Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 21:01   #961
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Po prywatnej wizycie za 120zł oczekiwalam jednak czegos więcej.Poza tym próbowałam już delikatnego oczyszczania(tona zaskórników), kwasów,więc nic nowego nie wymyśliła.Effaclaru też używałam.I ta pianka Iwostinu na plecy mnie dobiła.
Myj twarz w tylko przegotowanej wodzie, albo źródlanej (5l za 1.19 w Biedronce), twarz wycieraj tylko ręcznikiem papierowym, nie dotykaj twarzy brudnymi rękoma. Mi służą olejki myjące i pianki (ale tylko rosyjskie baikal) +hydrolaty, zaskórników nie mam (choć miałam istna hodowle w strefie T) , niestety mam jakaś bakterie na brodzie.. póki co są tylko 3 małe ropne, ale masa przebarwień, nie odpuszcze retinoidom w tym roku. Poza tym slonce tez wspomaga powstawanie tych podskorniakow, nie zapominaj o filtrze.

Dermatolodzy nie mówią takich rzeczy, bo im się opłaca. A to dlatego, ze skoro przyszłaś do nich z trądzikiem, to przyjdziesz do nich tez z przebarwieniami. Ja zawsze idę przygotowana na rozmowę z moją panią dermatolog, na szczęście razem debatujemy. Dziewczyna, na forum opowiadała, jak poszła z karteczką do dermatolog, ta była zdegustowana tym, ze dyskutuje z nią o czymś o czym nie ma rzekomo pojęcia i wyprosiła ją za drzwi. Niestety lekarze czasem wykorzystują naszą niewiedzę i często czerpią na tym korzyści. Bez badan rzucają lekarstwami (np. osiedlowy dermatolog, który współpracuje z Galdermą, i co by to nie było trąd czy łuszczyca to przepisuje tetralysal i cetaphil.

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:09
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:16   #962
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Myj twarz w tylko przegotowanej wodzie, albo źródlanej (5l za 1.19 w Biedronce), twarz wycieraj tylko ręcznikiem papierowym, nie dotykaj twarzy brudnymi rękoma. Mi służą olejki myjące i pianki (ale tylko rosyjskie baikal) +hydrolaty, zaskórników nie mam (choć miałam istna hodowle w strefie T) , niestety mam jakaś bakterie na brodzie.. póki co są tylko 3 małe ropne, ale masa przebarwień, nie odpuszcze retinoidom w tym roku. Poza tym slonce tez wspomaga powstawanie tych podskorniakow, nie zapominaj o filtrze.
Twarz myję niestety w kranówce.Twarzy nigdy w zyciu nie wycieralam recznikiem, caly czas tylko chusteczkami.Mi niestety nie slużą pianki (miała rosyjską) , za slabe są, potem mam własnie hodowlę zaskórników.Uzywam też hydrolatu z kocanki, jest bardzo fajny.Ale inaczej skóra reaguje jak się używa retinoidów- mniej się chyba zapycha, bo co chwilę ją łuszczysz.Słońce wątpię ażeby mialo znaczący wpływ- u mnie wysypy takie same są w lecie i zimie
A robilas wymaz z tych paskud na brodzie?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Myj twarz w tylko przegotowanej wodzie, albo źródlanej (5l za 1.19 w Biedronce), twarz wycieraj tylko ręcznikiem papierowym, nie dotykaj twarzy brudnymi rękoma. Mi służą olejki myjące i pianki (ale tylko rosyjskie baikal) +hydrolaty, zaskórników nie mam (choć miałam istna hodowle w strefie T) , niestety mam jakaś bakterie na brodzie.. póki co są tylko 3 małe ropne, ale masa przebarwień, nie odpuszcze retinoidom w tym roku. Poza tym slonce tez wspomaga powstawanie tych podskorniakow, nie zapominaj o filtrze.

