Opóźnienie miesiączki- Pilne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 18:18   #1
madzia90rk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4

Opóźnienie miesiączki- Pilne!


Cześć. Dzisiaj dostałam okres. Cykl mam regularny. Kolejna miesiączka wypadnie mi w drodze powrotnej z wczasów... Sprawa jest na tyle skomplikowana, że będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny Boleśnie miesiączkuje i czuje że nie dam rady wysiedzieć w pociągu 12h... Chciałabym jakoś opóźnić miesiączkę. Co możecie mi polecić? Może tabletki antykoncepcyjne? Czy jeśli pójdę jutro po receptę to jak zrobić aby uniknąć menstruacji? Z góry dziękuje za rady
madzia90rk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:23   #2
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

lekarz przepisze Ci tabletki na opóźnienie miesiączki bez problemu.
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:25   #3
Kaluch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cntr.Śl.
Wiadomości: 550
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

jeśli zaczniesz brac tabletki, to po prostu nie zrobisz przerwy po pierwszym opakowaniu i zaczniesz brac kolejne, tym samym nie bedziesz miała miesiaczki, moga pojawic sie niewielkie krwawienia. Ale zastanów sie czy chcesz zaczac brac tabletki tylko po to zeby przesunąć @ i pozniej przestac czy brac juz pozniej przez kolejne miesiace. Tabsy pomagają na bolesne @
__________________
Live Life given now.!
Tomorrow can wait .

-z czystym sumieniem stwierdzam, że jestem szczęśliwa.


sty-love.blogspot.com




Kaluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:28   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Cześć. Dzisiaj dostałam okres. Cykl mam regularny. Kolejna miesiączka wypadnie mi w drodze powrotnej z wczasów... Sprawa jest na tyle skomplikowana, że będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny Boleśnie miesiączkuje i czuje że nie dam rady wysiedzieć w pociągu 12h... Chciałabym jakoś opóźnić miesiączkę. Co możecie mi polecić? Może tabletki antykoncepcyjne? Czy jeśli pójdę jutro po receptę to jak zrobić aby uniknąć menstruacji? Z góry dziękuje za rady
ok, idz po tabletki, tylko sie zastanow czy skonczysz na tych dwoch opakowaniach czy bedziesz je dalej brala, bo tabletki to nie cukierki i przy braniu kiedy ma sie ochote, mozna sobie narobic wiecej szkody niz pozytku.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:32   #5
madzia90rk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Brałam wcześniej już tabletki ale tylko jedno opakowanie, bo ciągle miałam plamienia i źle się czułam... Są jakieś inne tabletki oprócz antykoncepcyjnych które opóźnią mi okres?
madzia90rk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:00   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

A nie byloby duzo latwiej po prostu uzyc tamponow podczas podrozy a na bole brzucha wziac tabletke??
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:02   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A nie byloby duzo latwiej po prostu uzyc tamponow podczas podrozy a na bole brzucha wziac tabletke??
+ ewentualnie tabletki zmniejszajace krwawienie,
jak sie zle czulas i mialas plamienia to teraz tak moze byc.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 19:02   #8
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Brałam wcześniej już tabletki ale tylko jedno opakowanie, bo ciągle miałam plamienia i źle się czułam... Są jakieś inne tabletki oprócz antykoncepcyjnych które opóźnią mi okres?
organizm podczas brania tabletek stabilizuje sie dopiero po jakims czasie, nie dziwie sie, ze pierwsze opakowanie i takie rzeczy mialas. Jak masz tak brac tableki na widzi mi sie, to daj sobie z nimi spokoj.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:36   #9
madzia90rk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A nie byloby duzo latwiej po prostu uzyc tamponow podczas podrozy a na bole brzucha wziac tabletke??
Tabletki mi nie pomagają, a tampony zawsze używam. Gdy mam okres jestem taka osłabiona że czasami nie mam siły wstać łóżka
madzia90rk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:45   #10
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Słyszałam, że kilka rutinoscorbinów może opóźnic miesiączkę, jednak nie znam konsekwencji zdrowotnych, a także nie stosowałam tego sposobu.

Tampon na podróż bez warunków to zły pomysł, nie można "przetrzymywać" tamponu....
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:52   #11
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Ale tamponu wcale nie trzeba przetrzymywac. Po tych 4 h sie go wymienia na nowy. Przeciez jak jest sie w szkole/pracy/na uczelni przez caly dzien to nie chodzi sie w tamponie przez 10 h tylko sie go wymienia.

