez_recepty.html. Również Pofla Kutno ma ją w spisie preparatów OTC (czyli j.w.): http://www.polfakutno.pl/leki.php, więc może recepta nie jest wcale konieczna?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-03-07 o 19:48
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 07:46   #95
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Wink Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dziewczyny, i lepiej sprawdźcie w aptekach, czy ta witamina PP w dawce 200 mg na pewno jest tylko na receptę. Napisałam "o ile mi wiadomo" (bo wydaje mi się, że kiedyś była), ale widzę, że w spisie Glaxona figuruje wśród leków wydawanych bez recepty: http://www.gsk.com.pl/produkty/Leki_bez_recepty.html. Również Pofla Kutno ma ją w spisie preparatów OTC (czyli j.w.): http://www.polfakutno.pl/leki.php, więc może recepta nie jest wcale konieczna?
Właśnie NOOR chciałam kupić witaminę PP,jak już byłam uświadomiona, że to na pewno B3 , ale kobieta mi powiedziała, że to tylko na receptę.
To było w tą sobotę, to całkiem niedawno
Ale moja Mama twierdzi, że gdzieś ją kupowała już spory czas temu bez recepty. Może też zależy od apteki...nie mam pojęcia. A ja staram się załatwić po "znajomości" ,choć i tak popytam po 'podręcznych' aptekach i dam znać jak to z tym jest gorąco pozdrawiam drogie Wizażanki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 09:49   #96
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
Dziewczyny, i lepiej sprawdźcie w aptekach, czy ta witamina PP w dawce 200 mg na pewno jest tylko na receptę. Napisałam "o ile mi wiadomo" (bo wydaje mi się, że kiedyś była), ale widzę, że w spisie Glaxona figuruje wśród leków wydawanych bez recepty: http://www.gsk.com.pl/produkty/Leki_bez_recepty.html. Również Pofla Kutno ma ją w spisie preparatów OTC (czyli j.w.): http://www.polfakutno.pl/leki.php, więc może recepta nie jest wcale konieczna?
Właśnie NOOR chciałam kupić witaminę PP,jak już byłam uświadomiona, że to na pewno B3 , ale kobieta mi powiedziała, że to tylko na receptę.
To było w tą sobotę, to całkiem niedawno
Ale moja Mama twierdzi, że gdzieś ją kupowała już spory czas temu bez recepty. Może też zależy od apteki...nie mam pojęcia. A ja staram się załatwić po "znajomości" ,choć i tak popytam po 'podręcznych' aptekach i dam znać jak to z tym jest gorąco pozdrawiam drogie Wizażanki
Kupowałam wit. PP w lecie, [uczulenie na jad mszyc] i dostalam ja na recepte od dermatologa. ALE moja mama poszla tydzien temu pdo osiedlowej apteki i Pani sprzedala jej opakowanie bez zbednych ceregieli, nie pytajac komu i po co.kosztowalo to jakies grosze...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 09:53   #97
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
sprawdźcie w aptekach, czy ta witamina PP w dawce 200 mg na pewno jest tylko na receptę.
jest na receptę. w obu dawkach (50mg, 200mg).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-08, 13:18   #98
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Justy
jest na receptę. w obu dawkach (50mg, 200mg).
O! Dobrze, że jesteś. Fachowa siła zawsze potrzebna.
Ten spis OTC Polfy Kutno wydał mi się nieco podejrzany, bo figurujacy tam Zincteral a 45 mg chyba też jest oficjalnie na receptę?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 13:49   #99
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Cool Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
O! Dobrze, że jesteś. Fachowa siła zawsze potrzebna.
Ten spis OTC Polfy Kutno wydał mi się nieco podejrzany, bo figurujacy tam Zincteral a 45 mg chyba też jest oficjalnie na receptę?
a już miałam nadzieję, że kupie tak sobie bez recepty cóż teraz nie mam wyjścia, musze przykombinować albo najzwyczajniej w świecie wybrać się do doktore... a człowiek taki zapracowany... pozdrawiam
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 08:22   #100
Agi.TH
Raczkowanie
 