Dermatolodzy nie mówią takich rzeczy, bo im się opłaca. A to dlatego, ze skoro przyszłaś do nich z trądzikiem, to przyjdziesz do nich tez z przebarwieniami. Ja zawsze idę przygotowana na rozmowę z moją panią dermatolog, na szczęście razem debatujemy. Dziewczyna, na forum opowiadała, jak poszła z karteczką do dermatolog, ta była zdegustowana tym, ze dyskutuje z nią o czymś o czym nie ma rzekomo pojęcia i wyprosiła ją za drzwi. Niestety lekarze czasem wykorzystują naszą niewiedzę i często czerpią na tym korzyści. Bez badan rzucają lekarstwami (np. osiedlowy dermatolog, który współpracuje z Galdermą, i co by to nie było trąd czy łuszczyca to przepisuje tetralysal i cetaphil.
Mam niestety takie same odczucia;/ Jak tylko podejmowałam dyskusję to robiła się niewyraźna Oczywiście dostałam próbki tych kosmetyków, Doktor nawet miała specjalne karteczki z wypisanymi wszystkimi kosmetykami danej firmy, tylko zaznaczala krzyzkiem.Nie wiem czemu upierala się, ze po tych specyfikach nie będę mieć zaskórników, skoro próbowałam podobnych rzeczy i wiem że zaskórniki prędzej czy później przyjdą jeśli będę pchać na skórę glicerynę i masła kokosowe.Nie mówię ,że wszystko wiem,ale przerobłam już sporo kosmetyków i wiem mniej więcej co mi szkodzi.
Jestem coraz bardziej chętna na to serum algowe
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:18
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:19   #963
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Twarz myję niestety w kranówce.Twarzy nigdy w zyciu nie wycieralam recznikiem, caly czas tylko chusteczkami.Mi niestety nie slużą pianki (miała rosyjską) , za slabe są, potem mam własnie hodowlę zaskórników.Uzywam też hydrolatu z kocanki, jest bardzo fajny.Ale inaczej skóra reaguje jak się używa retinoidów- mniej się chyba zapycha, bo co chwilę ją łuszczysz.Słońce wątpię ażeby mialo znaczący wpływ- u mnie wysypy takie same są w lecie i zimie
A robilas wymaz z tych paskud na brodzie?
Robiłam na gronkowca -- nic nie wykazało, hormony są w porządku. Nie miałam już siły i zgodziłam się na tetralysal (wyskakiwało mi z 10 pryszczy dziennie, zdążyły się zagoić, pojawiły się następne). Teraz się zoracuje (ale tylko brodę, czasem czoło)
Dermatolog mowi, ze moze byc to wynik silnego stresu (matura za tydzień..)... jednak gdyby to byl stres to antybiotyk by nie dzialal - a dziala. Coz pozyjemy zobaczymy.. Ciesze się, że to broda a nie policzki - ktore mam dość wrażliwe, a zorac bardzo służy brodzie i czołu.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:23   #964
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Robiłam na gronkowca -- nic nie wykazało, hormony są w porządku. Nie miałam już siły i zgodziłam się na tetralysal (wyskakiwało mi z 10 pryszczy dziennie, zdążyły się zagoić, pojawiły się następne). Teraz się zoracuje (ale tylko brodę, czasem czoło)
Dermatolog mowi, ze moze byc to wynik silnego stresu (matura za tydzień..)... jednak gdyby to byl stres to antybiotyk by nie dzialal - a dziala. Coz pozyjemy zobaczymy.. Ciesze się, że to broda a nie policzki - ktore mam dość wrażliwe, a zorac bardzo służy brodzie i czołu.
Ale nic zupełnie nie wyszło?Może nie było już bakterii w ropie, czasami tak bywa (czytałam w książce mikrobiologia lekarska).A masz tłustą skórę? Bo stres prowadzi do wiekszego wydzielania hormonów, które powodują ,że skóra się bardziej tłusci.A jak wiadomo bardziej tlusta skora, to lepsze podloze do rozwoju bakterii.Przynajmniej ja to tak widzę.Tylko czemu akurat na brodzie.
Zastanawiam się , co trzeba zrobic zeby dostac od dermatologa retinoid do smarowania?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:25
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:25   #965
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja myłam wodą z butelki twarz, i wycierałam chusteczkami jednorazowymi, ale nie było różnicy jak tego nie robiłam, więc odpuściłam. Teraz myję białym jeleniem i jest dobrze, czeka na mnie mydło oliwne.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:34   #966
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Jestem coraz bardziej chętna na to serum algowe
Mnie oczarował skład, jedyny dylemat to czy kupić gotowy zestaw czy półprodukty, znając życie pewnie ich nie odmierzę

