Złośliwe wypadanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-13, 18:43   #1
LadyExel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
GG do LadyExel
Question

Złośliwe wypadanie


Witam.
Mój problem z włosami zaczął się około miesiąca temu, kiedy zaczęłam intensywniej dbać o moje włosy. Zaczęłam pić pokrzywę, używać szamponów bez silikonów itp, mask, olejów. I tutaj zaczyna się problem.
Moje włosy zaczęły wypadać.
Nie wiem, co może być tego powodem. Niektórzy sugerowali mi, że prawdopodobnie to wina jesieni itp. Ale zaczęłyby wypadać tak nagle? Przy każdym czesaniu (jakieś 2 razy na dzień ) wypada mi ogromna ilość włosów. Dodatkowo przy czesaniu, kiedy pociągnę lekko włosy, czuję dość mocny ból, jakby moje cebulki miały wyzionąć ducha. Wczoraj zainwestowałam w jantar, zobaczymy jak się spisze.
Czy ktoś z was wie, co może być przyczyną tej całej sytuacji? Albo ma pomysł jak pozbyć się tego zjawiska? Nie chcę wyłysieć przed studniówką :C
LadyExel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:23   #2
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Złośliwe wypadanie

Ja na twoim miejscu kupiłabym też jakieś pigułki, np. Silicę (mi bardzo pomogła) lub Biotebal. VitaPilu osobiście nie polecam, drogi i nic z włosami mi nie zrobił.

Dodatkowo nakłada się też jesień. U mnie też zaczęły masowo wypadać, chociaż przy czesaniu siedzą mocno to w czasie mycia garściami zbieram
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:44   #3
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Złośliwe wypadanie

Może za dużo na nie nakładasz i się przemęczają?
Dużo chodzisz w upięciach i to ciągnie za cebulki?
Albo trzymasz odżywki pod folią i nie oddychają?
A jesień nie sprzyja włosom zdecydowanie
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:54   #4
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Złośliwe wypadanie

Cytat:
Napisane przez LadyExel Pokaż wiadomość
Witam.
Mój problem z włosami zaczął się około miesiąca temu, kiedy zaczęłam intensywniej dbać o moje włosy. Zaczęłam pić pokrzywę, używać szamponów bez silikonów itp, mask, olejów. I tutaj zaczyna się problem.
Moje włosy zaczęły wypadać.
Nie wiem, co może być tego powodem. Niektórzy sugerowali mi, że prawdopodobnie to wina jesieni itp. Ale zaczęłyby wypadać tak nagle? Przy każdym czesaniu (jakieś 2 razy na dzień ) wypada mi ogromna ilość włosów. Dodatkowo przy czesaniu, kiedy pociągnę lekko włosy, czuję dość mocny ból, jakby moje cebulki miały wyzionąć ducha. Wczoraj zainwestowałam w jantar, zobaczymy jak się spisze.
Czy ktoś z was wie, co może być przyczyną tej całej sytuacji? Albo ma pomysł jak pozbyć się tego zjawiska? Nie chcę wyłysieć przed studniówką :C
wlosy to jak sweterek kaszmirowy czy tez sweterkowi robilabys te wszystkie cuda co swoim wlosow? zmien pielegnacje , na jak najmniej obciazajaca wlosy , czyli lagodny szampon+ odzywka , delikatne czesanie i niech schna i zyja swoim zyciem
Nie wierz w te bzdury , ktorych mozesz sie naczytac bo problem sie bedzie poglebial , a bedziesz slyszala ,ze na poczatku tak MUSI byca wcale nie musi , co za bzdura
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:25   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Złośliwe wypadanie

Cytat:
Napisane przez LadyExel Pokaż wiadomość
Witam.
Mój problem z włosami zaczął się około miesiąca temu, kiedy zaczęłam intensywniej dbać o moje włosy. Zaczęłam pić pokrzywę, używać szamponów bez silikonów itp, mask, olejów. I tutaj zaczyna się problem.
Moje włosy zaczęły wypadać.
Nie wiem, co może być tego powodem. Niektórzy sugerowali mi, że prawdopodobnie to wina jesieni itp. Ale zaczęłyby wypadać tak nagle? Przy każdym czesaniu (jakieś 2 razy na dzień ) wypada mi ogromna ilość włosów. Dodatkowo przy czesaniu, kiedy pociągnę lekko włosy, czuję dość mocny ból, jakby moje cebulki miały wyzionąć ducha. Wczoraj zainwestowałam w jantar, zobaczymy jak się spisze.
Czy ktoś z was wie, co może być przyczyną tej całej sytuacji? Albo ma pomysł jak pozbyć się tego zjawiska? Nie chcę wyłysieć przed studniówką :C
Podstawowe pytanie: czego używasz na skórę głowy? Jakich olejów i masek?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:14   #6
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Złośliwe wypadanie

