19.03.2007, kolejny, nowy początek :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-17, 22:31   #1
e_malutka
Przyczajenie
 
Avatar e_malutka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Send a message via Skype™ to e_malutka
Wink

19.03.2007, kolejny, nowy początek :(


i znów zaczynam, a raczej staram sie, a moze właściwie znów sobie obiecuje..? szukam pomocnej duszyczki, kogoś do wsparcia.. muszę zgubić 7-8 kg..
e_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 23:05   #2
dagmara_9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 105
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

przyłaczam sie do Ciebie, linujemy sie razem, potrzebuje wsparcia ..bo sama nie dam rady...wczoraj zaczełam oczyszczanie organizmu..czyli picie wody i kefiru.....no i sie skonczyło w sobote orazu po siłowni:/ help!


ja tez chce zrzucic od 7 do 8 kg, choc na pocztaek jestem swiadoma ze wystarczy 5 kg....do swiat i basta- moze malo realne ale musi sie udac...
__________________
Jedynym kluczem do szczęścia jest bunt w nim nie ma winy ani wstydu.

Pora coś zmienić, a pierwszym korkiem bedzie zdefiniowanie tego 'czegoś'.....bedzie cieżko,ale warto!

"czesc - jak minal ci dzien?och mi też, może pogadamy o tym przy piwie?kiedy?gdzie?"
dagmara_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 23:12   #3
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

hej dziewczyny to ja tez bym sie dołączyła.. chodzi mi o to zeby zrzucic kilka cm z brzuszka i z ud. Wiadomo.. wiosna, chciałoby sie lepiej wygladac i pewniej czuc Motywacje mam tylko zeby checi nie zabrakło..
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 06:59   #4
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

uff jak dobrze ze powstał taki wątek w wątku 'piękne do wakacji' jest zbyt dużo postów, więc czułabym się tam jakoś nieswojo bo nie przeczytałabym ich wszystkich

No więc laski (albo może dopiero za jakiś czas - oby ) ja dołanczam sie do was Ja to chyba sie mam najgorzej z was, bo mam do stracenia conajmniej 10 kg Miałam się za to zabrać już od 1 marca no ale jak zwykle nie wyszło, ale teraz juz tak naserio biore sie za siebie

Może podajcie swój wzrost i wagę, lepiej będzie nam porównać
Ja mam 173 cm wzrostu i ważę jakieś 72 kg
No więc jak widzicie mam co zrzucać
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 08:45   #5
sunny89
Raczkowanie
 
Avatar sunny89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 36
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Cześć dziewczyny To ja tez sie do was przyłączę :P Ja mam do zgubienia tez jakies 7 kg, a sama również nie dam rady... Mam 165 wzrostu i 64 kg Marzę o 57 kg
sunny89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:10   #6
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

rowniez chetnie sie przylacze .. mam do zgubienia 5 kg.. 161 cm i 57 kg ;/ marze o 52 przy ktorych najlepiej sie czulam ... tak wiec do dziela ..
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:12   #7
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Moge sie dolaczyc?
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 09:15   #8
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

hej ja też szukam wsparcia nie chcę przechodzić na żadną dietę bo już parę razy jojo mnie spotkało. chcę zdrowiej się odżywiać, zapanować nad podjadaniem i postawić na sport choć mam mało czasu ale już wygospodarowalam go troszkę i chodzę na aqua aerobik przez zimę przybyło mi 10 kg niestety biorę leki od których mam wilczy apetyt
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:16   #9
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

a ja marzę o tym żeby się zmieścić w moje spodnie bo bym musiała wydać fortunę na nową garderobę teraz mam dwie pary ;(
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:26   #10
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

A ja wlasnie marze o zmianie calej garderoby Na mniejsza!! Uda mi sie
Nestka Wiesz... byc moze prowadzilas ZLA diete.. i dlatego to jojo..Z odchudzaniem to jest tak - trzeba sie odchudzac powoli ale skutecznie!
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:26   #11
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Cytat:
Napisane przez nestka Pokaż wiadomość
a ja marzę o tym żeby się zmieścić w moje spodnie bo bym musiała wydać fortunę na nową garderobę teraz mam dwie pary ;(

w kupie siła i potęga ! ... głowa do góry, wspólnie damy radę !