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ale nic zupełnie nie wyszło?Może nie było już bakterii w ropie, czasami tak bywa (czytałam w książce mikrobiologia lekarska).A masz tłustą skórę? Bo stres prowadzi do wiekszego wydzielania hormonów, które powodują ,że skóra się bardziej tłusci.A jak wiadomo bardziej tlusta skora, to lepsze podloze do rozwoju bakterii.Przynajmniej ja to tak widzę.Tylko czemu akurat na brodzie.
Zastanawiam się , co trzeba zrobic zeby dostac od dermatologa retinoid do smarowania?
Mam skore mieszana, ale problem jest na brodzie - a powinien być tez na czole. Mam nadzieje, ze po odstawieniu antybiotyku to coś już nie wróci..
Ja mowie wprost - proszę o zorac, nic innego mi nie pomaga a efekty widzi pani sama. Czuję, że nie rozstanę się z tym środkiem już do końca życia . Co prawda w lato powinno się go odstawić, ale moja broda tego nie przeżyje, poświecę się i będę bawić się wampira
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:35   #967
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A stosowałyście kiedyś maseczki algowe?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 21:37   #968
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
A stosowałyście kiedyś maseczki algowe?
Spirulina i Algi brunatne - świetnie działają, wszystko szybciej si goi, strupki schodzą bez śladu, nawilżają, rozjaśniają. Niestety to nie wystarcza jeśli ktoś boryka się z trądzikiem.. bez kwasów/retinoidow się nie obejdzie
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:39   #969
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mnie oczarował skład, jedyny dylemat to czy kupić gotowy zestaw czy półprodukty, znając życie pewnie ich nie odmierzę

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------



Mam skore mieszana, ale problem jest na brodzie - a powinien być tez na czole. Mam nadzieje, ze po odstawieniu antybiotyku to coś już nie wróci..
Ja mowie wprost - proszę o zorac, nic innego mi nie pomaga a efekty widzi pani sama. Czuję, że nie rozstanę się z tym środkiem już do końca życia . Co prawda w lato powinno się go odstawić, ale moja broda tego nie przeżyje, poświecę się i będę bawić się wampira
Może tam się , nie wiem, zagnieździło?Ja też mam skórę mieszaną.Kurcze ja też bym chciała sprobowac retinoidów, ale w ogóle lekarze nie zwracają uwagi na to co mówie,mowie ze mnie zapycha wszystko laduja zapychacze i tak w kółko;/
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:41   #970
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Spirulina i Algi brunatne - świetnie działają, wszystko szybciej si goi, strupki schodzą bez śladu, nawilżają, rozjaśniają. Niestety to nie wystarcza jeśli ktoś boryka się z trądzikiem.. bez kwasów/retinoidow się nie obejdzie
W przyszłym tygodniu jadę dowiedzieć się o cenach badań. Podobno grudki na brodzie i żuchwie świadczą o zespole policystycznych jajników.
Może się skuszę na te algi, ale chyba będę szła na jakiś zabieg do salonu kosmetycznego. Ja mam tylko brodę i żuchwę w przyszczach czoło to raz na ruski rok.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:46   #971
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Może tam się , nie wiem, zagnieździło?Ja też mam skórę mieszaną.Kurcze ja też bym chciała sprobowac retinoidów, ale w ogóle lekarze nie zwracają uwagi na to co mówie,mowie ze mnie zapycha wszystko laduja zapychacze i tak w kółko;/
Differin to chyba tez retinoid.. dość często go przepisują. Mi kwasy nie służą, wiec poszlam w innym kierunku. Nie wiem jak jest z Toba, nie kazdy toleruje retinoidy. Radzę poczytac posty pani Basi Kwiatkowskiej - niesamowita kobieta, ogromna wiedza.