Jesli zwykle tabletki bez recepty nie pomagaja to mozna dostac od lekarza tabletki przeciwbolowe na recepte. Ja kiedys takie dostalam. I pomagaja. Tylko maja jedna wade (przynajmniej u mnie taka wystapila), ze mialam nudnosci (ale nie wymiotowalam).

A o sposobie z rutinoscorbinem tez slyszalam, ze ponoc sprawia, iz sie krwawienie zmniejsza. Ale rowniez tego nie stosowalam, wiec nie moge sie dokladnie wypowiedziec.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 19:56   #12
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ale tamponu wcale nie trzeba przetrzymywac. Po tych 4 h sie go wymienia na nowy. Przeciez jak jest sie w szkole/pracy/na uczelni przez caly dzien to nie chodzi sie w tamponie przez 10 h tylko sie go wymienia.
No oczywiście, tylko autorka napisała:

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny
a aplikacja tamponu wymaga wyjątkowej higieny.
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:09   #13
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
No oczywiście, tylko autorka napisała:



a aplikacja tamponu wymaga wyjątkowej higieny.
No tak, ale w kazdym pociagu jest lazienka z umywalka, wiec wystarczy umyc rece.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:14   #14
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Słyszałam, że kilka rutinoscorbinów może opóźnic miesiączkę, jednak nie znam konsekwencji zdrowotnych, a także nie stosowałam tego sposobu.

Tampon na podróż bez warunków to zły pomysł, nie można "przetrzymywać" tamponu....
nie mozna go przetrzymac, wiec sie go zmienia. Nawet w pociagu. To nie jest zadna sztuka.

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ale tamponu wcale nie trzeba przetrzymywac. Po tych 4 h sie go wymienia na nowy. Przeciez jak jest sie w szkole/pracy/na uczelni przez caly dzien to nie chodzi sie w tamponie przez 10 h tylko sie go wymienia.

Jesli zwykle tabletki bez recepty nie pomagaja to mozna dostac od lekarza tabletki przeciwbolowe na recepte. Ja kiedys takie dostalam. I pomagaja. Tylko maja jedna wade (przynajmniej u mnie taka wystapila), ze mialam nudnosci (ale nie wymiotowalam).

A o sposobie z rutinoscorbinem tez slyszalam, ze ponoc sprawia, iz sie krwawienie zmniejsza. Ale rowniez tego nie stosowalam, wiec nie moge sie dokladnie wypowiedziec.
racja.

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
No oczywiście, tylko autorka napisała:



a aplikacja tamponu wymaga wyjątkowej higieny.
w lazience jest umywalka, rece mozna wymyc. Dodatkowo bierze sie specjalne chusteczki do higieny intymnej, rece mozna potraktowac rowniez sanitizerem i po sprawie. Higiena utrzymana i tampon zmieniony.

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
No tak, ale w kazdym pociagu jest lazienka z umywalka, wiec wystarczy umyc rece.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:43   #15
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
nie mozna go przetrzymac, wiec sie go zmienia. Nawet w pociagu. To nie jest zadna sztuka.
racja.
w lazience jest umywalka, rece mozna wymyc. Dodatkowo bierze sie specjalne chusteczki do higieny intymnej, rece mozna potraktowac rowniez sanitizerem i po sprawie. Higiena utrzymana i tampon zmieniony.
Ok, jak bardzo się chce, to można
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:47   #16
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Cześć. Dzisiaj dostałam okres. Cykl mam regularny. Kolejna miesiączka wypadnie mi w drodze powrotnej z wczasów... Sprawa jest na tyle skomplikowana, że będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny Boleśnie miesiączkuje i czuje że nie dam rady wysiedzieć w pociągu 12h... Chciałabym jakoś opóźnić miesiączkę. Co możecie mi polecić? Może tabletki antykoncepcyjne? Czy jeśli pójdę jutro po receptę to jak zrobić aby uniknąć menstruacji? Z góry dziękuje za rady