ps. też nie wchodze w spodnie z wakacji ;(
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 09:30   #12
vixen_
Przyczajenie
 
Avatar vixen_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 27
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

to i ja razem z wami!
5 kilo...
vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:36   #13
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

I ja
powiem Wam, że ta data - początku- jakoś mnie mobilizuje;

już jestem po rannej dawce słodyczy

ale jak spojrzałam na tytuł wątku to aż się przrstraszyłam, czy to nie przypadkiem dziś jest 19

to od jutra...

ja trochę (taaa, jasne, trochę) przytyłam po zimie też nie mieszczę się do letnich spodni
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:38   #14
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Cytat:
Napisane przez NoLQa Pokaż wiadomość
A ja wlasnie marze o zmianie calej garderoby Na mniejsza!! Uda mi sie
Nestka Wiesz... byc moze prowadzilas ZLA diete.. i dlatego to jojo..Z odchudzaniem to jest tak - trzeba sie odchudzac powoli ale skutecznie!
byłam na Montignacu i wiele mi przyzwyczajeń z niego zostało ale jesienią dopadła mnie depresja, leki, słodkie poprawiacze nastroju, zero ruchu nawet nie zauważyłam kiedy przytyłam
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:51   #15
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Nestka to moze wlasnie teraz odzywiaj sie zdrowo, dolacz cwiczonka i na bank dojdziesz do twojej wagi
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:54   #16
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

tak jak pisze Sawisia w kupie o to łatwiej a już na pewno przyjemniej może niech każda napisze jaki ma plan ?
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:58   #17
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Ja kontynuje moj plan juz od 3 tygodni. Dietka 1000-1200 kcal <bez wiekszego liczenia kcal>. Posilki to sniadanie <250-300 kcal> obiad <300 kcal>, podwieczorek -> jakis owoc <grejfrut, jablko>, lub jogurt, kolacja <200-250 kcal>
Ogolnie to nie licze tak bardzo tych kcal, chce nie wychodzic po za 1200 kcal choc nie zawsze sie udaje to jest ok.

Do tego cwiczenia.. co 2-3 dni trening silowy ulozony przez kolege, w pozostale dni skakanka, czasem brzuszki.. czasem odpoczynek

Do tego ZERO SLODYCZY, CHIPSOW itp, itd. Picie herbatek I chyba tyle.

Schudlam juz ok 3-3,5 kg I czuje sie swietnie
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:15   #18
dagmara_9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 105
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

czesc dziewczyny....ale z was ranne ptaszki....
odpowiadajc na pytanie mam 160 ewentualnie 159 (do tej pory jeszcze nie wyjasniona sprawa) no i waze 57 kg....marzy mi sie 50 kg.
w wakacje bylam na diecie montiego- uwazam sie jest swietna- samopoczucie po niej jest super....ale niestety z różnych przyczyn odeszłam od niej.
ostatnio byłam na diecie 800 kcal-wytrzymalam tydzien bez zadnego problemu,ale jak pojechalam do domu na weeken to sie szybko skonczyla....
ogolnie jestem aktywna fizycznie, raz w tygodniu basen-ucze sie dopiero plywac....wiec poziom aktywnosci i efektywnosci tez nie jest za wysoki....pozatym biegam minimum 3 razy w tygodniu po 40 min...i czasami dorzucam jakis areobic ewentualnie silownie......
w moim przypadku jesli sie nie postawie i nie wezme za drastyczne oczyszczenie oeganizmu z toksyn to chyba nie wytrzymam na diecie....
tak wogole zamierzam powrocic do montiego....
a moze wy macie jakies dobre pomysły??......moze bedziemy robic tygodniowe sprawozdania z naszych postepow-taka lekka motywacja wplywajaca na nasza ambicje,co wy na to?
__________________
Jedynym kluczem do szczęścia jest bunt w nim nie ma winy ani wstydu.