https://biochemiaurody.fora.pl/

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
W przyszłym tygodniu jadę dowiedzieć się o cenach badań. Podobno grudki na brodzie i żuchwie świadczą o zespole policystycznych jajników.
Może się skuszę na te algi, ale chyba będę szła na jakiś zabieg do salonu kosmetycznego. Ja mam tylko brodę i żuchwę w przyszczach czoło to raz na ruski rok.
Też czytałam o tym, ale idąc do ginekologa.. no właśnie jestem bardzo nieśmiała.. po odłożeniu antybiotyku jeśli sytuacja się pogorszy nie będę miała już wyboru.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 21:55   #972
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Też czytałam o tym, ale idąc do ginekologa.. no właśnie jestem bardzo nieśmiała.. po odłożeniu antybiotyku jeśli sytuacja się pogorszy nie będę miała już wyboru.
Jak była u ginekologa pierwszy raz, to był facet (a miała być kobieta) chciałam porozmawiać o obawach, wyjaśnić kilka rzeczy, a on kazał mi szybciutko rozebrać, palnął że wszystko w porządku i tyle. Jeszcze mi zarzucił, że na pewno nie długo w ciąży to niego przyjdę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:55   #973
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Differin to chyba tez retinoid.. dość często go przepisują. Mi kwasy nie służą, wiec poszlam w innym kierunku. Nie wiem jak jest z Toba, nie kazdy toleruje retinoidy. Radzę poczytac posty pani Basi Kwiatkowskiej - niesamowita kobieta, ogromna wiedza.

https://biochemiaurody.fora.pl/

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------



Też czytałam o tym, ale idąc do ginekologa.. no właśnie jestem bardzo nieśmiała.. po odłożeniu antybiotyku jeśli sytuacja się pogorszy nie będę miała już wyboru.
Ja mam duac, to nie retinoid ale antybiotyk+nadtlenek benzoilu.Naczytałam się co nieco o retinoidach- ale jak nie spróbuję to się nie dowiem, a póki co nie ma kto mi recepty wypisać

a PCO są jeszcze inne objawy niż trądzik, mozna zrobić usg, to chyba tam może to wyjść, wiele pęcherzyków jak w łańcuszku.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-04-30 o 21:57
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 21:59   #974
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja mam duac, to nie retinoid ale antybiotyk+nadtlenek benzoilu.Naczytałam się co nieco o retinoidach- ale jak nie spróbuję to się nie dowiem, a póki co nie ma kto mi recepty wypisać
Skreslilam nadtlenek benzoilu ze względu na namnażanie wolnych rodnikow=przyspieszenie procesu starzenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:01   #975
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Mnie nadtlenek benzoilu uczulał, oczy mnie piekły, puchły, łzy leciały, i nie działał za dobrze, może jedynie punktowo. Słyszałam że właśnie on uczula często osoby dorosłe.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:08   #976
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Ja mam do stosowania punktowego.Całościowo nie wpadłabym na taki szatański pomysł, wypaliło by mi twarz
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:12   #977
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja mam do stosowania punktowego.Całościowo nie wpadłabym na taki szatański pomysł, wypaliło by mi twarz

