Kursy przygotowawcze do matury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-06, 13:27   #1
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946

Kursy przygotowawcze do matury


Szukałam takiego tematu i nie znalazłam
Co prawda mozna powiedziec ze juz po tegorocznej maturze (a napewno w trakcie), jednak ja zaczelam myslec o maturze 2010 - czyli mojej Zainteresowały mnie rozne kursy przygotowujące, mam pytanie, czy ktoras z Wizazanek uczestniczyła w takich kursach? Co polecacie i czy w ogole warto?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 13:29   #2
Madlenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 100
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

ja uczestniczylam ale to prowadzone bylo bardziej jak zajecia towarzyskie;/
chyba ze np. jakies wyklady na uczelniach itd to mysle ze warto
Madlenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 13:43   #3
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Szukałam takiego tematu i nie znalazłam
Co prawda mozna powiedziec ze juz po tegorocznej maturze (a napewno w trakcie), jednak ja zaczelam myslec o maturze 2010 - czyli mojej Zainteresowały mnie rozne kursy przygotowujące, mam pytanie, czy ktoras z Wizazanek uczestniczyła w takich kursach? Co polecacie i czy w ogole warto?
Ja nie chodziłam, ale koleżanka tak, i była niezadowolona. Bo kurs sprowadzał się do tłumaczenia teorii a do domu dostawali kartkę z zadaniami, bardzo podobnymi do takich jakie robilismy na lekcjach.

Zresztą moim zdaniem sukces na maturze zależy od tego ile czasu się poświęci na naukę, samemu. A nie od ilości korków, kursów itp
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 13:46   #4
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

w sumie myslalam o takim kursie z historii hmm zainteresowala mnie oferta Collegium Novum, wiecie coz moze o tym?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 14:34   #5
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

a ja powiem tak:
chodziłam na kurs przygotowujący do matury z języka angielskiego do profi lingua i nie jestem zadowolona. może i robiliśmy zadania typowo maturalne, ale starsznie mało z tych zajęć wyniosłam.
chodziłam tez na zajęcia z ROE na rozszerzoną biologię. dwie godziny zegarowe raz w tygodniu. osoba proawdząca uczy w liceum biologii. jednak wiedziała o czym mówi, posiadała sporą wiedzę i umiała ją przekazać. wskazywała na co warto zwrócić uwagę a co można sobie darować bo się na maturze nie przyda. robiła nam wykład o danym dziale\zagadnieniu a później robiliśmy do tego zadania maturalne. dużo więcej zadań przerobiłam na kursach niż na fakultetach i normalnej biologi w szkole a więc z tych drugich zajęć akurat jestem zadowolona.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 14:38   #6
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Chodziłam na taki kurs z chemii na WUM, od września do kwietnia. I ja mogę napisać, że jestem zadowolona Co prawda nie wiem jeszcze jak pójdzie mi matura z chemii, ale prowadzenie, poziom wykładów i ogólna atmosfera na plus. A zadania maturalne dostaliśmy w formie zeszytów ćwiczeń i co trzecie zajęcia rozwiązywaliśmy je wspólnie. Myślę, że za te 500 zł za przedmiot to warto.
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:50   #7
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Ja myślę, że nie ma się co oszukiwać, że jakieś kursy, korepetycje i inne cuda pomogą. Nie ma to jak własna praca w domu, z książką i rozwiązywanie przykładowych zadań maturalnych (z kluczem odpowiedzi! - pełno takich w księgarniach).

Kursy czy korepetycje jestem w stanie zrozumieć tylko jeśli chodzi o przedmioty ścisłe, kiedy nie zawsze wystarczy wykuć wzory, ale trzeba też pewne rzeczy zrozumieć. No i języki obce.