Pora coś zmienić, a pierwszym korkiem bedzie zdefiniowanie tego 'czegoś'.....bedzie cieżko,ale warto!

"czesc - jak minal ci dzien?och mi też, może pogadamy o tym przy piwie?kiedy?gdzie?"
dagmara_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:25   #19
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Jestem za tygodniowymi raportami!!
dagmara co to za dieta Montiego?
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 10:25   #20
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Większość z Was ma fatalne podejście do diety. Głodzicie sie i skończy sie to jojo i założeniem kolejnego wątku "Kto ze mną..."
Żeby sie sensownie odchudzać trzeba mieć plan zarówno diety jak i treningu.
Podejście na zasadzei Jeść jak najmniej jest błędne.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:30   #21
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Pingwin ja sie zgadzam z toba.. w sumie to zawsze myslalam, ze jak bede sie glodzic to szybko mi kg spadna.. A to NIEPRAWDA!!
Przekonalam sie, ze by zrzucic zbedne kg trzeba miec dobrze rozbisana diete i trening, dopiero kiedy moja mama przez 2 tygodnie glodzila sie jak glupia i owszem schudla.. na DWA TYGODNIE:. a pozniej jej waga wrocila do poczatkowej PLUS dodatkowe 2 kg.. dlatego ja teraz wole powoli a skutecznie
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:59   #22
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

NoLQa, Ty chyba trochę nie rozumiesz, co piszesz
Przecież jedzenie 1000-1200 kcal i to w formie takich "posiłków", jak wymieniasz wyżej, to jest właśnie GŁODZENIE SIĘ.
Na pewno nie uda Ci się schudnąć na stałe przy takich nawykach żywieniowych, chyba zresztą jakiś czas temu usiłowałam Ci to wytłumaczyć na "Dietetyce" w jakimś wątku: żeby schudnąć, trzeba się NORMALNIE odżywiać. 1000 kcal to nie jest normalnie
A jakikolwiek trening - tym bardziej siłowy - przy takiej "diecie" to jest czysta strata czasu, możesz go sobie spokojnie darować.
Co z tego, że do lata zrzucisz parę kg w postaci wody i mięśni, jeśli tłuszcz zostanie i kolejnej zimy będziesz znów zakładać wątki typu "po zimie przytyłam"? Przecież nie ma w tym żadnego sensu, chyba że ktoś ma takie hobby, że się lubi odchudzać całe życie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:12   #23
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Midi, tak owszem.. usilowalas mi to uswiadomic w jakims innym watku. po przeczytaniu wszystkiego co napisalas, poszlam z "moim problemem" do osoby, ktora zna sie na tym i uczyla sie wiele o dietetyce itp, itd. Dostalam odpowiedz "ok, wedlug mnie 1250 kcal jest okej" wiec trzymam sie mojego postanowienia i tyle.
Nie uwazam, ze sie glodze, poniewaz jak juz wczesniej mowilam, nie licze kcal dokladnie.. jem tyle ile mi potrzeba na zaspokojenie glodu.
Co do treningu, to nie daruje go sobie.
A co do watkow, to nie bede ich zakladac.. jak cos to sie do jakiegos podlacze chociaz i w to watpie
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:16   #24
sunny89
Raczkowanie
 
