Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-04, 11:43   #1
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95

Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie


Witam Was. Pewnie temat byl juz poruszany niejednokrotnie ale w wyszukiwarce nic mi nie wyskoczylo. Chcialam sie Was zapytac jakie porodowki w Warszawie uwazane sa za najlepsze.

Zastanawiam sie wstepnie nad Bielanskim lub szpitalem na Szaserow. Co mozna o nich powiedziec i jak wypadaja na tle innych?
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 20:53   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

A ja podłączę się z pytaniem czy wykupujecie położną lub czy macie lekarza prowadzącego z danego szpiatala? (lub miałyście)
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2015-10-04 o 20:55
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 08:17   #3
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Dziewczyny na stronie gdzierodzic macie informacje. Porodowke kazdy wam opisze pod swoim kątem.
Mam sporo kolezanek ktore rodzily i na madalinskiego i na inflandzkiej i na zelaznej. Mialy polozne lub nie mialy. Bo to jednak koszt jest. Na żelaznej chyba powyzej 2 tys zl. Ja poki co wybralam Madalinskiego z polożną. Wzielam polozna bo jednak barsziej chronia krocze wtedy. Tez duzo dzieci sie rodzi ostatnio i te z dyzuru wiadomo ze wszystkoe musza obskoczyć.
No co powiem jak juz urodze, a to sie stanie na dniach
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:43   #4
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
A ja podłączę się z pytaniem czy wykupujecie położną lub czy macie lekarza prowadzącego z danego szpiatala? (lub miałyście)
Ja wykupiłam położnà i byłam z tej decyzji bardzo zadowolona. Czułam się totatnie "zaopiekowana" i uważam, że były to dobrze wydane pieniàdze. Rodziłam w imidzie (też bardzo polecam ) mój lekarz prowadzàcy nie pracował w szpitalu.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 17:20   #5
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja wykupiłam położnà i byłam z tej decyzji bardzo zadowolona. Czułam się totatnie "zaopiekowana" i uważam, że były to dobrze wydane pieniàdze. Rodziłam w imidzie (też bardzo polecam ) mój lekarz prowadzàcy nie pracował w szpitalu.
a rodziłaś przez cesarkę czy naturalnie ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:52   #6
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
a rodziłaś przez cesarkę czy naturalnie ?

Naturalnie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 17:30   #7
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

A jak znalezc polozna? Czy powinna to byc osoba pracujaca w wybranym szpitalu czy moze byc niezalezna?
Co wlasciwie daje posiadanie poloznej i jaki jest orientacyjny koszt?
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 18:36   #8
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez alicjag3 Pokaż wiadomość
A jak znalezc polozna? Czy powinna to byc osoba pracujaca w wybranym szpitalu czy moze byc niezalezna?
Co wlasciwie daje posiadanie poloznej i jaki jest orientacyjny koszt?

Musi pracować w danym szpitalu. Ja płaciłam chyba 1200 lub1400 zł. Co to daje? "Moja" położna badała mnie raz na dwa tygodnie w końcowym etapie ciàży, byłyśmy w kontakcie telefonicznym, a jak przyjechałam rodzić, to była tylko dla mnie, nie siedziała z nami cały czas w pierwszej fazie, ale potem już tak, badała, mega pomogła mi moim zdaniem w całej akcji. Potem jeszxze przychodziła pomagać przy małym. A kontakty do położnych dostałam na sr, poczytalam w necie opinie i wybrałam babeczkę z najlepszymi.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:26   #9
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja rodziłam na Inflanckiej. Z samego porodu i panujących warunków byłam bardzo zadowolona. Nie miałam swojej położnej ani tamtejszego lekarza, mimo to opieka pań położnych podczas porodu była fantastyczna, oraz dostałam bez problemu znieczulenie. Będę tam rodzić jeszcze raz.
Moje właściwie jedyne zastrzeżenie jest takie, że jest małe wsparcie przy karmieniu piersią - przynajmniej tak było w moim przypadku. Jest konsultantka laktacyjna, ale nie udało mi się z nią zobaczyć podczas pobytu w szpitalu (dopiero później specjalnie przyjechaliśmy), a położne nie były zbyt zaangażowane w pomoc, po prostu podawały butelkę.
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:27   #10
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja sie wlasnie zastanawiam miedy Karowa a Inflancka. Nie wiem co jest lepszym wyborem.