Nie mam zamiaru z nikim się kłócić, piszę tylko co ja na ten temat myślę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 17:47   #8
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

chetnie bym na takowy poszla ale juz za pozno
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:35   #9
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Ja myślę, że nie ma się co oszukiwać, że jakieś kursy, korepetycje i inne cuda pomogą. Nie ma to jak własna praca w domu, z książką i rozwiązywanie przykładowych zadań maturalnych (z kluczem odpowiedzi! - pełno takich w księgarniach).

Kursy czy korepetycje jestem w stanie zrozumieć tylko jeśli chodzi o przedmioty ścisłe, kiedy nie zawsze wystarczy wykuć wzory, ale trzeba też pewne rzeczy zrozumieć. No i języki obce.

Nie mam zamiaru z nikim się kłócić, piszę tylko co ja na ten temat myślę
ale oczywiscie, ze mam zamiar ostro przysiasc do ksiązeke chce sie opierac na samych kursach liczę, ze pomogą mi się przygotowac do pisania wypracowan i nakierują mnie odpowiednio, mylisz się, ze w historii nie trzeba nic rozumiec

ktos jeszcze wie cos na ten temat?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:44   #10
Hija
Raczkowanie
 
Avatar Hija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 344
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Maturę mam już za sobą. Chodziłam na angielski i historię. Na angielski, bo nie jestem orłem z języków, a na historie bo liczyłam, ze zmobilizuje mnie to do systematycznej nauki. Nie zmobilizowało, jednak z zajęć sporo wyniosłam. I były bardzo fajne i profesjonalne.
Co do angielskiego, to chodziłam do szkoły językowej, a kurs był na poziomie podstawowym i to było wywalenie pieniędzy w błoto. Przekonałam się, że jednak nie jestem aż taka cienka z języków, bo było w grupie kilka osób, które prawie wcale angielskiego nie potrafiły i miałam kurs od podstaw Więc tu akurat uważam, że zmarnowałam pieniądze.
Hija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:33   #11
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez Hija Pokaż wiadomość
chodziłam do szkoły językowej, a kurs był na poziomie podstawowym i to było wywalenie pieniędzy w błoto. Przekonałam się, że jednak nie jestem aż taka cienka z języków, bo było w grupie kilka osób, które prawie wcale angielskiego nie potrafiły i miałam kurs od podstaw Więc tu akurat uważam, że zmarnowałam pieniądze.
miałam właśnie podobnie wswojej grupie z angielskiego. a jeszcze przed tym kursem chodziłam na zwykły angielski i się nawet pytałam wtedy nauczycielki czy lepiej mi iść na poziom wyżej czy na taki kurs typowo przygotowawczy. powiedziała wtedy, że maturę zdać to zdam raczej napewno. a co do kursu to nie wiadomo na kogo wtrafię i moge mieć niezła mieszankę poziomów. i nawet jeśli to będzie poziom podstawowy będę osoby, które nic nie będą umieć i osoby tak jak np ja, które już coś umia. i niestety nauczyciel będzie musiał dużo rzeczy powtarzać\uczyć tych początkujących. no i niestety miała racje a ja głupia poszłam na kurs
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 09:47   #12
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Ja chodziłam na kursy przygotowawcze z WOS-u, polecone przez kilka znanych mi osób i byłam bardzo zadowolona. Prowadziła je babka wykładająca na uniwerku, bardzo fajnie tłumaczyła, dodawała wiele od siebie a czego nie było w książkach.

Poza tym kursy często sprawdzają się u osób którym ciężko zmobilizować się do nauki w domu
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:08   #13
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
ale oczywiscie, ze mam zamiar ostro przysiasc do ksiązeke chce sie opierac na samych kursach liczę, ze pomogą mi się przygotowac do pisania wypracowan i nakierują mnie odpowiednio, mylisz się, ze w historii nie trzeba nic rozumiec

ktos jeszcze wie cos na ten temat?
Nie twierdzę, że w historii nie trzeba nic rozumieć. Trzeba. Ale moim zdaniem do tego zrozumienia nie są potrzebne korepetycje/kursy, wystarczy systematyczna praca z książką. Ale wiem, że wiele osób korzysta z kursów przygotowawczych i innych dodatkowych zajęć - jak im to pomaga to proszę bardzo