Avatar sunny89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 36
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
NoLQa, Ty chyba trochę nie rozumiesz, co piszesz
Przecież jedzenie 1000-1200 kcal i to w formie takich "posiłków", jak wymieniasz wyżej, to jest właśnie GŁODZENIE SIĘ.
Na pewno nie uda Ci się schudnąć na stałe przy takich nawykach żywieniowych, chyba zresztą jakiś czas temu usiłowałam Ci to wytłumaczyć na "Dietetyce" w jakimś wątku: żeby schudnąć, trzeba się NORMALNIE odżywiać. 1000 kcal to nie jest normalnie
A jakikolwiek trening - tym bardziej siłowy - przy takiej "diecie" to jest czysta strata czasu, możesz go sobie spokojnie darować.
Co z tego, że do lata zrzucisz parę kg w postaci wody i mięśni, jeśli tłuszcz zostanie i kolejnej zimy będziesz znów zakładać wątki typu "po zimie przytyłam"? Przecież nie ma w tym żadnego sensu, chyba że ktoś ma takie hobby, że się lubi odchudzać całe życie
To w takim razie nasuwa sie takie pytanie: To lepiej bedzie gdy zrezygnujemy ze slodyczy, tłustych potraw, ziemniaków, jasnego pieczywa i poza tym będziemy sie normalnie odzywiać, jeść regularnie 3 - 4 razy dziennie i do tego dorzucimy jakies aeroby? Czy moze o czyms zapomniałam...?
sunny89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:17   #25
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
NoLQa, Ty chyba trochę nie rozumiesz, co piszesz
Przecież jedzenie 1000-1200 kcal i to w formie takich "posiłków", jak wymieniasz wyżej, to jest właśnie GŁODZENIE SIĘ.
Na pewno nie uda Ci się schudnąć na stałe przy takich nawykach żywieniowych, chyba zresztą jakiś czas temu usiłowałam Ci to wytłumaczyć na "Dietetyce" w jakimś wątku: żeby schudnąć, trzeba się NORMALNIE odżywiać. 1000 kcal to nie jest normalnie
A jakikolwiek trening - tym bardziej siłowy - przy takiej "diecie" to jest czysta strata czasu, możesz go sobie spokojnie darować.
Co z tego, że do lata zrzucisz parę kg w postaci wody i mięśni, jeśli tłuszcz zostanie i kolejnej zimy będziesz znów zakładać wątki typu "po zimie przytyłam"? Przecież nie ma w tym żadnego sensu, chyba że ktoś ma takie hobby, że się lubi odchudzać całe życie

co racja to racja- moim zdaniem lepiej jest byc aktywnym fizycznie i ograniczyc slodycze, smazone zastapic gotowanym, ogolnie ograniczyc tłuste i słone (do tego dolaczyc cwiczenia-polecam A6W, biegi, hula hop, skakanka)niz stosowac diety "cud" poniewaz po pewnym czasie i tak wrocimy do starych nawyków żywieniowych no i wiadomo.. moze sie to skonczyc niestety efektem jojo..
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:27   #26
sunny89
Raczkowanie
 
Avatar sunny89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 36
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Cytat:
Napisane przez anusiaa89 Pokaż wiadomość
co racja to racja- moim zdaniem lepiej jest byc aktywnym fizycznie i ograniczyc slodycze, smazone zastapic gotowanym, ogolnie ograniczyc tłuste i słone (do tego dolaczyc cwiczenia-polecam A6W, biegi, hula hop, skakanka)niz stosowac diety "cud" poniewaz po pewnym czasie i tak wrocimy do starych nawyków żywieniowych no i wiadomo.. moze sie to skonczyc niestety efektem jojo..
No to jednak dobrze myślałam
sunny89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:33   #27
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

nie uwazam mojej diety za diete "CUD".. wrecz przeciwnie.. nie myslalam wogole o czyms takim, ze za 3 tygodnie diety schudne 10 kg.. co to to nie.. powoli i skutecznie.
Po za tym to mam pytanie do Midi: ostatnio na wizazu <na dietetyce lub na fitness> na kilka osob jedzacych 500, lub 800 kcal, pytajacych czemu ich waga stoi w miejscu.. i nie zauwazylam zadnej odpowiedzi moderatorow <nie mam nic do waszej pracy, bo wiem, ze jest tu masa osob i nie mozecie wszystkiego na raz ogarnac>. No i nie jestem jedyna osoba prowadzaca taka diete.. sporo dziewczyn jest na takiej diecie.. wiec nie rozumiem tego wszystkiego..
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:53   #28
dagmara_9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 105
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