Avatar Agi.TH
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 78
GG do Agi.TH
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Czesc dziewczyny, nie wiem co z tą witaminą PP, bo ja własnie wczoraj kupiłam ją w dawce 200 mg bez problemu w aptece bez recepty, kupowałam nawet 2 opakowania, bo jedno dla mnie, a drugie dla taty na cholesterol i sprzedano mi ją bez wątpliwości. Bezsprzeczny jest natomiast fakt, ze wiedza pań farmaceutek jest bardzo uboga, specjalnie zapytałam o witamine B3 i pani stwierdziła ze nie ma i nigdy takiej nie było! a jak poprosiłam i wit.PP to zaraz mi ją dała Tak samo z witam.B5 - tez stwierdziła, ze nie ma a jak poprosiłam o pantotenian wapnia to-po dłuższym zastanowieniu - powiedziała,ze jest ale "calcium panthotenicum" i to ja musiałam jej powiedziec, ze to jest wlasnie to! Tak więc pytajcie o te witaminy, bo są dostepne bez recepty, a przeciez te same przepisy sa w calym kraju.
Agi.TH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 19:51   #101
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
Zincteral a 45 mg chyba też jest oficjalnie na receptę?
tak. Zincteral jest na receptę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 19:55   #102
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Agi.TH
nie wiem co z tą witaminą PP, bo ja własnie wczoraj kupiłam ją w dawce 200 mg bez problemu w aptece bez recepty,(...)więc pytajcie o te witaminy, bo są dostepne bez recepty, a przeciez te same przepisy sa w calym kraju.
przepisy są takie same. ale z ich przestrzeganiem jest różnie, niestety. można próbować "szczęścia" i przespacerować sie po aptekach.

Cytat:
Napisane przez Agi.TH
z witam.B5 - tez stwierdziła, ze nie ma a jak poprosiłam o pantotenian wapnia to-po dłuższym zastanowieniu - powiedziała,ze jest ale "calcium panthotenicum" i to ja musiałam jej powiedziec, ze to jest wlasnie to!.
dla ścisłości: pantotenian wapnia to nie witamina B5 lecz jedynie jej pochodna
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 07:45   #103
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Wink Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

dzięki Wam Wizażanki!! wszystko mamy już teraz jasne jendak sa szanse zeby ją (PP-B3) kupic bez recepty to i dobrze, bardzo dobrze!! tymczasem jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania na temat tabletek na cerę, czekam, chętnie poczytam, się jeszcze czegoś dowiem, pozdrawiam gorąco!
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 09:55   #104
Agi.TH
Raczkowanie
 
Avatar Agi.TH
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 78
GG do Agi.TH
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
"dla ścisłości: pantotenian wapnia to nie witamina B5 lecz jedynie jej pochodna"

No tak "ściśle" to ja sie nie znam, napisałam tak zgodnie z przytaczanym już tutaj artykułem :http://www.resmedica.pl/zdart12987.html gdzie jest napisane: "Witamina B5 jest nazywana najczęściej kwasem pantotenowym, (...) W aptekach można go kupić w postaci preparatu o nazwie pantotenian wapnia"

Ale dobrze, że ktoś czuwa nad naszą wiedzą
Agi.TH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 10:21   #105
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Agi.TH
Cytat:
"Witamina B5 jest nazywana najczęściej kwasem pantotenowym,
tak. a kwas pantotenowy to nie pantotenian wapnia.

