Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-08-15, 21:34   #3511
trustmyself
Zakorzenienie

GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja nie mam zgryzu krzyżowego. Po prostu po usunięciu w dzieciństwie ułamanej czwórki, w poluzowany łuk zaczął wpychać się kieł po drugiej stronie, który rósł nad łukiem. Stąd pozostałe zęby powędrowały w miejsce tamtego usuniętego. Niestety, prostowanie linii pośrodkowej nie należy do łatwych i pewnie zajmie dobry rok, jeśli nie dłużej... Przynajmniej w moim przypadku.

Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...

To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 18:00   #3512
szatanica1989
Zakorzenienie

Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja mam zgryz głęboki i zgryz krzyżowy - teraz noszę górę, żeby "wychylić" jedynki i przy założeniu dołu żebym nie zrzuciła aparatu górnymi zębami. Potem z tego co wiem będą wyciągi, mini-implanty w dziąsłach i jakaś płytka na podniebienie, chyba rozklinowująca?

Piszę.
szatanica1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 18:02   #3513
kaaarii
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Pytanie do dziewczyn, które usuwały ząbki pod aparat. Jaki czas po usunięciu miałyście zakładany aparacik?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

06.08.14
19.12.15
12.08.17

kaaarii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 08:28   #3514
Malemalenstwo
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn, które usuwały ząbki pod aparat. Jaki czas po usunięciu miałyście zakładany aparacik?

Ja 16listopada mialam wyrywane zęby, a 21 listopada zakladalam aparat

Stary 2017-08-17, 21:18   #3515
KZag
Zadomowienie

Hej
Dziewczyny, czy któraś z Was korzysta może z usług ortodonty w Akademickim Centrum Stomatologii w Bytomiu?

Szukam odsypki pudru RCMA, książek - Dziewczyna z Pociągu i Bridget Jones Dziecko
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:27   #3516
Jenna__
Rozeznanie

Cześć, dziewczyny. Ja już też po usunięciu górnych czwórek (16.08.). Żal mi ich, ale nie miałam wyjścia. Wyrwanie bezbolesne, po też nic nie czułam. 23.08. zakładam górę. Na dole czeka mnie usunięcie jednej czwórki, druga ewentualnie w trakcie leczenia. Dół będzie zakładany za 2-3 miesiące. Strasznie przeżywałam konieczność pozbycia się zdrowych zębów, ale po ekstrakcjach kamień spadł mi z serca, bo odwrotu już nie ma.
Stary Wczoraj, 15:14   #3517
czekoladowoo
Zakorzenienie

Moja orto wrocila z macierzynskiego i przepisali mnie spowrotem do niej. Troche sie boje ze znowu beda jakies zmiany w leczeniu i znowu sie przeciagnie

czekoladowoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:35   #3518
kizdaM
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Moja orto wrocila z macierzynskiego i przepisali mnie spowrotem do niej. Troche sie boje ze znowu beda jakies zmiany w leczeniu i znowu sie przeciagnie

Moja właśnie poszła na macierzyński we wrześniu mam wizytę u innej orto w tej samej klinice i w styczniu podobno ma wrócić moja orto ... ciekawa jestem czy i mi się coś przez to nie przeciągnie

Aparatka
Góra 16.11.2015
Dół 22.02.2016
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:55   #3519
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Moja właśnie poszła na macierzyński we wrześniu mam wizytę u innej orto w tej samej klinice i w styczniu podobno ma wrócić moja orto ... ciekawa jestem czy i mi się coś przez to nie przeciągnie
Ja od stycznia to zatoczylam kolo. Po drodze było gorzej niz wcześniej. Jedyne co to zgryz mi ogarnela. Takze zobaczymy co dalej.

czekoladowoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:04   #3520
IzzieSt
Zakorzenienie

Cześć Dziewczyny!

Przymierzam się do założenia aparatu stałego. Mówię przymierzam bo jeszcze nie wybrałam ortodonty , dopiero we wtorek idę do stomatologa na przegląd sprawdzić czy aby na pewno nie mam nic do leczenia, później ewentualne leczenie ubytków i pewnie scaling/piaskowanie żeby zęby były w jak najlepszej kondycji przed założeniem aparatu i dopiero wtedy chcę rozpocząć leczenie ortodontyczne. Mam 24 lata, ale chcę jeszcze to trochę odciągnąć bo w pracy jestem na okresie próbnym i chciałam podreperować budżet żeby aż tak ten aparat nie bolał mnie finansowo, a druga sprawa to nie chce się wpakować w leczenie ortodontyczne jakbym na przykład pracę straciła

Przejrzałam wątek, ale jesteście na tak różnych etapach leczenia, że ciężko mi uzyskać informacje dla mnie
Jakie macie aparaty? Ja skłaniam się do kosmetycznego bo obawiam się że będę mieć kompleksy z powodu aparatu Sama nie wiem czemu, podoba mi się u innych, wiem że przy metalowym mozna sobie zmieniac gumki, ale czuję że lepiej psychicznie będę się czuła z jak najmniej widocznym aparatem.
Tylko tutaj też nasuwa mi się pytanie, czemu na niektórych zdjęciach jest on praktycznie niewidoczny, a na innych ten drucik jest metalowy?
https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
http://www.ortodonta.szczecin.pl/dat...ontycznego.jpg

Na pewno mam tyłozgryz, przez co dolna szczęka jest cofnięta, więc zapewne wyciągu mnie nie ominą , do tego jedynki są krzywe (jedna ucieka w przód a druga w tył) i martwią mnie ósemki. Jako 12-13 latka nosiłam aparat zdejmowany, miałam wtedy robione zdjęcia i ortodontka mówiła że ósemki rosną prosto. Jedna teraz właśnie mi rośnie... w bok (w stronę policzka). Podejrzewam, że będę je musiała usunąć.

Rozumiem, że na pierwszej/drugiej wizycie ortodontycznej przedstawiany jest plan leczenia, ale czy też wstępny kosztorys całego leczenia? Chciałabym się nastawić na jakąś kwotę. Zakładając że wybiorę aparat kosmetyczny, to sam aparat to będzie ponad 5 tysięcy, do tego wizyty, zdjęcia, retainer, pewnie inne koszty o których jeszcze nie wiem. Myślicie że można się wyrobić w 12 tys? Dodam tylko, że mówię o Krakowie. Wiem, że to też zależy od długości leczenia, jednak nie wydaje mi się aby ono trwało dłużej niż 2 lata.
IzzieSt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:04   #3521
Milesood
Przyczajenie

Ja mam leczenie w uk, dokładnie w Londynie 😱 Wcale nie uważam ze to jakoś super drogo. Mam aparat ceramiczny na gorze i metalowy ba dole. Za luki zapłaciłam £1000, wizyta co miesiąc £70. Na początku wizyta wstępna £20, zdjęcia i plan leczenia £50. Retainery bedą kosztować £400, scaling I piaskowanie £50. Niby mówili ze jak jakieś dodatkowe rzeczy bedą dokładać to bedzie trzeba płacić extra albo dodatkowe zdjęcia robić albo jak coś popsuje. Leczę sie juz rok i za nic extra nie zapłaciłam a miałam robione. Za dwa miesiące zdejmują mi aparat 🎉
Milesood jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
aparat ortodontyczny, aparat stały, higiena jamy ustnej, ortodonta, pasta, zęby

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości