Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-07, 13:28   #2101
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ania1919 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdeczniejestem w tym wątku nowa i nie mam takiego doświadczenia jak większość z Was na temat kwasów Zakupiłam kwas migdałowy w proszku 10 g i jest napisane żeby rozpuscic w 15 g wody z etanolem a ten etanol to ma być o jakimś konkretnym stężeniu i ile powinno tego etanolu się znajdować , dziewczyny bardzo proszę o pomoc , serdecznie pozdrawiam
Rozcieńczenia podane na stronie sklepu są wyjątkowo niepraktyczne, jeżeli chcesz robić peelingi. Na wykonanie pojedynczego zabiegu wystarczy mała ilość roztworu. Przykładowe objętości: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post29942049. Polecam również pierwszy post tego wątku.

Roztworu 40% nie warto robić z dodatkiem wody. Nawet jeśli kwas rozpuści się po podgrzaniu w kąpieli wodnej, po nałożeniu na twarz będzie szybko rekrystalizował. Sam spirytus też może sprawiać problemy. Przy wyższych stężeniach kwasu lepszymi rozpuszczalnikami są glikole.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post44651689

Tak na marginesie, sporo przepłaciłaś za ten kwas. 10 g kosztuje ok. 7,50 zł w takich sklepach, jak ZSK, Naturalis, Mazidła itp.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-02-16 o 11:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 20:42   #2102
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy o taki glikol chodzi :

http://allegro.pl/glikol-propylenowy...882011616.html

Bo chciałabym zamówić. Zakwasić się mogę jeszcze max 3 razy - bo w kwietniu czeka mnie zbyt dużo spotkań rodzinnych i nie tylko więc muszę jakoś wyglądać. W marcu też .. Dlatego chciałabym walnąć sobie w miarę wysokie stężenie choćby 50%
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 22:22   #2103
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 23:17   #2104
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny mam pytanie... doszłam do 25% peelingu (zaczynając od toniku) i gdy miałam go na twarzy to zasechł?, skóra pokryła się białym szronem? jakby... Czytałam o tym tu o glikolowym, ale migdałowym nie. Czy to jakaś nieprawidłowa reakcja czy może zle rozpusciłam kwas...?

Edit: to chybA rekrystalizacja... Tylko czemu przy tak niskim stężeniu

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-02-08 o 23:18
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:25   #2105
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie... doszłam do 25% peelingu (zaczynając od toniku) i gdy miałam go na twarzy to zasechł?, skóra pokryła się białym szronem? jakby... Czytałam o tym tu o glikolowym, ale migdałowym nie. Czy to jakaś nieprawidłowa reakcja czy może zle rozpusciłam kwas...?

Edit: to chybA rekrystalizacja... Tylko czemu przy tak niskim stężeniu
dla migdała szron przy nawet małych stezeniach to norma, zdziwiona jestem ze przy glikolu obserwujecie cos podobnego. Ja nigdy nie zaobserwowalam, a kwasze sie dosc wysokimi stezeniami.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 22:51   #2106
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
dla migdała szron przy nawet małych stezeniach to norma, zdziwiona jestem ze przy glikolu obserwujecie cos podobnego. Ja nigdy nie zaobserwowalam, a kwasze sie dosc wysokimi stezeniami.
Ok dzieki
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 00:08   #2107
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Nie wiem, może mi się przyśniło, ale Lorri wspominała gdzieś o niacynamidzie (? ) Chodzi mi o wybielenie skóry od szyi w dół.
Czy może coś pokręciłam? (Tak wiem, tu wątek o peelingach, a ja o dodatku do kremu)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 12:10   #2108
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Lorri , a dzięki glikolowi jakie mniej więcej będę mogła uzyskać stężenie? 50% da radę ? Nie wiem czy na więcej bym się odważyła, ale te 50% to bym chciała spróbować

Zastanawiam się w jaki sposób kwasy działają na dziury potrądzikowe. Przecież kwasy wnikają również w te dziurki.. nie rozumiem jak w takim razie skóra może się wygładzić. Przecież schodzi zarówno z gładkich partii jak i z tych wgłębień