juz wyjasniam na czym polega dieta Montiegnac - jest to dieta oparta nie na liczeniu kalorii a na sprawdzaniu indeksu gilkemicznego (IG) potraw.... dieta dzieli sie na fazy: 1- chudniecie ( w tym czsie ig potraw jest mniejsze od 35), 2- stabilizacja wagi ( IG potraw nie przekraacza 50)....w tej diecie jesz tyle ile chcesz ae pamietasz o kilku ważnych zasadach. tu wklejam cytyta z innego forum, które jest poświecone własnie tej diecie:' Liczne badania epidemiologiczne wykazują, że otyłość w krajach rozwiniętych stale wzrasta mimo, że stosuje się tam diety coraz bardziej niskokaloryczne.

Od wielu lat obserwacje naukowe potwierdzają, że przy wszystkich postaciach otyłości maja miejsce anomalie związane z wydzielaniem insuliny (hormonu wydzielanego przez trzustkę w celu obniżenia poziomu cukru we krwi).
Otyłość wiąże się z cukrzycą, nadciśnienie tętniczym oraz patologiami wieńcowymi. Nadmierny poziom insuliny we krwi (jak i również nietolerancja na insulinę) uznany został za najpoważniejszy powód otyłośći.

Z kolei Michel Montignac wysunął inna tezę:

"że to nie otyłość jest powodem nadmiaru insuliny we krwi lecz tak naprawdę nadmierny poziom insuliny jest powodem otyłości, nadmierny poziom insuliny jest przyczyna a nie skutkiem otyłości" "

jesli chcecie moge wam wysłac linki do bardzo pomocnych stron, bo z tego co wiem -albo raczej mi sie wydaje nie mozna zamieszczac linków do innych for....jesli sie myle,to napiszcie..a zaraz pozałaczam niezbedne linki...
__________________
Jedynym kluczem do szczęścia jest bunt w nim nie ma winy ani wstydu.

Pora coś zmienić, a pierwszym korkiem bedzie zdefiniowanie tego 'czegoś'.....bedzie cieżko,ale warto!

"czesc - jak minal ci dzien?och mi też, może pogadamy o tym przy piwie?kiedy?gdzie?"
dagmara_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:56   #29
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

My na dietetykę nie zaglądamy i nie odpowiadamy za to co się tam dzieje
NoLQa to co robisz to Twoja sprawa. Ja odchudzaniem zajmuję się od x lat i wiem, ze diety typu 1000-1200 połączone z treningiem to jest pomyłka. Oczywiście są diety, na których na jakiś czas schodzi się do tak niskiej wartości jak 1200 kcal, ale są to specjalne systemy dietetyczno-treningowe z tzw. ładowaniami i nie przypuszczam żebyś akurat na takiej diecie była.

Poza tym my sobie możemy pisać i pisać jak wyglądać ma dieta i trening a większość dziewczyn i tak robi wszytsko po swojemu i ciągle zaklada wątki tegi typu jak ten - bo zamiast chudnąć to stają w miejscu lub tyją.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 12:06   #30
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: 19.03.2007, kolejny, nowy początek :(

Pingwin Rozumiem.. a naprawde nie mam pojecia czy te dziewczyny byly na forum dietetyka czy fitness.
Mam tylko jedno pytanie.. dlaczego gdy wpisze powiedzmy w google "dieta" to szybko pokazuje mi sie dieta 1000 kcal.. i same dobre oceny do niej?
Na wiekszosci stronkach pisze, ze na diecie 1000 kcal sie chudnie ok 0,5 - 1kg tygodniowo <wiec chyba zdrowo?> Ja szczerze mowiac, nie znam sie bardzo nie dietach, dlatego poprosilam wlasnie ta osobe, ktora sie na tym zna o ulozenie mi treningu di diety 1250 kcal.
Co do waszego pisania i postepowania to zgadzam sie.. nawet jesli wy piszecie wszyscy sa wolni by postepowac wedlug ich mysli..
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.