Rozumiem, że w pociągu nie ma toalet i nie istnieje coś takiego, jak chusteczki do higieny intymnej oraz tampony z aplikatorem?
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 22:37   #17
madzia90rk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Wszystkie uparłyście się na aplikowanie tamponów.. To jest pół biedy, wiadomo że pociąg to nie dom, ale o to się aż tak nie boje. Chodzi mi głównie o to że będę się źle czuła, bede osłabiona, no i ten ból nie do wytrzymania... Nie każda przechodzi okres tak samo... Dlatego wolałabym go opóźnić, bo wiem że nie dam rady usiedzieć w nim :/ W domu zawsze na chwile do wanny wejdę do ciepłej wody czy coś... A tam? Bede siedzieć skulona i płakać w bólu :/ O ile nie wystapia nudności które często miewam podczas menstruacji...
madzia90rk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:22   #18
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Wszystkie uparłyście się na aplikowanie tamponów.. To jest pół biedy, wiadomo że pociąg to nie dom, ale o to się aż tak nie boje. Chodzi mi głównie o to że będę się źle czuła, bede osłabiona, no i ten ból nie do wytrzymania... Nie każda przechodzi okres tak samo... Dlatego wolałabym go opóźnić, bo wiem że nie dam rady usiedzieć w nim :/ W domu zawsze na chwile do wanny wejdę do ciepłej wody czy coś... A tam? Bede siedzieć skulona i płakać w bólu :/ O ile nie wystapia nudności które często miewam podczas menstruacji...
jeja, to idz sie swoimi obawami podziel z lekarzem, skonsultuj, a on Ci ewentualnie powie jakie sa opcje, i tyle, zamiast krecic glowa na rady dziewczyn, ot co
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:26   #19
KamiCukierasek
Raczkowanie
 
Avatar KamiCukierasek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

a ja polecam SOLPADEINE.. rozpuszcza się to w szklance wody działa bardzo szybko, NIC KOMPLETNIE nic mi wcześniej na bóle miesiączkowe nie pomagało tylko bardziej muliło i powodowało wymioty... a te są świetne, 10 min i po bólu
__________________
Łagodna kobieta - to niby kocia łapka: ściśnij ją nieco, a poczujesz pazurki... mmmrau...
KamiCukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 23:33   #20
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Brałam wcześniej już tabletki ale tylko jedno opakowanie, bo ciągle miałam plamienia i źle się czułam... Są jakieś inne tabletki oprócz antykoncepcyjnych które opóźnią mi okres?
No tak. Może by tak się najpierw dowiedziec czegokolwiek o tabletkach?
Bo do 3 pierwszych opakowan mozesz sie kiepsko czuc i miec plamienia a branie 1 opakowania to najzwyczajniejsza głupota.
Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
jeja, to idz sie swoimi obawami podziel z lekarzem, skonsultuj, a on Ci ewentualnie powie jakie sa opcje, i tyle, zamiast krecic glowa na rady dziewczyn, ot co


Skoro masz tak bolsne miesiączki to idz do lekarza. Skoro brałas juz tabletki antykoncepcyjne to poczytaj o nich i teraz już będziesz wiedziala ze organizm musi się przyzwyczaic.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:34   #21
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
jeja, to idz sie swoimi obawami podziel z lekarzem, skonsultuj, a on Ci ewentualnie powie jakie sa opcje, i tyle, zamiast krecic glowa na rady dziewczyn, ot co
Na to raczej nie ma sposobu.
Każdy ginekolog z którym miałam okazję rozmawiać mówił to samo: taka Pani "uroda". USG, badania hormonalne w normie.
Na ból pomaga mi wyłącznie ketonal. Wymioty i utrata przytomności również nie są mi obce.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-07-22 o 23:35
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:36   #22
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