To chyba ja mam mega grubą, przetłuszczającą się skórę. Jedyne co mi wysuszyło twarz to differin na początku. Cieszyć się, czy płakać?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:14   #978
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To chyba ja mam mega grubą, przetłuszczającą się skórę. Jedyne co mi wysuszyło twarz to differin na początku. Cieszyć się, czy płakać?
Cieszyć Ja mam taka cieniutka i alergiczna, ledwo dotkne już cała czerwona.Co nie przeszkadza jej w byciu tłusta oczywiscie
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:19   #979
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
W przyszłym tygodniu jadę dowiedzieć się o cenach badań. Podobno grudki na brodzie i żuchwie świadczą o zespole policystycznych jajników.
Może się skuszę na te algi, ale chyba będę szła na jakiś zabieg do salonu kosmetycznego. Ja mam tylko brodę i żuchwę w przyszczach czoło to raz na ruski rok.
Też mi się robią gule tylko na brodzie i żuchwie i to też co jakiś czas. U ginekologa jestem średnio co 5 miesięcy, ale chyba zmienię lekarza (drugi raz ), bo nie dość, że mam wieczne infekcje miejsc intymnych, to jeszcze w sumie nie zostałam przebadana hormonalnie przy wpisywaniu tabletek Ogólnie to mam gule, pomimo brania tabletek antykoncepcyjnych, więc coś nie tak Wiem, że trądzik może mieć różne podłoże, ale ja już nie wiem co może być u mnie przyczyną i ten zespół policystycznych jajników od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Ja rozumiem pojedyncze pryszczki, ale takie gule, które wyrastają i tkwią tygodniami na twarzy i nie da się ich ani przebić igłą (tzn. da się, ale nie wylatuje żadna ropa jak w przypadku "normalnej" guli) ani wyciągnąć na wierzch Aktualnie od ponad miesiąca nic nie mam, ale nie raz już bywało, że 2-3, a nawet 4 miesiące miałam piękną twarz i nagle wyrasta kilka gul, mimo takiej samej diety, takiej samej pielęgnacji , a później twarz w bliznach
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 22:23   #980
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Też mi się robią gule tylko na brodzie i żuchwie i to też co jakiś czas. U ginekologa jestem średnio co 5 miesięcy, ale chyba zmienię lekarza (drugi raz ), bo nie dość, że mam wieczne infekcje miejsc intymnych, to jeszcze w sumie nie zostałam przebadana hormonalnie przy wpisywaniu tabletek Ogólnie to mam gule, pomimo brania tabletek antykoncepcyjnych, więc coś nie tak Wiem, że trądzik może mieć różne podłoże, ale ja już nie wiem co może być u mnie przyczyną i ten zespół policystycznych jajników od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Ja rozumiem pojedyncze pryszczki, ale takie gule, które wyrastają i tkwią tygodniami na twarzy i nie da się ich ani przebić igłą (tzn. da się, ale nie wylatuje żadna ropa jak w przypadku "normalnej" guli) ani wyciągnąć na wierzch Aktualnie od ponad miesiąca nic nie mam, ale nie raz już bywało, że 2-3, a nawet 4 miesiące miałam piękną twarz i nagle wyrasta kilka gul, mimo takiej samej diety, takiej samej pielęgnacji , a później twarz w bliznach
Może twoje tabletki nie mają działania antypryszczowego Ja też biorę, ale nie mają składnika antyandrogennego, więc nie jestem zdziwiona ,że guzy nadal siedzą i tabletki nie pomagają na trądzik.Moim zdaniem (biorę Artizia) mają neutralny wpływ.
Może te bakterie się ujawniają w momencie działania jakichś innych czynników, o których nie wiesz(tzn. nie wplywa na nie az tak dieta, pielegnacja). A mialas robione usg ?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:24   #981
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Też mi się robią gule tylko na brodzie i żuchwie i to też co jakiś czas. U ginekologa jestem średnio co 5 miesięcy, ale chyba zmienię lekarza (drugi raz ), bo nie dość, że mam wieczne infekcje miejsc intymnych, to jeszcze w sumie nie zostałam przebadana hormonalnie przy wpisywaniu tabletek Ogólnie to mam gule, pomimo brania tabletek antykoncepcyjnych, więc coś nie tak Wiem, że trądzik może mieć różne podłoże, ale ja już nie wiem co może być u mnie przyczyną i ten zespół policystycznych jajników od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Ja rozumiem pojedyncze pryszczki, ale takie gule, które wyrastają i tkwią tygodniami na twarzy i nie da się ich ani przebić igłą (tzn. da się, ale nie wylatuje żadna ropa jak w przypadku "normalnej" guli) ani wyciągnąć na wierzch Aktualnie od ponad miesiąca nic nie mam, ale nie raz już bywało, że 2-3, a nawet 4 miesiące miałam piękną twarz i nagle wyrasta kilka gul, mimo takiej samej diety, takiej samej pielęgnacji , a później twarz w bliznach
Ja miałam infekcję od żelu do higieny intymnej i papieru toaletowego perfumowanego. I lekarz też wspomniał o uczuleniu na lateks, ale po lekach i odłożeniu żelu wszystko wróciło do normy. Z prezerwatyw nie zrezygnuję niestety dla tabletek, ani plastrów. Ja za własne pieniądze będę robić badania. Nie wiem dlaczego lekarze nie chcą pisać skierowań na badania. Jeden papier, a mógłby kogoś uratować.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:29   #982
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Może twoje tabletki nie mają działania antypryszczowego Ja też biorę, ale nie mają składnika antyandrogennego, więc nie jestem zdziwiona ,że guzy nadal siedzą i tabletki nie pomagają na trądzik.Moim zdaniem (biorę Artizia) mają neutralny wpływ.
Może te bakterie się ujawniają w momencie działania jakichś innych czynników, o których nie wiesz(tzn. nie wplywa na nie az tak dieta, pielegnacja). A mialas robione usg ?
Brałam też przez pół roku Syndi35 i nie było różnicy
Usg miałam robione raz, u poprzedniej lekarki, wtedy miałam taki normalny trądzik młodzieńczy (to było 4 lata temu ) Zaczęłam brać tabsy, delikatnie się unormowała cera, nie mam wysypów przed @, ale pojawiły się te paskudne gule. W sumie tak już 3 lata temu. U aktualnej lekarki leczę się 2,5 roku i nie miałam ani razu robionego usg Rozumiem, że na usg by wyszło ewentualnie, że coś jest nie tak? Może niepotrzebnie się martwię. Może mam jakąś bakterię w organizmie, nie wiem już...