Zrezygnuj z tego, co nakładasz na skórę głowy i zobacz, czy wypadanie minie.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:47   #7
LadyExel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
GG do LadyExel
Dot.: Złośliwe wypadanie

Wcześniej przez jakiś czas do mycia włosów używałam Facelle. Możliwe, że od tego zaczęły się wszystkie problemy. Nie sądzę, żebym przeciążała włosy, oleje nakładam raz na tydzień, głównie alterra, maski biovaxu max 2 razy w tygodniu. Włosy od zawsze schną sobie same, w ciągu dnia zazwyczaj rozpuszczone, na noc zaplatam luźny warkocz. Jak na tą chwilę Facelle zmieniłam na szampon rumiankowy z Green Pharmacy.
LadyExel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 22:27   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Złośliwe wypadanie

Cytat:
Napisane przez LadyExel Pokaż wiadomość
Wcześniej przez jakiś czas do mycia włosów używałam Facelle. Możliwe, że od tego zaczęły się wszystkie problemy. Nie sądzę, żebym przeciążała włosy, oleje nakładam raz na tydzień, głównie alterra, maski biovaxu max 2 razy w tygodniu. Włosy od zawsze schną sobie same, w ciągu dnia zazwyczaj rozpuszczone, na noc zaplatam luźny warkocz. Jak na tą chwilę Facelle zmieniłam na szampon rumiankowy z Green Pharmacy.
Niektórzy skarżyli się na wypadanie po Facelle. Zmieniłaś szampon, więc w razie czego powstrzymaj się z nakładaniem olejów i masek na skórę głowy. Miałam tak problem po oleju Bhringraj i włosy przestały wypadać dopiero około 3 tygodni po odstawieniu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2012-11-13 o 22:51 Powód: pomyłka w nazwie oleju
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 22:29   #9
LadyExel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
GG do LadyExel
Dot.: Złośliwe wypadanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niektórzy skarżyli się na wypadanie po Facelle. Zmieniłaś szampon, więc w razie czego powstrzymaj się z nakładaniem olejów i masek na skórę głowy. Miałam tak problem po oleju Amla Jiva i włosy przestały wypadać dopiero około 3 tygodni po odstawieniu.
A co z Jantarem? Teoretycznie jest właśnie od porostu/wypadania. Też odstawiać?
LadyExel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 22:51   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Złośliwe wypadanie

Cytat:
Napisane przez LadyExel Pokaż wiadomość
A co z Jantarem? Teoretycznie jest właśnie od porostu/wypadania. Też odstawiać?
Też bym odstawiła. Po unormowaniu sytuacji możesz wrócić do niego jako pierwszego. Z tymi specyfikami na porost jest tak, że one działają poprzez podrażnianie cebulek, co pobudza je do wzrostu. Tylko czasem to podrażnianie może pójść za daleko i efektem jest wypadanie. Mój olej też miał być na porost, a włosy mi po nim leciały okropnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 15:54   #11
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Złośliwe wypadanie

Cytat:
Napisane przez LadyExel Pokaż wiadomość
Wcześniej przez jakiś czas do mycia włosów używałam Facelle. Możliwe, że od tego zaczęły się wszystkie problemy. Nie sądzę, żebym przeciążała włosy, oleje nakładam raz na tydzień, głównie alterra, maski biovaxu max 2 razy w tygodniu. Włosy od zawsze schną sobie same, w ciągu dnia zazwyczaj rozpuszczone, na noc zaplatam luźny warkocz. Jak na tą chwilę Facelle zmieniłam na szampon rumiankowy z Green Pharmacy.
Z własnego doświadczenia powiem: myj porządnie skórę głowy, nie jakimś facelkiem tylko normalnym szamponem

Mi wypadały jak szalone po babydreamie i nie był to okres jesienny.
Do tego mniej mi wypadają od kiedy od ponad pół roku myję codziennie, a kiedyś zawsze myłam co dwa dni. Mam masę fruwających ok. 8 - 10 centymetrowych włosków których nigdy wcześniej nie miałam, pasuje z czasem odkąd myję codziennie

Także odpowiednie oczyszczanie skóry głowy to podstawa!
Fram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 22:10   #12
LadyExel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
GG do LadyExel
Dot.: Złośliwe wypadanie

Włosy myję codziennie. Z Facelle zrezygnowałam, obecnie tylko szampon rumiankowy, zobaczymy co z tego wyjdzie
LadyExel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:57   #13
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Złośliwe wypadanie

Witam,
moim zdaniem powinnaś zrezygnować z tego , co nakładasz na głowę, bo być może jest tego za dużo jak dla Twoich włosów. Mi również wypadają włosy i robiłam płukankę ze skrzypu polnego ale zawsze miałam wrażenie, że więcej mi wypada niż wcześniej i zrezygnowałam z niej. Na razie biorę tabletki Regital. Nie wiem czy mi pomogą, ale mam nadzieję
Pozdrawiam
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 15:38   #14
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Złośliwe wypadanie

wybierz się do lekarza na podstawowe badania.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.