Ja tam przygotowałam się sama i do matury z WOSu i historii i nawet do olimpiady z historii - uczyłam się sama w wakacje. I pomyślnie udało mi się przejść pierwszy etap polegający na napisaniu wypracowania na jeden z podanych tematów.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:52   #14
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

O kursach mam takie zdanie- są jedynie dopełnieniem samodzielnej nauki w domu. Nic nie zastąpi czytania podręcznika na własną rękę, żaden kurs nie przygotuje do matury perfekcyjnie. Kurs może naukę dopełnić przez np. rozwiązywanie zadań ( tutaj sprawa konieczna przy nauce przedmiotów ścisłych) czy podawanie dodatkowych informacji, które nie pojawiają się w podręcznikach. Pomocne są również wskazówki osoby, która prowadzi kurs i jest jednocześnie egzaminatorem maturalnym Nie wiem jak się mają ceny różnych takich kursów, ja za swoją chemię zapłaciłam 500 zł za prawie 8 miesięcy zajęć półtoragodzinnych w każdą sobotę. Nie chce wiedzieć ile musiałabym zapłacić za taką przyjemność korepetytorce A wyniosłam z nich naprawdę dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie zadań- niestety do szkoły przez ten rok nie chodziłam, a jak miałam jakiś problem z zadaniem rachunkowym to musiałam się dłuuugo głowić a i tak nie zawsze rozumiałam dlaczego trzeba liczyć tak a nie inaczej

Choć i tak nie zmienia to faktu, że żeby zdać bardzo dobrze mature trzeba samemu przysiąść do książek i nie bazować wyłącznie na tym co się zrobiło w szkole lub na kursie
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 14:32   #15
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, jesli chce ktos jeszcze cos dodac to chetnie przeczytam chyba sie zdecyduje jednak na ten kurs + samodzielne wkuwanie z ksiązek = sukces

Nija_ moglabys napisac jeszcze cos o olimpiadzie z historii?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:04   #16
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
Nija_ moglabys napisac jeszcze cos o olimpiadzie z historii?
Z tego co pamiętam, to trzeba było odpowiednio wcześnie zgłosić swój udział nauczycielowi. Ja zgłosiłam jeszcze przed wakacjami (a olimpiada zaczyna się chyba w październiku), bo poprosiłam o podanie odpowiedniej literatury do przygotowania się. Wybrałam sobie epokę, z której będę się przygotowywać. Pierwszy jest etap pisemny - w szkole piszemy wypracowanie na jeden z kilku podanych tematów (jeden z każdej epoki). Warunki takie jak na maturze, nie ściągamy, nie konsultujemy się, itp. Potem czeka się na ocenę pracy (sprawdza jakaś komisja), jeżeli ocena to 3+ i wyżej to przechodzimy do etapu ustnego. Ja dostałam 3+
Na etapie ustnym losujemy dwa pytania i odpowiadamy jak najlepiej umiemy. Jeżeli zdobędziemy odpowiednią liczbę punktów przechodzimy do etapu rejonowego. Dalej nie wiem bo na ustnym poległam, co wtedy było dla mnie powodem do strasznej rozpaczy

A tutaj strona internetowa olimpiady:
http://olimpiada.historyczna.prv.pl/
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 23:00   #17
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