Cytat:
Napisane przez Agi.TH
(...) W aptekach można go kupić w postaci preparatu o nazwie pantotenian wapnia"
Calcium Panthotenicum to jedyny preparat jednoskładnikowy najbardziej zbliżony do wit.B5 w Polsce. ale to nie jest czysta wit. B5. osoby, które robiły sobie kurację przeciwtrądzikową z wit.B5 (modne kilka lat temu) sprowadzały kwas pantotenowy z zagranicy, bo pantotenian wapnia był dużo za słaby.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:17   #106
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Justy
Calcium Panthotenicum to jedyny preparat jednoskładnikowy najbardziej zbliżony do wit.B5 w Polsce. ale to nie jest czysta wit. B5. osoby, które robiły sobie kurację przeciwtrądzikową z wit.B5 (modne kilka lat temu) sprowadzały kwas pantotenowy z zagranicy, bo pantotenian wapnia był dużo za słaby.
Wiedziałam, że jak tu przyjdziesz, to się nam wiedza mocno uściśli
To wszystko przez Łuskiewnika, czywiście który zapodał, cytuję:
Kwas pantotenowy, pantotenian wapnia – Calcium panthotenicum – działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo, przyśpiesza regeneracje naskórka. Zalecana dawka doustna – 300 mg/dobę. Dostępny w formie tabletek 100 mg (ok. 4 zł). I nie uściślił tego dodatkowo.

W encyklopedii witamin FAO, jako synonimy podane są: B5, kwas pantotenowy, pantenol, bios II, panteina, koenzym A
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 22:19   #107
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Hej Mam zamiar zadbać troszke od wewnatrz o moja skóre.Jakie witaminki, tabletki polecillybyscie?Nie chodzi mi o tabletki ogolne na wlosy , skore i paznokcie.Tylko raczej cos typowo na skóre,jesli takowe istnieja Jesli tak to moglybyscie mi jakies polecic?Cena obojetna
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 22:28   #108
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

może warto zapytać w aptece - rózne sa preparaty, np z drożdzy, skrzypu polnego. osobiście spotkałam się z preparatami "ogólnymi" jak ty to nazwałaś czyli na skór włosy i paznokcie, np. Lewitan, Dromin, Skrzypovita ...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 00:01   #109
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Kiedyś jak chciałam kupić w aptece Humavit, pani aptekarka zapytała się czy na skórę, czy na włosy i paznokcie, więc właśnie Humavit jest też dostępny w wersji tylko na poprawienie kondycji skóry
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 00:21   #110
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Ja zażywałam teraz witaminy A+E Venus. Teraz chciałabym sprobowac czegos innego. Podłączam sie do pytania autorki. Co poleciacie?
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 00:24   #111
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

ja juz od prawie 7 miesiecy łykam silice, i ponoc jak w ulotce pisza jest na skore, paznokcie , wlosy .. ja u siebie zauwazylam tylko ze mi sie pazurki twarde zrobily i sie juz tak nierozdwajaja co do skory to nie wiem jak jest bo ja nie mialam problemu zanim zaczelam lykac te witaminy wiec nic nie zauwazam
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 09:48   #112
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Mi sie buzia poprawiła po Skrzypowicie ale to chyba u mnie efekt placebo a nie działanie tabletek
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 10:23   #113
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

