Alergia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 21:09   #1
Dies88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30

Alergia?


Krótkie pytanie. Czy można być uczulonym na okreslone składniki tylko na określonej części twarzy? moja twarz reaguje zaczerwienieniem i łuszczeniem tylko na części twarzy które utrzymuje się przez kilka dni i stopniowo znika, zastanawiam się czy to alergia czy tylko przejściowe przewrazliwienie danej części skóry. podpowiem że skóra zaczeła tak reagować nagle na wiele składników od różnorakich ekstraktów po alantoine i pantenol. nie wiem co robić bo problem się utrzymuje od dłuższego czasu pomocy...
Dies88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:56   #2
nocne grafitti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 127
Dot.: Alergia?

Hej, ja tak mam - na krem dostaję najczęściej wysyp/liszaja na górnych i dolnych powiekach, w bruzdach nosowo - wargowych i na brodzie, ukośnie od kącików ust.
Też mi się tak kiedyś nagle znikąd zaczęło i okazało się, że mam uczulenie na w anilinę, wazelinę żółtą i jeszcze jedną substancję chemiczną, a wszystkie one znajdują się w kosmetykach i ubraniach, w moim otoczeniu.
Reasumując - też tak mam, poszłam do dermatologa, który zrobił mi testy na alergię kontaktową, dopiero po tym przepisał lek, który pomógł.
Może to też być reakcja na coś co jesz i dlatego uważasz, że reagujesz tak na wszystkie kosmetyki, spróbuj zaobserwować. Ale przede wszystkim idź do dermatologa, jak masz objawy.
nocne grafitti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 17:50   #3
Dies88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Alergia?

Dzięki, pójdę do alergologa. to na pewno nie na jedzenie, bo mam to tylko gdy wypróbuje dany kosmetyk. Ogólnie to nie byłby problem, bo mam wypróbowane kremy które nie powodują takiej reakcji, tyle skóra że reaguje tak na wszystkie kosmetyki do naczynkowej i wrażliwej cery a staram sie w końcu jakoś wzmocnić naczynia żeby nie mi naczynia nie pękały...
Dies88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.