Temat pracy magisterskiej. Strategia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-07, 16:30   #1
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153

Temat pracy magisterskiej. Strategia.


Cześć! Od razu mówię, że nie chcę, abyście wymyślali mi temat pracy

Chodzi o to, że wacham się między dwoma "strategiami".
Mam do wyboru:
1. Temat związany z dziedziną, którą bardzo dobrze znam. Ale większość materiałów będzie w językach obcych, będę musiałą głównie opierać się na tym co znajde w internecie: raporty, opracowania.W sumie większość też sama bym musiała opracowywać, ponieważ temat jest "nowy"(ale już tak miałam z licencjatem).

2. Temat jeszcze nie wybrany, ale większość materiałów byłaby w języku polskim. I temat bym wybierała i całość pisała z myślą o kunkursie jednego z ministerstw na pracę mgr. Temat w większości byłby mi odległy.

Takie problemy pierwszego świata. Poradzicie?
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 16:42   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Temat pracy magisterskiej. Strategia.

Dużo zależy od promotora. Ja lubię się bawić z analizą aktów prawnych, raportów, itp. ale niektórzy promotorzy wolą jak się co pięć linijek powołuje na wypociny światowej sławy kolegi z pokoju obok
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 16:57   #3
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Temat pracy magisterskiej. Strategia.

U mnie jest duuuuuuuża dowolność. Temat bierzesz jaki chcesz (oczywiście w ramach tematyki studiów) i w temat promotor nie ingeruje.
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 18:40   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Temat pracy magisterskiej. Strategia.

Nieingerowanie zupełnie nie przeszkadza w końcowym zjechaniu pracy od góry do dołu, wręcz je ułatwia.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 13:19   #5
JaKowalska7
Przyczajenie
 
Avatar JaKowalska7
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 9
Dot.: Temat pracy magisterskiej. Strategia.

Zdecydowanie polecam strategię nr. 1. Język obcy to żadnej problem jeżeli chodzi o materiały i nikt nie zarzuci Ci plagiatu nawet jeżeli zachowasz większość rozdziału w koncepcji takie jak w materiałach. A jeżeli masz problemy z językiem to teraz są tak rozwinięte tłumacz online że sens zdania na pewno będzie zrozumiały.
JaKowalska7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 23:18   #6
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Temat pracy magisterskiej. Strategia.

Cytat:
Napisane przez JaKowalska7 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie polecam strategię nr. 1. Język obcy to żadnej problem jeżeli chodzi o materiały i nikt nie zarzuci Ci plagiatu nawet jeżeli zachowasz większość rozdziału w koncepcji takie jak w materiałach. A jeżeli masz problemy z językiem to teraz są tak rozwinięte tłumacz online że sens zdania na pewno będzie zrozumiały.
Dziękuję bardzo. W sumie po dłuższych przemyśleniach zdecydowałam się na temat 1. Moja dziedzina, nie ma co rezygnować. I tak jak mówisz, gdy już wcześniej pisałam licencjat oparty głównie na obcojęzycznych materiałach, nikt nie mógł nic zarzucić I wiadomo, również ładniej wygląda bibliografia z tekstami w innych językach.
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 23:47   #7
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Temat pracy magisterskiej. Strategia.

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Cześć! Od razu mówię, że nie chcę, abyście wymyślali mi temat pracy

Chodzi o to, że wacham się między dwoma "strategiami".
Mam do wyboru:
1. Temat związany z dziedziną, którą bardzo dobrze znam. Ale większość materiałów będzie w językach obcych, będę musiałą głównie opierać się na tym co znajde w internecie: raporty, opracowania.W sumie większość też sama bym musiała opracowywać, ponieważ temat jest "nowy"(ale już tak miałam z licencjatem).

2. Temat jeszcze nie wybrany, ale większość materiałów byłaby w języku polskim. I temat bym wybierała i całość pisała z myślą o kunkursie jednego z ministerstw na pracę mgr. Temat w większości byłby mi odległy.

Takie problemy pierwszego świata. Poradzicie?
Tak, porozmawiać serio z promotorem. Promotor jest w stanie po 1 Ci pomóc mertorycznie, po 2 oddzielić ziarno o plew, a przede wszystkim spojrzeć realnie i na przyszłą pracę mgr i na Twoją rzeczywistą znajomość tematu. I jeszcze jedno-czegoś nie rozumiem, chcesz pisać z dziedziny która jest Twoją pasją, a nie chce Ci się o tym czytać w językach obcych? czy też jarasz się hipotetyczną możliwością zdobycia nagrody i bezproblemowym dojściem do materiałów. Serio-na dzisiaj poważny konkurs organizowany na pracę mgr to albo przeprowadzenie własnych badań albo wykorzystanie literatury obcej. No i po co Ci praca magisterska, bo jeśli myślisz o doktoracie to tym bardziej rozmawiaj z promotorem
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-09 00:47:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.