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2014-02-10 o 13:38
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:35   #2109
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Lorri , a dzięki glikolowi jakie mniej więcej będę mogła uzyskać stężenie? 50% da radę ? Więcej chyba bym się nie odważyła.
tak wysokie stężenia z marszu? to chyba nie jest najlepszy pomysł
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:48   #2110
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
tak wysokie stężenia z marszu? to chyba nie jest najlepszy pomysł
Z marszu? Kwaszę się już 2 lata.. zaczynałam od migdała i glikolu, które na mnie nie działały. Dopiero od zeszłego roku zaczęłam używać salicylu, ale wiadomo - jak człowiek chodzi do pracy i ogólnie na co dzień ma styczność z ludźmi, to wysokie stężenia nie wchodzą w grę, więc cały czas jechałam na 30% max. Teraz chcę spróbować wyższego.

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2014-02-10 o 18:49
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 19:46   #2111
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Weridiana1986 Pokaż wiadomość
Z marszu? Kwaszę się już 2 lata.. zaczynałam od migdała i glikolu, które na mnie nie działały. Dopiero od zeszłego roku zaczęłam używać salicylu, ale wiadomo - jak człowiek chodzi do pracy i ogólnie na co dzień ma styczność z ludźmi, to wysokie stężenia nie wchodzą w grę, więc cały czas jechałam na 30% max. Teraz chcę spróbować wyższego.
Wybacz, z Twojego wcześniejszego postu wywnioskowałam, że chcesz użyć z marszu tak wysokich stężeń, bo nie masz za wiele czasu (nie było tam wspomniane, że już się kwasisz).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 20:47   #2112
speteczki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 28
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

:Lori, mam pytanie.Robiłam parę razy peeling glikolem na dłonie, doszłam do 50%, bez najmniejszego łuszczenia. Ostatnio zrobiłam bez rozcieńczenia (mam glikol 70%) i nic. Trzymałam 10 min, trochę szczypało, ale bez przesady. Czy powinnam coś dodac, spirytus? 70% procentowy to jak 30% trichlorooctowy. Ale nie widzę żadnego działania.... mam cienką, pergaminową skórę, chciałam ją trochę podreperować. jakieś wskazówki?
speteczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 13:04   #2113
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy po pierwszej serii zabiegów kwasem (od najniższych, stopniowo zwiększanych) i odstawieniu ich mogę przy zaczynaniu takiej drugiej serii (po dosyc duzym odstepstwie czasu) zacząć już od tych wyższych, czy znowu od jak najniższych?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 09:21   #2114
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny,

Czekam z niecierpliwością na zamówienie z mazideł, będę robić toniki z kwasem migdałowym i peeling

Wszyscy zachwalają krem sutkowy z Rossmana, jako, że ma lanolinę, a ja chciałam zapytać o inny kremik - może się zdziwicie, ale krem do ...... stóp.

Jest to Rossmann, Fusswohl Intensive Creme 10%UREA.

Nie używałam go na twarz, ale ciąglę męczyłam do stóp i zauważyłam, że są po nich cudowne jak po żadnym innym kremie. Póżniej na dłoniach zrobiły mi się odstające skórki, sucha skóra, generalnie tragedia, a próbowałam mnóstwa różnych kremów z wyższych półek. Stosowanie tego kremu - 2 razy i dłonie idealne.

Ostatnio miałam duży problem z szyją - po maseczce Uriage Hyseac jakimś cudem strasznie miwyszuszyło skórę na szyji a dokładniej taki płat. Zrobiła się czerwona, schodziła - wyglądało jak liszaj. I tu może kogoś zaskoczę, bo wszyscy zachwalają krem Cetaphil MD Protector - on mi nigdy nie pomaga, nie wiem czy Wy macie jakies "lepsze" cery, może mniejsze problemy ? Ale dla mnie ten krem to bubel, już tylko czekam żeby go wykończyć... Nie pomógł na szyję, mimo, że smarowałam co chwilę (siedziałam w domu cały dzień). Dalej - użyłam mojego ulubionego La Roche Posay Effaclar H - trochę pomógł ale zaraz problem wrócił. Nie chcę Was zamęczać dalej przykładami, w każdym razie z tą szyją borykałam się miesiąc !!! i pomyślałam, że użyję tego kremu do stóp ... nie uwierzycie !!!! Problem znikł po PIERWSZYM I OSTATNIM posmarowaniu się na noc. Nigdy więcej go tam nie użyłam, a do tej pory to nie wróciło. Mówię Wam, że było na prawdę straszne, ta skóra mi schodziła, takie miejsce mega suchości, no nie dało się ukryć tego pod makijażem, na ubraniu miałam płatki łuszczącej się spadającej skóry...