A czy ktos moglby mi przyblizyc sprawe korzystania z lekarza w ramach NFZ? Czy mozna zapisac sie do dosolnej przychodni czy to jest jakies rejonowe? Jak dlugo sie czeka na wizyte u lekarza rodzinnego? Podobno nawet pielegniarka czy polozna przysluguje mlodym mama (w sensie ze moze przyjsc kilkukrotnie do domu). Nigdy nie korzystalam z panstwowej sluzby zdrowia i nie wiem jak sie za to zabrac.
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 14:49   #11
jagodzianka21
Zadomowienie
 
Avatar jagodzianka21
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 142
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Mam ta sama zagwostke ale myśle o Inflanckiej, sporo słyszałam pozytywów no i 100razy wole tam niz Bielański...
co do lekarza na NFZ, ja do swojego gina trafiłam przypadkiem, jak potrzebowałam wizyty żeby potwierdzic ciąże i na szczęście trafiłam całkiem nieźle, chodze do niego do dziś. lekarza rodzinnego mam w przychodni w dzielnicy gdzie mieszkam, podobno to jest wymogiem ale konkretnie sama nie wiem.. na wizyte czekam max do tygodnia. co do położnej nic nie wiem, sama jestem ciekawa, bo niby przysługuje a tu 31tc i nikt mi nic jeszcze nie powiedział nie zaproponował.. musze zapytac na wizycie teraz jak będe jak to jest...
__________________
szczęśliwa żona, szczęśliwego męża



12.12.15- Krzyś
jagodzianka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 22:19   #12
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

To daj znac jak sie czegos dowiesz
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 14:48   #13
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Dziewczyny, żeby przyszła położna do domu po porodzie, trzeba zgłosić że się urodziło dziecko w przychodni rejonowej - tam gdzie się ma lekarza rodzinnego. Nie wiem czy to musi być stricte zrejonizowane, ale chyba tak - położna z Bielan nie pojedzie na Kabaty.
W mojej poprzedniej przychodni, jeszcze w ciąży dostałam nr telefonu bezpośrednio do położnej i dzwonilam do niej jak juz byl mały. W obecnej, kazali mężowi przyjść i zgłosić jak już urodzę.
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 15:30   #14
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez Kattarynnka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, żeby przyszła położna do domu po porodzie, trzeba zgłosić że się urodziło dziecko w przychodni rejonowej - tam gdzie się ma lekarza rodzinnego. Nie wiem czy to musi być stricte zrejonizowane, ale chyba tak - położna z Bielan nie pojedzie na Kabaty.
W mojej poprzedniej przychodni, jeszcze w ciąży dostałam nr telefonu bezpośrednio do położnej i dzwonilam do niej jak juz byl mały. W obecnej, kazali mężowi przyjść i zgłosić jak już urodzę.
uuu akurat położna w mojej rejonowej przychodni jest ... mało sympatyczna ale może warto spróbować.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:37   #15
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja rodzilam na madalinskiego. Mialam polozna, ale byla na urlopie. Dala zastepstwo, wahalam sie jeszcze w 1 fazie porodu czy brac czy nie bo na dyzurze kobitki ok. Wzielam i jak sie okazalo dla mnie to chyba byla bardzo dobra dezyja. Moje dziecko okazlo sie Ze wazy 4265 g. Ja drobna, ale urodzilam sn. A mysle ze jak bym nie miala opieki 1 na 1 to skonczylo by sie proznociagiem albo cesarka. Dodatkowo po nacieciu polozna zszyla mnie bardzo dobrze i w zasadzie odcrazu siadalam navswoim tylku bez poduszek, obktorych wieleckolezahek mowilo ze po szyciu nie dalyby sobie rady
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 09:02   #16
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja z kolei tydzień temu rodziłam na Inflanckiej z wykupioną położną i z samego porodu jestem bardzo zadowolona. Oprócz tego, że położna była genialna, zaufałam jej sugestią i w ogóle nie żałuję, to trafiłam też na fajnych lekarzy Generalnie poród jest dla mnie miłym wspomnieniem, co chyba nie jest znowu tak częste.
Opieka po porodowa - bez entuzjazmu, jak się poszło i poprosiło to w miarę ok, ale inicjatywy zero. I beznadziejny "harmonogram" badań maluszka. Co chwilę musiałam go rozbierać i ubierać 1 dnia po porodzie, co było wyzwaniem dla mnie jako pierworódki + byłam mega osłabiona po porodzie, gdyż straciłam dużo krwi.
niud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 23:24   #17
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja rodziłam na Madalińskiego, za nic nie płaciłam. Opieka super. Następne dziecko też tam chcę rodzić.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 08:33   #18
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Rodziłam na Żelaznej i jestem mega zadowolona. Nie miałam wykupionej położnej, tylko lekarza prowadzącego ciążę. Niemniej poród prowadziła jedna przemiła położna. Warunki super - własna sala porodowa z wanną, workami, drabinkami, piłkami, liną itd. Nie było żadnego problemu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym. Zostałam też poinformowana, że jeśli dojdę do wniosku, że nie dam rady urodzić sn, to zrobią mi cc.
Opieka po urodzeniu dziecka również bardzo dobra. Położne wszystko pokazują - jak karmić, jak przewijać, jak pielęgnować pępuszek. Duży nacisk kładzie się na karmienie piersią, więc mamy chcące karmić mm mogą czuć się trochę nieswojo.
Ogólnie szpital bardzo fajny. Trochę żałuję, że nie wykupiłam sobie sali o podwyższonym standardzie (450zł/dobę), bo wtedy ma się indywidualną opiekę położnej, no i święty spokój (akurat mi by się to przydało; moja córka nie tolerowała mojego mleka, od początku był ciągły płacz oraz wymioty, spałam po 2h/dobę, no i przy okazji mała budziła inne noworodki, więc dzieciaczki koncertowały) a tak leżałam z 4 innymi pacjentkami.
Niemniej szpital wspominam bardzo dobrze.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 21:13   #19
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