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja miałam infekcję od żelu do higieny intymnej i papieru toaletowego perfumowanego. I lekarz też wspomniał o uczuleniu na lateks, ale po lekach i odłożeniu żelu wszystko wróciło do normy. Z prezerwatyw nie zrezygnuję niestety dla tabletek, ani plastrów. Ja za własne pieniądze będę robić badania. Nie wiem dlaczego lekarze nie chcą pisać skierowań na badania. Jeden papier, a mógłby kogoś uratować.
To czym się teraz myjesz, jeśli mogę spytać? Może zmiana żelu to dobry pomysł...
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:35   #983
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Brałam też przez pół roku Syndi35 i nie było różnicy
Usg miałam robione raz, u poprzedniej lekarki, wtedy miałam taki normalny trądzik młodzieńczy (to było 4 lata temu ) Zaczęłam brać tabsy, delikatnie się unormowała cera, nie mam wysypów przed @, ale pojawiły się te paskudne gule. W sumie tak już 3 lata temu. U aktualnej lekarki leczę się 2,5 roku i nie miałam ani razu robionego usg Rozumiem, że na usg by wyszło ewentualnie, że coś jest nie tak? Może niepotrzebnie się martwię. Może mam jakąś bakterię w organizmie, nie wiem już...

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------



To czym się teraz myjesz, jeśli mogę spytać? Może zmiana żelu to dobry pomysł...
Zmieniałam kilka razy. Myję tylko wodą, byłam na kontroli i lekarz powiedział że teraz wszystko jest dobrze. Nie ma przymusu stosowania żelu
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:43   #984
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Spróbuję przez jakiś czas
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 22:56   #985
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Spróbuję przez jakiś czas
Ja miałam coś takiego że tamte okolice mnie piekły cały czas, i bolały ciągle w czasie chodzenia też. Miałam też dziwne upławy. Teraz problemu nie ma. Czasem myję się białym jeleniem tam żeby złagodzić podrażnienia po goleniu.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 02:42   #986
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny....ale nastukalyscie postow !
U mnie aktualnie nawilzanie, oczyszczanie i kupa suplementow.
Troche mnie to przeraza ile lykam tabsow... wierzbownica od 3 miesiecy. Kudzu root, palma saw, od 2 +mikstura oczyszczajaca( chociaz nie wiem czy to powinno sie robic razem z ziolami). Do tego zjadlam jedno opakowanie probiotykoe dla swietego spokoju ale nic po nich szczegolnego nie zauwazylam. Od kilku dni zjadam jescze czosnek w kapsach, maja jakis dodatek chyba zurawina. Nie wiem dokladnie bo to w niemczech kupowane i jakos nie mialam kiedy sprawdzic co dokladnie lykam. Dzisiaj dokladam do zestawu moj cynkktory dostalam od dermy a ktory wczesniej powodowal u mnie mdlosci. Dzisiaj nie mialam zadnej doleglwosci. Ostatnio coraz mniejsze mam problemy z zoladkiem. Moze miksturka zaczyna dzialac? Do tego tak zachwalacie owsianke, ze pomyslalam czemu nie, jesli nie sproboje to sie nie dowiem.
Co do slimaka- zaczal mi wyciagacncos z czola., zrobila mi sie taka kaszka i sie zastanawiam czy to zapachanie czy oczyszczanie