Dlatego zastanawiam się czy dałoby radę użyć go po zabiegach z kwasami zamiast tego kremu sutkowego ? Może jak ktoś z Was zna się na składach to mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć.
Dla mnie jest idealny, używam go do stóp i dłoni - już żadnego innego nie kupuje mam krem do stóp, którego w głównej mierze używam do rąk Natomiast twarz to jednak inna skóra i nie wiem czy nie zapcha ani nic nie zrobi złego, dlatego pytam...

Przepraszam za taką długą historię, ale musiałam nakreślić sytuację.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 17:09   #2115
karuzelaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej mam problem, kilka razy robiłam peeling kw.migdałowym stężeniu 50 % i nie było prawie żadnych rezultatów. Co mi radzicie? probaować z większym stężeniam czy może mniejsze coś da?
karuzelaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:58   #2116
masquenada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 490
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam pytanie odnośnie nawilżania podczas kuracji kwasami. Wszyscy piszą o kremach nawilżających, które stosują - ale kiedy powinno się je stosować?

Obecnie u mnie wygląda to tak:

Rano:
-filtr + lekki krem nawilżający Pharmaceris A

Wieczorem:
- Glyco A

Czy to wystarczy czy może powinnam również na noc coś stosować? Na Glyco A czy zamiast Glyco A co kilka nocy? Jak u Was wygląda schemat nawilżania przy kwasach?
masquenada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 21:23   #2117
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez masquenada Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie nawilżania podczas kuracji kwasami. Wszyscy piszą o kremach nawilżających, które stosują - ale kiedy powinno się je stosować?

Obecnie u mnie wygląda to tak:

Rano:
-filtr + lekki krem nawilżający Pharmaceris A

Wieczorem:
- Glyco A

Czy to wystarczy czy może powinnam również na noc coś stosować? Na Glyco A czy zamiast Glyco A co kilka nocy? Jak u Was wygląda schemat nawilżania przy kwasach?
To zależy od skóry, sama powinnaś wiedzieć kiedy Twoja skóra potrzebuje nawilżenia Możesz stosować glyco A co kilka dni w między czasie nawilżając skórę. Mam na myśli - jeden dzień glyco a, drugi dzień glyco a, trzeci dzień krem nawilżający.
Wiem, że sama stosowałam ten krem i dość mocno działał, moja skóra potrzebowała od czasu do czasu nawilżenia.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 03:52   #2118
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Który kwas sprawdziłby się najlepiej przy plamach starczych? Chciałabym chociaż trochę poprawić wygląd dłoni mamy, w moim mieście znalazłam aż jeden salon oferujący kwasy na dłonie, 60 zł za jednorazowy zabieg o tajemniczej nazwie Argipeel Możecie coś polecić?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:20   #2119
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Który kwas sprawdziłby się najlepiej przy plamach starczych? Chciałabym chociaż trochę poprawić wygląd dłoni mamy, w moim mieście znalazłam aż jeden salon oferujący kwasy na dłonie, 60 zł za jednorazowy zabieg o tajemniczej nazwie Argipeel Możecie coś polecić?
To kwas mlekowy z arginina

Kwas kojowy działa rozjasniajaco, depigmentacyjnie i chyba nawet na plamy starcze. Na mazidlach albo na zsk można dorwać. Ja mam ale nie wypowiem sie odnosnie dzialania bo nie stosuje regularnie.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 18:48   #2120
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
To kwas mlekowy z arginina