a czy któraś może rodziła ostatnio w Szpitalu Praskim i chciałaby się podzielić opinią?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-07, 21:44   #20
ValancyStirling
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: niedaleko W-wy
Wiadomości: 151
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja również jestem ciekawa opinii o Praskim. Rodziłam tam ponad 5 lat temu na "starej" porodówce i byłam zadowolona z opieki. Czytałam, że odnowiono oddział, są sale z łazienkami, przenośne ktg etc. ale nie wiem jak jest z opieką ?
__________________
be cool
ValancyStirling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 12:04   #21
herbatkauemilki
Przyczajenie
 
Avatar herbatkauemilki
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 12
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja znowu nie rodziłam w żadnych ze szpitali o ktrócyh piszecie tylko w prywatnej lecznicy na Targówku (Iatros) bo tam można było zrobić cc. Nie żałowałam decyzji nawet przez sekundę, moja siostra rodziła sn, dziecko duże ona drobna, poród trwał od 4 rano do 23, kilka znieczuleń i prawie tam mdlała z bólu. Ona sama mówi że pomim dobrej opieki to jednak następny poród wolałaby cc, ja przeszłam i prawie nic nie bolało, cały poród trwał 30 min, potem szycie. A rana szybko się zagoiła, szybciej niż trauma siostry :P
herbatkauemilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 00:23   #22
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Rodziłam na Żelaznej i jestem mega zadowolona.
W jakiej pozycji urodziłaś?
Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
A mysle ze jak bym nie miala opieki 1 na 1 to skonczylo by sie proznociagiem albo cesarka.
No tak, bo kobieta jest bezwolną pacjentką w szpitalu i to wszyscy za nią decydują jak ona urodzi swoje dziecko, to znaczy naturalnie czy nie.

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
Dodatkowo po nacieciu polozna zszyla mnie bardzo dobrze
Dlaczego pozwoliłaś się tak okaleczyć?
Cytat:
Napisane przez herbatkauemilki Pokaż wiadomość
Nie żałowałam decyzji nawet przez sekundę, moja siostra rodziła sn, dziecko duże ona drobna, poród trwał od 4 rano do 23, kilka znieczuleń i prawie tam mdlała z bólu.
Na pewno twoja siostra rodziła na leżąco i miała różne niepotrzebne i bolesne interwencje medyczne, które zakłóciły poród.
Nawet znieczulenie tak działa.

Edytowane przez tarisi
Czas edycji: 2017-01-15 o 00:27
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 20:54   #23
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez tarisi Pokaż wiadomość

Na pewno twoja siostra rodziła na leżąco i miała różne niepotrzebne i bolesne interwencje medyczne, które zakłóciły poród.
Nawet znieczulenie tak działa.