moze to śmieszne ale co to jest placebo?
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 10:29   #114
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Niestety placebo nie jest metodą na piękną buzie tylko czyms w rodzaju autosugestii
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 10:39   #115
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Ja zjadlam cale opakowanie skrzypovity ( no dobra, nie bylam sumienna :P ), teraz sumiennie wcinam Silice po skrzypovicie to ja zadnej roznicy ani we wlosach, ani skorze, ani paznokciach nie wiedzialam... A to moze dlatego ze zawsze popijalam kawa?Pamietajcie zeby taletki popijac woda, bo przez kawe pewne substancje zamiast sie przyswajac sa wyplukiwane.Na skore to chyba najlepszy Capivit A+E. Jadlam tez solarvite, troche mialam ciemniejsza skore ale poprawy nie widzialam.Mysle ze nie ma co sie cudow spodziewac po tabletkach
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 11:10   #116
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Nie piszesz, ile masz lat, jakiego rodzaju cerę i jak się odżywiasz, więc raczej nie można nic konkretnego w takiej sytuacji polecić.
Suplementy, żeby były skuteczne, powinny uzupełniać dietę brakującymi składnikami, więc przeanalizuj swój sposób odżywiania, jeśli masz jakieś problemy ze skórą, to zrób podstawowe badania krwi, skonsultuj się z dermatologiem. Potem obejrzyj składy tych preparatów pod kątem uzupełniania tego, czego akurat Tobie brakuje. Nie ma sensu zażywać czegoś tylko dlatego, że pomogło koleżance, bo jej organizm może mieć inne potrzeby i u Ciebie taki sam preparat nie przyniesie żadnych efektów. Np. rózny poziom żelaza we krwi u róznych osób powoduje, że część preparatów 'na paznokcie', które często zawierają żelazo, jednym pomaga (w przypadku niedoborów żelaza), a innym nie (bo mają poziom żelaza w normie albo i przekroczony).
Poza witaminami i minerałami, skórze dobrze robią antyoksydanty (np. zielona herbata, czerwone wino), nienasycone kwasy tłuszczowe (ryby morskie, olej lniany, wiesiołkowy itp, także w kapsułkach), związki siarki (MSM), ale to zależy od potrzeb skóry, bo niektórym cerom NNKT i MSM wręcz szkodzi.
Może napisz więcej o sobie, to coś doradzimy.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 13:27   #117
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Cytat:
Napisane przez Kadunia
Ja zażywałam teraz witaminy A+E Venus. Teraz chciałabym sprobowac czegos innego. Podłączam sie do pytania autorki. Co poleciacie?

Na ogólną poprawę stanu skóry polecam wit C oraz wit E w postaci nturalnej, niesyntetycznej [np. TokovitE]. obie wposmniane witaminki działają antyrodnikowo - rzecz potrzebna w każdym wieku, zwłąszcza na wiosnę i lato. można rozważyć beta-karoten.
Jeśli Twoim probleme jest skóra sucha to warto dołożyć do suplementacji omegę-3.
Jeśli utrata jędrności - pycnogenol [np. Active Life "Anti Age"]
jeśli trądzik i/lub utrata jędrności, a także osłąbione włosy to MSM.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 13:42   #118
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Cytat:
Napisane przez Judytka2
moze to śmieszne ale co to jest placebo?
Tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Placebo_%28medycyna%29
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 13:59   #119
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Cytat:
Napisane przez Papiszynka
Ja zjadlam cale opakowanie skrzypovity ( no dobra, nie bylam sumienna :P ), teraz sumiennie wcinam Silice po skrzypovicie to ja zadnej roznicy ani we wlosach, ani skorze, ani paznokciach nie wiedzialam... A to moze dlatego ze zawsze popijalam kawa?Pamietajcie zeby taletki popijac woda, bo przez kawe pewne substancje zamiast sie przyswajac sa wyplukiwane.Na skore to chyba najlepszy Capivit A+E. Jadlam tez solarvite, troche mialam ciemniejsza skore ale poprawy nie widzialam.Mysle ze nie ma co sie cudow spodziewac po tabletkach
Silice na co to jest dokładnie?? I ile stoi? Mi zalezy przedwszystkim na poprawie stanu moich paznokci ktore sie bardzo łamią no i an włoski
__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 14:37   #120
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Najlepsze Tabletki,witamini Na Piękną Skóre????

Cytat:
Napisane przez Kadunia
Silice na co to jest dokładnie?? I ile stoi? Mi zalezy przedwszystkim na poprawie stanu moich paznokci ktore sie bardzo łamią no i an włoski
Skrzypowita, Silica itp. pomogą Ci jeśli brakuje Ci krzemu, cynku. W moim przypadku ponad 80-dniowa kuracja Skrzypowitą nie przyniosła rezultatów.

Jesli natomiast bark Ci związków siarki, polecam MSM. Po tym naprawde widze efekty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.