Wysyp po TCA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 08:52   #1
duszka1
Przyczajenie
 
Avatar duszka1
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 17
GG do duszka1

Wysyp po TCA


Z przyczajenia przeczytalam sporo watkow na wizażu o kwasach i innych metodach poprawienia stanu problematycznej skóry. Wrażliwej ale przetluszczającej sie, z poszerzonymi miejscowo w strefie T porami i zaskakujacej przed okresem rożnymi trudnymi do pozbycia sie wykwitami z dodatkiem niezbyt okazalej ilości i wielkości zaskórniaków.
I tak uzbrojona po zęby w teorie poszlam do pani kosmetolog. 1,5 tygodnia temu zrobila mi micro + kawitacje z bajerami wszystkimi i zasugerowala umowienie sie na kwasy póki jeszcze sprzyja temu aura. W ten poniedzialek zrobila mi kwasy (pracuje na kosmetykach Environ) TCA 15% jako ze nigdy nie stosowalam takich rzeczy. Ani zaraz po ani wczoraj nie luszczyla mi sie skóra, nie pieklo nic i jakiś atrakcji nie bylo, za to dziś po wstaniu moja skóra wygląda jak maska pośmiertna osoby ktora zeszła w ostrym stadium ospy! porobily mi się pod skóra takie wielkie i bolące jakby wrzody i kilka mniejszych jeszcze niezdefiniowanych czerwonych plamek. Czy ktoraś z doświadczonych wizażanek może mi powiedzieć czy mam już zaczać sie martwić czy schowac w domu, czy rezerwowac wizytę u lekarza?
Będę wdzięczna za pomoc:/
duszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 00:03   #2
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Wysyp po TCA

Co prawda nie miałam nigdy kwasów, ale przymierzałam się do nich, moja kosmetyczka mówiła mi że najpierw jak już się zdecyduję trzeba dobrze podleczyć buzię z pryszczy żeby w trakcie zaden nie wyszedł i nie zrobiła się blizna, i przez samymi zabiegami trzeba smarowac buzię kremem z 4-5% kwasem, żeby przyzwyczaić skórę i zobaczyć jak bedzie reagowała na takie steżenie kwasu.
Z tego co wyczytałam na wizazu, to wiele dziewczyn miało to samo na buzi co opisujesz, trzeba mocno nawilżać skórę i także natłuszczać, myślę że smarowanie jej rumiankiem który łągodzi też może pomóc.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.