Ech nie demonizujmy pozycji na leżąco. Też byłam wyzwolona i przekonana, że urodzę inaczej, a okazało się że leżąca pozycja była dla mnie najwygodniejsza.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 13:37   #24
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Też byłam wyzwolona i przekonana, że urodzę inaczej, a okazało się że leżąca pozycja była dla mnie najwygodniejsza.
Tylko czy na pewno w rodzeniu dzieci chodzi o to, żeby leżeć jeśli tak wygodnie?
Raczej parcie w tej pozycji jest najbardziej męczące, bo nie działa siła grawitacji (w pozycji pionowej nawet w ogóle nie trzeba przeć bo dziecko samo się powoli obniża).
Zresztą o innych wadach pozycji poziomych (chociażby ryzyko niedotlenienia dziecka) można dużo poczytać.
Poniżej cytat:

"Inne pozycje aniżeli pozycja "na wznak" w jakiej najczęściej układa się rodzącą na łóżku porodowym, sprzyja lepszemu ukrwieniu łożyska oraz umożliwia lepszy dopływ tlenu do dziecka. Długotrwałe leżenie na plecach powoduje ucisk ciężarnej macicy na aortę zstępującą oraz żyłę główną wewnętrzną. Skutkuje to zaburzeniami prawidłowego dotlenienia płodu, częściej pojawiają się zaburzenia rytmu serca płodu, a u rodzącej wzmaga się uczucie zmęczenia i wyczerpania. "

Więc na logikę, jeśli mnóstwo kobiet narzeka na poród, to głównie dlatego że rodziły nienaturalnie i w pozycji poziomej.

Edytowane przez tarisi
Czas edycji: 2017-01-17 o 13:39
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 18:54   #25
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Znam teorie.
O wygodzie w czasie porodu raczej nie można mowic najwygodniej czyli najnaturalniej bez sztucznosci, bez wymuszania pozycji.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2017-01-17 o 18:56
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 12:53   #26
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
najwygodniej czyli najnaturalniej bez sztucznosci, bez wymuszania pozycji.
Według statystyk to te kilka procent kobiet ma ten komfort w szpitalach.
Ale cała reszta już nie.
Oczywiście wiele z nich nawet tego nie oczekuje, albo nie jest świadoma co jest najlepsze, tylko zdaje się na to co jej mówią w szpitalu.
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 22:59   #27
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Ja polecam szpital na Madalińskiego. Siostra rodziła tam dziecko (małe, 2900 g). To byl jej pierwszy poród, miała wywoływany (balonik) i uwinęła się w 4 godziny, nie zdążyli nawet podać znieczulenia tak szybko szła akcja. Nikt jej nie kazał się kłaść, praktycznie do partych chodziła, skakała na piłce, klęczała na podłodze podczas skurczów, nikt na nią nie naciskał, że przesadza, że ma się kłaść itd. Na czas partych przeniosła się na łóżko i najpierw parła na klęczkach, a potem się położyła na boku na ostatnie dwa skurcze i się udało. Miała wykupioną położną, która zadbała o to, żeby nie skończyło się nacięciem (masowała krocze jakimś olejkiem). Potem przez 2 godziny leżała na łóżku z maluchem na klacie kolejne dziecko też chce tam rodzić.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 00:04   #28
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Zastanawia mnie czy kiedykolwiek przeczytam o porodzie, który odbył się w sposób naturalny (szczególnie o pierwszym). To znaczy bez ingerencji medycznej w szpitalu. Takie porody nie istnieją, czy dotyczy to poniżej 1 procenta kobiet?
Chociaż czytałem że dotyczy to około 6 procent kobiet rodzących w szpitalu.
Niesamowite.
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 20:51   #29
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

Cytat:
Napisane przez tarisi Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie czy kiedykolwiek przeczytam o porodzie, który odbył się w sposób naturalny (szczególnie o pierwszym). To znaczy bez ingerencji medycznej w szpitalu. Takie porody nie istnieją, czy dotyczy to poniżej 1 procenta kobiet?
Chociaż czytałem że dotyczy to około 6 procent kobiet rodzących w szpitalu.
Niesamowite.
W interwencji medycznej nie ma nic złego. Teraz będziemy się przekonywac, że skrajnie naturalnie jak się da?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 19:42   #30
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Gdzie najlepiej rodzić w Warszawie

A możecie polecić konkretne Położne np. Z Żelaznej, z którymi rodzilyscie ? Czytałam dziś opinie w Internecie i powiem szczerze że już mam mętlik w głowie na kogo się decydować i czy w ogóle.. .. może lepiej skorzystac opieki położnej, która akurat będzie na dyzurze...
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-08 20:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.