a to tego wypracowania nie pisze się samodzielnie? tego pierwszego? chodzi mi o to, ze nie w szkole... czytałam trochę na tej stronie o olimpiadzie i jestem zainteresowana jak to wygląda, ale nie mogę sie trochę w tym połapać byc moze mi się pomyliło z olimpiadą jez. polskiego hmma jakie mialas pytania na ktorych poległaś? ;-) ?
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 08:42   #18
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Chodząc do trzeciej klasy LO byłam pewna, że mój ang jest co najmniej na średnim poziomie.
Jednak miałam zmaine nauczycielki, która strasznie mnie piłowała. Wstawiała same dwójki i powtarzała, że nie mogę zdawać rozszerzonej matury z ang. Na półrocze skończyłam z dwóją na koniec roku walczyłam resztkami sił o trzy.
Jednocześnie chodziłam na kursy z ang. 4 h w tyg poziom rozszerzony - zarówno dotyczący matury pisemnej i ustnej. Tam nikt nie widział problemu z moim ang.
Wyuczono mnie pewnego schematu , który jest charakterystyczny dla matury z ang. Cały czas ćwiczyliśmy, do domu dostawaliśmy szereg zadan, które poźniej były sprawdzane a błędy POPRAWIANE. Dzięki naciskom mojej nauczycielki podeszłam do matury podstawowej z ang. zdałam na 100% do tej pory żałuje, że nie podeszłam do matury rozszerzonej i polecam takie kursy!
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 10:13   #19
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
a to tego wypracowania nie pisze się samodzielnie? tego pierwszego? chodzi mi o to, ze nie w szkole... czytałam trochę na tej stronie o olimpiadzie i jestem zainteresowana jak to wygląda, ale nie mogę sie trochę w tym połapać byc moze mi się pomyliło z olimpiadą jez. polskiego hmma jakie mialas pytania na ktorych poległaś? ;-) ?
Może w niektórych szkołach trzeba zrobić jeszcze jakiś etap "przedwstępny" bo zgłasza się za dużo osób i trzeba wyłonić najlepszych do startu w olimpiadzie.
U nas tym pierwszym etapem było właśnie pisanie wypracowania w szkole Oczywiście można było wcześniej wymyślać sobie tematy i pisać w domu i nauczycielka sprawdzała czy jest dobrze napisane Ale już pisząc wypracowanie w szkole na sali była specjalna komisja, każdy siedział przy osobnym stoliku no i ogólnie było dość oficjalnie.

Poległam na pytaniu o organizację państwa wczesnopiastowskiego. To było w drugiej klasie, ja byłam w klasie mat-fiz i zwyczajnie nie zdążyłam perfekcyjnie przygotować się ze wszystkich epok.
A drugie pytanie miałam o gospodarkę II RP. Tu już wszystko powiedziałam i nawet mnie pochwalili, że tak dokładnie.
Wszystkie pytania są takie opisowe, nie na zasadzie pytanie-jednozdaniowa odpowiedź, więc trzeba się dobrze przygotować, jeśli chce się iść dalej.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 10:16   #20
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Ja chodziłam na kursy przygotowawcze z WOS-u, polecone przez kilka znanych mi osób i byłam bardzo zadowolona. Prowadziła je babka wykładająca na uniwerku, bardzo fajnie tłumaczyła, dodawała wiele od siebie a czego nie było w książkach.

Poza tym kursy często sprawdzają się u osób którym ciężko zmobilizować się do nauki w domu
nati masz świetny awatar kocham go
co do tematu to ja tez chodziłam na kursy przygotowawcze i jakoś tak pewnie czułam się na maturze
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 12:45   #21
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

wiadomo, ze do olimpiad czlowiek samemu sie przygotowuje ( a nie, przepraszam do olimpiady o prawach czlowieka przychodzil do mnei do szkoly prawnik i nam, zainteresowanym troche rzeczy mowil, niekoniecznie zwiazanych z olimpiada )