Wyglada niegroznie. Wszystko co wychodzi szybko sie goi. Mam mase pryszczykow alr takich niegroznych. Najbardziej pocieszajace, ze gule z lini zuchwy (tak to sie pisze?) W koncu zaczynaja zanikac. Zobaczymy jak to bedzie po owulacji....
Co do infekcji miejsc intymnych. Ja mam dosc czesto. Pomaga mi przed myciem juz pod prysznicem obfite smarowanie oliwa lub innym olejem a pozniej zmywanie mydlem aleppo. Po kilku dniach wszystko ladnie sie goi. Mozna wyprobowac
Mysle, ze mydlo bialy jelen tez jest ok. Starsi ginekolodzy tez go polecaja na co dzien a nawet po porodzie.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2013-05-01 o 02:50
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 08:56   #987
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Brałam też przez pół roku Syndi35 i nie było różnicy
Usg miałam robione raz, u poprzedniej lekarki, wtedy miałam taki normalny trądzik młodzieńczy (to było 4 lata temu ) Zaczęłam brać tabsy, delikatnie się unormowała cera, nie mam wysypów przed @, ale pojawiły się te paskudne gule. W sumie tak już 3 lata temu. U aktualnej lekarki leczę się 2,5 roku i nie miałam ani razu robionego usg Rozumiem, że na usg by wyszło ewentualnie, że coś jest nie tak? Może niepotrzebnie się martwię. Może mam jakąś bakterię w organizmie, nie wiem już...
To chyba faktycznie wina jakichś bakterii.Jeśli miałabyś PCO, wyszłoby to na usg , mi np. wyszlo ,że mam torbiel jajnika.A brałaś antybiotyki jakieś? Przy PCO ma się jeszcze wysoki poziom testosteronu,możesz zbadać, niski SHBG.Jeśli finansowo dasz radę, to ja bym inwestowała w różne badania, bo od lekarza to możesz dostać chyba na morfologię krwi najwyżej i to z wielkiej łaski.

Mam takie same doświadczenia z lekarzami.W ogóle nie chcą przepisywac badań, leczą na oślep.Gdybym sama nie poszła i nie zapłaciła, to bym nic nie wiedziała.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-01 o 09:02
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 10:05   #988
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
To chyba faktycznie wina jakichś bakterii.Jeśli miałabyś PCO, wyszłoby to na usg , mi np. wyszlo ,że mam torbiel jajnika.A brałaś antybiotyki jakieś? Przy PCO ma się jeszcze wysoki poziom testosteronu,możesz zbadać, niski SHBG.Jeśli finansowo dasz radę, to ja bym inwestowała w różne badania, bo od lekarza to możesz dostać chyba na morfologię krwi najwyżej i to z wielkiej łaski.

Mam takie same doświadczenia z lekarzami.W ogóle nie chcą przepisywac badań, leczą na oślep.Gdybym sama nie poszła i nie zapłaciła, to bym nic nie wiedziała.
Dzięki Dermatolog nie przepisywała mi antybiotyków, kazała mi się smarować co drugą noc Benzacne 5. Wcześniej zaleciła mi kurację Brevoxylem, stosowałam go 4 miesiące, ale przeczytałam na ulotce, że dłużej się nie zaleca, odstawiłam, zachciało mi się wybielić przebarwienia, zrobiłam peelingi migdałkiem, w tym czasie gule wróciły, później Brevoxyl już nie działał i tak się bujałam sporo czasu aż półtora miesiąca temu znowu przyszłam do dermatologa, zresztą przy okazji plam łuszczycowych na łokciach Na razie smaruję się tym Benzacne i jest OK, ale zobaczymy jakie efekty będą dłuższe, poza tym to nie chciałabym go stosować całe życie Jeśli więc to bakterie, to jest jakaś szansa żeby się ich pozbyć na trwałe ?