Kwas kojowy działa rozjasniajaco, depigmentacyjnie i chyba nawet na plamy starcze. Na mazidlach albo na zsk można dorwać. Ja mam ale nie wypowiem sie odnosnie dzialania bo nie stosuje regularnie.
Kojowy mam gdzieś w zapasach, rozejrzę się za przepisami, ale wydaje mi się, że widziałam tylko przepisy na toniki, a tu pasowałoby coś mocniejszego, żeby poza rozjaśnieniem jakoś dać kopa skórze na dłoniach.. Może coś na mlekowym?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:54   #2121
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczynki czy mogłybyście napisać wasze typy pielęgnacyjne podczas kuracji kwasami? Chciałabym zacząć peeling kwasem migdałowym, ale jestem zielona i kompletnie nie wiem jak ją pielęgnować, tzn. jakie produkty do tego celu będą najlepsze. Proszę o pomoc.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 07:58   #2122
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Chciałam jeszcze dopytać odnośnie peelingu kwasem migdałowym. Jako osoba początkująca powinnam zacząć od stężenia 10 %, ale po jakim czasie podnosi się stężenia?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:23   #2123
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy to możliwe aby po kwasie zostało mi przebarwienie/blizna? Po ostatnim razie został mi taki trochę ciemniejszy "placek" w miejscu, w którym nakładałam kwas. Chyba nałożyłam go zbyt szybko bo po tygodniu od poprzedniego skóra nie zdążyła się zregenerować, a ja nałożyłam kolejny raz. Chciałam 40% ale dużo kwasu pozostało w probówce więc myslę, że to stężenie nie było wyższe niż 30% . Minęło chyba 8 dni, a placek nadal jest. Zawsze po takim czasie skóra zdążyła się wygoić powierzchownie.. ale tak myślę, że pewnie tym razem dłużej się regeneruje. Tak się pocieszam. Bo skoro po TCA nie zostają ślady to i po salicylu nie powinny. Mam nadzieję.

Edytowane przez Weridiana1986
Czas edycji: 2014-02-19 o 14:05
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 15:20   #2124
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze dopytać odnośnie peelingu kwasem migdałowym. Jako osoba początkująca powinnam zacząć od stężenia 10 %, ale po jakim czasie podnosi się stężenia?
Przeczytaj 1 post
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 16:35   #2125
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Przeczytaj 1 post
Już wszystko wiem Ale mam ostatnie pytanie.... Czy tonik jak i zarówno peeling można stosować pod oczami czy lepiej nie ryzykować?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 19:55   #2126
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

ja nie stosuję pod oczami, a już na pewno nie peeling...
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 20:46   #2127
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
ja nie stosuję pod oczami, a już na pewno nie peeling...
Zapytałam, bo jedna blogerka napisała mi, że można..
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 23:44   #2128
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Zapytałam, bo jedna blogerka napisała mi, że można..
Ja tez bym nie ryzykowala.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:53   #2129
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wróciłam do kwaszenia, bo przez zimę zaskórniki zrobiły się dziwnie oporne na delikatniejsze złuszczanie, poza tym warto by znów wyrównać kolor skóry.
Zaczęłam nie tak delikatnie jak zwykle, bo 1 gram kwasu rozpuściłam w 5 gramach spirytusu salicylowego (stężenie 1/6, czyli nieco ponad 16%) i trzymałam na twarzy trzy minuty. Szczypało, piekło i wygryzało dziurki. ;->

Zneutralizowałam zwykłym mydłem a później łagodziłam ukręconą maseczką: biała glinka jako zagęszczacz, do tego parę kropel pantenolu, szczypta alantoiny, niacynamidu i witaminy C. Całość dokarmiłam olejkiem do twarzy Orientany.

Dziś twarz praktycznie bez zmian, tyle że jakby bardziej napięta i gładsza. Czekam, czy nastąpi wylinka. Jeśli nie, to nie czekam tygodnia, tylko w piątek próbuję stężenia 20%, dalej z trzema minutami.
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 15:11   #2130
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobiłam peeling kw migdalowym 20% , skóra się zluszczyla, w sobotę czyli 2tyg po pierwszym peelingu będę robić stężenie 25% , i teraz mam pytanie, czy lepiej zrobić serię np 6 zabiegow tym samym stężeniem np 25% czy z każdym następnym zwiększać jego stężenie p 5 dochodząc do 40tu ??
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.