sama chodzilam na kursy przgotowawcze z historii i z wosu. na historie poszlam rok wczesniej i tu musze przyznac, ze prowadzacy mial usypiajacy glos, ale dawal nam switne pakiety- opracowane przez niego zagadnienia, do ktorych zaden podrenczik nie mogl sie rownac ( nie liczac materialow dotyczacych niemcow, bo facet byl bardzo subiektywny w tej kwestii), wiele rzeczy lepiej zrozumilam, bo jednak historia jest przemdiotem przyczynowo-skutkowym, wiele rzeczy sie powtarza po wielu latach tylko odrobine w innej formie. DOBRY historyk potrafi to nam wlozyc wrecz do glowy jak bajke. Rok po tym kursie chodzilam prywatnie do historyka i taka nauka calkiem inaczej wygladala, ale tez bylam bardzo zadowolona.
Uczeszczalam rowniez na kurs z WOSU prowadzony przez mojego nauczyciela z lo. Bardzo sympatyczny czlowiek, dobry pedagog i jeszcze lepszy nauczyciel. Na takich zajeciach jest calkiem inaczej, wszyscy sa zaineteresowani tematem, material analizuje sie patrzac na mature, a nie jak w szkole na przedmiotowy zakres nauczania.
Mi te kursy duzo daly i jestem bardzo za. Prawda tez jest taka, ze ja bylam na profilu politechnicznym a mature zdawalam z historii i wosu. ale chodzili ze mna tez znajomi z klas humanistycznych i podobnie jak ja byli zadoloweni ( ja jedyna bylam z kierunku scislego).
Wiadomo, ze kursy to nie wszystko, ale wiele daja.
ja korzystalam z uslug olsztynskiego indeksu
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 08:43   #22
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

dzięki za wszystkie odpowiedzi, widzę, ze chyba się zdecyduję!
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:46   #23
Sylwiax1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Moja młodsza siostra chodzi na kurs do Centrum Edukacji i Nauki SIGMA i jak ją rodzice przepytują to zgrywa mądralińską, dużo się tam uczy
Sylwiax1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 20:23   #24
Olcia8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Ja polecam kursy w Bratniaku, super lokalizacja (centrum Warszawy), solidne przygotowanie do matury, no i oczywiście wykładowcy - absolutni wymiatacze!!!!
Olcia8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 12:57   #25
Olcia8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Zapomniałam wspomnieć o tym, że fizykę wykłada w Bratniaku ROBERT STASIAK, który uczy też w LO im Staszica w Warszawie. Ten człowiek jest normalnie najlepszy!!! Nauczy każdego
Olcia8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 09:24   #26
mmx123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

A nie wiesz czy dobrze ucza na tym kursie Bratniaka biologii i chemii?
mmx123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:22   #27
Olcia8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Biologia i chemia również są w Bratniaku na bardzo wysokim poziomie, głównie ze względu na kadrę Poza tym cały czas są tam "tłuczone" na zajęciach arkusze maturalne, więc nie ma bata, maturka w kieszeni
Olcia8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 22:40   #28
piccolanegra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

A ja chodzilam w zeszlym roku na kursy do Autostrady Maturalnej, bo nie chcialam do tych wszystkich wielkich szkoł, bo to masowka troche. A tam mieli mega tanio i strasznie fajna atmosfera, a matura na 80-90%, wiec wszystkim polecam!!
piccolanegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 13:17   #29
Olcia8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

Nie zgadzam się, że to masówka!!!! Właśnie w takich placówkach, jak Bratniak masz najlepszą kadrę, wszystkie materiały itd. Nie umniejszam znaczenia mniejszych firm, ale ja uważam, że warto zwrócić się do najlepszych, już wcześniej sprawdzonych, żeby potem nie obudzić się z ręką w "nocniku"
Olcia8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 14:47   #30
ingebr
Przyczajenie
 
Avatar ingebr
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 26
Dot.: Kursy przygotowawcze do matury

dziewczyny, a któraś z Was chodziła może do Edun.pl? moja siostra zdaje w tym roku maturę i oczywiście teraz stwierdziła, że ona jednak sama się nie nauczy, a regularne kursy zaczęły się już na początku roku szkolnego, teraz szukamy jakiejś placówki, która ma w ofercie intensywne kursy maturalne, no i ja znalazłam ten Edun, tylko nie wiem jak tam uczą i czy warto ją tam zapisać
ingebr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-25 16:42:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.