najlepiej tampony większe rozmiarem i koniecznie z aplikatorem !
bo wiadomo, że w pociągowej toalecie to raczej mimo wszystko jest syf, i lepiej miec aplikator.
a nóż się jakaś zaraza przypałęta
dodatkowo, na wszelki wypadek podpaska.
nic więcej nie trzeba.
no, może poza nawilżającymi chusteczkami do higieny intymnej.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:36   #23
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Na to raczej nie ma sposobu.
Każdy ginekolog z którym miałam okazję rozmawiać mówił to samo: taka Pani "uroda". USG, badania hormonalne w normie.
Na ból pomaga mi wyłącznie ketonal. Wymioty i utrata przytomności również nie są mi obce.
wiem, ale mialam na mysli ewentualne przesuniecie okresu
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:50   #24
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Wszystkie uparłyście się na aplikowanie tamponów.. To jest pół biedy, wiadomo że pociąg to nie dom, ale o to się aż tak nie boje. Chodzi mi głównie o to że będę się źle czuła, bede osłabiona, no i ten ból nie do wytrzymania... Nie każda przechodzi okres tak samo... Dlatego wolałabym go opóźnić, bo wiem że nie dam rady usiedzieć w nim :/ W domu zawsze na chwile do wanny wejdę do ciepłej wody czy coś... A tam? Bede siedzieć skulona i płakać w bólu :/ O ile nie wystapia nudności które często miewam podczas menstruacji...
Autorko, my takze jestesmy kobietami i uwierz, ze wiemy jak to jest, gdy sie cierpi podczas miesiaczki. Ale uwazam, ze przesadzasz. Sama nie wiesz czego chcesz, a gdy proponujemy ci jakies wyjscia, zadne ci nie odpowiada. To i tak w koncu ty zdecydujesz, bo to ty jedziesz pociagiem i musisz sie zajac problemem, ale opcja tabletek moim zdaniem jest beznadziejna. Tabletki sie bierze w okreslonym celu, bo tylko wtedy jesli sa brane w celu pomocy twojemu organizmowi, sa dla ciebie bezpieczne. Nie ma sensu brac tabletek tylko po to, zeby sobie przesuwac miesiaczke w te czy w tamta. To jest jednak silna dawka hormonow, ktora nie wplynie pozytywnie na twoj organizm. A jesli masz zamiar brac tylko 1 opakowanie to juz w ogole, tylko sobie zaszkodzisz.
Nie rozumiem dlaczego wymiana tamponu w pociagu to dla ciebie taki problem. Nie jest to ani nic trudnego, ani strasznego. Jest na rynku tyle rodzajow tamponow (rowniez te z aplikatorem) oraz chusteczek higienicznych, ze bez problemu mozna to zrobic po prostu wszedzie! Wez ze soba mydlo (na wypadek gdyby w pociagu nie bylo) i bedziesz mogla spokojnie umyc rece. Zmiana tamponu to kwestia 1 minuty.
A na bole brzucha powinien ci pomoc lekarz. Idz do ginekologa, na pewno da ci silne leki przeciwbolowe, ktore ci pomoga. Ja rowniez bardzo czesto prawie umieralam z bolu podczas okresu i takie tabletki mi pomogly. Z reszta to lekarz ci przepisze albo doradzi cos innego.
Moim zdaniem nie ma co robic paniki, bo to tylko okres i jedyny twoj problem to moim zdaniem kwestia bolow brzucha. Wymiana tamponu nie jest moim zdaniem problemem. Wiec zamiast odrzucac nasze propozycje i czekac na nowe, pomysl o tych ktore sa, bo watpie, zeby ktos wpadl tu na jeszcze genialniejszy pomysl, niz te, ktore sa.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 15:31   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Odgrzebuję może któraś mi pomoże.
Dostałam od lekarza tabletki - na przesunięcie @, jest ok, już użyłam - ale oczywiście opakowania nie mam już i za nic nie mogę sobie nazwy przypomnieć ;/ nie były to typowo antykoncepcyjne tabletki miałam brać do dnia wystąpienia @ i w dzień wystąpienia odstawić. Czy któraś z was coś kojarzy, jak one mogły się nazywać?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 19:03   #26
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;74709381]Odgrzebuję może któraś mi pomoże.
Dostałam od lekarza tabletki - na przesunięcie @, jest ok, już użyłam - ale oczywiście opakowania nie mam już i za nic nie mogę sobie nazwy przypomnieć ;/ nie były to typowo antykoncepcyjne tabletki miałam brać do dnia wystąpienia @ i w dzień wystąpienia odstawić. Czy któraś z was coś kojarzy, jak one mogły się nazywać?[/QUOTE]

Nie chodzi może o Duphaston?
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 21:34   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Nie, na bank nie, ten lek znam więc pamiętałabym nazwę
A mnie po prostu drażni, że sobie nie mogę przypomnieć, co to było
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 21:42   #28
Musztardufka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Mi w takich wypadkach pomaga witamina K. Biorę dawkę zalecaną w ulotce w drugiej połowie cyklu. U mnie przesuwa @ o 3-4 dni. Witamina K zwiększa krzepliwość krwi, można ją przedawkować (jeśli stosujesz zgodnie z ulotką to mało prawdopodobne, ale możliwe). Najlepiej skonsultuj się z lekarzem
Musztardufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 00:32   #29
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

A moze kubeczek menstruacyjny i tabletke na bol?
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-17, 01:24   #30
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;74718551]Nie, na bank nie, ten lek znam więc pamiętałabym nazwę
A mnie po prostu drażni, że sobie nie mogę przypomnieć, co to było [/QUOTE]



Może to Primolut Nor? Ja to dostałam właśnie na przesunięcie jak jechałam na wakacje
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-18 20:01:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.