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-05-01 o 10:07
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 10:26   #989
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Dzięki Dermatolog nie przepisywała mi antybiotyków, kazała mi się smarować co drugą noc Benzacne 5. Wcześniej zaleciła mi kurację Brevoxylem, stosowałam go 4 miesiące, ale przeczytałam na ulotce, że dłużej się nie zaleca, odstawiłam, zachciało mi się wybielić przebarwienia, zrobiłam peelingi migdałkiem, w tym czasie gule wróciły, później Brevoxyl już nie działał i tak się bujałam sporo czasu aż półtora miesiąca temu znowu przyszłam do dermatologa, zresztą przy okazji plam łuszczycowych na łokciach Na razie smaruję się tym Benzacne i jest OK, ale zobaczymy jakie efekty będą dłuższe, poza tym to nie chciałabym go stosować całe życie Jeśli więc to bakterie, to jest jakaś szansa żeby się ich pozbyć na trwałe ?
Chyba sami dermatolodzy tego nie wiedzą :P

Zależy jaka to bakteria- gdy np. stany zapalne wywołuje P.acnes-czyli składnik naszej naturalnej flory skóry- to jakoś nie widzę sposobu.Nawet jak zabijemy ją antybiotykiem, to przecież możemy się nią zarazić przy pierwszym lepszym kontakcie z kimś( każdy człowiek ma je na skórze). Dermatolog tłumaczyła mi,że niby wtedy pozostaje pamięć immunologiczna i bakterii będzie ciężej zakazić ponownie.Tylko zastanawia mnie, czy organizm wytwarza pamięć dla bakterii które są składnikiem jego flory?Gdyby tak było, to stosowanie probiotyków było by bez sensu, bo zabijemy nasze lactobacillusy w przewodzie pokarmowym, robi się pamięć immunologiczna i po podaniu probiotyku układ immunologiczny je zniszczy.Ale to takie moje dywagacje.
P.acnes jest przyczyną gdy mamy łojotok, wtedy nadmiernie się namnaża, rozkłada dzięki swoim enzymom łój na składniki drażniące skórę, powstaje stan zapalny.
W przypadku innych bakterii, np.gronkowców- które też są składnikiem flory fizjologicznej , ale tylko u niektórych osób, działa to chyba podobnie-ciężko wytępić to dziadostwo.

Ja uważam osobiście,że najlepiej zrobić wymaz ze zmiany skórnej, tylko problem jest taki, że tych bakterii,które powodują proces zapalny może równie dobrze nie być w ropie i wtedy wyjdzie,że niby nie ma tam nic szczególnego (tak podają książki).A jakby cos jednak wyszło, to zrobić antybiogram i zaaplikować temu dziadostwu antybiotyk na który jest wrażliwy.
Niestety gronkowce, oczywiście nie wszystkie,często są oporne na antybiotyki stosowane przez dermatologów takie jak erytromycyna czy klindamycyna i wtedy leczenie można rozbić o... Ponadto, jeśli zastosujemy zbyt małą dawkę lub zbyt krótką kurację to nasze skarby mogą sie uodpornić i będzie jeszcze większy problem (dobór naturalny-przeżywają tylko te oporne bakterie,które z kolei dają oporne potomstwo i bakterie są coraz wredniejsze).

Stosowanie antybiotyków nie jest jednak takie cudowne jak się wydaje, bo można się dorobić chorób grzybiczych-antybiotyki działają na wszystkie bakterie, również te dobre dla naszego organizmu które mamy w sobie.Zmniejszenie ich populacji sprawia,że ich niszę zajmują grzybki i rozwijają się w najlepsze.Potem są różne historie typu grzybice każdego rodzaju
Ponadto tetracykliny,chętnie przepisywane bo mają szerokie spektrum działania zarówno na bakterie gram+ i -, powodują,że nasz organizm jest bardziej wrażliwy na słońce, mogą wystąpić np. poparzenia skóry,podobne działanie ma także dziurawiec.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-01 o 10:36
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-01, 10:30   #990
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Widzę, że jesteś obeznana w temacie Ale mnie nie pocieszyłaś Moja skóra właśnie wydziela bardzo dużo łoju, ciągle się świecę, nic na to nie działa Jeszcze mi powiedz gdzie można się zgłosić żeby zrobić wymaz z takiej guli ? Trzeba mieć jakieś skierowanie czy można prywatnie?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.